Táta
Taky babičku
Taky babičku. Umřela dřív, než jsem se narodila. Nezažila jsem ani jednu a cely život mě to mrzí. Teď stavíme hned vedle jejího rodného domu, měla bych spoustu otázek.
Tchýni, moc si malou bohužel neužila, určitě by z ni měla velikou radost ❤️
Babičku z máminy strany. Umřela, když mi bylo jedenáct. Moc brzy ☹
Můj děda a Robert Fulghum.
Vybrala bych si tátu. Umřel před 4 lety nečekaně. Strašně se těšil, jak bude s Péťou blbnout až bude chodit a toho už se nedočkal a nepoznal Sofi (bože a už zas řvu 🙈)
Jedině a jednoznačně mého tatínka, který umřel náhle a nečekaně a asi jsme si plno věcí nestihli říct. Nikdy nepoznal moje děti, tak bych mu je ukázala. Alex je úplně stejný nadšenec a fanda do aut a do sportu, to by byla vášnivá debata. Leilinka tatínkovi loni napsala ve škole dopis do nebe... to mne dojalo.
Z obecně známých osobností bych ráda promluvila s Viktorem Emanuelem Franklem.
@jolana24 úplně Ti rozumím, mám podobný příiběh.
Tátu, umřel když mi bylo 20. Chtěla bych aby mohl poznat svoje 3vnoucata
Svého bývalého kluka, babičku a pratetu. Chtěla bych toho od nich ještě tolik slyšet a tolik jim toho říct.
Tátu ❤️
Babičku. Umřela loni a neskutečně mi chybí.
Tátu ❤️
... tátu ❤... zemřel naprosto nečekaně a bez rozloučení, potřebovala bych mu toho ještě tolik říct a už to nejde... já vím, že jsem velká holka, umím se o sebe i o svou rodinu postarat, ale od jeho smrti nemám "krytá záda", ty moudré a laskavé oči mi chybí každý den... letos to bylo 12 let, co odešel, a já se s tím asi pořád ještě nesmířila...
Taky babičku. Umřela mladá a já si ji moc neužila. Chtěla bych od ní slyšet všechny rodinné historky a taky o mládí moji maminky.
maminku,ukazala bych ji jeji vnucky a umoznila aby taky poznaly tu perfektni zenu
Taky přemýšlím nad babičkama. A vždycky si u vzpomínek na ně uvědomím, jak moc musím překousnout vše, co se mi na tchýni nelíbí, abych dětem dopřála jejich babičku takovou, jaká pro ně je. Myslím, že nakonec je ona důležitější pro ně než pro mě.
Jednoznačně mou milovanou babičku! Zemřela když mi bylo 10 😥 Kdo ji znal, hodně mě s ní srovnává, povahou, názorama, přístupem k dětem...
Děda
manžel... jen si nejsem úplně jistá, jestli by mě to místo radosti ještě víc nerozsekalo😢
Tatínek 😪😪😪❤❤❤ zemřel v mých čerstvých 12ti letech, což už je sakra dlouhá doba... letos 20 let 😪😪😪
Babičku, měli jsme "nevyjasněno" a už jsem to nestihla vysvětlit
Děda ten nej na světě a táta toho jsem bohužel vůbec nepoznala...
Babička..nejzlatější člověk..není tu s námi už 11,5 roku a pořád mi chybí,odešla mladá - 69 let. Měla by hroznou radost,kdyby věděla,že je už trojnásobnou prabábou,čtvrté pravnouče na cestě a že jsme všichni v rámci možností spokojení a šťastní..stačilo by mi jí jen tohle všechno říct,aby to věděla 🥲 Záložní osobou by byla maminka mých dvou nejlepších kamarádek,která odešla ve 44 lidech,” v roce 2006,kdy holkám bylo 15 a 17 a i ona by měla radost,jak holky dospěly a jak se jim daří a že i manžel to všechno stále v rámci možností sám zvládá..no a do třetice by to byla přítelova maminka,kterou jsem neměla šanci poznat a všichni o ní mluví jako o strašně hodné ženě,která by mě měla moc ráda ❤️ Škoda,že to někdy nejde.. 🤷🏻♀️
Děda, řekla bych mu, že jsem tu maturu udělala, a ukázala jaký skvělý vnoučata má.. Ale věřím, že on to ví ❤️
Určitě dědu, umřel před 20 lety, bylo mi 10, byl to úžasný děda a určitě by miloval pravnoučata a byl by prostě skvělý děda pořád. 😥
Jednoznačně mého jediného staršího bratra, který se v 19 letech nevrátil z autonehody, kterou nezavinil. Řekla bych mu vše, co jsem nestihla a ukázala mu, jaké má správné tři synovce a celou hodinu ho objímala. Byl by skvělý strejda..
Babičku od mojí mamky. Zemřela, když mi bylo 19, nedožila se ani první prapravnučky od bratrance.....milovali jsme ji všichni...❤️
Moji starší sestru. Zemřela, když mi bylo 6 let. Byla by to ta nejlepší teta pro moje dcery...
Holky, kdyby šlo alespoň 1x za rok se vždycky s nimi setkat, že? 🙂 To by koukali! Já tam mám vlastně 4. Babičku, oba dědečky a sestřenici, která zemřela v 18 letech.
😢 Tolik smutných příběhů.... Ja asi dědu, který umřel už v roce 1988 byla jsem malá a mám na něj jen matnou vzpomínku. Ukázala bych mu fotky všech milovaných, kteří přišli na svět po jeho smrti.
Pozvala bych svou mámu, už je to taková doba...... A babičku, druhou babičku, mojí tetu, která umřela a ještě jsme se s ní nerozloučili ☹. Ale taky svou ségru, svého bráchu - seděli bychom spolu a jen bychom si povídali, beze spěchu, v klidu..... KDyž se vidíme, je to šup, šup, pořád něco. Mít neomezený čas, abychom spolu mohli mluvit i mlčet, jako když jsme byli mali 🙂
S mámou a maličkou, kterou jsem potratila.....
Jen abych jim řekla, že je nikdy nepřestanu milovat....
Tak dík 😭
Tátu. Před 5 lety odešel náhle, když jsem byla v šestinedělí se starší. Povídala bych si s ním o všem, co mu říkám, když jdu za ním na hřbitov.
Ale vlastně nevím, jestli bych pak dokázala zkousnout, že ta hodina skončila 😢
Babičku z máminy strany ❤️
S tátou 😟
S tatou. Pred 18 lety se rozhodl sam ze světa odejit. Tolik otázek bych měla. Ale urcite je nas vsechny hrdej a vsechny nas opatruje
S kámoškou, co uhořela při uplně zbytečné bouračce v nedožitých 18 letech 😢 Ještě dnes na ní stále myslím, jak by šel náš život, co by kdyby....
Tatínka❤
Určitě táta, umřel když mi bylo 11. A předtím mi chtěl vždycky povídat něco o předcích a rodině apod. a mě to jako dítě nezajímalo. A on mi říkával, že ať poslouchám, dokud tu je. Že on už se svého táty nezeptá. Měl pravdu, teď by mě toho tolik zajímalo a nejde to ☹
S mým dědou (tatínek mamky). Umřel v 53 letech na infarkt, mě bylo necelých 12. Byl to nejlepší děda a mrzí mě, že moje holky takového nemají a že se vzájemně nepoznali. On byl pro mě symbol bezpečí a měl mě rád. On mi říkal, že dokážu, co budu chtít a rozmazloval mě. Taky držel rodinu pohromadě. Mě by stačilo i 5 minut, jen abych mu mohla říct jak mi chybí a že ho mám ráda, i když tady tak dlouho není.
S mou babickou.. Umrela mi letos v lednu a ja se nestihla rozloucit.. Chtela bych ji podekovat, ze za mnou vzdy stala....
Rozhodně taťku. Umřel, ani nepoznal mou vymodlenou holčičku. Bylo to první úmrtí u nás v rodině (pro mě), první úmrtí blízké osoby. Dodnes jsem se s jeho odchodem nevyrovnala. Odešel v době, kdy jsme se začali snažit o rodinu a tak moc bych ho po všech zklamáních a nezdarech potřebovala.
jednoznacne meho tatínka a celou hodinu bych ho objímala.......ani mluvit by jsme nemuseli,my jsme si rozumeli i bez slov.....
@levorucka Jo ☹ Já se s tou nedořečeností nedokázala srovnat doteď. U babiček, dědečků a dalších blízkých. Tolik mělo být řečeno a už to nikdy nenapravím. Já tu knížku, která za pár měsíců vyjde, začala psát právě proto. Konečně ty mikropříběhy převyprávět a ucelit. Jenže jsem si myslela, že je to odžité, zapouzdřené, že si tím nemůžu ublížit. Káča pitomá jsem, úplně mě to mele a drtí a ku...sky to bolí. Někdy si nadávám, že jsem to nedokázala nechat spát.
@bramarfi ...největší škoda je, že tahle zkušenost je nesdělitelná... pořád svým dcerám říkám, že to nejvíc, co mohou dát svým blízkým, je čas... a asi jim připadám, jako dinosaurus (podle toho, jak se tváří...), to člověk pochopí, až když někoho blízkého ztratí a už to prostě doříct nestihne... bohužel... Tak ať to všechno zvládneš, držím palce!!!❤
Babičku, kterou jsem neměla možnost poznat, protože umřela ve svých 42 letech.
A taky bych tam chtěla Petra Muka.
Asi bych měla napsat rodiče, jako většina z vás tady. Ale ta hodina s nimi by byla strašně málo a já bych je potom nedokázala zase nechat jít 🖤
Takže vlastně nevím koho. Možná jedna nebo druhá babička? Děda? Nějaká historická postava, někdo z moderních dějin? Těžko říct...
S prababickou z tatovy strany.
Babičku od mamky. Bude to 20 let, co není, a stále mi chybí.
@barunka1985 taky tak,bylo mi 17..takže bez váhání taťka
to je tedy velmi smutné😢😢😢
@malenka3 přesně
@klko mám to stejné
@sweetest chudák, to je strašný
@maybe72 přesně tak
nejvíc babičku už ji nemám 16 let a pořád mi strašně moc chybí, měla zlaté srdíčko, všechno co umím, je jedině její zásluha, bohužel její dcera - moje matka z ní nemá vůbec nic, jediná mi říkala Janinko, nikdo jiný mi tak nikdy neříkal, a když se o to teď někdo neznalý pokusí, hned se rozbrečím. Jak to s námi je, že mám děti atd. ji v duchu říkám, když za ni jdu už jen na hřbitov.
pak moji milovanou tetu Táňu co mi bez rozloučení odešla letos na covid, bohužel na Slovensku, sotva jsme se po 30ti letech nuceného odloučení našly, tak mi ji sebral ten zas. covid. Viděly jsme se celkem 4x, ale to pouto tam bylo obrovské, byla pro mě víc jak vlastní matka, pokaždý, když jsem u nich byla, byla jsem plná energie, radosti, lásky a štěstí, těch pár dní, bylo jako být rok u moře, dokonce mi i kamarádka řekla, že jen kvetu, co se stalo, řekla jsem ji, byla jsem u tety na Slovensku, každý večer oběma posílám pozdrav do nebíčka a moc na ně myslím
a pak taťku, ten už není 25 let, zeptala bych se ho, co ho trápilo a proč to udělal, někdy mám pocit, že mě k sobě volá, ale zatím bojuju, nevím jak dlouho a často přemýšlím, co by bylo jinak, jestli by se ke mě moje matka chovala jinak a celý život mě nesoudila za to, že jsem se narodila.
no, tak jsem si hezky pobrečela.
Táta, odešel hodně nečekaně a spoustu věcí ve mě zůstalo nedořešených...
Bratránka -umřel před 3 měsíci, stihli jsme se rozloučit, ale potřebovala bych ho vzít za ruku a nachvilku by byl svět v pořádku, byli jsme si blízcí🖤
Babičku, už je to 7 let, co se rozhodla odejít odsud že světa. Bylo jí tehdy 92, bála se, že by skončila někomu na krku. Hrozně mi chybí a ráda bych ji ukázala pravnucky. Strašně mi chybí.
Mamku, která mi zemřela, když mi bylo 15let. Pár minut před tím jsme se moc nepohodly a dodnes mě to trápí....
@lenkabukov to je moc smutné. 😘
@lenkabukov Leni,maminky vždycky ví, že je děti mají rády, stejně jako ona je. Neboj. Mrzí mě, že se tak cítíš.
No tak ženský, ja čekala Karla IV, Járu Cimrmana, Kim Čong-una a vy todle....
❤️moje babička❤️
Tátu. Umřel před 17 lety. Bylo to náhlé. Ráda bych mu řekla, že má vnuky.
Jednoznačne môj brat. Odišiel veľmi nečakane v necelých 31 rokoch. Nie je deň, aby som si na neho nespomenula
Já dědu z mamčiny strany, občas s ním mluvím ve snech. Pak i dědu od táty, ale to jsme byla malá.
Tátu. Tak moc se těšil na vnoučata a nakonec o dvou z pěti ani neví 😭
@odula klidně i fiktivní 🙂
V rychlosti pročítám, to jsou, holky, silné příběhy ❤️
Až mi tečou zase slzy.....
V., mého pacienta, který umřel mladý, nečekaně, nespravedlivě a byl to dobrý chlap. Jediný, kterého jsem kdy v práci obrečela. Řekla bych mu, že když už musel takhle kurevsky umřit, tak zároveň zachránil darováním orgánů několik dalších lidí a pro jeho maminku to byla aspoň malá útěcha.
Asi bych měla napsat všechny 4 prarodiče, kteří zemřeli když jsem byla velmi mladá a ani jeden nezažil moje děti a ráda bych jim je ukázala.
Ale nejspíš bych tu hodinu věnovala své známé, které před 3 lety zemřela velmi nečekaně její 14ti léta dcera a mě to tehdy hodně zasáhlo.
Myslím že by to obě potřebovali.
Já bych chtěla zpátky mého tátu. Moje děti nezažil. Nezažil vlastně ani mojí maturitu a ani když mi bylo 15 let. Umřel ve 44 letech, ale vlastně umřel už 4 roky před tím, protože ty poslední 4 roky svého života byl v kómatu. Umřel mi doslova pod rukama a nakonec i ten oblek rozstřižený vzadu jsem mu oblékla já. Jak už tu zaznělo do dneška jsem se s tím nesrovnala a nikdy nesrovnám. Tu hodinu bych mu věnovala s jeho vnoučaty. 😞
tchán, odešel trašně rychle ☹
Jak příspěvky čtu, strašně mě mrzí, že tuhle možnost nemáme... 😥
Tátu... Tolik se těšil na vnoucka... Byl by nejlepší děda pod sluncem... Tolik věcí co jsem mu nestihla říct.... Rozloučit se... Ted má na cestě druhého vnuka a nikdy ho neuvidí... S timhle se bohužel nikdy nesrovnam, bolí to jako by to bylo včera... Uf... 🖤
Tchýni nebo tchána. Manželovu maminku/otce, kteří odešli v jeho 8 a 12 letech. Tak bych si přála jeho rodiče poznat.
Mamku, už 6 let tady není a taky babičku a dědu…
Taťku zemřel při pracovním úrazu 4 dny po mých 15 narozeninách a ukázala bych mu Ty naše malé-velké zázraky
Tatínek, zemřel před 5 lety.
Tatinka , zemřel mi když jsem byla malá holka a vůbec si ho nepamatuji ❤️
Mého staršího bratra, který zemřel nečekaně letos 14.6.. Zrovna ten den sem zjistila, že čekáme třetího prcka,tak moc bych mu to chtěla říct.
Babičku ❤️ byla jako moje maminka, kamarádka, vrba.....
Babičku ♥️ Milovala jsem ji celý život, jen ten poslední rok jsem podelala. Byla jsem zamilovana, mladá, netolerantní a neměla jsem na ni věčně čas. Chtěla bych jí říct, jak hrozně moc me to mrzí a že si to nikdy neodpustim, protože to byla nejúžasnější babička na světě ♥️
Mého dědu ( taťkovo tátu) ... Dnes je to dva roky co tu není.. Na naší svatbě byl, všechno bylo fajn... bohužel ale večer při odchodu domů zkolaboval a z nemocnice už se nevrátil😔 moc jsem si přála aby se dožil pravnoučete.. Bohužel nedožil 😭😭😭 Druhý děda umřel když mi byli dva takže toho si nepamatuju, o to víc jsem milovala tohohle dědu ❤️
Babičku Andělu ❤️
Rozhodne svoji prababičku ❤️
Tatínek ♥️😢♥️♥️
Tatu, umrel kdyz mi bylo cerstvych 10. Je plno veci, na ktere bych se rada zeptala.



Pozvala bych Boženu Němcovou