Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak zvládáte práci a nevolnosti?

michnovka
17. kvě 2017

Jak se dá zvládnout práce s nevolnostmi, které jsou den ode dne horšì? Odkud čerpat energii,když byste nejradši ležely v posteli? Co pomůže na nevolnosti? Nemůžu do sebe nasoukat ani kousek rohlíku...
Díky!

ivet1987
17. kvě 2017

Ja bych se na to vykašlala a šla na neschopenku. Mně teda nikdy nic nebylo ale kolegyně ta i v práci blila denně tak šla radši.

jullli
17. kvě 2017

Nevim v kolikatem tt jsi, ale me bohuzel nic krome cipku a prasku na nevolnost od dr. Nepomohlo a to jeste jen nekdy. Takze byt tebou to reknu dr. A resim to dal..
Ja ze zacatku zvracela i 10x denne a jen jsem lezela.. Nastesti ja jsem osvc a pracuji doma

selcho
17. kvě 2017

Tohle byl i můj případ a musela jsem to vyřešit neschopenkou. Ze začátku se to dalo zvládat, sem tam si odběhnout, ale pak se to začalo stupňovat a už jsem to nedávala. Brala jsem nějakou dobu Torecan (čípky), ale nejvíc se mi ulevilo při kapačkách. Nepozřela jsem nic a pak už ani vodu tak proto ty kapačky. Přeji hodně sil 🍀

prostejina
17. kvě 2017

Taky neschopenka, ale hodilo se to, v ty době jsem pracovala na septickem oddělení. Bylo mi zle do 14tt a pomáhal jen Torecan. Byly dny, kdy jsem nejedla, ani nepila. Zlata kocovina 😅

no_title
17. kvě 2017

Pomáhal jen Torecan a kapačky v nemocnici. Do 12tt to jakž takž šlo, bylo mi blbě vždycky pár dní a potom třeba týden až 14 dní klid. Od 12tt do 19tt mi bylo blbě denně, to se už moc nedalo. Naštěstí jsem osvč, takže jsem to nemusela řešit.

vanea
17. kvě 2017

Ahoj, od nějakého 10tt mi bylo děsně zle, zvracela jsem teda jen 8-10x denně (jsou tady holky co to měly daleko, daleko horší) a do práce jsem normálně chodila, s dojížděním 2 hod. autem denně. Ráno mi pomohlo nesnídat hned, ale nechat si to až na později, k tomu hrníček vychlazené ledové coly. Tu jsem usrkávala během dopoledne a nějak to přežila :D V práci jsem to takhle brzy říkat nechtěla (i když to díky tomu, že mi bylo blbě tušili) , protože do konce prvního trimestru se může stát naprosto cokoliv. Takže jsem zatla zuby a bojovala. Za mně je nejhorší válet se v posteli, po proleželém dni mi bylo vždycky naprosto nejhůř, celá jsem se klepala a nemohla jsem ani vstávat. Takže za mně ideál : brzy ráno půl hodinka procházky v lese (se psem v mém případě, prostě se donutit vstát a neležet), pak se umýt studenou vodou, dát si něco menšího, počkat , jestli to v tobě zůstane...když ne, tak colu s ledem, osobně mi hodně pomáhal i čaj z čerstvého zázvoru, ale ten jsem pila až když mi to dovolil doktor (když opadlo riziko potratu). Ve dne jsem pracovala a večer zase procházka. Pak jít brzy spát a hodně odpočívat...Takže tak se mnou no =) teď už je mi dobře, blbě je mi jen nárazově.

kassandra1
17. kvě 2017

Žádné nevolnosti jsem neměla a tak se přiznám, že jsem tak trochu podezřívala ženské, že ty nevolnosti ,,filmují,, aby si je partner a okolí víc hýčkalo anebo že jsou nějaké moc citlivky co leží doma na gauči když já trajdala ještě v 8.měsíci 15 kilometrové procházky. No doufám, že i druhé těhotenství bude stejně pohodové.

jullli
17. kvě 2017

@kassandra1 jooo presne takove tehotenstvi jsem mela sve prvni ;)

Ted druhe pravy opak ;)

vanea
17. kvě 2017

@kassandra1 tak ono zvracení moc nenafinguješ :D to prostě letí ven téměř okamžitě, člověk u sebe furt musí mít nějaký pytlík =) ale souhlasím, že jsou i holčiny co zazvrací 1-2x denně a už je to pro ně smrtící no :D ale to už je prostě individiální, někdo to hůř snáší..

konik_mischel
17. kvě 2017

@michnovka ahoj, nesouhlasím s některými příspěvky zde, myslím, že pokud nevolnosti nejsou nějaké kritické, tak k neschopence nevidím důvod. Naopak bych hledala cestu, která vám bude vyhovovat a co vám pomůže. Zvracela jsem do 5. měsíce a to nejen ráno, normálně jsem chodila do práce a nejhorší byly ranní jízdy autobusem, hlavně v létě. Pomohlo mi jíst v podstatě non stop celý den rozdělené porce jídla. Na snídani místo jogurtu, který jsem milovala klasický rohlík s marmeládou (předtím bych do cebe pečivo ráno nenasoukala), jedla jsem jeden celé dopoledne po soustech, pak oběd - zase po kouskách celé odpoledne.Pomáhalo mi to. Vyzkoušejte, co vám pomůže, zkuste hodně pít, zase po doušcích. Mě opravdu pomohlo změnit jídelníček a rozdělit porce.

lentilkah
17. kvě 2017

@vanea Ja zrovna patrim k tem, co zvraci 1-2x denne, zbytek navalu zvladam rozdychat. Ale nevolnosti mam temer nonstop od uplneho zacatku. Do toho nechutenstvi a posledni dobou bolesti hlavy. Rekla bych, ze nejsem zadnej cimprlich, vim, ze by mohlo byt hur, ale i tak uz toho mam obcas plny kecky.

vanea
17. kvě 2017

@lentilkah jj tak ty nevolnosti a nechutenství jsem měla taky od začátku, to trvalo víceméně celé dny, ale pro mně bylo nejhorší to zvracení, zbytek jsem se prostě zakousla a fungovala, musela jsem no=) ale víkendy jsem celé prospala :D to pak byl právě průšvih vylézt, jsem byla vždycky úplně hotová :D tak držím palec, ať tě to brzo pustí ;) mně už je teď fajn =)

kassandra1
17. kvě 2017

@jullli A druhé dítě je holčička? Koukám že první byl kluk a pohodové těhotenství.

petronilkaa
17. kvě 2017

U mě nepomohlo nic.. Zjistila jsem, že jsem těhotná ve zkušební době a díky nevolnostem jsem to neutajila.. Skončila jsem stejně rychle jako začala.. Ale ve finále jsem byla ráda.. Trávila jsem celý dny na záchodě.. Po pár dnech jsem si tam dala stoličku na kterou jsem si sedla, do ruky knížku a co 5-15 minut zvracela.. Nepřibírala jsem, naopak velmi hubla, občas i kapačka, ale aspoň se napít a chvíli to udržet jsem brzo zvládla.. To bylo s holčičkou.. S chlapečkem jsem zvracení omezila "jen tak na 15x denně".. Opravdu zlatá kocovina nebo i střevní chřipka.. Tam je výhled, že to brzo skončí.. Těhotenství je v tomhle dlouhé.. Přeji ať to brzo odezní!

zlobr
17. kvě 2017

Já jsem měla celodenní nevolnosti od cca 5tt do 13tt. Hrozně špatně mi bylo opravdu od probuzení, po usnutí. Zvracela jsem 6x denně, všechno. Bohužel i vodu (ta byla snad nejhorší). Nic mi neulevilo. Pokud jsem jeden den snědla půlku rohlíku (a udržela ho v sobě), druhý den jsem ho zaručeně vyzvracela. Po zázvorovém lízátku jsem se pozvracela taky. Naštěstí pracuju z domu, takže jsem ležela v posteli, noťas na kolenách (když jsem vstala, motala se mi hlava, a hned jsem zvracela - bez ohledu na to, jestli jsem něco snědla)
Asi v 10tt jsem byla schopná něco sníst a začalo u mě fungovat pravidlo, že nesmím mít hlad. A vlastně jediné, po čem mi bylo fajn, byl kuřecí vývar (maximálně vařící). Každé 2h jsem snědla talíř polévky a ulevilo se mi a mohla jsem pracovat. Zároveň jsem do sebe dostala tekutiny (voda, čaj, džusy mi nedělaly dobře).
Od 15tt jsem byla v pohodě a začala si těhotenství užívat.
Kdybych musela dojíždět do kanceláře, šla bych na nemocenskou, absolutně bych neměla šanci to zvládnout. Obdivuju všechny, které i přes nevolnosti chodí do práce.
Jsem vděčná, že to u mě trvalo relativně krátce (i když v té chvíli mi to připadalo jako věčnost). A pro statistiky: čekám kluka 🙂

jullli
17. kvě 2017

@kassandra1 nevime nechce se ukazat... Jeste ma cas jsem v 16tt ale kezby byla ;)

babanci
17. kvě 2017

Já to vůbec nedávala, když jsem zhubla 8 kilo za tři týdny, nechali mě doma. Pokud jsem si poležela a nasnídala se trochu piškotů už v posteli, bylo to mnohem lepší.

upuska
17. kvě 2017

@lentilkah já taky zvracela 1-2x denně a zbytek se mi dařilo rozdýchat, ale byla jsem uplně vyřízená..totální nechutenství, nešlo mi pít ani jíst..v puse jak v polepšovně..dělám z domova a fakt si nedokážu představit být v tomhle stavu denně v kanclu..vstávala jsem většinou až v půl9 a odpoledne se musela zase natáhnout. Moje nejdelší procházka byla do obchodu asi 300m a byla jsem KO...teď je to od 14.týdne lepší, vrátila se mi chuť k jídlu, ale nevolnosti už nejdou rozdýchat, prostě mě to kopne a letim 😀 a teprve teď teda jsem ve fázi, kdy mi pomáhá a můžu pořád něco ukusovat..ale to předtím fakt nešlo, většinou stačilo se na to jídlo jen podívat a měla jsem žaludek až v krku..každý to má prostě jinak..a nebo jsme fakt holt cíti 😀

babanci
17. kvě 2017

@upuska Já myslím že ne, naopak, my ženské vydržíme moc.🙂 Jak jsi to popsala, úplně jsem si to zase oživila a to jsem naposledy rodila před 21 lety. Uf, byla to hrůza. Taky, když se píše, jak je těhotenství nádherná doba...tak to já si teda takhle napamatuju.

fandysek_1
17. kvě 2017

@kassandra1 docela si mě pobavila s těmi citlivkami, které leží v posteli 😀. Jenže toto může napsat pouze žena, která to nezažila a můžu ti říct, že jsem to u kamarádek taky nechápala, ale už to moc dobře chápu, když jsem si to prožila sama. Do 12. týdne jsem měla skutečně nevolnosti, totální únavu a nechutenství. Skoro jsem nejedla a nemohla nic dělat. Byla jsem ráda, že po mě nic nikdo nechce. Teď se cítím daleko lépe a konečně přešla i velká náladovost. Občasné nevolnosti mám ještě večer, ale to se to vždy snažím zaspat.
@michnovka mě pomáhalo ovoce, ovocné přesnídávky, juice a taky jsem musela ležet. Nedávala jsem to. Od 12. týdne je to o hodně lepší. Taky doporučují zázvor. Hodně štěstí.

lentilkah
17. kvě 2017

@vanea Dekuju, holt to clovek musi pretrpet.

lentilkah
17. kvě 2017

@upuska
Mam to uplne jak pres kopirak. Akorat, ze ja v tom kanclu jsem 🙂 Obcas je to boj a doma pak odpadnu, ale zase si rikam, ze je jedno, jestli mam trpet doma nebo v praci.

no_title
17. kvě 2017

@kassandra1 tak já jsem dokud jsem neotěhotněla taky nechápala, že člověku může být až tak špatně, žila jsem v mylné přestavě, že je těhotným "trochu" špatně jen ráno, ale pak jsem otěhotněla a realita mě odrovnala. Zvracení celý den, neudržela jsem v sobě ani vodu, takže jsem 5x skončila v nemocnici (z toho 3 pobyty na lůžkovém oddělení). A toto kouzelné období trvalo neuvěřitelné 4 měsíce až do 20.tt. Naštěstí mi nebylo takhle špatně úplně všechny dny, někdy mi bylo špatně opravdu jen ráno, ale nikdy člověk nevěděl, který den bude špatný, takže jsem ani nikam nechodila a nic nemohla plánovat. Taková kuriozita je, že jsem si ze zvracení namohla mezižeberní svaly, to byla taky chuťovka 😀
Že bych to filmovala na manžela, aby mi pomáhal, by mě ani nenapadlo, manžel mi totiž nijak nepomáhal ani s úklidem ani s vařením, většinou ani s nákupy ne. Teda.., když jsme měli na Silvestra pozvanou partu lidí a já jen zvracela, tak teda uvařil guláš, ale to bylo za těch 5 měsíců tak vše. Mám jednu úžasnou ilustrační fotku den před odvozem do nemocnice, kde mám úplně bledé rty z dehydratace. Ono nafilmovat jde leccost, ale dehydrataci nenafilmuje nikdo.

swetlusska
19. kvě 2017

no oni ty nevolnosti nejsou jen ráno, a když jste v kanclu kde je přelidněno a nedá se dýchat, je tam 1 wc na 10 lidí atd., tak je lepší zůstat doma. Stejně jsem v práci nikomu nechyběla a stejnak i tak jsem měla "riziko". K jídlu se nedalo nic, možná tak studená Cola ....