Tatarka z Bageterie v těhotenství.

20. únor 2020

Ahoj, jsem ve 12.tt, dnes jsem mela dost hekticke dopoledne a k obedu jsem si po dlouhe dobe dala neco "rychleho" venku, v Bageterii Boulevard mimojine ty jejich patatas.Vubec mi nedoslo, ze je tam ta tatarka, az ted☹ V prvnim tehotenstvi jsem jedla vsechno, ale ted mam za sebou uz jeden potrat a mam strach vetsi..Vubec mi to v tu chvili nedocvaklo, jestli v te tatarce nejsou syrova vejce..Nerada bych salmonelu nebo listeriozu nebo co..jsem debil, ale netusite nahodou, zda tam davaji, syrova vejce a jak moc hrozi, ze z toho neco pripadne chytnu?Dekujz

lv
20. únor 2020

Pochybuji, že by si delali sami majonezu ze žloutků a následně tatarku. Chytla jsi tam uz nekdy něco z jidla? Pravděpodobnost je malá

autor
20. únor 2020

@lv Jako taky se snazim uvazovat stejne jako ty, rikam si, ze je to asi blbost, aby se tam s tim vyrabeli..Snad to tak je..Nikdy jsem tam nic nechytla, jen ted proste furt plasim, vubec se nepoznavam.

katari85
20. únor 2020

Já jsem v tomhle těhotenství taky více úzkostná a vše víc řeším než u syna, ale konkrétně z tohoto bych strach určitě neměla. Neříkám, kdyby to bylo někde z hladového okna nebo od vjetnamce, ale tady by, podle mě, nic hrozit nemělo.

sways
20. únor 2020

Neboj, to bude dobry! To by si opravdu musela mit velikanskou smulu, je to fakt nepravdepodobny, to by sis v lete nemohla dat ani zmrzku (at uz jsi nebo nejsi tehotna) vůbec nad tim nepremyslej!

autor
20. únor 2020

@katari85 Dekuju Ti moc🙂 Nekdy si s tou svou uzkostlivosti uz prijdu jak blazen, kez bych uz mela aspon po tom screeningu, pak snad bude chvili lip😀

autor
20. únor 2020

@sways Dekuju mockrat..😊Presne tohle jsem potrebovala-normalni nazory rozumne smyslejicich lidi.Uz jsem klidnejsi👍

anniej
20. únor 2020

Já jsem taky opatrná, ale teda zrovna ty patatas z BB do sebe cpu horem dolem už celý těhotenství 🤣 Mam mučivou chuť na brambory každej den... A ty patatas miluju... Navíc, jestli tam jsou syrové žloutky, stopro tu tatarku solí a sůl přirozeně zabíjí i salmonelu. Žádnej stress ☺️ Musela bys sníst celej kýbl tý tatarky, možná by ses pěkně po, ale takový řetězce si nemůžou moc dovolit riskovat. Ale chápu tě, já ve 12tt taky byla úzkostlivá 😬

leniczka23
20. únor 2020

No super ted neusnu bez patatas z BB🤣🤣

autor
20. únor 2020

@anniej Diky, no je fakt, ze mi ty brambory jely taky hodne😂😂😂

lida9
20. únor 2020

stres miminku ublizuje vic😀

merope
20. únor 2020

Salmonela je nepříjemná, ale dítě neohrozí. Listeriózu chytneš mnohem spíše ze špatně umyté zeleniny než z vajec. Takže pokdu sis tam dala salát, tak to by byl větší důvod k obavám než tatarka.

michaelllas
21. únor 2020

Riziková by byla pouze ze syrových vajec, což si v takových zařízeních nikdo nelajzne. I v obchodě koupíš už snad jen pasterovanou ( Helmans atd.) a u těchto už je riziko opravdu minimální 😉

marti89
22. únor 2020

Kéž bych si to mohla dát. 🙂 Mam velmi silné návaly zvracení a produkci slin v řádu 2 litrů denně, nezabírá na to nic, prý musím vydržet do druhé poloviny těhotenství. Udržím v sobě jen suché rohlíky, vánočku, banány a jablka, k pití Colu.

Takže za mne si dej, na co máš chuť v normální míře a nestrachuj se zbytečně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru