Jména Jenovéfa, Aurélie, Melanie, Jasmína

jasminca
8. led 2019

Prosim zadam o radu! Uz jsem se v tech jmenech natolik zamotala, ze mi prijdou vsechny stejny 😀 Jenovefa, Jasmina, Aurelie, Melanie. Ktere z nich? 🙂

pavca1982
8. led 2019

@jasminca Jasmína

gruyerre
8. led 2019

@jasminca Jenovefa.

poah
8. led 2019

Radeji zadne 😀 zacla bych vyber znovu a lepe

barulina
8. led 2019

Ani jedno

annmar
8. led 2019

Melanie

gabrielameisselova
8. led 2019

Taky bych byla pro jasminu nebo melanii ja chtela Vivian nakonec mame Nelu

vaseli16
Autor odpověď smazal
Zobraz
vaseli16
8. led 2019

Za me zadne nejak mi tato jmena nesednou ale vy si urcite vyberete 😊

makronka222
8. led 2019

Me se libi z vyberu akorat Melanie. Takovy pekny, vzneseny, holcici. Jenovefa je jak jmeno pro budouci hipsterku nebo tak neco :D

jaja01k
8. led 2019

Ani jedno se mi nijak zvlášť nelíbí. Ale když už bych si musela vybrat, tak Melanie.

zuzekk
8. led 2019

Jenovefa smrdí originalitou za každou cenu, Jasmina je ideální pro kočku (v nějakým filmu to byla tanečnice u tyče, tak mi to dost evokuje), Aurelie je v českém prostředí nesklonny a nezmekcitelny nesmysl. Melanii znám holčičku, říká se jí Melu nebo Meloune. Což nevím, jestli ti v touze po vznešeném jménu sedne...

kittyy17
8. led 2019

@jasminca nech to náhodě. Napiš je na lístečky a losuj 😃

lokesa
8. led 2019

@jasminca Aurinka ❤.

zavodnice
8. led 2019

A co na to tatínek? Takový problém s výběrem jsem neměla, přes manžela neprošlo skoro nic 🙂.

ah1234
8. led 2019

Ak das decku meno Jenovefa, tak ho rovno mozes zacat sikanovat sama, nech je zvyknute, ze si z neho ludia robia srandu

hanih
8. led 2019

Mě se líbí Jenůfka 🙂 Ale tohle je prostě tak individuální, že na MK odpověď těžko najdeš.

sudylichozrout
8. led 2019

@jasminca a pritom existuje tolik oeknych holcicich jmen...

nafuka
8. led 2019

Jenovéfa Boková je herečka. Za mě ani jedno. Za chvilku bude neobvyklé právě to obyčejné české jméno.

renatka16
8. led 2019

my máme Melánii 🙂 říkáme ji Meli, Melinko, Melčo, Meluško, Melan 🙂 ostatní jména, až na Jenovéfu se mi taky líbí 🙂

ah1234
8. led 2019

@nafuka to si zase nemyslim, Anicky a Elisky da davaju stale jak na beziacom pase :D

annanoskova
8. led 2019

Každé jméno je hezké když se hezky řekne ;) myslím že základ je aby se jméno hodilo k příjmení. My vybrané jméno neřekneme asi ani rodině,dokud nebude nový Nosek/Nosková na světě, protože když je to to pravé nemá do toho nikdo kecat soudit ani se ušklíbat a já to prostě nechci riskovat, protože my lidé zkrátka takový jsme, bohužel... Já osobně se řídím většinou tím, že když nemůžu říct nic hezkého neříkám nic nebo třeba co se týče právě jmen tak řeknu třeba jen, že zrovna tohle není pro mě;) Jenovéfa má spoustu krásných tvarů a patří mezi ty ojedinělé, je jedna z mých TOP jmen, Jasmína a Aurelia jsou pro mě takové příliš květinové a jemné, ale pokud Vám se líbí a hodí se pro Vaši holčičku proč ne. Melanie zní velmi dospěle a žensky, ale napadá mě spoustu tvarů jak by se dalo říkat malé Melanii dokud z ní nebude ta velká🙂 Omlouvám se za dlouhý komentář, ale třeba bude něco platný. Přeji krásný zasněžený den 🙂

zmrzlinka
8. led 2019

Melanii

la_amanita
8. led 2019

Aurélie.

alcar
8. led 2019

Ani jedno z techto desivych jmen.

ninive211
8. led 2019

Z výše uvedených se mně osobně nelíbí ani jedno. Manžel je cizinec, nebo žijete či plánujete žít v zahraničí? Samozřejmě záleží i na příjmení, předpokládám, když vybíráte spíš mezi "exotikou", že Dvořákovi, Kučerovi či Nováčkovi nebudete.
Asi nejhezčí mi přijde Jasmína, ale to si vždy vybavím princeznu z Aladina nebo kočku 🙂 Aurelie to je jak z Lásky nebeské, ta Portugalka, k českému děvčeti žijícímu v ČR mi to vůbec nejde.

kejt29
8. led 2019

Libi se mi Jenovefa, a sikany bych se nebala, kdyz deti chteji najdou si vzdycky neco at je to Lucie, Sarka nebo Gertruda

kejt29
8. led 2019

@annanoskova naprosty souhlas. Jako chapu, jmeno se nemusi vsem libit, ale pak poslouchat, ze to je hrozne jmeno, neda se ani vyslo it apod je fakt nevhodne. Takze po prvni zkusenosti jsme jmeno uz nesirili. A to nemame zadnou divocinu, jen proste neni v kalendari...

kejt29
8. led 2019

@ah1234 jsem Katerina a ze bych se kvuli tomu posmeskum vyhla se opravdu rict neda. Takze klasictejsi jmeno ti klid ve skole opravdu nezaruci. A takovych obycejnych a stejne zesmesnovanych jmen bylo...

katkatomaskova
8. led 2019

Mě vždy zajímalo, co vede maminky k tomu, dát dítěti "exotické" jméno? Z jakého důvodu? V tomhle výběru je to Jenovéfa, to jsem v životě ještě neslyšela 🙂 Je to touha se odlišit od ostatních? Nebo je v tom skryto jméno třeba nějaké hrdinky z knížky, kterou budoucí maminka četla, když byla malá, nebo ve filmu, který se jí líbil? Já nevím, moje dcera nese "typicky" české jméno 🙂 Ale byly doby, kdy v ČR byla "exotická" i Natálie, a ta tu, myslím, dost zdomácněla 🙂 Jak už tu bylo zmíněno - pokud je třeba tatínek cizinec, nebo se rodina chystá žít v zahraničí, chápu výběr pro nás netypických jmen, jinak mi to stále vrtá hlavou 🙂

kejt29
8. led 2019

@katkatomaskova Jenovefa neni exotika, je to germanske jmeno, tak jako spousta jmen v nasich kalendarich...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru