Používáme cookies. Více informací zde. OK

Menstruace po porodu - kdy přijde, když nekojím?

lery92
2. zář 2019
Ahoj děvčata , velmi by mě zajímalo kolik z Vás rodilo císařem s tím , že se jim pak podařilo normálně rozkojit ?
Asi bych se na ty internetové články měla už vykašlat , protože pár dní čtu o císaři a psychických problémech po něm a nemožnosti zhubnout a nemožnosti kojit , že z toho mám už normálně asi panickou ataku...u nás v rodině císař není neobvyklá věc , já mám hlavně docela úzkou pánev : CE 17...

A protože já sem se narodila pod šťastnou hvězdou a v životě se mi vysloveně daří úplně vše ( silna dávka sarkasmu) , jaksi mi nejde myslet pozitivně

Díky za příběhy .
hezz17
2. zář 2019
Plánovaná sekce 38+3 pro KP.
Horko těžko jsem ve 2 letech odstavila od kojení😃
Samozřejmě ze první dva tri dny, nez se spustilo mleko jsem byla na nervy, jestli to pujde nebo ne. Nakonec mebyl potreba ani jeden dokrm cizi materinou.
lery92
autor
2. zář 2019
@hezz17 děkuju .Bylo to v celkové nebo spinal?
julien9
2. zář 2019
Já před 6 měsíci, akutní sekce 41+0 , měla jsem po dvou dnech tolik mlíka že bych nakojila všechny miminka na oddělení😂
majdalenkka
2. zář 2019
@lery92 Plánovaný císař kvůli KP, z porodnice jsem odchazela s UM pro jistotu, protože jsem neměla jeste mleka, doma jsem ji ale ještě nepoužila. Malá má dnes 4 měsíce a plné kojim 🙂
anetka1701
2. zář 2019
3 císaře - z toho 1 celkovka a 2 spinály. U třetího dítě poprvý u mně až za dva dny - mezitím bylo na UM (jeho zdravotní problémy) a kojila jsem pokaždý úplně bez problémů 🙂
ivis04
2. zář 2019
Ahoj. Malá se narodila neplánovaně sekcí, rozkojila jsem se až tak 3-4 den, byl to boj, ale stacilo kdyz se nade mnou jedna sestricka slitovala a pomohla nam s prisatim a pak uz to slo samo. Malou jsem kojila 22 mesicu.
lucie01
2. zář 2019
Akutní císař pro pokles ozev v celkové narkoze a pak jsem kojila do roku.
journals
2. zář 2019
U mě akutní císař - nepostupující porod po 60 h vyvolávání. Šestinedělí úžasné, plné krásné euforie a radosti z miminka (jako vážně), plné kojení zcela bez problémů 🙂
kess01
2. zář 2019
Ahoj, u mě akutní císař pro nepostupující porod v 39+3, spinální anestézie. S mlékem nebyl problém, jen malá si drží linii již od narození 😆 hubnutí po porodu u mě ukázkové, do 3 měsíců sem se dostala na váhu o 2kg menší než před otěhotněním a i teď když nekojím tak se držím stále stejně.
widowblack
2. zář 2019
Já po akutním cisaři v 36 +0 tt a po 12 hodinach sem odtříkala flašku a půl mlíka s ještě mi v prsou mlíko zbývalo - ale bylo mi to blbý odstříkávat 😂 tak o tom to nebude zda císař nebo ne .... ale je fakt že mě mlíko( opravdu mlíko ) teklo už od 30 tt
petule0712
2. zář 2019
Akutní císař 35 tyden, jednovajecna dvojcata, kojená od druhého dne oba do 1,5 roku.
evilin
2. zář 2019
Dcera akutni sekce. Kojila jsem 2roky ...jedine, co bylo na prd byl kloboucek - diky kteremu si myslim malo pribirala, bohuzel se mi ho nepodarilo odbourat. A syn planovana sekce, 14dni pred terminem se otocil nasikmo ☹. Rikala jsem si, zadny kloboucek, budu kojit normalne. Byl to boj, kloboucek par dni, ale nakonec kojim uz 4ty mesic plne bez nej. Syn krasne pribira. ☺
hezz17
2. zář 2019
@lery92 spinal
hezz17
2. zář 2019
@lery92 s tím že dcera se přisala hned na operačním sále a znovu asi po 3h na oddělení.
nazka
2. zář 2019
@lery92 já třeba kojila jen 3 týdny, ale v cs problém nebyl. Jinak mám 3 jiné kamarádky, které normálně po cs kojily. Jedna rok a ty druhé dvě mají menší miminka - jedna 4m a druhé měsíc. Obě zatím bez problémů kojí.
petulejan
2. zář 2019
Já akutní císař v 41 tt,preindukce vyvolala porod ale malá měla špatné ozvy. Celková anestezie a rozkojila jsem se asi třetí den. Chodila jsem na laktacni kurz,tam nám říkali že u císaře se rozkojis až tak pátý den ale není to vždy pravdou. Malá bude mít dva měsíce a kojim plně doteď. Takže nečti internet a hlavně na to ani nemysli. Dost věcí ovlivní hlava. Počítej s tím že prostě kojit budeš. A klidně doporučím navštívit kurz,tam jsem se hodně dozvěděla a nešla do porodnice v nervu,jestli mi někdo poradí 👍
fitzyk1987
2. zář 2019
Ja nakonec taky rodila císařem, porod nepostupoval... Bylo super, že mi ještě na sále ostrikali trochu mleziva a dali ho malýmu. Vůbec nebyl dokrmovaný, kojení se nám dařilo parádniho dva a půl roku. A nebýt toho, že teď mléko "došlo", konijila bych asi dál... Pokud máš ale obavy, doporučuji ti najít si laktační poradkyni, která ti poradí a pomůže.
leneee
2. zář 2019
@lery92 2x SC, akutni a planovany, vzdy spinal-kojila jsem vzdy od cca 3-4teho dne a naprosto plne bez jakychkoli potizi a problemu,obe deti vic jak 2,5roku.
zlatoja
2. zář 2019
@lery92 prvni cisar spinal, dcera narozena v pondeli v poledne, mleko jsem mela ve stredu vecer, kojena 16 mesicu, odstavena z duvodu unavy v dalsim tehotenstvi. Druhy cisar, spinal+celkova, syn narozen v utery odpoledne, mleko bylo asi od stredy vecera. Syn ma 6 tydnu, pribira hezky. Obe deti jsou teda savci, umeli se hned hezky prisat. A ja ani nepremyslela, ze by to treba nemuselo jit. Kdyz jsem si psala seznam vybavicky u prvniho ditete, u jidla jsem mela jen ´prso’. Drzim palce.
fandysek_1
2. zář 2019
@lery92 2 děti sekcí, kojení 3 měsíce i společně. Syn tedy 15 měsíců a dcera ted 10 měsíců. Stale Kojim.Mlíko jsem měla asi pátý den. Chce to vydržet a nepodlehat tlaku, že to nejde a nepůjde. Hned začít odsavat a stimulovat po porodu. Měla jsem spinal.
olga_
2. zář 2019
@lery92 Sekce (spinál) dvojčata, 37+6, manžel na sále, nulová separace od dětí. Hned jsem je měla na pokoji oba, přes den se mnou byl manžel, v noci dula a LP v jednom, která mi je přebalovala a přikládala ke kojení. Z nemocnice jsme odjížděli na tři reverzy 3. den po sekci a oba kojím stále (mají rok a čtvrt).
Za mě - chce to mít hlavně dobrou podporu. 😉
zuzzik82
2. zář 2019

U me pohoda 😀. Akutni sekce v plne narkoze. Prilozit jsem tak mohla az po 24 hodinach a z porodnice jsem sla s plne kojenou dcerou. Zhubla jsem do konce sestinedeli v pohode vse. Jizva se zhojila, zadne komplikace. Druhy porod, prirozeny, byl daleko horsi. Hojía jsem se mesice. Ono u kazde je to jine.

denissima
2. zář 2019

@lery92 Měla jsem akutní CS ve 40+0 a já jsem se teda nerozkojila. Od začátku jsem musela dokrmovat, až syn skončil na UM úplně. Ale jestli to je jen císařem, těžko říct...

yennefery
2. zář 2019

@lery92 kojení nezávisí na tom, jak dítě přišlo na svět. Ale na genetice tvé rodiny, takže jestli tvá máma a babi kojily, je velká pravděpodobnost, že budeš kojit taky. Jinak já rodila dvojčata plánovanou sekci v 36+4. Mlíko bylo, ale holky si ho nedokázaly vytáhnout, takže jsme i dokrmovali. Každopádně kojení nám u dvojčat nakonec vydrželo 8 měsíců. Prvorozenou jsem pro srovnání kojila rok a půl. A kdybych chtěla, tak kojila možná ještě teď 😂 doporučuji si spíš načíst a nakoukat techniku kojení. V porodnicich to moc nevysvětlí, neukážou, a to bych rekla, že je pak právě ten důvod toho, že někdo třeba nekoji.

lery92
autor
2. zář 2019

Děkuju Vám všem.
Ten můj dotaz je i reakci na mnou momentálně navštěvované porodnice

Nevím teda jak Vy ostatní maminky ,ale já z nich odcházím zásadně ještě víc v nervu než předtím.Filozofie mých kolegů z porodního mě děsí .Dokonce si začínám myslet , že v plzeňském kraji neexistuje člověk , co umí rodit KPčko...protože (ano čtete dobře , KP je indikací k porodu S.C .Málem sem spadla ze židle když to tam ten dokturek tvrdil)
Péče o ženu po císaři mě teda ,, domlatila " totálně .
Takže už jsem skoro ukončeny 28 týden a já ABSULTNE nevím , kde budu rodit , nedej bože co budu dělat pokud to bude k císaři ( o nějakých reáliích jsem se Vám tu už vypsala ...úzká pánev , moje máma 2 x nepostupující porod z neznámých důvodu ,vlastně neznám ženu z rodiny , co sekci nemá )

Navíc jak jsem psala jedné Vaší kolegyni , v jedné nemocnici mi bylo přímo do oci řečeno , že žena po sekci nekoji ...ano , čtete dobře nekoji .
Takže v momentě kdy jsem se tomu člověku dívala do očí a on se culil , jak kdybych řekla největší Kameňák na světě , mě tak napadlo , jestli jsme každej nechodil na jinou školu a než jsem mu to stihla ,, vmest " do ksichtu přihlásila se jiná rodička a zeptala se na možnost ambulantního porodu a byla !!!VYKÁZÁNA !!! ze schůzky rodiček ...

Mě přechází zrak.
Děkuju Vám všem za uklidnění .
Odsávačka a pojedu ...kdyby náhodou .Holt neposlouchat zlenivelej personál .

kittyy17
2. zář 2019

@lery92 sekce 41+5, neúspěšné vyvolávání, nepřipravené porodní cesty. Syn 4110 g, velký hladovec. Z porodnice mi napsali do papíru Plně kojen, což nebyla pravda. Po kojení vyžadoval ještě dvojitou dávku dokrmu. Trvalo mi čtrnáct dní, než jsem zvládla kojit plně.
Bylo to peklo, syn po kojení hrozně blil a potom řval jako tur, když jsem mu dala znovu prso, znovu to vyblil a zase řval, po flasce neblil a byl spokojený.
Takže jsem měla mlíka jako pro celou porodnici, a synáček měl radši Nutrilon...

ckei
2. zář 2019

Císař 39+1, kojení absolutně bez problémů, měla jsem mléka pro celou porodnici 😀

cital
2. zář 2019

Tak já bych neřekla, že kojení závisí na genetice jak pise @yennefery. U nás nekojil nikdo a já kojila bez problémů prvního 2 roky a druhého rok a půl.

denca033
2. zář 2019

@lery92 ahoj mám za sebou dvě sekce. První 2012 syn nebyl otočeny. Druhá 2014 neotvirala jsem se. Při obou dětech jsem kojila fakt málo měla jsem slabý mléko. Teď v listopadu mě čeká třetí sekce tak doufám že to pujde

ninive211
2. zář 2019

2x plánovaná sekce v epiduralu, 2x plné kojení bez nutnosti dokrmovat UM (poprvé přesně rok,pak podruhé 26 měsíců)

Sem začni psát odpověď...

Odešli