Menstruace po porodu - kdy přijde, když nekojím?

lery92
2. zář 2019

Ahoj děvčata , velmi by mě zajímalo kolik z Vás rodilo císařem s tím , že se jim pak podařilo normálně rozkojit ?
Asi bych se na ty internetové články měla už vykašlat , protože pár dní čtu o císaři a psychických problémech po něm a nemožnosti zhubnout a nemožnosti kojit , že z toho mám už normálně asi panickou ataku...u nás v rodině císař není neobvyklá věc , já mám hlavně docela úzkou pánev : CE 17...

A protože já sem se narodila pod šťastnou hvězdou a v životě se mi vysloveně daří úplně vše ( silna dávka sarkasmu) , jaksi mi nejde myslet pozitivně

Díky za příběhy .

merope
2. zář 2019

Teda co čtu od tazatelky, to jsou místy neskutečný bláboly (ty její citace lékařů). Brrr. Ještě že tušíš, že ti kecají, co můžou a chceš se bránit.

V Praze na Bulovce, co jsem rodila, tak jakmile se holka probrala z narkózy (ještě na JIPu), tak už tam frčely vozíčky s miminama a sestřičky pomáhaly mrně přikládat k prsu, aby si aspoň olízalo bradavky. Já měla teda smolíka, malý byl taky na JIPu, ale byla jsem vlastně jediná. Nikdo ani neuvažoval, že by se po CS mohlo nekojit. Jako jo, po CS se obecně rozjíždí laktace hůř, ALE - ono teoreticky lze rozkojit ženu i bez jakéhokoli porodu (třeba v případě adopce či náhradního mateřství), tak proč jako by to nemělo jít po CS?

Jinak já kojila přes odsávačku a lahvičku, malý byl nedonošený, rozený na začátku 8. měsíce, neuměl se přisávat, jedna bradavka mu vůbec nešla, pak se to i vylívalo kvůli mým lékům, pořádně začal sát sám když měl asi 2 měsíce od původního termínu porodu (tzn. v cca 4 měsících), odsávačku jsem odložila asi o měsíc později. Teď je mu půl roku od skutečného termínu porodu, kojíme, přikrmujeme, nutrilon často odmítá, prso miluje a zbytek má z klasické stravy.

vendes
2. zář 2019

Akutní sekce v 40+5, dcera plně kojena do 6 měsíců, potom s příkrmy do 16 měsíců. Podpora v porodnici (ČB) nulová.

lery92
autor
2. zář 2019

@merope milá zlatá , zajeď si do Stodsky nemocnice , sedni si tam a poslechni si , co se rodičkám vypráví .Budeš tam sedět bez ohledu na to jestli si popelář nebo doktor a oni do tebe budou hustit s.ačky , že KP u prvorodičky je neroditelny .(je asi 5 druhů KPček ) takže chápu že něco neodrodis , ale říct plošné KP je u nás indikace k sekci .WTF?!?!?!?!?!

Takže citace jsou bláboly , ale myslíš že ve 28tydnu , kdy mi pochodujou hormony jak vojáci na poli , mám náladu se hádat či pouštět do debaty?Jak by taková debata s ko.otem , co ti tvrdí jako doktor ,že KP se nerodi měla vypadat?Můžeš mi ještě vysvětlit , kdo by se do ty debaty měl eventuelne kromě mě zapojit?!Mě nebavi na sebe moc upozorňovat .A co se týče ambulantních porodu , krásné se tu všude píše jak to jde ...no ale realita je ( jak jsem viděla jiná) , bez ohledu na to , že po SC se údajně dle tohoto lékaře nekoji , protože se přikládá k prsu až po 24 hodinách a touto prodlevou se nastartuje laktace jen u malého procenta žen ( m.j v této nemocnici po sekci ležíš 7+ dní , což mi přijde taky zveliceny...) jsou to čerstvé informace .Arogantní chování vrchní sestry , která vedle tohoto lékaře stala a prikyvovala nekomentují už vůbec...

...a teď vyvstává otázka : je tohle vůbec normální ?Může si to vůbec personál dovolit ?V jaký pozici je teda matka - dítě ?Jsou vězni ?Nebo je fakt tak málo sester že ti ho nemůžou přinést dřív k prsu?Já ti říkám resp. píšu , je to týden ...týden od poslední prohlidky .Nemůžu vůbec spát .Říkám si možná si blbě slyšela ( manžel mi potvrzuje že ale ne , byl tam se mnou ) a tak se znova ptám : Není tohle důvod k domácím porodům?Protože já (a sud mě jak chceš ) sem úplně mrtvá strachy a to mi zbývá do porodu 3 měsíce .Jediná normální porodnice pro tzv biomatky je v Rakovniku ( ono to s nima taky nebude tak hot s těma lesanama , jsou to prostě jen ženský co si nenechají líbit víc než musí..)

No a tak se ptám .Zde .

mlynkova85
2. zář 2019

@lery92 já mám 3 akutní císaře. První 2 mimča jsem kojila půl roku pak jsem dostala anginu a přišla ze dne na den o mléko. Ty byly ve spinalu. 3 císař v 35+1tt nejdřív spinal pak celková malá skončila na pár dní v inkubatoru a kojila jsem jí bez týdne 1 rok, sama se odstavila.

lery92
autor
2. zář 2019

@merope a ještě takovej malej dodatek .Praha není Plzeň ...máte víc možností dle myho názoru

chimneysweeper1
2. zář 2019

@lery92 Taky jsem se bála, v lékárně jsem si koupila homeopatika pro lepší kojení a nakonec jsem v porodnici běhala s nalitýma prsama, že si na mě ostatní maminky ukazovaly 🙂 Syna jsem kojila do skoro dvou a půl roku, takže jsem příkladem toho, že po císaři lze kojit normálně, kvalitně a dlouho 🙂

fandysek_1
2. zář 2019

@lery92 pokud máš možnosti najdi si jinou porodnici a budeš v klidu. KP není indikace k císaři, kojit můžeš. Já bych do takové porodnice nešla. Nejsem žádná lesana, ale tento druh porodnic není nic co bych chtěla zažít.

fandysek_1
2. zář 2019

@lery92 a nejde ani o Prahu. Rodila jsem na Mělníku a přístup velice dobrý. Rakovník je vyhlášený svým přístupem a rodí tam i holky z Prahy.

widowblack
2. zář 2019

@lery92 heleď ještě mě napadlo že zlusit laktaci rozjet tim ze zacnes odstrikávat i kdyz teda nic nepoteče ( prostě stimulovat a masirovat) ja osobně sem vyzkoušela odsávačku balonkovou i elektrickou a neni nad ruční práci - proste se podojit . Takže když bys byla dlouho od prcka a bez priložení tak to zkusit takto rozjet ale ber to spíš radu někoho kdo neměl sebemenší problém po cisari s laktací , i když sem měla malou od sebe 3 dny a první den jen ostříkávala a až druhej kojila a jen docházela na jip jí kojit 😉 držím palce

westie
2. zář 2019

@lery92 Planovany cisar (podarilo se mi s tim naprosto smirit a prijmout to jako fakt, coz povazuji za nejdulezitejsi), po cisari jsem se bez problemu rozkojila a vydrzelo mi to rok a ctvrt. Pred otehotnenim jsem mela 85 kg, pred porodem 105kg, v porodnici jsem nechala sotva pet kilo. Hodne jsem chodila na prochazky s kocarkem, prestala kvuli kojeni jist sladke a za rok a pul od porodu jsem mela 72 kg.
A aby to nevypadalo tak ruzove, mela jsem nabeh na poporosni depresi, hormony se mnou lomcovaly, brzy jsem se castecne vratila do prace, kde jsem ne vse psychicky zvladala.
Doporucuju prestat cist zlovestne clanky o cisari a soustredit se na svoji psychiku a na dite.

emamaira
2. zář 2019

Akutní sekce pro odlučování placený v 33+5, syn měl problémy, takže jsem přikládala poprvé týden po porodu. Vzhledem k nedonosenosti a operaci neměl sílu dát ani z lahve natož z prsa, takže jsem odstrikavam a krmila lahví a to víc jak rok.

nik1
2. zář 2019

Rodila jsem sekcí. Byl to děs a mohla jsem si za to sama. Ano, přirozený porod je určitě lepší, ale já se na to tak fixovala, že když mi pro nepostupujici porod doporučili sekci, úplně jsem se zhroutila a brečela a brečela. Ani jsem pořádně neviděla na miminko, když mi ho ukázali. Úplně jsem si ten zážitek zkazila. Jeste dlouho po porodu jsem si připadala jako, že jsem to nezvládla. Rozkojila jsem se v den propuštění a pak jsem půl roku nosila mlíko kamarádce, která rodila přirozeně a mlíko neměla. Kojila jsem víc jak rok. A to s tím hubnutím je taky blbost. Nemůžeš začít posilovat hned po šestinedělí. Chce to navštívit fyzioterapeuta, aby vysvětlil cviky a postupně se přidává. Ale kdo chce shodit kila, zvládne to. Doktoři umí být potvory a vnucují nám někdy zbytečnosti. Na druhou stranu mi přijde zbytečné démonizovat sekci, kojící kloboučky apod. Je dobré se připravit i na možnost, že všechno nepůjde podle plánu a nenechat si změnou zkazit ten krásný zážitek.

ladyhacek
2. zář 2019

Plánovaná sekce u druhého syna. Jen lokální anestezie, když jsem přijela na pokoj hned mi ho sestra přinesla a dala na prso, přisal se. Vozili mi ho cca co 3h v noci ne. Má rok a je kojený 🙂
Já neměla sebemenší problém. A to jsem se také bála

ladyhacek
2. zář 2019

@nik1 syn se neotáčil. Byl našikmo ( nebyl ani koncem pánevním ) a stejně jsem císaře dlouho rozdychavala a přišla jsem si méně cenná? Nevím jak popsat ten pocit. Nebyla to moje chyba a přesto ....

Jinak já po obou porodech ( první normálně druhý sekcí) hubla a to i bez cvičení. A to jsem vždy s váhou měla problém.
Zdravá strava, hodně vody a procházky s kočárkem

blabloblu
2. zář 2019

akutní císař, kojení bez potíží a rozjelo se to tak, že mi ani sestry nevěřily, že už mám mlíko, dítě se přisálo hned a kdyby mohlo, kojilo by se ještě teď, nejlepší rada pro mě byla "nech to na dítěti", po té ze mě spadl stres a bylo

merope
2. zář 2019

@lery92 No, já řešila, co všechny holky vyšilují a tak... není jen Rakovník. Ale jak to tak čtu, tak to bude asi Rakovník, Neratovice a Praha. V Praze jsem tak nějak získala pocit, že je to dost podobný všude.

Ale co se týče toho KP - mě se do KP drobek otočil ve 33tt, před tím už byl ukázkově hlavou dole. Takže opravdu točení může být skoro kdykoli, dokud je dost místa. Tak třeba se ještě otočí.

Zaonačit to nějak tak, abys nakonec rodila v Praze či okolí už nedáš? Protože to, co popisuješ, to je jak z hororovýho filmu.

nik1
2. zář 2019

@ladyhacek Já ten pocit znám. A to mi ještě přisolila moje máma, když mi řekla, že jsem vlastně nerodila. Nemyslela to zle, ale úplně mě to dorazilo. Všechno máme v hlavě. Za dva měsíce rodím druhátko a hodlám si to užít, protože se to nedá opakovat. A s tím cvičením...nedávno tu nějaká maminka řešila, že chce jít po sekci po šestinedělí do posilky...šílenost. Mně šla kila taky dolů skoro sama, ale já cvičila kvůli diastáze. To břicho je prostě ochablé a určitě není špatné mu pomoci. Ale ne sklapovačkama. 😉

michaelllas
2. zář 2019

do 3 dnů se rozjela laktace, měla jsem akutní sekci..problém s kojením byl ale kvůli bradavkám, ne kvůli nedostatku mléka. Jinak fyzicky jsem se zbrchala asi po 2 dnech...bez úplné bolesti asi po 14 dnech...od 3 měsíce po porodu jsem už mohla normálně cvičit i na břicho (povolila Dr 😉

lucie_j
2. zář 2019

Akutní sekce, kojila jsem bez problémů do 2 let.

aronek
2. zář 2019

Ahoj, mám za sebou 4CS. Po prvním mi pomalu najížděla laktace, ale nakonec 18 měsíců kojení. Druhý kojen 3,5 roku a holky kojím do těď. Jedné budou v prosinci tři a druhé je 10 měsíců.

suromana
2. zář 2019

Před 3,5 lety jsem rodila u Apolináře. Vyvolávaný porod se nerozjel, skončila jsem na sekci při vědomí. CS o půl desáté večer, na JIP mi přinesli syna ráno v devět nakojit. Laktace se mi rozjížděla pomalu, bez souhlasu začali přikrmovat UM. Žádná podpora kojení, laktační sestru u Apolináře tehdy nevedli, sestra na šestinedělí mi řekla, že mám malá prsa a malé bradavky, že kojit stejně nebudu, nechali mě v tom plavat samotnou. Pouštěli mě pátý den, v podstatě jsem nekojila a syn byl plně na UM (v propouštěcí zprávě jsem měla napsáno, že odcházíme plně kojení, asi vylepšená statistika). Domů jsem ještě ten pozvala laktační poradkyni, poradila, půjčila jsem váhu a odsávačku a jeli jsme tři dny režim nastavený od poradkyně, po třech dnech jsem půl roku plně kojila, odstavila jsem v roce a půl kvůli operaci.
Přístupem na šestinedělí jsem byla zděšená a to jsem zdravotník.
A k hubnutí: před otěhotněním 59 kg, před porodem 75 kg, po porodu 67 kg, rok po porodu 63 kg, po roce a půl 58 kg, a to jsem nijak cíleně necvičila, jen procházky s kočárkem.

zzuzinda
3. zář 2019

Adam je akutní sekcí v epidurálu, přinesli mi ho po 12 hodinách od narození (nebyl úplně fit) - plně kojený do 7 měsíců, pak jsem ho ve 13 odstavila, protože kousal. BAru plánovanou sekcí ve spinále, přiložili jí hned po narození, pak mi jí na pokoji dali nahatou do postele, ať se tulí a saje, plně kojená do 6 měsíců, pak se ve 13 měsících sama odstavila. TAkže nepropadej panice. A i kdyby to nešlo, tak to není nic hrozného 🙂

verca024
3. zář 2019

Ahoj,tak já měla akutní císař pro nepostupující porod po 3 dnech vyvolávání. Rozkojila jsem se hned,ale já s tím neměla problém. Už v těhotenství od 20tt mě teklo mlezivo a to docela dost. Nyní má syn 10měsíců a stále kojím 🙂 ale je to strašně individuální

ivuska1986
3. zář 2019

@lery92 ahojky, laktace naskočila hned, akorát dcera byla malinká se silnou žloutenkou a neutáhla prso. Psychicky stav děs s hrůza, ale vše se srovná. Kojit jsme pořádně začaly ve třetím měsíci. Tím, že to nešlo hned a bylo to peklo, tak jsem to fakt nesnášela, vydržela jsem rok, jakmile to u druhého mrnouska nepůjde hned, lamat to určitě nebudu. Důležité je, aby bylo šťastné mimco a mamka ❤️

moni_12
3. zář 2019

@lery92 já též přidám svoji zkušenost-akutni sekce 33+6tt, rozkojila jsem se krásně, samo to naskočilo, malý má 11 měsíců a porad kojím. Nikde žádný problém, vše šlo jak po másle. Samo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru