Gynekolog nabídl potrat vymodleného miminka, cítím se hrozně

17. kvě 2021

Holky zdravím,
potřebuji se vypovídat. Ještě o mimi nikdo neví proto anonym. Čekáme 3 dítě, je plánované a dost vymodlene. Snažili jsme se opravdu dlouho a o 2 jsme přišli, úplně na začátku. Pouze na začátku pozitivní test a pak po chvíli krvácení. Nebyla potřeba revize ani nic podobného. Gynekoložka o tom ví.

A teď k věci, šla jsem na gynekologii. Trošku v euforii a nedočkavě, že poprvé uvidím mimi.
Mojí gynekoložku zastupoval jiný doktor.
Přišla jsem a vypadal mile. Pak kouknul do karty a ptá se jestli už mám dvě děti. Tak jsem odpověděla že ano. On na to tak si sednete a vypíšem tu zadanku na interupci. Tím mě tak zaskočil, že jsem nebyla schopná se pohnout. Jen jsem vykoktala, že ne že interupci nechci. Prostě úplně šok. On že udělá vyšetření a půjdu tam a tam a že jsem se měla chránit, v mém věku bych na to měla mít dost rozumu. Ještě něco říkal, já vůbec nemohla reagovat a měla jsem knedlík v krku. Málem jsem se rozbrecela, pak se ve mě něco hnulo, asi zbytek sebezáchovy a zvedla se odešla.

Jen si na to vzpomenu a celá se třesu. Strašně si vycitam že jsem mu měla něco říct. Ale bylo to jako by mi dal facku. Teď po víkendu kdy jsem o všem přemýšlela, si říkám že asi sepíšu stížnost. Nevím jméno, nemám ani zprávu, nic. A promluvim o t
om s doktorkou, jen se potřebuji trochu sebrat.

Asi je to zmatené, ale potřebuju to že sebe dostat. A asi se ma to podívat s odstupem. Děkuji všem co to dočetli až sem.

klokanka31
17. kvě 2021

@hankaviki Já bych to poslala na lékařskou komoru, i případnému řediteli nemocnice.

any2any
17. kvě 2021

@rnika Jojo, nam se narodily 3 holcicky a 4. miminko uz asi nebude, i kdyz kdovi, ale tez se "bojim" reci, ze to delame urcite jen proto, abychom meli chlapecka. Pritom nam na pohlavi vazne nesejde, jenze to strasne moc lidi nedokaze pochopit. 🙈

autor
17. kvě 2021

@pincola ano pošlu mu tu stížnost a počkám co mi napíše. Nepracuje totiž v nemocnici. Tak to pošlu jemu, počkám na jeho odpověď a pak i s odpovědí to pošlu na lékařskou komoru. Jestli tedy odpoví, když ne nevadí. Asi bych se smířila s upřímnou omluvou, ale pochybuji že se jí dočkám.

autor
17. kvě 2021

@emiju to je hrozné, to nikdo nepočítá s tím, že žena může chtít víc dětí? Je dobře že ho nedala. Taky bych ho nedala.

autor
17. kvě 2021

@inkheart já nechtěla brečet před ním, pobrecela jsem si v autě. Abych si ulevila. Už jsem se oklepala, tak mu to nechám trochu sežrat. Nechci aby se ještě k někomu takhle choval. Chci aby se alespoň omluvil, tak uvidíme.

autor
17. kvě 2021

@svetlanalana ano budu si stěžovat, nechci aby se k nějaké ženě ještě takhle choval.

autor
17. kvě 2021

@hankaviki není zaměstnanec. Nejdřív pošlu stížnost jemu a pokud se neomluvi tak i s jeho odpovědí na lékařskou komoru.

autor
17. kvě 2021

Děkuji dámy,
nedá se nic dělat, jen stížností a pochvalama změníme chování k nám. Nemám ráda si na někoho stěžovat, ale musí to být. Snad ho to pro příště donutí chovat se lidsky. Pomohlo mi se Vám svěřit. A ulevilo se mi při sepisovani stížnosti. Doufám že už víc takových blbcu nepotkame.

cherie24
17. kvě 2021

@netopejr taky dobrý 😄 mě se teda taky cyklus vrátil po roce a to ještě asi 5 měsíců jsem to dostala hned po ovulaci, takže u nás ten rok a půl je minimum. 🙄 Proto mě vždycky překvapí, když mají ženy děti takhle po sobě, jim skončí šestinedělí a už jsou vlastně v tom 😀

merope
17. kvě 2021

Jen mě napadá jedna rada - nech si tu stížnost od někoho zkontrolovat. Jsi do toho hodně "emočně namočená", navíc těhotenské hormony, ať se na to nedívají jen jako "poblázněná těhule si stěžuje". Protože teda jako tohle se stát mně, asi mě to položí.

cherie24
17. kvě 2021

@rnika ne ta jedna prostě chtěla 4 děti a pohlaví neřešila ani neřeší, ale naše známá vyloženě moc toužila po holčičce a řekla, že dokud nebude holčička budou to zkoušet a vyšla na 5.pokus 🙂 já jsem si třeba vždy přála holčičku a asi bych to hodně těžce nesla, kdyby se mi narodili samí kluci. A mamky kamarádka taky toužila po holčičce, jinak by jim stačili děti 2, ale kvůli holčičce to riskla, no a má 3 kluky. Ale na po čtvrté už do toho nešla, i když jí to dost mrzelo, že se vytoužené holčičky nedočkala. Není to, že by to řešilo okolí, ale bylo to jejich přání. I když chápu, že ty řeči typu tak ještě toho kluka k těm dvoum ne? Ještě tu holčičku k tomu ne? Jsou asi po čase dost otravné, ale člověk se jim nevyhne ať má děti 4 nebo 1.

cherie24
17. kvě 2021

@any2any a není jedno, co si okolí myslí a říká? 🙂 I když má člověk jedno, tak se lidi ptají na to, kdy bude to druhé pohlaví. Pak ty řeči typu jo to musíš umět dělat děti, aby jsi měl kluka i holku, vy to asi neumíte. Je to stejné jako ty hloupé těhotenské otázky, co se pořád opakují a ptá se na ně ale úplně každý, koho potkáte. Ale kvůli otravným otázkám se přeci člověk nerozhodne, že už znovu neotěhotní. Hlavní je, jak to cítíte vy.

autor
18. kvě 2021

@merope ano máma to dá přečíst známému v práci, on je právník důchodce. Ale bude vědět co a jak. Snažím se o věcný a nezaujatý přístup, ale nevím jak to má přesně vypadat tak mi poradí.

normalnimatka
18. kvě 2021

trol, ne?
pokud ne, odpověděla sis sama. svýho doktora se zeptej na jméno zastupujícího, a informuj ji, a zároveň napiš stížnost.

lennus
18. kvě 2021

Je to hulvát a hlavně to není jeho věc. Jakoby dnes byla norma mít jen dve děti. Určitě stížnost napiš, taky jsem nedávno psala kvůli nepříjemné lékárníci, umím ale i pochválit. Nestála jsem o omluvu, jen aby se chytla za nos. Opatruj se, líbí se mi velké rodiny.

any2any
18. kvě 2021

@cherie24 No tak to je jasny, ze se budeme rozhodovat podle sebe. 😆
Jen se fakt divim, proc ty lidi ty reci maji (a maji porad neco... Kdy bude druhe? Kdy bude treti? Hlavne, aby to byl kluk. Atd. Atd.)

levandule_k
18. kvě 2021

@cherie24 Jak řešíš to, aby jsi se vyhla císaři, tak já jsem si jednou na netu hledala nějaké fyzio. Někde jsem narazila na informaci, že na otvírání porodních cest a délku porodu má vliv to, v jakém stavu máš záda, hluboké břišní svaly, pánev. Také to má vliv polohu plodu. Je to napsáno trochu chaoticky, já jsem nikdy nějak netušila, že tohle téma budu s někým víc řešit.

cherie24
18. kvě 2021

@levandule_k no já si teda osobně myslím, že bych na nějaké rehabky a takové cvičení měla chodit, chodila jsem, ale kvůli nouzovému stavu jsem rehabky nedochodila, bohužel dnešní doba tomu vůbec nepřeje. A moje fyzio, co si tím přivydělává doma při mateřské taky musela zavřít a vlastně ani žádná cvičení nejsou, plavání. Prostě fakt na nic. 😤

andryyysssek
18. kvě 2021

To je hrozné. Moje mamka zažila něco podobného, když otěhotněla počtvrté, bylo jí 36, a doktorka ji seřvala, že se měla chránit, a už ji taky vypisovala žádanku na intrrupci, aniž by věděla, jestli byl brácha plánovaný nebo ne. Mamka sice stížnost nepodávala, ale taky ji to strašně vytočilo. Myslím, že tam byla taky jen na zástup, hodně stará doktorka.

merope
18. kvě 2021

@andryyysssek Tak to je fakt ale šílený. By mě vůbec nenapadlo, že takhle můžou doktoři jednat.

autor
18. kvě 2021

@lennus taky se snažím chválit. Nejsem moc na nějaké stížnosti, ale probrala jsem to i ségrou a spolu jsme to dali do kupy. Mamka to dá přečíst tomu známému. Asi taky nevyzaduju omluvu, spíš to aby dostal přes prsty, že se takhle chovat nesmí.

autor
18. kvě 2021

@andryyysssek strašné, jak já jí chápu. Nejdřív šok, pak taková bezmoc, lítost a vztek. Ještě hormony pracují. Kdyby se zeptali, to bych pochopila, ale takhle arogantně oznámit a čau. Říkám si že když podám stížnost, aspoň si příště třeba dá pozor na pusu. Kdo ví, ale k němu už nechci nikdy.

autor
18. kvě 2021

@lennus a děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru