Jak jste neplánovaně otěhotněly?

cekypetra
29. zář 2020

Ahoj maminky,

dost casto ctu prispevky zde a vzdy me zaujme formulka "neplanovane jsem otehotnela". Vy, co se vam to stalo a mimi jste si nechaly, podelite se o pribeh, jak se to stalo?

Hezky den vsem.

kmarie81
29. zář 2020

@cekypetra napadá mě, že měli asi sex a moc se nechránili 🙂

krupka3
29. zář 2020

To tady ted bude svadeni na nefunkcni pilule 😀

lachtanice86
29. zář 2020

Co tak na takovýchto webech čtu, tak v naprosté většině selhala ha i přes super přesné a správně uzivani

cekypetra
autor
29. zář 2020

Ja tuto diskuzi myslim v dobrem. Ja mam napr. kolegyni v praci, kde jsem byla pred materskou, a ta otehotnela pres telisko, muzova sestra zase po prasklem kondomu bezela pro Postinor a ma z toho dnes jiz 12ti letou dceru. Myslela jsem zajimave historky s dobrym koncem. Zadne delani blbcu z ostatnich, atp.

cherie24
29. zář 2020

@cekypetra moje malá divoženka byla počatá tak, že nám selhal kondom. Další den jsem si dělala ovu test, myslela jsem, že už mám každým dnem dostat MS, tak že to bude v pohodě, ale začalo mě bolet v boku jako při ovulaci, no a ono se to posunulo o 2 týdny, tak jsem běžela pro prášek po a 3 týdny na to MS nikde a na těhu testu 2 čárky. Zrovna se to sešlo, že selhala ochrana, posunula se ovulace a prášek nezabral. A to jsme se ještě týden na to rozešli a já mu pak po měsíci psala, že by jsme si měli promluvit. Pro mě to byla ale jasná volba. S tatínkem nebo bez, když to byla taková náhoda, tak tady prcek asi má být a tak se narodila. Jsem na ni sama, ale myslím, že je to to nejlepší, co mě potkalo ☺ A opravdu zbožňuju otázku - a to se jako neumíte chránit nebo co? Já na to vždycky říkám, že některé děti prostě ani svěcená voda nezastaví 😁

tulikiss
29. zář 2020

ja patrim k tem kteri "neplanovane" otehotneli. kdyz mel syn, ktery je z IVF rok, tak jsme si jednou rekli ze na co ochrana, kdyz podle doktoru je sance na otehotneni pod 1%. No z tohoto jednoho pokusu mame dceru. Zjistila jsme to az v 9tt, protoze po porodu se MS stale nesrovnala a chodila si jak chtela. Az jsem mela cely tydne zaludek na vode a do toho prisla chripka s 39 teplotama jsem si "projistotu" udelala test a tam dalnice jak krava.

odula
29. zář 2020

Ja jsem byla pet mesicu po porodu, plne jsem kojila. zacala prvni MS. 28 dni po prvni MS, mlada a blba, rikala jsem si, ze to mam zitra dostat, tak co se asi muze stat. Mno.... 😀 uz je dceri devet.

me_druhe_ja
29. zář 2020

Půl roku po porodu, plne kojení, MS teda pravidelně hned po šestinedělí, jeden jedinej sex v tom měsíci s tim, že před koncem přítel použil kondom. A voilà, jsem 22tt. Prostě někdo je extrémně plodnej.

andelka
29. zář 2020

Já jsem teda otěhotněla 4x ale nikdy neplánovaně. Ale z okolí znám tři případy, a vždycky to bylo o tom,že žena měla nějaké zdravotní problémy, kdy vůbec nepředpokládala,že by otěhotnět mohla. A ono ji tělo převezlo ( a všechny doktory s věšteckou koulí).

baruniceslepice
29. zář 2020

Manzelova ex otěhotněla přes nitroděložní tělísko a mám teď v okolí 2 kamarádky, které otěhotněly z přerušované soulože... A moji mamky kamaradka ( tehdy 16 let) šla na interrupci, čekala dvojčata, což doktoři nevěděli. Interrupce proběhla, akorát 1 zárodek zůstal v děloze a pak už bylo pozdě....

anet_98
29. zář 2020

@cekypetra kvůli zdravotním problémům jsem vysadila prášky - byl to říjen 2019. V průběhu ledna jsem chtěla jít na gynekologii se poradit, jakou jinou formu antikoncepce bych mohla zkusit a na kterou se dá spolehnout. Ordinace ale byla v rekonstrukci do začátku března. Mezitím jsme s přítelem nakoupili několik balení kondomů, aby jsme se alespoň nějak chránili.
No, každopádně vůbec nevím, kdy probíhá ovulace a kdy jsou plodné dny, takže jsem si to nijak nehlídala a když občas byla chuť na rychlovku a kondomy daleko, tak holt jsme se na ochranu vykašlali 😅😅
Byli jsme si moc jistý, že si umíme dát pozor no a začátkem února se neplánovaně zadařilo. Koncem října budu mít chlapečka a i když se všechno zkomplikovalo a s přítelem už nejsem, tak je tohle nejlepší věc, která mě v životě potkala 😊

sayast
29. zář 2020

My třetí chtěli, ale než se zadařilo, tak jsem měla zamlkle a prasklé mimoděložní. Pak jsem měla hrůzu že se to zopakuje, nastoupila do práce a miminko odložili na až někdy. No a jednou nás přemohla chuť, jediný sex za celý mesic a "riskli to" naostro, však šance mimo předpokládané plodné dny (dle aplikace 😁) s jedním vejcovodem minimální. Marečkovi je 7 měsíců 😁

zmatena_prvomatka
29. zář 2020

My si takhle rekli, ze tak za pul roku, za rok se do toho plozeni pustime no a za dva tydny jsem mela pozitivni test 😂
Nejak nevysly moje propocty, ovulace prisla pozdeji, nez mela, a uz to bylo 🤷🏻‍♀️

andelka
29. zář 2020

Tak koukám,že většinou to neplánované těhotenství je následek riskování, nebo víry,že se nic nestane ( jednou se nic nestane, nejsem dost plodná, ovulace už asi byla..) Jo, lidské pochybení 🙂

juliemichal
29. zář 2020

taky patřím k těm,které neplánovaně otěhotněly 😀
prášky jsem nebrala,kondom jsme neměli,mno v tu dobu si ještě téhdy přítel dával pozor 😀 mno,ale jak se říká stačí kapka a je z tebe taťka,tak se to takto stalo 😀 mno s tím téhdjším přítelem jsme spolu 13 let,11 let svoji a máme k tomu nechtěnému chlapečkovi ještě 3 další chlapečky 😀

mzacikova
29. zář 2020

Přerušovaná soulož. 3x 😁 ale nebylo to jakože dítě striktně NE, to bych brala prášky.
Ale prý selhávají tělíska a docela dost..

kackazavrel
29. zář 2020

Nám doktoři řekli v roce 2012 že přirozeně jsme bez šance....no takže na co ochrana že.....celých 7 let bez jakékoli ochrany....no a loni to se mnou málem seklo když jsem koukala na pozitivní test.....a teď si to řekněte chlapovi....ale malej má 8 měsíců, je to zlatíčko a chlap jakoby ho vys...😃😆😆

veronika_aki
29. zář 2020

Ja jsem neplanovane otehotnela, kdyz jsme s pritelem meli ve dve v noci romantickou chvilku a nikomu se nechtelo ven do auta pro ochranu. Rekli jsme si, ze kdyz to zkusime jednou "bez", urcite se nic nestane. Jinak jsme se samozrejme vzdycky chranili, ale co cert nechtel, tak jsme se trefili presne do plodnych dnu. Nikdy jsem si nehlidala ovulace, plodne dny apod. Takze to proste vyslo. Ted je dceri pres rok 🙂 Ale vzdycky rikam, ze zrovna v tom jedinem okamziku zasahla vyssi moc. Ja bych se urcite k miminku nedokopala stylem "tak pojd, ted se zacneme snazit" 🙂

nikol85bla
29. zář 2020

My máme 4 děti, dvě plánované a dvě ehm náhodou 😁😛 U třetí jsme měli styk úplně těsně před menstruací, ovulaci mám vždycky v půlce cyklu, ale tentokrát jsme si nedávali pozor, protože mi do ms zbývaly 3 dny 😁 no a u čtvrtého....to jsme byli na dovolené v Chorvatsku, manžel se opil s domácím a já jsem měla ovulaci, no a nestihl to a bylo. Jako mě bylo úplně jasné, že z toho bude dítko, oba jsme extra plodní. Tenkrát mě vůbec nenapadlo letět na chorvatskou pohotovost pro nějaký postinor, kdyby se to stalo v ČR, určitě bych pro postinor letěla. No hodně jsme se tehdy rozhodovali co dál, protože pro mě to bylo velké riziko (4x císař), ale nakonec jsem si malého vybojovala ❤️ manžel moc nechtěl, lékaři vůbec, ale já jsem věděla, že to dám 😉 za mě zasáhl osud a vše je tak, jak má být

emkous
29. zář 2020

Pharmatex, v roce 2009. Používali jsme ho před tím bez problémů 3 roky (a to jsme "za mlada" měli výrazně víc sexu než teď). Do dneška nevím, co vlastně bylo tenkrát blbě... Spolehlivost se udává někde mezi kondomem a HA. Možná se muž večer moc mydlil a špatně opláchnul (mýdlo prý snižuje účinek)...

martaskaaa
29. zář 2020

@cekypetra U me to bylo tak, že jsem navštěvovala s ex CAR, kvůli tomu, že jsem měla zdrav.problem. Vyzkoušela se 3x inseminace a nic, laparoskopie a nic, doporučili mi IVF, že to je jediná možnost a že jinak mít děti nebudu. To jsem nechtěla a pak jsme šli od sebe (chlap byl ok, problém byl u mne). Já jsem si po čase našla nového muže, kterého jsem hned v úvodu seznámila se situací, že v případě děti budeme muset v budoucnu absolvovat umělé oplodnění, s čímž problém neměl. Nechránili jsme se (proč taky žejo, když v podstatě 6 let jsem nebrala antikoncepci ani jinou ochranu a nikdy se to nepovedlo). Tak jsem s tím byla smířená. No a po roce jsme se k sobě stěhovali a bylo plno plánů a já týden po nastěhování zjistila, že jsem těhotná 😁
Brali jsme to tak, že to je vlastně zázrak, že se to stalo přirozeně. Byla jsem z toho teda dost vyplašená a nevěřila, že se to fakt stalo, ale ani mě nenapadlo, že bych dítě měla dát pryč nebo tak.

martaskaaa
29. zář 2020

@kackazavrel u nás to samý viz můj koment výše 😁😁 s mým to taky malém seklo

crutela
29. zář 2020

Nijak jsme se nechranili(kromě přerušované soulozi-občas), nechali jsme všemu volný průběh. Teď po druhem dítěti, kdy už vím, ze opravdu další nechci si nechám dat po sestinedeli telisko.

purplerain
29. zář 2020

Jak? Měli jsme sex a nechránili se. Vzhledem k mému věku a nějakým ženským problémům jsem nečekala, že by se to stalo. No a stalo. Nutno ovšem podotknout, že byť to bylo už neplánované a nečekané, bylo to zároveň chtěné. Kdybych dítě nechtěla, chránila bych se.

mariegroth
30. zář 2020

Hele taky jsem si myslela, ze otehotnet na HA je nepravdepodobne a kdo to tvrdi si akorat zapomnel vzit prasek. No a jsem jedna z nich. Prasky jsem brala, kazdy den jsem na tu davku mela nastaveny budik. V dobe kolem poceti jsem byla dost nemocna - prujem, zvraceni a moje gyndarka mi rekla, ze to mohlo hrat roli, ze se prasek "neudrzel". Jsem neskutecne rada, ze maleho mame. Byl neplanovany, ale je milovany

asojakova
30. zář 2020

Já jsem taky ten případ, že po IVF (problémy u obou) přece nebudem nic používat, na co. Takovou dobu to nešlo... Takže po porodu 1.dítěte a po ukončení kojení jsem byla opět těhotná, ani nevim jak. Takže sice neplánovaně, nečekaně, ale jsme šťastní jak blechy.

klea81
30. zář 2020

@asojakova je to časté, kamarádka to měla taky tak, po 5 letech neplodnosti a 3x ivf, druhé dítě na první pokus a ještě chodila po doktorech, že je jí pořád nějak špatně 😁pak teda koukala 😅

janedv
30. zář 2020

@mariegroth kvuli tomu ja nikdy nebrala polykaci prasky, ale vzdy jenom naplasti. V CR se to jmenuje Evra a je to zazrak 🙂 jednou tydne nalepis, prujem a zvraceni nic neudelaji, protoze hormony nejdou pres zaludek. Ted po 2 detech se k ni vracim a doufam, ze pres evru neotehotnela zadna 🙂

hasara33
30. zář 2020

@cekypetra ahoj, já loni v říjnu porodila a na vánoce jsem zjistila, že jsem těhotná 🤦 přísahám, že dodnes nechápu, jak se to mohlo stát, protože si nejsem vědoma toho, že by kondom praskl nebo tak něco, ale asi ano 😅 prostě to byl opravdu šok 😅 nicméně nakonec jsem stejně potratila

mariegroth
30. zář 2020

@janedv Uz mam telisko. Prasky mi fungovaly bez problemu dlouho, takze jsem to vubec neresila. No hold to tak melo byt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru