Poplatky u lékaře v těhotenství. Platí se?

hansed
30. srp 2011

Ahojte maminky, měla bych dotaz...dneska jsem si byla pro razítko do průkazky u obvoďáka a hned jsem zaplatila 30,- Kč, u zubařky, když mě chytly zuby, mi doktorka řekla, že těhotné neplatí.... tak co je pravda?? 😕

petrusew
30. srp 2011

Já teda neplatím ani v poradně...je to prevence, která by měla být bez poplatku.

snailka
30. srp 2011

Těm poplatkům teda moc nerozumím, ale moje obvodní má na dveřích napsáno, že za razítko do těhu průkazky se platí 30,- poplatek 😠

luckar
30. srp 2011

Já si tím nejsem jistá, ale mám pocit, že po mně obvoďačka taky chtěla 30 Kč. Ale nemělo by se platit nikde nic.

andilekanitka
30. srp 2011

U obvoďáka, zubaře a na gyndě by se nemělo platit 100%, ale nevím jestli náhodou nezáleží na pojišťovně, každopádně jsem nikde nic neplatila 😉

sebestka
30. srp 2011

Mně dr. říkal, že těhotné neplatí. Ale jak si vás tak čtu, tak asi sami dr . pořádně nevědí nebo nechtějí vědět....

em_ka
30. srp 2011

@hansed Ja som bola ako ty, u gynekologa, u zubarky nic, u obvodaka 30,- 😕

florentina
30. srp 2011

no já teda nevím, zda existuje nějaká výjimka pro poplatky z důvodu těhotenství, ale myslím, že ne. A pokud opravdu ne, má to co píšete logiku. Za preventivní prohlídku se poplatek neplatí /předepsaná vyšetření na gyndě v rámci těhu a i vyšetření u zubaře - mimo těhu 1x za rok a nevím zda v těhu se počítají jako prevence obě prohlídky co mají být zapsané v průkazce/, zatímco za běžné vyšetření /např. potvrzení od obvodního lékaře, že jste v pořádku pro případné operační výkony/ zdravotního stavu se platí.

staninka77
30. srp 2011

Já jsem nidke neplatila ani u obvodáka.
Jen teda vím že jsem musela si platit poplatek 30.kč když jsem šla do poradny měla jsem těhu cukrovku a tam vím že jsem vždy platila nevím proč právě tam platila a všude jinde ne. 😕

kammka
30. srp 2011

u gynekologa jsem jako těhule neplatila, u zubaře neplatím nikdy, u té mojí zubařky se prostě neplatí a to ani za umrtvovací injekci...u obdoďáka jsem nebyla, ekg mi tuším natočila dr. v práci, dělala jsem tehdy v nemocnici, tak nebyl problém.

danny617
30. srp 2011

Já tedy zatím neplatila nikde nic .... gynda, obvodak, .... u zubaře jsem ještě nebyla 🙂.

benjik
30. srp 2011

Jako těhotná neplatím u obvodáka a na gyndě,dokonce ani pohotovost,nak teré jsem ted byla. Ale třeba na kožním jsem platila.

mami29
30. srp 2011

ja platila v tehu pouze na genetice 30kc, jinak jinde nic (ekg, gynda, zubar, ...)

moudivlacek
30. srp 2011

ja pred 2 lety platil krom gyndy naprosto vsude,prestoze je vsude psane,ze tehule neplatej 😠

beruska1989
30. srp 2011

na gyndě a u obvoďáka jsem neplatila, ale u zubařky jo☹, a to jsem tam byla na tu povinnou☹

kfitecko23
30. srp 2011

já neplatila jako těhotná nikde 🙂
🙂

pettule
30. srp 2011

Musím říct, že jsem si toto také docela zjišťovala, protože chodím docela často k doktorům............cukrovka, leidenská mutace...........takže každý měsíc mám několik doktorů. A bylo mi řečeno, že na gyndě se neplatí, u obvoďáka v rámci kontroly ve 20 tt by se též platit nemělo. Jinak u ostatních doktorů ano. Jsou to prý specialisté na to konkrétní 🙂 a tam se poplatky normálně hradí, nezáleží, zda jste těhotná či ne. Takže takto by to mělo být. Je pravda, že realita je dost často jiná a někdy ani sami lékaři nevědí, kdy si poplatek prát a kdy ne, takže asi spíš záleží na jakého doktora zrovna natrefíš 🙂 .

tkackac
30. srp 2011

Já platila též u zubaře a na EKG 30,-Kč, ale když chodím k dietoložce, gynekolog. ...tak neplatím nic .

anka.
30. srp 2011

Byla myslím, vyjímka, že těhotné ženy neplatí takové ty předepsané prohlídky tzn. i u zubaře, na gynekologii atd. Nevím určitě, jestli to tak funguje stále. Nicméně já platím i u gynekologa. Těhotenství uznává jako těhotenství a někdy od 12. týdne - do té doby to bere jinak. 😀 Zajímavé, že? Ale jinak je fajn 😉

luciana43
30. srp 2011

Jako těhotná sem na žádné povinné prohlídce na kterou mě poslal gynekolog neplatila 🙂

karol84
30. srp 2011

Neplatila jsem u gynekologa, u obvodaka, na EKG
Platila jsem na endokrinologii a hematologii (a pritom vysetreni melo souvislost s tehotenstvim). Nejlepsi to bylo na hematologii - v tehotenstvi jsem poplatek musela zaplatit a kdyz jsem sla na kontrolu po porodu, tak se me sestra ptala, zda jsem tehotna, protoze "tehotne neplati", ale kdyz nejsem, tak zaplatit musim 😀 tak nevim, co si z toho vybrat...

pavcza
30. srp 2011

U gynekologa jsem neplatila, u obvoďáka taky ne, u zubní ano s tím, že mi řekla, že je to první prevence, takže 30,- a letos, když jsem tam byla prvně na prevenci a netěhotná, tak jsem neplatila - zvláštní. Jinak na pohotovosti jako těhotná jsem neplatila (i když jsem tam byla vždy s bolestma a na poplatek ani nepomyslela a pak jsem doma měla hrůzu, jestli nedlužim 😉 , pak jsem se přeptala při odchodu z porodky, kdy jsem platila za pobyt a naštěstí ok 🙂 ). A ještě jsem v těhu byla na urologii odeslána z gyneko, že budu platit jsem čekala, ale byla jsem tam po 4. hodině a odcházela jsem po páté, do 4 hodin to bylo za 30,- (nebo 60? teď nevim) a po pátý se účtovalo už za 90,- a samozřejmě jsem platila tu vyšší částku.

lena.k
31. srp 2011

Ahoj, posilam pravidla pro osvobozeni od regulacnich poplatku, ktera jsem nasla primo na strankach MZ. Takze to vypada, ze pokud u jinych dr. nekdo nic neplatil, ze to zalezi spis na tom danem lekari, ptz osvobozeno to neni.
Za první vyšetření, při kterém gynekolog zjistí těhotenství, se platí regulační poplatek ve výši 30 Kč. Lékař pacientce vystaví těhotenskou legitimaci a určí termíny všech následných vyšetření, která jsou pak osvobozena od regulačních poplatků v rámci dispenzarizace těhotné pacientky. Tedy dnem zjištění těhotenství, jsou těhotné ženy dispenzarizovány.
Toto osvobození od regulačních poplatků se však vždy týká jenom prohlídek provedených kvůli těhotenství, pro které je těhotná dispenzarizována, a to jen u registrujícího lékaře – gynekologa.
Pokud těhotná žena bude ošetřena na chirurgii se zlomenou nohou nebo navštíví zubního lékaře apod. a nebude se jednat o preventivní prohlídku, bude regulační poplatky v těchto případech hradit. Dále těhotná žena platí regulační poplatek při poskytování pohotovostní služby i při hospitalizaci, a to i v případě, kdy jde o zdravotní problémy spojené s těhotenstvím.