Řešily jste datum/narozeniny vs. svátek?

pettypet
17. pro 2022

Čekám holčičku a mám pro ni vybraná 2 jména...Elen nebo Elis. Elen je v kalendáři 16.3., a já mám termín 15.3. Elis by se slavila někdy na podzim na Elišku. Řešily jste jak je jméno daleko od narozenin v kalendáři?

lenulacek
21. pro 2022

@pettypet moje dcera má svátek dnes a narozeniny měla před týdnem ;)
Neřešila jsem to a dceři je to 14 let jedno

munihe
21. pro 2022

@pettypet Neřešila. Vybrala jsem si jméno jaké se mi líbí bez ohledu na to, jestli má svátek blízko narozenin.

normalnimatka
21. pro 2022

neřešila. u nás svátky nehrotíme. já mám taky obojí v jednom měsíci a je mi to fuk🙂 dostávala jsem něco málo k svátku jen jako dítě, teď už svátky vůbec nevedeme.

cassidyl
21. pro 2022

@pettypet manžel vybral jméno blízko TP a je pravda, že kdybych to řešila nebyla by dcera Ema (8.4), ale Emílie (24.11). Ale u nás jmeniny neslaví.

j.kriv
21. pro 2022

Prostřední to má ve stejný den, ani jsem to před porodem neřešila. K svátku dostávají většinou stejný typ dárků, takže ochuzená není, a přece radost drobností se dá dělat kdykoliv 😉

triskova_v
21. pro 2022

Resila, vzala sem kalendar a +- mesic kolem terminu a vanoc sem skrtla a vybirali jsme z tech volnych 🙂 ale u starsi bylo jasne ze bude Sasenka uz od mych 10 takze ta by byla Sasenka i kdyby mela svatek ve stejny den jako narozeniny🙂

moncheris
21. pro 2022

@pettypet my jsme to řešili. Já i ségra máme svátek a narozeniny skoro o půl roku od sebe. Vždy jsme byly rády, že to máme rozprostřené během roku. Takže když jsme vybírali jsme o první dceři, snažili jsme se hledat přibližně půl roku od sebe. Nakonec jsme to rozpětí zvětšovali, ale alespoň to není hned po sobě ☺️
Ale asi to není úplně důležité, řiď se ti , co vyhovuje vám a jak to sama cítíš 🙂🍀❤️

veronikav31
21. pro 2022

Neteř má týden po narozeninách svátek,neřešili to,řešili v porodnici jméno.ja nic neřešila,dcera má narozeniny 23.12,pak vánoce a svátek v září(narozeniny slavíme i s dortem).syn má narozeniny v únoru svátek v červenci

lvl16
21. pro 2022

Neřešila jsem to vůbec. Syn má svátek na konci října a 1. listopadu narozeniny.

bustedka
21. pro 2022

@pettypet dala jsem limit minimálně měsíc od narozenin. Moje ségra měla narozeniny a svátek 5 dnů po sobě a trpěla tím neskutečně, štve ji to i teď v dospělosti. Bývalý to měl po sobě 2 dny a nějak to neřešil. Je to hodně o povaze dítěte. Ale nechci riskovat, že mi to moje dítě bude "vyčítat" celý život.

nokarkulka
21. pro 2022

@pettypet Jo resila a jesteze tak,protoze kdybych dala sve vysnene jmeno,tak ma svatek i narozeniny v jeden den. Kdyz ted znam jeji povahu,tak by takovou “nespravedlnost” asi neprezila🤣

kristyneckaa27
21. pro 2022

@pettypet uvažovala jsem nad tím. Ale jelikož se nám jméno líbilo nejvíce,tak jsme neřešily. Má vše u sebe.. Vánoce, Štěpán,10.1 narozeniny

mikeska2020
21. pro 2022

Neřešila jsem to. Už dlouho jsme s manželem věděli že pokud budeme mít někdy dceru bude se jmenovat Eliška. No má 2.10.narozeniny a hned 5.10.svatek no... TP jsem měla 25.10. Já sama mám svátek a narozeniny po týdnu a nepamatuju si že by mi to nějak vadilo.

werik153
21. pro 2022

Mám Matyáše - svátek má 24.2.... Termín porodu jsem měla 28.3 - no, narodil se 5.3, takže má svátek od narozenin 7 dní.

ladylass
21. pro 2022

@pettypet řešila jsem chtěla jsem rozestup aspoň 2 měsíce od narození a i od vánoc

78marcela
22. pro 2022

Dcera má svátek i narozeniny týden po sobě. Věděla jsem, že ideální to nebude, ale chtěla jsem to jméno. Dceři je to naštěstí jedno. Jeden týden dostane malý dárek k svátku, pak je velká oslava narozenin. U syna jsem to neřešila vůbec, k porodu jsem šla s tím, že nemám vybrané jméno a řešila jsem spíš to, jak se bude jmenovat. Nakonec jsem dala Ondru, aniž bych vůbec věděla, kdy má svátek. Svátky v rodině moc neřešíme, jen malým dárkem pro děti.

vevercicka
22. pro 2022

@pettypet u první jsem řešila, aby měla jméno alespoň měsíc od termínu. U nás se svátky slaví skoro jako narozeniny. U druhého mi to nejspíš neprojde. Kdyz to bude kluk, tak ten měsíc nedam a kdyz to bude holka, bude to jen tak tak 😂 uz je nam to jedno. Na jinych jmenech jsme se stejně neshodli.

pajii25
22. pro 2022

@pettypet Dcera má narozeniny 10.10. a svátek 5.10. 😁 je jí 8 let a nikdy neprotestovala , spíš je na to pyšná 🤣🤣 spolužáci jsou "šťastný " sladkost dvakrát v týdnu 🤣🤣

Narozeniny slavíme třeba týden/14dny po narozeninách . Podle rodiny jak se sejde volno.
Na svátek dostane normálně dárek .

bertik20
22. pro 2022

Moje maminka se narodila jako 14 dítě. Babička s dědečkem si moc hlavu už nelámali a tak dali, co bylo zrovna v kalendáři. Jmenuje se Jitka, svátek-narozeniny a Mikuláš v jeden den a do vánoc pár dní😉

alishkaaa
22. pro 2022

Já jsem to řešila, samozřejmě jsme vybrali jméno, které se nám líbilo, ale s ohledem na datum svátku, nechtěla jsem, aby to holky měly hodně u sebe a pak celý rok nic. Já sama mám narozeniny tři dny po Štědrém dnu a vždycky mě mrzelo, že to tak nějak splynulo s těmi Vánocemi, jako o dárky jsem ošizena nebyla, ale spíš na ty Vánoce se řeší Vánoce jako takové, a pak má člověk celý rok smůlu 😁 Takže holky mají svátek a narozeniny cca půl roku od sebe, aby ty oslavy byly pěkně rozložené po celý rok 😉

ladyhacek
22. pro 2022

Syn je 21.8. a svátek má 27.9.
Sice jsem nechtěla aby to měl blízko, ale jiné jméno mi pro něho nesedělo. Jsou mu 4 a nikam tím netrpí. Dostává dárky k narozkám i k svátku.

ale023x
22. pro 2022

Vubec bych to neresila. U nas se svatky nijak neslavi a neresi. Mam to uz takto vzite od rodicu. Kolikrat si ani neuvedomime, ze ma nekdo svatek 🙈 a vubec nas to netrapi. Narozeniny to je jina. Tam to resime vzdycky. Ja mam treba svatek a za tyden narozeniny a nikdy zadny problem nenastal 🤷‍♀️. Dala bych jmeno ktere se Vam libi a tohle bych uplne vypustila. Cekame druhe mimi. Jmeno mame vybrane a ani nevim, kdy bude mit svatek. Divala jsem se na to a uz mi to vypadlo 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru