Svátek brzy po narozeninách. Máte někdo a vadí vám to?

veru181
21. říj 2022

Máte prosím někdo svátek blízko před narozeninami nebo po nich? Vadilo vám to někdy? Případně řešíte to u dětí? 🙂 Chtěla jsem mít mezi nimi tak alespoň dva měsíce, ale aktuálně se nám s manželem nejvíc líbí jméno, které má svátek 5 dnů po termínu porodu - takže to taky může vyjít na stejný den 🙈 Jmen máme sice ve výběru více, ale tohle je zrovna top, že se shodneme oba 😀

pipi_puncocha
21. říj 2022

Podle mě to je jedno - u dítěte můžete slavit svátek libovolně, vybrat si datum o půl roku jinak, třeba na 1.máj, a dospělému (aspoň pokud soudím podle lidi kolem sebe) je úplně ukradené, kdy mají svátek.🙂

jaja01k
21. říj 2022

@veru181 Tohle jsem vůbec neřešila. Mladší syn má svátek týden před narozeninami. Nevadí mu to. Ani když ho starší brácha pošťuchuje, že on to má lepší, když má narozeniny a svátek půl roku od sebe.

krisstina93
21. říj 2022

Neřeším, všechny moje děti mají svátek max měsíc po/před narozeninami :D neplánovala sem to, svátek sem zjišťovala, až když bylo jméno vybrané :D švagr má svátek ve stejný den jako narozky a taky mu to nějak nevadí :D

inssomnia
21. říj 2022

Já ani nevím, kdy mají moje děti svátek.... u nás se to nikdy neřešilo. Já ho mám asi týden po narozeninách.
Přijde mi trochu nešťastné porodit dítě na Štědrý den a pojmenovat Adam / Eva :D ale jinak bych řešila spíš to jméno, aby se vám líbilo a hodilo se k příjmení.

lovemusicsun
21. říj 2022

Já mám svátek a narozeniny 14 dní od sebe a nikdy mi to nevadilo. Dcera je má 3 týdny od sebe. Neřešila jsem to. Já moc nechápu tyhle úvahy, myslím, že jde spíše o to jméno, které člověk bude nosit celý život než o to, kdy bude slavit svátek.

misamisenka
21. říj 2022

Svátek jsem měla včera, narozeniny mám v neděli. Nikdy mi to nevadilo. Akorát náš matikář na gymplu vždycky komentoval, co tam zase prudím s těma bonbonama, když jsem tam už ten týden jednou byla.

zuzkasim
21. říj 2022

V podstatě máme všichni naopak svátek velmi blízko narozenin, obvykle v rozmezí několika dnů a přijde nám to fajn. Svátek neslavíme nijak dramaticky, popřejeme, čokoška. Ale máme to všichni mimo Vánoce, kdyby mělo mít dítě narozky kolem Vánoc, asi bych se snažila aspoň ten svátek mít mimo, vím, jak to má sestra - svátek, za pár dnů narozky a za pár dnů Vánoce a pak zas celý rok nic🙂

g_m
21. říj 2022

@veru181 Dcera je narozená na začátku listopadu, o měsíc později má svátek a hned pak na to jsou Vánoce. A bylo by fajn, kdyby aspoň jedno z toho bylo o pár měsíců jinde 😀 Všichni chtějí radu, co jí mají koupit a je to všechno najednou. Má teď 6 let, takže se zájmy dost mění... Ale prostě něco koupíme i během roku a neřeším to 😉

zrzeckas
21. říj 2022

15 mam svatek a 26 narozeniny (jestli to beres taky jeste blizko) .... A kdyz si tak zavzpominam, tak si nevzpominam, ze bych to nekdy resila nebo mi to vadilo. Svatek neslavime nijak zvlast, max cokolada nebo drobnost k nemu a pak se oslavi az narozky..... Horsi to je kolem Vanoc byvh rekla.... Par dni zpet jsme se bavili s manzelem, ze kolega cekaji mimco na vanoce... Jsem rikala, ze by byl gól, kdyby se to narodilo 24.12. A dali mu jmeno Adam/Eva.... To bych rekla, ze by bylo hrozne pro dite 🙈🙈

emamaira
21. říj 2022

Já jsem to docela řešila u dětí. Starší syn má narozeniny začátkem ledna, tak jsme svátek chtěli jindy a má ho v červnu. Ale pamatuju se, že já jako dítě jsem byla opravdu šťastná za svátek v březnu a narozeniny v říjnu 😀

martt
21. říj 2022

@veru181 Syn teda nema svátek hned po narozeninach, ale 2 dny po Štědrým dnu. Je pravda , ze svátky neřešíme nějakými veledary , ale spis nějakou drobností.

zoyee
21. říj 2022

Prvně jsme řešili u dcery, je v červenci a hodně hezkých jmen se díky tomu bohužel vyselektovalo, chtěli jsme Markétku, Kristýnku, Karolínku ... U syna jsme to už neudělali a vybrali jsme Vojtěcha (23.4), na jiném jméně jsme se tolik neshodli. Ostatní, pro nás pěkná jména, byla taky duben/květen 🤷‍♀️. Termín jsem měla 1.5. a nakonec se narodil ještě v dubnu, 28.4. Jak to bude vnímat, až bude větší, nevím. K tomu budou okolo i Velikonoce... Za nás je svátek o nějaké drobnosti, nijak extrémně se neslaví.

ireniq
21. říj 2022

Svatek deti resi v kratkem obdobi zivota, rekneme 5-12 let? Zatimco pekne jmeno je na cely zivot 😉

leymea
21. říj 2022

Ja tohle neresila, dulezitejsi pro me bylo vybrat pekne jmeno, ktere se nam s manzelem libilo, svatek jsme vubec neresili.
Ja mam behem 3 tydnu svatek a narozeniny a jeste jako bonus mezi svatkem a narozeninama jsou Vanoce 😀 je pravda, ze jsem pak mela vse najednou a celej rok pak nic, ale ze bych se kvuli tomu nejak trapila? A ted v dospelosti je mi to uplne sumak.

palja
21. říj 2022

@veru181 máme Simonu, ta má svátek asi 10 dní po narozeninách a Moniku, tak má svátek měsíc po narozeninách. Neřeším, taková jména jsme chtěli. A to Simonka má pak ještě za 3 týdny Vánoce.
My tohle prostě neřešíme. Dali jsme jména, která jsme chtěli, bez ohledu na svátky a Vanoce.

ondul
21. říj 2022

Svatky neslavime, je mi to uplne jedno.

eviicka
21. říj 2022

My se to snažili trochu rozptýlit, ale neměli jsme jasně dané jméno, které chceme.
Manžel má narozeniny/svátek během 7 dnů, já jsem Eva - a nijak nás to nepoznamenává.
Blbé to asi je akorát u dětí narozených na konci prosince, pár takových lidí znám, že mají všechno najednou třeba během 14 dnů.

ajja87
21. říj 2022

@g_m jee to máme úplně stejně 😃
Ještě řekni, ze je to Barbora😁
Jinak jsme to taky neřešili, ale ten listopad, prosinec jsou takovy blby no, ze tam jsou ty Vánoce... A jak tu někdo psal o 24.prosinci a Evě /Adamovi, tak takovy případ znám, narozeniny 24.prosince a jméno Eva.

mon_88017
21. říj 2022

My teda větší časovej rozestup mezi svátkem na narozeninama máme (jak v mojí původní, tak v nynější rodině), ale pamatuju si, že moje nej nej kámoška, která má narozky a svátek 4 dny od sebe, tím nikdy netrpěla. Bratr na tom byl hůř, svátek mu vycházel kolem vysvědčení a narozky kolem třídních schůzek, takže většinou místo darů schytal pěknou držkovou 😅

martulka88
21. říj 2022

@veru181 Já mám svátek v červenci (17.) a v srpnu (28.) narozeniny. Když jsme hledali jméno pro dítě, chtěli jsme aby tam byl rozestup alespoň dvou měsíců. U prvního syna by nám to hezky vyšlo. Když jsem čekala druhého, jediné jméno, které jsme dokázali vybrat, tak bylo okolo porodu. Velmi jsme váhali, ale nedokázali jsme vybrat jiné jméno. Takže syn má 15.2.narozeniny a 24.2. svátek. Snad se na nás v budoucnu nebude zlobit. Ale budeme se snažit slavit obojí zvlášť.

drep
21. říj 2022

Já jsem Eva a mám narozeniny 24.1. Jako jo, docela mě to štvalo. Všechny příležitosti pro dárky v průběhu měsíce, kdy to člověka vlastně ani nebaví a když jsem jako malá chtěla něco většího v létě, tak nejbližší obdarovávací příležištost v nedohlednu. A to jsme můj svátek striktně slavili na Štědrý den dopoledne, abych o to nebyla ošizená. Dcera má narozeniny 14.12., ale aspoň svátek slavil v létě

barulina
21. říj 2022

@veru181 můj syn má 18.4 narozky a nějak kolem 25.4 svátek(mám v kalendáři, nepamatuji si Svatky) dcera má narozeniny a a svátek přesně o měsíc. Nikomu to nevadi

hasara33
21. říj 2022

@veru181 dcera se jmenuje Natálie, je narozena v půlce října a svátek slaví 3 dny před Vánoci 🙈 takže má to všechno blízko u sebe a svátek s Vánocemi navazují téměř 🙈 když jsme jméno vybírali, tak jsme nevěděli, že má svátek hned před Vánoci, zjistili jsme to až pak 🤷‍♀️ nicméně všechno normálně slavíme, Vánoce a svátek nespojujeme, co se dárků týče dokud je malá a je to rozhodnutí spíš na nás 🙂 až bude starší, tak to uděláme, jak bude chtít ona.... Dejte jméno jaké se vám líbí bez ohledu na, jak blízko to je k narozeninám nebo Vánocům 😉 neznám nikoho kdo by to nějak zásadně řešil 🙂

aaaa15
21. říj 2022

@veru181 Jsem narozena 15. a svátek mám 21.. Mně to tedy vadilo, u nás v rodiče se svátky docela slaví a akorát ten můj se neslavil, protože se to spojilo. Všem se na svátek pekla buchta, dávali darky. Mně to dali najednou s větou, že to mám i k svátku 😀 Teď už to neřeším, ale pro deti jsem vybírala jméno minimálně měsíc od termínu porodu a ještě jsem vynechala Vánoce.
Ale známá rodila 25.12. a kluk se jmenuje Adam 🤷‍♀️Ti to třeba neřešili vůbec.

helabella
21. říj 2022

Syn má svátek 4.10. a narodil se 6.10. Nijak mu to nevadí. Stejně svátky zas až tak neslavíme (jen nějakou maličkostí).

hawah
21. říj 2022

Já to trošku u synů řešila, ikdyž na svátky moc nehrajeme 🙈 Ale mě osobně doteď točí můj svátek - Eva 🤣 Bez prdele NIKDO krom rodičů, si na to nikdy nevzpomene, protože Vánoce 🤣 A narozky mám 20.1. 😬

gracinka7
21. říj 2022

@veru181 termín ne jedna věc, může vylézt kdykoli jindy. Syn měl být lednový, ale narodil se skoro o měsíc dřív, takže nakonec má svátek a narozeniny 5 dní od sebe. Neřeším to. Důležitější je pro mě bylo jméno, co se mi líbí.

antoinet
21. říj 2022

Já jsem to řešila pro případ, že by to děti jednou řešily 😀 Dceru mám lednovou a je milé udělat si venkovní oslavu uprostřed léta, ona se na to každý rok těší, když je do Vánoc/prázdnin daleko ☺️

tasimia
21. říj 2022

@veru181 malá ma v jeden měsíc svátek i narozeniny. Nevadí mi to :D.

lu31nka
21. říj 2022

@veru181 mám narozeniny 6.12., 13.12.svatek, 18.12.vyroci s manželem a 24.jsou Vánoce 🤔😂🤗 ... Jako osobně bych se nezlobila mít něco i v jiném měsíci ale manžel je naopak spokojeny že má zbytek roku klid 🤔😂🤗

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru