V těhotenství málo přibírám

holma
1. čer 2015

Zdravím všechny stávající i budoucí maminky. U prvního dítěte jsem v těhotenství přibrala 19kg i přesto, že mi do 7. měsíce bylo blbě. Nyní jsem ve 22tt a mám nahoře jen 1,5kg. Na začátku těhotenství má váha moc lichotivá nebyla (173/84). Každý s kým mluvím se děsí, že jsem přibrala tak málo....jím normálně a hlady netrpím. Je fakt, že nejím tolik sladkého a mám s tříletým neposedou pohybu dost. Jenže jak to tak ve svém okolí poslouchám, začínám pochybovat o tom, zda je to tak v pořádku. Doktorka se k tomu nijak nevyjadřovala.

z_kopretinka
1. čer 2015

@holma jestli miminko roste jak má, neřešila bych to. Nikdo nepřibírá podle tabulek. Kolegyně co byla o dva měsíce dřív těhotná nabrala víc jak 10kg a to zobala jen zdravě. Já měla už tak šílenou váhu, že jsem si s tím hlavu nedělala a za celé těhu jsem přibrala 5kg. Starší kolegyně mi snad ani nevěřila. Jedla jsem jak jsem měla chuť a potřebu, klidně i sladké, tučné, prostě co si tělo chtělo vzít :D Jiné starší kolegyně se pak ptala, kolik jsem jí říkala, že se jí to nezdá a že kdyby tenkrát ony takhle nepřibíraly tak by je poslal dr. do nemocnice. No.. takže asi tak, co bylo dřív nemusí být dnes. A jestli je podle tvé dr. vše OK, buď jen ráda :D

gepe
1. čer 2015

@holma 😀 promin, pobavilo me Tve okoli 🙂
Jinak, ja pribrala za cele tehotenstvi 3,5kg, s tim, ze tedy 2 kg mi jeste pribyly pred porodem a to byla zadrzovana voda. Prvni prirustek na vaze jsem mela v necelem 23tt a to 20dkg 😀 Do porodu jsem jedla normalne, na kazde ko pocit, ze vaha ukaze minimalne 5-10kg navic a bylo to po dekach 🙂 Pokud je vse jinak v poradku, vubec si s tim nelam hlavu a bud rada, ze nemusis velka kila navic nosit, kor jak zacina teplo 😉 😅

idiska
1. čer 2015

@holma však to, že jsi těhotná, neznamená, že bys měla přibírat...roste miminko...a ve 22tt je to ještě prcek, tipuju nějaké půl kilo by mohl mít...nejvíc se nabírá v posledních asi 2 měsících...ono ani není vhodné přibrat nějakých 20kg, třeba jen kvůli tlaku apod....logicky, i to miminko se narodí o váze cca 3,5kg, asi 0,5kg je placenta a nějaká plodová voda...takže když si to spočítám, tak by to mohlo být 5-6kg optimum...samozřejmě každá jsme jiná, každé mimčo je jiné...ale ono si vezme, co potřebuje, neboj 😉

irisie
1. čer 2015

Jsem 21 tt a pribrala jsem 0.2 kg. A mimco prospiva normalne! Netreba plasit😀

mon_88017
1. čer 2015

@holma moje kamarádka s výraznější nadváhou šla rodit o tři kila lehčí než před těhotenstvím, dítě si prostě bralo pro svůj růst její tukový zásoby, nebo jak to korektně napsat. Její doktor to nějak zvlášť někomentoval, těhotenství prospívalo jak z učebnice, takže nebylo co řešit
Takže pokud nejsi úplná twiggy, myslím, že se nemusíš ničím znepokojovat. 😎

z_kopretinka
1. čer 2015

@mon_88017 mě moje dr sama říkala, že by bylo lepší moc nenabírat vzhledem k mé váze a dokonce mě chválila za to, že jsem nabrala tak málo. Na konci šestinedělí jsem měla dokonce o 5kg méně než před otěhotněním. Přijde mi, že nenabírání v těhu řeší akorát ty co samy nabraly spoustu kilo a pak to závidí těm co ne...

mon_88017
1. čer 2015

@z_kopretinka nabírání a nenabírání řešej nejvíc ty, kterých se to týká nejmíň, třeba zvědavý sousedky na vsi 😀

mavanka
1. čer 2015

@holma neboj, miminko si bere z Tebe, já taky začala v prvním těhotenství přibírat až v polovině těhotenství, začínala jsem na 82 kg a na 89 šla rodit - vše úplně v pohodě, pokud miminko roste, jak má a doktorka je s průběhem těhotenství spokojená, buď jen ráda... já pak z porodnice přišla s 82 kg a váha šla hezky dolů dál 🙂

z_kopretinka
1. čer 2015

@mon_88017 nebo kolegyně - jako ta moje. Byla větší kámoška s druhou těhulí.... někdy si říkám jestli budeme jednou taky takové až nám bude přes 50 (zvědavé tetky od vedle) :D

ladyhacek
1. čer 2015

já jsem tedy ještě o něco silnější než ty ☹ (na začátku jsem měla 96kg. přibrala jsem v těhotenství 3 kg (na začátku jsem 4 kg zhubla ty nabrala a pak ty další 3) doktor říkal, že malý má z čeho čerpat. Měl 2,74 a 47 cm > já jsem byla malinká (mamka měla v těhu komlikace) a manžel měl 3,5kg a 49cm - takže odpovídá 😉
Pokud máš výsledky v pořádku tak podle mě nevadí, že nepřibíráš.¨
jinak já zhubla díky kojení a mám 81 🙂

mon_88017
1. čer 2015

@z_kopretinka budem, a budem řešit naše dcery/snachy a jejich těhotný kamarádky 😅
Jinak abych nebyla mimo téma, moje nepřibírání teda doktorka řešila, neb jsem byla jak z kozy duch, tak aby všechno dobře dopadlo. Ale nakonec jsem se o krásných 12 kilo vykrmila a spokojený byli všichni, i ty zvědavý tetky 😀

zo_ja
1. čer 2015

Jestli Ti po prvním zbylo pár kilo nahoře, tak je určitě lepší, když přibíráš míň. Pokud je vše ost. ok, jíš, miminko roste, tak se tím netrap. Jsou holky, co přiberou 3-7 kg a pak ty, co přiberou 40 aniž by se cpaly. Hormony, starosti a milion dalších vlivů. Netrap se.

queequegg
1. čer 2015

Ja si cele tehotenstvi pochvalovala jak malo pribiram a nemam zadne problemy a ted si to "uzivam" se vsim vsudy ten posledni mesic ☹ Vaha uz nahoru nejde a pribrala jsem hlavne na brise, ale nevyhnuly se mi desne otoky, strie, hemoroidy, vsechny ty chutovky ☹ A prsa stale kde nic tu nic 🙂

andelka
1. čer 2015

Já taky přibírání nic moc, do 22tt nic. Pomalu to lezlo až potom. A nejvíc za poslední 4 týdny. Celkem 7,5kg. Pokud mimi prospívá, nezanedbáváš se s jídlem, tak to neřeš a buď ráda, že možná nebudeš muset shazovat.

alubif
1. čer 2015

Buď ráda, jestli miminko oříbývá tak buď v klidu, já jsem do byla 29tt + 3kg, 4 týdny co týden to kilo a teď už měsic stagnuju na stejné váze, tedy celkově + 7kg. Výska 183cm, výchozí váha 69kg... A nikdo s tím nemá problém.

anetadr
1. čer 2015

Já šla rodit se stejnou váhou, s jakou jsem těhotenství začínala (jsem výrazně oplácaná😀, takže si mimčo mělo z čeho brát). A to měl náš "prcek" 5020g a ještě navíc jsem měla zmnoženou plodovou vodu a otoky, takže cca 3 týdny po porodu jsem měla - 16kg😀 Když je z čeho brát, je to vážně zcela v pořádku.

maruzi
1. čer 2015

@holma pokud jsi o neco silnejsi, tak je to ok. Ja jsem pribrala dve kila a jsem 26. tyden. Taky jsem silnejsi a doktorka nic nerikala, ze by bylo neco spatne. Pry je to lepsi kdyz silnejsi priberou mene.

holma
autor
2. čer 2015

Kolem sebe mám bohužel takové ženský, kteří razí heslo : Jíst za dva! Takže jejich řeči šli zpočátku jedním uchem tam a druhým ven...jenže se to stupňovalo, až mě tak nahlodali, že jsem sama začala pochybovat. Děkuju všem, co se k tomu vyjádřily!

78marcela
2. čer 2015

@holma no to je pekna blbost, jist za dva. Ja o tom mluvila s doktorkou. Ja jsem dost silna a prvni ctyri mesice jsem brala hormony a pribrala sedm kilo, prestoze jsem denne zvracela.. Pak jsem je vysadila a zacala jsem hubnout. Dnes rano jsem se zvazila, a jsem na uplne stejne vaze jak pred otwhotnenim, rozdil mozna par deka. Kdyz jsem rikala doktorce, ze hubnu, tak pry se nic nedeje, ode mne si toho bere mala dost a evidentne dobře prosperuje, takze muzu byt v klidu. Na cukrovce v patek na kontrole me vazili, byly dve kila dole za deset dnu a taky nerekli nic, ze by to bylo spatne. Takze v pohode. Bud rada, ze to tolik nepribiras, po porodu budeme krasne sik😀

lenysek1988
2. čer 2015

@holma Neřeš okolí, že jíš za dva. To je největší blbost, co kdy kdo vymyslel. Tělo si samo řekne, kdy má hlad a co potřebuje. Já zezačátku shodila skrz to že jsem marodila,pak jsem byla i tak do 13tt kilo dole. Po tom to lehce začalo a teď mám co 10dní to kilo nahoře. Je pravda, že já měla 64kg a z toho by se malá moc nevyvíjela. Kolegyně z práce mi říkala, že ona měla skoro 100kg a nabrala 3kg. Doktor že málo jít atd. kluk měl přes 4,5kg a měl 56cm. Když je z čeho brát,tak si to mimi vezme od tebe 🙂

zarucha
2. čer 2015

@holma Jíst za dva je samo nesmysl, je dobré jíst hlavně zdravě, opravdu hodně ovoce, zeleniny, vlákniny, vápníku....a ta váha? Mám zcela stejnou zkušenost - vycházela jsem z 80kg na začátku těhotenství (vždycky jsem byla oplácaná) a prvních několik měsíců jsem nenabrala nic, do pátého měsíce jsem šla naopak do minusu, těhotenství však výborně prosperovalo, malá si brala prostě ze mě. až pak asi v šestém se to začalo trochu zlepšovat. Celkem jsem nabrala za celé těhotenství 5kg (rodit jsem šla s 85kg) - a narodila se mi čtyřkilová dcera 🙂 Po šestinedělí jsem měla o deset kilo míň. Při kojení spadlo v průběhu roku dalších pět kilo, a to jsem kvůli mlíku jedla fakt kvalitně a všechno. Váhu vůbec neřeš (kdo se tě vlastně má co ptát, kolik kg přibíráš?! mně se na to neptala ani moje máma, stačí přeci, když pomalu roste bříško a mimi je v pořádku...) Zároveň si myslím, že těch dvacet a víc kilo často přibírají holky, které byly před otěhotněním opravdu hodně, hodně hubené. Mám ve svém okolí holky, které nejedí skoro nic, kvůli váze, mají třeba 50kg při 170cm, ale jejich přirozenost je jinde. No a když jíst začnou, kvůli miminku, snídají, obědvají, večeří, dopřejí si, na co mají chuť, najednou jedí těstoviny, jedí chleba, jedí tučné jogurty a další normální jídlo, mají najednou nahoře nejen těch deset, co by měly i normálně, kdyby jedly, ale pak i dalších deset těhotenských. My to máme obráceně, a obojí je v pořádku, hlavní je, že miminko roste a je zdravé 🙂

holma
autor
2. čer 2015

Jen jsme chtěla vědět, zda je to v pořádku, páč už mě začali ostatní pěkně nahlodávat. Např. sousedka, stará babka. Z vesnice takových znám habaděj... a ona jako první otázku položí, kolik jsem přibrala 😀 ....spíš bych tedy čekala otázku: co to bude, kdy je termín, co kočárek....

Svou postavu neřeším, tu jsem měla řešit před těhotenstvím. Jím normálně jak mám hlad a chuť. U prvního to bylo o tom, že jsem byla celé dny doma u PC, slintala nad hračkama a hadříkama a jedla a zvracela. Teď mám pohybu až až, jídelníček je taky o něčem jiném, když je doma malé dítě....a ještě jsme neměla ani čas se pořádně podívat na kočárky nebo oblečky.

brouzdalka
2. čer 2015

Na všechny se vykašli, některý lidi by fakt zasloužili vystřelit na Mars s takovýma kecama. Já jsem v prvním těhotenství přibrala asi 8 kg, což už samo o sobě nic moc a poslouchala jsem to pořád. V druhým, kdy lítám kolem prcka, jsem přibrala asi tak 6 kg. A ty asi ještě přibereš víc, vždyť ten nejrychlejší růst tě teprve čeká.

baraz
2. čer 2015

za cele tehu 4kg 🙂

nikush150
2. čer 2015

Moje mamina když šla rodit se mnou přibrala (5kg), šla rodit s 58kg a z porodnice odcházela se svojí váhou a u sestry přibrala 9 kilo. A já měla 3,70 a sestra 3,20 takže bych se nebála, hlavní je když prcek prospívá 🙂

nov777
2. čer 2015

Byla bych uplne v klidu. U me tehotenstvi funguje jako hubnouci kura. Naberu minimum a uz z porodnice jsou s mene kily, nez kdyz jsem otehotnela. Dite si bere, co chce. Nestesuj se.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru