Epidurál ano, či ne?

jarai
20. kvě 2015

Epidural ano, či ne?

nov777
21. kvě 2015

@gwen84 S temi anesteziology souhlasim. U prvniho porodu jsem mela dojem, ze pani netusi, co dela. Trefovala se na trikrat, neprijemna jako prase, evidentne si tam kompenzovala svoji frustraci, ze ji to nejde, na me. Zvysovala na me hlas, az jsem mela sto chuti ji rict, ze toho ma nechat a zavolat nekoho, kdo to umi. Nastesti ji krotila sestricka a zvladlo se to. Ale aplikace epiduralu mi prisla na celem porodu jako ta nejhorsi cast.

misimisi
21. kvě 2015

No, ta aplikace určo není jednoduchá, ještě jsou u ní jednou nohou v kriminálu, když se netrefí, tak může dojít k problémúm s pohyblivostí až k ochrnutí. Ten můj byl něha sama, moc šikovný! Asi právě čekali, až bude mít službu 😀

nov777
21. kvě 2015

@misimisi Snazila jsem se na to divat tak, ze je to velmi narocne, tak mlcim. Na druhou stranu ona ocividne byla nasrana uz ve dverich (vzbudili ji v pul ctvrte) a davala mi to dost najevo. Ja jsem zase mela za sebou uz 16hodin kontrakci a byla jsem vycerpana, takze se dost divim, ze jsem se ovladla a nic nerekla. Me uz by i zvyseni hlasu vycerpalo, nulova energie. V zivote jsem tak utahana nebyla a to jsem pak jeste 45 minut tlacila. Bez epiduralu bych na to nemela silu, takze i s timhle ho vnimam velmi pozitivne.

misimisi
21. kvě 2015

@nov777 Vůbec, ale vůbec! se ti nedivím! 😒 Za mě byl celý porod mučírna, a to mě to v listopadu zase čeká. Už teď z toho mám hrůzu...

nov777
21. kvě 2015

@misimisi Ja mam splneno - dva porody, tri deti 😉 At je to co nejprijemnejsi a nejrychlejsi 😉

misimisi
21. kvě 2015

@nov777 Zasloužilá mamina 😀 Děkuji 😉

lrg
21. kvě 2015

Já bych to předem neřešila, my jsme se na tom s manželem nemohli dohodnout, já chtěla, on nechtěl a nakonec se stejně nestihl ani u jednoho porodu. Uvidíš, jak bude porod postupovat, jak budeš zvládat bolest. Já teda rozhodně nejsem typ, který odmítá medikamenty aby si "užil" porod. U prvního mi nedali nic a moc jsem tu bolest nezvládala, řvala jsem, moc nespolupracovala a docela jsem pak z toho měla divný pocit. U druhého mi dali nějaký oblbovák a bylo to super, byla jsem vyklidněná, bolesti minimální, s manželem jsme se smáli na sále a tenhle porod by se dalo říct, že jsem si užila, nebo spíš ho prožila a byla se sebou spokojená.

eficenka
25. kvě 2015

@jarai
ne, až 30% žen po podání epidurálu skončí na akutním císaři...

frantiska85
25. kvě 2015

Nechci už epidurál. Jediné co se stalo, bylo to, že jednotlivé kontrakce se slily do jedné stále stejně intenzivní bolesti ( větší než předtím), kdy jsem to sotva udýchala s i kyslíkem a vůbec jsem netušila kdy tlačit, protože intenzita bolesti byla stejná po celou dobu.

radapokec
25. kvě 2015

Maminky každá to máme jinak. Něj je vlastni zážitek. V tomhle se nedá radit,a věřte,přečíst si děsivé story před porodem vám nepřida. Prostě bud vydrzite nebo ne a pozadate o epidurál. Nikdo přece nemůže předem vědět jaký budete mít porod. Dejte na sebe. Hodně stesti

naomi6
26. kvě 2015

@jarai Ahoj, já jsem ho neměla ani u jednoho porodu, takže nevím, ale je fakt, že jsem měla oba porody rychlé a moc nebolely. Nevím, jak bych se zachovala, kdyby to trvalo hodiny a hodiny a trpěla jsem nějak moc. Každopádně vím, že ho lékaři rádi nedávají, i na porodním kurzu nám říkali, že se dává, až když je porod rozjetý a že je lepší to zvládnout bez něj. Kamarádka si ho vyžádala, ale dali jí ho prý už pozdě, takže jí to působilo jen chviličku. Uvidíš sama, jak to bude vypadat. Držím palce 😉

pomykalovak
26. kvě 2015

Já jsem epidurál nechtěla, chtěla jsem si porod "užít" se vším všudy, jenže mě 2 dny vyvolávali - celkem 3 tablety, tyčinky v čípku a až druhý den kolem 15:30 mi praskla voda a rozjely se kontrakce - kroutila jsem se v bolestech, ale celý den jsem byla otevřená jen na 2 cm.. PA mi řekla, že poslední možnost je epi jinak císař, takže jsem kývla na epi - během kontrakcí po 3 minutách mi ho zavedli (kolem 21 hod) a já se během necelé hodiny zázračně otevřela na 9 cm a mohla začít tlačit, samotný porod už pak bych rychlovka (malý se narodil ve 22:37). Takže v mém případě - v případě vyvolávaného porodu, jednoznačně ANO a jsem za něj opravdu vděčná, jinak bych musela císařem.

akirchnerova
26. kvě 2015

Já jsem epidural prvně nechtěla, ale měla jsem to celkem dlouhý tak jsem nakonec za něho byla fakt vděčná..🙂 ale zase sem si říkala, že jak budu rodit podruhé, zkusím to bez..🙂

radapokec
27. kvě 2015

Pomykalovak,vidis a já byla za císaře u obou porodu rada. Druhy byl na me přání. 🙂

simdan
29. čer 2015

Někdo tady psal,že pokud je vpíchnutý epidurál a příjde akutní sekce,tak se rodí dál sespinálem,tak bych ráda podotkla,u nás ve F-M nemocnci to tak nefunguje!pokud má žena epidurál a nastanou komplikace a musí se udělat CS,tak jde rodička pod narkózu okamžitě,jiné je to samozřejmě s plánovanou sekcí,tam už je možný spinál,u akutní nikoli!

svobel
16. pro 2018

@simdan Sice starší diskuze, ale já to tak měla, píchli mi Epidurál a pak akutní sekce se spinálem, takže je to asi případ od případu... Šli se poradit, jestli celková narkóza a nebo spinál, takže asi mají nějaká kritéria, podle kterých rozhodují...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru