Hrozný strach z porodu, jak ho překonat?

kulihrasekzeleny
20. únor 2017

Poraďte Jak překonat strach? :( Uklidnit se? Začít se těšit?? Když pomyslím na porod začnu brečet mám z toho hrůzu jak to bude strasne bolet. Říkám, že nechci rodit. Mám z toho depku. Chci se na mrňouska těšit, ale nejde to...

g_m
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny Já se tyto myšlenky snažila vytěsnit a na porod jako takový vlastně vůbec nemyslela a nic si nepředstavovala. A jsou dvě možnosti - buď to bude "v poho" - dvě kolegyně mi řekly, že je párkrát víc píchlo v břichu a bylo to (obě měly extra rychlý porod i jako prvorodičky) a nebo to bude kuva bolet - můj případ. Co se týče porodního plánu, tak se většinou usmívám, já ho neměla, protože vždy říkám, že tou nerozumím natolik, abych do toho lékařům kecala. A když přišly kontrakce, tak mi bylo všechno jedno, hlavně ať už je to za mnou a o epidural jsem si sama řekla, i když jsem to chtěla zkusit i bez něj. Takže hlavu vzhůru, nikde není řečeno, že to bude největší peklo života. Nastuduj si správné dýchání při kontrakcích a když to bude nesnesitelné, tak holt chtěj Epi a věř mi, že ta úleva po něm byla neuvěřitelná!

kachnicky
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny Ahoj ja byc ti poradila, najdi si vlastni PA ktera te doprovodi k porodu ☺ Neni nic lepsiho nez kdyz ti vse vysvetli, proc to tak zrovna je. Kdyz budes uvolnena a budes 'rada' za kazdou kontrakci, tak to budes lepe snaset a troufnu si rict ze to porod malinko urychli. Jinak se neboj chodit do sprchy, nebo lepe do vany- krasne to tlumi bolesti. Jinak to co prijde po te bolesti je ten nejkrasnejsi pocit v zivote, krasnejsi uz nikdy neucitis 😉 Ja bych kvuli tomu pocitu rodila klidne jeste treba 10x 😉😉😉 ( pri nejhorsim si nech dat epidural 😉)

hermelinah
21. únor 2017

Taky sem mela strach, nakonec sem ho překonala a říkala si, že když se budu těšit o to lepší to bude a opravdu psychika udělá strašně moc. U prvního se na mě doktoři chodili koukat protože krom posledních asi 10 minut sme po sobě házeli vtipy. Čím víc se budeš bát tim to pro tebe bude náročnější. Rychle to přenastav v hlavě, je to jak kdybys měla jet na mega horskou dráhu, nevíš co tě čeká, máš trochu strach, ale bude to adrenalin a hrozně ráda na to budeš vzpomínat 🙂 já bych šla z fleku rodit zas 😉

crejzy
21. únor 2017

Bojim se podobně jako ty. Mam strach z te bolesti, vim, ze me boli každá pitomost ( napr.tetovani, proste správná hysterka). Jsem teprve na začátku tehu a ted vlastne doufám, ze se k porodu vubec dostanu a mimi bude v pořádku. Každopádně nevim, jak na tom budu par dni pred porodem. Vim ze tohle nejsou uklidňující slova, mozna jen, ze nejsi sama koho maminka tak vystrasila, ze z toho ma fobii. Každopádně ti preju ti krátký, bezbolestny porod o kterém muzes pak vyprávět další generaci jen v dobrém ;)

absintka19
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny je to o hlave, psychika udela sve. Poradila bych aniball ale v 39tt to uz by nemelo ucinek-pripravi maminu na druhou dobu porodni a zena ma predstavu alespon cca o tlaku pri porodu.
Dej si cokoladu, vanu. Hlavne uvedomit si ze porod naproti (celemu) zivotu trva zanedbatelnou chvili tak zvladly jine proc ne ty. Kdyz budes rodit v nemocnici jsou tam lekari, sestry, pomuzou, poradi. Neboj, za tu chvilku bolesti/nebolesti to stoji ! Co by jine, ktere nemuzou mit deticky za to daly....bud vdecna ze budes mamou a tes se na noveho clovicka.

adelinkkaa
21. únor 2017

U prvniho jsem se nebala a porod byl krasny.skoro to nebolelo🙂 kdyz jsem byla na 8cm ptala jsem se PA kdy to jako zacne bolet😀
Druheho porodu jsem se bala,ani nevim proc😀 Je pravda ze byl bolestivejsi ale pri kazde kontrakci jsem si rikala tak pojd a sla ji jakoby naproti,nebranila se ji a prijala ji jako ,,kamaradku,,.a najednou to docela slo.
Taky me hodne pomohl porodni plan.pokud te uklidni napis si ho🙂 ja diky nemu zazila ted 4.2.krasny prirozeny porod 🙂
Jinak bolest pri kontrakci celkove vnimas jinak pac uz jsi hodne ovlivnovana hormony ktere do tebe tvuj mozek pumpuje v prubehu porodu🙂
Neboj zvladnes to jako miliony zen pred tebou🙂 pamatuj ze porod je v 80% v hlave🙂

netopejr
21. únor 2017

Zagoogli, najdeš spoustu krásných příběhů, hodne bývá i u porodu doma, bez analgetik... To posili jak vedomi sily ženskostí, tak i to, ze to je prirozene, nikoho o bolí vic nebo min.... Spousta zen nemá strach z porodu jako takovyho ale toho, jak s nima bude někdo zacházet v situaci, kdy jsou bezbranny.
To pozitivní "jak to jde," je mnohem lepší nez "čemu se vyhnout"
Bez umělých zasahu - oxytocinu, dirupce a pri volbe polohy jsou kontrakce snesitelne, tělo pracuje, ale nenalozi si vic, nez unese.
Nebo si můžeš najit dulu nebo PA, která Ti s tim strachem pomůže,podpori Te, a.muzes ji mit taky s sebouu porodu, znaji spoustu úlevových poloh a zpusobu, jak bolesti umensit, a podpori Te i psychicky v tom, ze to zvládneš, ze to postupuje atp, To je důležité.

dokument
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny Tak si nechas pichnout epidural no. Ten ti to jeste navic urychli a budes to mit driv za sebou. Je to jako kdybys mela akutni zachvat nejake bolesti, treba zubu. Akorat te boli bricho. Nekoho ani to ne. Zvladly to ostatni, zvladnes to taky. Navic v dnesni dobe pokrocile vedy, kdy rodi i zeny, co by jinak porod neprezily, muzes byt uplne v klidu. Ja jsem se na to pripravila psychicky jako na nejaky sportovni vykon. A bylo to v pohode. Kdyz se budes soustredit na to, abys to zvladla, tak na strach nebudes mit cas myslet. V kontrakcich ti nic jineho nezbyde. A s tim, ze jsi nachystana na nejaky sportovni vykon, pri maximalnim soustredeni, uz bys do te porodnice mela jet. Proste se na to nachystat a rict si, ze to zvladnes a koncentrovat se primo na prubeh toho vykonu, nic jineho te zajimat nemusi. Od toho tam jsou ti ostatni. Ty a tva prace, tve soustredeni je to nejdulezitejsi.

35_a_budu_mamka
21. únor 2017

Tes se na toho roztomilouse, az ho budes mit u sebe, tomu se nic v zivote nevyrovna, je to to nejuzasnejsi, co Te muze v zivote potkat. Co by za to spousta zen dala a neni jim doprano. Jsi vyvolena, ze muzes byt maminkou a zazit ty neskutecne emoce, ktere bys bez porodu nezazila. Posili Te to a neni to nic, co by se nedalo vydrzet. Mam 4 mes mimi a uz bych chtela dalsi. Nej bolesti jsem mela pul hodiny pred, tlaceni uz je pak dobre. A to se fakt da vydrzet, stoji to za to🙂 Ber to s humorem a tes se, je na co, pak budes zamilovana na prvni pohled a ta laska bude na cely zivot<3

voleskap
21. únor 2017

Ahoj, taky jsem se bála, protože já z bolesti omdlévám. U prvního porodu mi kontrakce začaly kolem půlnoci - bolest normální, jako při menstruaci, žádná tragédie 🙂 Pak to začalo trochu sílit, interval se zkracoval. Když to zkrátím, tak kolem páté ráno jsem řekla manželovi, že radši už pojedeme do porodnice. Hned jak jsem viděla doktora tak jsem se ho ptala, v které fázi porodu se píchá epidural 😀 😀 Protože mi přišlo rozumnější něčím bolest utlumit, než jim tam omdlet uprostřed porodu 🙂 Během chvilky se to ale rozjelo a já v 7.48 porodila - bez jakéhokoliv medikamentu na tlumení bolesti. Až mi sestřička říkala jak jsem to krásně rychle zvládla a to jsem si chtěla nechávat píchnout epidural 🙂) Opravdu se neboj 🙂 Není to permanentní bolest...bolí to vždycky chvilku, kdy je kontrakce a pak si můžeš na chvíli odpočinout. Navíc je to taková jiná bolest - tělo vyplavuje všelijaké hormony, takže jsi jakoby mimo sebe a tu bolest tolik necítíš nebo jak bych to řekla 🙂 Alespoň já to tak měla 🙂 Tak hodně štěstí a mysli pozitivně...to vážně hodně pomáhá 🙂

peroli
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny V tomhle se těžko radí, čím víc se budeš snažit na to nemyslet tím víc na to myslet budeš... Mám za sebou 4 porody a všechny fakt bolely ale můžu tě uklidnit, že je to zároveň bolest na kterou se opravdu rychle zapomíná... to miminko v náručí je pak prostě neuvěřitelný.. ❤ jediný co ti můžu poradit je pokusit se hlavu zaměstnávat jinak, třeba 100x denně přerovnávej oblečky a vymýšlej si jak bys které bodýčko, overálek, dupačky navrhla ty nebo co bys na těch co už máš změnila.. pořád dokola si přeskládávej tu miminkovskou kosmetiku a vymýšlej co bude lepší mít víc po ruce, nebo to očuchávej a přemýšlej co ti to připomíná.. začni si už teď hledat a vymýšlet i vlastní recepty na příkrmy atd. atd. atd... Držím pěsti a věřím že to zvládneš.. 😉

chocolady
21. únor 2017

Ja jsem zadny porodni plan nemela, miminku to ven trochu trvalo, ale byl tam se mnou manzel a pekne me celou dobu drzel za ruku. Docela me pobavilo ze PA rikala ze at si klidne zarvu, ze to pomuze. Tak jsem kricela na cele kolo. :D Sice me trochu nastrihli, ale po 3 dnech jsem uz vubec nic necitila. Kdyz na to tak vzpominam, tak ten pulden bolesti za to stoji, takovy darek k Vanocum nikdo v okoli letos nedostal. 🙂

alboo
21. únor 2017

@mulgrew hysterka sem taky. Boli me vse. Ale z celyho porodu me opravdu nejvic bolelo vysetrovani. Před porodem jsem byla nekdy i pro velkou bolestivost a tudiz nespolupraci nevysetritelna. A to jsem prosim zdravotnik a moc dobre vim co a jak. Ale to se proste nedalo. Proto pak i na porodnim sale omezili vysetrovani na to nejnutnejsi.

kacireksro
21. únor 2017

ja po epiduralu,byla ze bych mohla jit domu.normalne jsem bavila se setrami a pritelem,jen jsem vzdycky citila tlak hlavicky a ja vedea kdy tlacit.byl i doccela humor na sale:"tedka se hodne nastvete a zatlacte,rikam ze uz jsem tak nastvana ze to vic nejde. a druhy P.doktorka se me pta co ma byt,rikam ze holcicka,pritel ze kdyby to byl kluk tak to bude Silvestr(jmeno,coz jsem teda zatrhla),tak jsem pani doktorce rikala,kdyby to byl kluk at ho zastrci nazpatek 😀 😀
az ti prijdou kontrakce,prestanes se bat tak jako ja,uz jsem vedela ze to nebude dlouho trvat a bude zamnou.Nech tomu volny prubeh,uvidis pujde to 🙂

luska__
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny vše bude dobré!! <3 bolí to, ale ta bolest zajisté stojí za Vaše miminko.
berte to tak, že stejně s tím nic dělat nedá. Ale četla jsem, že když má někdo takto psychicky velký strach, že je pro něj lepší císařský řez, jelikož může strach vyvolávat nespolupráci.
Já možná císař budu muset mít a mám z něj větší strach než z porodu. Ale jsou věci, které jsou dané. Hlavní je, aby vše bylo, tak jak má 🙂 držím palce

voleskap
21. únor 2017

@prostejina Přesně tohle mi taky hodně pomáhalo 🙂 Myslet na miminko. Říkala jsem si, že pro miminko to je daleko větší stes než pro mě a ať hezky postupuje dolů za mnou, že to spolu dáme 🙂 A taky že JO!! 😀

properjoey
21. únor 2017

Taky jsem se bála, až tak,že jsem silné zvažovala možnost císaře.ale jakmile se blížilo finále a dr už dala nůž na krk,jestli ho opravdu chci,tak jsem cukla.bala jsem se hrozně moc,ale když to přišlo,byla jsem tak nějak v útlumu a strach už nebyl.mensi krizi jsem měla teda na přípravě ve sprše,u druhého porodu jsem pak řekla,že do sprchy nepujdu.opravdu je to tím,že jdeš do neznáma. neboj se,zvládneš to.ano bolí to,ale přežiješ to a hlavně na to zapomeneš a budeš mít svoje miminko😉

majavcelicka
21. únor 2017

Pomohlo mi povídat si s miminkem v bříšku, že se sice oba bojíme, ale oba musíme být stateční a že já mu pomůžu na svět atp. Povídej si s ním. Já mu říkala, že to bude chvilička, že to ani nepostřehnem a uvidíme se. A opravdu porod byl rychlej 😀 A zkusit pít nějaké bylinkové čaje na uklidnění (ale nevím, zda a jaké se v těhu mohou) nebo homeopatika určitě také budou mít něco na uklidnění před porodem.

vasinka88
21. únor 2017

Ahoj, ja sem e taky hrozne bala porodu, paradoxne nejvic kdyz sem jeste nebyla tehotna, pak postupne sem si rikala ze jsem nse to spus zvedava, jestli je to vazne takova hruza jak me nekteri strasili. Tim ze sem cekala jaka to bude nocni mura, jak silene to bude bolet, jak budu bolestma lozit po zdi, tak sem tu prvni dobu nejak prechodila s tim ze sem ani nevedela jestli uz je to jako ono, u nataceni monitoru to bolelo uz vice jak hodne silna MS ale furt me nenapadlo ze uz je to ten porod 😀 az mi dr. Rekla ze pujdem rodit, tak i to teprv doslo, a pak me prevezli na porodni box a u kontrakci nemuzu rict ze by to byla velka bolest.. byl to hodne a fakt nepredstavitelne velky tlak ktery nesel ovladat, ale ze by to bolelo to ne. A nastrih nebolel uz vubec, ten jsem necitila, a pak uz jen hoodne velka uleva kdyz to miminko vyjede a zacne brecet, to je nejuzasnejsi pocit, na to se těš a vzpoen si na to i pri tlaceni!! ❤

properjoey
21. únor 2017

Ještě mě napadlo,co mě hodně uklidnilo, nejvíc bolí tlačení,v mém okolí rodila jen jedna kamarádka přirozeně ostatní císařem,a ta kamarádka mi říkala,že měla malou venku na 3 kontrakce,k tomu jsem se uplatní,že prostě párkrát zatlačil a bude venku.a fakt jsem to tak měla.dcera na 4 kontrakce a syn na 2! Moje ségra se strašně bála tlačit,neměla informace a měla strach,že zatlačí a miminko z ní vylitne a nikdo ho nechytí😀tak tak to není,prostě se pak do toho opres a nimi bude hnedka venku a bude to super.bude to jenom chvilička...

eficenka
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny
pořid knížku Znovuzrozený porod od francouzského porodníka Michaela Odenta 🙂 nebudeš se bát, porod je krásný, jde i bez bolesti... 🙂

dokument
21. únor 2017

@alboo mne se doktoři v porodnici na kontrolách střídali a záleží jak to komu jde. Můj gynekolog, muž, to byla s prominutí bolest jak prase. V porodnici, taková zla mlada doktorka 😀 no byla jsem před ni ve střehu, ta taky nic moc. Pak zase doktor, zkušený, nic nebolelo, vše mel "v ruce", porodní asistentka taky sikovna. Žákyně u porodu, blby. Ale byla empaticka a pomáhala jinak.

pavlinakm
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny do určité míry se každá porodu bojí. Měla jsi v okolí nějaké těžképorody, nebo proč takový strach z něj? Já měla z porodu asi přirozený strach, jako prvorodička sem se bála že nebudu vědět co dělat a atak. Nyní na porod vzpomínám jako krásný okamžik, druhého se rozhodně nebojím. I když to bolelo, ale teď si na to ani nevzpomenu. Vlastně hned jak ti miminko ukáží a položí jej na tebe, tak na vše zapomeneš jak lusknutím prstů. Kdyby mi to tehdy někdo tvrdil, nevěřila bych mu 🙂 Hlavně jsem jako těhotna řešila porod a porod... pořád o tom četla, různé porodní příběhy a tak. Jenže to nejdůležitější je co bude potom... Na to se zaměř... kojení, záněty prsu, očistky, péče o miminko, novoroz.koliky,očkování, ... je toho spousta. třeba ti to pomůže se odprostit od strachu z porodu 🙂

sonamik
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny Ahoj, mam dvě dcery, 4 a 1 rok. Obě jsem rodila přirozeně, a obě měly přes 4 Kg. I když vždy to byl šok, protože vždy odhadovali porodní váhu přes 3 kg .. Jsem strašný nervak, taky jsem se bala, ani ne tak bolesti, jako případných komplikaci.. Ta bolest trva kratce, rychle se na ni zapomene, ale potom ten naval hormonu, radosti a štěstí, kdyz máš to miminko na břichu... to je nepopsatelný a už kvuli tomuto pocitu bych chtela rodit znovu. Vše je to příroda, zvladly to všechny, zvladneš to taky, a nakonec to bude nejkrásnější zážitek v tvem životě...

barbara04
21. únor 2017

neboj🙂 HLAVNE nemá na tebe kdo co rvát, stresovat te atd- viz ta PA... proto mam dulu (manzel fakt neni prubojny typ) rodis ty a ridis si to ty... mej sebou podporu a ano napis si plán- budes to mit lepe srovnane v hlavě.... mmch to vyšetření pred ( tj treba ted ve 39tt) opravdu boli a je dost nepříjemné... taky mi vadí, u porodu to bylo nepříjemný ale v tom všem okolo se ztratilo🙂 no a zkus Bachovy kapky- uklidní te!! jo jako celek- boli to, ja si i pamatuju jak, ale rodim za 10 dni znovu....a při šití se dr ptala kdy bude druhé... prý ji ještě nikdo neřekl že už nikdy🙂 a ten pocit potom je proste nenahraditelny!!!

kusanagi87
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny tak to vyšetření bolí snad 10x více 😂 a to samé Hamilton! To jsem byla úplně orosená studeným potem! Fakt strach má velké oči. Já měla mít původně CS a nakonec byl přirozený. Také jsem se bála jaké to bude, ale zpětně musím říct, že ano, je to náročné a mě teda kontrakce po VYVOLANÉM porodu hodně mordovaly, ale ze začátku jsou slabé, že fakt nevíš, zda je to ono 😃 a pak trvaly do porodu ty horší 3 hod a bylo porozeno. Fakt pomáhá si říkat, že drobka to mačká o kolik více (fakt chudáci děti) a že to končí pozorením toho malého milovaného drobečka 😍 Obhlidni si porodnici předem, ať víš, jaké jsou šály atd. Vezmi si tam hudbu, vonné oleje a hlavně doprovod, kt té psychicky podpoří a bude ti podávat pití, masírovat atd 😃 Jo a do císaře bych nikdy nešla!! Kdyby si viděla chudiny maminky jak se použily po chodbě!
Známá rodila do vody. Že to měla jen jako silnější menstruaci a Pa jestli už nechce jako tlačit?!?? A ona že proč? Že ji to ještě nenutí. A PA že už by jako měla ale!! Tak 4x zatlačila a bylo porozeno😁 Takže fakt se neboj, dopadne to dobře a hned po porodu na jakoukoliv bolest (ačkoliv je to fakt mega tlak než bolest) zapomeneš 😃 Pro mě byly teda kontrakce mnohem náročnější než samotné finále a porod. Ten byl v pohodě 😃

petabn
21. únor 2017

Zkus se aspon trochu na porod tesit, opravdu to zkus, aspon malinko. Opakuj si kazdou hodinu radostnym septem "tesim se, tesim se, tesim se" a usmivej se u toho. Ze zacatku to bude mozna jen predstirany, pak tomu castecne uveris, kdyz se budes snazit. Vkladej do toho v tu chvili pozitivni energii, pohlad laskyplne brisko a bud hrda, ze budes maminka krasneho nevinneho stvoreni. Potom uz ti zbyde mene prostoru na to se bat. Snad ti to aspon trochu pomuze. Kdybych mohla, porodim za tebe a ty mi treba na oplatku umyjes nadobi, to fakt nesnasim a je to kazdy den, ne jen par hodin jednou, dvakrat za zivot. Promin za odlehceni, ale nedelam si srandu. Jeste napisu svou zkusenost. Ja se porodu nebala, zato jsem se bala pece o dite, takze jsem na nej nebyla natesena jako vetsina maminek na MK a snazila jsem se uklidnovat, ze nam pribude dalsi partak. Porod mi trval celkem dlouho. Ale za celou dobu jsem nezakricela, silu jsem radeji vkladala do tlaceni. Bolesti jsem nemela hrozny, za me lepsi rodit nez jit k zubari. Jen jak to celkem dyl trvalo, pomalu jsem se otevirala, tak to bylo spis otravny. Rozhodne ne nesnesitelny. Bolesti jako hodne silna ms vzdy jen vterinku, stridali chvile naprosto bez bolesti. Behem porodu jsem premyslela, zda by mi vadilo rodit znovu a mela jsem jasnou odpoved, ze ne. Snazila jsem si to i vychutnavat jako jedinecnou prilezitost, protoze se to uz treba nikdy nebude opakovat. Slzy mi tekly az ty stesti, kdyz mi dali meho 4,13 kg syna na hrud. Zaplava hormonu byla jak droga, takovy pocit stesti neumim ani slovy vyjadrit. Toto si pamatuji, protoze jsem to jeste z porodnice posilala segre emailem. Ale uz po par tydnech priroda zaridila, ze to vnimam dokonce jen jak kdybych byla v samosce pro rohliky. Preji ti at se zbytecne nenervujes, at te pak strach nesvira, jsi uvolnena a abys zjistila, ze to fakt boli min nez jsi si myslela a i to rychle zapomenes 😉 moc stesticka s tvym drobeckem a hodne lasky 👶 😘 😇

pajounek
21. únor 2017

Zkus na to ted myslet co nemene. Az to prijde, tak to bude a urcite to skvele zvladnes. Nikdo ti stejne nemuze presne rict, jak moc to bude bolet zrovna tebe 🙂
Ja si rikala, ze ten cas stejne nejak utect musi, nebude to trvat vecne a zvladlo to plno zenskych prede mnou. Taky jsem byla zvedava, jak ta nase mala prdolka asi bude vypadat.
Nepripoustej si zadne mozne komplilace a az to prijde, poslouchej doktory a sestricky 🙂
Preju co nejmene stresu a uzivej si jeste chvilku miminka v brisku 🙂

normalnimatka
21. únor 2017

tak buď můžeš zkusit epidurál (ale není to tak, že by to při epidurálu vůbec nebolelo a taky se může stát, že se nestihne aplikovat, takže zase asi není dobrý s ena to vázat, a pak když to padne, tak se zhroutit) a jinak gůgli heslo "porod bez bolesti", hodně je toho na videích, nebo kniha hypnoporod...mohlo by ti to pomoct to celý přehodnotit. i dkyž na to už máš poměrně málo času.
probůh, no, nechci říct všechno, ale fakt hodně toho je v hlavě, u porodu obzvlášt. myslim, že je sakra důležitý bejt v psychický pohodě. jinak se to všecko zhorší.
na těch videích je docela dobře rozebranej ten strach a tak, i nějaký techniky třeba, jak si pomoct od případný bolesti, to se dočteš i v různejch jinejch knihách (masáže, aromaterapie, reflexologie, homeopatika...)
pro spoustu ženskejch je to jeden z nejlepších zážitků v životě!!!

nazka
21. únor 2017

@kulihrasekzeleny Měla jsem to podobné.. a jediné,co pomáhalo, bylo nemyslet na to. Fakt jsme myslela, že to nepřežiju. Tím, jsem se naladila na špatné vlny, co s i budem povídat. Ale v momentě, kdy mi praskla voda, jsem se uklidnila a řekla si, že to prostě zvládneme. Nakonec jsem měla kvůli vysokému tlaku cs s částečným uspáním, tak mě to sice nebolelo, ale prošla jsem si tím. Podotýkám, že strach z porodu jsme měla už od puberty a byla jsem schopná kvůli tomu nemít děti. Ovšem druhý den po porodu, jsem už plácala, že bych to zvládla znovu. Není to tak hrozné, když to člověk zažívá jako pro pozorovatele. Držím palce a radím, nemyslet na to..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru