Je toto porod? Mám už jet do nemocnice?

janinaklinku
14. dub 2019

Zdravím děvčata, potřebuju poradit ☹ dneska jsem 40+4, ráno mi podle všeho odešla hlenová zátka, bolesti mám co hodinu jako při menstruaci. Akorát že pokaždé když jdu na záchod, tak je to na papíře stále narůžovělé ☹ je to normální nebo se mám raději vydat už na cestu? ☹

calvac
14. dub 2019

@janinaklinku Ja bych jela, jistota je jistota. Nevis,co se deje uvnitr. Nebo alespon zavolej a vysvetli jim vsechno.

littleice
14. dub 2019

@janinaklinku ahoj, mne odešla hlenova zátka a ještě pár dnů byl klid. Spolu s jejím odchodem jsem to měla i trochu narůžovělé. Ale zkus si dát teplou sprchu či vanu a uvidíš, jestli bolesti budou pokračovat či ne.
A v nejhorším se stav do porodnice, já tam byla.2x před skutečným porodem pro podezření na odtok plodovky. Byli na mě hodní, neboj 🙂 a vše bude dobré.
Jinak, rodila.jsem až 41+1 ale přišlo to samo 😉

urtica
14. dub 2019

Já bych tomu dala čas, narůžovělý výtok po odchodu zátky je dle mě ok.

krista25
14. dub 2019

Ahoj mě odcházela 2 dny než přišel porod. Takže bych ještě neplasila. 😊 Jen cesty už jsou připraveny. 😊Až přijde porod poznáš to 😁😁ale pro svůj klid si klidně do porodnice zajed. Ale myslím že tě pošlou domu 😊

leniczka23
14. dub 2019

@janinaklinku neee nejezdi..odchazi zbytek zatky..jestli jsi prvorodicka mas spousty casu..az budou bolesti po 5-10mim pravidelne 0ak bych teprve jela.. samozrejme kdyby praskla voda, nebo si zacala krvacek jasne cervenou tak jed hned..drzim.palce

krista25
14. dub 2019

No ty kontrakce 5-10 minutach bych se úplně nedrzela. Já měla nepravidelný kontrakce celý porod. A ještě krizovy bolesti takže se jim to ani neukazovalo. Až poslední hodina byla pravidelná.

hannasweet
14. dub 2019

Me odesla hlenova zatka kolem 12 vecer a v 5 rano jsem porodila. Taky mi to zacinalo bolesti jako pri mensturaci uz od dopoledne, pak to zesilovalo postupne. Poslicky jsem predtim vubec nemela

zelenaesmolda
14. dub 2019

@leniczka23 me odesla zatka odpoledne,porodila jsem nad ranem.kontrakce jsem vubec nemela,rovnou az co 2min,voda mi praskla az na sale.takze tvrdit,ze ma dost casu je dost odvazne

leniczka23
14. dub 2019

@zelenaesmolda jj odvazna jsem.byla vzdycky😉
Muj nazor na vec, az si zakladatelka zvazi sama..
Hezkou nedeli.

janinaklinku
autor
14. dub 2019

Děkuju za rady 🙂 bolesti jsou už nějak mírnější, takže asi z toho nic nebude ☹ zítra jdu na kontrolu tak to všechno nahlasim a uvidíme 🙂

leniczka23
14. dub 2019

@janinaklinku Zkus teplou sprchu a urcite odpocivej..drzim palce😊🍀

janinaklinku
autor
14. dub 2019

@leniczka23 děkuju 🙂 doufám, že to přijde, jinak říkala doktora, že musím ve čtvrtek na vyvolávání ☹

urtica
14. dub 2019

@janinaklinku Věřím, že ano...v prvním těhu mi začaly bolesti jako při ms tři dny před porodem, ve druhém den před porodem..vypadá to, že se to už chystá. Držím palce.

pavca1982
14. dub 2019

Já bych teda neplašila a nikam se nehnala. Počkala bych až začne porod.

pribylovapetra
14. dub 2019

@janinaklinku proc ve ctvrtek? Aby meli doktori velikonoce v klidu? Nic ve zlym, jen me prijde skoda zasahovat kdyz je relativne cas

bayt
14. dub 2019

@pribylovapetra Přesně tak, fyziologicky trvá těhotenství 40 plus mínus 2 týdny! Nechápu ten tlak úderem termínu okamžitě vyvolávat porod.

urtica
14. dub 2019

@pribylovapetra Souhlasím - pokud není jiný problém, nevidím důvod

lucajda17
14. dub 2019

@janinaklinku
Kdyz se ti cokoliv nebude zdat, tak radeji do porodky. Me zatka odesla asi tyden pred porodem. Vyvolavacku jsem mela naplanovanou az na 41+6,nastup v sedm rano a porodila jsem tentyz den v 5.50.Pokud se mimcu dari dobře, ma dobre ozvy a ty si v poradku, muzes klidne porodit az za tyden, ale to si rozmysli sama, jestli by si chtela cekat nebo radeji vyvolat.Hodne stesti.

mysce
14. dub 2019

Já bych pro klid klidně jela. Maximálně že pošlou domu. 😉 Já spoléhala na to že jako prvorodicka bude na všechno spoustu casu, měla jsem nepravidelně bolesti cca od 8 od rána, po sprše to bylo lepší, pak zase horší, hlenová zátka začala odcházet až po dvou hodinách od prvních bolesti. Pro jistotu jsem jela na kontrolu. Před polednem se podle monitoru všichni tvářili že se nic neděje a nakonec jsem porodila v půl 4 odpoledne. Čtrnáct dní před termínem s nálezem z poradny že dřív jak na termín to nebude 😉

malenka3
Autor odpověď smazal
Zobraz
malenka3
14. dub 2019

No, já kdybych dala na podobné rady, co jsem měla 🙂 hlenovou zátku jsem vůbec neviděla, růžovo jsem měla a byla to plodovka, kterou jsem necítila prasknout ani vytéct (po 3 hodinách sprchy 😃) a kontrakce od doby, co jsem si řekla, že budu měřit, byly přesně 45, 40, 38, 35, 31, 30, 28, 25, 20, 18, 17, 15 a to už jsem podělaná jela do porodnice, protože mi bylo jasný, že tímhle tempem nic jako 2 hodiny kontrakce po 5 minutách mít nejspíš nebudu. Do porodnice jsem přijela úplně otevřená a pozdě na epidural 🙈 Prostě můj porod fakt nebyl jak z příručky 😃 jo a rodila jsem 36+5, tři dny předtím mi tvrdili, že k porodu daleko.

eldrag
14. dub 2019

ja mela tyhle pred-kontrakce jako silna MS dva dny nez jsem porodila, u obou deti . plodovka muze unikat pomalu apostupne pokud chodis porad učuravat muze to byt ono ani si nevsimnes

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru