Jít raději na jednolůžkový nadstandard x pokoj ve dvou?

dawnie1982
9. led 2016

Co plánujete? S čím máte zkušenosti? Co je lepší a proč?

zuzineckah
10. led 2016

Ja jednoznacne nadstandard. Mela jsem u obou a budu chtit i ted.

evaamy
10. led 2016

Já myslím, že jednolůžko může být dobré i v tom, že se musíš spolehnout sama na sebe a ne se ptát nějaké zkušenější spolubydlící. Ze mas klid a na dítě se víc napojis a děláš věci instinktivneji. Já měla jednolůžko a nedovedu si představit tam mít ještě někoho cizího.

mysicka_lb
10. led 2016

Ahojky, já jsem dlouho přemýšlela, jestli zvolit jednolůžkový nadstandard, nebo klasický třílůžák. Nakonec jsem se rozhodla pro třílůžák s tím, že se aspoň seznámím s novými maminkami a ušetřím peníze. Bylo to asi nejhorší rozhodnutí mého života. Mé dítě mi v noci nonstop řvalo, pokud nebylo přisáté na prsu. Takže jsem ho měla přisáté raději pořád, abych nikoho nebudila a neobtěžovala a v noci jsem tedy nemohla vůbec spát. Přes den, když by byla možnost to dospat, ovšem zase žvatlaly ty dvě spolubydlící a já jsem bohužel z těch lidí, kteří při hluku neusnou, ať jsou vyčerpaní sebevíc. Takže jsem tam po celý pobyt nespala vůbec a skončila jsem málem v blázinci. Pobyt v porodnici hodnotím hůře než samotný porod.

zerog
10. led 2016

Měla jsem poprvé nadstandard a teď bych rada zase.Coby prvorodicka jsem byla vytrsla,nervy,bylo mi i smutno být tam sama,ale přesto to mělo výhody,klid,soukromí,vyspat se,návštěvy i jídlo na pokoj a nemuset za tím ven.Socialka vlastní,ale to u nás mají i dvouluzaky každý svou,ne společnou na chodbe.Člověk nevi na koho natrefi za spolupacienty,můžou být fajn i ne...minule bylo poloprazdno v lednu,že i na dvouluzaku byly třeba maminy samy,uvidíme jak letos v lednu.platila jsem 1400 za 4 noci,to mi neprislo tolik jako částky,co tu čtu.to je velký rozdíl..no snad bude volno u nás v porodnici a i nadstandard volno,v sousedním městě nevím jaká je situace v porodnici,mívali pokoje po více lidech,ale nějak to předělali a přibylo nadstandardů.

blondynka400
10. led 2016

Za mne jednoznačně jednolůžkový pokoj. Kdyby nebyl volný, odešla bych domů na revers. Za mne je nejdůležitější klid na to, aby se člověk mohl s miminkem sžít a dala se využít každá volná chvilka pro spánek a ne že mi bude zrovna v tuto chvíli druhé miminko brečet, nebo druhá maminka v noci svítit, sprchovat se a atd....

zuzineckah
11. led 2016

Nevšimla jsem si, že je tam otázka v čem je co lepší. Nadstandard snad ve všem, pokud člověk není velký extrovert, co si neustále potřebuje povídat, nebo extrémně nejistá osoba, která si vše potřebuje konsultovat. Pro mě ale bylo zásadní, že se nemusím s nikým dělit o wc a sprchu, které jsou u nadstandardu na pokoji a že mám neomezenou možnost návštěv, což bylo skvělé zejména pro dceru a manžela, kteří tam se mnou a malým trávili hodně času. Ty peníze za to rozhodně stojí. Na Vinohradech šlo o poměrně směšnou částku, v Podolí to určitě bude víc, pokud to vyjde. Vezmu klidně i ten nejdražší pokoj, jen aby byl k dispozici.

sarivojvodova
11. led 2016

@zuzineckah Já vám fakt závidím. 😢Zády je věcné plný a ani si nestihnu o něj říct. Tady se rodí jak na běžícím pase. 😀 Ale oni to pak kompenzuji tím, že ty návštěvy dovoluji i maminkám na obyčejném pokoji nepřetržitě, když je plno a nejde to jinak. 😊

luji
11. led 2016

Rozhodne sama na pokoji.U prvniho ditete jsme byly na pokoji dve.pani u sebe miminko nemela, ja ano....mala v noci porad plakala a pani byla dost zpruzena.Mela jsem co delat sama se sebou a s placicim miminem, ty pohledy mi moc nepridaly....ted jsem byla na standardnim jednoluzkovem pokoji a bylo to super.Kdyz jsem pak v noci slysela plakat ostatni miminka, byla jsem rada, ze mam svuj pokoj.

zuzineckah
11. led 2016

@sarivojvodova a kde je to "tady"? 😅 já se chystám rodit do pražského Podolí a i když mám slíbenou pomoc s nadstandardem přímo ze své kliniky, tak nikdo mi nezaručí, že opravdu bude k dispozici... Rezervace bohužel nejdou 😀

ehgv
11. led 2016

Ja byla rozhodnuta pro nadstandart ale zadny nebyl volny tak me dali na normalno dvojluzkovy pokoj. Byla sem tam celou dobu s malickou sama tak sem si pripadala ze ten nadstandart mam ale nakonec to byla katastrofa jako prvorodicka sem nemela vubec predstavu nic neumela a sestricky ktere mi mely aspon ukazat kojeni nebo jak prebalit mi neukazaly vubec nic jen rychle mi neco rekly a odesly ja byla z toho na prasky v tu chvili bych dala cokoli abych mela na pokoji nejakou zkusenejsi maminku ktera by mi poradila misto toho sem volala mamce protoze sestricky mi vubec nepomohly :( za me aspon kdyz prvorodicky vzdycky bych brala byt s nekym na pokoji aby mi poradil kdyz sestricky ne.. ale kdyz budu rodit podruhe chtela bych ten nadstandart

blanka.k
11. led 2016

Hospitalizace v 2.trim - byla jsem ze začátku na pokoji se 2 maminama a jejich dětma (když pominu, že jsem s problémovým těhu ležela mezi maminama, za kterýma chodily natěšené rodiny koukat na děti.... tak se tam fakt nedalo spát a odpočívat 😅 )
pak mě dali na pokoj se 2 holkama s podobnou diagnozou, takže jsme kecaly, v noci v klidu spaly atd....
Po porodu jsem ležela na JIP a pak na pokoji s další maminkou, která měla dítě, a vůůůbec se nevyspala, a když mi dali syna po 3 dnech, šla jsem s vozíčkem na chodbu a polospala opřená o stěnu, aby aspoň malej měl klid 😅
Nadstandart jsem konečně dostala po 4 dnech a super, měla jsem 2 postele, na druhé se mnou byl za 80,-/noc manžela pomáhal mi se vším 😉 A teda i chování některých sestřiček bylo jiné, když jsem ležela na "běžném" pokoji a na nadst. s manželem 😅 Za mě v porodnici jedině 1 lůžák!

sarivojvodova
11. led 2016

@zuzineckah v Domažlicich.

verca0
19. led 2016

Já chtěla být na nadstandartu sama ale neměli ho zrovna volný. Tak mě šoupli na dvojlůžák a nemohla jsem si ztěžovat. Pro mě, jako mladou prvorodičku to bylo určitě lepší. Měla jsem si s kým popovídat, když jsme potřebovali na WC nebo do sprchy navzájem jsme si pohlídali a se vším pomohli. 🙂

zerog
19. led 2016

Tak já teď měla dvouluzaky nadstandard plný.obě druhorodicky,pomoc netřeba. jen jsem myslela,že víc pokecam,ale pani takova nehovorna,ale v poho úplně,problém nebyl a ani děti neplakaly tak,že by se furt rusily

patrusa
19. led 2016

Rodila jsem 2x po obou poridech jsem byla na beznem pokoji pro 2, socialni zarizeni bylo vzdy pro 2 pokoje, takze 4 lidi, potkaly jsme se u sprchy snad jednou. Placeni nadstandardu kvuli 3 dnum mi peijde jako vyhazovani penez.

evulina77
19. led 2016

peníze se dají utratit i smysluplnějším způsobem. Za mě volím standard...

oplatecka
19. led 2016

Určitě nadstandard. Člověk má soukromí, klid, větší pohodlí, odpočine si, návštěvy může přijímat prakticky kdykoliv... Pro mě to byly nejlépe utracené peníze.

kacikaci
19. led 2016

Jednoznačně nadstandart..
když budeš na jednolůžáku, nebudou Tě rušit další plačící miminka v noci, ale i přes den..budeš mít klid..to pro mě bylo hodně důležité, moc si odpočinout..když jsem si chtěla s někým pokecat, byla možnost se jít projít na chodbu či si sednout do jídelny..návštěvy v soukromí pokoje jsou za mě taky velké plus..

alen_ka
19. led 2016

@rousse s tím oblékáním a ukládáním do autosedačky jsem na nás taky zvědavá 😀

lucykal
19. led 2016

Taky si myslím, že se dají peníze utratit jinak🙂
Ale kdo jich má přebytek proč ne🙂 A podle ceny v Praze to jsou nekde pálky

alen_ka
19. led 2016

@dawnie1982 jinak po přečtění této diskuze i po doporučení od známých jdu do jednolůžáku (i jako prvorodička), ale u nás se připlácí akorát pár stovek, tak bude beztak plno

dc2015
19. led 2016

Za mě jednolůžák! Víc soukromí, nikomu nevadí, když se návštěva protáhne, manžel s námi byl skoro pořád, třeba na koupání zůstával a bylo to moc fajn. I tak jsem měla pocit, že tam pořád někdo chodí, sestry, vizity, úklid... k tomu moje návštěvy... a pokecat jsem si chodila za jinou rodičkou na pokoj k ní/ona ke mně či na chodbu... zkrátka po porodu si myslím, že je soukromí nade vše... ale každý to má jinak

barumat
19. led 2016

Jen přidávám zkušenost kamarádky, řekla mi toto: "Vyprdni se na nějaký nadstandardy. Budeš dělat věci, který jsi nikdy v životě nedělala, a ať to máš načtený horem nebo dolem, stejně budeš nejistá a budeš jedině ráda, když ty samé věci a problémy uvidíš u někoho dalšího a budeš mít jasno v tom, že je to fakt tak, jak má. Když navíc chytneš nějakou zkušenější maminku, třeba ti i poradí, pomůže, uklidní." Takže tak 🙂

dc2015
19. led 2016

@barumat Ono taky záleží, kde člověk rodí, na koho narazí. Kamarádka byla na pokoji se 17letou holkou, co sotva věděla, s kým dítko má... Ovšem chodily jí tam početné návštěvy...

terka_85
19. led 2016

U prvního jsem byla na pokoji ještě se dvěma holkama. Byla jsem docela ráda, že tam nejsem sama. Protože sestřičky ač byli moc hodné a ukazovali co a jak (koupání, atd.), stejně bylo fajn zeptat se třeba i jiné maminky nebo něco odkoukat.
U druhého jsem si říkala, že možná půjdu do nadstandartu, ale nakonec jsem taky nešla. Maminky na pokoji byli fajn a zvládli jsme to. 🙂

radana1992
19. led 2016

Chtela jsem nadstandart jenomze jsem rodila ve fakultni nemocnici kde to jede jak na bezicim pase a psal se tzv poradnik na nadstandart. Rodila jsem o 5t drive takze i kdybych v poradniku byla,v tu dobu bych ho stejne nedostala. Navic 1noc 1200,- tusim a maly mel zloutenku takze nas pustili az za 10dni. Pobyt by se nam dooost prodrazil. Je treba myslet i na toto 🙂 ale ne kazda nemocnice si vezme takove prachy..

lalacek
19. led 2016

Za mě obyčejný pokoj s více maminkama. Člověk si popovídá, vzájemně si mamče pohlídají miminka a je víc pohody. Jde ale taky o to, na koho na pokoji narazíš, jak už psala paní přede mnou. Je fajn, že na nadstandardu můžeš mít návštěvy pořád plus manžel-přítel může přespávat na přistýlce (taky asi jak kde), ale ne všichni manželé-přítelové se můžou na celý den uvolnit z práce. Ale pro prvorodičku bych asi volila společný pokoj s mamčama. Pro vícerodičku klidně nadstandard. Já jsem měla na pokoji u 1.dítěte pohodový mamči, u 2.dítěte jsem tam měla taky mamky v pohodě, jen jsme si pak stěžovaly na Vietnamku, která s dítětem zacházela jako s plyšákem... házela s ním, držela ho v zádech prohnuté, hlavička visela... a paní česky neuměla... tak se to pak řešilo... Ohřívala mu mlíčko v mikrovlnce a kdyby jí to celý v té troubě nevybuchlo, vsadím se, že by to ani nevyzkoušela a vřelý mu to dala do papule. Nikdy nevíš, na koho narazíš.

radana1992
19. led 2016

@radana1992 zapomnela jsem napsat ve Fakultni nemocnici v Ostrave. A za me asi teda standart. Hrozne to uteklo. A mi obzvlast kdxz jsem misto 3dnu byla 10

pomnena
19. led 2016

mela jsem nadstandard a priste do toho jdu urcite znova. permanentne s nami byl manzel, takze jsme u sebe maleho mohli mit furt ( rodila jsem cisarem, to obycejne dite vozi prvni dva dny mamince jen na kojeni). nehlede na to, ze na standardnim pokoji bych musela s kazdou navstevou do jidelny, coz je takove blbe. zkusenejsi matku jsem si vyhledla na prvnim obede a spolu jsme pak i par veci probraly pri jidle 😝 . jinak jsem se ptala starsi segry, kdyz jsem byla nejista... je zas pravda, ze mi prislo, jako by personal nechtel na nadstandard moc chodit a treba se tam pul dne nikdo nezjevil, jestli vubec ziju 🙂 ale to je spis vec konkretni nemocnice...

radana1992
19. led 2016

@lalacek o vietnamce ani nemluv. Taky jsem mela tu cest. Neumela cesky,hygiena nulova a videla ze klidne odejdu do sprchx a maly spi v postylce - byly jsme tri a druha holcina byla s hodou okolnosti kamaradka tak jsmebsi mimka hlidaly vzajemne - ta se ale zdejchla klidne na 15min a dite rvalo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru