15letá a těhotná

stieglerka
24. říj 2017

Ahojky všem, snad mi nebudete mít za zlé, že jsem se zaregistrovala, ale budu babička, která bude ve všem podporovat svou 15.letou dceru, která porodí v šestnácti. Jsme z toho obě vyděšené a zatím nevíme co nás čeká. Úřady, nemocnice, škola, apod. Máte některá podobnou zkušenost s mateřstvím v šestnácti? Vím, že to zvládneme, jen bych chtěla o této situaci s někým kdo to prožil mluvit (psát). 🙂

lv
24. říj 2017

Zkus se zeptat @lekra má to stejně.
Držím palce!!!

lucie_91
24. říj 2017

Já jsem otěhotněla v 17.

bacika
24. říj 2017

@stieglerka Fandím vám holky 🙂. Školu půjde přerušit třeba na rok, teda záleží kdy bude dcera rodit. Nemocnice bude chtít asi všude tvoje podpisy jako zákonného zástupce, když není plnoletá. Vyřídit rodičák nebude podle mě problém. Držím vám oběma pěsti 🙂

ettie
24. říj 2017

Aj ja drzim palce ;) ste super ze ju v tom podporujete. A kocke prijemne tehulkovanie ;)

editah222
24. říj 2017

@stieglerka jsi dobrá. Spolu to dáte. Já bych sice moji dceru nejdřív asi zabila, ale pak bych ji taky pomohla ;)

kafr
24. říj 2017

Drzim vam palce.
Co se skoly tyka, da se domluvit individualne, zalezi na terminu porodu. Nam takhle (jsem ucitelka ZŠ) rodila devatanda zacatkem ledna pololoti mela uzavrene a druhe holt zacala pozdeji a dohnala to. Doma s mrnousem byla babicka. Detaily nevim.

kafr
24. říj 2017

Jeste dodam, ze se ji to podarilo utajit tak, ze jsme se o tom dovedeli az po porodu. Pak jsme si uvedomili, ze posledni dobou pribrala (zadek+prsa, v puberte normalka), nedbala tolik o sebe- vytahane volne tricka a svetry a pred vanocema mela takovou tu kolebavou chuzi, ale nikoho nenapadlo, ze by mohla byt tehu. Ani telocvikare, ktery ji bral pravidelne na zavody 😅

stieglerka
autor
24. říj 2017

@kafr no, my to zjistili v 18 tt. Když měla zpoždění mens. a tvrdila že s nikým nic neměla ,udělala jsem test a ten byl negativní, neměla jsem tedy důvod panikarit. Měla totiž nepravidelnou mens. skoro pokaždé.

budilinka
24. říj 2017

@stieglerka Promiňte mi moji zvědavost, ale můžu se zeptat, kolik je Vám? Já si vůbec neumím představit, že by moje dcera měla v 15 letech dítě... Jste skvělá, že jste ji podpořila a pomůžete jí 👏👍 P.S. Je na to ještě opravdu hodně brzy, ale půjde-li moje dcera v mých šlépějích, tak já se vnoučete buď vůbec nedočkám anebo budu nad hrobem (74).

stieglerka
autor
25. říj 2017

Mě bude v prosinci 43 😉

budilinka
25. říj 2017

@stieglerka To se jeste nektere stávají matkami 😉🤰

janulkakraniska
26. říj 2017

Jeee...moc vám fandím!❤

radimek123
26. říj 2017

Ja otehotnela v 16 a dcera se mi narodila mesic po 17tych narozeninach 🙂 mamca mi tehdy take dost pomohla ;) urcite to zvladnete ... pro vasi dceru to sice obcas bude sakra tezke ale zvladne to ... drzim vam obema palce ;) ... me dceri je dnes 19 a ma uz i maturitu za sebou 🙂 jsem na ni strasne pysna ... byli chvile kdy si se mnou prosla peklem protoze nebyl nikdo kdo by s nami byl a mel nas rad a zivot nam hazel klacky pod nohy ale je z ni uzasna holka a to je dobre ... skoro bych rekla ze jsme dnes spis kamaradky nez matka s dcerou ale ty nejlepsi ;) drzime pri sobe a pro nas to strasne moc znamena 🙂 ... chtela bych rict ze bych nikdy nevratila sve rozhodnuti si ji nechat a to i pres to jak moc se mi to kdysi snazili vsichni vymluvit 🙂

stieglerka
autor
26. říj 2017

@janulkakraniska děkujeme, to potěší 🙂

stieglerka
autor
26. říj 2017

@radimek123 děkujeme a přejeme jen to dobré 🙂

lekra
27. říj 2017

@stieglerka jak mě označila @iv tak dcera mi oznámila své těhotenství jako čerstvě šestnáctiletá. No, nebudu nalhávat, měla jsem megašok. Je to náročné, od začátku bylo a ještě dnes občas protáčím oči. Babičkou jsem se stala v 38. poprask na malém městě, drbny si měly o čem povídat. Až v těchto chvílích jsem poznala, kdo jsou naši kamarádi 🙂. Pro dceru (Vendulku) to bylo a je taky určitě náročné. Po porodu odešel od ní bio otec a jeho rodina se k malému vůbec nehlásí. Vnouček měl letos v srpnu tři roky, je to šikovný usměvavý chlapeček a já ho miluju nade vše. Vendulce samozřejmě pomáháme, jak to jde. Na druhou stranu i ona s domácností atd. Letošní školní rok maturuje a dálkově si chce dělat VŠ. Zázemí u nás mají oba dva na dobu neurčitou. Klidně píšni SZ, jestli chceš, můžu psát absolutně o všem. Držím palce a věř, že jsou o stoprocent horší věci na světě, zdravé miminko je zázrak a přeji, ať vám to všechno hladce prochází 🙂

plksv
27. říj 2017

Holky, máte můj neskutečný obdiv! Je mi 42, dceři 16, no asi by mě trefilo, kdyby přišla s dítětem. Ale jak píšete, nějak by se to dalo 🙂. Každopádně když ji vidím, jak se stará o našeho nejmenšího, vždycky říkám, že z ní bude skvělá mamka. Doufám, že si na to počkám! Jinak učím na gymplu a maturovala už nám spousta maminek ( i jeden tatínek) . Co jsem nesnášela - když přišla, vyvalila bříško a starejte se...

lekra
27. říj 2017

@plksv obdiv ne, prostě skutečnost. Když přišla a nešlo to jinak řešit, než se s tím smířit, tak ti vůbec nic jiného nezbyde, než zatnout zuby a jet dál, pokud chceš, aby z nich něco bylo. Já teď taky doufám a věřím v to, že druhé vnouče budu mít nejdřív za deset let!!😉

lekra
27. říj 2017

@plksv a ještě bych dodala, že jsem měla podíl viny, prostě jsme spolu aktivně nekomunikovaly na téma chráněný sex. Jenže! Mě vůbec nenapadlo, že nějaký má! Doma musela být za světla, nikde se nepoflakovala.

eyas
27. říj 2017

Máte Můj obdiv a moc vám oběma držím palce.👏

linee
27. říj 2017

Ja s timto osobni zkusenost nemam, ale chtela jsme vam vyjadrit svou podporu. Vetsina holek ve veku Vasi dceri resi to, jak to rict rodicum, popr. potraty, protoze vedi, ze je rodice nepodpori (prinejmensim, popr. vyhodi z domu a pod.). Urcite ta situace neni lehka ani pro jednu z Vas, ale je skvele, kdyz vase dcera vi, ze ma ve vas oporu (i kdyz prvotny sok je urcite velky). Jinak jsem koukala, ze jste z Kladna - ja jsem tam rodila a budu opet, mohu doporucit, lekari jsou tam opravdu dobri a vetsina empaticka. At je vse v poradku!

linee
27. říj 2017

@lekra ja bych rekla, ze i obdiv, protoze kdyz tady ctu obcas ty diskuze, tak ne vzdy maji tak mlade holky v teto situaci ke svym rodicum duveru rict jim o tom, vetsina resi, ze je rodice vyhodi z domu, ze chteji na potrat, aby se to rodice nedozvedeli a pod. Asi zadna holka v tomto veku neprijde domu, nesedne si a nerekne, ze je tehotna, urcite strach sdelit to rodicum ma kazda, ale jsou i rodicove, co v teto situaci jako zakladatelka svoje dite nepodpori (znam takovy pripad) a mlade holky konci v azylaku.

agneska7
27. říj 2017

já otěhotněla v 16 a rodila v 17. letech no škola jde přerušit ovšem je ale těžké se potom do školy vrátit zapomene vše co se do tet naučila. v porodnici tam musíte být, budou potřebovat podpisy a rodičovský příspěvek musí mít dospělá osoba takže buď přítel pokud je starší nebo vy babička ale tím se taky stanete zákonným zástupcem dítěte držim vám palečky a hlavně dceři nebude to mít jednoduché

pincola
27. říj 2017

Moje kamarádka rodila v 17 letech. Takže těhotná v 16. Všichni jsme si mysleli, že se stala tragedie. její máma na nás ječela na obě. Na ní, že je coura a na mne, že co jsem to za kamarádku, když jsem tohle dopustila. Chlap utekl.
nakonec se žádná tragedie neděla. Poorodila, našla si chlapa, za pár let se vdala a měla druhé dítě. je to těžká situace, ale furt lepší, než zůstat bezdětná.

astyna
27. říj 2017

Moje máma byla babičkou v 39 letech, ségra rodila ve 20 letech, v 19 se vdávala.

Fandím vám, s podporou jde všechno lépe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru