Srdíčko nebije, následuje revize

srdcenet
1. bře 2017

zdravím všechny, dneska jsem byla v Brně ve fakultní nemocnici na utz protože mě tam poslal muj gynekolog, že dítě je ale není srdce, neřekl mi nic ani v kolikátým jsem ani proč pořád dítě roste... že neví... To stejné mi řekli dnes v nemocnici. Jsem v 7 tt a příští týden mě poslali na revizi. nešpiním ani mě nebolí břicho mám nadále těhotenské nevolnosti, spíš tedy změněnou chuť.. Myslíte že mám ještě ńákou naději a že se třeba ještě srdce objeví...:(

flamarion
1. bře 2017

Pokud plod pořád roste, připadá mi to jako laikovi zvláštní...Nicméně, pokud je s miminkem něco velmi vážného v nepořádku, těhotenství by stejně dál neprosperovalo. Možná jsem naivní a pošetilá, ale věřím, že dva na sobě nezávislí lékaři by tě na revizi pro nic za nic neposílali. Jen nevím, proč třeba nečekají alespoň do 10. týdne a nedají tělu šanci, aby si poradilo samo - to mi přijde asi nejšetrnější. Zřejmě nechtějí riskovat případné komplikace a v čím nižším stadiu těhotenství se revize provede, tím vyšší je šance, že to pro tebe nebude mít do budoucna žádné následky. Oni tě určitě ještě za týden vyšetří před tou revizí, neboj. A v 8. týdnu by už srdeční akce opravdu měla být...Pokud bys měla pocit, že tě po příjmu v nemocnici nevyšetřují dostatečně, tak se ozvi a trvej si na tom, ať provedou kontrolní UTZ. Domnívám se ale, že to oni samozřejmě udělají...Držím palce a přeji hodně sil.

jipe
1. bře 2017

já byla před dvěma lety poprvé u gynekologa 6+4 (tedy 7tt) a srdíčko ještě neviděl, o 14 dní později už bylo vše v pořádku. Ted mám za sebou zamlklé těhotenství, v 8tt jsem začala špinit, na ultrazvuku pouze malinký gestační váček bez srdíčko, podstoupila jsem revizi. Záeží asi na tom, co bylo vidět na ulrazvuku, ale úplně ztracené bych to neviděla. Jak dlouho po vynechání jsi měla pozitivní test? Mohla jsi mít ovulaci později a těhotenství je mladší.

luska__
1. bře 2017

@srdcenet podle mě může být srdičko pozdeji, pokud jsi 6+něco! ještě nezoufej! ségře řekli, že není a za týden bylo.. posunula se ovu nebo kdesi co si, jsi třeba ještě mín a bude za pár dní

bamishop
1. bře 2017

@srdcenet nechci davat falesne nadeje, ale realne muze byt tehotenstvi mladsi, zacalo ti klesat HCG nebo podel ceho osudi? Mam tri deti a ani u jednoho termin neodpovidal posledni menstruaci

absintka19
1. bře 2017

@srdcenet kazdopadne pocitej i s tou variantou ze to dobre nedopadne. Pak to prekvapeni kdyz bude srdicko je lepsi, nez marne doufat a pak prozivat ten stres jeste hure.

absintka19
1. bře 2017

@srdcenet na MK mas vyplnen 10tt ale pises, ze jsi 7tt, tak jak? Je to dle MS nebo dle utz?

jipe
1. bře 2017

@absintka19 to jsem si nevšimla. Pokud podle MS 10tt a dle utz 7 tt bez srdíčka, tak to moc dobře nevypadá

absintka19
1. bře 2017

@jipe no prave :(

srdcenet
autor
1. bře 2017

No vyrovnavam se s tím že mi ho opravdu vyndaji... Je to opravdu hrozně těžké.. Ale pořád mi to přijde hrozně líto že mu nedaj ještě šanci aspoň do toho 10 tt jak říkáte.. Hcg mi nikdo nemeril.. :(

srdcenet
autor
1. bře 2017

No dle MS jo ale utz říká 7+.... Já vím asi to vypadá bledě..

lucinka58
1. bře 2017

@srdcenet pokud jsi podle MS 10+ a podle ultrazvuku 7+ a srdeční akce není, tak to je opravdu zamlklé těhotenství. Ale neboj, určitě se brzo zadaří znovu 🙂

wosk
1. bře 2017

@srdcenet a víš přibližně, kdy byla ovulace, kdy jste počali? Pokud máš posunutou ovulaci, může srdíčko ještě naskočit. Než půjdeš na revizi, udělají ti UTZ, tak je otázka, jestli za ten týden, než tam půjdeš může naskočit... Potažmo můžeš ještě dr požádat, aby ti vzal krev, ať víš, jak vysoké je HCG, může jí vzít i víckrat a zjistit, jestli hcg roste. Případně jít na tu krev jako samoplátce...

butterfly
1. bře 2017

Asi bych trvala na vyšetření hCG. Kdysi jsem byla v podobné situaci, na ultrazvuku nebylo nic vidět, ale doktorka ve FN Olomouc mi řekla, že to nemusí nic znamenat, že těhotenství může být mladší. Nechala mi v rozestupu 2 dnů dvakrát vyšetřit hCG. U prosperujícího těhotenství by se měla hodnota zdvojnásobit, mě stagnovala (hodnoty 50 000 a 56 000), tudíž jsem šla na revizi.

veluntajouklova
1. bře 2017

Ahoj, ještě nic není ztraceného. Já měla podle poslední MS být skoro v 9. týdnu, podle UZ to byl 6. týden. Srdíčko vidět nebylo. Podle Mudr. zamlklé těhotenství. Já si stála za svým, že chci ještě pár dní počkat, že si myslím, že jsem otěhotněla déle. Objednal mě za pár dní a srdíčko už bylo vidět. Takže jen pozdější otěhotnění. Samozřejmě jsem se také připravovala na nejhorší, doktor vypadal dost přesvědčeně že má pravdu on, i jsem to obrečela. O to byla větší radost, když řekl že se spletl a že je to normální živé těhotenství 🙂. Držím palce, ať to dopadne dobře

srdcenet
autor
1. bře 2017

@veluntajouklova já sem podle MS už v 10 t a dle Utz v 7t a srdce není.. dítě roste, ale srdce není... Vám moc blahopřeji..

veluntajouklova
1. bře 2017

@srdcenet přijde mi divné, že dítě roste. Uvidíte až půjdete na další kontrolu, moc vám přeji aby srdíčko bylo a bilo 🙂

srdcenet
autor
1. bře 2017

no jdu příští týden už na tu revizi, budou mi předtím dělat ještě utz.. ale už mi asi nezbyla ani kapka naděje...teda asi maličká pořád, ale taková ta bláznovská...:(

dzogobela
1. bře 2017

@srdcenet a jak mivas dlouhe cykly? Ja mela rozdil v terminech podle utz a podle MS 3 tydny, protoze jsem mela cykly kolem 40 dnu a vse bylo ok. Ja ale vedela, kdy jsme pocali, takze posledni MS jsme se od zacatku neridili.

veluntajouklova
1. bře 2017

@srdcenet To určitě chce aby ještě před tím udělali UTZ. Mudr. byl to dokonce primář co jsem u něj byla a byl přesvědčený o zamlkém těhu, když jsem tam šla na tu poslední kontrolu, tak měl taky připravený sál, že mě vezme rovnou na revizi, až tak byl přesvědčený že to bude zamlklé těhotenství. Naštěstí nebylo a mohl to hned zrušit 🙂

srdcenet
autor
1. bře 2017

@veluntajouklova a to jsi byla v jakém týdnu kdy tě chtěli brát na revizi?
@dzogobela myslím že jsme počali 18.ledna ale to je zas málo podle utz.. :(

veluntajouklova
1. bře 2017

@srdcenet když jsem tam jela byla jsem šestý týden a na té poslední kdy mi potvrdil že je vše ok to bylo cca o týden později. Poslední ms jsem měla 24.10.2016 no a já jak to počítala i doktor nakonec když počítal, musela jsem otěhotnět v listopadu těsně před MS.

dzogobela
1. bře 2017

@srdcenet jo, to je malo no... Tak uvidis, drzim palce, at to klapne.

srdcenet
autor
1. bře 2017

Neklapne vy to víte a já se s tím musím smířit... já jen nebyla sem ještě v nemocnici takhle přes noc, natož na náké operaci, a že pujdu na svoji první operaci zrovna kvůli tomu že moje dítě není vyvinuté jak má.. tomu těžko uvěřit ... nemám žádné problémy, žádná alergie, tlak, všechno zdravá jak řípa..a musím jít oddělat to malé stvoření které mi nazačátku dělalo pěknou neplechu, jak mi bylo blbě ale nakonec sem byla ráda páč sem četla že se dobře usazuje a usadí..a nakonec toto.. já nemůžu tomu pořád uvěřit.. ale vím že mám týden na to abych sebrala odvahu a udělala co říkají doktoři, protože to je asi správné.. :(

linee
1. bře 2017

@srdcenet no ale kdyz si pocala 18.1.,tak tak -14 dni byla ms,cili jsi max.8+0,ne? Takze 7+3 by bylo jeste v limitu.
Dale si muzes za 200 nechat udelat odber hcg v laboratori a za 2 dny znova.
A pokud pujdes na revizi,tak te urcite jeste naberou hcg a udelaji utz,pred zkrokem.

Drzim moc palce,treba se objevi🙂 a pokud ne,moc ti prej,abys treba jeste letos travila Vanoce uz ve 3;)

dzogobela
1. bře 2017

@linee to je fakt. Spatne jsem pocitala, pokud myslis, ze jste pocali 18.1., tak by to vyjit mohlo. Ale pokud jsi podle MS uz 10. tyden, tak mas asi dlouhe cykly a lekar by k tomu mel prihlednout. Ale pred revizi Te urcite jeste budou kontrolovat, toho bych se nebala.

dzogobela
1. bře 2017

@srdcenet viz prispevek vyse 🙂

flamarion
1. bře 2017

@srdcenet Neboj se. Je to hrozný a nespravedlivý, ale občas se to stává. Moje kamarádka (27 let) bude mít teď na jaře miminko a první těhotenství také nedopadlo dobře - zamlklé těhotenství, miminko se nevyvíjelo. Říkala, že i napodruhé otěhotněla bez problémů...Je to strašná náhoda. Nemuč se pocity, že svoje dítě jdeš "oddělat" - to je přece nesmysl. Pokud je tam indikace k revizi, je to proto, že se děťátko vůbec nevyvíjí, a to není ničí chyba. Moc bych ti přála, aby to nakonec vyšlo, ale raději se k tomu příliš neupínej. Ale zázraky se někdy dějí. Držím pěsti, ať to nakonec všechno dobře dopadne. A když ne teď, tak příště určitě - smůlu už sis prostě vybrala a basta. 🙂

bamishop
1. bře 2017

@srdcenet tak takhle bych ale vubec nesmyslela, ale fakt by bylo fajn si nechat jeste zmerit tu hladinu hcg jestli fakt klesa, ono otehotnet se da kdykoliv i behem menstruace, staci hormonalni vykyv a pokud klesa, muze tam jit clvoek s klidnym srdcem, ze ma aspon pohnojeno na miminko, vetsinou se potraci, protze se neco nepovedlo a je to rozhodne lepsi ted v zacatku nez po vysledk uscreeningu, kdyz uz je miminko docela velike...

absintka19
1. bře 2017

@srdcenet ono vis, priznaky ti nic o tehu nereknou. Urcite to casem vyjde a mimi uz bude zdrave. Po revizi dalsi uspechy se brzo dostavi.

srdcenet
autor
2. bře 2017

Děkuji všem příští týden dám tedy vědět ještě až budu mít po operaci... Děkuji za vase názory a příběhy.. Moc mi to pomohlo..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru