Porodnice Ivančice

4 zkušenosti

Gynekologicko-porodnické oddělení nemocnice Ivančice má dlouholetou tradici. Existuje již od poloviny minulého století. Prostory nemocnice jsou nově zrekonstruovány, a tak zajišťují ten nejvyšší standard gynekologicko-porodnické péče. Nové oddělení navazuje na předchozí výborné výsledky perinatální péče, péče o matku a operační dovednosti zkušeného týmu lékařů. Běžnou záležitostí je již několik let systém ROOMING IN, kdy má maminka po celou dobu pobytu na šestinedělí dítě u sebe. Za výsledky v péči o novorozence a kojení získala porodnice Ivančice plaketu Baby friendly hospital od Světové zdravotnické organizace.

Porodnice Ivančice

Porodnice Ivančice nabízí:

  • tři samostatné porodní boxy (každý z nich má vlastní sociální zařízení)
  • aromaterapii ke zmírnění bolesti
  • odběry pupečníkové krve dítěte pro přípravu vlastního transplantátu
  • možnost doprovodu u porodu i císařského řezu
  • různé možnosti porodu - na porodnické posteli, na porodnickém vaku i na porodnické stoličce. Během porodu je možný pobyt ve sprše, ve vaně, nebo je možné využít dalších porodnických pomůcek (balón, vak atd.). K tlumení porodních bolestí je možné využít epidurální analgezii

Dny otevřených dveří

Tým porodních asistentek a lékařů nemocnice Ivančice preferuje aktivní přístup matky k porodu. Proto je nastávajícím matkám doporučována předporodní příprava, která spočívá v předávání teoretických i praktických znalostí a dovedností porodními asistentkami. Jsou zde předány informace o péči v ivančické porodnici, je umožněna prohlídka prostor porodního sálu, ambulance, šestinedělí i novorozeneckého oddělení.

Porodnice Ivančice

Cvičení pro těhotné

Plavání a cvičení pro těhotné vede fyzioterapeutka na rehabilitačním oddělení nemocnice. Koná se v prostorách bazénu rehabilitačního oddělení po předchozí telefonické domluvě.

Související články

Více o porodnici Ivančice na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Ivančice
  2. Listy Jižní Moravy
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Ivančice

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Ivančice?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
kikushcka
12. bře 2017

Naprostá spokojenost, příště se vrátím

Původně jsem chtěla rodit v FN Brno. Nakonec jsem si to v den porodu rozmyslela.
Ivančice naprosto super, nemám žádné výhrady.

Perfektni, milý, usměvavý a ochotný personál. Porodní pokoj se rovná placeným nadstandartům. Pěkné a příjemné prostředí, veškerá vybavenost, včetně vlastního wc, sprchy, vany apod. Jídlo velmi chutné, na nemocnici překvapivě dobré. Pokoj na šestinedělí klasický, po jednom, pouze s miminkem. Opět věc za kterou se připlácí. Jediné co bych vytkla je televize, které jsou k pujčení, ale zrovna byly všechny pryč. Balkon, sociální zařízení, posezení, polohovací postel. Sestry milé, sestry pečujíci o miminka taktéž, velmi milé a ochotné. Osobitý přístup, poradí, pomůžou naučí.

Rozhodně se sem vrátím na příští porod. Mohu jen doporučit. :thumbsup:
1 poděkování
mmirunda
12. črc 2015

Nejlepší volba

Přesto, že pocházím a stále bydlím v Brně, tak jsem si nevybrala ani jednu ze tří možných porodnic. Na všech mi prostě něco nesedělo. A tak jsem zvažovala, kterou porodnici si v okolí Brna vybrat.

Tady na MK jsem slyšela samou chválu na porodnici ve Vyškově a v Ivančicích. Vzhledem k lokalitě, kde jsem v době porodu bydlela, pro mne snažší a rychlejší na dojezd byly právě Ivančice.

Už dopředu jsem se tam byla podívat na dnech otevřených dveří, abych tak trošku tušila, do čeho jdu. První dva monitory jsem absolvovala ještě u svého gynekologa a na další už jsem byla odeslána do porodnice. PA byly všechny velmi milé, nesetkala jsem se tam s nikým, kdo by mi vyloženě neseděl.

V den porodu, jsme do Ivančic dorazili ráno a kvůli pozitivnímu streptokoku si mě tam už nechali, byť byl porod v začátku. Po celou dobu se o mne starala výborná PA Pokorná. Byla mi velkou oporou, stejně tak doktor, který byl u porodu se mnou. Celý porod byl úžasnou spoluprací těchto dvou lidí a já se cítila velmi dobře. Porodní boxy byly pro mne výborně vybavené a tím, že jsem rodila v ten den sama, mohla jsem pendlovat mezi všemi porodními sály.

Na pokoji jsem byla s dcerou po celou dobu sama a péče sester z novorozeneckého byla také úžasná. Doporučuji Ivančice kudy chodím, byla jsem moc spokojená. A pokud budu rodit znovu, tak jedině tam.
0 poděkování
sanchezova
5. čer 2015

Za mě Ano

Rodila jsem v Ivančicích 6.1.2015. Mám to sice 45 km daleko přes Brno, ale do Brna jsem nechtěla ani omylem. Vybrala jsem si správně. Nečekejte nadstandartni luxus, ale za to miminko to stojí. Sály jsou tam 4, každý má sprchu a vanu. Porodní asistentky jsou skvělé. Za doprovod se neplatí.

Šestinedělí jsou pokoje po jedné, dvou, ale pokud je nátřesk rodiček, tak i po 4 maminkách. Nicméně, na pokoji jste 2 a máte průchozí s vedlejším pokojem. U každého pokoje je sprcha a wc. Oddělení pro miminka je také super. Sestry kdykoliv poradí a pomůžou. Já dokonce jednu noc trávila u nich, abych se rozkojila. Já určitě pojedu zase, až budeme jednou rodit znovu.
0 poděkování
soleilll
26. dub 2013

Moje zkušenost s CS v Ivančicích - leden 2013

Rodila jsem v Ivančicích v lednu 2013 neplá­novaně plánovaným císařským řezem - praskla mi voda 2 dny před domluveným termínem.
I přes sněhovou kalamitu a nutnost manželova dojíždění z Brna jsem moc ráda za tento výběr. Pan primář Soukal je svéráz, jehož styl humoru a vyjadřování mi ale vyhovuje. Všichni ostatní lékaři i na novorozeneckém jsou moc milí. Kromě jedné porodní asistentky na poporodním a jedné sestry na šestinedělí i všechny sestřičky mají super přístup – pořád se ptají, starají, projevují empatii. Rozhodně se nebojte ptát.
V nemocnici dostanete erární košili (povinně) i župan (nepovinně), který jsem teda nepotřebovala, protože pokoje byly přetopené. K dispozici je 1 celé balení hygienických vložek a taky většina potřeb pro mimčo – oblečení, zavinovačka, kosmetika (Johnson – můžete ale dodat svou), krém na opruzeniny, líh. Pokoje jsou čisté, relativně prostorné, byla jsem sice v průchozím, ale šlo to. Záleží, jak ohleduplné jsou návštěvy u sousedky.
Jídlo je slabinou ve většině nemocnic a i tady je znát, že celý špitál vaří to samé bez ohledu na konkrétní potřeby daného oddělení. Obědové menu typu „hrachová polévka + vepřo-knedlo-zelo“ je bohužel běžné. Je na vás, jestli do toho půjdete, nebo si necháte přilepšit z domu. (Kapičky na nadýmání pro mimčo i Espumisan pro vás sestřičky rády dodají.)
Rozhodně nehrozí, že by vás poslali domů předčasně z nutnosti uvolnit postel další rodičce (jak je běžné v Brně). Po porodu zůstanete 4 nebo 7 dnů (klasický nebo CS), což se může zdát dlouho, ale získáte tím dost času se s mimčem pod odborným dozorem sžít a na všechno se zeptat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:
V zimě sněhové řetězy, dobrého řidiče a zatnuté zuby. :o)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:
Pro dítě plíny a jednorázové ubrousky a pro sebe toaletní papír, ručníky, vložky do podprsenky, poporodní kalhotky, vložky, pití a případně něco na mlsku.

I když vzhledem k CS nemohu posoudit kvalitu porodních boxů, díky celkové pohodové atmosféře, kterou vytváří zejména personál, všem budoucím rodičkám Ivančice doporučuju. Nesetkáte se s hektickým přístupem ani nehrozí pocit, že někoho obtěžujete. Až získají prostředky na rekonstrukci i této budovy, která má jako jedna z posledních původní okna, bude to tam po všech stránkách luxus.
3 poděkování