Porodnice Ivančice

Ivančická porodnice má tradici již od poloviny minulého století, zároveň ale také nabízí rodičkám nově zrekonstruované a velmi moderní prostředí. Porodnice je pro svůj přístup ohodnocena jako Baby friendly.

Porodnice Ivančice

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice je možná v rámci předporodního kurzu každý poslední čtvrtek v měsíci. Samostatnou prohlídku porodnice nemocnice nenabízí.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Informace se dozvíte na telefonních číslech jednotlivých oddělení. Na porodní sál můžete volat na číslo +420 546 439 487. Oddělení šestinedělí můžete kontaktovat na čísle +420 546 439 484.

Předporodní kurzy

Konají se každý poslední čtvrtek v měsíci mezi 15 a 17 hodinou. Je určen nejen pro těhotné, ale také pro jejich případný doprovod. Kurz 6 probíhá formou diskuze a je zaměřený na konec těhotenství24, porod a období šestinedělí10. V rámci kurzu také navštívíte porodní sál, oddělení šestinedělí a novorozenecké oddělení. Jeho kapacita je omezená, proto se nejdříve objednejte na telefonním čísle +420 546 439 482, nebo e-mailem stetinova@nspiv.cz. Tento předporodní kurz je zdarma.

V rámci předporodní nabídky pro maminky pořádá nemocnice také cvičení9 a plavání pro budoucí rodičky každé pondělí od 15 do 16 hodin. Na cvičení se objednáte na telefonu +420 546 439 583.

Porodní sály

Porodní sál má 3 samostatné porodní boxy. Jsou moderně vybavené a umožní vám výběr z různých porodních pomůcek- žíněnek, míčů, polohovacích lehátek, porodních vaků a podobně. Personál porodnice se vám bude snažit vyjít co nejvíce vstříc, směrem k vašim přáním a případně i sepsanému porodnímu plánu32.

Standardní pokoje

Nemocnice nabízí celkem 8 lůžek v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Sociální zařízení je vždy společné pro dva pokoje. Všechna lůžka jsou uzpůsobena systému rooming-in3. Návštěvní doba je oficiálně od 14 do 17 hodin a návštěvy můžete přijímat přímo na pokojích.

Porodnice Ivančice

Doprovod k porodu

Jako psychická podpora u porodu je doprovod137 v porodnici velmi vítán. Doprovázející osoba neplatí žádný poplatek. S rodičkou může být dokonce i na operačním sále v případě císařského řezu. Tato služba je však již zpoplatněna.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezii22, jako možnost ulevit vám od bolesti nemocnice nabízí. Lze o ni požádat z vaší strany. Stejně tak může být doporučena porodníkem nebo porodní asistentkou. Je aplikována vždy po dohodě s rodičkou.

Bonding po porodu

Pokud to umožňuje stav maminky i miminka, podporuje porodnice okamžitý kontakt. Bonding33 probíhá bezprostředně po porodu na porodním sále.

Co si přinést do porodnice

Porodnice na svých stránkách neuvádí seznam věcí, které s sebou přinést. Obecně se doporučuje následující:
Dokumenty

 • občanský průkaz,
 • těhotenskou průkazku3 (včetně všech ultrazvukových a dalších vyšetření),
 • prohlášení o jménu dítěte,
 • oddací list nebo jeho ověřenou kopii (vdané maminky),
 • rodný list a zápis o určení otcovství dítěte (pokud bylo učiněno) a rodný list otce dítěte.

Hygienické potřeby

 • mýdlo,
 • kartáček a zubní pastu,
 • menší ručník a osušku,
 • hřeben,
 • hygienické potřeby, na které jste zvyklé (krémy a podobně),
 • vložky ,
 • vložky do podprsenky,
 • jednorázové síťované kalhotky (několik kusů).

Oblečení

 • omyvatelné pantofle,
 • ponožky,
 • noční košile (vhodná pro kojení) a župan - tato položka není povinná, k dispozici je nemocniční,
 • mateřská podprsenka.

Potřeby pro miminko

 • papírové plenky,
 • vlhčené ubrousky,
 • výbavičku pro miminko na den propuštění (přinese ten, kdo vás bude vyzvedávat).

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatok (CZK)
Předporodní kurzy cvičení a plavání 35 Kč/hodina
Poplatek za doprovod k porodu u císařského řezu 160 Kč

Adresa porodnice

Široká 16
664 91 Ivančice

Kontakty

Primář: MUDr. Josef Pulkert,

Zástupce primáře: MUDr. Nikoleta Halászová
Vedoucí sestra: Bc. Jolana Štětinová,

Ostatní kontakty

Oficiálne stránky porodnice

Použité zdroje

 1. http://www.nspiv.cz/oddeleni-gynekologicko-porodnicke
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Ivančice

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Ivančice?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
kikushcka  12. bře 2017

Naprostá spokojenost, příště se vrátím

Původně jsem chtěla rodit v FN Brno. Nakonec jsem si to v den porodu rozmyslela.
Ivančice naprosto super, nemám žádné výhrady.

Perfektni, milý, usměvavý a ochotný personál. Porodní pokoj se rovná placeným nadstandartům. Pěkné a příjemné prostředí, veškerá vybavenost, včetně vlastního wc, sprchy, vany apod. Jídlo velmi chutné, na nemocnici překvapivě dobré. Pokoj na šestinedělí klasický, po jednom, pouze s miminkem. Opět věc za kterou se připlácí. Jediné co bych vytkla je televize, které jsou k pujčení, ale zrovna byly všechny pryč. Balkon, sociální zařízení, posezení, polohovací postel. Sestry milé, sestry pečujíci o miminka taktéž, velmi milé a ochotné. Osobitý přístup, poradí, pomůžou naučí.

Rozhodně se sem vrátím na příští porod. Mohu jen doporučit. :thumbsup:
1 člověk považuje za užitečné
mmirunda  12. črc 2015

Nejlepší volba

Přesto, že pocházím a stále bydlím v Brně, tak jsem si nevybrala ani jednu ze tří možných porodnic. Na všech mi prostě něco nesedělo. A tak jsem zvažovala, kterou porodnici si v okolí Brna vybrat.

Tady na MK jsem slyšela samou chválu na porodnici ve Vyškově a v Ivančicích. Vzhledem k lokalitě, kde jsem v době porodu bydlela, pro mne snažší a rychlejší na dojezd byly právě Ivančice.

Už dopředu jsem se tam byla podívat na dnech otevřených dveří, abych tak trošku tušila, do čeho jdu. První dva monitory jsem absolvovala ještě u svého gynekologa a na další už jsem byla odeslána do porodnice. PA byly všechny velmi milé, nesetkala jsem se tam s nikým, kdo by mi vyloženě neseděl.

V den porodu, jsme do Ivančic dorazili ráno a kvůli pozitivnímu streptokoku si mě tam už nechali, byť byl porod v začátku. Po celou dobu se o mne starala výborná PA Pokorná. Byla mi velkou oporou, stejně tak doktor, který byl u porodu se mnou. Celý porod byl úžasnou spoluprací těchto dvou lidí a já se cítila velmi dobře. Porodní boxy byly pro mne výborně vybavené a tím, že jsem rodila v ten den sama, mohla jsem pendlovat mezi všemi porodními sály.

Na pokoji jsem byla s dcerou po celou dobu sama a péče sester z novorozeneckého byla také úžasná. Doporučuji Ivančice kudy chodím, byla jsem moc spokojená. A pokud budu rodit znovu, tak jedině tam.
sanchezova  5. čer 2015

Za mě Ano

Rodila jsem v Ivančicích 6.1.2015. Mám to sice 45 km daleko přes Brno, ale do Brna jsem nechtěla ani omylem. Vybrala jsem si správně. Nečekejte nadstandartni luxus, ale za to miminko to stojí. Sály jsou tam 4, každý má sprchu a vanu. Porodní asistentky jsou skvělé. Za doprovod se neplatí.

Šestinedělí jsou pokoje po jedné, dvou, ale pokud je nátřesk rodiček, tak i po 4 maminkách. Nicméně, na pokoji jste 2 a máte průchozí s vedlejším pokojem. U každého pokoje je sprcha a wc. Oddělení pro miminka je také super. Sestry kdykoliv poradí a pomůžou. Já dokonce jednu noc trávila u nich, abych se rozkojila. Já určitě pojedu zase, až budeme jednou rodit znovu.
soleilll  26. dub 2013

Moje zkušenost s CS v Ivančicích - leden 2013

Rodila jsem v Ivančicích v lednu 2013 neplá­novaně plánovaným císařským řezem - praskla mi voda 2 dny před domluveným termínem.
I přes sněhovou kalamitu a nutnost manželova dojíždění z Brna jsem moc ráda za tento výběr. Pan primář Soukal je svéráz, jehož styl humoru a vyjadřování mi ale vyhovuje. Všichni ostatní lékaři i na novorozeneckém jsou moc milí. Kromě jedné porodní asistentky na poporodním a jedné sestry na šestinedělí i všechny sestřičky mají super přístup – pořád se ptají, starají, projevují empatii. Rozhodně se nebojte ptát.
V nemocnici dostanete erární košili (povinně) i župan (nepovinně), který jsem teda nepotřebovala, protože pokoje byly přetopené. K dispozici je 1 celé balení hygienických vložek a taky většina potřeb pro mimčo – oblečení, zavinovačka, kosmetika (Johnson – můžete ale dodat svou), krém na opruzeniny, líh. Pokoje jsou čisté, relativně prostorné, byla jsem sice v průchozím, ale šlo to. Záleží, jak ohleduplné jsou návštěvy u sousedky.
Jídlo je slabinou ve většině nemocnic a i tady je znát, že celý špitál vaří to samé bez ohledu na konkrétní potřeby daného oddělení. Obědové menu typu „hrachová polévka + vepřo-knedlo-zelo“ je bohužel běžné. Je na vás, jestli do toho půjdete, nebo si necháte přilepšit z domu. (Kapičky na nadýmání pro mimčo i Espumisan pro vás sestřičky rády dodají.)
Rozhodně nehrozí, že by vás poslali domů předčasně z nutnosti uvolnit postel další rodičce (jak je běžné v Brně). Po porodu zůstanete 4 nebo 7 dnů (klasický nebo CS), což se může zdát dlouho, ale získáte tím dost času se s mimčem pod odborným dozorem sžít a na všechno se zeptat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:
V zimě sněhové řetězy, dobrého řidiče a zatnuté zuby. :o)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:
Pro dítě plíny a jednorázové ubrousky a pro sebe toaletní papír, ručníky, vložky do podprsenky, poporodní kalhotky, vložky, pití a případně něco na mlsku.

I když vzhledem k CS nemohu posoudit kvalitu porodních boxů, díky celkové pohodové atmosféře, kterou vytváří zejména personál, všem budoucím rodičkám Ivančice doporučuju. Nesetkáte se s hektickým přístupem ani nehrozí pocit, že někoho obtěžujete. Až získají prostředky na rekonstrukci i této budovy, která má jako jedna z posledních původní okna, bude to tam po všech stránkách luxus.
3 lidé považují za užitečné