Porodnice Rokycany


⚠️Porodnice zrušena⚠️


Porodnice Rokycany
Porodnice v Rokycanech je po celkové rekonstrukci a modernizaci. Pacientkám jsou k dispozici dva porodní sály se špičkovým vybavením a dva operační sály určené k porodům císařským řezem81. Všechny sály jsou klimatizované, s vlastním sociálním zařízením.

Pro péči o novorozence7 je k dispozici novorozenecký box s inkubátorem, monitory a vyhřívaným lůžkem. O novorozence je dobře postaráno týmem novorozeneckých sester spolu s erudovanými pediatry.

Pacientkám je k dispozici 16 lůžek, které jsou rozmístěné na celém gynekologicko-porodnickém oddělení. Součástí dvoulůžkových pokojů je vlastní sociální zařízení. Rodička si může vybrat i ze dvou nadstandardních pokojů, jehož cena je 500,- Kč/den. Na celém oddělení je možnost připojení se na internet.

Kontakt

Rokycanská nemocnice, a.s.
Voldušská 750
337 22 Rokycany
Oficiální stránky porodnice

Co porodnice Rokycany nabízí:

Co si vzít s sebou do porodnice?

Vedení porodnice

=Funkce=JménoE-mailTelefon
primářka MUDr. Ingrid Kučerová Valaská kucerovaingrid @nemocnice-ro.cz 371 762 400
zástupce primářky MUDr. Petr Říhariha @nemocnice-ro.cz
vrchní sestra Alena Palkovápalkova @nemocnice-ro.cz 371 762 420

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Rokycany

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Rokycany

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Rokycany?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
jhhd  8. srp 2014

Téměř přirozený porod KP

V rokycanské porodnici jsem 28.9.2013 porodila svoji prvorozenou dcerku. Pro porod zde jsem se rozhodla, přestože jsem Plzeňačka. Důvodem byla poloha mé dcery koncem pánevním (KP). Od začátku jsem si přála přirozený porod a pouze v Rokycanech mě od této myšlenky nezrazovali, nýbrž podporovali, a to od chvíle, kdy jsem si v 35.tt přišla prohlédnout porodní sál (díky PA Maříkové).

Do porodnice jsem nastoupila ve 40.tt, pan primář Vileta zkontroloval ultrazvukem polohu a velikost dcerky, aby se ubezpečil, že přirozený porod je možný. Poté mi byl zaveden čípek na přípravu porodních cest (porod mi byl vyvoláván, jelikož KP se nepřenáší). K večeru se porod sám rozběhl a druhý den ráno jsem v 6:50 porodila za pomoci MUDr. Lajtnerové a pod dohledem MUDr. Říhy krásnou zdravou dcerku.

Pro mě i manžela to byl velký zážitek. Personál splnil všechna má přání, se kterými jsem seznámila porodní asistentku při příjmu. Takže manžel přestřihl pupečník a dcerku jsem měla na břiše hned po porodu. Poté, co ji lékař vyšetřil za přihlížení manžela a sestřička očistila a zabalila, přiložila ji okamžitě k prsu a pak strávila dcerka zbytek času s námi na porodním sále. Pouze jednou ji sestřička s mým svolením odnesla zahřát.

Po přechodu na pokoj jsem dostala snídani a čas k odpočinku, kdy mi sestřička dcerku pravidelně nosila. Po pár hodinách mi dcerku přinesli a měla jsem ji u sebe až do propuštění.

Musím říct, že jsem byla velmi spokojená. Vše se vždy řídilo mým přaním. Sestřičky se o nás velmi hezky staraly. Vždy byly připravené pomoct a poradit, ale zároveň se snažily dopřát nám dostatek soukromí. Lékaři byli profesionální a vstřícní.
2 lidé považují za užitečné
vvladka  21. led 2014

Téměř přirozený porod

Zdravím všechny,
rodila jsem v Rokycanech v září, rodil mě tehdejší primář MUDr. Vileta a porodní asistentka Maříková.

Celkově můžu všechny jen chválit. Jediné, co pro mě byl trochu problém, bylo, že porod byl velmi rychlý, ale sestry mi nechtěly věřit, že už je to tak akutní, když jsem prvorodička. Ale to se během chvíle vyřešilo, PA mě prohlédla a šly jsme rovnou na sál. Nepřála jsem si žádné léky a bylo mi vyhověno. Manžel byl celou dobu se mnou. PA po pár minutách zavolala lékaře a dětskou sestru a do půl hodiny bylo vše hotovo :-)

Řekla bych, že porodu všichni jen přihlíželi a spíš radili a podporovali. Jediná práce pro ně byl nástřih a šití, na nástřih se mě ptali, kdybych ho odmítla, nechají mě, ale varovali mě, jak by to asi dopadlo, kdyby nebyl. Po porodu mi hned dítě dali na bříško a po pár minutách ho přenesli na zvážení a prohlédnutí, u toho byl stále manžel a pak mi ho dali, přiložili k prsu a nechali asi půl hodiny.

Po asi hodině odpočinku jsem došla na pokoj a asi po hodině mi malého zase přinesli a nechali vedle mě v postýlce. Byla jsem na nadstandardu, takže manžel mohl být pořád s námi. Novorozenecký pokoj byl hned vedle a sestra se mě chodila ptát, jestli si nechci odpočinout, že by si malého vzala, takže jsem si mohla vybrat.

Líbilo se mi, že tam nebylo moc personálu, takže jsem se brzy orientovala, kdo je kdo. A taky, že jsem měla sesternu hned proti dveřím, takže pomoc hned po ruce, když sestřička slyšela, že malý delší dobu pláče, hned přišla a ptala se, jestli nepotřebuju pomoc. Jinak byly sestry velmi milé a někdy byl i čas si popovídat, což mi pomáhalo :-)

Rokycanskou porodnici mohu jedině doporučit. Jsem z Plzně a i tam jsem jela tam, protože ten kolos Fakultní nemocnice mě děsí. A mám pocit, že tím, že je to malá nemocnice a mají 1-2 porody denně, je jednodušší se s nimi na něčem domluvit.

Za výhodné považuji navštěvovat tam i předporodní přípravu, minimálně si tam člověk trochu zvykne a pozná lidi, s kterými se pak setká x-)
1 člověk považuje za užitečné

Přihlas se do těhotenského newsletteru