Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Rychnov nad Kněžnou

Porodnice v Rychnově nad Kněžnou vede porody lékařskou cestou s možností alternativních postupů. Jsou-li vaše požadavky reálné a v souladu s vaším zdravotním stavem, snaží se porodník vždy o maximální vstřícnost.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice se koná v rámci předporodních kurzů. Můžete se také objednat na individuální prohlídku na telefonním čísle + 420 494 502 421 (porodní sál). Podívejte se také na webu: https://www.youtube.com/watch?v=CQqNFfNdVLU.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Telefonní číslo na porodní sál +420 494 502 423.

Předporodní kurzy

Každý první a třetí čtvrtek v měsíci probíhají předporodní setkání6 v zasedací místnosti porodnice. Setkání se skládají z přednášky pediatra a přednášky porodníka. Součástí je i prohlídka porodnice.

Těhotenské plavání a cvičení pro těhotné9 vede porodní asistentka Bc. Jana Lohniská. Konají se v hotelu Panorama vždy v úterý od 13 do 14:30 hodin.

Více informací získáte na + 420 494 502 421 (porodní sál) nebo na mobilním telefonním čísle +420 775 109 910.

Cvičení podle Mojžíšové4 provádí zkušená porodní asistentka a jde o metodu uvolnění svalů pánevního dna. Prokazatelně přispívá k rychlejšímu a lepšímu porodu. Je nutné se předem objednat na telefonním čísle + 420 494 502 421 (porodní sál) nebo +420 723 291 262 (paní Kovářová).

Porodní sály

Porodní sál tvoří dva samostatné porodní boxy. Jsou od sebe vzájemně odděleny. V rámci porodních boxů můžete využívat různé způsoby tlumení bolesti - aromaterapii, muzikoterapii a podobně. Samozřejmostí je volba polohy a volný pohyb. Součástí porodního sálu je také předporodní pokoj s relaxační vanou, masážními pomůckami a gymnastickými míči.

Standardní pokoje

Celková kapacita oddělení šestinedělí je 14 lůžek. Najdete zde jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje. Všechny mají vlastní sociální zařízení. Všechny pokoje jsou rooming in. Doporučené návštěvní hodiny na oddělení jsou od 15:30 do 16:30. V jiný čas jsou návštěvy na domluvě s personálem.

Nadstandardní pokoje

Jeden nadstandardní pokoj je s vlastním sociálním zařízením, lednicí, televizí, hi-fi systémem a s možností výběru stravy. Může vás také doprovodit jedna dospělá osoba, která s vámi může být ubytovaná. Na nadstandardním pokoji můžete přijímat návštěvy po celý den.

Doprovod k porodu

Doprovodit k porodu137 vás může jedna osoba. Může to být tatínek, nebo také někdo jiný. V případě přítomnosti duly1 je její role pouze doprovodná, nesmí do porodu zasahovat ani ho vést. Doprovod je zdarma.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je k dispozici 24 hodin denně. Její podání vždy záleží na konzultaci s lékařem. Je zdarma. Je také možné využít inhalační analgezii, která je k dispozici na přání maminky. Tato služba se platí.

Bonding po porodu

Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou podporuje bonding33 po porodu v okamžiku, kdy to dovoluje situace. Podmínkou je váš dobrý zdravotní stav a samozřejmě také dobrý zdravotní stav miminka.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz,
 • kartička pojišťovny,
 • těhotenská průkazka a všechny zprávy z vyšetření,
 • oddací list nebo zápis o určení otcovství,
 • prohlášení o jménu dítěte podepsaný oběma rodiči.

Hygienické potřeby:

 • hygienické potřeby dle vlastních zvyklostí (mýdlo, kartáček na zuby, pastu, tělový krém a podobně),
 • ručníky,
 • vložky do podprsenky,
 • jednorázové kalhotky (alespoň 5 ks),
 • porodnické vložky a toaletní papír jsou v základní výbavě porodnice, pokud jste náročnější, doporučujeme přibalit vlastní.

Oblečení:

 • dvě mateřské podprsenky,
 • domácí obuv,
 • župan,
 • noční košili.

Pro miminko:

 • vlastní dětskou kosmetiku.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek (CZK)
Inhalační analgezie250 Kč/dílek
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí 500 Kč/noc
Doprovod na nadstandardním pokoji 150 Kč/noc

Adresa porodnice

Jiráskova 506
516 23 Rychnov nad Kněžnou

Kontakty

Primář: MUDr. Jan Šándor,

 • Telefon/E-mail: +420 494 502 400

Vedoucí sestra: Eva Tobišková DiS.,

 • Telefon/E-mail:+420 494 502 401

Ostatní kontakty

Oficiálne stránky pôrodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Pavilon A4. patro
Ambulance Pavilon A4. patro
CTG vyšetření Pavilon A4. patro
Porodní sály Pavilon A4. patro
Operační sály Pavilon A4. patro
Oddělení šestinedělí Pavilon A4. patro
Primář kliniky Pavilon A

Použité zdroje

 1. http://www.nemocnicenachod.cz/lokality-oddeleni/nemocnice-rychnov-nad-kneznou/gynekologie-porodni...
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Rychnov nad Kněžnou

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Rychnov nad Kněžnou?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
lenka089  22. zář 2016

Porod

Porodnici v Rychnově bych doporučila každé těhotné! 😊 Rodila jsem 4.8.2016 a kvůli zdravotním komplikacím jsem dostala tabletku na vyvolání.

I přes několik hodin kontrakcí se mnou měly sestřičky trpělivost a byly velice milé a příjemné. Na porodním sále bylo všechno klidné a řekla bych, že i díky sestřičkám jsem byla uvolněná a tolik jsem se nebála.

Na pokoji šestinedělí mě překvapilo, že se dětské sestřičky chodily ptát, zda něco nepotřebuji a jestli je vše v pořádku. Co se týče mimča, vysvětlily všechno polopatě a pomohly s čím jsem potřebovala.

Celkově přístup sestřiček, doktorů i dětských sestřiček byl skvělý. Dávám 100%. 😉
2 poděkování
bizonka1  7. čer 2015

Porod v Rychnově

V RK jsem rodila v červnu 2014 kvůli zavřené náchodské porodnici a musím říct, že jsem byla velmi spokojená, především s přístupem personálu. Chovali se všichni skvěle a já jsem se tam cítila moc dobře. Porod byl rychlý, sestřičky moc hodné, milé, dětské též, malou jsem po porodu měla ihned celé dvě hodiny na břiše, vážili a měřili až potom, jídlo super a všeho hodně, dávám velkou 1. :-)
3 poděkování
nesetrilek  7. únor 2014

Přirozený porod v Rychnově

Rodila jsem v Rychnově v srpnu 2013 za doprovodu duly.

Přišla jsem tam s porodním plánem a velkými ambicemi porodit přirozeně pokud možno bez jakýchkoliv inervencí lékařů a porodních asistentek, bez léků a zbytečných zásahů, což mi (nám) vyšlo k naprosté spokojenosti. Porodila jsem v poloze na všech čtyřech, bez toho, aby mi někdo říkal: "Teď tlačte a teď netlačte", malého jsem si "chytla" do vlastních rukou. V podstatě bez porodního poranění (pouze malilinkaté poranění v pochvě, které malý zapříčinil ručkou a které nebylo třeba šít). Bylo to za služby pana primáře, který mi v tom vyšel vstříc. Byl nablízku, ale ne bezprostředně přítomen.

Jsem moc vděčná přítomnému zdravotnickému personálu, který mne nechal porod prožít podle vlastních představ, i přes to, že nemají takovéto porody úplně na denním pořádku.

Jinak bych udělala jen to, že jsem po porodu "vyměkla" a malého při přechodu na pokoj nechala "ošetřit" na novorozeneckém boxe, příště bych s tím vyčkala, nekonalo se tam nic, co by nepočkalo. Takové to "rutinní zacházení" při plném umělém osvětlení jsem mu mohla ušetřit. Ale upozorňuju, že mě do toho nikdo nenutil.

Dále si nemůžu vynachválit péči na šestinedělí a to i novorozeneckých sestřiček. Perfektní informovanost - mám srovnání s Pardubicema, tam Vám oproti RK nikdo téměř nic neřekne.

A další věc jsou fakt slušné ceny za nadstandartní pokoj. Měla jsem tam i lůžko pro tatínka, který tam s námi nezůstal, na jeho postel jsem si dala malého a mohli jsme se k sobě tulit :-)

Rychnov doporučuju všem, kteří si chtějí prožít pěkný, přirozený porod. (Tedy i těm ostatním maminkám). Je to porodnice nakloněná přáním maminek. Respektují (nebo se o to alespoň snaží) přání zapsaná v porodním plánu.

Dále mé díky patří dule Ivě Voráčkové, která mě provedla porodem a byla mi oporou a rádkyní. Ivo, moc děkuju! <3

Celkově dávám Rychnovské porodnici palec nahoru!
4 poděkování
monika12353  28. led 2014

Porod v Rychnově

Rodila jsem v Rychnově v říjnu 2011- u porodu pan dr. Voráček, ze kterého jsem měla trauma předem, ale nakonec díky němu proběhl i problémový porod, opravdu bez problémů - není sice úplně nejmilejší, ale zato je to odborník!! Malý se zasekl v pánevní úžině, nešel 3 hodiny vytlačit, děloha už nepracovala, ale vše dobře dopadlo za použití vexu!

Jinak mohu všem doporučit, většinou jsou všichni hodní a milí, ale to víte, ne každý má svůj den a také záleží na koho narazíte.
1 poděkování