Porodnice Tábor

2 zkušenosti

Porodnice v Táboře byla nově zrekonstruována v roce 2009 a její provoz byl znovu zahájen v pavilonu aktuní medicíny a porodnice. Nejen porodní sály, ale i porodnická ambulance či oddělení šestinedělí a rizikového těhotenství se nachází v prvním patře nové budovy.

Porodnická ambulance

Na prodnické ambulanci je prováděno vyšetření pacientek od 23. týdne těhotenství12, včetně příjmu pacientek na oddělení šestinedělí, na oddělení určená pro riziková těhotenství a příjem rodiček1 k porodu28. Od 36. týdne těhotenství21 zapisují prodní asistentky spolu s rodičkou porodopis. Rodičky po termínu porodu74 jsou přijaty na lůžkové oddělení.

Rodičky se k sepsání porodopisu a ke kardiotokogra­fickému vyšetření mohou objednat:

denordinační hodinytelefonní číslo
PO-PÁ7:00 - 15:30381 605 321

Porodnice Tábor nabízí

 • 3 moderně vybavené porodní sály, z nichž 1 je navíc vybaven masážní vanou,
 • využití epidurálu22 u porodu,
 • doprovod u porodu137,
 • kurz správné manipulace s novorozencem7 a kojencem určený budoucím maminkám mezi 6. a 8. měsícem těhotenství24
 • 4 jednolůžkové pokoje a 10 dvoulůžkových pokojů. Každý s vlastním sociálním zařízení, televizí, umyvadlem ve tvaru vaničky pro koupání novorozenců7,
 • pokoje jsou zařízeny systémem rooming-in.

Kontakt

 • primář: MUDr. Jiří Holub,
 • vrchní sestra: Jana Nutilová,
 • telefon: 381 605 321
 • e-mail: gynekologie@nemta.cz

Související články

Více o porodnici Tábor na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Tábor
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Tábor

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Tábor?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
kativka
8. pro 2013

Skvělá porodnice

Tuto porodnici mohu jen doporučit. Jako druhorodička mám srovnání a nedám na ni dopustit.

Už v poradně byli všichni příjemní. Seděla jsem v čekárně a veškerý personál, který procházel, tak zdravil jako první. Kontroly byly někdy na dýl (cca hodina), ale když s tím člověk počítá, není to takový problém. Porod "lahoda", všichni (až na primáře) byli úžasní, primář protivný, arogantní, ale je malá šance, že bude u porodu.

Péče na šestinedělí - luxus, jako v hotelu. Byla jsem na pokoji sama, opět všichni moc milí, jednali se mnou nikoli jako s pacientkou, ale opravdu jako s klientkou. Cítila jsem z nich úctu. Na většinu vyšetření mimča jsem byla přítomná. Dětská doktorka nikam nespěchá, má čas na dotazy, sama se zajímá. Jídlo také dobré, dokonce si můžete vybírat z několika možností.

Pokoje jsou krásné, stejně jako celá porodnice.
1 poděkování
vevina14
6. lis 2013

Porodnice v Táboře

Porodnice je asi od roku 2008 hezky zrenovovaná, pokoje jsou jednolůžkové a dvoulůžkové s koupelnou, přebalovacím pultem a vanou na koupání dětí, v pokojích jsou i televize.

Velice mě překvapil milý přístup celého personálu, který mi pomáhal od začátku až do odchodu domů. Obě dvě porodní asistentky, které se u mě střídaly, byly senzační, radily mi a pomáhaly jen tak, jak jsem opravdu potřebovala, nevnucovaly se a zároveň mi v potřebných chvílích nechyběly.

V den porodu každou hodinu někdo chodil a kontroloval, zda jsem v pořádku. Naučili mě jak oblékat malou, přebalovat (a k tomu informaci o různých mastičkách či problémech, které by se mohly vyskytnout), koupat, kojit a celkově mi odpovídali na mé dotazy.

Jediné, co mi vadilo bylo jídlo, ale to je asi v každé nemocnici špatné. Nejvíce mě rozesmálo, že sousedka vedle mě měla kvůli cukrovce dietu a měla hodnotnější jídlo než já (jsem zvyklá jíst pětkrát denně + ovoce a zeleninu a to za celých pět dní nepodali ani jednou). Rozhodně příště, pokud to bude možné, chci rodit zase v Táboře.
2 poděkování