Velikonoce jsou svým původem svátky jara. Před cca 3500 lety dali ale kananejskému svátku jara zcela nový význam Židé svým svátkem Paschy (oslavou vyvedení a osvobození židovského národa z egyptského otroctví). Před dvěma tisíci lety pak Velikonoce dostaly současný význam Kristovou smrtí a zmrtvýchvstáním.


Církevní význam velikonočních svátků je mnohem víc, než jen symbolický. Pro křesťany jsou Velikonoce důležitější než Vánoce a tomu odpovídají přípravy i samotný průběh svátků.


Pro církev mají Velikonoce mnohem víc než jen symbolický význam. Velikonoce jsou významnou součástí křesťanského církevního roku, který začíná Adventem – přípravou na narození Ježíše Krista.


Všechny přípravy na Velikonoce i samotný průběh těchto svátků mají svá pravidla, která se velmi přesně dodržují. Podle církevní tradice například přípravy začínají 40 dní předem na Popeleční středu, a samotné Velikonoce začínají vigilií neděle Vzkříšení. Té předchází Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota, a trvají až do svátku seslání ducha Svatého, takzvaných Letnic. První velikonoční týden se nazývá Velikonoční oktáv, čtyřicátý den Velikonoc je oslava Na nebe vstoupení Ježíše Krista, kterou Velikonoce končí. Všechny dny tohoto období pak mají své zvyky a rituály, které se od dávných dob dodržují.Pojďme tedy společně oslavit Velikonoce zajímavou soutěží s Viledou :slight_smile:


Jaká je soutěžní otázka?

Často jsou to otázky na téma úklidu, dětí. Pojďme to vzít z druhé strany. Jak jste se seznámili s partnerem? Přidejte klidně vtipnou historku, zajímavou hlášku, místo seznámení..... A nezapomeňte přidat VLASTNÍ fotku jarní (velikonoční) dekorace. 


O co budeme soutěžit?

1.místo - Windomatic - vysavač na okna

2.-6. místo - Mikrohadřík Colors XL 

7.-10. místo - 20 srdíček


Pro účast je potřeba splnit dvě podmínky:

  • Dát lajk tomuto článku
  • Odpovědět na soutěžní otázku pod tento článek a přidat vlastní fotografii

Zapojit se můžete od dnešního dne do pátku 19.4.2019 (do půlnoci).

10 výherců vybere Emička.


Budu se těšit na příspěvky, mějte krásný víkend 


Iva a Emička s Viledou#vileda


P.S. Ještě bych vám chtěla říct, že mop ULTRAMAT TURBO XL je pecka. Zrovna s ním vytírá manžel a nadšení obrovské. Příští týden se můžete těšit na recenzi :slight_smile: