Jo, zrovna ten olej. Kupovala jsem teď v akci 36.90, dříve to byla cena bez akce. Zeleninu už kupuju jen v akci a opravdu hodně peču, dělám si Masox apod. A jednou týdně kupují zachraň jídlo na rohlíku a z toho je večeře.
Šetřit nemusíme, ale nechci za ty vysoké ceny nekupovat
@lenkabukov Teda nad kvetakem jsem se taky pozastavila. A ano dělám taky zasoby a víc sleduji akce. Online objednávám jen když jsme v karantene nebo nemocni
Jogurty :( cena o hodne vyssi. Pak olej vysoka cena,zelenina vseobecne..ja nevim na co sahnu je vyssi cena
Kaslu na to, chodim na vetsi nakup do polska (dam to i pesky) a to je teprv mazec! Nevim jestli se tomu mam smat nebo brecet. Ale naucilo me to neplytvat.
Nejvíce olej, maso, pečivo, máslo, ovoce, zelenina, nafta, káva. Je to hrozný, platy stojí a všechno jde nahoru.
A já ani nějak nevím, že by mě něco šokovalo, prostě to tak bohužel je, nic s tím neudělám, jist se musí a hlavně dceři prostě koupím, co potřebuje... Ráda mrknu vždycky na rohlíku nebo v obchodě po nějaké akci, ale nehrotím to, aby mi nehráblo... Olej extra často nekupuju (naposledy po dlouhé době minulý týden a cena byla furt cca 50kc) a okurky u nás nikdo nejí, tak možná v tom to bude 😄🙂
Koukala jsem zrovna dneska, jak poskocilo veprove. Ale nejvic me stvou byty 😀 ve 2+kk je mi tesno a asi az do duchodu bude.
No z běžných věcí mě překvapila zelenina a ovoce už po novém roce a teď v únoru znovu kdy opětovně podražila. Jinak jsem dost v šoku z bezlepkových potravin které musím jíst kvůli celiakii - sami o sobě byly drahé oproti běžným lepkovým už před novým rokem ale po novém roce je to na potravinu je to o 5 až 9 korun víc. 😞
No jako 250g rajcat za 70,- mi taky prijde peklo!!! Jako zelenina a ovoce obecne, to je des..
Joo, často, třeba zmíněná okurka, myslela jsem, že stojí 10kč a ona stojí 30.😅
Ten olej me nejvic dostal. Pak jsem si vsimla i syru, ty sly i o 7 kc nahoru.. Jako ja bych klidne dala 28,- za okurek, klidne bych koupila obcas i ty predrazene rajcata, ale to se neda absolutne jist! A stale stojim za nazorem, ze jsme odpad Evropy… je fakt zalostne, co k nam vozi..
Nic konkretniho, jen u vsech polozek nevericne koukam, jak to skace nahoru...Kupujeme vicemene porad to same a kdyz jsem zkusila levnejsi alternativu,nebyla jsem spokojena, tak to neresim, jen treba vezmu neceho vic,kdyz je akce, protoze pozdeji bych to kupovala stejne. Ale je mi z toho docela uzko.
Jo, a 5 plátků cheddaru za 50kč. 😅 Už mi tu leží tortilly asi měsíc a furt jsem se nerozhoupala ho koupit
UM 😕
Já jsem jak ta blondýna z vtipu o zdražování benzinu “Mně je to jedno, vždycky tankuju za 1000,-“ 😂 Tak já se prosím snažím udělat vždy nakup za 2500 max, ale musím říct, že je toho pořad míň a míň… Tak se rozhlížím po slévárny a vymýšlím co jak nakombinovat s tím co doma je, abych opravdu neplýtvala 🙏
Mě to nešokuje, lidi si zvykli mít cokoliv kdykoliv a pak se diví ceně okurky v únoru 😀 Tak prostě koupím mrkev, no 🙂
My máme výhodu, že jsem od září v práci po dětech, takže výdaje nemusíme škrtit. Vidím kolem sebe poslední dobou tolik trápení a nemocí, že cena oleje mi připadá jako banalita.
@polakovakl já benzin poznala kvůli sluzebnimu autu ,vždy tankujeme plné nádrže..dřív to bylo za 1200 ,teď za 1600🙈🙈🙈
@antoinet Ano, jsou větší starosti. I když zrovna nákup kvalitních a zdravých potravin nám určitě v hlavě leží všem. Mě hlavně zlobí to, že pokud vezmu auto a ujedu pár kilometrů za hranice (máme to naštěstí blízko), tak tam nakoupím o čtvrtinu, někdy i dokonce o třetinu levněji a kvalitnější výrobky.
Nechodim nakupovat, takze ani nevim. Ptala jsem se muze, zda vyjdeme s temi 2 litry na tyden a prej, ze jo. Ale je fakt, ze treba me nelakaji zadne pochutiny, takze neutracime za blbosti a proto ani drazsi ovoce a zelenina mi nevadi. Ani ten olej. My ho zas tak moc nespotrebujeme. A vlastne ani tak nejak moc nejime, haha, jsme divni.
@drzticka81 my naštěstí také ne..jist ve velkém je to horší 😂🙈já se naučila nakupovat pátek vetsi nákup na týden a tak 1500 což se ještě da ,vařím jen víkendy
@antoinet Naštěstí také nemusíme nějak zásadně počítat. Smutné mi však přijde to, že dříve bylo "vyhazování z kopytka" alkohol, cigarety, sladkosti atd. Ty naštěstí také nepotřebujeme, i když kvalitní víno u nás bydlí🙂 Ale začíná se do téhle kategorie "nadstandardu" pro řadu lidí dostávat zelenina, ovoce, jogurty, sýry atd. A to není dobré.
Úplně to nestuduji. Vím, že takový ten větší nákup jednou za tri dny mě stával kolem 700,- a teď kolem litru a kupuji pořád to samé. Ale zrovna dneska jsem se trochu rozhlédla a 600g pytlik petržele za 40Kč v Lidlu mě docela šokoval. Jsem ji měla zafixovanou kilo za dvacku nebo tak nějak.
@evka_slovenska my jsme teď taky po čase zavítali do Polska, když jedeme k rodičům máme to kousek, taky jsem nevěděla jestli se smát nebo brečet..
Ja kupuju bio panensky slunecnicovy a ten stoji 129 😀 takze ani nevim, vetsinu veci varim na sadle... priznam se, ze nakupuju vse co potrebuju, nehlede na cenu, takze nemam o zdrazovani prehled, jen vidim, ze ty stejne nakupy stoji cim dal vic... ale jako zas nekupuju moc kravin a pochutin, z 90% kupuju jen zakladni potraviny a varim, snazim se kupovat predevsim vse ceske, neco bio
Holky, kdyz tak premyslim, tak je to normalni cena zeleniny v zime. Pamatuji si i par let zpet papriku kolem dvou stovek.
Me zelenina neudivuje, vzdy par mesicu v roce jsou to extremy.
Prekvapuje me cena peciva a mlecnych vyrobku, ta poskocila dost.
@petronelka20 Ano, taky s vybavuji papriky, každou zimu krátkou dobu jsou dalece přes sto korun. Jedno období to byly např. krátce i citrony. Jenže to bylo vždy krátce a jen nějaká komodit mezi ovocem a zeleninou. Teď bohužel zvýšení v podstatě u vší zeleniny a ovoce. A na krátkodobý vykyv to nevypadá ☹
Pracují v obchodě a je to masakr jak skoro každý týden zdražujeme zboží. Jako abych kupovala olej v akci za 36 je masakr, mléčné výrobky to stejné. Naštěstí u nás máme levný obchod kde koupím mléčnou rýží za 6 Kč a Termix za 2 Kč. A s dobrým datumem
Já 14.2 poslala dítě do místního obchodu pro smetanu a tohle mi doneslo… Málem mě ranila mrtvice.. ten den procházející za 37,-🤦♀️🥵😡
@evzenieevza ty dnes Lidl za 19.90 jedna 🙈😂
Me osobne nejvic prekvapilo zdrazeni Ramy a to na 90 Kc z 65 a pak ma oblibena Studentska Pecet na 70 Kc. To uz je masakr. Mame u nas maly Albert a ten se treba proti Kauflandu uplne utrhl z retezu. Vzdy zkousi, co na to lidi a pak to treba zase hodi dolu. Anebo taky ne. Ale ty ceny jsou u kazde polozky o cca 5 Kc nahoru. Stale me ale udivuje, ze vetsina veci se u nas neda jist a cena naprosto priserna. Cim jsme si to jen zaslouzili, ze nas obchody tak zdiraji. A hlavne to bude horsi, nebot media maji novy strasak misto covidu..
Šílená mi připadá cena másla.
Nikdy dřív jsme slevy neřešili, ale loni jsme začali kupovat víc, když jsou věci v akcích a vidíme, že se tím dá dost ušetřit. Pořád si kupujeme kvalitní potraviny, ale trvanlivé koupíme, když jsou zrovna levnější nebo koukneme ve kterém obchodě, do kterého chodíme, je lepší cena.
Okurku za 28 si koupíme jen v případě, že je na nějaký recept potřeba, jinak vybereme levnější zeleninu.
VÍTE CO JE NA TOM NEJHORŠÍ... ŽE TO ASI ZJEVNĚ JEŠTĚ VŠE POROSTE NAHORU :(
Jo, je všechno dražší, ale evidentně na to většina lidí má. Když jdu po městě, tak většina kaváren a restaurací je plná, lidi mají na utrácení 🙂
@kakamila12 kdyby jen kavárny 🙈😀přesně tak a dovoleny atd ..
máslo, okurka, olej, sýry, jogurt, zelenina obecně, z ovoce teď koupím max mandarinky v akci a jablka ze sadů kousek od nás za 20-25 Kč/kg. Naštěstí jsem už loni ukecala manžela na samostatný mrazák a když vidím balík mrkve za 12 Kč místo 20 Kč tak jsem jich dnes brala pět. Hodně sní děti (3ks 😀) a zbytek si nastrouhám do mrazáku a mám do polévky... Cena petržele mě taky dnes v lidlu dostala. Čtyři petržele, 40 Kč.. Asi ji zkusím pěstovat...
Olej,máslo,zelenina, atd, je to mazec 🙈 Pomelo jsme letos ani neměli. Bydlím ve městě, okolo baráku mám Lidl, Penny, Albert sup i hyp,Globus a prostě kupuju zeleninu,kde je v akci,resp. I oleje, máslo...okurku za 30 kupovat nebudu. A papriky jsi touhle dobou vždy kolem 130 Kč, tak holt jíme chvíli něco jinýho 😂
mně přijde úlet rajčata, ale to už dlouhodobě
@sonisek ani nevis, jak rada bych rekla, ze za tu cenu to kupovat nebudu. Nas mladej je ale na okurky ujety, takze se musi kupovat at stoji kolik stoji. A to kdyz rekne, ze chce chleba, tak to znamena, jeden xhleba a minimalne pul okurky, takze u nas padne minimalne okurka a pul za den (neco na svacinu do skoly a zbytek na svacinu doma) a to k tomu "potrebuje" i papriku, jablicko, cherry rajcatka. Stejne jako morcata maji rady ledovy salat, takze se bohuzel koupi jak za 15, tak za 60 (ted to jeste nastesti na tolik nevyskocilo, ale pred rokem ci dvema jsme ho asi dva mesice za tu cenu kupovali.).
Mně překvapila Rama ta je dražší než máslo,to už je lepší koupit to máslo, naštěstí jsme rámu přestali kupovat už dávno,ale moji rodiče si kupovali Ramu,tak mne to jen překvapilo ,chystáme se jet do Polska,tak už si píšeme seznam
Vysoké ceny okurky jsem si také všimla, ačkoliv my máme 1/2 roku svoje a tu druhou půlku roku je nekupujeme, to se vůbec nedá srovnat i děti to odmítají. Ale cena zeleniny v zimě bývala vždy v tuto dobu vysoká. Cena oleje mě nepřekvapuje, naopak se divím, že zdražil až nyní. Mě přijde jako největší úlet cena vepřového masa, kotleta za 75,- plec, kýta ještě méně, místní firma nabízí půlky vepřového za 52 Kč/kg to je levnější, než jablka v supermarketu, strašný nepoměr.
Zato cena nafty a hlavně energií bude pro mnohé likvidační.
Polemelo, ledovej salat a okurka je mazec (Ale ta v zime lítá vždycky...). Já obecně dost hlídám akce bo jsem škrt a ty trvanlivé věci syslim do spajzky, tak mi to tolik nepřijde... Ale je fakt že beznej nakup.v lidlu před Covidem 500, teď (kupuju furt +- to samý) málokdy pod 1000....
@felixfelicis ou jé.... to už je pak opravdu znatelné... :(
@petronelka20 Okurky také musím kupovat, ať to stojí, co to stojí 🙂 Malá většinou sní denně minimalne půlku, někdy i celou. Jsem za to ráda, ostatní zeleninu moc nechce. Tak ji dopravam 🙂
K tomu má ráda jablíčka, banány, jahody, hroznové víno a melouny. No co, tak nakupuji 🙂
Nevnímám malé rozdíly, vnímám velké skoky. Ale tento týden jsem se zamyslela nad tím, že se zmenšily rohlíky 🙂
Mě teď šokují ceny všeho. Teď třeba vyměnili obal u Nutrilonu ProFutura místo 489 bude stát 535. Zeleninu teď kupuji jen v akci, mám ale štěstí, že občas manžel dostane rajčata, okurky, česnek a cukety v práci. Jezdí kamiónem a když vezou soukromníkovi, dostanou proviant. Naposledy dostal v jednom závodě povidla, celý kýbel. Ale rok zpět jsem měla v obchodě plný košík ovoce a zeleniny, maso, manžel pivo atd. za 1300, teď moc nekupuji zeleninu, ovoce a pivo nekupujeme vůbec a platím 1700 -1900. Fakt mě to štve, protože uzeniny moc nejíme. Jsme oba nekuřáci. Dnes mi psala teta psala, jestli chci domácí hovězí, beru na mrazák, protože v obchodě mi lezou oči z důlků.
Holky, já byla dnes v pekárně. Čekám návštěvu, tak beru ciabattu 55 Kč, Emča, že by si dala ten dobrý hruškový koláč, 36 Kč jeden kousek, wtf? Pak jdu vedle do řeznictví, beru maličko přesto kilo hovězího zadního na vídeňskou rostenou skoro 380 Kč. Pak jsem si vzpomněla, že jsem zapomněla koupit smetanu. U nás není žádný velký řetězec. Místní obchod 30 Kč. No, masakr některé ty položky 🤷
@malenka3 Joooo, Hollandie u nás jedou na desítky kusů. Miluje Emča i muž
@ivakalinova Jo pekárny to je mazec ..mam jednu oblíbenou v unhosti to tak vezmu jejich rohlíky a 4 koblizky k večeři a 120 Kč 🙈
Je lepší pect doma
@zaji to snad bude nejaka lokalni anomalie, se jim ty prasatka snad u vas premnozila... Kupovala jsem dnes kotletu bez kosti za 160/kg "v akci" u reznika (zadny hipster reznictvi, proste normalni reznictvi v Praze) a prave jsem zirala jak zdrazil, driv do 130/kg bez akce. Takze u nas pomer veprove vs. jablka - v poradku 😀
@ivakalinova Já dneska kupovala koláče za 42. Jsou ale luxusní, lepší jsem nikdy nejedla.
Zvykli jsme si i na dobrý chléb, který stojí 80.🙄
@murynka pekárny to je děs. Peču opravdu hodně, ale ne pokaždé se člověku chce, někdy chce Emča k svačině něco z města atd.
@nebetka jojo, chleba to jsou ceny 🙈🤦
@malytlustyhroch právě že jsou jediní v okolí, kdo ještě vepříky chová. Když jsme si brali půlku prasátka, tak mi pán říkal, že jim na jatkách dávají jen 25 Kč/kg údajně proto, že půlce Evropy zrušila Čína kontrakty na dovoz masa a ty mega vepříny ve Španělsku a Německu co s obchodem počítaly to vozí za pár korun sem. Pro ně je důležitá jen kýta na sušení a bůček. Kotleta a krkovice jsou odpad, co jde k nám. To je ta nabídka levného masa v Tescu a pod.
@ivakalinova Kváskový chléb v místní pekárně stojí 90 Kč, ale je to mňamka. Občas peču, občas koupím.
@lenkabukov mám to úplně stejně. Děti milují kostika. Jsou to tak 4 měsíce kdy jsem ho kupovala za 13,90 a teď ? 19,90. Jako pro každej jeden kostik a hned 40kc pryč
Včera Kaufland, olej v akci nějakých 40 Kč, říkám to není možný, šla jsem do regálů s oleji a ceny nad 60 Kč mě teda šokovaly stejně jako vás. 🤯
No, nakupuji asi z 95 % jen potraviny v akci, prostě jedu podle letáku a podle toho i plánuji, co budu vařit. Ale je to mazec, šlo to hezky nahoru i v té slevě. 🙈😔
@ivakalinova no však já v týdnu také ne to raději zajedu tam ,jenže pak se divim ze neusetrim 😀🙈
Zdražilo vše, ale já jsem hodně nakupovala na trhu a od farmářů takže jsem zvyklá na vyšší ceny. Zeleninu máme svojí, takže tu neřeším. Teď jsem koupila 10 kg kuřat za 129,- Kč/kg a 10 kg hovězího za 2 tisíce a to nám nějakou dobu vydrží a bylo to přímo z farmy a tak podporuju přímo výrobce. Vajíčka mám taky z farmy. Nemusíme řešit ceny za jídlo, ale místo Lidlu jsem začala chodit do Peny a nakupuji tam mléčné výrobky a nějaký základ. Do Kauflandu chodím na Pernerku v akci.
@dohnalovic áno áno, pro děti Kostíci a pro mě Fantazie s mléčnou čokoládou 😃 sobě už nekupuji, dětem jo. Ale snažím se hodně hlídat akce. 🙄
@lenkabukov taky se snažím. Teď jsme mely asi před týdnem kostiky v kaufu v akci. Hned jsem vzala dětem do zásoby 😁 jako ne že bychom nějak strádaly. Už jsem se vrátila do práce po mateřské, ale člověk chce taky posetrit nejakou korunu.
Me prekvapuje,ze tady hodne holek pise,ze kupuji okurku pro deti. Syn ji taky miluje, v létě ji sni kvanta,mame domácí od babicky,ale ted v zime se mi zda,ze je vyloženě chuťově hnusna. Jedina zelenina co se da ted v zime je za me paprika,mrkev,cervena repa..myslim na beznou konzumaci
@felixfelicis tak já občas taky koupím cherry rajčata,syn má zeleninu fakt rád a my s manželem taky. Akorát se mi fakt zda,že v zimě jsou ty okurky a klasické rajčata úplně bez chuti. Cherry se ještě dají. Nejraději a nejvíce kupují v zimě červenou papriku. Bývá vždycky dobrá a navíc obsahuje hodně vitamínů C.
Hodně se zdrazilo, souhlasím se vším výše, u nás je to tak že je to potřeba, tak se to koupi, ale snažím se také v akcích trvanlivé potraviny a u té zeleniny je to mazec ty ceny rajčat a okurek, a ty okurky se opravdu jist nedají, levnější je samozřejmě sezónní zelenina, ale člověk by si dal i okurku že 😅 Když je potřeba tak na ceny nekoukam úplně a koupím, ale srovnávám, kouknu jak rajčata vypadají a na cenu za kilo a většinou se to tak neliší a koupím ty, co vypadají lépe. U nás hodně ušetříme na mase, máme domácí hovězí od kamaráda z farmy, hodně divocinu, manžel je myslivec, zeleninu že zahrady si dávám do mrazáku a zavaruji, jablka nakupujeme vůbec, těch máme hafo. Mléčné výrobky hodně zdrazily, lipanek přes 20 🤦♀️ No asi to lepší nebude. Jo a ten olej je taky mazec cena. 🤷♀️
Nejvíce mě teď v týdnu fascinovaly ceny v pekárně,běžně to nejíme,tak tam nechodím,teď jsem po hodně dlouhé dobe šla pro koláčky pro návštěvu,co vím,že tam mají výborný a malej koláček už 30kč a malý kváskový chleba 90kč..k tomu jsem tam vzala synovi tvaroh z farmy,70kč…vyšla jsem z obchodu s pocitem,že jsem viděla UFO…
Já jsem ještě zvyklá nakupovat hodně v takové té 'zlevněnce'. Dětský jogurty (lipanek velký 9,90 různý jogurty 6,90 Matylda 6,90, termixy 5,90,-), sýry lerdameer ty větší 22,90, hermelín 12,90, šunka od kosti (fakt výborná) 99-129,- za kilo, vídeňský párky 99,- kilo, gerve 3,90 atd... Většinou je tak týden do data spotřeby, někdy míň, nikdy nekupuju prošlý (krom sýrů pro nás, nic tomu ale není). Kdybych toto všechno měla kupovat v normálním obchodě, tak se nedoplatím 🙄 tři děcka, snídají jogurty.. Chlap je sýrovej a ty ceny v obchodě (ten lerdameer 60, -) je hrůza..
@kytickaaa jasný ,nejdražší urcite není ,ale když ty rohlíky koupím v obchodě i ty koblizky dam o pulku méně 😉ale zase si z te pekárny na tom pochutnaš o tom žádná !
Granule Jj naše zdražili ty menší o 30kc pytlik..zrovna včera jsem je kupovala a divila se 😀
Zeleninu také kupuji máme ji rádi a máme morčata ,kteří hodně papaji 🤣🤣
Jídlo je proste potřeba bohužel
Co mě fascinuje je akce a výlety s dětmi ,to je proste mazec 😞
@30bar já jsem taky byla názoru, že v zimě jedině mrkev a papriku, že ty chutnají stejně, jenže teď to vypadá u mě bohužel na těhotenskou cukrovku a zrovna mrkev se nesmí skoro vůbec a paprika jen omezeně 😒 a přitom zeleniny se musí jist hodně, takže i tu hnusbou okurku jist musím. Z Lidlu ji teda nepozřu vůbec, ale v kaufu mají nebalenou v igelitu a ta se docela dá....
@cekamnazazrak moc nejim 😞v autě to proste nelze ..pondeli úterý co zbyde doma z víkendu a pak to placam ,občas si někde sednu to spíše léto ..nebo si beru oběd domu a mam to na 2 dny …mě se nevyplatí vařit jen pro mě
@ivakalinova Ivi, tak zvažte domácí jogurt ,-) Dříve jsem ji kupovala na kila, teď stačí 1 malá na 2 týdny ,-)
@brunetka11 já kupuji v Lidlu ten 1kg, u nás se snídá. Ale je pravda, že už stojí myslím 63,90 Kč 🤦
A střídám to s Holandii. Domácí jsem nikdy nezkoušela 🙂
@ivakalinova Ivi to máte ještě levnou smetanu v místním obchodě, tolik u nás stojí v supermarketu. Moji rodiče žijí v městyse mají tam taky místní obchod a večerku. A smetana v místním obchodě stojí ,,v akci 44,90,, jinak je za 57,- ve večerce je v akci za 39,90.
@linusha to je teda šílený ☹
@gracinka7 jooo, Lipánek za 25 po mně chtěla Emča. Já ho nekoupila, ale babička jo 😁🤦🤤
Přes zimu kupuju čerstvou zeleninu zpravidla jen sezónní, mrkev, červenou řepu, zelí apod. Pak kupuju mraženou zeleninu. Výjimečně papriku, když je v akci. Rajčata a okurky za tyto peníze ne, ani mi to nechutná a zdravý to taky není v tomto období. Ovoce rovněž podle akcí, dost přes zimu máme zapekanou červenou řepu, zelné saláty, coleslaw, nastrouhaná jablka s mrkví, husté zeleninové polévky nebo omáčky,
Pečivo z půlky peču, dělám domácí sýry, majolky, bujonky, dělám domácí jogurty, dětem lipanky, pribinaky termixy. Teď i dost peču kynuté buchty, bábovky, záviny. Pořád to vychází o polovinu levnější a je to chutnější než z obchodu. Do šesti tisíc měsíčně za jídlo (plus jídlo ve školách) se stále vejdu.
@ivakalinova kluci by ho stejně ani nesnědli 🤦
Tak lipanky a podobne veci jsme z naseho nakupu vyradili uz davno - pri trech detech bychom polovinu penez uvalili za tyto blbosti - ja je delala domaci, ted uz deti tolik nevyzaduji - ji normal bily jogurt 🙂)) Tohle kupujeme jen na dovolene.
@foxy86 Koupila jsem 15 kg žitné mouky za 257,- a chleba si pečeme.
@antoinet Souhlas, nakupovat lokálně a sezóně může taky pomoct.
Ženy, znáte KPZ? Komunitou podporované zemědělství - jde o podporu lokálních farmářů a firem, společné nákupy, ohleduplnost vůči přírodě - vratné obaly atd., lze i ušetřit, nechodím pak díky tomu tolik do obchodu.
https://kpzinfo.cz/
Zarazila mě cena kuskusu a rýže. Kuskus jsme kupovali 500g za necelých 40 korun ještě před pár měsíci a teď 65. Podobně jako rýže, dřív to bylo 38 a teď 55. Nakupuju sezónní zeleninu, takže když čtu okurka 30 jdou na mě mrákoty.
U nás se zbláznil pekař! Ty ceny, mě málem omylo...to, co stávalo 12Kč teď stojí 24 jako např.koláček s tvarohem. Dcera občas chce koupit slaninový rohlík, cena 25Kč/kus. Teď už to prostě nekupuju a pořád doma něco peču, abychom si nemuseli vyhazovat z kopýtka u pekaře za ty jeho psycho ceny...
@kukulinek87 slaninovy rohlilk to sem se malem po...takovej malej pidi cosik a 29,90 v albertu...ale v lidlu zatim za 20 a velkej dobre...
Ovoce, zelenina, ryze, syry… treba to zde jiz zminene pomelo jsme si letos vlastne ani nedali. A to nouzi opravdu netrpime. A vsimla jsem si i jak strasne zdrazilo DM. Z 80,- treba na 105,- to jsem fakt koukala.
My za jidlo utratime strasne penize (manzel na HO a nenazrany synek), nastesti porad je odkud brat, ale lituju mamy samozivitelky 😞
@ivakalinova Jako upřímně - vlastně nevím, proč jsem se výrobě domácích jogurtů doteď vyhýbala. Ohřeješ základ (živý jogurt s mlékem), naliješ do sklenic, necháš přes noc pod dekou a víc než týden máš vystaráno ,-) A doslova v řádu pár korun.
@brunetka11 jojo i "obyčejné" toasty jsou drahé. Jeden toastak nestačí musí být dva ....
To je taky raketa 😂🤣
V Bille ted maji v akci 500g rajcat za 40,- a kupodivu fakt docela dobry, vcera jsem kostovala u tchyne, tak jsem hned pro dvoje frcela… ja si treba strasne rada dam i k varenymu jidlu nejakou cerstvou zeleninu na talir… alespon trochu… a minule jsem mela chut na kapie, tak jsem koupila jen ty.. ted jsem je vymenila za rajcata a mam na chvili zase vystarano… co me ale fakt dnes prekvapilo, ze polnicek stoji porad 30,- ale “obycejnej” ledovej salat ke 40,- to jsem teda malem odpadla!
Mě docela překvapuje kolik lidí tu píše že to nemusí řešit.... 🤔. Asi dělám něco špatně 😅
@novamamina to mě taky překvapilo.
@novamamina já už mám dlouho pocit, že je to tu samy boháč. Stačí si přečíst diskuze o vánočních dárcích.
Upřímně musím říct že nevím většinou kolik co stálo nebo stojí ...jo nákupy mám dražší tak cca o 500 600 ke kolik stojí paprika olej nebo mouka fakt nevím...
Nahoru šlo naprosto všechno. Rohlík co před měsícem stál 7 korun, dnes stojí 10,-
Když vidím levnější těstoviny, olej, mléko, máslo, plechovky (třeba hrášek nebo ty mixy zeleniny) koupím toho prostě víc. Vlastně kromě toho, co se u nás točí nakupuji hlavně v akci. Zeleniny doma moc nedáme, takže koupím jednu papriku, pár rajčat, ředkvičky, mrkev. Svátečně něco má co je chuť.
@novamamina me zase přijde že lidi dítěti nekoupi jogurt za 25 ale pak mají decka třeba zbytečně moc bot nebo oblečení... Nebo šňůrku na dudlík za 600 ...bavlněnou sprostou čepici za 800 😅jenom aby byli in
@veronicka89 hele El má momentálně období "zásadně ten čoko pudink se šlehačkou zásadně od olmy" stál 13,- teď 16,- nic jiného nechce, takže ji ho kupuju. Nám koupím prostě nějaký jogurt, co je prostě v akci, spíš tak na chuť nebo na malou svačinu. Jestli se někdy vyšplhá na 25,- tak asi budem muset zabrousit jinam. Mimochodem, Lipánek je drahý jako 🐷😂
@novamamina Taky mě to překvapilo. Příjmy máme relativně dobré, ale ceny potravin, akce řešíme. Kdyby ne, tak jsme vydajove minimálně o 50 % výše.
@te_reza I vyrobit doma se může vyplatit a bude toho za stejnou cenu víc. Zkoušela jsem domácí ála Lipánek i puding ze škrobu. Vše dobré, jen ne vždy má člověk ebergii na kuchařské umění, že?
My kupujeme přes tu naši KPZ, zmiňovala jsem výše, mléčné ve velkém s partou lidí a Matylda bio tak vychází na cca 13,-
@novamamina to mě taky překvapuje, protože já to řeším už z principu. By mě kleplo koupit jogurt za 30 Kč a pak ho dát kočkám, protože prošel. Občas jak holky přebírají co si vezmou na nějaký zapomeneme😅. Já mám třeba ráda ryby, prostřední dcera taky, ale ty teď taky nekupujeme. Plechovka tuňáka, ta malá, 70 Kč 🙈.
@mysiiickaaa Tak z principu za chvíli nemusíte jist nic 😂🙈já zase když to máme rádi nebo pro morčata koupit musím ,přeci je nenechám umrit 🤣🤣🤣
@murynka jako štve mě to a hledám alternativy. Základní věci jako olej, mouku, prášek na praní, vajíčka prostě koupit musím. Ale rajče si odpustím pokud není v akci, vajíčka radši koupím od tety nebo někoho místního než ty mini ze supermarketu atd. A obnovuju zahradu aspoň dokud jsem doma.
@novamamina lidi peníze proste mají to je vidět všude okolo …
@mysiiickaaa tak jasný také zasadíme na zahradě až to půjde ,teď to nejde ….🤣ale ze bych rekla z principu to nekoupim to ne ,když to proste chceme …
@fandysek_1 přesně moje slova ,protože i já jsem občas taková 🤪😂chlapovi si doma stěžují jak je vše drahé ,ale pak chci na večeři 😂😂
@mysiiickaaa my kupujem tunaka v konzerve v lidlu. Je to krasnej kus masa, zadnej srot jak jiny. A cena byvala neco pres 30. Ted nevim. Maji v oleji i ve vlastni stave.
@veronicka89 jo, to je taky fakt. Zrovna pribinaka za 25 moc neřeším. Nekupuju ho často. Ale třeba mozzarella za 40 mě trochu se*e. Protože ta se h nás ji skoro denně.
@mysiiickaaa tak u nás dost často sežere kočka i neprosly jogurt když si dcera nedá pozor 😅. A je teda pravda že už občas taky rvu.
@novamamina ono to tak nejde brát. Každý má ty náklady úplně, ale úplně jiné. Někomu nestačí 100, někomu stačí 30 a ještě ušetří. Ne každý jezdí na dovolenou, chodí do restaurací, ne každý má hypotéku, někdo dostává jídlo od rodičů, někdo nekupujeme pro dětí téměř nic, protože vše dostane/podědí, někdo téměř nekupuje oblečení, někdo vzhledem ke své práci musí
To je taaak individuální. Těžko si tady budeme psát měsíční výdaje, ale rozdíly budou v desítkách tisících 🤷
@novamamina je to o pripritach. ja treba opravdu netusim kolik za mesic projime, jestli 10,15, 17 tisic? Nevim a vlastne nemam potrebu to vedet. Na jidle uplne setrit nemusime, manzel kupuje bio ovozel, ja chci kvalitni maso, mleko. Ale zase nepotrebujeme nejnovejsi iphony, obrovskou televizi, patnactero tenisek, ja neutracim za klasicke holcici veci (sminky, nehty, svicky, sosky andelicku) ale zase nejsem zvykla resit kde a za kolik si dam kafe. Nektere veci nekoupim z principu, ale obecne jidlo a synuv volny cas ma u nas vysokou prioritu tak to lita.
Ale co me treba do budoucna opravdu desi a co si uvedomuju cim dal tim vic, ze ac jsme mladi a zatim plni sily, tak utratime kazdy rok cim dal tim vic za nadstandardni lekarskou peci, ja, manzel i syn. A vidime ten obrovsky rozdil v soukromem/statnim sektoru, pripadne pece s pojistovnou/bez pojistovny. To do budoucna dost desi me a vim, ze bude hur…
@journals jídlo a volný čas a sport ... Přesně ...tam nehledim na cenu...
Jinak já jsem zvyklá věci jako nábytek ...kola ...značkové oblečení a boty porovnávat ...
Když se třeba porovnáme se sousedama 🤭😬
Tak víme že máme kvalitnější vše,mužem si víc dovolit a utratíme méně než oni ...
Ale každý ať to dělá jake má možnosti a jak mu to vyhovuje ...
🙂
Já mám ráda kvalitní věci 🙂
@mysiiickaaa kaufland už mám já z ruky, jezdím tam vyjímečně
@novamamina nejde to tak opravdu brát jak píše Ivi 🙂
Ale bude hůř si myslím ,energie ,hypotéky letí nahoru …plus do toho covid krize ..chudáci naše deti ,my to ještě přežijeme
@mysiiickaaa my uz kupujememe ten polsky nutrilon profutura jmenuje se bebilon profutura,slozeni totozne,jde o certifikovany nutrilon,krabka v prepoctu vychazi na 320 Kc...za 535 to me vubec netrapi (jinak do polska nemusime,u manzela v praci mu to nakoupi polak a doveze,jeste asi budeme kupovat pleny odtamtud),k beznym potravinam nemam moc duveru tam je porad neco co tam nema byt...
Jinak salatova okurka,kvetak,olej a rohliky opravdu zdrahly,ono zdrahko tsk nejak vsechno,ale kdyz se vychyta akce...kdyz meli kvetsk pod 30 Kc,hned jsme brali s to min. rok se nam zdalo predrazene,cekali jsme az bylo kolem 20Kc,coz asi letos nehrozi...
Pracuji v Albertu na pokladně, ceny mě šokují každý den v práci. A když to nejsou ceny, tak jestli jste si všimli zmenšování gramáže u potravin? Konkrétně u nás se to děje u balených mas, třeba mletých nebo hovězích nudliček. Jediný, kdo se veřejně přiznal ke zmenšení gramáže byl výrobce Margot. Ten před pár lety uvedl, že by jinak musel jít s cenou nahoru. No nakonec musel i tak.
No...můj chlap pracuje v hospodě, a každou chvíli přinese ledacos domů 😁 Taky to máme kousek do Polska. Tam kupujeme hlavně plíny, máslo a naftu. Teď jsem tam brala plnou nádrž za 1300,-, tak to je luxus. Kilo jablek v Polsku 8,-, u nás v Lidlu 32,- 🙈 U nás je to mazec no, vždycky jsem kupovala polotucny trvanlivý mlíko za 13,-, už stojí víc jak 15...
Já pisu porovnávat a myslím samozřejmě ceny ...😅🤭to s těma sousedama byl jen příklad...
@marcicek84 já právě k Polsku nemám důvěru v ničem, takže tam nenakupuju a mám ho z ruky. Ale jsem ráda, že třeba to maso a tak mám možnost od tety.
@mysiiickaaa tak zrovna certifikovane veci jsou ok,na plechas se tez neda moc zkazit,ale jinak ty potraviny z toho bych moc dobry pocit nemela...


Překvapil mě květák. Vloni tuším 80,- a letos jsem kupovala 34.90,-
Jinak na každé položce, která stála do 20,- , tak je přirážka snad minimálně 4,- a to je fakt dost 🙄 jako jogurty, co stály 13,90,- tak teď 19,90,- to je mazec... Hlídám si dost akce, dříve jsem to nedělala. Teď ano a pak beru jogurty klidně na měsíc, pokud mají trvanlivost.