okna cistim tak nejak klasicky - hadr voda, cistic na okna, gumova sterka... v pripade potreby prelesteni novinami (to me naucila babicka) ale tuto praci nesnasim, i kdyz momentalne mame v byte pouze 4 okna
Já prozatím umývám okna bohužel jen klasicky hadrem a je to hrůza, na takového pomocníka si dělám zálusk už straaaašně dlouho!!!! Umývání oken patří opravdu k těm nejméně oblíbeným činnostem, takže věřím, že tohle by mi to moc usnadnilo 🙂
Pritel pracuje ve výrobně protipozarnich skel a tam maji na mytí tech skel takovou specialni "dratenku", která ta skla fakt krasne vylesti. Tak to nosi domu. 🙂
Me cisteni oken probiha tak ze napustim kybl,hadr,jar. Vlezu na stafle a zacnu je mit i s ramem cca hodina prace nebot mame v dome 18oken a to kazde ma 6 tabuli cili 12 stran. A je to šílený. Pak vezmu clin na okna noviny,toaletak a drhnu dalsi 2 hodiny okna. Jsem u toho spocena ale pak mam radost ze jsou "cista" jen do doby nez poradne uschnou a vsude jsou cmouhy. Silena prace. Pomocnik by se velmi hodil 🙂 drzim palce vsem holkam co maji zajem o testovani nebot okna je nejhorsi vec co muze byt pro me na udrzbu.🙂 hezky den
Pro mě je důležitý kvalitní prostředek na čištění, ušetří hodně práce. Potom používám obyčejnou stěrku, ale moc s ní spokojená nejsem. Klidně bych vyzkoušela i jiné metody na mytí oken. Dětí přibývá a času ubývá. Každá místnost v bytě mi trvá hodinu, což je dost☹ Asi to dělám moc pocitvě😀
Já myju okna i zrcadla obdobným přístrojem od Leifheit už asi dva roky a jsem naprosto spokojená! Pořídila si už celá rodina 🙂
Okna čistím klasicky - rámy houbička na nádobí+voda+suchý hadr, skla "okena" + papírové utěrky, ale už se úplně děsím toho, až si za měsíc přebereme náš nově postavený domeček, že to tam budu takhle leštit před nastěhováním...
Jak umyvam okna????? Pockam si, az pres ne neni skoro videt a se sebe zaprenim vezmu hadr a mydlovou vodu a okna teda umeju 😀 U nas to asi nema vubec vyznam, jsme u silnice, takze okna jsou lapac prachu ☹ Do ted jsem neprisla na to, jak je myt, aby to chcili vydrzelo 🙂 Za tipy budu rada 🙂
Horký voda a šampon. Umyju, setřu stěrkou, přejedu papírovou kuchyňskou utěrkou a hotovo. Pravidelně myju okna, když je venku už dlouho sucho- protože pak vždycky, ale fakt vždycky začne pršet. Někdy ani nestihnu ta okna domýt😀
Okna umyvam porad hadrem a musim tahat kybl s vodou. Obzvlast me nebavi ty okna lestit. Uz dlouho uvazuji o koupi vysavace na okna, jen zatim chybi finance.
Já se naučila místo saponátu používat šampon. Jde to s ním poměrně jednoduše, akorát rámy beru klasika čističem. Skla se po šamponu nemusí ani moc leštit. Co je pro mě ale mor jsou žaluzie...
Mě poradila babička obyčejný šampon do vody, umýt a vylestit novinami 😉 každopádně je to fuk, hned jsou zase špinavá, prach nám létá až do 5. patra a zevnitř matlají po oknech děti, takže pořád dokola 🙂
Umývání oken je jedna z mých nejmíň oblíbených činností. Ale na radu holek tady jsem začala používat klasický šampon a jde to nějak lépe. Teď na mě okna mrkají, že by potřebovala umýt, ale mají smůlu, klasicky to teď nejde ( jsem po operaci ) a pomocníka žádného doma nemám 😉 Tak třeba se na nás usměje štěstí 😉
Nesnasim myti oken,nechapu ze to ma nekdo hotove za 15 minut...Smrdlam to vzdycky tak hodinu 😕A jeste jak bydlime pod frekventovanou silnici,mohla bych je mejt snad ob tyden....Ted mam stazeny zaluzie a delam ze tu spinu nevidim 😂
K faktu vesnice a baráku s xy desítky oken to šudlám i celej den. Nejdriv omyvam saponatem pote utiram do sucha pouziju clin a papirove ubrousky 😀 moc zdlouhavy proces ale tak me to ucila moje babicka
Okna umyvam stale starym zpusobem. Do kbeliku si dam Okenu, smyvam s vodou a umyji okno hadrem a smesim. Pote je ususim sterkou na okna u auta a je to celkem rychle. Na to, ze doma mame 17 velkych oken, mi to rychle a jednoduche...
Já klasika iron (v nádobce s rozprašovačem) a nechlupatící hadřík na vysušení. A na střešní okna jsem dostala tip od kamarádky - hlavně vnější strana oken byla vždy oříšek - před deštěm lehce potřít jarem, a po dešti okna "lesk blesk". 🙂 Někde jsem také četla že se okna nemají mýt, když svítí sluníčko - tak já jedinně tehdy, protože sluníčko mě vždycky donutí definitivně tu hrůzu zlikvidovat. Hezký den všem leštičkám oken!
Okna myji klasicky - kybl, voda a jar - vydrhnu houbou a pak lestim okenou a hadrem🙈
Okna myju taky klasicky akorat lestim novinami 😁
Ani já mytí nesnáším.... Teď jsem se naučila používat kuchyňské papírové utěrky, je to pro mě přijatelnější než prát ty černý hadry 🙂
Okna umyva manzel. Ma na to Leifheit,ale nejak s nim neni spokojeny,tece,takze trochu jsme ztratili duveru v tyto pristroje. Treba je Vileda lepsi 😕
U nas pouzivame karcher na okna a je super👍
moje vychytávka je klasický šampon na vlasy 🙂 po něm jsou okna zářivě lesklá a bez zbytečných čmouh 🙂 ale s tímto výroblem by to samozřejmě ušetřilo moře času 🙂
Okna máme obří jak výlohy takže jsou špinavá prakticky pořád :(. Jejich mytí mi nijak nevadí, ale musím si tento přístroj jen tedy od jiné značky půjčovat od tchýně. Tím, že jsou okna fakt velká tak bych to bez toho dělala šíleně dlouho s tímto je to jedna radost...jen si to tedy bohužel musím stále půjčovat.
Vychytávku žádnou nemám, jen se tedy snažím okna mýt jen vodou popřípadě jarem protože jsem nenašla přípravek který by nedělal šmouhy.
Půjčuji si od maminky Karcher 🙂
Mytí oken mi nevadí. Od té doby, co dávám místo saponátu do vody trochu obyč.šamponu jsou bez šmouh. Co ale fakt nesnáším, je umývání žaluzií, to je peklo, než je všechny odpráším... na to bych uvítala nějakou fungující vychytávku. ☺
Myju klasický saponátem a okenou, máme velký dům s umýt všechny okna je teda fuška 🙄
Já mám Windomatic. 😍😘 Takze umyju, setřu tím a je to. Někdy dolestim hadříkem také od téhle značky 🙂
Já práktikuju postup moji babi:šampionát-umýt hadrou-setrit sterkou-dolestit novinami. 🙂
Rámy myju běžným hadrem se saponátem, skla mikrohadříkem od viledy, stěrku nepoužívám, leštit není potřeba. Teď jsem si pořídila nové hadříky od viledy activefibre a activefibre na okna, tak se těším, jak je vyzkouším, protože na zrcadla jsou super. Ale nového pomocníka bych ráda otestovala 🙂
Myti oken je pro me za trest. Myju klasika kybl, saponat a hadr a nasleduje dlouhe myti oken. Mame baracek, kde probiha stavba a nacistota je zevnitr i zvenka a to stale dokola i pres me usili. Nejaky supr pomocnik na usetreni nervu by se hodil, toz asi kazdemu kdo se diva z okna 🙂 hodne stresti i ostatnim soutezicim
U nás myje okna přítel a vždy na etapy 😂 a ještě si dělá srandu že mu to nemusím každý půl rok opakovat.... Takže když není doma a mám na to čas vezmu vodu a jar a lestim jak blázen
U nas klasika 🙂 voda se saponatem setřít sterkou z ikei pak nastrikam cistic setru a vylestim novinami... uff stresni okna jsou na to vazne suprovni :D
Umývám okna úplně klasicky, nejdřív smyju tu největší špínu teplou vodou, poté přijde na řadu saponát a nakonec vyleštit. Okna umývám ráda, jen není nějak čas 😊 a od té doby, co jsme se přestěhovali a pod okny máme břízy a k tomu prach od cesty, chtělo by to umývat častěji. 😊 Ale největší práci dá zasklený balkon, který je těžko dostupný a každou část musím dělat na 4x a neustále lozit po štaflích 😊 pomocník by se hodil 😊
Okna myju klasicky nejprve jarovou vodou a potom přípravkem na okna a vyleštit. Ted doděláváme podkroví tak oken bude jednou tolik ,tak budu mít o zábavu postaráno.
Žaluzie antistatickou prachovkou, a ted jsem si do nového bytu pořídila vysavac na Okna a super, okna mam za chvilku umyta a da se to použit i na zrcadla. Takže všem doporucuji 😀
Když už jednou za rok myju okna, dávám si záležet, aby to zase na ten rok vydrželo 😀 Vodou s jarem nejprve očistím laminátové žaluzie. Hezky jednu lištu po druhé - je to zabijárna, ale výsledek velmi dobrý a nezůstanou mi tam černé pruhy na vzdálené straně. Pak je setřu ještě z vrchu dolů. Opět Jarem a vodou umyju mikroutěrkou vnitřní strany a pak vnější vč. rámů, parapetů. Pak si vezmu prostředek na okna v rozprašovači a hustou švédkou ještě přečistím skla, a případně doleštím papírovými utěrkami. Mytí oken mi nevadí, nemám ráda svěšování a hlavně navěšování záclon a závěsů. Někde máme ještě klasické žabky (jinde už mám novější systémy), ale co u toho padne vždycky sprostrých slov, jak si blbě spočtám očka 😀
Okna letos nemyju vůbec, jako těhotná na to prdím, navíc sousedi komplet předělávají barák a všude je prachu na rozdávání. Ale až přes ně nebude vidět, rozhodně by se pomocník hodil...
Teplá voda, Clin a klasické kvalitní pleny ještě po mně 😀. Nejdřív hodně mokře smyju největší špínu,pak to přejedu vykroucenou plínou dočista a doleštím suchou plínou,okenu nepoužívám. Je to makačka,máme obrovské a vysoké okna,ale co nadělám. Manžel vydělává víc,kdybych náhodou vypadla ven.....😀 😀 😀.
U nás je 1.fáze voda s jarem, poté voda s octem a nakonec přeleštění obyč novinami 🙂 určitě by to chtělo nějakého pomocníka, který by to udělal mnohem rychleji 😉
Bydlime u hlavni rusne silnice, okna mame 120 cm od zeme takze omyju vodou s clinem na okna a ramy. Striknu normalni clin a setru sterkou. To delam kazdy 1,5 mesic. Pred svatky si davam vic zalezez na lesteni
Půjčuji si od mamky hobota (skvělá to věc) a mytí oken je skoro bez práce
U nás doma myl okna manžel, ale protože od nás v květnu odešel, pomocník by se mi hodil. A maminka by měla více času na toho 3měsíčního prcka, co leží vedle mě. 😍
Já k mytí oken používám kuchyňské papírové uzávěrky a čistič na okna.Okna mám vzdy krásně čisté a beze šmouh.Zrovna se na ně chystám a tak by se pomocník hodil
bohuzel porad postaru, voda cistic a pak jeste lestim a lestim, musim si uz konecne neco na to poridit, protoze kdyz jsme byly na byte dalo se to, ale ted v 5+kk je to peklo. navic se kolem porad stavi domy, takze bych to mohla umyvat klidne dvakrat do tydne😒
Klasika - voda s jarem, umeju je a pak nastříkám clin a leštím papírovými utěrkami. Co nenávidím jsou žaluzie. Asi je sundáme a pořídíme si rolety 😂
Tak na tohle testovani se obzvlaste tesim 🙂 Jestli neco delam nerada, je to prave myti oken. V posledni dobe se mi nejvice osvedcilo umyvat okna s pridanim samponu na vlasy. Lesteni je pak snazsi 🙂 Kazdopadne tim,ze bydlime u cesty, ceka me myti oken vcelku casto.
Já používám nejraději okenu s alkoholem a myji zásadně novinami (resp. nevoskovanými letákami ze schránky). Žádná hadra mě zatím nepřesvědčila a okna nevyleštila.
Umývám je hlavně nerada! 😀 Okna myju v sebeobraně prostředkem na okna, ale není to ono...
Mám podobného pomocníka jako je windomatic. Krásně ulehčuje práci. ☺
Já umyvam šamponem to se mi osvědčilo že to není smouhaty ať použijí jakoukoliv okenu je to dycky smouhaty ;)
Teplá voda se saponátem a hadr, na vyleštění okena a utěrky. Máme starý barák, takže 9 velkých šestikřídlých oken, balkonový dveře, 4 malý okna a prosklená veranda... No co vám budu povídat, od tý doby co tu bydlíme nemám ráda mytí oken :-P S nostalgií vzpomínám na 1+1 ve městě se dvěma jednokřídlými okny... I když je fakt že jako pětičlenná rodina bysme se tam fakt nevešli 😀
Příprava na mytí oken u mě probíhá zhruba měsíc. Takovou dobu většinou okolo oken chodím a říkám si, že zítra už je určitě umyju. Když už konečně nastane den, kdy se do toho pustím, pokaždé mě překvapí, že to není tak hrozné, jak jsem se celou dobu bála. Přesto je to jedna z mých nejméně oblíbených činností a i čerstvě umytá okna mám samou šmouhu, protože jsem zřejmě ještě neobjevila ten správný způsob. Letos jsem navíc vyměnila naše čtyři okna za devět v jiném bytě, takže už se velmi těším na blížící se předvánoční úklid. 🙂
@evulineek
Tak umývání oken mě taky nebaví, ale dělat se to musí. Každopádně když už se do toho pustím musi to bÝt tip top. Okna myju klasika voda a jar, pak Clin nebo okena a vyleštit. Bohužel ,ale okna umyté v dubnu vypadají jako by jsem je nemyla 2roky. Nevím ,ale klasická okena nějak nezafungovala a udělala na oknech šmouhy😨 Ráda bych proto vyzkoušela i jiný způsob mytí.
Můj ověřený tip na olna je hadřík od Viledy, je to s ním jednoduché a rychlé, určité vyzkoušejte!
Tahle cinnost mi ani moc nevadi 🙂 Umyvam saponatem a stahnu sterkou 🙂 Rychle a vysledek vyborny ;) Jen zalestim papirovou uterkou pripadne nedostatky 🙂
Mam tak uzasnej byt, ze okna muzu myt pouze v pripade, ze odstavim vetsinu nabytku. Takze myju jednou za rok. A to pak nahrubo horkou vodou se saponatem, pak vetsinou lestenkou a dolestit pravou jelenici.
Já měla posledne 3 roky štěstí, co se narodili holky, okna nám umývá tchýně ;)
Do vody naliju leštidlo do myčky. Tim umyju okna, setřu stěrkou. Doleštim papirovymi ubrousky. Setřu na parapetu staženou spinavou vodu. Proto by mě zajimalo, jestli to opravdu vysaje...
W5 na okna z Lidlu, jen nastříkat rozetřít a vyleštit, používám papírové utěrky, otázka pár minut a skoro bez práce. 😀
Rucne, bohuzel. A podle toho mohe okna taky vypadaji 😂
Mytí oken nesnáším..😒 MyJi jarovou vodou, pak clin a vylestit papírovou uterkou..😅
Nejdříve omyju vodou se saponátem, pak postříkám přípravkem na okna a papírovýma utěrkama umyju a naleštím do sucha. Ale mytí oken nemám opravdu ráda a když to jde, myje manžel. 🙂
Letos jsem okna ještě neomývala 🙂 V dubnu a v červenci mi je omývala mamka, protože jsem v červnu rodila 🙂 Chystám se na mytí oken do konce října. Většinou je omývám vodou se saponátem a hadrem. Pak je leštím tak, že nastříkám sprejem leštidlo a leštím kuchyňskými utěrkami 😀
My mame Kärcher na umývání oken, takže pohoda 🙂
Mytí oken k smrti nesnáším už z toho důvodu že na Ostravsku to je podle mě naprosto zbytečná činnost😞Ale když už teda pres okna není moc vidět,tak i já musím vzít kyblik,jar,sterku,hadr a pustit se do díla.Pak znova jen čistou vodou.Trva to strašně dlouho,takze nějak pomocnicek by se hodil😉
Taky mám leigheit a mamka karcher. Jsou to super pomocnici. Zajímalo by mě srovnání s touhle viledou nikdo v okolí ji nema
Karcher to vzdycky umyje skvele. Pujcuju si od maminky
Ja mam na myti oken manžela. Ale tesim se na testovani 🙂
Umyvame okna hadrikem na okna od Viledy a jen horkou vodou s trochou šamponu.
mytí oken je snad moje nejméně oblíbená činnost co se týče úklidu. Myju je klasicky, voda saponát, pak setřík hadrem s octovou vodou a kuch. utěrkou do sucha 🙂
Voda se saponatem, tim umyju rámy a vse kolem. Pak dam novou vodu, umyju skla a setru2 sterkou. Ale největší porod je střešní okno v kuchyni. Je na me vysoko a když ho otočím, abych umyla z venku, kde je to šíleně špinavé, je to az nebezpečné. Jednou jsem malem vypadla 🙂
Mytí oken v oblibě nemám. Myju hadrem a jarovou vodou. Poté leštím okenou a hadrem, ale vždy zustanou chlupy 🙄 novinama to nedělám, nesnasim ten zvuk 😵 takže asi tak 😂😂
Dřív jsem umývání oken nesnášela a vždycky to byl horor je umýt a vyleštit. Hlavně potom co máme děti, tak jsou francouzské okna stále špinavé a upatlané. Manžel mi proto koupil něco podobného jako Windomatic akorát od jiné značky a je to paráda, okna jsou umyté raz dva a skoro bez námahy. 🙂
Mytí oken nesnáším, a mytí žaluzií jeste vic! Zadnou vychytavku bohuzel nemam, kdybych mela, mozna to nesnáším min 🙂 Jedina moje "vychytavka" spočívá v tom, ze kdyz uz fakt citim ze je potreba je umýt, tak si koupim velkou čokoládu a zakazu si ji sníst driv, nez budou okna umyta. Pak se aspon diky sve mlsnosti lip dokopu. 😂
Jezis. Nesnasim myti oken. Jinak na myti pouzivam klasika. Tekuty saponat na okna, pak jeden ve spreji. A drhnu. A lestim. A stejne tam mam smouhy 😂
ja umyvam okna klasicky saponát, hadrem umyju poprve, pak jeste jednou a setru sterkou. Nelestim jenom do sucha utru okraje oken.
U nás je to klasika. Cistic na okna,hadrem pořádně umýt a druhým vylestit. Tato činnost mi nevadí.
Já jsem si naposledy objednala firmu, protěže na to nemám nervy a teď už ani čas s miminkem 😂
Letos mám umývání oken vyřešené. Sestra mě v mém stavu nenechá na okna šáhnout. Jinak umýváme klasicky, hadr, saponát a stěrka.
V Německu jsem sehnala umělou jelenici, takže mi stačí voda, umýt čistou vodou jednou stranou jelenice a pak vyždímat a vyleštit.
Je ti rychlé, ale snadné ne 🙂
Nesnáším mytí oken ☹. Máme jich doma hodně a navíc dům u silnice, takže pořád zaprášené. Zkoušela jsem různé přípravky a rady jak na to a bohužel vždycky šmouhy. To by mě šlak vzal, když na to pak zasvítí slunce a všechna práce vniveč. Takže za mě nejlepší zatím umýt a vyleštit novinami. Ale práce je to teda šílená. Už kolikrát jsem si říkala, že si pořídím nějaký robotický vysavač na okna, ale zatím nic no...
nejdřív hadr a voda se saponátem a octem a pak na vyleštění čistič na okna ve spreji a noviny
Jarova voda a papirovou uterkou vylestit do sucha😝
Okna umyvam rada, libi se mi videt ten rozdil pred a po 🙂 prvne nastrikam okna sanytolem a setru je hadrou a pak je nastrikam clinem a vylestim papirovyma uterkama. Okna jsou pak krasne ciste. 😄
Nesnáším mytí oken. Nejdříve je musím umýt hadrem a jarem. Pak leštím novinami a clinem. Je to hrozná prace😒
Nesnáším špinavé okna, tak je šudlím snad co týden. 😲 Myju vodou s trochou šamponu a vyleštit mikroutěrkou od Viledy. A lesk jak blesk. 😉
Klasika, voda s jarem, octem a stěrka.. klasika, na žádnou další vychytávku jsem nepčišla..ale mám jednoho pomocníka, s tím se to myje jedna báseň 🙂
Nejdříve vodou s prostředkem hadrem z nejhorší špíny, setřít stěrkou. A pak papírovým ubrouskem nebo perlanem vyleštit Clinem.
Ale teď po přestěhování se musím "prát" s velkým francouzským oknem a to je o upadnutí rukou. 😔
Umývání oken mě i trochu baví, to srovnání před a po😀 Jinak u mě klasika hadr a voda s jarem a pak Clin a papírové utěrky.
Saponat,voda, hadrik a jedu 😀
Tak ja vam taky prozradím svůj trik: Miláčku, je třeba zase umýt okna 😀 a Miláček na to: až bude malý spát 😉 A já mám hotovo 😀 manžela bych za nikoho na světě nevyměnila!
Tak já používám klasicky vodu s Clinem na okna, poté hadříkem leštím Clin sprejem dokud nejsou okna bez šmouh ale beztak tam mám šmouhy, když zasvítí sluníčko a jelikož mám oken celkem 18, tak přemýšlím, že bych pořídila na okna nějakou lepší vychytávku, tato od Viledy vypadá dost zajímavě🙂
U nás okna myje tatínek neboť bydlíme v sedmém patře a já mám závrať.. To je asi moje největší vychytávka 😀
Každopádně horká voda se saponatem a pak lestenkou skla aby se koukalo bez šmouh 😳
Umývám klasicky. Voda,saponát,stěrka a vyleštit leštěnkou. Na bytě mi mytí nevadilo. Zvládala jsem to celkem rychle. Teď na baráčku oken přibylo a času méně, tak se po nějakém pomocníkovi poohlížím. Třeba se usměje štěstí. 😉
Mám pomocníka v podobě vysavače jiné značky a naprostá spokojenost, během chvíle okna umytá, i jako těhule nemám problém. Použití i na zrcadla a další plochy a jsem ráda, že ho doma mám.
U nás se umývají okna jako to dělala už babi 😀 "něco" na okna, hadr a noviny. Ikdyž tedy se myí oken ujme vždy manžel. A jelikož ho rozčiluju upozorňováním na šmouhy, přemýšlíme že koupíme něco "profi" 😀 .. což bude zároveň snad i rychlejší.
Kybl s vodou a jarem, houbickou ,nakonnec okeca a lestim novinami😉
Já tu ca před 2lety četla, že nejlepší na mytí oken je voda s šamponem na vlasy, utřít papírovou utěrkou a po šmouhách není ani památky. V první chvíli jsem se tomu smála, ale pak doma došel pučifuk na okna, zkusilo se to a od té doby nemyjema okna jinak 🙂 hadřík vymáchanej v šamponové vodě vezme všechen bordel, pak staí lehce setřít papírovou utěrkou a okna se lesknou jak psí.. 😅
Ještě jsem se nedokopala koupit si nějakou mašinku na okna, co to udělá za mě, takže jarová voda, hadřík, jarová voda a stěrka. Když je třeba doleštit, mám od manžela úžasný pracovní papír 😉
Okna umývám vodou s Froschem, utřu do sucha hadrem, pak nastříkám přípravkem na okna a vyleštím flanelem. Skla jsou umytá za pár minut, horší jsou ty rantly, mám je hodně profilované, tak to trvá opravdu dlouho, než se dostanu všude, dokonce někde musím použít uchošťoura
Clin, hadr, stěrka - co víc si přát. 😀
Já je asi umývám trapně a nudně..žádná kreativita! 😀 Voda s jarem a pak to vyleštím něčím na okna a hadýrkou nebo novinama.
Klasika - na rámy používám houbičku + vodu s jarem, na skla sprej a hadřík a jedu :D ale teda dlouho se do této činnosti přemlouvám... :D
U nás poslední dobou myje okna manžel,protože já buď těhotná nebo zraněná a v neposlední řadě móóóóóc unavená 😀
Používá klasiku voda,jar,vyleštit.
Já umývám skla saponátem a pak leštím stěrkou, hadříkem eventuálně novinama. Když jsem byla v pokročilém stádiu těhotenství, myl okna manžel a extrémně se divil, že se musí mýt i rámy🙂
Clin, acti fibre a jde to jedna basen. Je to hned a nezanechava smouhy. Okna mame hodne nizko a mame jich hodne, takze je myju dost casto, protoze vsichni po nich tapkaji 😀.
Dlouhou dobu jsem umývala okna vodou s jarem a octem, pak setřela stěrkou. Teď přidám do vody šampon na vlasy, setřu a nemusím nic leštit. Ale pokukuju po tomto vysavači, tak snad Ježíšek nadělí 😝
voda s jarem umýt nečistoty a poté clin a kuchyňské papírové utěrky a vyleštit
Už rok jsem je nemyla a asi to do jara počká... Pořád nám probíhá stavba pod okny, takže když jsem to umyla, další den to bylo jako bych nic nedělala... Takže to nechám jen na dešti dokud nepřestanou prášit a dělat s hlínou. Jinak když umývám, tak nejdřív nahrubo voda saponát a hadr, potom už jen voda a mikroutěrky. Jedna namokro, druhá nasucho a je vyleštěno. Mikroutěrkami řeším i zrcadla a nábytek v lesku.
mám takovou stěrku, z jedné strany jakoby hadřička a z druhé stěrka, plus jarová voda, a teď mám v plánu zkusit zázračný actifibre hadřík
Klasika nejdřív umýt nečistoty handrou a pak nějaký saponat tomu určeny papír uterka a vylestit...jelikož bydlíme hned vedle silnice tak by se to mohlo dělat každý den
Och bože už se blíží Vánoce, takže budu muset mýt okna 😀 Jinak myji klasický šamponem ten umyje sklvěle. / kdoví co to obsahuje 😉 / A dolešťuji starou plenkou, látkovou 😀
Zrovna se k myti oken uz nejakej ten den odhodlavam. Od te doby co mame plastovy okna, tak to myti celkem jde. Jen kdyby jich nebylo tolik. Klasika kyblik s vodou, saponat. Hadrikem umyt hrubou spinu. Postrikat lestidlem W5 a sterkou setrit... 🙂
Mokrý hadr, stěrka, leštěnka a moc přemáhání.
Dulezity je spravny hadr, ktery nepousti chlupy😉 zadny spesl figl nemame.. voda, saponat a jedem😀
Tuto cinnost nenavidim 🙂 ale bohuzel ji musim delat casto protoze nasi psi radi sedi na okne a slintaji 😀 myju klasucky hadrem pripravek na okna a sterka gumova. Ale spokojena nejsem nikdy
Okna umyvam normalne hadrem a kyblem plnym horke vody a samponem na vlasy. Umyvam jen obcas, jelikoz bydlime v Trinci, takze okna jsou porad cerne a mohla bych je myt kazdy den, a proc? no protoze tu mame "super" trinecke zelezarny! Takze muzu myt, lestit jak na bezicim pase 🙂.
Rada bych chtela vyzkouset vysavac na okna. Moc si ho preju na narozeniny ale nikdo mi ho nechce koupit. :( :D myslim ze jsem dobry adept na testovani!🙂
Naše obří okna nejdřív umeju mokrým hadrem,bydlime na vesnici a okolo nas je pole takže nejdřív hadr,kybl s vodou a jarem. Pak vezmu čistič na okna, hadr a jedu😂 žádnéj fígl nemám. Bohužel. Nesnáším čištění oken takže nějaký takový pomocník by se hodil.
Mytí oken fakt nesnáším a od té doby co mám děti to ani pořádně nestíhám. nejlepší systém sem zatím neobjevila. Zkoušela jsem saponátem, saponátem a pak suchým hadrem doleštit, taky jsem zkoušela velmi chválenou švédskou utěrkou, leštícíma prostředkama na okna,... No a nevím teda.. Buď jsem levá a nebo prostě nic nefunguje tak jak má😀 nejosvědčenější mi přijde ze všeho vyzkoušeného pouze voda a buď doleštit suchým bavlněným hadříkem a nebo setřít stěrkou. A jelikož bych zrovna potřebovala umýt okna🙂 (bydlíme kousek od pole a na jižní straně baráku se na nich podepsaly žně) tak hledám nový způsob, který by byl konečně tím posledním, dokonalým a osvědčeným🙂
Okna jsem myji klasicky - kbelíček, voda jarová - nejdřív vodou - stěrkou vzít a hadříkem čističem vyleštit,používám nejčastěji Clin. Co jsem ve skupince Vileda - jde tam chvála na růžový - kouzelný🙂 hadřík - takže bych ráda také vyzkoušela. Jinak vysavač mám na seznamu přání výrobků od Viledy - ale přítel prozatím zamítl🙂 , vysavač bych určitě ráda otestovala, nejen doma ale i u švagrové - ta si jej také moc přeje🙂 a na vánoční úklid by se hodil🙂
obyčejný vlhčený ubrousek a potom vyleštím suchým ubrouskem. Okna jakoz alabastru.
Umývání oken je snad nejhorší činnost, kterou musím dělat. S úspěchem se vždy snažím ji co nejvíc oddalovat 😅 . Zatím jsem neobjevila žádného pomocníka, který by mi pomohl, nebo to za mě udělal 😂 . Nicméně...zkoušela jsem snad vše, ale na nic lepšího, než své ruce, kýbl s vodou, hadrem a následně starý dobrý Iron a obyčejné noviny, jsem nepřišla 😂🙏😅
Kbelík s jarovou vodou pak hadrik s okenou a na umyvani oken nejlépe celý den,máme jich hodně.
Nejprve vodou s jarem, pak Clinem a nakonec stěrkou
Já jsem dříve umyvala vodou s octem, pudinkem, stěrkou a vyleštit. Ted jsem objevila hadřík od viledy a ten jen namočím a stíram okno.zatím funguje.
Okna bych potřebovala zrovna umýt 😀 Nejdříve voda se saponátem, protože smog v Ústí je neskutečnej a pak ještě Clin nebo podobný přípravek na vyleštění. Ještě, že už nemáme šroubovací okna, jako dřív. To byla makačka.
Ach ty naše okna...ty by takovou vecicku potřebovala jako sůl 😃 tak dlouho se tomu doma vyhýbám,až to vypadá,že je venku mlha 😃 a ono ne 😂 Jinak používám saponát a leštíme kuchyňskou uterkou ☺
myji vodou se saponátem a pak používám clin na vyleštění....
Okna bych mohla umývat snad každý den, ale to fakt nedělám a čekám, až přes ně z vebku vážně nejde vidět nebo jsou zevnitř příliš zaslintana od syna 😀 a jelikož jsme v oblasti, kde se neustále staví, tak jsou fakt strašně zaprasena, tak je setru horkou vodou s jarem, použijí nějake leštidlo a sklo a vylestim suchým papírovým ubrouskem. Jako fakt nesnáším umyvani oken, protože jich máme fakt hodně
Jarovou vodou a pak lestim a lestim ☹ v novem domecku, kam se budeme stehovat to snad bude lepsi 🙂
Klasika jarová voda, pak do sucha, pak prostředek na okna a zmuchlané noviny 👍
Okna meju většinou já, nejdřív vodou s jarem a pak leštim nějakým přpravkem. Mám na to hodně omezený čas - když jde dítě po obědě spát a ještě musím být potichu jako myška, takže pro mě je umývání oken ne moc oblíbenou činností 😀 Teď mě čeká ještě alespoň jedno mytí oken v celém bytu, v obýváku to bude víckrát (syn velmi rád kouká z okna a matlá po něm ručičkama 😀). Jinak na leštění se osvědčila bavlněná plína 🙂
U nás myje okna manžel 🙂 Mě totiž většinou nepřijdou tak špinavá, aby si zasloužila můj čas, raději ten čas věnuji dětem. Ale je pravdou, že jsem je jednou myla jen aby měl manžel radost 🙂
nejdřív vodou a pak leštím sprejem na okna. Chystám se zkusit klasickou stěrku, jestli to nebude rychlejší.
jako prvni umyji okna jarovou vodou,pak pouziji pripravek na miti oken a dolestim papir.uterkama
Jarovou vodou a pak stěrkou🙂
U nás klasika. Teplou jarovou vodou, setřít stěrkou do sucha, vyleštit sprejem na okna.
Umyji okna teplou vodou se saponátem pak setru stěrkou, necham ještě proschnout a pak leštím aby nebyli vidět čmouhy
Tak já doma: - klasika voda s jarem a přostředkem na okna, pak utřu suchou hadrou, no a jako brigádu mám úklid novostvaby, tam to beru vodou s jarem a přostředkem na okna a pak to stáhnu vysavačem na okna od Viledy 🙂
Umyvam jarem a pak jednou specialitou, která se jmenuje spuza brilla a přišla jsem na to od holek, co uklízelo na hotelu, kde jsem pracovala. Fakt je nej a v kombinaci s mikrovlaknovou utěrkou je to záležitost asi 10minut plus vysávání prachu že vnitřku. Ale teď máme na domečku hodne oken a pomocník by se hodil, hodně o nem uvažuji a právě přemýšlím, kterého k vánocům (karcher nebo vileda)
Myju teda clinem na okna a a stírám papírovými utěrkami 🙂
Tak okna umývám, tak nějak klasicky. Nejdřív je vezmu celé i s rámy hadrem, který si máčím ve vodě s jarem a jakmile je ta největší špína tímhle dole, tak vezmu Clin na okna a Clinem a papírovými utěrkami vyleštím, abychom přes ně krásně viděli 🙂
Já umývám dá se říci také klasický. Akorát místo saponátu používám pěnu na okna a rámy. Opláchnu čistou vodou, stěrkou setřu, přeleštím 🙂
já myju klasicky jako zastara 🙂 čistá voda smyje špínu a jen doleštit klasicky novinama 🙂 je to zadarmo 🙂 ale horší je to s rámy to používám trochu cifu, a nejhorší čištění žaluzií... to nemám slov.... to už potřebuji pomoct s nápadem 🙂
do kbelíku vodu s jarem pořádně omýt a potom přijde na řadu stěrka gumová a je hotovo.
U nas jsem doufala ze se stane zazrak a okna zůstanou cista- nestalo se 😀 takze kbelik voda se saponatem houbicka a pak sterkou a hlavne "ruco fuco" 😀
ja jsem okna umyvala naposledy loni touto dobou.. vubec me to nebavi. ale umyvam pomoci kyblu s cistou vodou. tim to umyju a pak clinem a lestim a lestim a lestim. a pak se na to druhej den podivam a vidim vsude ty fleky takze znovu lestim a lestim a lestim.. novej pomocnik by se mi hodil. konecne bych se do toho aspon dokopala.
Zrovna vcera nam do jednoho okna zase napalil ptak a tak pribyl dalsi flek. Uz bych se do toho umyvani mela pustit. A jak? Vemu kybl s teplou vodou a trochou jaru, hadrik, zidli a drhnu. Pak vymenim vodu za cistou a snazim se dostat z oken ten jar- coz je o nervy- furt jsou okna plna bublinek. Nakonec striknu okenu a lestim novinama. Nejaka vychytavka by se hodila...
Myji okna klasicky, Teplá voda, jar, stáhnu stěrkou a pak dočišťuji. A ono se to patlá a patlá, pomocník by se hodil moc.
Já na okna nepouzivam nic speciálního: Teplou vodu se saponatem a pak dolestuji, ale nikdy to není ono...
Ja porad zkousim nejake nove vychytavky. Nebo zkousim osvedcene rady. Nejdriv byvam absolutne nadsena, ale vetsinou kdyz vidim z venku jak na okna zasviti slunicko, tak jsou videt smouhy. Ja vubec nevim jak na ne. Uz sem snad zkusila vsechno. Jinak okna myju celekm rada. Nevadi mi tahle prace. Nemame klasicke zaclony, ale jen zavesy na uzle a tak mam rada cisty vyhled 🙂
já klasicky umyju a pak vyleštím švédskou utěrkou, ale takový pomocník by se mi při těch mých lumpíkech doma líbil 🙂
Používám saponát, mikroutěrku na základní vyčištění, poté stáhnu stěrkou a vyleštím švédskou utěrkou.
Mamka si koupila vysavač na okna od Leifheitu a strašně si ho chválí. Také jsem uvažovala, že bych si ho pořídila, abych si ušetřila práci. Okna myju klasicky ručně a poté leštím novinami. Ráda bych vyzkoušela tento od Viledy 🙂.
Dobrý den, u nás je to klasika, voda se saponátem a potom vyleštit švédskou utěrkou...
Ale vysavač na okna zní hooodně lákavě, třeba by mě tato činnost začala i bavit. 🙂
Myju okna ráda, příde mi to jako jedna z mála domácích prací, kde je výsledek aspoň nějaký čas viditelný - obvykle do prvního deště 😀 Okna myju švédskou utěrkou, horkou vodou a šamponem. Stírám vysavačem konkurenční značky. 5x okno, 3x prosklené dveře, 2x zrcadlo na vstavané skříni - hotovo cca za půl hod
Driv jsem umyvala okna klasicky saponat,hadra,sterka,ale posledni dobou si pujcuju parni vysavac od tchyne a je k nezaplaceni.jde to rychle a skoro samo.pokukuji po nejakem svem pomocnikovi a se znackou vileda mam jen vyborne zkusenosti.tak bych rada otestovala i tento jejich produkt
To mi připomnělo, že je nejvyšší čas se do toho pustit takže takový pomocníček by se hodil 😁 jinak myju klasicky..prvně voda s jarem a pak leštím jak o život 😉
Nejdřív dám do kýble pudinkový prášek z vodou. Pak přípravek a leštit a leštit😈
Já umývám nejdřív univerzálním saponátem, pak přeleštím octem a setřu stěrkou na okna.. ALE STEJNĚ MÁM VŽDYCKY ČMOUHY 😒 😀
Nejdřív umyju jarovou vodou, pak čistou vodou a na závěr sklo přetřu hadrou s nanovlakny. A je to bez umorneho leštěni a bez čmouh 🙂
Nejdříve umyji vodou s jarem od toho nejhoršího, poté přípravkem na okna a nakonec vyleštím.
My používáme na omytí rámů rozpuštěné jádrové mýdlo ve vodě a na skla toto:
1/4 šálku octa
1/4 šálku lihu
1 lžíci škrobu
2 šálky teplé vody
Nádobu s rozprašovačem
Všechny 4 suroviny smícháme v nádobě a důkladně protřepeme. Používáme k čištění oken, zrcadel a skla, jak jsme zvyklí
Já umývám vodou s trochou leštidla na okna utěrkou z mikrovlákna, setřu gumovou stěrkou a doleštím papírovou utěrkou
jak mě to učila už moje babička, po umytí doleštím novinami! 🙂
Clin na okna a ramy ve vode, houbickou umyt, stahnout sterkou a docistit hadrikem z Lidlu a nakou Okenou ve spreji
Okna umývám vždycky když se mi chce. Problém je v tom,že třeba loni se mi nechtělo vubec. :D Nějaký pomocník by se hodil. Jinak používám klasiki, saponat z lidlu a noviny

Já okna umývám jen čistou vodou a švédskou útěrkou. To smyju tu nejhorší špínu. Podruhé přidám do vody trošku vanilkového pudinku.
Švédská utěrka a leštit novinama
Používám aktivní čistící pěnu od f. FORCH - nastříkat na okno, nechat chvilku působit a setřít papírovou utěrkou. Hotovo za chviličku a úplně bez šmouh bez leštění 🙂
Nejdříve umyji jarovou vodou, pak okena a leštění švédskou utěrkou a případné šmouhy kuchyňskou utěrkou do lesku, hrozná práce ☹
Sestra mi jednou rekla,ze nemame okna,ale vykladni skrine😊umyvam okna univerzalnim cisticem od sanytolu a dolestim svedskou uterkou.Je to masakr a pri detech to za chvilku neni ani znat.V obyvaku mam 5tabuli od zeme az do stropu a mohla bych je umyvat kazdy tyden.
Je to moje velice neoblíbená práce,takže je jen postříkám rozprašovačem na čištní oken a přejedu hadříkem. Bydlíme na vesnici a strašně se tu práší :/ takže by se člověk uleštil :(
Prave sme sa prestahovali do "sklennika" a umyvanie okien zacinam nenavidiet 😂 Stavebny uklid bol octovou vodou, potom klasika okena a plienka...
Budem to musiet nejak zautomatizovat, alebo sa prestahujeme do zemlianky bez okien 😂😂😂
Od svých narozenin v květnu už jedině "mopem"- vysavačem na okna 🙂 skvělé i na prosklené dveře obrovské vestavěné skříně v ložnici, kde jsou neustále obtisky ruk malého syna 🙂
Já umývám normálně vodou s jarem a švédskou utěrkou. Leštím Clinem a novinami 🙂 Ráda bych to zkusila jednodušeji, protože je hrůza umýt celý patrový barák... Ale jak na žaluzie?
Já myji okna vodou se saponátem, pak Clin na okna a vyleštím. Na rámy už jedině švédská útěrka 🙂
tak já...stáhnu žaluzie 😉
ja myji hadrem namočeným ve vodě a saponátu a pak přeleštím papírem. Takový pomocník by se mi, ale hodil 😉
u nás umývám okna klasicky 🙂 hadr a clin na okna 🙂 stahuji štěrkou a leštím po vzoru našich babiček novinami 🙂
Dobrý den, okna umývám pro mě klasicky ☹ vezmu stěrku, co mají u benzínky , do kýblu naliju vodu s jarem a jedu. Napřed strana s houbou a pak stěrka. Okna jsou čistý v cukuletu a jsou opravdu čistý, bez šmouch. Ale přiznám se, napadlo to mého muže 🙂))
Clin modrý do vody, mikrohadr, stěrka....pak clin ve spreji a čistý mikrohadr...skla jsou super..do prvního "zatopení" z komínů v okolí...myslím, že není problém umýt skla na oknech..problémem je řádně vyčistit rámy a těsnění...to ovlivňuje životnost oken..a v tom mi bohužel nepomůže žádný pomocník...mimo mých rukou😎
Dvakrát do roka umývám okna klasicky mikroutěrkou a modrým clinem do vody, leštím clinem sprejem a také mikroutěrkou. Na francouzské dveře mám "manžela", který si dá jen clin do vody a bere stěrku a má to za chviličku. Jen k těm 14oknům stávajícím přibylo ještě 9oken střešních a to už se opravdu hodně dlouho přemlouvám, kdy na ně přijde řada 🙂
voda, jar, hadřík umyji a rukavicí z mikrovlákna co používám i v autě vyleštím. Nový pomocník by se hodil 🙂
Já umyju okna jarovou vodou a setřu stěrkou (rychlost nade vše), nový pomocník by se jistě neztratil.
Můj ověřený tip je zapojit manžela 🙂 když jsem byla těhotná, dělal okna celá za mě a musím říct, že to měl mnohem rychleji než já a celkem i povedeně 🙂 ale abych manžela neotravovala s touto ženskou prací, určitě by se mi nová pomůcka hodila ( obzvlášť teď, když se budeme stěhovat do nového domečku 🙂
Ja nesnasim umyvani oken 😃 Mame jich hodne a jsou velke 😠😃 Umyvam teplou vodou s octem, setru sterkou a popr dolestim sprejem na okna 🙂
Tepla voda, bo velku je zima 🙂 jar, houba, hadr a noviny. A pak zaprsi a okna jsou zase takova, jaka byla... 🙂
Miluju mytí oken myju co 2měsíce 😀 trochu pako jinak používám klasickou okenuý a na leštění noviny,jinak tchýně myje okna pudinkem(práškem) ale to jsem nezkoušela 😀
Tak u nás myjeme okna já a manžel.V obýváku a kuchyni myje manžel,tam je to blbě přístupný a v dětským pokoji a ložnici myji já. Buď si napustím vodu a saponát a používám plenku,nebo když nejsou moc špinavá ,tak mám sprej.
Tato pomůcka by se nám moc hodila 🙂
Teda tak tento vynález opravdu nutně potřebuji 😂 Vánoce se blíží a já přes špinavá okna ani neuvidím, jestli náhodou nesněží 😀 A zatím se mi nejlépe osvědčilo nastříkat okna čističem k tomu určeným a pak kuchyňskými papírovými utěrkami vyleštit...
Jako teď se za sebe zastydím ale dokud je přes okna vidět tak to neřeším 😂😂😂 to je to jediné co fakt nesnáším a nechapu kam až všude se dostane prach a mrtvé mouchy a další havěť 😉 každopádně mě manžel vždycky tak moc prudí až se do toho aspoň 2x ročně vrhnu... ano opět se stydím 😇 no a tak nejdřív jarovou vodou Všechny skulinky ať tam nemáme ty hmyzí mrtvolky ...pak okna... utiram je bavlněnou plinkou no a pak vezmu sprej na okna a švédskou utěrku a lestím jak namydlenej blesk ;)
Ja umyvam uz jen fialovym hadrikem od Viledy.Namocim,vyzdimu,umyju.Hotovo😉
Umývám okna tak jednoduše, jak to jen jde. Pro samou jednoduchost je ale myji velmi sporadicky 😉)) Vždycky mi poslouží jen kvalitní hadřík z mikrovlákna na sklo a čistá voda. Efekt je úžasný, jenom ta lenost k tomu nejde ;-/
Od chvíle, kdy jsem si pořídila stěrku, mě umývání oken začalo bavit. Je to šup šup a okna krásná jak od profesionálky. Dříve jsem se s tím vždy trápila celé odpoledne. Neporovnatelný rozdíl 🙂
Voda se saponátem a štěrka,pak lestidlo a leštit leštit leštit....😁
Děkujeme za vaše odpovědi. Uff, to aby jsme vzali do rukou saponát a hadr a šli si umýt okno v kanceláři. No ješťe předtím vám pošleme 3 srdíčka. ❤😉
@balet, @pestas, @reenik, @hedusska, @susanking, @luca16, @denis85, @zmrz_lina, @aninkas1, @kajovaevicka, @petagotz, @jsem_dama, @kacazagi, @mmirunda, @makynaeliska, @mellisek, @marlenkaxx, @jawel, @yukinkaa, @peckab, @luci_ka, @jane085, @petta11, @oldana, @asashley, @lucikproch, @cervenejablko, @boodlinka, @pajinka85, @petkabob, @betelgeuzz, @vladenkaz, @barca123456, @gabriella9092, @leniluki, @andrissek, @petrafeb, @golca, @brindik, @bubla79, @vejik85, @moncakolarova, @nikyta159, @2013, @jitka_cv, @tulikiss, @alenkastistko, @kathy_smilca, @annapans, @klarkakrejcova, @kercitka, @evulineek, @anina32, @dvestepadesat, @ydnevendy, @myskyyy, @fishboneee, @cattus, @snegi, @sofinkaaisabelka, @ullmannka22, @astharoth, @nikola_w, @polodelfin, @fejfarka, @aknitram7, @dendulevrtule, @tomikkubik, @olivieo, @kh, @mykolaapsi, @sdoop, @ter89, @smisek19, @1denca, @aktide, @bugsa, @bedrnicka, @stepule08, @tbride, @pitrskapp, @verusche, @babunka1, @maciceksta, @wedinka, @dyslovka, @lazna, @liliz, @kam... @mimar, @verunka_korunka, @destinee, @zuzkaa1, @olidor, @lendast, @princeznicka1, @kahramana, @lussikorova, @silvusekk11, @werca92, @marcelka287, @marta030382, @p_ch, @zabicka30, @klotylda01, @arakad21, @mkrelo, @krteczech, @lenhal, @misao, @joannah13, @marvla, @gumovamedvidka, @andy80, @adji, @pernicek1, @marcetta_k, @petty84, @ilona87, @galapet, @janyna88, @emysicka, @fialka1122, @andreadornova, @andieraur, @hanaluna, @martinamit, @ivikpunk, @l_endule, @evazerzan, @betulanana, @majka43, @amaliee, @iwurosima, @domka01, @amabilis, @dzejnin, @terdo, @aannidze, @hodosaci, @kachenkaa, @ivavec, @lilleczeck88, @klakaroli, @sowelo26, @datela, @maca39, @jarcca, @hadruska, @michaela_pol, @zzandulkaa, @veronikajanova, @gingergia, @jenney, @edimaxik, @luonnatar, @zuzanenka, @pita1, @marie115, @linusha, @miric, @market58, @denitek, @pajule007, @kotrmon, @janina24, @verosek, @bzanda, @katkamal, @luc94, @ladeka, @simdan, @misa1712, @ellen3, @katkavfr, @ramalka2, @dina123, @lenkabrno1, @barka2929
Děkuji za ♥ ♥ ♥
@konik_testuje děkuji 🙂
Děkuji. 🙂
Děkuji za ♥♥♥
Děkuji, ale nač hadr? Otestujte Windomatic 😎
@konik_testuje děkuji 😘
Dekuji ☺️ 💙💙💙
Děkuji moc za srdíčka 🙂
Děkuji moooc
dekuji za ❤
jeee to je jak na Vanoce ❤ dekuji
Děkuji 😃
@olidor i na to dojde 😉 No zatím ho netestujete vy maminky, tak vás nebudeme provokovat. Hehe 😀
Dekuji
No tak u nas je to klasika pudinkem a novinami 🙂 ale casem az nebudu na materske se chystam na nejakeho pomocnika, treba prave od viledy 🙂
okna jsou má noční můra....máme jich v domku nějak moc. Umývám klasicky tak jak mě naučila maminka, tzn. klasicky voda + jar na rámy a voda+ jar + trocha octa na sklo. Vydrhnout, setřít stěrkou, vyleštit mikroutěrkou. A pak už se jen radovat, že jsou zase čisté a mám je na chvíli zase z krku.
Děkuji 😉 asi vyzkousim podobny vyrobek 😂😉
Děkuji za srdíčka .
děkuji za srdíčka 😉❤❤❤
Dekuji 🙂
Diky 🙂
Děkuji 😉
Děkuji za srdíčka ❤
Děkuji mnohokrát 🙂
Moc děkuji za srdíčka 🙂
Děkuji za srdíčka 🙂
Děkuji za srdíčka 🙂
Děkuji za srdíčka ❤️
Dekuji za srdíčka 🙂
@konik_testuje : moc dekuji za ❤ 🙂 kdyby neco, klidne vam okna umyju, fakt me to bavi 😀 😀
Děkuji za srdíčka🙂
Nesnáším myti oken bohužel vždycky mam šmouhy jarem pak clinen a nakonec do sucha papírovou utěrkou
Děkuji za srdíčka ❤❤❤ 😘
Děkuji za ❤
Děkuji za ❤
Vezmu si kyblik s vodou a hadrem. Vylezu na zidlu, umeju okno a setru sterkou. Na kazde okno musim slezt dolu a nahoru 2x.
U nás to chodí tak, ze si vezmu teplou vodu s jarem, omylu okna a šetřu sterkou. Pak nadchází fáze leštění - okena a milion papírových utěrek a lestit a lestit 😀 ale je fakt, ze od narozeni syna minuly rok jsem to jeste neudělala - az se stydím, ze to tu píšu 🙂 ale čas ztraveny s nim je pro me lepší a přednější jak vylesteny okna!!!! 🙂
Děkuji!
Jsem asi divná, ale já umývám okna ráda. Nějak u toho nepřemýšlím, pustím muziku a hlavně není nikdo doma. Takže relax a ještě jsem užitečná.
@konik_testuje děkuji za srdíčka🙂
@konik_testuje děkuji za srdíčka 🙂
ja okna momentalne neumyvam, byvame v stresnom byte a nemam sa ako dostat k oknam zvonku 🙂 ale zato ked zaprsi, okna sa "umyju" same 🙂
Já teda okna umývám klasicky hadrem a saponátem. Akorát teda hned co je vyleštím, si naše kočka vyleze na parapet a začne dělat naschvál ťápoty po skle! :D Tohle by se mi vážně hodilo! 🙂
okna umývám nejdřívě jarem a poté leštím ironem
U nás klasicky - teplá voda s jarem, umyji rámy a předmyji si skla, a pak vezmu iron a vyleštím novinami. Díky bohu máme jen 4 velká okna, ale výhledově jich na mě čeká 20, až se přestěhujeme a to už taková hračka nebude 😀
klasicky...kýbl s clinem na okna a rámy , hadr...potom leštím "švédskou" utěrkou , a když se naprdnu, že nechává čmouhy tak leštěnku na okna a opět hadr ....mytí oken jako takových mi nevadí, ale vadí mi mytí střešních oken ....aspoň 2x do roka 😝
Jeeeeeee, tak abych zacla. Myti oken u me je nocni murou, nejen kvuli tomu, ze bydlime uz podruhe ve vysokem podlazi(nyni 8p. predtim 6p.) ale taky mi to prijde jako nevdecna prace, protoze na cerstve umyta okna musi ze zasady zacit prset/snezit/nebo se vykakat ptak. Nejen ze je to proces zdlouhavy(hadrem,horkou vodu, okenou a sterkou) ale take umorny. Kdybych mela WILEDIHO pomocnika, myslim si, ze by me umyvani i bavilo protoze by bylo efektnejsi a treba i rychlejsi? Kdo vi.
Do te doby, dojud neco takoveho nevyzkousim, zustanu u objednavani si stare dobre firmy na okna 😀!!!!
U nás je to na palici bydlime ba jihozápad a já mám nízký tlak takže myju jen večer jinak to nejde a tedy hadr z mikrovlakna a saponát s timhle pomocnikem by to slo asi lip a bez zmrzlich rukou vecer 😂
Ja mam takovou sterku z Jysku za 70 korun. A v pohode. Zrovna ted jsem myla okna a jeste me par oken ceka 😁 moc se mi do tohoo nechce..




U nas to vychytal manzel. Klasicky saponatem a hadrem a pak do sucha setrit sterkou na okna do auta. Je to hned a bez smouh. 😉