Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

Porod Tobiáška ♥

Kde vlastně začít?Asi u toho,že jsme se o malého zase snažili delší dobu,ale jen 2 roky,ne jak u Matyáška,ty 4 roky.

Do caru jsme taky chodili,manžel měl špatné spermie.V prosinci 2019,jsme měli jít na IUI,ale vykašlali jsme  se na to a snažili jsme se doma,brala jsem první cyklus femibion 1,měřila BT a dělala ovu testy,manžel bral poctivě vitamíny na zlepšení spermii.Ovulaci jsem měla 12.1.2020 na narozeniny třetího syna.Ejhle 21.1.2020 jsem našla pidi ducha na TT.

Měla jsem TP 2.10.2020,chtěla jsem po dvou sekcích,rodit přirozeně,ale bohužel skrz bolesti jizvy po CS,jsem skončila znova na císaři,ale ten byl narozdíl od těch prvních dvou plánovaný.15.9.2020 jsem byla na poradně a tam říkám doktorce,že mě bolí jizva a asi přirozený porod nezvládnu,dobře naplánovali jsme císaře 😀.Ejhle přijďte zítra a 17.9.2020 budete mít císaře.Došla jsem do čekárny,tam na mě čekala mamka a tak jí říkám,za 2 dny jdeme rodit a zítra mám nástup,mamka mi říká ,,jéva tak rychle?´´.

Na druhý den,se mnou jela mamka do porodnice a domlouvaly jsme se ze sestřičkami,kdy má mamka za mnou na ten druhý den dojít.Sestřičky říkaly,že na sál půjdu tak kolem půl 12.

Mamka teda došla ráno kolem 10 hodiny,ale bohužel jsme musely čekat,delší dobu,protože se plánované operace protáhly.

Mno pak slyším mé jméno,paní Bendiková,pojďte za námi,tak jsem šla,sestřička mi říká,vemte si oddací list aj,a jdeme na sál.Cévkovali mě poprvé před podáním anastézie,au to byla bolest 😀 kňučela jsem,nemohla jsem chodit,chtěla jsem si jí vyndat,k tomu jsem brečela,že mám strach z toho císaře,i když to byl už třetí,ale toto jsem prostě nezažila,že byl plánovaný a viděla jsem věci okolo 😀 

Ačkoliv mrzne až to bolí, tak aspoň na chvíli vyvětrat mámu 🤣

K pátečnímu večeru jen tak oddychově. Vždycky mě zajímaly různé zajímavosti a perličky ze světa. Tak jsem si náhodně vzpomněla na tři takové americké zajímavosti...

1) Pokud chcete vyjádřit datum číslicemi, pak se první píše měsíc a pak až den. Např. 23.listopadu by bylo zapsáno jako 11/23. Moje narozeniny jsou 9.ledna a české zapsání třeba v pasu 9.1. Američany často mátlo. Myslí si, že jsem narozena 1.září...

2) Americká telefonní čísla mají deset číslic. První tři označují tzv. "area code". Pokud vám volá neznámé číslo, tak se to vám to i tak ukáže na telefonu. Např. Seattle, Washington.Telefonní čísla se většinou zapisují následovně: 111-111-1111. Tedy tři číslice-tři číslice-čtyři číslice. A pokud voláte do USA, tak předvolba je +1.

3) Američané při jídle drží vidličku v levé ruce a krají nožem pravou rukou. Po ukrojení sousta položí nůž a vidličku přehodí do pravé ruky. Tohle je alespoň oficiální "americký" způsob.

Tak co, dozvěděly jste se něco nového?

Dcera má 6 a absolutně ji nerostou vlasy. Jednou jsme nechali na radu ostříhat, teď už jen ofina a max cca 1cm (prý tak lip rostou) a pořád nic. Nejsou nějaké vitamíny? Je nešťasná, že nemůže mít ani culíky. Její mladší sestřička bude mít za chvilku delší 🙈

Nemáte prosím někdo nápad nebo recept na co spotřebovat tvarohové bobiky? Syn dostal od babiček a nestíháme sníst, děkuji 👍

avatar
apacheeeAMBASADORKA
11. únor 2021    

V mém milovaném Krumlově. Byla jsem tu už tolikrát a stejně mě nikdy nepřestane fascinovat. I když tentokrát to byla vlastně strašně smutná návštěva. Z města, kde to žije vždy a za všech okolností, se stalo město duchů.

Povedlo se mi tu nafotit sérií dost vystihujícich fotek, takže hned, jak se mi to povede zpracovat, ukážu 📸

Tentokrát jsme měli město v podstatě jenom sami pro sebe, jen z toho člověk vlastně nějak nedokáže mít radost...

Nevíte jestli jsou v okolí Nového Města na Moravě upravené bezkarske tratě? Nebo někde blíže k Brnu? Moc by mi to pomohlo. Děkuji.

avatar
mariegroth
Zpráva byla změněna    11. únor 2021    

Ačkoliv je Valentýn “americký” svátek, tak bych řekla, že se zase až tak neprožívá, jak si všichni myslí.
Loni jsme nic nedělali. Muž se vrátil z cesty kolem světa (doslova) a nebyla energie :D.

Letos jdeme spolu na “high tea” (čaj o páté).Není to ani tak k Valentýnu jako spíš běžné rande. Celý březen budu sama, neboť manžel odlétá na výcvik - bude se učit létat nové letadlo. Netěším se...Ale teď se snažíme spolu trávit čas jako rodina a jako manželé co nejvíc to jde.

Budete nějak slavit Valentýna?

Roste mi doma malý šikanátor?
Dnes sem se ze školky dozvěděla, že syn (3roky) různě zakazuje ostatním dětem věci, nebo ruzne cinnosti...sem tam nekoho strci atak...vsechno mu to doma samozrejme vysvetluji, ale zrejme to nemá moc dopad, vůbec nevím, kde to bere...
Zvlást prý jeden chlapeček to nese spatne, place a meho syna musi ucitele hlidat když si jdou děti mýt třeba ruce, nebo jdou na zahradu atak.....no...vůbec nevím co delat
Mate zkusenost?

Holky venku je - 7 jít s 5mesicni holčičkou ven nebo ne? Byli jsme max v - 4...
Potrebuju si zajít do obchodu, a vyzvednout poukaz.. Cesta tam trvá tak 20min. Šli by jste?

Tak jsem si vyzkoušela zase trochu jiné focení

(3 fotky)

#test_colvia
Pleťový krém s colostrem a ghí máslem - první dojmy.
Hned po přečtení všech informací na krabičce jsem se trochu lekla. Krémy "pro všechny typy pleti" mi většinou moc nesedí. Já mám suchou a citlivou a tak většinou vybírám hodně pečlivě...
Pak jsem krabičku otevřela a uvnitř našla skleničku, která vypadá téměř lékarensky.
Krém má krásnou nažloutlou barvu a je bez parfemace. Konzistence je hutnější, ale ne přehnaně mastná.
Navíc v krabičce byla i praktická špachtlička, kterou využiju do budoucna i na jiné krémy, které se prodávají bez.
Jdu testovat ven do mrazu a pak dám vědět. 😊

Je nějaké téma, o kterém byste chtěla jako maminka více diskutovat, ale přijde vám, že vaše okolí nebo společnost, by tomu nerozuměli?

Tak já začnu...

- Přala bych si, abych si mohla třeba víc popovídat o tom, jak se někdy cítím strašně sama jako mamka s dítětem.
- Přála bych si, aby se více vedly diskuze o vakcínách a aby člověk hned nebyl označen za "anti", pokud má otázky a přirozený strach.

Je toho určitě víc, ale zajímá mě, co je na vašem seznamu.

Produkt: https://www.mall.cz/bryndaky/dr-browns-podbradn...

#drbrowns

avatar
bachovy_esence_poradna
Zpráva byla změněna    10. únor 2021    

Jak si "zacestovat" alespoň ve fantazii - nejkrásnější vlakové tratě na světě. Doporučuji pouštět na velké obrazovce a komu vadí brzdy, tak beze zvuku 🙂
https://secretldn.com/spectacular-virtual-train...

Časté močení v těhotenství: Víte, kdy ho začít řešit?

Časté močení se běžně připisuje ženám. Především kvůli tomu, že mají buď hyperaktivní močový měchýř, nebo kvůli častým infekcím močového ústrojí. V neposlední řadě jde o jeden z prvních příznaků těhotenství. Je ale časté odbíhání na toaletu bezpodmínečně nutné? Na to se mrkneme v našem dnešním průvodci.

Těhotenství je pro mnoho žen obdobím radostného očekávání. Z láskyplného vztahu s jejich partnerem vzniká nový člověk, o kterém si vytvářejí spletitou síť představ. Jak asi bude vypadat? Jak se bude chovat? A co z něj jednou vyroste?

Ovšem, každá žena, která je těhotná, nebo si tímto stavem už někdy v minulosti prošla, velmi dobře ví, že těšení se mohou dost narušovat vedlejší příznaky. Jako jsou oteklé nohy, bolavé kyčle, nevolnosti a časté močení v noci, kvůli kterému se nelze pořádně vyspat. 

Jelikož jde o velmi specifický stav, rozhodli jsme se, že mu věnujeme celý tento článek.

Časté močení u žen

Časté močení u žen má celou řadu zcela vysvětlitelných příčin. Někdy prostě jen neodhadneme množství tekutin, které se rozhodneme přijmout. Což pak vede k častému odbíhání na záchod. Hodně nervózní ženy může trápit hyperaktivní močový měchýř. Třeba před dlouhou cestou autem, nebo před důležitým pracovním setkáním. 

Holky které jste měly nebo máte těhotenskou cukrovku ( na dietě), hlídaly vám víc mimča nebo vůbec ? Já právě na kazde kontrole u gyn. Udělá jen rychlý utz spodem jestli Mimi žije a vnitřní vyšetření a tím to hasne tak jen jestli je to běžný postup ,

#test_colvia #recenze
Jsou to zatím jen 2 dny co testujeme dětský krém Colvia a zatím jsem nenašla moc proti.
Krém s obsahem colostra a Ghi máslem slibuje ochranu dětské, jemné pokožky a prevenci proti opruzeninám a má fungovat zkrátka všude tam, kde by mohlo dojít k nějakému podráždění.
Když mi krém došel, byla jsem určitě moc mile překvapena způsobem dávkování, které je přes pumpičku, takže se nanáší velice snadno, na druhou stranu z něj ale možná nedostanete vše.
Krém je tak akorát hutný a svou konzistencí připomíná jiné konkurenční značky.
Zatím ho dcera snáší velmi dobře a její pokožka vypadá přesně tak, jak má...tedy bez podráždění, což se na začátku testování říct nedalo.... mám tedy zatím pocit, že jí krém pomohl 🙂
Zatím je to příjemná zkušenost, uvidíme jak dál 🙂

Dnes jsme se rozhodli, že #domaspepco budeme procvičovat paměť a prostorovou představivost.
A jak trávite čas doma vy? Pochlubte se a můžete s #pepco vyhrát ceny v hodnotě 1250,-

Koukněte na pravidla ZDE pod článkem https://www.modrykonik.cz/blog/tratatundra/article/soutez-doma-s-pepco-z136n4/

Když vám vaše tělo dává signály, že něco není v pořádku.

Začíná to vždy stejně. Radost při pohledu na těhotenský test s dvěma čárkami. Štěstí. Místy i nejistota a strach. A obrovská zodpovědnost. Aby vás ta cesta, na kterou jste se vydaly, dovedla do šťastného cíle.

Úspěšně jste zdolaly všechny počáteční otazníky v hlavě. Zvládly jste nevolnosti, které rozhodně nepatří k příjemné části těhotenství. Zvykly jste si na svoje tělo, které se mění. Začaly jste se těšit na svoji novou roli. A potom to přijde. Nedostatek železa

Při druhém těhotenství jsem myslela, že se mu vyhnu. Stravovala jsem se ukázkově, ale i tak jsem poznala, že je to tady. Ano, nedostatek energie, únava, nesoustředěnost a podrážděnost patří k těm klišé, které o těhotných ženách často slýcháme. K tomu bledost, vypadávání vlasů a jakási vnitřní nepohoda, když víte, že něco není v pořádku. Tušila jsem, že v tom není pouze stav, kdy se mi zvětšuje břicho a stává se domovem malého podnájemníka. Po krevním testu jsem zjistila, jak se věci mají. Nedostatek železa. Zase znovu... 

Strašák jménem nedostatek železa

Během prvního těhotenství jsem si prošla peklem. Příroda je sice velká čarodějka, ale není všemocná. Někdy je třeba vzít péči a zodpovědnost do vlastních rukou. Kromě vitamínů pro budoucí maminky je důležité dodat tělu potřebné množství železa. Ne vždy je to však možné jen prostřednictvím stravy bohaté na železo. I když se snažíme jíst zodpovědně, někdy je potřebné sáhnout po efektivních doplňcích stravy. A tak jsem „vyfasovala“ minerální železo, které jsem poctivě užívala. Alespoň jsem se o to snažila. Protože, a to mi věřte, jsem si nikdy nemyslela, že budu ze záchodu odcházet se slzami v očích. Doslova a bez přehánění.

Jako prvorodička jsem přistupovala ke všemu opravdu zodpovědně, ale zároveň jsem byla z mnohých věcí vystrašená. Kromě nepříjemné zácpy, která se stala strašákem všedních dní, to byly i křeče a bolesti břicha. Nemusím vám říkat, jaké stresy jsem prožívala, když jsem nedokázala bolest břicha konkrétně identifikovat. Byl to jen protest mých střev? Nebo je příčina někde jinde a něco se děje s miminkem? A to je něco, co žádná těhotná zažívat nechce. Mít strach, zda je všechno v pořádku...

Momentalne mame na navsteve tchana, ktery ted pobyva v Arizone u sveho tatinka. Privezl nam tyto krasne citrony a mandarinky, ktere ma deda v za head s. Tohle v obchode proste nekoupite. Tohle jsou proste nejlepsi darky ❤️

Andilek pokračování ...

Protoze vim , ze hodne z Vás zajímá jak vše pokračuje dal tak napisu takhle hromadné pokračování .

Uz v nemocnici jsem rikala dr zda to nemůže byt Pims , řekla mi, ze to nezná a neví co to je ze ona je doktor . Kdyz tak o tom přemýšlím , dělala ze syna simulanta ... s touto diagnozou jsem hned útočila na patology , kteří mi řekli , ze to ne .. rikala jsem , ze treba jsme covid prodělali a nemusíme o tom vedet .. jedine co mi řekli bylo ze to byl zánět , pro me bylo jasne ze to byl Pims . 

S patology jsem byla celou dobu ve spojení , neustále mi rikali , ze nic neví , ze byl úplně zdravý .. ze neví ani mechanismus smrti ..po třech měsících mi řekli , ze to pošlou jeste do jiného pracoviště  , ze si neví rady .. a ze se to tedy vše zase posouvá , neustále jsem jen slyšela at pockam at vydrzim ze vše trva atd .. za tři dny mi volali ze mají zprávy z te druhé nemocnice - ze to byla akutní leukémie . Kdyz mi tohle oznámili moje reakce byla ze je to neskutecna blbost , syn nemel žádné potíže , nedělali se mu modřiny , nekrvacel, nehubnul , nebyl unavený , všimla bych si toho .S touto diagnozou jsem se odmítla smířit , tak jsem se okamžitě spojila s doktory a patology ze zahraničí , sháněla jsem veškeré podklady , abych dokazala , ze to opravdu byl Pims .. před 14 ti dny jsem volala na patologii kdy tedy bude pitevni zprava , protoze policie to uzavřela jako  usmrcení z nedbalosti ( ze strany doktoru ) po prošetření postupu lékařky a postupu léčby . Bylo mi řečeno ze do týdne to bude .. po týdnu nic tak jsem znovu volala a řekli mi ze čekají na zprávu z toho druheho pracoviště a ze tam pojedou pro vzorky aby si je vzali zpet .. Mezitím si právník vyžádal veškerou zdravotnickou dokumentaci , ja zasla na policii s podezřením ze se mi vše zda divne ... sepsali jsme další výpověď ..Dnes mi volal právník , ze se mu ozvali z toho druheho pracoviště a ze žádné zprávy ani zmínky a nic nemají , ze se u nich nic takového neřešilo , jestli to nemohlo byt někde jinde ... tohle kdyz mi řekl tak jsem konečně pochopila , ze me tušení bylo na miste .. (Dekuju Tonicku ze mi pomahas ❤️) moje právní zastoupeni ma vše nahrané , přesto kdyz dnes volali na patologii jim tvrdili , ze v tom druhem pracovišti to bylo , ze tím , ze uz to vrátili tak to tam nemají vedené ... blbost ! 

Absolutně moje podklady nestudovali , kdyby ano zjistili by ze pims a leukémie mají po smrti dost podobné projevy v kostní dřeni .. navíc dva a pul měsíce nezjistí zaklad jako je leukémie ? A zjisti to pak jinde hned po třech dnech ?! Blbost ! Vzorky nam policie zajistila a převzala si je paní z Brna která , jasne řekla ze se o leukemii nejedna !! Do ted to bylo tezke , ale vim , ze teprve začne boj ... Shromazdujeme veškeré důkazy a zprávy abychom to konečně mohli medializovat a tvrdě se do toho obout! 

Stále nemam pitevni zprávu , stále na neco čekáme , a jedine co vim je to , ze nikomu v tomhle státě nevěřím !!! 

Dekuji všem co na nas mysli a co věří ve spravedlnost ❤️ 

Děti vyběhly ven bobovat s kamarády, můžu tedy v klidu nasdílet těchto 5 kousků, které jsem si vybrala v lednu k přečtení.
Joana Bator – Chmurdálie - Nakladatelství Paseka
Petra Soukupová – Věci, na které nastal čas - Nakladatelství Host
Roberto Saviano – Piraně - taktéž Paseka
Lenka Elbe – Uranova - Nakladatelství Argo
Zuzana Dostálová – Soběstačný - opět Paseka

https://www.maleradosti.net/2021/02/09/ctu-v-le...

Zdravím maminky,
Chtěla bych moc poporosít ty z vás, které mají dítě školou povinné nebo v MŠ, nebo ještě lépe jste učitelky o vyplnění dotazníku na téma distanční výuky. Zabývá se i tím, kolik rizikových je mezi učiteli /rodinami dětí a jak trasuje hygiena, takže je to i pro ty, co mají výuku normálně prezenčně nebo chodí do školky. Dotazník mohou vyplnit i děti, pokud to už zvládnou 😉

https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/73497/

Batolecí věk u nás

Jestli přežiju další dva roky batolecího blázince u nás doma, tak přežiju všechno...

Jen doufám, že se tomu časem budu smát. Teď mi ale do zpěvu moc není.

Jak se mám srovnat s frustrací nikdy nekončící práce, která dost často přijde vniveč.

Každý večer moje oblečení vypadá, jak kdybych jej používala místo ubrousku – ne to jen krmím naší Leu, když už jsme u toho krmení, tak v lepším případe jídlo končí na zemi, na oblečení nebo v tom horším případě na zdi, vysavač pomalu nedávám z ruky, jakákoliv nepozornost je tvrdě trestána – zapomenutá židlička znamená, že má Leuš na dosah věci na stole jako např. telefon, sklenici s pitím, ovladač od tv... Ještěže máme ty interiérové dveře, protože koupelna a záchod byly velmi atraktivní místa ke hraní a fascinace záchodovou štětkou je neskutečná. I odpadkový koš je velmi zajímavá věc a což takhle myčka plná špinavého nádobí... Ano vše jí zajímá, ale moje energie na to být neustále ve střehu není neomezená a musím předvídat každý krok nemluvě o tom, že musím hlídat nepozornost starších holek, kde co nechávají... uf a to byl jen malý výčet aktivit našeho batolete.

Bohužel není kam utéct a ani kde načerpat energii.

Teuška ted z batolete vyrostla a nahradila jí Lea. Celkem mě čekají 4 roky nepřetržité práce s batolaty. Od rána do večera sedm dní v týdnu...

"Náhradní " rodičovství?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč se někomu, kdo se jako pěstoun nebo osvojitel stará o přijaté děti, říká právě „náhradní rodič“? V čem tkví ta náhrada něčeho tak přirozeného a v lidské společnosti zakořeněného, jako je rodičovství?

Náhradou se většinou rozumí dodání něčeho, co chybí, výměna nefunkčního za lepší, fungující. Ale je to tak i u rodičovství? Opravdu dochází k dodání něčeho nového, lepšího, fungujícího? No, v ideálním případě ano. Protože někdy je lepší i něco málo, než nic. A někdy zase nový stav převyšuje očekávání.

Je to pořádně těžké, nahradit něco nebo někoho, koho vlastně ani nahradit nejde. Se ztrátou rodiče totiž dítě přichází o část sama sebe. Bohužel už nikdy nedoroste, jako ocas ještěrky, a tak si tenhle tvoreček běhá po světě jaksi nekompaktní. To, že jeho chybějící část nemusí být hned vidět, je asi jasné. Někdy není vidět dlouhá léta, neobjeví se v žádné poznatelné podobě. Někdy vykukuje hned a okatě. Někdy se maskuje a schovává za jiné projevy. Ale prostě tam není a možná taky čeká, zda se někdo ujme toho nelehkého úkolu a pokusí se mu alespoň částečně nahradit to, co chybí.

Slovo náhradní mi zní trochu hanlivě. Náhrada se totiž jen těžko může měřit ze své podstaty s tím původním, originálním kouskem. Říká se, že není důležité biologické rodičovství, nýbrž to psychologické. Tedy, že není důležitý jen ten, kdo má k dítěti pokrevní vztah, ale hlavně ten, kdo pečuje. Ale ono je důležité obojí. Jasně, může být těžké si to přiznat – že i ten, kdo se nechce, nemůže nebo nedokáže starat o své dítě, má určující vliv na jeho život. I když ho třeba dítě nikdy nevidělo nebo už nežije. Ale je to tak. Naší součástí jsou i naši pokrevní nebo chcete-li biologičtí rodiče, ať už jsou bezvadní nebo mají své stíny. A dokud to nepochopíme a nepřijmeme (či přeneseně nepodpoříme v tomto uvědomění své děti, sami sebe ve vztahu k přijatým dětem), budeme pořád o něco zakopávat a prát se s neviditelnými překážkami.

Čím déle pracuji v oboru náhradní rodinné péče, tím více si uvědomuji, jak je celý systém postavený hlavně na dobrých duších, které se snaží přes překážky systému doklopýtat k cíli. K cíli v podobě dosáhnutí mety „jsem systémem schválen jako budoucí náhradní rodič“; pak k další metě „máme svěřené vytoužené dítě/ děti“. A když se jim to povede a oni se prokousají všemi záludnostmi, čeká na ně za cílovou páskou malý tvoreček, často se zlomeným srdcem (a to „zlomení“ se projevuje opravdu pestře). A oni začínají závodit znovu. Se systémem, s biologickými rodiči, s kořeny jejich dětí, s domněnkami, s mýty o přijatých dětech, s nepochopením ze strany ostatních, s radami „odborníků“.

Náhradní rodiče považuji za superhrdiny. Už jsem jich potkala tolik, každý z nich byl jiný, ale přece měli všichni něco společného – odhodlání a víru, že to, k čemu se zavázali, má hluboký a velký smysl. Je velká škoda, že takových dobrých duší je čím dál tím míň. Ubíjí je systém? Jsou lidé více zahledění sami do sebe a nejsou nasměrovaní na pomoc druhým? Bojí se, že přijdou o své pohodlí, soukromí, životní standart…? Kdo ví…

Strana