Výsledky vyhledávání pro slovo #recenze

  Zruš hledání
  78marcela
  10. zář 2022    Čtené 293x

  Testování s panenkou Jasmine

  Testování panenky z limitované Osmany Laffita edition mě hned zaujalo, tak jsem nás přihlásila. Věděla jsem, že pro dceru Alenku to bude skvělý dárek k jejím blížícím se narozeninám a že ona, jako panenková královna, z ní bude mít velikou radost.

  A taky měla. 

  V balíčku k nám připutovala organizátorka Jasmine, která do té naší rodiny touto svoji vlastností naprosto sedne 😉

  Samotný nápad vytvořit kolekci panenek, které budou mít svá jména, svoje vlastnosti a specifika, mi přišel jako skvělý. Proto jsem očekávala, že Jasmine, která je prezentována jako výborná organizátorka, která ráda pořádá večírky pro své tři kamarádky, bude mít ve výbavě něco, co ji v tomto směru charakterizuje, např. telefon, notebook, diář nebo nějaký zápisník apod. To bohužel chybělo – nicméně jen mně, Alence to bylo jedno. Jasmine se hned spřátelila s ostatními panenkami a zaujala dokonce i syna Ondru, který se zcela nečekaně přidal ke hře s panenkami. To mě překvapilo, protože on obvykle uznává jen to, co má čtyři kola.

  Panenka Jasmine je vzhledově hezká, má příjemný obličej, „opravdové“ řasy a na sobě overal, který se snadno obléká i svléká. Vlasy se jí češou poměrně dobře, má jich v porovnání s jinými panenkami o něco méně, což je v tomto směru ale pozitivum, snadněji se budou česat a panenka neskončí s dredy na hlavě jako některé ostatní, co doma máme. Velmi mile mě překvapila ohebnost kloubů v rukou, nejen že je ohebná v pažích a v loktech, ale má ohebné i zápěstí, což je prima. Škoda jen, že takto propracované nejsou i nohy, chybí mi ohebnost v koleni, takže na čajovém dýchánku s kamarádkami nesedí na židličce zrovna pohodlně.

  To je ale jediné, co Alči na panence vadilo. Jinak v ostatních hrách jí to nepřekáží. Alenka ji bere s sebou na nákup, na procházky. Nejvíc mě pobavilo, když si ji vzala s sebou i na rotoped. Od té doby na něm jezdí s Alkou pravidelně 😊

  Alenka je za panenku moc ráda, říká, že je moc hezká, má krásné vlasy a že je ráda, že ji má. Přivítala by i další panenku z této kolekce, obzvlášť se jí líbí cestovatelka Emily. Tak je možné, že naší Jasmine přibude o Vánocích další kamarádka.

  #test_mikrohracky #recenze https://www.modrykonik.cz/recenze/osmany-laffita-edition-panenky/4

  anetka1701
  6. zář 2022    Čtené 74x

  Bydlí s námi Emily!!!

  Já a moje dcery jsme dostaly příležitost otestovat panenku s oblečením od opravdového návrháře! Balíčku s panenkou jsme se nemohly dočkat a samozřejmě úplně nejvíc nás všechny zajímalo, jakou panenku dostaneme. Když pan pošťák přinesl panenku Emily, vlastně jsem ani nestihla přijít z práce a panenka se u nás už důkladně zabydlela.

  Moje dcera Šárka: „Na panence se mi úplně nejvíc líbí její krásné šaty a hlavně boty! Má klouby, takže se dá dobře oblékat, ale z Emily jdou šatičky vlastně dost špatně sundat, takže jsem se bála, že jí ublížím.“

  Já osobně oceňuji, že panenka má decentní make-up a obličej působí příjemným dojmem. Co se mi moc nelíbí, je lesklý povrch, který působí trošku laciným dojmem. Sundat Emily šatičky přes hlavu jsem musela já – dětem to nešlo.

  Šárka: „Účes Emily se mi nelíbil, tak jsem se rozhodla že ji přečešu. Česala se nám moc dobře, vlásky se češou líp než třeba Barbínám a moc se necuchají. To je dobře. Bylo by super, kdyby k ní byl i hřebínek a třeba nějaké další doplňky.“

  Doplňky u panenky scházely i mně. Myslím že takto pěkná panenka by si zasloužila třeba kabelku, hřebínek, nebo – a to by bylo úplně nejlepší – šaty na převlečení. Holky sice mají „panenčí panelák“, ale u každé nové panenky oceňují nejvíc právě ty doplňky.

  Šárka: „Panenka se mi opravdu hodně líbí a udělala mi radost. Kdybych si ale mohla v obchodě vybrat jakoukoliv panenku, tuhle bych si asi nevybrala.“

  A já bych zase panenku jako dárek vybrala :o) Líbí se mi, jak vypadá a že je decentní i milá.

  #test_mikrohracky #recenze

  deniskaka
  5. zář 2022    Čtené 91x

  Skvělý tip pro malé módní návrhářky

  Máte doma malou milovnici šatiček nebo obecně módy? Rádo si vaše dítě několikrát za den změní oblečení (a vy pak máte hromadu prádla :D) nebo ráno trávíte dost času diskuzí o tom, v čem dnes může jít? Rádo vaše dítě tvoří? Pak možná doma máte budoucí módní návrhářku.

  Jako malá jsem neskutečně ráda koukala na babičku a maminku, jak šily, háčkovaly, pletly... Byla jsem schopná celé hodiny pozorovat jejich ruce, pod nimiž vznikala velká díla. Byly to opravdu skvostné věci, včetně mých prvních šatů pro princezny – bílé krajkové se širokou spodnicí a zdobené krajkou. Každé velké prázdniny jsem se od svých pěti let naučila jednu novou techniku a šily jsme pro panenky i na nás a vyráběly různé věci do domu. Ten čas jsem milovala a mé dcery mi ho umožnily protáhnout a znovu prožívat z druhé strany.

  Holky milují šaty a od jejich dvou let nejsem vůdcem toho, co si obléknou. Obě mají svou hlavu, milují šaty (v Amálčině jazyce točí) a denně stojí u skříně dříve než já :D Lili od minulého roku přidala i kresbu svých modelů, a tak jsem se rozhodla ji nejprve naučit s jehlou a nití a postupně s šicím strojem. Momentálně má některé své modely i z domácí dílny, a to i pro panenky, které nás všude doprovází, což se teď s příchodem miminka ještě zesílilo. Mé malé maminky...

  Jak jsem byla šťastná, když jsme byly vybrány k testování panenky, které šaty navrhl Osmany Laffita. Testování jsme si moc užily a byla to úžasná příležitost přiblížit Lili k šití na overlocku.

  Přišla nám Naomi s citem pro design a estetiku, která má, podle autora, ráda krásné a luxusní věci. Je oblečená v černobílém kostkovaném overalu s páskem. Na nohou má černé kozačky.

  Panenka naprosto předčila má očekáváni a přišla mi jako přirozený, ale krásný model, který už dlouho pro holky hledám.

  Proč?

  • Panenka má krásnou propracovanou a přirozenou tvář s lehkým make-upem zvýrazňujícím oči; nemá žádné růžové či modré oční stíny, jen tmavou linku nad horním víčkem (jako většina maminek běžně na veřejnosti, když chtějí být krásné).
  • Panenka není přehnaně štíhlá, má krásné dlouhé nohy, ale lehce slovanské tvary, jak je to přirozené v okolí.
  • Konečně panenka, která se snadno obléká díky pohyblivým kloubům (barbínám holky často sundávají ruce/nohy, aby je nasoukaly do šatů, což mi nepřijde moc edukativní).
  • Je oblečená v overálku, který by byl běžně nositelný, i modely ostatních panenek z edice by mě nešokovalo potkat ve městě, ba naopak bych asi na model osoby koukala s velkým zájmem. Model je vážně nadčasový. U malé dcery, která má právě období princezen, ovšem šatičky trochu chyběly, tak jsme je došily.
  • Panenka je vyrobená českým výrobcem a distributorem Mikro Trading a je certifikována pro EU.
  • Existuje více panenek v miminkovské verzi s přirozeným vzhledem, ale panenek typu barbie, které jsou opravdu krásné a zároveň přirozené, je značně méně. Přitom do domečku pro panenky se díky své velikosti hodí. Naomi má cca 40 cm, a je tím pádem ke hře ideální.
  • Jedná se o limitovanou edici, od každé bylo vyrobeno 3 500 ks, ale i přesto je její cena velice příznivá. Hledáte-li dárek na Vánoce, určitě neváhejte, dokud je k sehnání!

  Jediné, co bych viděla jako možnost zlepšení, by byl třeba druhý model šatů či jiný oděv, nebo pro malé návrhářky třeba takovou Burdu pro Naomi. Bylo by úžasné mít pár tvárných střihů, které si děti mohou zpracovat dle vlastní fantazie.

  #test_mikrohracky #recenze #tipnavanoce

  https://www.modrykonik.cz/recenze/osmany-laffita-edition-panenky/4

  bertoldina
  3. srp 2022    Čtené 19x

  Bebelo 2 - mléko s dobrým poměrem cena a výkon

  Syn je velký jedlík a umělé mléko patří stále mezi jeho oblíbené jídlo. Spotřeba nijak zvlášť neklesá. Tudíž jsem začala zvažovat, jestli nevyzkoušet nějaké nové mléko, které by mi vyhovovalo složením a bylo cenově příznivé. Testování pro MK mi proto přišlo velmi vhod.

  Velmi příjemně mě překvapilo, že na testování jsme obdrželi 3 krabice, takže test mohl proběhnout opravdu důkladně.

  Syna zajímala chuť, mne složení. V tom jsme byli spokojeni oba. Já zejména kvůli absenci palmového oleje a přítomnosti bifidobakterií. Syn je velký hladovec, takže pro mne bylo důležité i to, zda ho mléko zasytí, což splnilo.

  Mléko je s ohledem na složení (zejména bifidobakterie) za velmi příznivou cenu, což se ale odráží i na balení. Je v sáčcích, nikoliv v krabici. Sáčky mají ovšem praktický tvar, dobře se mi z nich prášek nabíral a také se dobře přesypával do cestovní nádobky, v níž si vozím UM na výlety.

  Jediné, co mne trochu zaskočilo, bylo horší rozpouštění mléka (musela se dát teplejší voda než jsem byla zvyklá) a mastný film na lahvičkách. Ale ani jedno z toho není na úrovni, že by se mléko nedalo doporučit.

  Navíc... to hlavní, spokojený strávník, se konalo, takže já jsem spokojená také🙂. A jako bonus si ještě mladý pán mohl pohrát s vesele vypadající krabicí, které se mu moc líbila.

  #test_bebelo2 #recenze #recenze_bebelo_milk27

  lucie7411
  3. srp 2022    Čtené 52x

  MLÉKO BEBELO 3 V AKCI 😊

  Ahoj holky,

  díky Modrému koníku jsme měli možnost otestovat mléko Bebelo 3.

  Hlavními testery byla dvojčata Valinka a Dominiček 21měsíců.

  Valinka je co se týče mlék velmi vybíravá. U ní jsem měla strach, že bude mléko odmítat. Opak byl pravdou a Valince mléko velmi chutná, za což jsem moc ráda.

  Dominiček není vybíravý, tomu chutná vše. Nebylo to ani jinak s mlékem Bebelo 3.

  Mléko oběma chutnalo a hlavně po něm neměli bolesti bříška. Mléko nedělá hrudky, velmi dobře se rozpouští.

  U mléka Bebelo 3 se mi líbí balení, mléko je rozdělené do dvou sáčků, což je praktické.

  Mléko Bebelo 3 má prima složení, obsahuje Omega-3 a omega-6nenasycene mastné kyseliny, železo, vitamíny, probiotika a nukleotidy, které jsou přirozenou součastí mateřského mléka.

  Mléko Bebelo 3 neobsahuje palmový olej.

  Za nás mléko Bebelo 3 obstálo na plné čáře. U mléka už zůstaneme. 

  Holky mléko je za velmi příznivou cenu v lékarně Dr.Max😊

  Děkujeme za tohle skvělé testování.

  Bohužel se 2 dny snažím neúspěšně přidat fotky k článku a stále to nejde.

  #test_bebelo2 #recenze #recenze_bebelo_milk27

  mnoukavka
  25. črc 2022    Čtené 43x

  Jak naše Dominička testovala pokračovací umělé mléko BEBELO 2

  "Kojení od 3 měsíců zcela odmítám, zkrátka piju z lahvičky, protože to prostě umím sama i bez mámy." Tak tohle by nejspíše řekla moje půlroční holčička, mlsounek a svéráz odmalička. Nikdy, už od narození nebyla plně kojená. Okolnosti nejsou podstatné ... Z tohoto důvodu jsme se s Dominičkou přihlásily do testování BEBELA pokračovacího mléka a měly jsme to štěstí, že nás Modrý koník vybral jako testerky.

  Dominička, jak už jsem psala, je velký mlsounek. U žádného umělého mléka jsme nevydržely dlouho, protože zkrátka přestalo chutnat. Takové příkrmy s masíčkem, ty by nám šly, ale to mléko ... Mile nás překvapilo, že nám přišly hned 3 krabice BEBELA. Zpočátku jsem měla obavy, jak to dcerka bude zvládat, jestli nebude mít třeba potíže s bříškem, zda jí bude vyhovovat chuť. Mile mě překvapilo, že jsme začaly testovat bez sebemenších problémů.

  Dcerka má od narození poměrně značný reflux, proto často ublinkává. Po BEBELU se tyto potíže značně zlepšily, což bylo příjemné nejen pro Dominičku, ale pro celou domácnost. Po 4. dni testování nicméně přišly drobné komplikace v podobě zácpy, ne však nic, co bychom pomocí kapiček a švestkové šťávičky nevyřešily.

  Na to, kolik dcerce je, pije strašně málo mléka, proto každý den zařazujeme alespoň bílý jogurt. Potěšilo mě, že z běžných 400ml UM za den, v rámci testování vypila třeba 500-600ml BEBELA denně. BEBELO jí zkrátka zachutnalo. Dle mé chuti je BEBELO mléko bohaté chuti, spíše nasládlejší, byť konzistence je spíše řídká.

  BEBELO je dostupné v síti lékáren Dr. Max, a když je zrovna v letákové nabídce, je k sehnání za skvělých 199,- Kč, což potěší nejednu peněženku maminky na rodičovské dovolené.

  Balení je poměrně ekologické - papírová krabice ukrývá 2 balení sypkého mléka po 300 gramech a jednu plastovou odměrku. Nebylo by však od věci, kdyby se k BEBELU prodávala také například dózička, která poslouží k lepšímu skladování a zabrání rozsypání sypkého obsahu.

  Za nás se BEBELO stane osvědčenou alternativou mateřského mléka, ale určitě se nevyhneme ani námi vyzkoušenému konkurentovi, který Dominičce nezpůsoboval potíže s vyprazdňováním. Ač se maminky všude dočtou, že se mlíčka nemají střídat, my máme od pediatra povoleno, samozřejmě ne každý den, týden, ... Ale dokud nezkusíte, nepoznáte rozdíl.

  Takže milé BEBELO, vítej do naší spižírny ...

  Shrňme si ještě plusy a mínusy :

  + příjemná chuť

  + přijatelná cena a dostupnost

  + ekologické balení

  • naší Dominičce způsobovat zácpu
  • horší skladování rozbaleného obsahu

  #test_bebelo2 #recenze  #recenze_bebelo_milk27

  apacheeeAMBASADORKA
  19. črc 2022    

  Dneska bych vám moc ráda doporučila jeden skvělej přípravek pro úklid koupelny.

  U nás máme hodně tvrdou vodu, takže nerez je prostě zlo. Hned je flekatý, zanesený - spousta z vás to zná určitě taky. To samé vana, umyvadlo, kachličky. Za ty roky jsem vyzkoušela už kdeco a stejně mi to přišlo jak boj s větrnými mlýny 🙈

  Na doporučení jsem pak zkusila tenhle Denkmit Čistič vodního kamene a už u něj zůstala. Na ten náš neřád funguje úplně skvěle a je i za super cenu - stojí jen 29,90 Kč (500 ml). Stačí jej nanést (já si ho dávám do rozprašovače), nechat působit a pak setřít - když je silnější vrstva kamene, beru ho tou drsnější stranou houbičky na nádobí.

  Musím vás ale upozornit, že přípravek smrdí (fakt poměrně dost), ale jeho účinek je za mě natolik top, že ten odér ráda přetrpím. Stačí pak jen krátce vyvětrat a smrad je pryč 😂
  #dm #recenze #ambasadorka_doporucuje

  Jo a je to přesně tenhle kousek:
  https://www.dm.cz/denkmit-cistic-vodniho-kamene...

  adel_si
  26. čer 2022    Čtené 70x

  Recenze Spiridea® krémpasta

  Společně s koníkem jsme měli možnost otestovat nový výrobek slovenské firmy Spiridea® krémpasta. V balíčku nám přišly 3 balení mastičky (každá po 30 gramech), po 14 denním testování vím, že nám tyto balení vydrží na opravdu dlouho 💪

  Společně s mastičkami nám přišel letáček, kde jsme mohli vidět celé portfolio výrobků, které firma nabízí. Nadchnul mne především výrobek Spiridea Fortedeo, což by měl být antiperspirant v krémové formě, který by měl zabránit nadměrnému pocení - takže něco, co se s nadcházejícím létem bude hodit 🙊.

  A teď k mastičce. 

  Dle návodu se má používat 2x denně na suchou pokožku. Mast se krásně roztírá, stačí ji opravdu malinko - pasta ve velikosti menšího hrášku bohatě stačí na celou oblast pod plenkou. Mastička není ničím parfémovaná. Lze ji využít již od prvního dne narození miminka.

  Označení krémpasta jsem již viděla u jedné konkurenční mastičky. Ta se však oproti této testované opravdu blbě roztírala (skoro rozetřít nešla), toto proto bylo příjemné překvapení.

  Elizabethka neměla žádnou nežádoucí reakci, mastička jí výborně sedla. Když se objevilo mírné zarudnutí, po použití mastičky byla po chvilce pokožka opět krásné čistá, suchá a bez zarudnutí.

  Spiridea® krémpasta stojí na internetu cca 195 Kč, po 14 denním používání nám ubyla cca 1/3 balení. 

  Za nás můžu krémpastu na 100 % doporučit! Elizabethka byla při testování spokojená, já také 🙂 Určitě vím,že této firmě zůstaneme věrní 🌹

  okinkaa
  26. čer 2022    Čtené 23x

  BIO DĚTSKÉ PŘÍKRMY OD SUNARU

  Dostali jsme možnost otestovat bio dětské PŘÍKRMY OD sunaru. Rozhodně je můžeme dále vřele doporučit. 

   Kikin je jedlík, nemá problém sníst cokoliv. Každopádně tyto PŘÍKRMY bych snědla i já 😀

   Testovali jsme PŘÍKRMY OD ukončeného10.měsíce. Byly tedy i s malými kousky. Náš prcek si s nimi hravě poradil. Nejvíce si oblíbil špagety s hovězím masíčkem, jsou tak krásně krémové.

   Co se týče velikosti skleničky, tak za nás maximální spokojenost s větším objemem skleniček. My měli vždy na jeden oběd. Kvalitě potravin a jejího zpracování také nemohu nic vytknout. Vše pěkně v bio kvalitě.  To se ovšem odráží v ceně, což by se třeba někomu nemuselo až tak líbit. Chuťově ovšem vynikající i pro nás dospělé osoby 😉 Moc krásný design-obal skleničky.

   Bohužel co shledávám za malé mínus je to,že PŘÍKRMY obsahují pouze 8% ryby/masa, což není ani minimum denní dávky pro prcka od 1.roku. Na druhou stranu jsem se ještě nesetkala s PŘÍKRMY, které by ryb/masa obsahovaly více. Takže já i prcek jsme tudíž moc a moc spokojení. Určitě zařadíme do našeho jídelníčku-tedy občas, protože jsou super hlavně na cesty!

  michalusenka
  25. čer 2022    Čtené 35x

  Sunar příkrmy v BIO řadě testuje jedlík Nelča

  Jelikož málokdy něco vyhraju, o to pak mám větší radost, když se zadaří.....  my vyhrály s mladší dcerou Nelčou testování bio řady příkrmů od Sunaru...jupíí!

  o pár dní později.....

  Copak nám to přišlo Neli? 

  Celá natěšená jsem rozbalila krabici s testovacími příkrmy, ale čekalo mě nemilé překvapení....

  .....dvě rozbité skleničky.... trošku mě popravdě překvapilo, že mi nebyli poslány nové, ale oukej, nevadí, darovanému koni na zuby nehled že......

  A jaké tři druhy jsme vlastně testovaly?

  No Nelča si nemohla vybrat, která sklenička přijde na řadu jako první.....

  Ještě musela i prozkoumat složení, zda jí to bude vyhovovat 🙂

  Jako první jsme zkusily těstoviny se zeleninou a kuřecím masem. Samozřejmě jsem to musela zkusit prvně já, abych věděla, do čeho jdeme a mile mě překvapilo, že to chutná i mě 😀 že by na někdy nouzovka nejen pro Nelču? 🙂

  Druhé bylo na řadě čočka s batátami a hovězím masem. Popravdě mě trošku překvapilo, že jídlo je takové mastnější - po opláchnutí misky pouhou vodou byla stále "mastná".

  Jako poslední jsem nechala špagety, protože mi přišlo, že tam jsou největší kousky jídla. Když jsem to otevřela, tak jsem se lekla, zda tak velké kousky Nelča zvládne, protože ještě ne vše dovede pokousat, když má jen 7 zubů. Takže jsem to radši zkusila sama a ta těstovina se plně rozpadala, jak byla měkká, ale rozuměj ne jakože rozblemcaná nechutně, ale příjemně dobře měkká, že na to vlastně zuby netřeba......

  No podívejte se samy:

  Co měli všechny tři druhy společného?

  • Neli je všechny hned snědla, takže žádný oběd nadvakrát....uf
  • Všechny byly mastnější.
  • Větší kousky, které jdou ale lehce rozkousnout.
  • Dobrá chut.

  Po přečtění ostatních recenzí mě trošičku zamrzelo, že jsme neměli možnost zkusit všechny druhy bio řady, protože by mě docela zajímala ta pražma...... 

  Jsem vážně ráda za tuhle možnost vyzkoušet si, ale popravdě zůstanu spíše u své ověřené značky. Přesto díky koníku za tyto možnosti!

  #test_sunarbio3 #recenze https://www.modrykonik.cz/recenze/sunar-bio-detske-prikrmy/10 

  tercasv
  24. čer 2022    Čtené 33x

  Spiridea krémpasta na opruzeniny

  Spiridea krém pasta je určená pro každodenní péči v plenkové oblasti a na místa, kde dochází ke tření. Je vhodná od narození. Stačí používat 2x denně a slouží také jako prevence před opruzeninou.

  Balíček přišel dobře zabalený. Velmi mě překvapilo, že v balíčku byly 3 krabičky s krémpastou. Abych pravdu řekla, čekala jsem 1 krabičku. Tuba se rozdělává stržením "pozlátka", což mě osobně vyhovuje více než propíchnutím víčkem. Balení je malé, tudíž je ideální na cestování.

  Krémpasta je bez parfému, což je velká výhoda. Konzistence je podle mě trošičku tekutější, u jiných výrobků jsem zvyklá na hustější konzistenci. Ale nevidím to jako velký problém. Stačí nanést opravdu malé množství, dobře se rozmazává a tak balení vydrží opravdu dlouho.

  Syn měl střevní potíže a velké opruzeniny. Vzhledem k častému přebalování jsem ho mazala cca 4x denně. Opruzeniny do 2 dnů zmizely. 

  S výrobkem jsem celkově spokojená. Jako výhodu považuji malé balení, lehkou roztíratelnost a rychlou účinnost.

  V balení byl i informační letáček s dalšími výrobky Spiridea.

  https://www.modrykonik.cz/recenze/spiridea-r-krempasta/3

  kveta1
  21. čer 2022    Čtené 41x

  Moje zkušenost se Spirideou krémpastou na opruzeniny

  Spiridea krémpasta je mast na péči o miminka už od narození. Pečuje o citlivou pokožku a chrání před podrážděním a opruzeninami. Také pomáhá jako prevence proti vzniku opruzenin u dětí. Je bez přidaného parfému. Píší, že stačí používat 2krát denně. 

  Dostala se mi možnost vyzkoušet tuto mast a vhledem k tomu, že syn má v oblasti plen záhyby na nožičkách, tak jsme občas museli bojovat se zapařením a podobně. Vyzkoušela jsem různé krémy, ale musím říct, že s tímto výrobkem jsem spokojená. Připomnělo mi to krém, který jsem používala kdysi před 20ti lety na prvního syna. 

  Krémpasta je bílá a jde lehce rozetřít, chce to chvilinku počkat až malinko zaschne než miminko zabalíte do plenky, aby se hned nesetřela, po té již vydrží na pokožce a krásně drží a chrání až do koupání miminka. 

  Musím říct, že malému tedy vyhovuje a zatím u ní rádi zůstaneme. 

  Na závěr chci říct

  + že se hned nesetře a vydrží déle na pokožce i když je dítko aktivní

  + od narození

  + chrání pokožku před opruzeninami

  + dobrá i jako prevence

  mínusy jsem zatím žádné nenašla. 

  #recenze_spiridea_krempasta3

  denny27
  19. čer 2022    Čtené 77x

  Testování plenek BEBELO

  Pro zadeček svého děťátka chce každá milující maminka jen to nejlepší. 

  Na trhu existuje nespočet jednorázových plenek a každému děťátku vyhovuje něco jiného. Se svojí 3 měsíční dcerou Emmičkou jsme dostali příležitost otestovat plenky BEBELO.

  Výrobce u plenek BEBELO uvádí tyto vlastnosti:

  • až 12 hodinová ochrana
  • ultra absorpční jádro
  • maximální ochrana před protečením
  • volnost a komfort při nošení
  • hebký povrch pro dotek s pokožkou.
  • SeconDRY® Sytem pro okamžitý pocit sucha
  • dermatologicky testováno

  Plenky BEBELO jsou na trhu dostupné v těchto velikostech: 

  • NEWBORN 2-5kg
  • MINI 3-6kg
  • MIDI 4-9kg 
  • MAXI 7-17kg
  • JUNIOR 11-20kg

  JAK SE NÁM S EMMIČKOU TESTOVALO?

  K testování nám došly 2 balíky, kde v jednom balíku bylo 28 plen.

  Emmička přišla na svět o 3 týdny dříve, s váhou 2160g. Na váhu přes 3kg se dostala po 2 měsících života. Vybrala jsem proto velikost NEWBORN 2-5kg v domnění, že pro naši drobnou princeznu budou plenky dostatečně velké. Přeci jen, ještě stále ve svém věku vážila jako zdravě donošený novorozenec.

  Avšak i tato velikost plenek BEBELO byla pro Emmu jen tak tak. 

  Emmičce měním plenky většinou po 2-4 hodinách, v noci měním málokdy. Oba balíky nám tedy vydržely něco málo přes týden.

  I přes to, že plenky byly pro Emmičku menší, musím skutečně pochválit, že měla zadeček stále v suchu, bez reakcí. Nestalo se ani jednou, že by se jí z plenek oprudil zadeček.

  Plenky drží tvar, mají pevné zalepování a neodlepují se. Na plenkách také oceňuji to, že jsou bez parfemace.

  Jediné větší negativum shledávám v jedné věci. Plenky při kontaminaci s močí divně zapáchaly.

  Nicméně, i tak jsem s plenkami celkem spokojená a určitě jim dám ještě šanci. Příště ale už koupím velikost MINI 3-6kg.

  Pokud bych měla plenky srovnat s jinými, určitě jsou hodně podobné těm z Lidlu, plenkám LUPILU.

  Plenky BEBELO se dají sehnat třeba v lékárně Dr.Max ( www.drmax.cz) a velikost NEWBORN 2-5kg stojí 119Kč.

  Děkuji Modrému koníkovi za možnost testování.

  #recenze_pleny_bebelo25

  elennka
  14. čer 2022    Čtené 111x

  Testování plenek Bebelo

  #recenze_pleny_bebelo25

  Po dlouhé době se  pro jednou usmálo štěstí a byla jsem vybrána na testování produktu zde na modrém koníku - testování plenek Bebelo.

  Poštou mě dorazily  dvě balení plenek značky Bebelo, velikost 3 - midi  (4-9 kg).

  Na začátku testování měla Zoe něco přes  5kg,  plenky tak" naakorát" (nevím tedy, jak potom sedí dítěti kolem 9kg) 

  Plenky jsou tenčí než konkurence, spíše papírové, nemají  indikační proužek, plus že nevoní chemicky.

  Testovat jsme začaly hned jak balík dorazil...

  .. přebalování po hodině, naše malá je asi koroptev, ale plenka byla po hodině (respektive jednom čůrání byla úplně nacucaná), plenka nám však neprotekla. Bohužel po 3 dnech testování se malá začala mít reakci na plenky- začervenání, tak jsme testování ukončily (i tak se spotřebovala dost plenek, přebalování přes den a 1h...)..

  NOC

  Na noc jsem plenky Bebelo nedávala, používali jsme Bella Happy, které mám odzkoušené a přebalujeme po max. 6h.

  Určitě bych miminko nenechala v jedné plence 12h... ☹

  SROVNÁNÍ A CELKOVÉ ZHODNOCENÍ

  Zkoušely jsme plenky z DM, Lidlu, Bella Happy, Dady a Sensa..

  Jsem ráda, že jsme mohly vyzkoušet  plenky značky Bebelo, i když se nestanou součástí povinné výbavy miminka. V porovnání se zkoušenými jsou  lehce pod průměrem, neříkám, že jsou špatné,  ale nám prostě nesedly. Malá je prostě citlivější na materiál a nemá ráda mokro v plence... dává dost hlasitě najevo.

  Vcelku neekonomické a neekologické - kvůli spotřebě plen někdy i 15 denně ( tedy u nás..)

  Tak zase třeba někdy příště s testováním dalších produktů

  baja1122
  13. čer 2022    Čtené 128x

  Bebelo - ne vždy stoprocentní pomocník pro dětské zadečky

  Zase se na mne pro jednou usmálo štěstí a byla jsem vybrána na testování produktu zde na modrém koníku. 

  A co jsem testovala?

  Pro tentokrát mi přišly poštou dvě balení plenek značky Bebelo, velikost 2 - mini (3-6kg).

  Můj dnes téměř dvouměsíční syn měl v počátku testování necelých 5kg, tudíž velikostně by měly být téměř "tak akorát". 

   PRVNÍ DOJEM:

  • plenky nemají chemický zápach
  • plenky nemají kontaktní proužek
  • plenky jsou velmi tenké a spíše "papírovější"

  TESTOVÁNÍ

  Začalo testování a já se velmi těšila. Bohužel hned první den jsem syna několikrát musela převléknout, neboť plenka někde protekla. Nejčastěji kolem jedné z gumiček u nožky. Snažila jsem se tedy plenky nasadit lépe, ale ani to nepomohlo.
  Co musím ale říci a vyzdvihnout - syn se z plenek vůbec neoprudil a jeho kůži plenky svědčily, alespoň tedy za mne jedno velké plus.

  NOC

  Bohužel jsem během testování zjistila, že plenky opravdu nejsou vůbec vhodné na noc. Všechny noci, kdy jsem plenky využila, se syn ráno vzbudil s velkou mokrou skvrnou v postýlce nebo v naší posteli, když jsem ho měla u sebe. Takto jsem vyzkoušela asi 3 noci a nyní dávám na noc osvědčenější nepřemožitelné Pampers. 

  SROVNÁNÍ A CELKOVÉ ZHODNOCENÍ

  S posledním synem jsem se rozhodla trochu experimentovat a zkouším různé značky plenek - od zmíněných Pampers až po ekologické Kolorky, Molitex nebo Naty.
  Po vyzkoušení plenek Bebelo se tyto plenky nestanou součástí naší domácnosti. Převažuje u mne spíše zklamání, protože Bebelo nejsou stoprocentní ani přes den a přes noc jsou absolutně nespolehlivé.
  Já budu tedy pokračovat a zkoušet další značky - třeba právě takové, aby méně škodily našemu životnímu prostředí, ale právě aby byly také co nejspolehlivější - a bohužel Bebelo nesplňuje ani jednu podmínku.

  A ještě něco nakonec - potěšilo mne, že se u mých krátkých zpráv ohledně testování několikrát rozjela docela rozsáhlá diskuze, tak můžete mrknout i tam, co psaly ostatní maminky. 

  Tak zase třeba někdy příště s testováním dalších produktů! 🙂

  #recenze_pleny_bebelo25

  kristyneckaa27
  29. kvě 2022    Čtené 33x

  Testování NUK lahvičky a dudlíků

  Štěpánek testoval antikolikovou lahvičku a dudlíky Den/Noc od NUK.

  Pár dnů zpátky u nás zazvonil kurýr. Předal nám krabičku, kde byl odesílatel Modrý Koník. Štěpovi se rozzářila modrá očka, protože tušil, že tam bude něco pro něj. 😀 V balíčku jsme objevili antikolikovou lahev s měřením teploty a dva dudlíky na den a noc. Po vyvaření lahvičky a dudliků jsme se ihned pustili do testování. Měla jsem obavu, aby Štěpa přijmul jinou lahvičku. Naštěstí ji přijal hned a už spokojeně pil mléčko. Dudlíky testoval také hned a přijal je stejně dobře jako lahvičku. 

  ANTIKOLIKOVÁ LÁHEV S MĚŘENÍM TEPLOTY

  U lahvičky nemám co vytknout. Štěpánkovi krásně sedí a měření teploty je naprostá paráda. Hlavně jsme využili na svatbě, kdy si servírky nebyli jisté teplotou. Naštěstí jen koukly a věděly jestli je to pro Štěpánka ideální teplota. Celkově ukazatel teploty oceňuji a bude se hodit ať na návštěvě nebo třeba pro babičku. Štěpánek i já jsme si lahvičku moc oblíbili. 

  DUDLÍKY DEN A NOC 

  Rozdělení dudliků na noc a den je paráda! Přes den jsme využívali denní, který si Štěpánek hned oblíbil. Večer na nás v postýlce čekal dudlík na noc. U nočního dudlíku velice oceňuji, že si nemusím rozsvítit světlo a hledat dudlík. Takhle jen kouknu, odrhnu dečku a dudlík na mě svítí. S dudlíky jsme moc spokojení a přijde mi, že Štěpánkovi nejvíce pasují, takže další dudlíky pořídíme už jen od NUK. 

  S produkty NUK jsme byli nadmíru spokojení a rozhodně produkty z testování nebudou poslední, co budeme mít doma.

  Moc děkujeme Modrému koníku za příležitost testovat lahvičku a dudlíky. Díky testování jsme našli naše TOP dudlíky, lahvička nám přijde nejlepší ze všech 3, co jsme od narození vyzkoušeli. 

  Děkujeme ❤️

  #zkusenosti_produkty_NUK

  makika123
  29. kvě 2022    Čtené 32x

  Testování výrobků NUK

  Ráda bych vám představila lahvičku a dudlíky od společnosti NUK, které jsme testovali.

  Lahvička je skvělá v tom, že měří teplotu vody v láhvi. Pokud je moc teplá, ryska z modré barvy zesvětlá na bílou, což je skvělé především u nás pro tatínka, který krásně pozná jestli neohřál vodu moc. Pro mě zase v nočních hodinách, když usínám u přípravy mlékaLáhev mi řekne, jestli je vše v pořádku. 🙂 Dcera láhev přijala krásně, pije z ní rychle. Doteď jsme měli problém, že pila dlouho. Mohu říct, že rychlost pití se zlepšila a ona je spokojená.

  Teď k dudlíkům. Měli jsme dva - na den a noc. Ten noční je super v tom, že svítí. V noci tak nemusíte hledat, kde dudlík je, protože ho vidíte. Jen je potřeba ho přes den dát někam na světlo, aby nabral sílu na noc. Tvar dudlíků je super. Krásně vykrojený pod nosem a není veliký, což je další výhoda.

  #zkusenosti_produkty_NUK

  kveta1
  20. dub 2022    Čtené 16x

  Testování Eco čistících přípravků pro domácnost.

    Když jsem uviděla možnost otestovat řadu Eco čistících přípravků pro domácnost, hned jsem si říkala jak velmi ráda vyzkouším. První co mě napadlo zda vůbec tyto prostředky, které mají být lepší pro naše životní prostředí, zda vůbec mají takovou účinnost jako jiné běžné přípravky. Jakmile dorazil balíček, už jsem se těšila jak vyzkouším, ale čím začít? Jasný kuchyň, tam strávím díky naší mnohočetné rodině spousty času vařením a následným úklidem.

    Přípravek ve spreji na kuchyně jsem vyzkoušela prakticky na celou kuchyň, kachličky atd. Nakonec jsem s ním vzala i kachličkový stolek. Protože s ním jsem teda naprosto spokojená. První dojem, že krásně a jemně voní. Druhý dojem on i super čistí. Vše šlo lehce, tak ten u nás uspěl. A velkou motivací jdu zkoušet další.

    Druhý přípravek jsem vzala na nádobí. Opět super velmi jemná vůně. Pěkně pění. A já šla sním umýt tu horu nádobí. Stačilo ho poměrně málo a nádobí šlo dobře omýt. Jenže pak přišlo více mastné nádobí, pánev atd a najednou už tak dobře nemyl. Na to abych to odmastila jsem musela poměrně hodně přidat. Což mě trochu zklamalo. S odmaštěním si podle mě moc dobře teda neporadil. Za mě tedy se raději vrátím k tomu co mám co s mastnotou zatočí hned.

    Jako další jsem vyzkoušela sprej do koupelny. Opět velmi příjemná a jemná vůně. Byla jsem zvědavá jak si poradí hlavně s kachličkami u vany. Máme tvrdou vodu a ta zanechává na nich takový jemný povlak i když to myji.  K mému údivu jsem spokojená. Přípravek si s tím poradil poměrně dobře i když jsem to opakovala pro jistotu a udělala to dvakrát. Tak s ním jsem spokojená. Ten určitě doporučuji. 

    Další jsem vyzkoušela přípravek na toaletu. Vůně opět jemná, žádné takové ty co jsou cítit chemií. Obsahuje průhledný gel což bylo asi jediné mínus, protože není dobře vidět, kde jste všude nanesli. Jinak tedy vyčistil toaletu dobře, lehce pění, ale hlavně myje jak má. Přípravek se kterým jsem spokojená.

    Další přípravek byl gel do pračky. K tomu jsem necítila úplně důvěru, ale bez zkoušky člověk neví. Takže jsem vyzkoušela a  vyprala pár várek. K tomu bych řekla, že běžné věci a běžné skvrny šli dobře vyprat. Starší skvrny už jak který. Množství gelu bylo potřeba úplně stejně jako u jiným přípravku. Takže za mě poměrně v pohodě a určitě bych doporučila ať taky vyzkoušíte.

      No a jako poslední jsem otestovala přípravek na podlahy. Příjemná vůně už je jasná a ano krásně voní. A k mému milému překvapení i dobře myje. Máme v bytě dlažbu a lino a obojí krásně čisté, nezanechává čmouhy, takže u toho už zůstanu. A řekla bych, že se více podlaha leskne.

    Takže na závěr i když mě ne úplně zaujal prostředek na nádobí ( i tak má své plus), tak vše ostatní mě poměrně nadchlo. A nejenže mě nadchlo, že vše krásně voní a čistí co má, tak hlavně, že šetřím životní prostředí pro naše děti. Vzhledem k tomu, že máme doma 6 dětí a dvě kočičky, tak si přípravky se vším dobře poradili, takže určitě doporučím neváhejte a vyzkoušejte ať si i vy uděláte vlastní názor a třeba i vy budete nadšeni a zůstanete u těchto přípravků.

  #test_tesco #recenze #recenze_tesco_eco_friendly

  eloise02
  19. dub 2022    Čtené 11x

  Testování Go For Expert Eco Friendly Tesco

  Dostala jsem možnost otestovat ekologické prostředky na mytí, praní i čistění všeho možného. V den kdy mi balíček přišel, jsem zrovna umývala koupelnu a WC, takže byla hned příležitost začít zkoušet. Dneska už mám důkladně vyzkoušené všechny, takže můžu zhodnotit, jak se mi s nimi pracovalo. 

  Stoprocentně nejlepší dojem na mě udělal prostředek na mytí nádobí. To je věc, kterou si klidně kdykoliv koupím znovu. Přeci jen, jsem člověk, který v kuchyni tráví asi nejvíce času, baví mě vařit a tak mám špinavého nádobí každý den spoustu. Umývám ho ručně, na myčku mě neužije, takže přípravky na nádobí, u nás jedou ve velkém. Tento výborně pěnil a mylo se mi s ním moc dobře. 

  Oproti tomu mě nijak zvlášť nenadchl čistič do kuchyně. Dokázal umýt dřez tak, že se hezky lesknul a měl příjemnou vůni, ale nedokázal si poradit se zaprskanou zdí za sporákem, ani se znečištěnou varnou deskou. Ten bych za osvědčené čističe, které používám tedy nevyměnila. 

  A podobně na mě zapůsobil také čistič toalety. Ten sice WC vcelku dobře vyčistil, ale měla jsem k němu výhrady - za prvé díky jeho průhledné barvě není vidět, jestli je aplikován po celém povrchu a za druhé mu chybí vůně, což mi vcelku vadilo. 

  Mnohem lépe si vedl prostředek na čištění koupelny. Přípravek příjemně voní, dobře čistí, ale trochu mi vadí, že je příliš řídký. Doslova jako voda. Nicméně koupelna se použití hezky leskne, cena je také příznivá, takže hodnotím kladně. 

  Univerzální čistič jsem využila na vytření podlah a poslední testovaný přípravek je gel na praní. U toho nastalo opět spíše zklamání, protože gel je také velmi řídký a bez vůně. 

  Přesto, že ne všechny prostředky mě nadchly, jsem ráda, že jsem měla možnost vyzkoušet něco ekologického, nezávadného a plně recyklovatelných obalech. 

  #test_tesco #recenze # tesco_eco_friendly

  limali
  16. dub 2022    Čtené 41x

  Čistá domácnosť - ekologicky, udržateľne a ohľaduplne?

  To som testovala spoločne s ekologickými pomocníkmi Go For Expert Eco Friendly od Tesco!

  Jedného dňa som dostala možnosť otesotovať „balíček" vybraných čistiacich produktov do domácnosti. Na prvý pohľad vyzerali veľmi obyčajne a popravde, bola som veľmi skeptická voči ekologickým produktom, o ktorých som si myslela, že nebudú mať rovnakú účinnosť ako bežne dostupné a konvečné čistiace prostriedky. 

  Neodolala som a hneď som začala najobľúbenejšou časťou domu, ktorú rada udržiavam v čistote...

  1. Kuchyňa 

  Tak ako v každej kuchyni, je aj u nás mastnota, škrvny od jedla, znečistená varná doska... Bola som prekvapená, ako dobre si aj s týmito problémami poradil tento jednoduchý octový čistič. Stačilo ho nechať trošku pracovať a zmizli aj odtlačky prstov z kuchynskej linky a mastnota z digestora, či pracovnej dosky. 

  Potom som sa presunula do drezu, na špinavý riad a znečistený drez, s ktorým mi pomohol tento prípravok...

  Páčilo sa mi, že aj malé množstvo (cca 1 čajová lyžička) si poradilo s kopou riadu a drez (foto pred jeho vyčistením) nebol až  tak mastný a špinavý. Aj s týmito zbytkami vody a drobnými škvrnami si poradil octový čistič v spreji, ktorý som použila na väčšinu povrchov.

  2. Kúpeľňa

  Upratovanie a prácu si rada rozdelím tak, aby som to počas tehotenstva a starostlivosti o malého syna zvládala. Na druhý deň som sa teda vrhla na druhú miestnosť...

  Umývadlo je v bežnej domácnosti zaprskané od tvrdej vody, sem-tam sa nájde zvyšok zubnej pasty, zaschnutá mydlová pena po umývaní rúk... Bola som zvedavá, či si s týmito nedokonalosťami poradí tento čistič. A naozaj, všetko sa krásne leskne a žiari čistotou. Bez nepríjemných výparov a umelých zápachov, ktoré väšinou majú prípravky na čistenie kúpeľní (a ktoré mi v tehotenstve nerobia dobre). 

  Vo vani sú obvykle nečistoty ešte odolnejšie ako v umývadle. Preto som radšej eko čistič nechala chvíľu pracovať na znečistenom povrchu. Stačilo dočistiť hubkou, opláchnuť a tradá! Výsledok rovnaký ako u umývadla. 

  Kým pôsobil čistič vo vani, chvíľu času som venovala WC, aby mal čas na ničenie nečistoty aj tento WC gél. Misu a dosku som dočistila pomocou prípravku v spreji na kúpeľne. WC gél som po čistení musela aplikovať ešte raz a nechať pracovať dlhšiu dobu, ale aj on splnil svoj účel.

  No a keď som už bola v kúpeľni, rozhodla som sa, že určite skúsim prací prostriedok. S výsledkom som bola veľmi spokojná, Bola som rada, že stačí naozaj málo prípravku na bežne znečistené prádlo. Žiaľ, s väčšími škvrnami si už gél neporadil a bola som prekvapená, že tento gél nesmiem použiť na vlnu.

  A celkový dojem?

  Musela som upratovaniu venovať len o trochu viac času, aby tieto eko čističe fungovali tak, ako sa píše v ich návode. Nevadilo mi to, práve naopak! Mohla som si trochu lepšie rozvrhnúť prácu a starostlivosť o časť domácnosti som si viac užila. Prečo?

  Doma som používala produkty ohľaduplnejšie k zdraviu aj životnému prostrediu

  - myslím, že každý takýto krok (aj keď malý) sa počíta

  Zaujalo ma, že sú produkty navrhnuté tak, aby boli hospodárne od zberu počiatočných surovín potrebných pre ich vznik, až po koncové využitie

  - čo je fascinujúce a v dnešnej dobe veľmi doležité

  Obaly sú plne recyklovateľné  

  - keď vieme, že každý rok sa do oceánu dostane až 8 ton plastov, je takáto „maličkosť" nezanedbateľná 

  Produkty spĺňajú prísne eko štandardy

  - v domácnosti s malým synom, počas tehotenstva a s domácim miláčikom som omnoho spokojnejšia s vedomím, že používame menej chemikálií

  Rada budem tieto produkty používať ďalej a svojou troškou prispievať k udržateľnejšej, ekologickejšej domácnosti. Zároveň ma táto milá príležitosť  v podobe testovania nakopla a inšpirovala k ďalšiemu uvažovaniu, ako byť ešte viac EKO! 🙂 

  #test_tesco #recenze #recenze_tesco_eco_friendly

  xmele004
  11. dub 2022    Čtené 51x

  Můj měsíc se sonickým kartáčkem TrueLife

  Když jsem na Koníku objevila možnost přihlásit se k testování sonického kartáčku, hned jsem to zkusila. Byla jsem z rodiny jediná, která stále používala „manuál“, tak se to tak nabízelo.  

  Byla jsem vybraná na testování kartáčku pro dospělého a udělalo mi to velkou radost. Domluva skvělá a já se těšila na balíček. Ten přišel na den přesně.

  Balení obsahuje:

  • Kartáček s hlavicí + 3 náhradní hlavice
  • Sklenička s nabíjecí základnou
  • Cestovní obal na kartáček
  • Ultrazvuková čistička s nabíjecím kabelem

  Všechny komponenty vypadají na první pohled dost kvalitně, ani z jedné věci jsem neměla pocit, že by se po pár použitích mohla rozbít. Tělo kartáčku je neuvěřitelně příjemné na dotek, takové trochu pogumované, nedokážu to přesně specifikovat. Dobře se drží a neklouže. Hned na začátku jsem kartáček nabila, i přesto, že nabitý přišel, chtěla jsem to jen zkusit a doteď – měsíc po používání stále bez nabití funguje a ani neindikuje, že baterka dochází – takže výdrž skvělá!

  Při čištění si můžete vybrat ze čtyř možností – clean, sensitive, massage, whiten. Mně osobně vyhovuje nejvíce sensitive, doteď jsem nikdy elektrický kartáček nepoužívala, tak při prvním používání byl pro mě program clean lehce nepříjemný. Po přečtení návodu jsem zjistila, že je tam automaticky nastavený časový interval 2 minuty. Tento úsek je rozdělen na půlminutové intervaly. Dělala jsem to tedy přesně dle doporučení – tedy rozdělila si pomyslně ústa na 4 části a každé z nich jsem se věnovala právě těch 30 sekund. Po uplynutí se kartáček na pár sekund vypne a za chvilku můžete pokračovat s další částí.  

  Super výhoda je, že kartáček je voděodolný, takže pro úsporu času jsem si párkrát čistila zuby přímo ve sprše. 🙂
  Jediné, s čím jsem si úplně nevěděla rady je ultrazvukový čistič, i když je to podle internetu ta nejlepší část, v návodu o něm nebylo skoro nic a já tedy nevěděla, zda mám hlavici dávat čistit po každém použití nebo co by byl ten ideální způsob. Já zvolila ukládání hlavice jednou za 3 dny.  

  Celkový dojem z mého testování byl 100% pozitivní, sama bych se asi k nákupu neodhodlala, tak jsem ráda, že jsem mohla vyzkoušet alespoň touto cestou, a že třeba moje recenze přiměje k nákupu někoho, kdo je stejně nerozhodný jako já. 

  #test_truelife_kartacky #recenze #recenze_truelife_sonicbrush1

  rioko
  10. dub 2022    Čtené 194x

  Testování sonického kartáčku TrueLife SonicBrush Kid G

  Když jsem viděla možnost testování tohoto kartáčku, hned mě bleskl hlavou Daník a věčný boj s čištěním zubů. Když měl Daník 2 a půl roku, všechny zuby se mu po dlouhodobém braní antibiotik rozpadly a až na spodní dva mu je museli v narkóze vytrhat. Záněty měl až hluboko do kostí a taky podle toho trpěl. Kromě toho, že nechtěl,  nenechal si kartáčkem sáhnout do pusinky ani omylem. Nové zuby mu začaly růst až kolem 6. roku, ale ani to nebyla ještě výhra. Když jsem přišla na tohle testování, hned jsem mu to ukázala a byla jsem ráda z jeho nadšení. Po zprávě, že jsme byli vybráni, jsem Daníkovi vše řekla a společně jsme čekali na kartáček. A on konečně přišel.

  Daníčka to vedlo k nadšení hned kartáček rozbalit a prozkoumat. 

  Líbilo se mu, že se mu kartáček dobře drží, že je měkký a nikde ho nic nebolí a neškrábe. Pořád jsem se obávala večera, ale Daníček překvapil se slovy: „Jdeme to zkoušet do koupelny do tmy." (Já jsem si totiž nevšimla, že nejenom svítí, ale i bliká). 

  Moc se mu také líbilo, jak se kartáček sám otáčí a nejen to, měl taky vyměřený čas, kdy dal najevo, že jedna strana je vyčištěná a může pokračovat na další. Zabral se tak do čištění, že to vyžadoval i po obědě, a to je u něho opravdu zázrak. Nevíme, jak dlouho  to vydrží, ale chci věřit, že co nejdéle, aby se toho přestal bát. Teď ustoupil strach z bolesti a za to jsem moc ráda a věřím, že to vydrží co nejdéle.

  moncici89
  10. dub 2022    Čtené 87x

  Péče o zoubky aneb stojí sonický zubní kartáček TrueLife SonicBrush Baby G za to?

  Krásný den,

  měly jsme s dcerou to štěstí, že jsme byly vybrány pro testování sonického kartáčku TrueLife. Se sonickým kartáčkem jsme doposud neměly tu zkušenost. Absolutně mě překvapil na plné čáře, jste zvědaví?

  Na úvod bych chtěla osvětlit naši rutinu, co se týče čištění zoubků.Asi Vám nebudu psát celý příběh, co se čištění zoubků týče 🙂 Ale jak to máme nyní. Dcera si zoubky čistí ráda sama, ale je to šup sem, šup tam a hotovo. Během 3 vteřin. Takže ji zoubky dočišťuji. Nemá s tím problém a drží hezky 🙂 Samozřejmě čistíme 2x denně.

  Nyní ke kartáčku Truelife SonicBrush Baby G

  Šetrná sonická technologie SonicTrue -  funguje na bázi jemných vibrací. Navíc kartáček má LED osvětlení a to mě velmi překvapilo - jak je krásně všude a dobře vidět. Kartáček šetrně a efektivně odstraňuje veškerý plak a nečistoty. Musím říct, že hned po prvním vyčištění se mi zdálo, že dcera má i zoubky bělejší.

  3 hlavice v balení – velmi oceňuji možnost výběru velikosti hlavice. Jsou zde 2 hlavice Small a 1 hlavice Medium. Hlavice jsou podsvícené LED světlem - to mě příjemně překvapilo, jak krásně je na zoubky díky tomu dobře vidět.

  Musím zmínit malé minus - Štětiny kartáčku - musím za sebe uznat, že se mi zdají tvrdší. Měla jsem očekávání, že budou jemnější.

  Výuková videoanimace - V balení byla nálepka s QR kódem. Díky kterému je možné si nainstalovat do telefonu aplikaci. Která dítě provede celým čistícím cyklem. Do aplikace si můžete dítě vyfotit. Napsat si jeho nacionále. Nastavit si jazyk. Je naprosto dokonale navžená. Je velmi velmi motivující. Dcera si díky ní čištění zoubků zamilovala na tu úroveň - že se sama snaží si zoubky správně čistit. Najednou z čištění zoubků " šup sem šup tam" je snaha. Čištící cyklus si i ráda zopakuje. Takže zoubky čistíme ne 2 minuty, ale mnohem déle.

  automatický časovač - čistění trvá 2 minut, je rozděleno ní 4x 30 sekund. Po 30 sekundovém cyklu Vás kartáček upozorní  na přesun k další sekci. A je to u krásně ukázáno v aplikaci, že je čas se přemístit na další část.

  Provoz kartáčku je na baterii 3xAAA což je prima na cesty. Nemusíte řešit dobíjení 🙂

  30 samolepek zvířátek - jsou naprosto roztomilé, dcera by nejraději použila všechny 😀 Moc se ji líbí a musím uznat, že dítě opět motivují k tomu, aby si kartáček oblíbilo.

  vodotěsný design - je vyroben i z příjemného materiálu. Který je příjemný na držení v ruce. Až se s ním člověk prostě chce pomazlit 😀 rukojeť má speciální tvar a protiskluzovou úpravu - krásně padne do ručičky. Jednoduché ovládání pomocí jediného tlačítka

  Na závěr bych chtěla říct, že jsem k tomu byla na začátku i možná skeptická a nedůvěřivá. Ale když jsem uviděla, jak si to dcea zamilovala, jak moc ji to motivuje. Dávám tomuto kartáčku 100 bodů ze 100 🙂 

  Váháte nad koupi tohoto kartáčku? Dejte mi vědět, jestli Vám naše recenze pomohla při rozhodování 🙂

  A děkujeme za možnost tohoto krásného testování.
  #test_truelife_kartacky #recenze #recenze_truelife_baby1

  nikola38
  3. dub 2022    Čtené 77x

  U nás doma s Canon SELPHY Square QX10

  Přeji krásný den všem. 

  Jak se testovala Canon SELPHY Square QX10 u nás? 

  Naše testování nebylo asi úplně typické. Ale to až později. 

  K čemu je tiskárna dobrá a jak se dají fotky využít? To je docela jednoduché. Tiskárna tiskne menší formát fotek. Papír, na který se tiskne, je nalepovací. Zadní část lze velmi snadno odlepit a fotka následně hned drží na zvoleném místě. Fotky můžeme použít při výrobě scrapbooku, který se v posledních letech stal trendem. Fotku můžeme samozřejmě hned vyvěsit na nástěnku, umístit do fotoalba, či si vyrábět i fotoknihu. Partner našel krásné využití, fotku si nalepil pod průhledný obal telefonu a má z fotky radost jako malé dítě u stromečku. Já si zatím vytisknuté fotky uschovám. Některé budou zdobit nástěnku v obýváku, jedna už připomíná malé štěstí v břiše při pohledu na lednici. A ostatní fotky? Ostatní fotky poputují do fotoalba a do turistického deníku. Turistický deník zatím, bohužel, nemám. Zatím jsem nenašla žádný, který by mi vyhovoval. S velkou pravděpodobností přestanu hledat předtištěný vzor a vezmu si inspiraci ze scrapbooku a turistický deník si vyrobím svůj vlastní. 

  Fotka, kterou si vytiskneme, je poměrně malá, ale pro výše zmíněné je plně dostačující. Fotku ještě zmenší rámeček a spodní malá lišta pro umístění jednoduchého popisku (třeba atmosféra, nálada, místo). 

  Spolu s tiskárnou musíme mít chytrý telefon a v něm aplikaci, přes kterou vlastně probíhá veškerá komunikace s tiskárnou. V aplikaci jsou jednoduché funkce, pro mé potřeby jsou dostačující. Fotku si vybereme přímo z telefonu, klidně i právě vyfocenou. Můžeme si fotky oříznout, otočit, přidat barvený filtr, rámeček a jiné. A právě i výše zmíněný nápis. Jediné co bych vytkla aplikaci, je absence českého jazyka. Myslím, že v dnešní době jsou kreativní i lidé v důchodcovském věku a těm by mohla angličtina dělat problém. Aplikace je jinak jednoduchá na obsluhu a během pár kliknutí už nám fotka vyjíždí z tiskárny. 

  Tiskárna fotku tiskne ve 4 krocích. Každou barvu tiskne zvlášť. Můžeme tak vidět napřed žlutou fotku, poté červenou, poté už chytá barevnost, jakou máme i na originálu. V posledním kroku už jen doladí odstíny. Pro mě bylo velmi zajímavé a zábavné sledovat změnu na fotce. Lze si všimnout, že fotka je potažená fólií, spodní část fotky (lišta) se oproti fotce vůbec neleskne. Fotky jsou velmi krásné kvality, je potřeba si dát jen pozor na zdroj světla. Pokud je na fotce třeba slunce, fotka v telefonu sice vypadá krásně, ale fotka je mírně přesvícená, ale v aplikaci lze také upravit jas i kontrast. Zkusili jsme vytisknout i fotky pořízené zrcadlovkou, které i v telefonu mají velké rozlišení a i s těmito fotkami si tiskárna poradila a fotky jsou barevně moc hezké a ostré. 

  Fotky mají rozměr 10x15 cm - údaj je z portálu heureka.cz, po upozornění v komentáři bych ráda uvedla, že údaj není správný, na stránkách alza.cz, datart.cz udávají rozměr fotky 6,8x6,8 cm - tento údaj správný je. Papír, který do tiskárny lze dát má rozměr 8,5x7,2 cm. Tiskárna je malá a skladná. Vleze se do batohu i průměrné kabelky. Lze ji tak mít stále u sebe. Příslušenství, které se k tiskárně dá dokoupit, jsou papíry a cartridge (barva). 

  Abych nebyla jen pozitivní. Pořizovací cena tiskárny i náhradního příslušenství je vyšší, když si cenu zdvojnásobíme, můžeme pořídit klasickou velkou tiskárnu, která nám fotky také zvládne vytisknout. Myslím že puberťákovi, který by nejradši měl vytištěné všechny fotky, by se tiskárna vůbec nevyplatila a dost prodražila. Ale pokud je užívána s rozumem a opravdu pro potěchu, případně pro tvorbu ať už scrapbooku či turistického deníku, je určitě skvělým pomocníkem. Ocenila bych možnost koupit větší balení s cartridge a papíry. Možná jsem špatně hledala, ale balení 20 papíru s barvou mi přijde zbytečně malé a člověk musí myslet na to, aby si koupil více balení, případně, aby objednal s předstihem. Dokážu si představit situaci, kdy máma od dětí konečně najde čas po měsíci si sednout v klidu k tvorbě a zjistí, že má moc fotek a málo papíru. 

  A teď ke speciálnímu průběhu našeho testování. 

  Chtěla bych vypíchnout komunikaci s týmem Modrého koníka, který má na starosti právě testování. Ačkoliv jsem na odpověď čekala den dva, vyřešili Jsme i docela zásadní problém. Měla jsem tu čest testovat tiskárny dvě. Jedná ale byla vadná. Přišla mi s rozbitým růžkem. Všimla jsem si toho, až po vytištění pár fotek. Protože jsem začala tiskárnu studovat, proč fotky nejsou tak pěkné jako na obrázku. Fotky byly ve velmi špatné kvalitě. Proužkované, barvy byly vybledlé, no prostě celkový dojem velmi špatný. Nedalo mi to a kontaktovala jsem tým Modrého konika. Paní, která se mnou komunikovala přes zprávy tady na koníkovi, kontaktovala firmu Canon, se kterou jsem se pak spojila přímo já. Firma mi s omluvou zaslala tiskárnu novou. A já jim obratem poslala vadný kus, aby mohli zjistit závadu. Komunikace byla rychlá a zákaznický servis nemůžu než hodnotit kladně. Do týdne jsem tak mohla v testování pokračovat. 

  První přístroj byl černý, černá barva se určitě hodí do každé domácnosti, ale pro milovníky barev jsou k dispozici ještě dvě barvy, zelená a růžová. Druhý přístroj mi přisel růžový, růžová je jemná, není křiklavá a bude zdobit interiér. 

  Nakonec přidávám porovnání fotek. A pro všechny budoucí testery vzkaz. Nebojte se nikdy ozvat, když budete mít nějaký problém. Lepší je se zeptat, než přemýšlet, jak proboha mám napsat recenzi, když fotka vůbec nenaplnila očekávání? 

  Moje úplně závěrečné hodnocení testování je kladné a tiskárna u nás doma najde další využití. 

  #test_canon5 #recenze #recenze_canon_selphy4

  zuuuzan
  3. dub 2022    Čtené 64x

  Nejkrásnější vzpomínky jsou ty na papíře. Recenze Canon SELPHY Square QX10

  Pamatujete si ještě fotoaparáty na klasické filmy? Kdy jste cvakli a doufali, že se fotka povedla a museli počkat, než dofotíte celý film, ten odnést do fotosběrny a čekat několik dní na vyvolání? Ta doba už je dávno pryč. Dnes je samozřejmostí mít mobilní telefon s kvalitním fotoaparátem, fotek pořídíme, kolik chceme, ihned zkontrolujeme, smažeme, případně vyfotíme znovu. Většina fotek ale, bohužel, zůstane pouze v digitální podobě a nikdy se nedostane na papír, což je obrovská škoda. Připravujeme se tím o krásné rodinné chvíle, kdy za nevlídného počasí listujeme starými alby s fotkami z dětství a vzpomínáme. Ale kdo by v dnešní době přetahoval ty stovky fotek, které máme v mobilu, do počítače, probíral je, upravoval a posílal do tisku? Naštěstí však existují chytrá řešení, jako je právě malá přenosná tiskárna od firmy Canon - SELPHY Square QX10, díky které můžeme během chvíle vytisknout jakoukoliv fotku rovnou z mobilního telefonu. 

  Miluji vzpomínky na fotografiích, a tak fotím kde co a nejhorší je, že nic nechci smazat, z čehož občas můj manžel šílí, protože máme z jednoho výletu třeba 20 podobných fotek. Jenže pro mě je na každé té fotografii zachycen jiný okamžik, každá časem vyvolá jinou vzpomínku. Možná proto už mám přeplněné i uložiště na Googlu a o paměti telefonu raději nemluvím. Snažím se sice jednou za čas fotky přetáhnout do počítače, roztřídit do jednotlivých složek, upravit a alespoň dvakrát za rok část z nich vytisknout. Jenže najít si na to ten čas, obzvlášť teď, když máme o malého člena domácnosti navíc, je většinou obtížné. Takže když jsem viděla, že je možnost zapojit se do testování o malou přenosnou tiskárnu, ani chvíli jsme neváhala. 

  Canon SELPHY square QX10 je kompaktní tiskárna, kterou sbalíte snadno s sebou na jakýkoliv výlet či párty. Existuje v několika barevných variantách. Mně se dostalo do ruky bílé provedení. Součástí balení byly i dva balíčky fotografických papírů. Každý balíček obsahuje 20 papírů, rozdělených zvlášť do dvou pytlíčků, a tiskovou kazetu. Balíčky snadno později samostatně zakoupíte, cena se v současné době pohybuje kolem 350 - 400 korun za balíček. Jedna fotografie tudíž vyjde skoro na 20,- Kč, což samozřejmě není úplně málo na to, že se jedná o malou fotku o rozměrech 68x68 mm. Výhodou je, že všechny papíry jsou opatřeny samolepící vrstvou a fotografie tak mohou sloužit zároveň i jako samolepka. Na tvorbu alba proto nepotřebujete kupovat speciální polepky nebo fotorůžky, pouze za okraj stáhnete a nalepíte, kam potřebujete. Nejen díky svým rozměrům tak může být tiskárna skvělým parťákem na různé oslavy a svatby, kde fotku během chvilinky vytisknete a můžete nalepit třeba do svatebních vzpomínkových knih. 

  Canon SELPHY square QX10 pro mě nicméně byla zajímá hlavně jako tiskárna do batůžku na dovolenou a výlety. Je malá, nepříliš těžká a stačí k ní sbalit napájecí kabel, který je součástí balení, a adaptér (není součástí balení), ale použijete jakýkoliv, např. z nabíječky na mobilní telefon, kterou stejně na dovolenou povezete. Vlastní spuštění tiskárny není nijak složité a provedete ho jediným tlačítkem. Před samotným tiskem pak už jen vložíte fotopapír a toner. I s tím vám poradí mobilní aplikace a krok po kroku vám bude říkat, jak postupovat. Vše je uvedeno i v návodu, který je součástí balení.

  Aplikace k tiskárně se jmenuje SELPHY Photo Layout a bez problémů ji stáhnete v Google Play či App store a díky ní fotky z tiskárny jednoduše vytisknete. Aplikace je uživatelsky nenáročná, ale je pouze v angličtině. Ihned na úvodní obrazovce aplikace se nabízejí dvě možnosti  - tisk konkrétní fotky z požadované složky v telefonu nebo tvorba koláže. U obou variant je možné doplnit k fotografii jakýkoliv text, datum či rámeček (pouze do oblasti fotky, ne na bílé okraje), fotku si upravit a vybrat oblast tisku. Bílé okraje můžete nastavit na úzké, standardní, či široké. Základní úpravy fotky tak uděláte v aplikaci přímo před tiskem a nemusíte fotografie předtím nijak upravovat v jiném programu. Možnost koláží je skvělá, můžete si vybrat z několika přednastavených rozložení obrázků a určitě vždy najdete takové, které fotkám bude vyhovovat (různé kombinace fotek na výšku a šířku jsou jinak občas oříšek).

  Prvotní použití tiskárny bylo zamýšlené hlavně na cestovatelský deník naší malé holčičky. Ještě než se nám narodila malá dcerka a koupili jsme první oblečky, už měla doma cestovatelský deník. Líbil se nám nápad, že jí do něj od narození budeme psát o místech, která jsme společně navštívili, lepit fotografie a vytvářet takovou knihu vzpomínek, do které postupem času bude přispívat sama - kreslit obrázky, lepit vstupenky a časem i psát vlastní postřehy a zážitky z výletu. Zatím to za ni dělá maminka, která má občas ale problém projít všechny fotky z výletu, upravit je a poslat do tisku. Ano, mohu dojít do fotoautomatu a během chvíle tam fotky vytisknout, ale ani tak se k tomu často v prvních týdnech po výletu nedostanu a vzpomínky se pomalu vytrácejí. Takže tiskárnička od Canonu byla ideálním řešením pro náš cestovatelský deník. Přišla akorát v době, kdy jsme odjížděli na jarní prázdniny do Českého Ráje, a tak nebylo lepší možnosti jí otestovat, než přímo tam. Po celém výletním dni jsem večer po uspání malé usedla a mohla v klidu do deníku zapsat všechny čerstvé postřehy z výletů a rovnou k tomu vytisknout i fotku! Navíc se snažím, aby v deníku bylo co nejvíce vzpomínek, ale zároveň, aby deník naší malé holčičce vydržel co nejdéle, a tak nemohu každou dovolenou popisovat na několik stránek. 😀 Koláže mi tento problém vyřešily. Mám spoustu malinkých fotek, které zaberou málo místa.

  Jedno z možných rozložení koláže - 4 stejně velké čtvercové obrázky.

  Vytvořila jsem různé koláže a obrázky rozstříhala, sloupla z papíru a jednoduše nalepila.

  Popisky můžete psát fixem do bílé oblasti fotky nebo rovnou v programu vepsat do obrázku.

  Pokud bych to měla shrnout, je Canon SELPHY square QX10 skvělá věc pro ty, kteří milují fotky v papírové podobě a nemají tolik času na to věnovat se jejich úpravám a odesíláním do fotocenter k tisku. Je ideální na tisk fotek na různé akce a oslavy, ale třeba i jen na výlet k babičce, kdy sice odjedete, ale jí na lednici necháte na památku malou fotku z krásného dne. Tvořiví jedinci ocení i možnost úpravy fotek před tiskem přímo v programu a možnost nalepení fotografie. Jedinou nevýhodu vidím v ceně, jak tiskárny, tak papírů, která sice není nijak přemrštěná, i přesto si myslím, že je poměrně vysoká, a tak spousta lidí stejně sklouzne raději ke klasickému vyvolávání fotek jednou za rok. Jenže za fajn věci si člověk musí trochu připlatit. Pokud tedy rádi tvoříte alba nebo vzpomínkové knihy, mohu její koupi jen doporučit. 

  #test_canon5 #recenze #recenze_canon_selphy4