Příbytek na váze ve 2. trimestru

alenkara
26. říj 2017

Ahoj holky,

jdu na výzvědy 🙂

Jaký jste měly váhový přírůstek od začátku těhotenství až do konce druhého trimestru?

Já jsem teď na začátku 16. tt - během prvního trimestru jsem přibrala kilo a čtvrt, teď najednou za dva týdny celé jedno kilo 😨

Jsem těhotná poprvé, všechno je pro mě nové 🙂)....

jednaajedna
26. říj 2017

@alenkara Ahoj 🙂 Já začínala na 55 kg...na konci 12tt necelé kilo navíc, na konci 18 tt další kilo a teď, po dvou týdnech na konci 20tt mám další kilo...s tímhle tempem budu brzy pěkná koulička 😀

monculais
26. říj 2017

Mám týden do konce 2.trimestru, čekám také první. Původní váha byla 64kg. Zhubla jsem na 62kg. V 1.trimestru jsem nepřibrala nic. Hrozně dlouho trvalo než jsem se dostala na původní váhu. Mezi 20 a 24tt jsem přibrala 3kg. Za posledních 14 dnů jen 1kg. K dnešnímu dni mám 68kg.

alenkara
autor
26. říj 2017

@jednaajedna Blázneee, to máš nádherné! Spíš koukej jíst víc, ať nemám takovej mindrák! 😖😝

neria55
26. říj 2017

Původní váha 62,5kg,
12tt 63,8kg,
16tt 66,2kg
tedka jsem konec 18tt a mam 66,6kg 🙂 takze nastesti uz tak rychle nejde, ale to teprve prijde 😀 jsem od 8tt na rizikovém, takže pri tak dlouhem pobytu doma nejde nepribrat 😀

pucmelinka
26. říj 2017

Ja dohromady pribrala 10 kilo,v prvnim trimestru jsem byla - 2 kg, v druhym trimestru jsem nabrala 7 kilo,z cehoz 5 kilo bylo dost skokove a zbytek ve tretim...

jednaajedna
26. říj 2017

@alenkara No já mám právě teď pocit, že budu ten případ, kdy z 55 vylezeš na 70...a neslezeš a neslezeš 😒 Protože jediné, na co v posledních dnech myslím nejvíce, je ...děťátko promiň...ČOKOLÁDA 😀 A Vánoce před námi...no hlavně zdraví, říkám si, hlavně zdraví 🙂 😉

llenka1
26. říj 2017

No u mna pred tehu 10kg minus... chudla som zo 75 na 65 kg behom 1/2 roka :D
Prislo tehu, ja teraz koncim 13tt a vaha 66,7 ... a od 6tt PN... takze sa gulatim 🙂 Este stastie ze som predtym schudla teraz mam co naberat nazad :D

vanea
26. říj 2017

Původní váha 52kg/170cm, váhový přírůstek až do 3.trimestru 0kg, před porodem 53,5kg, po porodu 49kg, nyní po 7 týdnech od porodu 48kg. Malý nabírá jak zběsilý, kojím ;) (porodní 2,68kg a nyní 5kg)

lstuchlova
27. říj 2017

Na konci druhého trimestru jsem měla asi + 6 kg. Pak jsem ještě během dvou týdnů přibrala další kilo. Od 29. týdne držím dietu kvůli cukrovce, 1, 5 kg jsem zhubla, takže k dnešnímu dni (32 tt + 6) mám oproti váze před těhotenstvím navrch 5, 5 kg, což už je aktuální 2 týdny. Buď už nepřiberu, nebo jen málo. Nestěžuju si... 🙂

lucie_91
27. říj 2017

Končím 2.trimestr a mám +15kg (byla i chvíle, kdy jsem za týden nabrala 4kg a následně pak za 2 dny 2kg). Snad se to teď nějak ustálí. Začínala jsem při výšce 173cm na 61kg, teď mám 76kg, ale není to nijak moc poznat, co říká okolí. Tak jsem ráda.

alenkara
autor
28. říj 2017

Holky, díky moc! 🙂 Asi se nebudu tolik pozorovat... Jenže víte jak: moje mamka přibrala se ségrou 20, se mnou 25, bříško má neuvěřitelně popraskané, shazovala to chudák pak asi dva roky 🙂)...

pisisvori
15. únor 2018

Do 17tt jsem pribrala 1kg, do 31tt dalsich 8kg a do 40tt dalsi 10kg 🙂, ale byla jsem pred tehotenstvim hodne hubena a malo jsem jedla, dcera mela 3959g, v porodnici zustalo jen 6kg, ale do 3m byl zbytek pryc.... U druhe dcery jsem pribrala jen 16kg a pribirala spise v tom druhem trinestru, na konci uz malo. Mela take 3950g porodni hmotnost, v porodnici jsem nechala 9kg a na konci sestinedeli jsem mela o 3kg mene nez pred tehu. Podotykam, ze u obou jsem jedla spise hodne dietne, rozhodne ne za dva. Pri kojeni bylo u me jedine obdobi, kdy jsem mohla jist v podstate cokoli a netloustla jsem.

pisisvori
15. únor 2018

Jinak brisko jsem mela vzdy velke, ale nastesti tehu a vzdy 16m kojeni nemelo ani v mem veku (34 a 39let ) vliv na vzhle prsou a neudela se ni ani jedna strie- je to proste jen genetika. Jen teda spek na brise mi zustal dost velky, ale tam mam pocit, ze uz je i ten vek, ze se tuk zacina ukladat do pneumatiky 🙂

karlajasmine
15. únor 2018

Ja bych to az tak neresila, dulezity je poslouchat svoje telo a zit v tehotenstvi tak, jak potrebujete.. myslim, ze priroda sama napovi, jak se clovek ma chovat, jak jist atd.. ja jsem ted u druheho tehotenstvi pribrala 25kg a asi to melo duvod, protoze ted jsem 4,5 mesicu po porodu na svoji vaze, litam kolem deti a nezastavim se, takze jsem tu rezervu asi potrebovala..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru