Mám strach, že se nedokážu o miminko postarat. Mátě někdo stejné pocity?

romyys
25. únor 2022

Zdravím čekám své první dítě a mám strach že se nedokážu o miminko postarat 😢máte taky někdo takové pocity u prvního miminka? Že budete špatná matka a že to nezvládnete?😢

jjasmina
25. únor 2022

@romyys měla jsem úplně stejné pocity, takže tvé pocity jsou dle mě v pořádku ❤️

jako_mala_holka
25. únor 2022

Jo, měla jsem podobné pocity... Ale věř tomu, že hodně věcí naskočí fakt samo, já to úplně nechápala, kde se to vzalo... Hele, je to v pořádku, mít takové pocity... Ale budeš skvělá máma, uvidíš 🍀

klokanka31
25. únor 2022

@romyys Taky jsem se na začátku těhotenství bála. Ale myslím že většině žen to po porodu naskočí a je všechno OK. Já měla ambulantní porod,takže jsem do všeho skočila rovnou po hlavě,a všechno šlo tak nějak automaticky...neboj budeš skvělá máma,pochybnosti k tomu prostě patří 🍀

gbp
25. únor 2022

@romyys hele a me nenaskocilo nic, chtela sem si vse precist a nechat si ukazat 🤷🏼‍♀️ nikdy sem nepochopila, kdyz nekdo mluvil o nejake intuici... a tak mi neco ukazali v porodnici, neco mamka, furt sem zhavila internet a vsechno ji nechala zapit mlikem, protoze sem opravdu nepoznala, jestli rve, ze ma hlad, chce spat, chce se chovat nebo prebalit. tak sem vzdycky skusila vsechno 🤷🏼‍♀️ a myslim, ze sem dobra 😄👍 dcera me ma rada a dosud jsem ji svoji peci neublizila 👍 ale snadny to pro me nebylo, to rikam narovinu, navody na ne nedelaj a navic to chce kazde jinak 😄🙈 a jasny, muzes zkusit vsechno, ale co vsechno, kdyz nevis, ze? 😅 ale bude to v pohode, kdyz sem to zvladla i ja, zvladnes ty taky 👍 a podle me je dobre, ze se toho bojis, kdyz nemas zadne zkusenosti, bylo by divny kdyby ne 🤷🏼‍♀️

romyys
autor
25. únor 2022

@jjasmina dobře tak děkuji ☺️

romyys
autor
25. únor 2022

@jako_mala_holka děkuji moc za podporu ☺️👍

romyys
autor
25. únor 2022

@klokanka31 dobře chápu tak děkuji za podporu ☺️👍

romyys
autor
25. únor 2022

@gbp dobře díky moc za odpověď ☺️👍

izzylka
25. únor 2022

@romyys 😅 neboj, bude to ok 😅 my ten mateřský instinkt máme v genech 🤣
Bála jsem se u prvního i u druhého a vždy to prostě jde vše automaticky 👍🏻 to mimčo potřebuje najíst, přebalit a spát...postupně budou sice přibývat další potřeby, ale vždy na vše přijdeš. Budeš unavená a občas zoufalá, ale o to malé se vždy postaráš 🙂 ona to nakonec zas taková věda není 😅

janule0123
25. únor 2022

@romyys Ja se bála až po porodu … v porodnici… ze to nedám a co budu dělat ať půjdu domu 😂😂😂tak jsem tam tak dvě hodiny prořvala

ekou
25. únor 2022

Nikdo se rodicem nenarodil. Takze je lepsi se hodit do pohody a casem se to utrepe

biciklissie
25. únor 2022

Bála se jsem se stejně jako ty. A nic mi po porodu ne naskočilo. A k tomu děsný strach o miminko, ze mu něco bude, že mu omylem ublížím. Ale člověk se to postupně všechno naučí. Něco mu ukážou, něco si přečte, něco si domyslí, atd. Taky jsem nikdy nepoznala, proč miminko pláče a to už mám druhé. Prostě zkouším jednu věc po druhé, dokud něco nezabere. Bude to dobre, strach je v tomto naprosto prirozeny.

romyys
autor
26. únor 2022

@biciklissie dobře tak děkuji za odpověď 😉

veruuu_kubesovic
27. únor 2022

@romyys
když jsem poprvé porodila, tak v porodnici jsem fungovala normálně, to mi nějak naskočilo, doma už jsem si tak jistá nebyla, neuměla jsem kojit, dcera plakala a já s ní...pak jsem ji dala UM a bylo zase dobře...
Ale u prvního me vše hned vykolejilo, proste to není tak jednoduché jak to vypadá...

svha
27. únor 2022

Právě tyhle pocity mi přijdou v pořádku. Hodně je v tobě a porodem, celkově vším tím kolem, to v tobě probudí. A manuál fakt není. Kolikrát jsem chtěla najít čudlík, aby se vše vypnulo 😁. Protože to je nádherné i náročné zároveň. A stojí to za to ☺️.

holkaokomodra
27. únor 2022

@romyys naprosto! a obcas jsem se jeste citila, ze to vubec nedavam a to dokonce i ted u druheho 😂 tvoje pocity jsou uplne normální a neboj uz to, ze nad tim takhle premyslis svedci o tom, ze ti na tom zalezi, takze budes urcite uuuuuzasna mama ❤️

veronicka89
27. únor 2022

@romyys ono je to takove rozporuplne ...

Na jednu stranu je pece o mimco takova jednoducha...

Davas jidlo a menis plinky ...jo jako oblikani je ze zacatku krkolomnejsi...ale jakmile clovek zjisti ze mu nic neupadne kdyz se ho dotknes ...cloveku to doda kuraz 😅...

Takze ono na tom nic neni v podstate ...

( myslim ze peci o dite zvladaji i celkem jednodusi lide ...kdyz to reknu trosku blbe ... Laska snaha trpelivost)...

Potom tam je to druhe ze clovek je nekdy fakt nevyspany...v haji ...ma rozmajdane hovinka na prebalovaku....poblite cerstve prevlecene prosteradlo ...apod...

Ale ono jsou pak tyhle veci celkem nepodstatne kdyz si nebudes na sebe klast naroky typu ...musim vypadat jano top modelka jak ty kocky z insta....musim mit navarene uklizene a byt v topu...

Proste bud v pohode ...delej co zvladas...pozadej o pomoc klidne i rodiny nebo kamosky...porid si nositko...kolibku...( klidne i z bazaru ptz neco vam sedne neco treba ne )cokoliv co myslis ze ti pomuze ...

🙂 me kdyz mam den blbec pomaha kdyz si reknu ze tohle netrva dlouho...ze je takhle blby tenhle den
... Tohle obdobi a ze to tak rychle leti ze co je to mesic ...rok...skoro nic...

🙂 ale uvidis bude to fajn

me_druhe_ja
27. únor 2022

Myslím, že 99% žen má před prvním porodem strach, že tu péči nezvládne. Ono se to nedá představit. U spousty věcí naskočí instinkt, spoustu věcí tě naučí.... každopádně určitě nemá smysl říkat "neměj strach", stejně ho budeš mít....🙂

merope
28. únor 2022

@romyys Tak tento strach - že se nepostaráme, či zda to děláme dobře, je asi normální.

Podstatné je si uvědomovat, co je v pořádku a co patologie. A umět si nechat pomoci, poradit - mít "zkušenější" kamarádky, kam se třeba dá zavolat. Já často volám sestře či kamarádce s různými zdravotními "neduhy" (které se typicky dějí v pátek večer, že ano...).

A jinak se ti stane kupa zpětně srandovních situací - třeba já byla docela dlouho přesvědčená, že plenka se musí namazat krémem, jak mě to učili v porodnici - dáš plenku pod dítě, namažeš zadek a zbytek krému si otřeš do plíny, protože ta je poblíž a krém tam vůbec nevadí. No a já pak řešila, kolik toho krému tam dávat... 😀.

Že plenkové kalhotky se můžou na krajích roztrhnout a nikoli se je pokoušet "s náloží" sundat přes nožičky, to jsem zjistila, až už jsem je nepotřebovala.

Všechny se učíme. Pořád. Pokud ti nabídne návštěvu nějaká zkušená matka, neodmítej. Nech si ukázat triky a tipy - a nemusíš je poslouchat, pokud se ti to nezdá.

romyys
autor
1. bře 2022

Děkují všem za rady 👍☺️

luci028
1. bře 2022

@romyys Ahojky,vůbec se neboj tvoje pocity jsou naprosto normální 🙂.Počkej až miminko uvidíš nejkrásnější pocit❤.Človek se učí každý den jak já říkám mám dceru 10,dceru 4 a obě dvě mě nečím každý den překvapují.Ted čekám 3 a věřím,že to bude podobné :D.Jinak s první jsem se bála taky a v pohodě,s druhou jsem se bála,že sem vše zapomněla a teď si říkám no tak snad si něco pamatuju :D,ale vždy to naskočí ❤.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru