Jméno Božena. Není to v dnešní době úplně mimo?

kozaci
28. srp 2023

Ahoj holky, za pár dní mám termín porodu a z dívčích jmen jsme doposud měli vybrané jméno Alžběta. Dnes za mnou muž přišel, že jméno Alžběta je sice krásné, ale nějak by mu k našemu miminku nesedělo, a že vybereme jiné.
Jsme pro tradiční česká jména, s tím, že nechceme ta, která jsou v rodině. Z tohoto důvodu to nebude Marie, Kateřina, Anna, Tereza.
Nějak padlo i jméno Boženka. Není to v dnešní době úplně mimo mísu? Jako, mě se v podstatě líbí, jen bych ráda slyšela názor ostatních.
(Nevíme pohlaví, tak nejsem s původní Alžbětou úplně zžitá).

zlataberta
28. srp 2023

Anděla je krásné jméno, mi se Božena nelíbí.

malanoha
28. srp 2023

Já jsem ve spoustě věcech staromódní a stará konzerva, ale jméno Božena mi připadá v dnešní době úplně mimo. Pro roztomilou malou holčičku nebo citlivou dívku v pubertě je to tvrdé a skoro jak pomsta..

dixi86
28. srp 2023

Božena je za mne snad jedno z nejhorších jmen, hlavně v této době. Ostatní jsou hezká, ale tohle je tvrdé i na babičku...Já si ze jména nesu celý život kříž a to je o chlup lepší než Božena. Ale nesnášim ho. Tak neudělejte tu chybu také...A k Elišce je to naprosto protichůdné...

werik153
28. srp 2023

Originální. Žádnou neznám...za mě ano.
Můžete si to pak upravit jak chcete.
Boží, Božínko , Boženko....Božule ....

vendy299
29. srp 2023

U některých jmen si říkam co k tomu ty rodiče vede.. Božena je za mě prostě pomsta rodičů :D V pubertě s tím bude mít akorat problemy

te_reza
29. srp 2023

Mě se Božena nelíbí. Představím si pod tím jménem spíš nějakou starou babku, než miminko.

zmrzlinka
29. srp 2023

Své dceři bych ho nedala.To raději Růženku, Ludmilu,Libušku ....

uzivatelkapetra
29. srp 2023

A Milada nebo Bohdana? Taky pěkné jména a z obou znám jen po jednom kusu a 50+

dandaa
29. srp 2023

Jméno se mi líbí a je originální narozdíl od jmen ,které má teď každá druhá holčička jako je Ema ,Ela ,Stella atd . V okolí máme Libušku ,Karlu, Pepinu, Františku a jsou jediné ,což mi přijde super . I má dcera je jediná se svým jménem. Nechtěla jsem jméno co má každá jelikož je potom rozlišují přezdívkou a ne vždy hezkou .

kijonkova.k
29. srp 2023

@kozaci mně se z těch českých líbí Antonie, Štěpánka, Josefína.Bozena je babicka,pro dítě se mi nelíbí.

pilzzee
29. srp 2023

Proboha jen to ne. Myslete taky na to nebohy dite, toto ji nemuzete udelat 😀 Kdyz uz starsi jmeno, tak se da vybrat i mezi temi nadcasovejsimi. Z vyse zminenych treba Andela nebo Antonie nezni uplne spatne, hlavne se z nich da udelat pekny tvar. Taky jsem znala jednu Zlatku, rikala si Goldie. Jak chcete rikat Bozene? Bóžo? Božule? Božko? 😀

pavlinar
29. srp 2023

Dceri nekdy rikam Bozeno nebo Bozidaro.. je bozi a dar od boha 🙂 jmenuje se uplne jinak.. Jmeno se mi libi, ze je neotrele. Ale taky na me pusobi stare. Coz si myslim, ze je jen o zvyku, nez se to jmeno "dostane do ucha". Treba Zofie mi prisla "hrozna". Ted jednu malou super holku znam osobne, a na hristi se tuhle potkaly 3 Zofky. Nebo Andela (prvni reakce, proboha proc?). A pritom tak krasne jmeno.
Ale ne, osobne bych ho nedala. Co holky uvadeji me zaujala Libuse a Stepanka.

eldoradoh
29. srp 2023

A co jméno Antonie?

sayast
29. srp 2023

Mela jsem mladou kolegyni Blazenu a ta tim vyslovene trpela. Mne to tak hrozne neprislo, kolegyne byla moc fajn. Ale jmenovat bych se tak take nechtela 😶. Za me Bozena ne. Prijde mi to babkovske. Je spousta jinych krásných starsich jmen

me_druhe_ja
29. srp 2023

Taky bych pro Boženu nehlasovala. 🙂
Z těch starých českých jmen bych spíš vybírala Růžena, Františka, Antonie.... Když nechcete Anežku, což je boží jméno.
A ještě se mi děsně líbí Viola. 🙂

Nicméně je úplně jedno, co se líbí cizím lidem. Hlavně, aby se jméno líbilo tobě a partnerovi. 🙂

zelenaesmolda
29. srp 2023

@kozaci
Nebozka zena Bozena.
Me se to jmeno nelibi,predstavim si tlustou starou zenskou.

sorboni30
29. srp 2023

@kozaci mám nej kámošku Boženu. Nechává si říkat Bója.. Bylo to zvláštní když se mi kdysi představila. Myslela jsem, že si dělá srandu.. Já bych jméno dceři takové nedala, ale každému se líbí něco jiného 🙏
Já mám doma rok a půl letou Barunku ♥️
V okolí málo slyšitelné.

sorboni30
29. srp 2023

@zelenaesmolda no vidís. A moje nej kámoška je Božena. Štíhlá vysoká blondýna 😉🤣

izz76
29. srp 2023

@kozaci Božena je pro mě jedno z nejosklivejsich jmen,nikdy bych tak svoji dceru nepojmenovala. Naopak Alžběta je krasne jméno,také jsem ho měla ve výběru.

kozaci
autor
30. srp 2023

Díky všem.
Jsem typ, co potřebuje trochu déle přemýšlet. Nejen o jménu. A tím, že celé těhotenství počítám s Alžbětou a dva týdny před TP mi muž řekl, že by jsme mohli dát jiné jméno, že mu ta Alžběta nějak nesedí mě dost rozhodilo, tak jste mi pomohly. Božena to nakonec nebude 🙂

lutu11
30. srp 2023

@kozaci Nedala bych.

kacajak
14. zář 2023

@kozaci pokud se ti jméno líbí, dej ho.. mému bráškovi se na začátku července narodila Libuška..

baja1122
14. zář 2023

Nedala bych. Moje babička se jmenuje Božena a celý život nadává, nelíbí se jí to.. Měla se původně jmenovat Apolena a celý život o tom mluví, že by to znělo určitě lépe než Božena. Každopádně nelíbí se mi ani Ludmila (Lída), Růžena.. Z těchto podobných mi přijde dobrá Bohdanka, ale znala jsem na intru i jednu Jindřišku (mladá 15 letá holka) a teda.. Za mě ne. Od mala se jí pořád někdo posmíval.

rosie18
14. zář 2023

Jmenuji se Ruzena a to je dost podobne. Osobne jsem si ke svemu jmenu nasa cestu az v dospelosti. Uplne nenavidim, kdyz me oslovi nekdo Ruzeno, to mam hned pocit, ze jsem neco provedla. Da se pouzit zdrobnelina treba Ruzenka/Bozenka, Ruzi/Bozi, koukam, je to fakt skoro stejne. Byvala kolegyne me oslovovala Ruzen a to bylo hezky. Drzim pesti, at vyberete jmeno, co se bude miminku hodit. Jo a dcera je Laura 😍

barumrallyebum
14. zář 2023

Uz jako mala jsem to vnimala jako osklive jmeno na starou babku ☹

apokalismus
14. zář 2023

@rosie18 to mám stejně se svým jménem, když mi někdo řekne Pavlíno tak to je jak když švihne bičem a až do dospělosti jsem to jméno nenáviděla... zato jméno babičky a mamky se mi vždy líbilo... mamka je Růžena a její máma byla Božena 😂

terulin
14. zář 2023

To je Škoda, že to nebude Boženka. Mně to přijde moc hezký.

kolibricek36
14. zář 2023

@kozaci my máme Alžbětu, jinak k Elišce, se mi líbí Žaneta, či česky Jana, ono Eliška a Alžběta v cizině mají tentýž tvar. Máme v rodině i Agnes na říkáme ji Anežka česky

martinka0209
14. zář 2023

Boženka je hezký,dejte co se líbí vám,my máme Elišku,Leontýnku a Marušku a stejně si všechny tři děti pletu někdy vyjmenuji všechny jména než se trefim 😀,podle mě to je jedno,jaké jméno dáte 🙂,stejně si to budete plést

lucieevita
14. zář 2023

@kozaci máma Barboru. Možná by to byla pro vás také variata. Boženka je hezké jméno, vadí mi ale zkrácené verze Božka, Boža🤷

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru