Porodnice Apolinář

7 zkušeností

Porodnice Apolinář je neznámější pražskou porodnicí, která je svou velikostí považována za největší porodnici v Evropě. Patří také mezi nejdéle bez přestávky fungující porodnice na světě.

Porodnice Apolinář

Co nabízí porodnice Apolinář

Registrace k porodu v porodnici Apolinář

V den ukončení 14. týdne těhotenství15 (14+0) je rodička vyzvána k registraci k porodu, kterou porodnice u Apolináře upřednostňuje on-line formou.
Pokud rodička1 upřednostní osobní registraci k porodu, měla by se ve stejnou dobu svého těhotenství24 dostavit osobně do těhotenské ambulance v pracovní den od 15:40-15:50 hodin.

Co s sebou do porodnice Apolinář

 • doklady:
  • občanský průkaz (cizinky pas)
  • těhotenskou průkazku3
  • kartičku zdravotní pojišťovny
  • vyplněný dotazník o jménu dítěte podepsaný oběma rodiči
  • vdané matky - oddací list, svobodné matky - rodný list, rozvedené matky - rodný a rozvodový list
  • pokud se maminka rozhodne pro darování pupečníkové krve, odevzdává se také souhlas s tímto darem
 • pro maminku:
  • župan
  • gumové přezůvky
  • kosmetiku (sprchový gel, tělové mléko, krém)
  • toaletní potřeby, dva ručníky
  • masážní gel nebo olej
  • pomádu na rty
  • neperlivou vodu v PET láhvi
  • hroznový cukr nebo energetickou tyčinku
  • čtení, MP3 flash disk
  • 2 kojící podprsenky
  • vložky do podprsenky
  • spodní síťované kalhotky - dostatečné množství
 • pro tatínka k porodu:
  • pohodlné oblečení
  • přezůvky
  • svačinku a pití
  • fotoaparát, telefon, videokameru
 • pro miminko:

Související články

Více o porodnici Apolinář na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Apolinář
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Apolinář

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Apolinář?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
lucaz
5. únor 2018

4x u Apolináře...

Zažila jsem v této porodnici 4 různé porody: 2009 sekci - super!, 2013 porod - 21hodin - dlouhé, ale bezva péče. S nástřihem, o kterém jsem pak ani nevěděla - bezva, 2015 - 4kilová holčička, tak trochu náročnější a tam se to šití doktorce teda dost nepovedlo. A konečně 2017 - kvůli u mě najednou zjištěné hematologické vadě plánovaně vyvolaný. Díky předchozí sekci museli být opatrní, takže jsem konečně vyzkoušela i masážní vanu, olejíčky, hotelový pobyt na rizikovém - zkrátka nebývalé možnosti zařízení.

Samozřejmě se našel i sem tam trochu nepříjemný personál, ( nicméně rozhodně v menšině). ALE, mám krásné zdravé děti a celkově na porody vzpomínám ráda...!!!!

Koneckonců jsem se tam vždy vrátila. 😉

Kdyby cokoli, rada odpovím na otázky. 😉
0 poděkování
efea1986
27. črc 2015

Veliká spokojenost

Náš výběr s přítelem ohedně porodnice byl jednoznačný - Apolinář. Přítel se tam narodil a chtěl, aby jsem tam i já rodila. A ani bych neměnila.

Do porodnice jsem nastoupila v 00.30 hod, 23.2.2015. Už na příjmu byli všichni moc příjemní. Porodní sál to byl P1. Jelikož jsem přenášela a doma mi praskla voda, tak si mě tam nechali, ale malému se ještě ven nechtělo a mě kontraakce začaly až někdy kolem 03.00 hodiny ráno. To se dalo ještě snést, než se ale rozjely úplně. Sestřičky strašně milé, ochotné. Nějak asi kolem 13.00 odpoledne mě dali na porodní box, nechala jsem si píchout epidural, což taky byla sranda. Když mi ho chtěli píchnout, tak mi vždy přišla kontrakce a když končila jedna, tak navazovala další. No ale pak se to povedlo, tak to byla příjemná úleva.

Ale moc jsem se neotvírala tak mi píchli oxitocin. Poté, co mi píchli ten epidural, tak tam byl se mnou přítel, byla to pro mě velká opora. Pak, když epidural přestal působit, tak přítel trpěl za mě. Chtěl mi nějak pomoci od bolesti, ale nebylo jak, to už k porodu patří. Jenže našemu synáčkovi se ven pořád nechtělo, byl moc vysoko a lebedil si v bříšku. Dali mi další dávku epiduralu, ale ta už nezabrala. No a pak přišel doktor se slovy: "Slyšel jsem, že se Vám prej nechce rodit." Tak jsem mu řekla, že bych ráda, ale že malému se nechce ven. Tak na to mi odpověděl, že se na to kouknem. No a porod začal!

Je fakt, že se malému nechtělo. Tak mu museli trošku pomoct a já jsem za to i ráda. Pak se podařilo a malý vykouknul na svět ve 14.58. Měl krásných 54cm a 3950g a podotýkám, že bez nástřihu, což se i sám doktor divil, že jsme to tak hezky zvládli. Měla jsem akorát jeden vnitřní steh.

Jinak pochvala porodní asistence, protože po celou dobu, co se mě ujala, byla hrozně millá a ochotná. No a pak taky chvilku trpěla se mnou, bylo jí mě líto. Malého odnesli, umyli, změřili, zvážili, zabalili a pak dali příteli. Ten mi pak ten krásnej uzlíček přinesl. Pak mě po nějaké době odvedli na oddělení 6-ti nedělí - P15. Na pokoji jsem byla sama ten den. Malého si přes noc nechali sestry u sebe, lehce dopéct. Já byla za to ráda, že jsem se prospala a pak mi malého dovezli a byli jsme už spolu. Druhý den už mi pak dali na pokoj dvě maminky, tak to bylo příjemné. Hned jsem si tam padly do noty, a s jednou maminkou se stýkáme dodnes.

Na šestinedělí sestřičky velmi příjemné, ochotné, pomáhaly mi s malým co se týče kojení. Jenže náš synáček se rozhodl, že bude trucovat a přisát se nechtěl, takže s tím byly problémy a bohužel se nepodařilo ani přes kloboučky. Ale taky jsem tam narazila na dvě sestry: jednu, co měla noční - tak ta byla na facku teda, a druhá, co byla od miminek, tak taky strašně arogantní a nepříjemná.

Ale abych to shrnula. Od příjmu až po propuštění domů veliá spokojenost. A už se těším až tam budu rodit po druhé.

Takže zamě DOPORUČUJI!!!!!!!!! :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
0 poděkování
terlis
22. lis 2014

Porod SC u Apolináře

Zdravím všechny,
řekla jsem si, že napíšu svoji zkušenost s porodem.

Už od studií na VŠ mě porodnice Apolinář učarovala svou krásnou architekturou a dominancí VFN. Do porodnice Apolinář jsem se registrovala zejména pro skvělé perinatologické centrum, jelikož patřím k ženám, které mají rádi jistotu a perfektní péči, jsem ani příliš nepřemýšlela nad jinou porodnicí. Samozřejmě jsem si prošla mnoho diskusí a vyslechla si zkušenosti kamarádek. I přes některé negace, jsem své rozhodnutí nezměnila a jsem za to ráda.

Byla jsem 2x hospitalizovaná kvůli předčasným kontrakcím, jelikož jsem trochu workoholik a nemám nikdy oddych, tak jsem z toho skončila na rizikovém oddělení. Už během těchto hospitalizací jsem si k nemocnici získala větší důvěru, skvěle se o mě starali, nikdo nebyl nepříjemný a všichni se mě zdvořile představili pevným stiskem ruky, což velmi oceňuji, zejména kvůli mé profesi.

10.11.2014 jsem nastoupila do porodnice kvůli plánované sekci, jelikož jsem po vážném úrazu kostrče. Všichni mě přivítali, dali na monitor a doktor mi podrobně vysvětlil co mě čeká a možné komplikace. I přesto, že jsem se strachy i nervozitou klepala, mě uklidnil, že to bude dobré a rychlé. Na monitorech jsme zjistili, že mám silné kontrakce po 5 minutách a přitom jsem necítila žádnou bolest. Doktor mě vyšetřil a říkal že začínám rodit, ale malá nesestupuje a tedy mě sekce stejnak nemine. Sestřička mě připravila a odvedla na sál. Na sále byla naprosto perfektní mladá anestezioložka, která mi po celou dobu porodu byla skvělou oporou, stále mě hladila po tváři a držela za ruku. Pak přišel manžel, doktoři a malá byla za 5 minut venku. Nic jsem necítila. Doktoři se také představili a poté s gratulací odešli.

Na oddělení JIP byly tedy dost přísné a rázné sestry, ale když zjistily, že nepatřím k těm hubatým matkám, které si ze sester dělají služky, chovaly se ke mě slušně. Na oddělení P3 jsem se setkala s dobrými i horšími porodními asistentkami. Nikdo však nebyl nepříjemný a neochotný. Velmi mě potěšily dětské sestry oddělení P3, nemohu si ani na jednu stěžovat. Bohužel si nepamatuji jména, ale zejména dvě sestry mi neskutečně pomohly s malou, jak co se týče péče, tak kojení, tak i po psychické stránce.

Až budu rodit své druhé dítě, nepůjdu nikam jinam, než do této porodnice.
1 poděkování
pincola
27. led 2014

Byla jsem moc spokojená

Holky všem Apolináře doporučuji. Rodila jsem přirozeně, porodní asistentka milá, je fakt, že na sále jsou zašupovačky, ale jinak v pohodě. Na oddělení P3 jsem se cítila výborně, všichni nám moc pomáhali a až na jednu dětskou sestru, která z nás trochu dělala debily při instruktáži kojení, jsem se tam cítila moc dobře. Hlavní je pro mne laskavý přístup a toho jsem tam zažila hodně. Koupelny nejsou moc luxus, ale o to mi třeba vůbec nejde.

Už se těším, až se tam jednou vrátím!!!! :-)
0 poděkování
slavikovci
6. lis 2013

Porodnice Apolinář

Ráda také přispěji svou zkušeností v porodnici u Apolináře. Rodila jsem tam oba své syny.

U prvního syna mi museli porod vyvolávat, kvůli vysokému tlaku, přenášení a klesajícím ozvám. Přijali mě na čekatelský pokoj, který se nachází u porodních sálů, takže pro mě bylo trošku stresující poslouchat nářky, ale to jen v případě, že jsem chodila po chodbě, do pokoje nic slyšet nebylo. Vyvolávací gel začal pořádně účinkovat až druhý den, voda mi praskla brzy ráno, od té doby se o mě starala porodní asistentka, příjemná, milá a tak šlo vše snáž, i když jsem truchlila, že tam nemůže být manžel od začátku.

Na kontroly chodil i pan primář, starý příjemný pán a vše mi o situaci říkal a co bude asi následovat. Nakonec se vše urychlilo a už mi ani nestihli dát klystýr. Jakmile jsem ležela na sále, přivolali manžela, byla tam moje asistentka a dohlížela skvělá lékařka, která mi stále říkala, co a jak mám dělat, chválila mě a můžu říct, že přístup mě velice mile překvapil.

U druhého syna jsem neváhala a chtěla rodit zase tam. Jelikož to bylo brzy ráno, manžela tam se mnou nechali po celou dobu na porodním boxu. Boxy jsou oddělené zašupovačkami a je vše slyšet, jak už zde paní psala, ale mě to v tu chvíli bylo opravdu jedno. Opět jsem měla výbornou por. asistentku a lékařku, tedy moc milý přístup. Nemohu si opravdu vůbec stěžovat a dá-li zdraví, třeba tam jednou budu rodit i potřetí ;-)

Ještě bych doplnila, že na oddělení šestinedělí to bylo pro mě takové hektické, ale až na jednu sestřičku byly všechny milé a pomáhaly mi. Paní doktorky na dětském oddělení byly skvělé, pomáhaly s potížema, radily, co a jak s miminkem, pomáhaly při koupání. Vizity byly příjemné, na cokoliv jsme se mohly zeptat a poradit se. Toalety a sprchy jsou tedy na chodbě společné, ale čisté. Vložek dostatek. Jídlo prostě nemocniční ;-)

Na pokoji jsme byly poprvé 5 maminek, podruhé 3 a bylo to fajn, popovídaly jsme si, pomohly, lepší, než být sama. Návštěvy jsou na chodbě, pokud nemá maminka nadstandard. Po čtyřech dnech jsme šli domů. Takže já doporučuji :-)
0 poděkování
katy28
9. říj 2013

Porodnice Apolinář

Jak s oblibou říkáme s manželem, naše dcera se narodila snově...Den po termínu jsem byla na další kontrole a opět to chtělo zátěžový test, malá si monitor prospala...pan doktor usoudil, že když je vše dopečeno, není třeba čekat a druhý den si máme přijít pro holčičku, že ji vyvoláme...

Takže 7.15 nástup, veškeré procedury, klistýr apod...následně již v "kóji" - ano, to je nevýhoda Apolináře, porodní sály jsou odděleny zašupovačkami a vše je slyšet, ale upřímně, kdo si toho všímá, když rodí? (mně to teda vadilo při zátěžových testech, nebylo to zrovna motivující, slyšet porody:) a manžela jedna řvoucí rodička málem dohnala k mdlobám, ječela fakt teatrálně:)
Napíchli mi oxytocin a čekalo se...při kontrakcích jsem uvítala epidurál, bylo to bez problémů, pak jsem dáchla:)

Nebudu napínat, i když byli doktoři na službě spíš mladší, tak všichni přítomní působili sehraně, na mladší doktory dohlížel starší zkušenější a nenápadně nakukoval a kontroloval, porodní asistentka s námi žertovala a když došlo na kontrakce, byla skvělá a pomohla mi.
Musím říct, že personál je celkově moc milý...neříkám, že mají čas a prostor se věnovat každé mamince zvlášť, mně nešlo kojení a malá moc nespala, ale byly hodné...když jsem bulela při vizitě, že nás domů snad nepustí, když malá nepřibírá, tak mě uklidnily a nakonec všechno klaplo.

Budu tam na 99 % rodit zase, to je, myslím, nejlepší reference:)

A jen pro upřesnění, měla jsem nadstandard, což je asi trochu rozdíl oproti běžným pokojům, pro mě zásadní rozdíl, že koupelna (sprcha a toaleta) jsou na pokoji, který je pro dvě maminky.
K dispozici jsou vložky pro maminky, košile pro maminky, strava teda zrovna nerespektuje kojení:)

V čem je znát, že je nemocnice v historické části, je parkování, dost problematické, drahé před nemocnicí, levnější na parkovišti u psychiatrické léčebny hned za zdí:)
0 poděkování
pajula
25. kvě 2013

Porodnice Apolinář

Měla jsem rodit v Podolí, ale osud to chtěl jinak a rodila jsem u Apolináře, jelikož v Podolí malovali a miminko chtělo na svět dříve.
Nemůžu si na nic stěžovat.... milé sestřičky, gyn.doktoři i pediatři. Ve všem mi vyšli vstříc :-) :-), poradili, pomohli a vysvětlili co a jak :-), techniky kojení, koupání aj.
Měli jsme k dispozici porod.vložky v jakémkoliv množství a většinou 2 čisté košile na den, na mimi olejík a mastičku na prdelku.
Strávila jsem tam 5 dní a bylo mi tam báječně :-)
Doporučuji :-) Po druhé tam budu rodit zase.
2 poděkování