Porodnice Český Krumlov

7 zkušeností

Porodnice Český Krumlov
Porodnice v Českém Krumlově byla zřízena v roce 1953. O třicet let později došlo k její rekonstrukci a výstavbě nového gynekologicko-porodnického pavilonu.

Na gynekologicko-porodnickém oddělení se nachází 4 jednolůžkové (z toho 2 nadstandardně vybavené), 7 dvojlůžkových, 4 trojlůžkové a 1 čtyřlůžkový pokoj. Dva jednolůžkové, nadstandardně vybavené pokoje mají vlastní sociální zařízení, televizí, ledničku a telefon. Cena činí 350,- Kč/den.

Co porodnice Český Krumlov nabízí:

Co si vzít s sebou do porodnice?

 • doklady:
  • těhotenskou průkazku3,
  • občanský průkaz,
  • kartičku zdravotní pojišťovny,
  • oddací list (pro vdané ženy), rodný list (pro svobodné), rodný list + rozvodový list (pro rozvedené), rodný list + úmrtí list (pro ovdovělé), u cizinek místo občanky je důležitý pas,
  • doklad o určení otcovství,
  • dohoda o jméně57 dítěte,
 • k porodu:
  • omyvatelná obuv,
  • noční košili nebo delší tričko,
  • pití,
  • relaxační hudbu nebo vonný olej,
  • YAL1, vhodný místo klystýru15,
  • fotoaparát nebo videokameru,
  • masážní olejíček.
 • na oddělení šestinedělí:
  • hygienické potřeby (mýdlo, hřeben, zubní pastu a kartáček, balzám na rty, krém na obličej, ruce a tělo, šampón, mýdlo na intimní hygienu),
  • 2-3 ručníky,
  • porodnické vložky,
  • papírové kapesníky a toaletní papír,
  • kojící podprsenku16,
  • vložky do podprsenky14,
  • mast na bradavky,
  • jednorázové kalhotky,
  • župan a ponožky,
  • 2-3 noční košile (nejlépe s rozepínáním vepředu),
  • mobilní telefon s nabíječkou,
  • nafukovací kruh pro lepší sezení po porodu28,
  • léky2, které žena běžně užívá a jejich dávkování.
 • pro miminko:

Tým porodnice

funcejménoe-mailtelefon
primářMUDr. Jan Shonshon@nemck.cz380 761 264
vrchní sestraMgr. Lenka Trojákovátrojakova@nemck.cz380 761 394

Související články

Více o porodnici Český Krumlov na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Český Krumlov
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Český Krumlov

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Český Krumlov?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
zita277
6. kvě 2015

Obrovská spokojenost

V Českém Krumlově jsem rodila 30.4. 2015 a jsem moc spokojená. Pan doktor Neruda je obrovský profesionál a hlavně milý a vtipný člověk - díky němu pro mě porod nebyl vůbec stresující a PA Klára byla velmi laskavá a empatická. Natrefili jsme na opravdu skvělý tým a sestřičky na dětském oddělení byly moc ochotné a milé.
Manžel byl se mnou na sále celou dobu porodu - doktor se vždy ptal, jestli mě může prohlédnout, atd. Nedělali nic, s čím jsem nesouhlasila - na vše se nejdřív ptali. Hodně mě povzbuzovali a pomáhali mi. Na sále jsem s sebou měla i pití a čokoládu a nikdo mě v ničem neomezoval. :-)

Jinak určitě doporučuji vyplnit si předpříjem a nechat si přivézt nějaké vhodné jídlo pro kojící, protože nemocniční strava se musí hodně přebírat (byly fazole, knedlíky, vajíčka, ...). Velmi kladně také hodnotím bezplatnou přítomnost manžela u porodu - v Krumlově už to berou jako samozřejmost. Skvělé taky bylo, že jsem byla sama na pokoji, i když jsem neměla nadstandard - všechny maminky jsme tam byly po jedné. Takže za mě velká spokojenost a určitě doporučuji!
1 poděkování
leia1
4. pro 2014

Pohodový porod

Český krumlov jsem si vybrala pro svůj druhý porod, který jsem chtěla vést, co nejpřirozeněji. Byla to velice dobrá volba.

Veškerý personál byl na mě velice milý, do ničeho mně netlačil, se vším jsem byla seznámena a vše se mnou konzultovali. Paní doktorka velice příjemná, empatická, nemůžu si stěžovat. Jediná výtka ale bude - trošku mi nevěřili, že skutečně rodím, chtěli mě ještě poslat domů, takže jsem si ani neužila pomůcky ani přípravný sál, jelikož jsem půlku trávila chozením před porodnicí, jestli se to rozjede či nikoliv a druhou jsem strávila ve vyšetřovně, která nebyla moc pohodlná a nakonec mi přinesli molitanovou podložku, abych nemusela klečet (bolestí) na zemi. Na úplný závěr mě již přesunuli na sál, kde jsem byla asi čtvrt hodiny. :-)

Jinak krásný a krátký porod a všem tuto porodnici mohu jen doporučit.
0 poděkování
petulkavikulka
8. říj 2013

Velká spokojenost

Já rodila v Českokrumlovské porodnici v roce 2007 a musím říct, že jsem byla maximálně spokojená. Přístup jak PA tak lékaře byl příjemný a oba mě povzbuzovali a vysvětlovali co se bude dít. Mohla jsem být ve sprše jak dlouho jsem potřebovala (protože mi to dělalo velmi dobře), pila jsem dle potřeby.Tatínek malé se mnou byl po celou dobu od příjmu až po odvoz na pokoj. Takže za mě jednoznačně spokojenost a druhé mimi budu rodit určitě tam.
0 poděkování
mykolaapsi
27. kvě 2013

Doporučuji

V Českém Krumlově jsem byla rozhodnutá rodit od začítku těhotenství i přes fakt, že má v ČB porodnici prakticky přes ulici. Slyšela jsem na ní samou chválu a na budějovickou zase docela dost negativních ohlasů.

Nakonec jsem v porodnici skončila již týden před samotným porodem, a to kvůli "potermínovém těhotenství". Za celý můj pobyt jsem stihla poznat všechny porodní asistentky i doktory a musím říct, že všichni byli milí, ochotní, neměli problém s žádnou mou otázkou či požadavkem.
Nakonec jsem porodila akutním císařským řezem, kterému předcházel několikahodinový pokus o vyvolání porodu. Posledních několik hodin porodu mě měla na starosti obávaná Mudr. Bartošová a i ta se ke mně chovala důstojně.

Na oddělení šestinedělí jsou sestřičky také sluníčka. Kolikrát jsem si připadala jak na dovolené. Měla jsem štěstí na nadstandad, jehož hlavní výhodou pro mě bylo vlastní sociální zařízení a možnost návštěv na pokoji (to jsme opravdu využívali).
Sestřičky z novorozeneckého také zbytečně nestresují (například kvůli kojení, přibírání).

Sečteno podrženo - porodnici v ČK vřele doporučuji a druhé mimčo jedu rodit opět tam. Prostředí a vybavení sice nepatří k nejmodernějším, ale za tu péči tam to stojí ;-)
S sebou doporučuji vzít vlhčené ubrousky pro mimčo, plínky (dostanete jen pár na začátek), porodnické vložky a vlastní toaletní papír.
2 poděkování
buterfree
25. kvě 2013

Jednoznačně nej

Mám to blíže do ČB - o 10km, ale vybrala jsem si ČK a dobře jsem udělala. Umožňují předpříjem (v ČB to nejde), tatínek tam se mnou byl celou dobu, v ČB ho nechávají čekat dole u výtahu, a personál je tam super. U porodu byl jen doktor a PA - moc milá, i doktor, na všechno se ptali, říkali co budou dělat a proč a zda souhlasím. Chtěla jsem nadstandard, ale neby volný. Na pokoj mě dali s paní, která bylamůj ročník (prý to tak dělají normálně - stejná etnika k sobě, stejné věkem k sobě, aby si byly mamky blíže). Na pokoji idylka, vždycky sestry klepaly před vstupem.
Určitě doporučuji předpříjem, zaparkovat pod nemocnicí dole - nemusí se tam platit parkovné, nebrat si s sebou nic na čtení, nechat si přivést přesnídávky a vody (čaj a mléko jsou k dispozici celý den, to mléko jsem večer opravdu ocenila).
2 poděkování
pablinka
8. kvě 2013

Správná volba

V ČK jsem rodila v roce 2012 svoji dcerku, druhé dítko. Předpříjem už jsem měla předem sepsaný. Ještě mě stihla vyšetřit doktorka, které měla noční, moc milá paní, pak se střídaly směny, tak přišla skvělá PA Bc. Lucie Lošková a taky doktorka MUDr. Hana Bartoňová, ta byla teda taky úžasná. Strávila jsem tam od rozbíhajícího porodu do jeho konce zhruba půlden, nejprve jsem byla ubytovaná na takovém předpokoji na posteli, dali mi ke čtení časopisy, abych se nenudila, nabídli sladký i nesladký čaj, pro nesladký mi ještě odběhli na oddělení, pít jsem mohla i při porodu, i mi sama PA podávala hrneček. Prostě péče za všech okolností.
Rodila jsem na žlutém porodním sále, který je opravdu krásný, má moderní křeslo, širokou nízkou postel, žebřiny, radio, aroma lampu apod. PA mi vždycky všechno vysvětlovala, průběžně mě kontrolovala, vyšetřovala, občas taky paní doktorka. PA hodně povzbuzovala, jak to jde dobře, že už jsem v půlce, že už jsem za půlkou, že se blížíme ke konci. Měla ještě jednu rodičku současně na modrém sále (ten den se tu narodila 4 miminka!), tak odbíhala tam, ale když jsem ji poprosila, jestli by mohla za mnou chodit častěji, tak opravdu chodila, pěkně mezi námi tam lítala . Opravdu moc ochotná. Ke konci mi nabídla paní doktorka něco na bolest, to jsem s povděkem přijala.
Bylo skvělé, jak se na všechno sami předem ptali, jestli mám porodní plán (neměla jsem), jestli mi nevadí, když mě oholí, jestli mi nevadí klystýr, jestli chci nebo nechci do sprchy...
Na konci mi gratulovaly PA i paní doktorka, paní doktorka i podala ruku, bylo to takové fajn gesto . PA mi i sama od sebe chtěla podávat mobil, když ho slyšela vibrovat, taky nás pak s Viktorkou po akci vyfotila, přinesla mi potřeby do sprchy, noční košili apod. PA i doktorka hodně chválily, povzbuzovaly, ať při tlačení nebo při kontrakcích...
Na novorozeneckém odd. pak taky vše fajn, jídlo mi tam moc chutnalo (jeden den jim teda nezbyly pro nás rohlíky ke svačině), samé mléčné dezerty typu pribináček, tvaroháček apod.
Sestry z novorozenec. i z ženského odd. se o nás pěkně staraly, vždycky všechno vysvětlily. Asi 2 jsem tam zažila takové ne moc příjemné od pohledu, ale jinak pohoda. Na druhou stranu, jak jsme byly na pokoji druhorodička a paní, co rodila potřetí, tak nás i dost nechávaly být, neobtěžovaly, když nebylo třeba. Miminko jsem mohla mít klidně i u sebe v posteli. Návštěvy mohly do porodnice de facto kdykoli v běžnou denní dobu.
Porovnávat ČK s krajskou porodnicí se zdá být spíš neporovnatelné. Každopádně, slogan "kouzelné prostředí - pohádková péče" porodnici v Č. Krumlově skutečně vystihuje a kdybych náhodou ještě někdy rodila, tak určitě zase tam.
0 poděkování
zamilovanadonej
8. kvě 2013

Spokojenost

V ČK jsem rodila v dubnu 2013. Příjem bohužel nemohu posoudit, jelikož se dcera narodila 20 minut po příjezdu do porodnice, takže jsem jela hned na sál. Na sále sestřička i doktorka super, doktorka chválila a povzbuzovala. Dovolili mi při porodu pít čaj, který mi sami donesli. PO porodu si mimi odnesla dětská sestra, přiložení k prsu bylo až po ošetření- zřejmě i kvůli tomu, že mi nestihli natočit monitor. Manžel se mnou mohl na sále zůstat až do odjezdu na pokoj.
Na oddělení šestinedělí se všichni chovali mile, i dětské sestry. Nikdo zbytečně nerušil. Neomezují maminky v tom, zda spí s dítětem ve velké posteli, a více méně v ničem.
Za mě spokojenost, jen ty 3 dny byly dlouhé. Určitě je co vylepšovat, ale objektivně jsem spokojená.
2 poděkování