Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Český Krumlov

7 zkušeností

Porodnice Český Krumlov si velmi zakládá na individuálním a intimním přístupu, který se vám snaží po celou dobu porodu a následném pobytu na oddělení šestinedělí nabídnout. Za rok zde přijde na svět okolo 600 dětí. Porodnice má svou tradici od roku 1953.

Porodnice Český Krumlov

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy ANO - CPA
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta ANO - CPA

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídku porodnice můžete absolvovat v rámci předporodních kurzů6. Vidět ji ale můžete také samostatně. Stačí se předem objednat na telefonním čísle +420 380 761 261.

Prohlídka porodnice

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Telefonní číslo na porodní sál je +420 380 761 261. Využít můžete také telefonní číslo spojovatelny +420 380 761 111.

Předporodní kurzy

Předporodní kurz se koná každou středu od 17:30 do 19:30 na ambulantním úseku gynekologicko-porodnického oddělení. Jsou rozděleny do 6 lekcí, v rámci nichž se dozvíte:

Kurz je také proložen cvičením pro těhotné9. Víc informací o předporodním kurzu získáte na webu nebo na telefonním čísle +420 608 065 301.

Porodní sály

Porodní sály jsou zde dva. Oba jsou moderně vybaveny. V jednom z nich je také vana, kterou můžete využít v první době porodní, ale také pro porod do vody2. Ihned u porodních sálů je také operační sál pro výkon císařského řezu.

Porod do vody

Standardní pokoje

Dvoulůžkové pokoje na oddělení šestinedělí mají vlastní sociální zařízení a celkem jich zde najdete sedm. Doporučená doba návštěv na oddělení je každý den od 10. do 20. hodiny. Na celém oddělení je samozřejmě zdarma dostupná wi-fi.

Standardní pokoje

Nadstandardní pokoje

Jednolůžkové nadstandardní pokoje jsou na oddělení šestinedělí 3. Vybavené jsou televizí, lednicí, telefonem a vlastním sociálním zařízením. Na přistýlce můžete zdarma ubytovat svůj doprovod.

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu137 je vítaný. Můžete s sebou vzít nejen partnera, ale například i dulu 1 nebo vlastní porodní asistentku. Počet osob je omezen na dvě.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je dostupná 24 hodin denně a nemocnice vám ji nabídne zdarma. K využití dochází buď na vaše přání, nebo po domluvě s vámi, pokud ji doporučí lékař/porodník.

Bonding po porodu

Vzhledem k individuálnímu přístupu porodnice je bonding33 samozřejmostí v okamžiku, kdy to dovolí zdravotní stav váš a vašeho miminka.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz,
 • těhotenská průkazka,
 • průkaz zdravotní pojišťovny,
 • vdané maminky - oddací list,
 • svobodné maminky - rodný list, případně doklad o určení otcovství, pokud se má mít miminko příjmení po otci,
 • rozvedené maminky - rodný list, rozsudek o rozvodu, případně doklad o určení otcovství, pokud se má mít miminko příjmení po otci,
 • ovdovělé maminky - rodný list, úmrtní list manžela.

Hygienické potřeby:

 • mýdlo, šampon, krém na obličej, ruce, tělo,
 • zubní pasta a kartáček na zuby,
 • 2 - 3 ručníky,
 • hřeben, zrcátko,
 • balzám na rty,
 • prodyšné porodnické vložky,
 • papírové kapesníčky,
 • vložky do podprsenky,
 • hojivá mast na bradavky.

Oblečení:

 • kojící podprsenka, chrániče bradavek,
 • porodnické nebo bavlněné kalhotky,
 • ponožky,
 • 2 - 3 noční košile vhodné na kojení,
 • župan.

Může se hodit:

 • mobilní telefon a nabíječka,
 • nafukovací kruh pro pohodlnější sezení po šití,
 • kniha,
 • vitamíny, léky, které pravidelně užíváte,
 • taška na špinavé oblečení (ideálně ne igelitové, ve které se prádlo může zapařit).

Pro miminko:

 • papírové plenky,
 • vlhčené ubrousky na zadeček.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek (CZK)
Nadstandardní pokoj jednolůžkový 350 Kč/noc
Doprovod na lůžku na nadstandardním pokoji170 Kč/noc
Entonox 1 700 Kč
Předporodní kurz1 300 Kč

Adresa porodnice

Nemocniční 429
381 01 Český Krumlov

Kontakty

Primář: MUDr. Dana Bartošová,

Zástupce primáře: MUDr. Jan Shon,

Vedoucí sestra: Mgr. Lenka Trojáková,

Ostatní kontakty

Oficiálne stránky pôrodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem pavilon B4. podlaží
Ambulance pavilon B2. podlaží
CTG vyšetření pavilon B4. podlaží
Porodní sály pavilon B4. podlaží
Operační sály pavilon B4. podlaží
Oddělení šestinedělí pavilon B4. podlaží
Primář kliniky pavilon B2. podlaží

Použité zdroje

 1. http://www.nemckr.cz/index.php/en/component/k2/item/193-slide-4
 2. www.budumama.cz
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Český Krumlov

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Český Krumlov?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
zita277
6. kvě 2015

Obrovská spokojenost

V Českém Krumlově jsem rodila 30.4. 2015 a jsem moc spokojená. Pan doktor Neruda je obrovský profesionál a hlavně milý a vtipný člověk - díky němu pro mě porod nebyl vůbec stresující a PA Klára byla velmi laskavá a empatická. Natrefili jsme na opravdu skvělý tým a sestřičky na dětském oddělení byly moc ochotné a milé.
Manžel byl se mnou na sále celou dobu porodu - doktor se vždy ptal, jestli mě může prohlédnout, atd. Nedělali nic, s čím jsem nesouhlasila - na vše se nejdřív ptali. Hodně mě povzbuzovali a pomáhali mi. Na sále jsem s sebou měla i pití a čokoládu a nikdo mě v ničem neomezoval. :-)

Jinak určitě doporučuji vyplnit si předpříjem a nechat si přivézt nějaké vhodné jídlo pro kojící, protože nemocniční strava se musí hodně přebírat (byly fazole, knedlíky, vajíčka, ...). Velmi kladně také hodnotím bezplatnou přítomnost manžela u porodu - v Krumlově už to berou jako samozřejmost. Skvělé taky bylo, že jsem byla sama na pokoji, i když jsem neměla nadstandard - všechny maminky jsme tam byly po jedné. Takže za mě velká spokojenost a určitě doporučuji!
1 poděkování
leia1
4. pro 2014

Pohodový porod

Český krumlov jsem si vybrala pro svůj druhý porod, který jsem chtěla vést, co nejpřirozeněji. Byla to velice dobrá volba.

Veškerý personál byl na mě velice milý, do ničeho mně netlačil, se vším jsem byla seznámena a vše se mnou konzultovali. Paní doktorka velice příjemná, empatická, nemůžu si stěžovat. Jediná výtka ale bude - trošku mi nevěřili, že skutečně rodím, chtěli mě ještě poslat domů, takže jsem si ani neužila pomůcky ani přípravný sál, jelikož jsem půlku trávila chozením před porodnicí, jestli se to rozjede či nikoliv a druhou jsem strávila ve vyšetřovně, která nebyla moc pohodlná a nakonec mi přinesli molitanovou podložku, abych nemusela klečet (bolestí) na zemi. Na úplný závěr mě již přesunuli na sál, kde jsem byla asi čtvrt hodiny. :-)

Jinak krásný a krátký porod a všem tuto porodnici mohu jen doporučit.
0 poděkování
petulkavikulka
8. říj 2013

Velká spokojenost

Já rodila v Českokrumlovské porodnici v roce 2007 a musím říct, že jsem byla maximálně spokojená. Přístup jak PA tak lékaře byl příjemný a oba mě povzbuzovali a vysvětlovali co se bude dít. Mohla jsem být ve sprše jak dlouho jsem potřebovala (protože mi to dělalo velmi dobře), pila jsem dle potřeby.Tatínek malé se mnou byl po celou dobu od příjmu až po odvoz na pokoj. Takže za mě jednoznačně spokojenost a druhé mimi budu rodit určitě tam.
0 poděkování
mykolaapsi
27. kvě 2013

Doporučuji

V Českém Krumlově jsem byla rozhodnutá rodit od začítku těhotenství i přes fakt, že má v ČB porodnici prakticky přes ulici. Slyšela jsem na ní samou chválu a na budějovickou zase docela dost negativních ohlasů.

Nakonec jsem v porodnici skončila již týden před samotným porodem, a to kvůli "potermínovém těhotenství". Za celý můj pobyt jsem stihla poznat všechny porodní asistentky i doktory a musím říct, že všichni byli milí, ochotní, neměli problém s žádnou mou otázkou či požadavkem.
Nakonec jsem porodila akutním císařským řezem, kterému předcházel několikahodinový pokus o vyvolání porodu. Posledních několik hodin porodu mě měla na starosti obávaná Mudr. Bartošová a i ta se ke mně chovala důstojně.

Na oddělení šestinedělí jsou sestřičky také sluníčka. Kolikrát jsem si připadala jak na dovolené. Měla jsem štěstí na nadstandad, jehož hlavní výhodou pro mě bylo vlastní sociální zařízení a možnost návštěv na pokoji (to jsme opravdu využívali).
Sestřičky z novorozeneckého také zbytečně nestresují (například kvůli kojení, přibírání).

Sečteno podrženo - porodnici v ČK vřele doporučuji a druhé mimčo jedu rodit opět tam. Prostředí a vybavení sice nepatří k nejmodernějším, ale za tu péči tam to stojí ;-)
S sebou doporučuji vzít vlhčené ubrousky pro mimčo, plínky (dostanete jen pár na začátek), porodnické vložky a vlastní toaletní papír.
2 poděkování
buterfree
25. kvě 2013

Jednoznačně nej

Mám to blíže do ČB - o 10km, ale vybrala jsem si ČK a dobře jsem udělala. Umožňují předpříjem (v ČB to nejde), tatínek tam se mnou byl celou dobu, v ČB ho nechávají čekat dole u výtahu, a personál je tam super. U porodu byl jen doktor a PA - moc milá, i doktor, na všechno se ptali, říkali co budou dělat a proč a zda souhlasím. Chtěla jsem nadstandard, ale neby volný. Na pokoj mě dali s paní, která bylamůj ročník (prý to tak dělají normálně - stejná etnika k sobě, stejné věkem k sobě, aby si byly mamky blíže). Na pokoji idylka, vždycky sestry klepaly před vstupem.
Určitě doporučuji předpříjem, zaparkovat pod nemocnicí dole - nemusí se tam platit parkovné, nebrat si s sebou nic na čtení, nechat si přivést přesnídávky a vody (čaj a mléko jsou k dispozici celý den, to mléko jsem večer opravdu ocenila).
2 poděkování
pablinka
8. kvě 2013

Správná volba

V ČK jsem rodila v roce 2012 svoji dcerku, druhé dítko. Předpříjem už jsem měla předem sepsaný. Ještě mě stihla vyšetřit doktorka, které měla noční, moc milá paní, pak se střídaly směny, tak přišla skvělá PA Bc. Lucie Lošková a taky doktorka MUDr. Hana Bartoňová, ta byla teda taky úžasná. Strávila jsem tam od rozbíhajícího porodu do jeho konce zhruba půlden, nejprve jsem byla ubytovaná na takovém předpokoji na posteli, dali mi ke čtení časopisy, abych se nenudila, nabídli sladký i nesladký čaj, pro nesladký mi ještě odběhli na oddělení, pít jsem mohla i při porodu, i mi sama PA podávala hrneček. Prostě péče za všech okolností.
Rodila jsem na žlutém porodním sále, který je opravdu krásný, má moderní křeslo, širokou nízkou postel, žebřiny, radio, aroma lampu apod. PA mi vždycky všechno vysvětlovala, průběžně mě kontrolovala, vyšetřovala, občas taky paní doktorka. PA hodně povzbuzovala, jak to jde dobře, že už jsem v půlce, že už jsem za půlkou, že se blížíme ke konci. Měla ještě jednu rodičku současně na modrém sále (ten den se tu narodila 4 miminka!), tak odbíhala tam, ale když jsem ji poprosila, jestli by mohla za mnou chodit častěji, tak opravdu chodila, pěkně mezi námi tam lítala . Opravdu moc ochotná. Ke konci mi nabídla paní doktorka něco na bolest, to jsem s povděkem přijala.
Bylo skvělé, jak se na všechno sami předem ptali, jestli mám porodní plán (neměla jsem), jestli mi nevadí, když mě oholí, jestli mi nevadí klystýr, jestli chci nebo nechci do sprchy...
Na konci mi gratulovaly PA i paní doktorka, paní doktorka i podala ruku, bylo to takové fajn gesto . PA mi i sama od sebe chtěla podávat mobil, když ho slyšela vibrovat, taky nás pak s Viktorkou po akci vyfotila, přinesla mi potřeby do sprchy, noční košili apod. PA i doktorka hodně chválily, povzbuzovaly, ať při tlačení nebo při kontrakcích...
Na novorozeneckém odd. pak taky vše fajn, jídlo mi tam moc chutnalo (jeden den jim teda nezbyly pro nás rohlíky ke svačině), samé mléčné dezerty typu pribináček, tvaroháček apod.
Sestry z novorozenec. i z ženského odd. se o nás pěkně staraly, vždycky všechno vysvětlily. Asi 2 jsem tam zažila takové ne moc příjemné od pohledu, ale jinak pohoda. Na druhou stranu, jak jsme byly na pokoji druhorodička a paní, co rodila potřetí, tak nás i dost nechávaly být, neobtěžovaly, když nebylo třeba. Miminko jsem mohla mít klidně i u sebe v posteli. Návštěvy mohly do porodnice de facto kdykoli v běžnou denní dobu.
Porovnávat ČK s krajskou porodnicí se zdá být spíš neporovnatelné. Každopádně, slogan "kouzelné prostředí - pohádková péče" porodnici v Č. Krumlově skutečně vystihuje a kdybych náhodou ještě někdy rodila, tak určitě zase tam.
0 poděkování
zamilovanadonej
8. kvě 2013

Spokojenost

V ČK jsem rodila v dubnu 2013. Příjem bohužel nemohu posoudit, jelikož se dcera narodila 20 minut po příjezdu do porodnice, takže jsem jela hned na sál. Na sále sestřička i doktorka super, doktorka chválila a povzbuzovala. Dovolili mi při porodu pít čaj, který mi sami donesli. PO porodu si mimi odnesla dětská sestra, přiložení k prsu bylo až po ošetření- zřejmě i kvůli tomu, že mi nestihli natočit monitor. Manžel se mnou mohl na sále zůstat až do odjezdu na pokoj.
Na oddělení šestinedělí se všichni chovali mile, i dětské sestry. Nikdo zbytečně nerušil. Neomezují maminky v tom, zda spí s dítětem ve velké posteli, a více méně v ničem.
Za mě spokojenost, jen ty 3 dny byly dlouhé. Určitě je co vylepšovat, ale objektivně jsem spokojená.
2 poděkování