Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Jablonec nad Nisou

11 zkušeností

Porodnice Jablonec nad Nisou i oddělení šestinedělí prošli komplexní moderní rekonstrukcí v roce 2002. Každý rok zde přichází na svět více než 1 000 dětí. K porodu v jablonecké porodnici se předem objednejte k sepsání porodopisu. To můžete udělat již po 28. týdnu těhotenství. Objednávat se můžete zde.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice je součástí informativního setkání s nastávajícími rodiči.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Konzultace k porodu můžete provádět na telefonním čísle +420 483 345 511.

Předporodní kurzy

Kurzy předporodní přípravy se konají každý čtvrtek od 17 hodin v prostorech rehabilitačního oddělení. Jsou určené od 30. týdne těhotenství24 a dozvíte se na nich informace o posledních týdnech před porodem21, porodu, nacvičíte správné techniky dýchání10. Na kurzy předporodní přípravy6 se objednávejte zde.

Informativní setkání s nastávajícími rodiči se koná každý čtvrtek od 15 hodin. Obsahem setkání je prohlídka porodního sálu, informace o tom, co s sebou na porodní sál a další informace o tom, co potřebujete vědět k porodu. Objednat se můžete zde.

Porodní sály

Tři porodní boxy jsou klimatizované a všechny mají vlastní sociální zařízení, televizi, rádio a porodní vanu.

Porodní sály

Standardní pokoje

Šest dvoulůžkových pokojů s vlastním sociální zařízením umožňují rooming-in systém3. Na pokojích je také k dispozici televizor. Návštěvy jsou každý den od 14 do 19 hodin a přijímají se v prostoru chodby nebo jídelny. Ve výjimečných případech můžete přijmout návštěvu i na pokoji, vždy se ale nejprve domluvte s personálem.

Standardní pokoje

Nadstandardní pokoje

Jeden nadstandardní pokoj má vlastní sociální zařízení a také samostatný pokoj pro ubytování rodinného příslušníka. Nadstandardní pokoj je zpoplatněn.

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu137 je vítaný. Může jít až o 2 osoby, které musí respektovat vnitřní řád porodnice. Doprovod musí mít nemocniční oděv. Služba je zdarma.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je možná. Služba je zdarma.

Bonding po porodu

V případě, že je stav váš a vašeho miminka v pořádku, umožňujeme ihned po porodu bonding33.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

Hygienické potřeby:

 • mýdlo,
 • kartáček na zuby, zubní pastu,
 • vložky,
 • toaletní papír,
 • jednorázové kalhotky,
 • vložky do podprsenky,
 • mastný krém (například bepanthen, calcium).

Oblečení:

 • župan,
 • noční košile (vhodné pro kojení, několik kusů),
 • přezůvky vhodné do sprchy.

Může se hodit:

 • hodinky,
 • tužka,
 • příbor,
 • utěrku,
 • bylinkový čaj/voda, jogurt, přesnídávka (s sebou na porodní sál).

Pro miminko:

 • vlhčené ubrousky na zadeček,
 • jednorázové plenky (dostává se 5 ks),
 • ponožtičky.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek (CZK)
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí jednolůžkový 450 Kč/den
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí s doprovodem 700 Kč/den

Adresa porodnice

Nemocniční 4446/15
466 01 Jablonec nad Nisou

Kontakty

Primář: MUDr. Bohumil Svoboda,

Vedoucí sestra: Bc. Hana Appeltová,

Ostatní kontakty

Oficiálne stránky pôrodnice

Kde co najít v porodnici

PříjemPavilon B
Ambulance Pavilon Bpřízemí - chodba
CTG vyšetření Pavilon B
Porodní sály Pavilon B3. patro
Operační sály Pavilon B
Oddělení šestinedělí Pavilon B3. patro
Primář kliniky Pavilon B

Použité zdroje

 1. https://www.nemjbc.cz/cs/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/]
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Jablonec nad Nisou

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Jablonec nad Nisou?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
malanoha
6. pro 2018

Rozpačité dojmy (porod zima 2017)

Něco bylo dobré, něco už méně. Přišla jsem tam rozhýčkaná z vip soukromého zařízení, kontroly v poradně před porodem byly hrozné. Svlékání se u židle přímo před doktorem - ponižující. Vyšetření hrubě a bolestivě. Často jsem narazila na jednu úplně nezkušenou mladou doktorku, co to neuměla vůbec s ultrazvukem. Při odchodu jsem nikdy nevěděla, co si o té kontrole nekontrole myslet...

Ke konci těhotenství jsem měla vážné potíže, tak se rozhodli dva týdny před termínem vyvolávat. Samozřejmě jsem na to já ani dítě nebyli připravený. Třídenní nepostupující hrůza zakončená kleštěmi. Ale to jim nemám za zlé. Dál nešlo pro komplikace v těhotenství pokračovat a jsem ráda, že jsem nemusela na císařský řez. Před porodem byla možnost být ve sprše nebo ve vaně. Mně to ale nevyhovovalo, tak mě nikdo nenutil. Monitor mají bezdrátový, tak je možné se během natáčení ozvů pohybovat. Rodí se jedině vleže. Na nějaký bonding si tam nikdo nehraje. Dítě mi dali do ruky sotva na pár vteřin. A vrátili mi ho v zavinovačce, až když mě zašili.

Úžasný byl pan anesteziolog, který mi přišel dát epidurál. Kladně hodnotím také všechny sestřičky i pomocný personál. Všichni byli milí a ochotní, nic nebyl problém. Jídlo jak kdy. Klasická, obyčejná nemocniční strava. Ocenila jsem, že návštěvy byly povoleny pouze v jídelně a nikdo cizí nechodil po pokoji a nerušil u kojení. Pokoje jsou jenom po dvou, tak to bylo také super. Úklid na pokojích fungoval také dobře. Celkově hodnotím kladně. Neměla jsem žádný porodní plán, ani dulu apod. Porod vedou doktoři medicínsky.

Pokud si potrpíte na nějaké alternativy, hledejte raději jinou porodnici.
1 poděkování
kurnik
27. lis 2018

Přirozený porod ani bonding nepodporují (06/2016)

Porodní plán jsem nepředala oficiálně (jelikož si vás hned zapíší jako nepřizpůsobivou alternativku) a věřila jsem, že svých pár nijak náročných přání si uhájím domluvou. Chtěla jsem si sama volit polohu, nepíchat oxytocin, když to nebude nutné, netlačit na břicho a nechat mimčo po narození přisát (přinesla jsem si i z domova peřinku a čepičku).

Neuhájil mne ani můj muž, který byl samozřejmě celý vyjukaný. Když už se mne PA asi pošesté v krátkých intervalech přišla zeptat na píchnutí vody, tak jsem souhlasila a doufala, že se snad nic hrozného nestane a že bude klid. Píchnutí vody mimo kontrakce bylo největší bolestí z celého porodu, od té doby jsem měla intenzivní kontrakce každé 2 min. cca hodinu a dle instrukcí - "když budete potřebovat tlačit, netlačte, zvoňte, čekejte na personál", jsem s tlačením čekala, což byla další chyba, měla jsem začít rodit sama, protože jsem samozřejmě musela na křeslo, to už jsem neměla síly se nějak bránit, "Tlačte rychle, musí rychle ven." mi taky nepřidalo, následoval oxytocin, velké natržení a odnesení mimča (jen chvilku jsem uhájila, aby ho na mě ještě nechali), pak ho zachumlali do zavinovačky a já o něj prosila a že prý mi ho nemohou dát dřív, než mě sešijí. :(

Přitom personál byl příjemný, pak se na mne usmívali a říkali, že jsem byla klidná tichá maminka. Jen bohužel mají svou rutinu, hodně práce, hodně rodiček...

Byli jsme oba zdraví, kojení se povedlo, a tak jsem se ničím netrápila. Jenže teď čekáme druhé mimčo a já váhám, kde rodit!

POKUD CHCETE PŘIROZENÝ POROD, TAK DO JABLONCE JEN S ASISTENTKOU NEBO DULOU.
 • Lidský a milý personál.
 • Porod je operace i tam, kde by to nebylo nutné.
1 poděkování
macisa
22. čer 2017

Přirozený porod jen s velkou námahou

Porodila jsem v Jablonci své první dítě před necelými dvěmi lety. Přála jsem si co nejvíce přirozený porod a dala jsem na doporučení známých. Měla jsem připravený porodní plán, což mě už samo o sobě vystavilo posměškům personálu, že jsem "ta alternativní rodička". Přitom jsem neměla žádná speciální přání.

Při příjmu se mnou plán prošla mladá lékařka a zdálo se, že téměř s ničím nemají problém a ve všem je možno mi vyhovět. V průběhu porodu však byl na mě neustále vyvíjen tlak, abych svá rozhodnutí změnila. Ať šlo o snahu neustále monitorovat, dostat mě na křeslo, či údajně nezbytný nástřih. Oproti našemu přání a přes opětovné upozornění lékař nenechal dotepat pupečník a nepočkal na samovolný porod placenty. Ta ze mě byla silou vytáhnuta, což byl pocit z celého porodu jednoznačně nejhorší.

Obecně ale byl personál na gyn.-por. oddělení poměrně příjemný, narazila jsem i na velmi empatickou PA a dokud jsem toho byla schopná já, dalo se s nimi mluvit. Porod dozorovala pouze PA, lékař přišel až v závěru. Horší zkušenost jsem měla s personálem ze šestinedělí, kde jsme se nejprve dohadovali se sestrou, že nechceme nechat miminko odnést a vážit (nakonec mi ale bylo miminko přiloženo, nemyto a nechali nás o samotě) a následně při propouštění s primářem, jehož arogantní jednání mě naprosto znechutilo.

Samostatnou kapitolou v jablonecké nemocnici je stravování, skladba jídel je nepochopitelná a kvalita mizerná, na druhou stranu to bylo pro mě v tu chvíli podružné.

Obecně si myslím, že porodnice trpí přetížením a nedostatkem personálu, snaha jednat rutinně je často výsledkem únavy. Příště bych si s sebou vzala vlastní PA nebo alespoň dulu, která by dokázala hájit má přání, a ideálně bych volila ambulantní porod.
1 poděkování
dvorka100
17. čer 2016

Za sebe můžu doporučit na 100%

Tuto porodnici mohu jen doporučit, sestřičky obětavé, soudě podle toho, co musí zvládat na pooperačním. Protože jsem měla plánovaný císařský řez, opravdu jsem obdivovala tu trpělivost a všechno jak se o nás staraly, vše bylo ok. O malou se mi taky krásně postaraly, každou chvilku mi ji nosily a zkoušely jsme kojit, akorát ten první den jsem ji moc neviděla, ale to je normální.

V českém zdravotnictví platí, že o co si člověk neřekne, to nemá.

Celkově celá Jablonecká nemocnice super, nebýt pana anesteziologa, tak bych mohla mít i různé komplikace, nic nenechal náhodě a důkladně si mě vyšetřil, na sále vtipkoval, aby odlehčil situaci a aby se člověk zbytečně nestresoval.

Nejlepší na všem bylo, že jsem mohla mít s sebou manžela, který se mnou soucítil celé těhotenství, takže trpěl i za mě.
0 poděkování
petraluna
9. led 2016

Až tak růžové to nebylo...

Do Jablonce jsem šla pro jeho údajnou vstřícnost k přirozenému porodu a přáním rodičky. Kontroly dva týdny před porodem byly časté a během nich jsem poznala téměř všechny doktorky, převážně tam pracují ženy (milé).

U porodu jsem ovšem měla smůlu. Nevím, jak se ta žena jmenovala, ale byla to chladná profesionálka (možná už lehce postižená pracovní rutinou). Nejen že mě NEPUSTILA z lůžka a donutila tak rodit vleže - i přes nesnesitelné bolesti v zádech, ještě mě krotila ponižujícími poznámkami.

O porodnické stoličce nebo rajském plynu, co slibovali na předporodním kurzu, jsem si mohla nechat jedině zdát. Navíc na mě praktikovaly onu nechvalně známou expresi - dvě sestry mi prý visely na břiše a stlačovaly mi ho (byla jsem v agónii, ani jsem o tom nevěděla). O přirozeném porodu se mluvit nedá, byl lékařsky vedený, ač nebyly komplikace.

Poporodní péče byla skvělá. Všechny ostatní můžu jedině chválit.

Kdybych měla jít rodit znova, bylo by pro mě ovšem velké dilema, jestli Jablonec znova, po této zkušenosti. (Porod 10/2014)
0 poděkování
leniczka23
4. pro 2015

Jestli ještě někdy, tak jedině zde..

Porodnici jsem si pečlivě vybírala, jelikož jsem neslyšela o českém porodnictví nic extra.

Jablonec byl mezi top porodnicemi a protože byl i nejblíže, moc jsem neváhala. A můžu říct, že jsem byla maximálně spokojená, super přístup, moc milý personál, žádné zbytečné zásahy do porodu, krásný porodní box i následné oddělení šestinedělí.

Moc doporučuji.
0 poděkování
zerog
28. dub 2015

Zkušenost

S jabloneckou porodnicí mám dobré zkušenosti, mohu doporučit.

Porodní asistentka Wolfová (nebo Volfová, nevím) i lékař porodník (bohužel nevím jméno) byli vstřícní, porod byl celkem nekomplikovaný a na prvorodičku ani netrval tak dlouho, dítě v pořádku, nebylo nijak v ohrožení, nebyly ani komplikace moje žádné po porodu.

Sestry na novorozeneckém a lékařka celkem v pohodě, občas jsem jednu asi trochu štvala vyplašenými dotazy, ale nebylo to tak hrozné.

Není to snadná práce co mají. Určitě hodně záleží, kdo má zrovna službu a pokud se něco komplikuje, je to složitější, tak může mít někdo i negativní zkušenost. Ale já mám v tuto porodnici důvěru a šla bych sem znova a takových nás je tu, myslím, většina. Líbí se mi i možnost odběru pupečníkové krve a možnost využití porodnické stoličky - to ne všude lze. I to menší oddělení je příjemné.
0 poděkování
libellule2012
23. čer 2014

Červen 2013

Porodnice v Jablonci je jedním slovem super, nemůžu si na nic stěžovat. Všichni se o nás starali skvěle.
Můžu jedině doporučit a hodlám i podruhé rodit v této porodnici.
0 poděkování
mahdia
4. čer 2014

Super porodnice

Tuto porodnici mohu jen a jen doporučit. Musím říct, že po 4 dnech strávených tam se mi ani domů nechtělo.

Všichni milí, pozorní, opravdu super ;-)
1 poděkování
katkasn
7. únor 2014

Super ve všech směrech

Rodila jsem v prosinci 2013 a nemůžu si na nic stěžovat. Celý personál byl neuvěřitelně příjemný, milý a starostlivý.

Jelikož jsem rodila ve finále císařským řezem, ptali se mne snad každou hodinu jestli nemám bolesti a jestli něco nepotřebuji. Jako prvorodička jsem byla nadmíru spokojená díky všem, kteří se o nás v porodnici starali. :-)
0 poděkování
jagget
17. led 2014

Jablonec nad Nisou

Tuto porodnici mohu jen a jen doporučit.
Všichni příjemní, ochotní, porod probíhal užasně :-)
0 poděkování