Porodnice Královské Vinohrady

4 zkušenosti

Porodnice Královské Vinohrady je gynekologicko-porodnickou klinikou Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) na Praze 10. Při vedení prenatální péče a porodů jsou plně vuyžívány výhody klinického pracoviště v kombinaci s individuálním přístupem k přání těhotné ženy a rodičky. Klinika nabízí možnosti komplexní prenatální péče včetně vyhledávání a včasného řešení vrozených vývojových vad plodu.

Porodnice Královské Vinohrady

Porodnice Královské Vinohrady nabízí:

  • předporodní kurzy
  • oddělení rizikového těhotenství
  • nadstandartní pokoje
  • možnost bezplatného doprovodu u porodu (max.2 osoby)
  • možnost výběru stravy s dietní sestrou

Registrace porodu

Porodnice nabízí registraci k porodu již na začátku těhotenství. Výhodou registrace rodiček je, že žena může od začátku těhotenství využívat služby pohotovostní ambulance a pak v čase porodu bude její dokumentace plně k dispozici. Probíhá zde i komunikace s registrujícími obvodními gynekology, právě ve prospěch rodiček a těhotných žen.

Pravidla registrace

Registrace rodiček k porodu ve FNKV probíhá dvěma způsoby: osobně a emailem.

Osobní registrace: Rodička (nebo zastupující osoba) se dostaví s těhotenskou průkazkou na recepci kliniky kdykoliv v průběhu těhotenství, nejlépe po 14. týdnu těhotenství. Potvrzení o registraci bude vyznačeno v těhotenské průkazce.

Emailem: Rodička pošle email s údaji: jméno, příjmení, rok narození, telefonní číslo a předpokládaný datum porodu na email: RegistraceKPorodu@fnkv.cz

  • Registrace není omezena bydlištěm těhotné.
  • Pro akutní stavy se stávající pravidla nemění.

Související články

Více o porodnici Královské Vinohrady na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice fakultní nemocnice Královské Vinohrady
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Královské Vinohrady

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Královské Vinohrady?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
asdfg15
11. led 2019

Příště znovu sem :)

Rodila jsem zde ke konci minulého roku. Vybavení sice starší, ale tím veškerá negativa končí. Doktoři všude perfektní (jedna doktorka mi nesedla, ale nakonec jsem za její rozhodnutí byla ráda - žebrala jsem o císaře a ona nepovolila :) ), jak u porodu, tak po i na pediatrii, sestřičky super, moc pomáhaly s přikládáním, každý den u mě byly na moji žádost několikrát překontrolovat, zda kojím správně. Šitá jsem tak, že nevím, že jsem rodila.

Prostě vše perfektní a příště jedině znovu sem! :)
0 poděkování
alex2224
19. lis 2017

Špičková porodnice

Budu velmi stručná. Porod byl první, velmi dlouhý, nelehký a dramatický. Byla jsem bez manžela (neměla jsem to srdce ho mučit), a tak jsem měla strach...

Lékaři i porodní asistentka se o mě ale starali tak úžasně, že vše dobře dopadlo. Prakticky nám s miminkem zachránili život. :-)

Najdete zde profesionály, pomoc, podporu, pochopení. Na dětském oddělení poté to samé. Není co vytknout. Odcházela jsem s vděčností za vše.

S sebou doporučuji více tmavých ručníků, zásoby vody, lehké košile (je tam vážně vedro), Protex. Zbytek podle seznamu.
0 poděkování
aninkas1
1. pro 2014

2 porody - spokojenost

Ve Vinohradech nečekejte luxus vlastního porodního pokoje, vanu ani relaxační hudbu. Co ale Vinohrady nabídnout mohou, je velmi milý a vstřícný personál. Myslím teď především lékaře, se kterými se setkáte v "poradně", ty kteří jsou přítomni u porodu a dětské pediatry. Sestřičky na šestinedělí a v poradnách jsou klasické sestřičky - některé milé, jiné méně. :-D

Moje oba porody ve FNKV proběhly v pořádku, byl více méně respektován můj porodní plán. Nenastaly žádné komplikace, rodila jsem v obou případech po termínu a také jsem u obou porodů měla pocit, že se o mě jako rodičku doktoři opravdu zajímají, snaží se vyjít vstříct v pro mě důležitých věcech a pomáhají. Vinohrady nejsou žádnou "vyhlášenou" pražskou porodnicí, jako je například Apolinář nebo Podolí (osobně moc nechápu proč jsou tyto dva ústavy tak opěvované, sama jsem se v Podolí narodila a moje maminka na to má strašné vzpomínky, ale třeba se za těch 30 let i něco změnilo. :-D )

Jak jsem již psala výše, pro mě byly Vinohrady především o lidech a o známém prostředí - na podruhé už jsem prostě věděla, do čeho jdu, jak to tam vypadá a co mohu očekávat. Nemám moc ráda změny, stresují mě, takže jsem byla ráda, že otázky prostředí mohu nechat za hlavou a před porodem jsem si už jen přehrávala scénář, kde a jak asi budu rodit (ve kterém pokoji, kde bude stát manžel a podobně :-) ) Přišlo mi to tam tak známé a povědomé, jako bych rodila doma. :-D

Věřím, že se najde někdo i s negativní zkušeností, asi jako v každé porodnici jsou doktoři, kteří nemají svůj den nebo se prostě něco zvrtne nebo jsou neschopní. Já jsem měla to štěstí, že jsem narazila jen na samé skvělé a milé doktory. :-) Jmenovitě především Mudr. Lomíčková, Mudr. Malina, Mudr. Svoboda, Mudr. Gojiš, Mudr. Bucharová, Mudr. Mordavská, Mudr. Prokop - to jsou lidé na správném místě. :-)

Do Vinohrad se nebojte, díky tomu, že nejsou tak známé, tak je tam méně maminek, více času a přívětivý přístup. :-)
0 poděkování
pisjutynka
10. únor 2014

Porod ve FNKV

V porodnici FNKV jsem rodila 2.2.2014.

Po odtoku plodové vody a s bolestmi po 2 minutách jsme s přítelem vyrazili v neděli ráno směr porodnice. Na příjmu byla děsně otrávená sestra, na jméno si bohužel nevzpomínám (štíhlá dlouhovlasá černovláska), která mi pomalu dávala najevo, že jsem si vše vymyslela a že je děsně nadšená, že otravuji zrovna o její službě. Z toho jsem byla otrávená i já, protože celou tu dobu, co jsem chodila do porodnice na KO, tak jsem přišla do styku s naprosto skvělými sestřičkami i lékaři.

Poté přišla MUDr. Kolářová, která mě vyšetřila a šlo se na přípravnu do porodnice, kde mě svěřili do rukou dvou naprosto úžasných a milých porodních asistentek. Na jména si už bohužel také nevzpomínám (starší blondýna na mikádo a silnější černovláska). Ty mě napojili na monitor a sledovali kontrakce a maličkou. Celou tu dobu se mnou přítel byl. Pak ho poslali na hodinku pryč a šlo se na přípravnu, kde mi udělali klystýr, no chuťovka. :-D

Potom mě neustále posílali do sprchy na míč, ale to mi vůbec nepomáhalo. Naopak, sezení na míči pro mě byla muka. Potom přišel zpět přítel a celou tu dobou se mnou byl na přípravně. Mezitím se mi kontrakce stupňovaly, začínala jsem se otevírat a bylo mi čím dál tím hůř. No a pak už se šlo do finále (píšu to zkráceně, porod trval 8,5 hodiny). Ležela jsem na koze, přišla doktorka Kolářová s doktorem Pavláskem a začalo se rodit. Musím říct, že byli jak úžasní doktoři, tak i porodní asistentky. Celou dobu mě podporovali, fandili, chválili mě. Dokonce jsme mezi kontrakcemi i vtipkovali, sázeli se s doktorem, kolik bude malá vážit apod. A najednou byla venku.

Potom jsem ještě dvě hodiny odpočívala na sále a pořád s přítelem. Pak mě převezli na pokoj. Musím i strašně pochválit sestřičky z čápa, byly úžasné, ale i sestřičky z porodnice. Opravdu všem velký dík za to, jací byli. Porodnici bych všem doporučila a já bych ani jinam podruhé už nešla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:
Hygienické potřeby a vše, co je na seznamu věcí do porodnice na webovkách. Vodu k porodu.
3 poděkování