Porodnice Podolí

Ústav pro péči o matku funguje již od roku 1914 a od té doby platí za špičkové pracoviště, které se zabývá ženským zdravím, porodnictvím a neonatologií. V tuto chvíli zde pracuje špičkový tým odborníků v různých odvětvích (gynekologie, porodnictví, neonatologie). Ke své práci využívají nejmodernější technologie a postupy.

Porodnice Praha Podolí

V této porodnice je nutné se k porodu registrovat. Můžete také využít tzv. “Podolský balíček”. Ten umožňuje bezplatné nebo cenově zvýhodněné využití některých služeb, které souvisí s porodem v Podolí. Jedná se například o bezplatné parkování po dobu porodu pro doprovod, bezplatné telefonické konzultace s porodní asistentkou, přednostní umístění na nadstandardním pokoji a přednostní rezervaci nadstandardního porodního boxu (jsou-li volné) a mnohé další služby.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídku porodnice si můžete objednat na telefonním čísle + 420 296 511 223 v následujících dnech a časech: pondělí a středa 8:15 - 10:00, úterý a čtvrtek 8:15 - 9:00 a v pátek mezi 10:30 - 12:00. Prohlídky se konají pouze ve středu.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Telefonní čísla do prenatálních ambulancí +420 296 511 232, +420 296 511 411, +420 296 511 455. Přímo na porodní sál se pak dovoláte na číslech +420 296 511 731, +420 296 511 718. Na oddělení šestinedělí můžete volat na P1 +420 296 511 414, P2 +420 296 511 419 a P4 +420 296 511 334.

Předporodní kurzy

Předporodní kurzy6 jsou vedené zkušenými porodními asistentkamia a poskytují komplexní přípravu nejen k porodu, ale také k následné péči o miminko. Kurzy jsou rozděleny do 3 celků - porod, období šestinedělí10 a kojení. Kurzy je nutné objednat nejpozději 8 - 10 týdnů před porodem na telefonním čísle + 420 296 511 223 nebo e-mailem na kurzy@upmd.eu.

Kromě standardních předporodních kurzů nabízí nemocnice také jógu pro těhotné2 a cvičení pro těhotné9. Oba kurzy vedou zkušení fyzioterapeuti. Objednat se můžete na e-mailu kurzy@upmd.eu.

Porodní sály

Porodní sály jsou koncipovány jako soukromé porodní pokoje. V porodnici můžete využít jeden nadstandardní porodní pokoj s vanou, vyčleněným personálem a další nadstandardní výbavou.

Standardní pokoje

Na oddělení šestinedělí P1 je celkem 27 lůžek ve dvou a třílůžkových pokojích. Pokoje mají společné sociální zařízení. Na oddělení P2 je 6 pokojů, všechny dvou až třílůžkové. Oddělení P4 má celkem 12 lůžek ve třílůžkových pokojích. Všechny pokoje umožňují rooming-in3. Na oddělení šestinedělí jsou návštěvy omezeny na dobu od 15. do 18. hodin. Přímo na pokojích je možné přijímat návštěvy pouze mezi 15. a 16. hodinou.

Porodnice Praha Podolí

Nadstandardní pokoje

Nadstandardních pokojů je v nemocnici celkem 19. Disponují jimi oddělení šestinedělí P1, P2 a P4. Všechny pokoje jsou vybaveny samostatným sociálním zařízením, sprchou, televizí, ledničkou a varnou konvicí. Umožňují přespání doprovodu na samostatném lůžku nebo rozkládací pohovce. Návštěvní hodiny jsou neomezené. Nadstandardní pokoj se neobjednává předem, řídí se volnou kapacitou v okamžiku hospitalizace. Cena za pokoj se tak může lišit podle toho, který z pokojů je aktuálně volný.

Porodnice Praha Podolí

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu137 je samozřejmostí. Služba je vzhledem k vyšší vytíženosti personálu, která je s ní spojena, zpoplatněna.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 se využívá v případě, že je lékařem rozhodnuto o její prospěšnosti v rámci probíhajícího porodu. Vždy se souhlasem rodičky. Je bezplatná.

Bonding po porodu

Pokud to umožňuje stav maminky a miminka, je Bonding33 po porodu samozřejmostí. V případě, že není možný bonding mezi maminkou a miminkem, může být proveden i otcem. Je nutné vždy vzít v potaz zdravotní stav.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

Hygienické potřeby:

 • toaletní potřeby - mýdlo, tělové mléko, tyčinka na rty, kosmetika,
 • 2 - 3 ručníky,
 • mast Bepanthen,
 • porodnické vložky,
 • jednorázové síťované kalhotky,
 • Baxter salinické klysma (na uvážení maminky),
 • vložky do podprsenky.

*Oblečení:

 • přezůvky do sprchy,
 • 2 vlastní košile (nejlépe umožňující pohodlné kojení),
 • župan,
 • elastické punčochy (jako prevence křečových žil, na doporučení lékaře),
 • kojící podprsenky16,

Pro miminko:

 • plenky pro novorozence (6 - 10 ks na den),
 • je možné mít vlastní oblečení.

Může se hodit:

 • CD s relaxační hudbou k porodu,
 • malá PET lahev s neperlivou vodou.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek (CZK)
Podolský balíček1 990 Kč
Předporodní kurzy skupinový prvorodičky skupina min 3 maminky bez doprovodu1 400 Kč/3x2 hodiny
Předporodní kurz skupinový prvorodičky skupina min 3 páry, maminky včetně doprovodu2 100 Kč/3x2 hodiny
Předporodní kurz skupinový vícerodičky skupina min. 3 maminy bez doprovodu700 Kč/1x2 hodiny
Předporodní kurz skupinový vícerodičky skupina min. 3 páry, maminky včetně doprovodu1 000 Kč/1x2 hodiny
Předporodní kurz individuální pro maminky s doprovodem 4 500 Kč/1x2 hodiny
Víkendový jednodenní předporodní kurz pro maminky s doprovodem 3 800 Kč/6 hodin
Cvičení pro těhotné 150 Kč/45 minut
Cvičení pro těhotné permanentka 600 Kč/6x 45 minut
Těhotenská jóga 200 Kč/1 hodina
Nadstandardní porodní box1 500 Kč
Nadstandardní porodní box “Podolský balíček” 500 Kč
Entonox 1 000 Kč
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí 1 000 Kč/1 500 Kč/noc
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí s doprovodem 2 500 Kč/3 000 Kč/noc
Doprovod u porodu 750 Kč

Adresa porodnice

Podolské nábřeží 157/36
147 00 Praha 4 - Podolí

Kontakty

Přednosta: doc. MUDr. Jaroslav Feyereisl, CSc.,

Zástupce přednosty: doc. MUDr. Ladislav Krofta, CSc., MBA,

Vedoucí sestra: Mgr. Martina Vacková,

Ostatní kontakty

Použité zdroje

 1. https://www.upmd.cz/

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Podolí

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Podolí?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
malenka11  18. říj 2019

Porodnice Podolí 2018

Na příjmu mě vyšetřil mladý pan doktor, který si nebyl jistý asi ničím, tak volal o něco málo zkušenější kolegyni. Oba ale byli moc moc milí a bylo vidět, že se snaží nic nepodcenit. Napoprvé mě poslali se ještě projít. Po asi 4 hodinách jsem byla zpět, vybojovala jsem si otevření na 4 cm a pustili mě na box.

Boxy jsou perfektní, prostorné s WC a sprchou. Na PA jsem měla smůlu. Dost uspěchávala. Vynadala mi za vložku odloženou na stolku (měla jsem kontrakci a volali mě na klistýr nebo monitor, tak jsem ji tam prostě zapomněla no, nejsem jinak žádné čunče). Žena se svíjí v bolestech, už tak si připadáte nedůstojně a ještě vám někdo místo podpory nadává do prasátek..., to mě tedy zamrzelo.

Pak vše ok, mimino venku (s nástřihem, jehož nezbytnost nejsem schopna posoudit). No, ale pak příliš velké krvácení, dr. volala kolegu a hned i primáře. Nakonec jsem musela na sál na manuální lýzu placenty. Nakonec vše v pořádku, kromě větší krevní ztráty. Tady chci zdůraznit svou SPOKOJENOST. Tohle přesně byl ten důvod, proč jsem si vybrala nemocnici typu Podolí, aby v případě komplikací, bylo o mě (a dítě) rychle a dobře postaráno. A odpustím jim i jedovatou PA.

Mimino jsem dostala až další den navečer, ale bylo to zejména kvůli mému omdlívacímu stavu a ani tak by mi to nevadilo. Chtěla jsem odpočívat.
Šestinedělí taky celkem ok. Hezký dvoulůžák s polohavacíma postelema. Sprcha a záchody na chodbě. Jedna sprcha pořád ucpaná, ale dalo se.
Jídlo mi chutnalo jen první den, pak se to nějak zhoršovalo. Maličkaté porcičky k večeři. Hlad byl.
Sestry některé ok, jiné můry, klasika. Kojení se mnou moc neřešily, rozjelo se to asi třetí den, což je myslím standard, tak asi nebylo co řešit. Péči o dítě ochotně ukázaly a vysvětlily i vícekrát.

Na sestinedeli si nelze odpočinout, neustále tam někdo chodí, vizita dětská, vizita ženská, úklid, jídlo, sestra ženská, sestra dětská, návštěva vaše, cizí, mimi pláče, vaše, cizí... Prostě po několika dnech je člověk na pokraji kolapsu. To je ale skoro všude, co jsem slyšela.

Dále bych doporučila zlepšit komunikaci mezi dětským oddělením a ženským oddělením tak, aby nedávali protichůdné pokyny a ženu a její dítě brali jako jednu jednotku. Toto je ale taktéž problém ve více zejm. vetsich porodnicich.

Celkově hodnotím kladně a půjdu tam ráda znovu.
 • Hezké boxy.
 • Zkušení lékaři a rychlý zásah při problémech.
 • Měla jsem štěstí na dvoulůžkový pokoj.
 • Na šestinedělí příslušenství na chodbě.
 • Nemožnost volby porodní polohy při druhé fázi (musela jsem na záda).
 • Na šestinedělí je to hektické.
 • Personál z dětského a ženského spolu nekomunikuje, ukládá protichůdné pokyny.
loylii  14. říj 2019

Porodnice Podolí

Haaa já rodila taky před rokem a mám úplně opačnou zkušenost. Byla jsem úplně nadšená a po 7 dnech jsem odcházela odpočatá, informovaná, jizvu po CS ošetřenou a odnášela si vyrovnané miminka. Tady je vidět, jak každý člověk vnímá jinak. Byla jsem na P2. Měla jsem pravda nadstandart. A i když byla plná porodnice, měla jsem štěstí, ostatní ho nechtěly. Nechápu, jak někdo muže chtít dobrovolně tak krásnou intimní chvilku, několik dní sžívání se s miminkem, sdílet s cizími lidmi. V tomhle je to zdravotnictví strašně nespravedlivé. Každá rodička by měla mít na výběr, zda chce být sama nebo ne.
 • Samostatný velký pokoj.
 • Velmi příjemný personál.
 • Vše vysvětlili.
 • Nevadily nonstop návštěvy.
 • Nemožnost si zamluvit nadstandart dopředu, i když je plánovaný CS. Je řečeno, ze se dozvím až v den hospitalizace, zda je volný nebo ne. Nervy;-(
khaaa  9. říj 2019

Porod jako business

Před rokem jsem zde rodila jako prvorodička a mám z toho doteď traumatický zážitek. Po deseti letech jsem se v 7. měsíci těhotenství rozhodla vrátit z Francie do Čech a porodit tady. Vybrala jsem si Podolí. Měsíc před porodem jsem dělala rozhovor na jeden internetový server s ředitelem Podolské porodnice, který je výhradně proti domácím porodům, neustále vychvaloval kolik peněz stála přestavba a jak je jeho porodnice nejlepší.
Můj porod proběhl rychle, přirozenou cestou, bez nejmenších komplikací, paní porodní asistentka byla skvělá a pak to přišlo. Miminko vám nemůžeme dát, nemůžete s ním být, protože màme nedostatek lůžek na šestinedělí. Doteď si pamatuji, jak bez mého souhlasu cizí sestřička odnáší mou holčičku pryč. Řekla jsem, že nechci, že si to nepřeji. Dostalo se mi jen odpovědi, že si alespoň odpočinu. Každý dobře ví, že matka má hned po porodu příval energie a příroda to tak zařídila, abychom se ihned mohly postarat o naše mláďata, ale dítě bylo pryč, odňato cizími lidmi, někde v jiném nemocničním oddělení, naprosto bezdůvodně. Já jsem ležela na gynekologii, kde se chudáci špatně placené sestřičky musely potýkat s každodenním přívalem rodiček. Mé první kojení proběhlo během pěti minut na chladné chodbě spolu s dalšími dvěma maminkami. Malou jsem měla na pokoji až po 12 hodinách. Mimochodem, nadstandarty jsou jen pro známé nebo protekci, platí se tu jinak skoro za vše. Na pokoji dvě další ženy, žádné soukromí, zastaralé metody, kdy jsem na žádost sestřičky musela malou budit na kojení každé tři hodiny a když spinkala, tak jsem jí měla tvářičku oplachovat studenou vodou. Dvě sprchy na oddělení, věčně špinavé od krve, neochota sestřiček, nikdo mi nepomohl vysvětlit kojení a malá hned přikrmovaná. Domů jsem se vrátila s noční můrou a otázkami v hlavě, jestli je toto opravdu ve 21.století možné. Vše jsem vyprávěla mé francouzské porodní asistentce, se kterou jsem se v Paříži připravovala k porodu, a ta z toho měla oči navrh hlavy a nevěřícně kroutila hlavou, jak kdybych jí vypravovala příběhy z gulagu nebo z jiné doby. Teď vím, že kdybych věděla, co mě čeká, raději bych tisíckrát rodila doma nebo v jiné menší porodnici . Proto Podolí již nikdy!
2 lidé považují za užitečné
foebe  10. únor 2019

Na porod skvělé, oddělení šestinedělí nic moc.

Na samotný porod si nemohu stěžovat. Porodní box krásný, soukromí, ticho, přítmí. Porodní asistentka i lékařka moc milé. Napsala jsem na ně i pochovalu. Po porodu jsem byla já i malá v pořádku. A kdybych věděla, co vím dnes, tak podepíšu reverz a jdu domů. Naprosto klíčové je mít soukromí a manžela u sebe, což na oddělení šestinedělí není možné. Nadstandard je velice často obsazený a také je nepřiměřeně drahý. Porodnice by měla především investovat do toalet na pokoji a raději menších, ale samostatných pokojích. Mít samostatný pokoj po porodu spolu s manželem je podle mého názoru jedna z nejdůležitějších věcí. V českém zdravotnictví se na soukromí moc nehledí, ale zde si myslím, že by se měla udělat výjimka, pokud se trvá na 72 hodinovém pobytu. Porodní domy a ambulantní porody u bezproblémových rodiček by tomu určitě pomohly. Pro mě bylo opravdu daleko těžší přežít pobyt na tomto oddělení, než samotný porod (vyvolávaný a bez epiduralu). Záchod na druhé straně chodby, velice starý, staré sprchy, staré vybavení pokoje, šikana s vážením (přestože 50 let staré váhy nefungovaly), nemožnost se iu na chvíli vyspat. Kontrola mě i miminka jen z rychlíku. Kdybych jezdila na denní kontroly z domova, vyšlo by to nastejno a byla bych v klidu. Samozřejmě, že se může něco stát, ale ta pravděpodobnost je minimální a za ty nervy to nestojí. Kojení mi navíc úplně pokazily a psychicky jsem se dávala do kupy hrozně dlouho.
 • Na porod samotný skvělé, úžasný personál při porodu, nádherné klidné prostředí, soukromí.
 • Oddělení šestinedělí se vyhnout buď nadstandardem, nebo reversem. Případně si nechat miminko na noc pohlídat a požádat alespoň jednu noc o prášek na spaní, bez toho už bych nepřežila.
2 lidé považují za užitečné
vanea  15. srp 2018

Znovu rozhodně Podolí

Podolí jsem si vybrala kvůli blízkosti, vybavení a doktorům. Všude mě děsily zkušenosti maminek, ale říkala jsem si, že zážitek je to stejně nepřenosný, na blbce může natrefit člověk kdekoliv a rozhodla jsem se to ignorovat a řídit se "rozumem". Osobně se cítím líp v přítomnosti takového vybavení, které by případně dokázalo miminko zachránit a nemuselo se nikam přejíždět.
A udělala jsem dobře.

Měla jsem jako prvorodička porodní plán, chtěla jsem porod co nejpřirozenější, a to se mi i vyplnilo. Nevím, jestli za to mohla i rychlost porodu (půl hodina příjem a hodina na boxu), ale vše bylo bez medikace, přirozeně. Co nevyšlo, nevyšlo kvůli zdravotním komplikacím. Rodila jsem o měsíc dřív a malému se moc nedařilo.

Personál byl příjemný až na PA, která ale u porodu jakoby nebyla, měla jsem tam rovnou i lékařku a vnímala jsem jen ji a manžela. Na šestinedělí na standardu i nadstandardu naprostá spokojenost, sestry byly moc ochotné, vše vysvětlovaly kdykoliv na požádání (i ve 3 ráno), po porodu šla se mnou jedna i do sprchy, abych sebou nesekla - hrozily mi infuze a byla jsem poměrně slabá. Kontrolu poranění prováděly, když jsem poprosila. Vybavení pokoje, plenky pod malého na postel, zavinovačku i oblečení malému měnily bez řečí. S jídlem jsem byla spokojená, neřešila jsem nadýmavé a nenadýmavé jídla, dle několika LP to ani nemá vliv, pokud není něco opravdu špatně. Později jsem si to sama na malém ozkoušela doma. :) Byla jsem prostě vděčná, že mi někdo uvaří. Co jsem chtěla navíc, koupil manžel.

Rozkojila jsem se až 4. den po porodu, ale nikdo na mě netlačil, malého nedokrmovali (dali mu hned po porodu mlíčko z banky, ale pak už nic), přikládali co nejčastěji to šlo, jen co opustil inkubátor. Kojit mi doporučili ofiko co tři hodiny, neofiko co nejčastěji, dudlík jsem malému v porodnici vůbec nedávala, doma až po nějaké době, takže s tím problém nebyl.

Na porod i chvíle po něm budu vzpomínat moc ráda, příště určitě budu chtít zase sem. Vybavení pokojů je samozřejmě nic moc, starší. Ale člověk nejede na hotel, s tím je třeba počítat.:slight_smile:
 • Skvělé vybavení
 • Zkušení lékaři
 • JIP
 • Příjemní lékaři a personál na šestinedělí
 • Normální jídlo
 • Na pokojích mi nic nechybělo (standard ani nadstandard)
 • Starší vybavení na pokojích
 • Zažila jsem bouřlivou rekonstrukci, takže sbíječky u okna, když opravovali balkon
 • Vzhledem k rychlosti porodu
 • Nepříjemná PA (ale to může být kdekoliv)
vcerca  9. únor 2018

Neúspěšná “hospitalizace”

Registrace do porodnice se mi povedla na první dobrou. Porodnici jsem si vybrala díky poloze - bydlíme od ní kousek a také to bylo přání manžela.

V den D (13.10.2017) jsme přijeli do porodnice na příjem (tam jsme se vypravili až když jsem měla pravidelné kontrakce po 5 minutách přes dvě hodiny - voda mi bohužel doma nepraskla - manžel čekal na chodbě. PA mě napojila na monitor - bohužel pouze v sedě (při křížových bolestech nic moc) a také mi sdělila, že bohužel mají stopstav, ale po vyšetření doktorem uvidí co se mnou.

Po půl hoďce na monitoru přišel doktor a po vyšetření mi sdělil, že jsem “otevřená” jen na 1-2 cm a že mě budou muset poslat jinam. Takže mi napsali papíry a jestli nechci sanitku a poslali mě do Motola.

Takže výsledek, je jedno, kam se registrujete, jelikož i ve Vaší vybrané můžou mít plno a také pro příště bude lepší si do porodnice první zavolat.

Závěrem, jsem moc ráda, že jsem nakonec rodila v Motole!
vverru  23. srp 2017

"žádná sláva"

Do porodnice jsem přijela s „porodním plánem“ (tím si to člověk asi trochu pokazí…), který byl respektován jen z malé části, a to i přes to, že porod probíhal naprosto bezproblémově. Bohužel jako prvorodička jsem se bála si „dupnout“ a stát si za svým (podotýkám, že jsem nepožadovala nic extra - jakože bych třeba chtěla žrát svou placentu, to děkuji, nechci), chtěla jsem jen rodit v jiné poloze, nechat dotepat pupečník a miminko mít kůží na kůži alespoň ty 2 hodiny po porodu). Po 2 hodinách mi miminko vzali, že ho vrátí, až budu na pokoji, avšak na pokoj ho přinesly po dlouhých 4 hodinách - až ráno. (Mimi bylo v pořádku Apgar skóre 10-10-10, takže nebyl důvod, aby bylo v inkubátoru).

Porodní asistentka byla ok, milá, v pohodě, jen strašně silně navoněná.

Doktorka Garabášová nesympatická od pohledu, byla prý nastydlá (měla roušku), jakékoliv info jsem z ní musela doslova páčit a jako bonus mi špatně zašila spodek, takže hojení zdlouhavé a bolest byla přítomna několik měsíců.

Oddělení šestinedělí vzhledově nic moc, ale vše čisté, sprchy nonstop uklízené, takže ok. Sestřičky (až na výjimky) velmi milé, chodily se ptát, zda je vše ok, informovanost do­brá.
nikdy  16. pro 2016

Nikdy

Stěžuji si tímto způsobem prvně. Nikdy to už nezažiju, protože sem nepřijedu.

Nestačila jsem počítat lékaře, kteří se během dvaceti hodin přišli podívat na porodní sál...bohužel moc nikdo nekomunikoval a už vůbec nedokázal odpovídat na položené otázky. Zřejmě neměli čas ohledně pracovní vytíženosti a jak šlo tzv.do tuhého, tak proběhl císařský řez.

Velice mě to mrzí, ale mezi přední zdravotnická zařízení v Evropě tahle nemocnice patřila možná tak po skončení první světové války, ale v současné době to může být naopak...jak postupem času zjišťuji.
jessica23  17. čer 2016

Za mě rozhodně ne!!!

V Podolí jsem rodila 2x, poprvé v lednu 2011, a to byl bezproblémový porod, jen šestinedělí nic moc. Byla jsem na P4 a dcera celou noc proplakala a ve dne spala - já bohužel ne, protože jsem měla pokoj u dveří, kde neustále zvonil bzučák a byl tam služební výtah, který dělal velký hluk, po třech probdělých nocích a dnech, jsem byla dost vysílená a pomoc nepřicházela, dcera brečela a až nyní vím, že to bylo hlady a když jí daly sestry příkrm, prý jí z toho bolelo bříško. Byla jsem opravdu na dně, chodila za sestrami a poslední den mi sestra na nové směně řekla, proč jsem si neřekla, že by dceři daly Espumizan. Po třech nocích, kdy jsem jí neustále chovala a bylo mi trapně, že nenechala spát ostatní maminky, jsem se rozbrečela. Byla jsem opravdu hodně vysílená. Ale to nebylo nic.

U druhého dítěte to bylo ještě horší. V březnu 2014 jsem čekala syna a 14 dní před termínem porodu jsem měla rozostřené vidění a strašně mi otekly nohy, při nejbližší příležitosti jsem to řekla - šla jsem na monitor a vyžádala si návštěvu lékařky na příjmu - byla sobota a v poradně nikdo nebyl, lékařka se mi podívala na nohy, řekla, že to je dobré a na můj popis rozostřeného vidění mi řekla, že to může být nádor, roztroušená skleróza nebo mrtvice. Tyto diagnózy na mě vypálila a bylo. Ještě, že mi tolik rozsah jejich slov nedocházel. Za týden na to, již po oficiálním termínu porodu, jsem ráno vstala a chtěla něco manželovi říct a ono to nešlo, já to říkala, ale moje pusa mě neposlouchala. To mě hodně vyděsilo, takže jsme odjeli do nemocnice na neurologii, prodělala jsem hodně vyšetření a výsledek byl, že jsem se nedokrvila a že lékař navrhuje vyvolaní porodu.

Nastoupila jsem tedy do Podolí na rizikové oddělení, opět spousta vyšetření a informace, že mám bílkovinu v moči. Vypadalo to, že si se mnou nevědí rady, nikdo mě neinformoval, nikdo se nepředstavil, člověk nevěděl, zda je to lékařka nebo sestra, poslali mě na magnetickou rezonanci - což ve vysokém stupni těhotenství ležet na zádech 45 minut - nic moc, poté na sono srdce a nakonec vyvolali porod. Porod po prasknutí vody ovšem nepostupoval dobře, já tlačila a syn se nepohnul, později začal šrumec a akutní císař, opět bez vysvětlení. Probudila jsem se asi kolem 3. hodiny ranní sama v pokoji, když jsem se sestry ptala na dítě, odbyla mě s tím, že se vše dozvím ráno. Bylo to příšerné, ta nejistota, zda je syn v pořádku. Ráno jsem čekala na vizitu, jen přišel lékař, kouknul na hodnoty na monitoru nade mnou a řekl, pane bože, vy máte tlak .... v tom k němu přišla jiná doktorka a šeptla lékaři, paní měla preeklampsii a odkráčeli. A zase nic, tlak se mi zhoršil, že začali přístroje šílet, přišla sestra a když mě viděla, řekla jsem jí, že vůbec nic nevím, že nevím zda je dítě v pořádku, mě že řekli, že jsem měla preeklampsii a že nic nevím, poslala mi jiného doktora a ten mi vše vysvětlil, že tento stav je u rodičky způsoben nefunkční placentou a že po porodu je již vše v pořádku a že dítě je v pořádku. Po tomto ujištění mi zase tlak skočil na normální hodnotu a vše šlo k lepšímu, přeložili mě na normální šestinedělí P1.

Den před propuštěním mi lékařka udělala sono jizvy a řekla, že je vše v pořádku, ale syn v noci strašně plakal opět hlady a ráno při vizitě si sestra všimla hematomu v ráně. Takže bylo ohroženo moje propuštění, šla jsem na sono a nález byl dost nepříznivý, dvě ložiska dle jejich slov sražené krve o objemu celkem víc jak 250 ml, lékař Jiří Vojtěch trval na dalším dnu hospitalizace s tím, že se musí hematomy odsát a nasadit ATB, já jsem chtěla moc domů a další den hospitalizace už jsem si nedovedla představit, potřebovala jsem se synem pomoci a opět se pořádně vyspat. Poté ke mě zavolali pana doktora Darebného, který řekl, že odsát to nejde, že je to sražená krev a že můžu domů. V tu chvíli jsem mu byla nesmírně vděčná, šla jsem.

Za tři dny jsem se probudila v kaluži jasně červené krve, byla jsem nesmírně vyděšená a nevěděla jsem co se stalo. Krev vytékala z řezu. Odjela jsem zpět do porodnice a tam mi bylo vysvětleno, že mi hematom praskl a že je to dobře, že krev odtéká, že se tělo zbavuje hematomu, dostala jsem ATB, pan doktor ránu vyčistil a chodila jsem na kontroly. Později jsem si na netu vyhledala co je to preeklampsie. Takže já měla klasické příznaky preeklampsie - bílkovinu v moči, rozostřené vidění, otoky končetin, jen je pravda, že ta ztráta řeči to trošku mohla zkreslit, ale myslím, že já i můj syn jsme měli namále, protože zanedbaná preeklampie, jde do eklampsie a pak nastává tzv. Diseminovaná intravaskulární koagulopatie (DIC), a to se již nedá nic dělat, žena krvácí ze všech otvorů a vykrvácí - dojde k rozpadu srážlivosti krve. V minulosti dost častá příčina úmrtí rodiček. U preeklampsie také dochází k poškození orgánů, nejčastěji ledvin, kdy je poté potřeba transplantace.

Jsem velice ráda, že to vše dopadlo dobře a já i syn jsme v pořádku, ale nemohu porodnici Podolí zapomenout, že jsu takové špičkové pracoviště a nepozná preeklampsii. Řekla bych až typické onemocnění rodících žen.
4 lidé považují za užitečné
aneriska  10. únor 2016

Podolí +++++

Třetí porod, první v Podolí, květen 2015. Porod vyvolávaný tabletou. Skoro 14 dní jsem přenášela. Na tabletu mé tělo zareagovalo okamžitě. Krásný porodní sál, bolesti po tabletě tedy nesnesitelné. PA byla skvělá, podporující, vysvětlující. Matynku mi hned nahatou přiložili - nejkrásnější, nechali dotepat pupečník a já ho stříhala :-) , žádná další medikace, netahali za pupečník, ale počkali těch 5 minut (ani ne), než vyšla placenta - ještě před 7 lety scifi (nebo před 3 lety v Hořovicích, kde za pupečník tahali, jak kdyby tam bylo něco, co musí být do 30 vteřin pryč). Pokoj velký, sice WC a sprcha byla až na druhé straně, ale aspoň jsem se prošla.

Kdybych náhodou ještě znovu otěhotněla, rozhodla bych se určitě pro Podolí.
lesnivila  10. únor 2016

Podolí - za mne ne

Bohužel s porodnicí nemám nejlepší zkušenosti. Dva porody, více jak tři měsíce hospitalizace a těžko hledám něco pozitivního.

Pravdou je, že pozdější porod byl o něco lepší než první, kde jsem se setkala s těmi nejhoršími nešvary českého porodnictví. (Nepříjemná vyšetření, nešetrné zásahy, naprostá absence jakéhokoliv respektu, žádné informace (píchali do mne kde co), absolutně ignorovali jakýkoliv projev mé vůle, hrubé zacházení, po narození spletli pohlaví, dítě (zdravé) jsem viděla poprvé po několika hodinách, aby mi ho záhy odnesly kvůli projevené (leč ne vážné) žloutence a směla jsem k malé jen po 3,5 hodinách na 10minut (!). Žádná podpora, žádné informace, čiré zoufalství.

Pravdou je, že uběhlo již pár let, ale přesto zážitek nedobrý. Dcerka má velké problémy s důvěrou, sebevědomím, trpí úzkostmi - jsem přesvědčena, že všechny okolnosti kolem jejího narození se na tomto podílely.

Druhý porod byl o poznání lepší - komunikace sice opět nevalná. Stále mne přesvědčovali (stejně jako u prvního), že určitě nerodím. Klidnily mi léky dělohu jak se dalo, ale syn opravdu chtěl na svět. V tomto případě mi vadil omezený pohyb, neustálý monitoring, žádná intimita a děťátko jsem směla po porodu nejen spatřit, ale na pár vteřin se ho i dotknout. Přesto tento porod považuji oproti prvnímu za dobrý. Idealní však nikoliv.
sharidark  15. srp 2015

Podolí - Spokojenost

Poprvé jsem rodila miminko v r. 1/2013 mrtvé. Uzel na pupečníku a jela jsem do nemocnice, že necítím pohyby. Bohužel tento problém se nedá předem zjistit a lékaři mě ani lépe ohlídat nemohli, není to vidět ani na ultrazvuku. Každopádně jsem byla vděčná za přístup, který mi v Podolí poskytli. Pomohli mi jak psychicky, tak fyzicky. Každopádně díky nim se mi podařilo znovu brzy otěhotnět a pak už si mě velmi dobře pohlídali, tak jak slíbili.

Rodila jsem v 2/2014 zdravého chlapečka. Přístup opět velmi laskavý, chápavý. Také poradenství s kojením, kdy jsem za nimi furt dotírala s tím, že mi to nejde, musely být asi velmi trpěliví, já bych už sama na sebe vybouchla, :D že jsem úplně pitomá. :D

Momentálně jsem opět těhotná a doufám, že opět budu rodit u nich. Nemohla jsem si na nic stěžovat. ;-)
tutyfruty  5. pro 2014

Znovu rozhodně ne!

Rodila jsem předčasně 8/2014 v Podolí na doporučení tchýně.

Co se týče porodu, k tomu nemám výtek. S čím jsem ale absolutně nebyla spojená byla péče o mého syna na intermediálním oddělení a následně i s chováním některých sester na oddělení G2, kde jsem ležela.

Co se týče prcka, odmítaly asi týden moje žádosti o kojení, prý proto, že byl unavený z novorozenecké žloutenky. Nemohla jsem na něj prakticky ani sáhnout - přebalovaly, krmily zásadně ony. A co mě štvalo nejvíc - byly líné ho krmit lahvičkou a pořád mu cpaly sondu.

Po 8 dnech už jsem toho měla dost a prostě si vydupala kojení, krmení, přebalování ve dne v noci. Byla jsem u něj každé tři hodiny a nenechala prakticky žádnou sestru na něj sáhnout - a ejhle, kojení nám šlo relativně bez problémů (měla jsem šíleně nalitá prsa) a z láhve pil taky skvěle. Naráz žadnou sondu nepotřeboval.

Mě na intermediálu sestry každý den deptaly, že je můj syn líný, že nechce pít a že nás domů s takovou rozhodně nepustí. Když jsem je prosila, ať malého nesondují a odpustí mu 5ml, které nevypil z láhve několikrát se do mě pustili s tím, že mi doma nebude přibírat, když to takto budeme dělat a pediatr na nás pošle sociálku. Jako, kde jsme?!

Co se týče oddělení G2 - některé sestry jsou vyloženě na facku. Několikrát denně mě dvě z nich neustále chodily upozorňovat, že už tam nemám co dělat, mám vypadnout domů a neblokovat jim pokoj, když mi nic není. Neřekla bych ani slovo, kdyby byl stop stav, ale když na chodbě vidíte, že jsou 3 ze 6 pokojů prázdné, vysvětlete mi, komu jako blokuju místo?!

Abych to shrnula - za mě Podolí rozhodně znovu ne.
andy13009  31. říj 2014

Spokojenost

Rodila jsem dítě v listopadu 2012, vybrala jsem si Podolí na doporučení známé.

Rodila jsem plánovaným SC, v den nástupu se ke mě velice mile chovali i na sále byli super. Já tedy byla hrozně vystresovaná, ale pak mi seděl u hlavy anesteziolog a celou dobu mě utěšoval. Jakmile vytáhli moji holčičku, na chvilku mi ji ukázali a pak jí šly umýt, zvážit a změřit. Pak mi ji přinesli a nechali ji tam cca 5 min. Na Jipku jsem se nedostala, jelikož ten den, co jsem rodila, tam malovali, tak mě rovnou přeložili na šestinedělní. Personál moc milý, jen mě mrzelo, že jsem malou viděla v 9:00 hod a pak až v 18:00 hod :-( a manžel mohl být u mě na pokoji od 12. hod až do 18:00 hod. Druhý den mě přeložili na jiný pokoj, kde jsme byli jen 2. Na odělení, kde jsem ležela, si nemohu stěžovat, doktor ochotný a ostatní personál také.

Ostatním maminkám porodnici velice doporučuji :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
danka2013  11. črc 2014

Poprvé

Když jsem byla poprvé těhotná, rozhodovala jsem se, kde budu rodit. Z doslechu a recenzí jsem si zvolila Podolí. Myslím, že to byla dobrá volba. Rodila jsem v dubnu 2014 a porodila krásnou holčičku. Nyní Vám napíšu svoje pocity :

Mínusy:
- jelikož je Podolí špičková nemocnice, musíte počítat při návštěvách a kontrolách s větším množstvím maminek a čekáním
- když jsem začala rodit, nemohla jsem se do Podolí dovolat o radu ( naštěstí jsme vyjeli a tam se o nás už postarali)
- trošku zastaralé šestinedělí ( esteticky se mi to moc nelíbilo na to, že to je špičková nemocnice, čekala jsem hezčí pokoj pro maminky a lepší košíčky pro miminka, lepší váhy pro miminka atd...)
- lepší sprchy
- lepší parking

Plusy:
+ Skvělá péče - na šestinedělí ( rady ohledně kojení, cvičení, kontrola miminka - vše profesionálně klapalo)
+ sehraný tým specialistů ( u porodu jsem mohla mít manžela a starala se o mě sestřička - velice jsem ocenila soukromí a klid u porodu také, když se začlo něco dít, tým byl připraven a pomohl mi )
+ vybavený sálek sprchou, míčem, rodící židlí, křeslem, vše pro miminko - možná bych to trošku více zůtulnila
+ dobrá strava
+ po porodu jsem se mohla v klidu vyspat a nechat miminko u sestřiček, které se o něj postaraly
+ příjemný přístup sester i doktorů
+ po porodu tác s občerstvením !!! :-) velmi se mi to libilo

Myslím, že můj první porod proběhl v pořádku a spokojeně. Co bych u příštím porodu více uvítala a změnila?

- lepší esteticky vybavený sál s více osobními věcmi ( kojící polštář, více osobních věci..) pro psychickou pohodu
- pro psychickou oporu vlastní porodní asistentku, která by u mě byla po celou dobu porodu ( sestřička chodila ke mě pravidelně a říkala mi co bude následovat, ale nikdo se mě neptal zda to chci nebo ne...)
- nadstandartní pokoj kvůli soukromí ( když se sejde na pokoji více maminek s mimnky moc se nevyspíte a pak nemáte sílu a zhlediska návštěv které mohou přijít kdykoli během dne, klid pro sebe a miminko ...)
- určitě více utišujicích prostředků tak 2 injekce ( veliká úleva - do epidurálu bych asi nešla to jen v případě hodně velkých bolestí a dlouhého porodu)
- esteticky hezčí šestinedělí - pokud je člověk nastřižen brala bych nižší postele kvůli přesunu na postel, lepší košíky pro miminka a barevné pokoje + lepší vybavení - setkala jsem se ze zastaralou váhou pro mimnka...
- lepší sprchy

Jestli bych rodila v Podolí znova? Ano. :)
:-) :-) :-)
1 člověk považuje za užitečné
ceitryn  29. led 2014

Skvělá porodnice

V podolí jsem rodila v lednu 2014. Byla jsem objednána na indukci porodu na rizikové oddělení P3. S personálem na rizikovém oddělení jsem byla moc spokojená, velmi milé a ochotné sestřičky. Úžasný byl i jejich přístup, když mě předávaly s 3 minutovými kontrakcemi na porodní sál zeptaly se, zda to dojdu nebo tam chci převést (došla jsem po svých). Cestou mě sestřička nechávala prodýchat kontrakce a pak se mnou pokračovala dál, nikam mě nehonila.

Na porodním sále se mě ujala PA Kristýna Mošová, která byla naprosto úžasná. Vše mě i manželovi vysvětlila, nebyl problém se na čemkoli domluvit. Po porodu mi položila dceru na břicho, což byl úžasný pocit. Dvě hodinky jsme strávili všichni tři na porodním sále, dokonce jsme dostali i občerstvení. (I pro manžela). Po 2 hodinách si přišla dětská sestřička pro malou, rovnou se mě zeptala, zda ji chci na oddělení hned k sobě nebo se chci vyspat a malou mi přinesou ráno. Pak jsem se mohla jít osprchovat, což bylo úžasné. Sanitář nás pak doprovodil na oddělení šestinedělí P4.

Sestřička z oddělení mě ubytovala a pak mi ukázala, kde co na oddělení je, dostala jsem info ohledně hygieny po porodu a ostatních věcí. I dětské sestřičky byly naprosto úžasné, nebyl problém se s nimi domluvit, když jsem chtěla malou nechat i na další noc u nich. I informace o péči o mimi byly přímo vyčerpávající. Dokonce mě překvapila i rehabilitační sestra, která nám (maminkám) ukázala jak cvičit po porodu. Sprchy i toalety byly vždy čisté. Na pokojích bylo víc než dost kosmetiky na miminka. Veškerý personál byl milý a ochotný, opravdu jsem byla moc spokojená.

Porodnici v Podolí jsem si vybrala po předchozí špatné zkušenosti s Krčí a neměnila bych. Rozhodně porodnici v Podolí doporučuji.
3 lidé považují za užitečné
jarcatko  3. črc 2013

Spokojenost

Rodila jsem své první dítě v září 2012, vybrala jsem si Podolí - jednak kvůli blízkosti (3 stanice tramvají), jednak kvůli kvalitě (aspoň tedy z doslechu a internetových diskuzí) :-)

Předporodní péče - od nějakého 36. týdne (mohla jsem už i dřív, ale nějak jsem to prošvihla) - sice tedy v ambulanci vždycky mraky lidí, poměrně dlouhé čekání, ale přístup MUDr. Vackové milý, vstřícný, profesionální. Na monitorech taky pohoda.

Vlastní porod - rodila jsem ve 41+3 a porod mi vyvolávali, takže jsem nastoupila na oddělení G3, kde jsem strávila jeden celý den na obyčejném pokoji. Nevyhovovalo mi jen to, že jsem byla na pokoji s rizikovými těhotnými (vystřídaly se mi tam celkem dvě - ta jedna ve 24. tt a bez plodovky, takže řešila úplně jiné věci než já a dívat se, jak tam prodýchávám kontrakce a budu rodit zdravé a donošené dítě, pro ni muselo být hrozné utrpení; stresovalo mě, že ji moje přítomnost musí stresovat). Až na PA z denní služby, která mi málo utáhla sondu na monitoru, takže to ukazovalo nesmysly, a lékařku, která mě dvakrát vyšetřovala (dost bolestivě), byl personál skvělý. PA z večerní služby, která mě odesílala na sál, a PA přímo na sále (K. Mošová) byly úžasné! Moc jim děkuju x-)

Průběh porodu - byl rychlý, PA slečna Mošová byla vážně skvělá, příjemná, milá, velmi profesionální a přitom lidská. Povzbuzovala, pomáhala, respektovala můj porodní plán, sama přitom aktivně udělala některé věci, aniž bych si o ně řekla (např. tlumené světlo). Fakt velká spokojenost! I ostatní personál, který se nám věnoval během porodu (či spíše bezprostředně po něm) byl skvělý. Šití jsem skoro nevnímala, přítomnost pediatra také ne (Apgar skóre hodnotili, aniž by na syna sahali, ihned po narození mi ho dali na břicho i s pupečníkem a ten nechali dotepat, pak stříhal tatínek). Prostě nám umožnili ty první dvě hodiny nerušeného sžívání se (pouze občas nakoukla PA s dotazem, zda nám něco nechybí nebo něco nepotřebujeme). Pak mi PA pomohla do sprchy a předala nás na oddělení šestinedělí.

Oddělení P1 - byla jsem na oddělení P1 ve 2. patře, na standardním pokoji. Trochu škoda, že sociálka je jenom společná, ale chápu, že ve staré budově to není jak vyřešit :-( Personál na oddělení byl super, jak dětské sestry, tak ženské sestry. Byly milé, vstřícné, nápomocné, zachránily mi kojení. Lékaři rovněž skvělí.
Celkově jsem byla s porodnicí moc spokojená a i druhé dítě chci přivést na svět právě tam :-)
2 lidé považují za užitečné

Přihlas se do těhotenského newsletteru