Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
comadreja  13. dub 2016

Máte-li na výběr, dobře se rozmyslete...

Podobně jako eficenka. Že mě nenechají rodit jinak než na křesle jsem věděla, ale že mi budou tlačit i nohy do třmenů?! Ale vytlačila jsem, s nástřihem i roztrhnutím. Bez mého souhlasu a vědomí, než jsem se stihla těsně po porodu rozkoukat, oxytocin na vypuzení placenty už mi proudil do žíly - poté, co doktor asi 2 minuty tahal za šňůru - asi spěchal. Bonding probíhal jak výše napsala eficenka.

Šestinedělí totéž - naprosto protichůdné info ohledně kojení, stresovali mě kvůli úbytku váhy malé (sama se najíte a ji nechcete dokrmit), pokud neodstříkáte musíme dokrmit. Zatímco jsem seděla na odsávání, sestry ji tajně dokrmily UM z láhve! Po mých protestech, ať ji to aspoň dají jinak - na stránkách porodnice je uvedena možnost dokrmu lžičkou, kádinkou, stříkačkou... - mi bylo řečeno, že to není tak jednoduché, děti to plivou. Nakonec jsem rezignovala, hlavně ať už nás pustí domů. Malé je teď měsíc, psychicky rozložená jsem byla ještě dva týdny, rozkojujeme se doteď.

Jak bylo výše řečeno, pokud jste zkušená matka a uděláte si to po svém, máte vyhráno.

Mě ovšem nikdo neřekl např. to, že problém s laktací způsobuje právě i umělý oxytocin. Pořád jsem nechápala proč nám to nejde, když první dceru jsem kojila (porod do vody Havl.Brod).

Tak pozor na to.

Pozitivní byl krásný výhled z okna. :-)
0 poděkování
zulitvi  6. črc 2015

Císařský řez a šestinedělí

Rodila jsem v Trutnovské porodnici v květnu 2014 císařským řezem, protože malý byl polohou koncem pánevním a ještě tam měl nohu tak blbě, že bych mu ji porodem zlomila. Byla jsem v celkové anestezii. Manžel na sále být nemohl. Operovali mě doktoři Ostrožlík a Růžička. Vše proběhlo bez komplikací, malej byl venku hned a jizvu mám krásnou. Ani další dny jsem neměla komplikace.

Oddělení šestinedělí je horší, některé sestřičky jsou fajn a pomůžou a poradí. Pak tam jsou taky takové, kterým to dělá problém a bohužel na ty jsem narazila já. Kontrola ortopedem hrůza. Nepoznal vadu kyčle a další doktoři taky ne. Naštěstí se pak přišel podívat ještě jeden a poslal nás do FNHK.

Pokud bych měla rodit znovu poprvé, Trutnovskou porodnici bych si nevybrala. Teď, když vím, jak se starat o novorozence, jak kojit atp., tak bych tam klidně šla znovu.
0 poděkování
adelinkkaa  15. čer 2014

Porodnice super :-)

Taky napíšu svou osobní zkušenost. Těhotenství jsem měla hodně problémové. Na začatku krvácení a od 28.tt kontrakce. Samozřejmě jsem tam od 28.tt ležela. Doktoři byli hrozně hodní. Sestry taktéž:-) Pořád mě uklidňovali a chodili za mnou kolikrát i mimo vizity, jen se zeptat jak se mi daří. Nakonec se jim podařilo pomocí kapaček a léků udržet malého až do 37.tt.

Velký dík patří dr.Milanu Krotkému. Porod jsem měla užasný. Sice dr.Růžička měl občas nějáké připomínky, když jsem tlačila, ale je mu to zapomenuto. Díky němu a zbytku doktorů v nemocnici jsem mohla porodit zdravé a donošené miminko :-) Na oddělení šestinedělí to už bylo horší. Některé dětské sestry byly šílené. Od každé jsem dostala ohledně kojení uplně jinou radu.

Kdybych to měla shrnout. Porodnice a gynekologie super. Šestinedělí horší - ovšem pokud maminka už ví jak kojit, není problém...:-)
0 poděkování
terezakristen  8. bře 2014

Za mě úplně v pohodě až na páááár ..

S Trutnovskou porodnicí a gynekologií jsem měla tu čest se seznámit už ve 28.tt, kdy jsem přijela s kontrakcema po 10min. Okamžitě mě dali na lůžko a brala jsem Gynipral co 2h +kapačky :-( :-( :-( Ležela jsem zde do 33.tt, kdy mě propustili domů do klidového režimu. Sestry na gynekologii úplně super, ale samozřejmě ,že všude se najde nějaká ta ježibaba :D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Byla neděle 7.10.2012 já byla 34+5, takže jsem nic nečekala, když jsem se probudila s bolestí jak prase :D Tudíž jsem raděj jela do porodnice a byl to porod :D Dlouhý, trvajicí 32h. No, řeknu Vám, doktoři v TR.PO jmenovitě Mudr. Baláž a Mudr. Dlouhý!!!!!!!!!!!!!!!! jsou rogantní a zlí doktoři !!!!! Je fakt, že za těch dlouhých 32h jsem nedostala ani epidurál, dostala jsem ráno v pondělí kolem 8 oxytocin, když už viděli, že fakt nemůžu. Za dalších 6h se mě narodila dcera Klárka 13.08h 8.10.2012 3.452g 51cm :D 34+6tt :D

Na šestinedělí sestry v pohodě, až na jednu dětskou jinak vše OK :D Tak že v září 2014 znova Trutnov :-p :-D :-D
0 poděkování
eficenka  2. únor 2014

Bohužel nedoporučuji

O porodnici jsem se začala zajímat na začátku těhotenství, jako jedna z nejlepších mi vyšla porodnice Trutnov.

Ve 37.tt, kdy jsem šla do porodnice na CTG, jsem podepsala papíry ohledně porodu (vyškrtala, co se mi nelíbilo - studenti u porodu atd) a přiložila do desek můj porodní plán (nepřeji si píchání vody, chci si vybrat porodní polohu, nepřeji si oxytocin, chci bonding a přiložení k prsu).

Bohužel můj porodní plán "zmizel", porod probíhal docela rychle a bezproblémově - při první době porodní jsem mohla využívat sprchu, balon, sedací vak, manžel mi masíroval záda, bych velkou oporou! Při několikátém vyšetření jsem najednou ucítila jak ze mě něco teče - ano, doktorka mi bez varování píchla plodovku :-( , pak následovala injekce oxytocinu - zrovna když jsem prodýchávala bolesti po 2minutách a ani o ní nevěděla.

Porodní "sálek" je tak malinký - že se tam vejde jen porodní křeslo a rodička je nucena tlačit na zádech (leže, pololeže) i když se mi tak netlačilo dobře. Jinou polohu - klek na 4, dřep apod. si tam prostě nevyberete - musela byste rodit asi na parapetu. A o preventivním nástřihu nemluvě ( i doktor se mi pak omlouval, že asi stříhat nemusel, že malá lezla ven hezky).

Po vytlačení malé jsem požadovala bonding - než jsem malou stačila pohladit, co mi ji položili na prsa, už mi ji sebrali a šli vedle převážit a přeměřit a zabalili do housenky. O přiložení k prsu musel manžel několikrát volat na oddělení - nám samotným to nešlo - po čtvrtém zavolání přišla sestřička ( 30 min po porodu) a malá se konečně přisála :-)

Na šestinedělí také hrůza - většina sester tajně! dokrmuje děti když matky spí, nebo je na nějakém vyšetření - vizitkou Trutnovské porodnice ( v jeden den jsme tam rodili 4) 1 matka odcházející s UM, 2 matky dokrmující s UM a já se naštěstí rozkojila - ale poslední rada před opuštěním porodnice - pořidtě si Nutrilon, ať jí máte co dát.

Takže nedoporučuji. Přání rodičky, i když porod probíhá fyziologicky, se neuskuteční ( bonding, nedokrmování...).
0 poděkování