Porodnice Zlín

7 zkušeností

Porodnice ZlínPorodnice Zlín odvádí ročně kolem 2700 porodů a vedle těhotných žen poskytuje svou péči i ženám s rizikovým a patologickým těhotenstvím. Veškeré porody, které v porodnici probíhají, vedou lékaři a celý personál s veškerou poporodní a neonatologickou péčí. V rámci Perinatologického centra pracuje neonatologické oddělení, které poskytuje komplexní péči o novorozence7. Výsledky porodnice, které za poslední roky má, ji řadí mezi první tři perinatologická centra v celé České republice.

Šestinedělí

Oddělení šestinedělí se nachází na dvou patrech budovy porodnice a sice 3. a 4., kdy na 3. patře je k dispozici 11 dvojlůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením, jedním jednolůžkovým pokojem a jedním nadstandardním jednolůžkovým pokojem. Ve 4. patře je k dispozici 12 dvojlůžkových pokojů a taktéž jeden jednolůžkový a jeden nadstandardní jednolůžkový pokoj.
Ve 3. patře je celkem 20 lůžek tzv. rooming-in (maminka je na pokoji spolu s dítětem), ve 4. patře je těchto lůžek 24.
Porodnice Zlín

Porodní sály

Porodnice disponuje 7 samostatnými porodními pokoji. 4 z nich mají zabudovanou vanu a jeden porodní pokoj je nadstandardní s vlastním sociálním zařízením. Porodní sály mají k dispozici pět lůžek (tři lůžka jednotky intenzivní porodnické péče a dvě lůžka observační). Pro jednodenní péči o naše pacientky slouží sedm lůžek.
Než se rodička1 vydá na cestu do porodnice, je dobré mít doma přichystáno potřebné oblečení pro miminko na opouštění porodnice. Toto oblečení přiveze osoba vyzvedávající rodičku a dítě z porodnice až v den opuštění. V případě zájmu o aplikaci náušníc děvčátkům musí být tyto dovezeny do porodnice den před propuštěním - je potřeba je vydesinfikovat.
Porodnice Zlín

Prohlídka porodního sálu

Dovolí-li to provoz na porodních sálech porodnice, konají se prohlídky vždy v úterý od 13 hodin. K ověření možnosti prohlídek je potřeba volat vždy ve zvolený den v dopoledních hodinách na porodní sál - tel. 57 755 2929. Porodní asistentky zájemcům sdělí, zda je ten den prohlídka možná.

Předporodní kurzy

Kurzy probíhají přímo v budově porodnice Zlín a to v 5-ti kurzech po 2 hodinách. Termíny se domlouvají vždy v průběhu dle potřeby. Celý kurz je možné absolvovat i s partnerem, pro kterého je kurz zdarma. Cena kurzu je 1.300 Kč a je možné požádat si o příspěvek na kurz v pojišťovně.

Individuální předporodní kurz (1x 3 hodiny)

Tato verze zkráceného kurzu je vhodná pro ženy ve vyšším stupni těhotenství, které by již nestihly absolvovat celý kurz, pro zaneprázdněné páry nebo i pro vícerodičky k oživení informací. Cena kurzu je 500 Kč.
Porodnice Zlín

Tým porodnice Zlín

Primář

 • MUDr. Zdeněk Adamík, Ph.D.

Zástupce primáře pro gynekologii

 • MUDr. Miloslav Maule

Zástupkyně primáře pro porodnictví

 • MUDr. Pavla Brychtová

Zástupkyně primáře pro perinatologii

 • MUDr. Marcela Henčlová

Vrchní sestra

 • Bc. Helena Novotná

Sekretariát

 • Markéta Štěpančíková

Lékaři

 • MUDr. Grossmannová Helena
 • MUDr. Kalist Vladimír
 • MUDr. Kudrna Jaroslav
 • MUDr. Zábranský František, CSc.
 • MUDr. Havelka Pavel, Ph.D.
 • MUDr. Prusenovská Alice
 • MUDr. Konečná Jolana
 • MUDr. Mlčoch Michal
 • MUDr. Nováková Marcela
 • MUDr. Výmolová Iva
 • MUDr. Sukupová Michaela
 • MUDr. Kováčová Barbora
 • MUDr. Kostelanská Jana
 • MUDr. Sládečková Eva
 • MUDr. Frantisová Andrea
 • MUDr. Knéslová Petra

Co si vzít s sebou do porodnice?

Pro maminku

 • doklady (občanský a těhotenský průkaz, oddací nebo rodný list, lístek na jména dětí)
 • potřeby na osobní hygienu
 • ručníky
 • župan
 • rodičky si mohou vzít i své noční košile nebo pyžama, ale dostanetou v porodnici i nemocniční
 • přezůvky vhodné do sprchy (aby se daly utřít, když jsou smáčeny ve sprše)
 • pružné nebo jednorázové kalhotky pro šestinedělky
 • dámské hygienické vložky asi na týden pobytu

Pro miminko

 • jednorázové pleny asi na týden pobytu
 • oblečení na cestu z porodnice domů (oděv na pobyt v porodnici dítě na místě dostane)
 • zavinovačku, dětskou dečku

Odběr pupečníkové krve

Gynekologicko-porodnické oddělení umožňuje odběry pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte a v této oblasti spolupracují s dvěma subjekty: Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. a Cordblood Center CZ, s. r. o., Brno.
V případě zájmu informují o této službě nastávající maminky jejich gynekologové nebo porodní asistentky.

Návštěvní hodiny

Oddělení šestinedělínávštěvy neomezené
Oddělení gynekologiedenně 14.0016.00

Po dohodě s primářem nebo ošetřujícím personálem je možné navštívit jednotlivá oddělení i v jiný čas.

Kontaktní údaje

Krajská nemocnice T.Bati, a. s.
Havlíčkovo nábřeží 600
762 75 Zlín

Tel.: (+420) 577 551 111
Fax: (+420) 577 552 107
E-mail: bnzlin@bnzlin.cz

Související články

Více o porodnici Zlín na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Zlín
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Zlín

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Zlín?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
ajjjjja
21. pro 2017

Pobyt v porodnici Zlín

Ráda bych se podělila o svoji čerstvou zkušenost.

Při porodu mi pomáhala p.asistentka Vladimíra Maselniková a byla jedním slovem MILIONOVÁ! Jako prvorodičce mi strašně moc pomohla, vedla a i tak nechala volnou ruku při volbě poloh. Za mě jí patří velký dík, že jsme s Julinkou celý porod zvládly rychle, relativně "bezbolestně" a bez poranění.

Na odd.šestinedělí (4.patro) se o nás stará houf sestřiček a jedna je milejší než druhá. Často jsem četla na šestinedělí negativni recenze, ale za nás naopak. Neustále se někdo chodí ptát, jestli je vše v pořádku, něco nepotřebuji atd. Hodně mi pomohly s kojením, protože nám nešlo. Kvůli žloutence jsme tady čtvrtý den a zůstáváme dále a já si nemůžu nijak stěžovat (jasné, jídlo hnus, ale rodina se o mě v tomto ohledu postarala :wink:slight_smile:.)

Všem maminkám, které se rozhodnou rodit ve Zlíne, přeji stejnou zkušenost jakou máme my s Julinkou!!!!
0 poděkování
jouzis
19. únor 2016

Předčasný porod ve Zlíně

Rodila jsem předčasně a zatím hodnotím jen pozitivně, od příjmu, přes porodní

Asistentky, přes doktory, co se o nás starali a starají, až po sestřičky tady na novorozeneckém. A ještě musím vyzdvihnout, jak se starají o malého, který je nedonošený. Takže chválím kudy chodím. :-) A manžel taky říká, jak tu jsou k němu všichni vsřícní. I při porodu se snažili mu všecko objasnit, a že to byl šrumec! :-)
2 poděkování
jituso
4. únor 2015

Narození Viktorky

Tak já teda na porod velice ráda vzpomínám. Sice jsem byla na porodním asi hodinku ( + 2hodiny po porodu), ale paráda. Porodní asistentka skvělá, paní doktorka taky. Všechno proběhlo perfektně. :-)

Na šestinedělí teda nic moc. Kromě jedné sestřičky, která byla v pohodě, mě sestřičky zklamaly. :-( Ale ty 3dny jsem tam v pohodě vydržela. :-)

Takže když to vezmu kolem a kolem, tak Zlínská porodnice v pohodě. :-) Akorát by to chtělo trošku zmodernizovat. ;-)
0 poděkování
sarka55
17. kvě 2014

Výborná zkušenost

Chtěla bych personálu porodnice poděkovat, všichni byli moc milí.

Měla mě na starosti porodní asistentka paní Čápová, byla velice příjemná. Také prostředí porodních boxů je pěkné, je tam soukromí, nikam se nemusí přecházet. Pustili nám rádio, slibovali nám i aroma lázeň, ale nakonec porod pokračoval tak rychle, že na ni ani nedošlo.

Na oddělení šestinedělí jsem byla na 5. patře. Opět mám velice dobrou zkušenost s personálem, všechny sestřičky se vždycky přišly představit, když se střídala směna, zeptaly se, jestli něco nepotřebuji. Byly ochotné, nesetkala jsem se s jediným projevem neochoty.

Porodnici ve Zlíně můžu jen doporučit!
1 poděkování
myska_jaja
21. led 2014

Porod ve Zlínské nemocnici

Porod jsem měla celkem rychlý, tak si moc stěžovat nemůžu, ale chytila jsem nepříjemnou asistentku, starší paní. Byla na mě hodně rázná a očividně ji obtěžovalo se o mě starat (byla se mnou jen při příjmu a pak mě dvakrát zkontrolovala na porodním sále - asi 3 minuty a pak se divila, že už jdeme rodit). Byla jsem tam v noci a rodila jsem tam jako jediná, tak se jí chtělo asi spát nebo nevím. Manžel mi tam byl velkou oporou.

Jinak na oddělení šestinedělí jsem byla na 3.patře, sestřičky, hlavně dětské, byly moc milé, doktorky a doktoři též, ale nikdo mi tam nic moc neřekl. I na vizitách, takže doporučuju se ptát, ptát a ptát, nikdo vám sám od sebe nic neřekne a neukáže. I když jsem poprvé přebalovala malého, byl zrovna pokakaný smolkou, nikdo mi neukázal (jako prvorodičce), jak si ho mám stočit na ruku a umýt zadeček vodou - měla jsem šílený strach, že mi spadne.. :-|

Porodní boxy i lůžkovou část by mohli trochu zrenovovat, okny táhne a sociální zařízení je tam asi ještě z doby komunistů, kdy tam mamka rodila mě. :-D
1 poděkování
clloi
20. led 2014

Narození Anetky

Porodnici ve Zlíně mohu z mé zkušenosti doporučit.

Měla jsem docela rychlý porod. Malá se narodila za 3 hodiny po příjezdu a bez větších bolestí. Po příjezdu a vstupním vyšetření nám byla přidělena asistentka, která kontrolovala průběh porodu, poradila s dýcháním, takže i když jsem neabsolvovala předporodní kurz, tak jsem vše podle jejich pokynů zvládla dobře, mohla jsem se pohybovat podle vlastního uvážení a jak mně to vyhovovalo.

Nejvíce mně pomohla teplá sprcha, která mi vše krásně rozjela a na sále jsem pak byla ani ne 45 min. a na čtyři zatlačení se nám narodila naše holčička. Byla to docela rychlost, do porodnice jsem dojela na 5 cm a prý jsem vypadala, že ani nerodím :)

Na šestinedělí sestry v pohodě, laktační poradkyně chodily často a poradily s kojením. Třeba jsem měla štěstí, ale byla jsem s personálem i s přístupem spokojená. Pokud bych čekala druhé dítě, jedu tam znovu, ale myslím, že tentokrát bych to nemusela stihnout :) :) (cesta nám zabrala 60 min)
2 poděkování
petrajavor
17. led 2014

Jak se narodil Tadeášek

Tak s touhle porodnicí mám dobrou zkušenost, narodil se nám v ní krásný syn :-)
Chodila jsem tam jak na předporodní kurzy a s manželem i na prohlídku porodnice, tak pak se tam odehrál i samotný porod.

Porod byl vyvolávaný a jeho první částí mě provedla Mudr.Henčlová s porodní asistentkou Čápovou, paní doktorku odpoledne vystřídal Mudr.Kalist a po 6h večer se vyměnily i porodní asistentky. Čápovou vystřídala Štěpánová (u které jsem byla i na předporodním kurzu).

Nakonec se Tadeášek narodil císařským řezem. Já byla rychle v pořádku a Tadeášek se narodil jako krásný, velký a hlavně zdravý chlapeček.
Porodní asistentky byly moc milé a hodné :-) Paní doktorka byla rázná, ale příjemná a z pana doktora jsem moc dobrý pocit neměla (jelikož mi dělal potrat a měla jsem jej spojeného s negativníma vzpomínkama), ale i on byl nakonec fajn :-)
4 poděkování