Novinky

#dny_s_ambasadorkami

ivakalinova AMBASADORKA
12. pro 2018 Čtené 280x

Všichni již netrpělivě čekáte na vyhodnocení dnešní soutěže s Viledou. Jak jsem slíbila, tak i plním a vyhodnocení je tady.

V první řadě mi dovolete poděkovat za krásnou účast. Opět mě tak hojná účast překvapila a moc potěšila. Jedno veliké DĚKUJI každé z vás, protože ty komentáře, ty byly úžasné. Četla jsem jedním dechem :slight_smile:

A kdo vyhrává mop Ultramat TURBO? 

Generátor náhodných čísel vybral číslo 1 a první komentář vložila @
rottentocore (jsem ráda, že jsem tentokrát nemusela počítat :slight_smile: )

Gratuluji výherkyni a všem ostatním během zítřejšího dne odešlu srdíčka. 

Výherkyni pošlu do IP informace o doručení výhry.

Krásné Vánoce a dobrou noc,

Iva s Viledou

#vileda

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
12. pro 2018 Čtené 343x

Pro většinu lidí jsou Vánoce nejkrásnějším obdobím v roce. Náměstí jsou zahalená do vánoční výzdoby, ve středu je krásně osvětlený vánoční stromeček, všude mnoho stánků a lidé s horkým nápojem v ruce štěbetají, přejí si a smějí se. 

Je to doba, kdy se člověk zastaví, kdy se rozhlíží kolem sebe, dělá více dobrých skutků než během roku. Doba, kdy to doma voní po cukroví, děti píší dopis Ježíškovi, domácnost je krásně vánočně vyzdobená, v uších zní vánoční koledy. Doba, když je čas plnit přání a dělat radost. A proto bych vám dnes chtěla udělat radost i já.

Dovolte mi malou vsuvku. A to obrovské poděkování zbývajícím devití holkám, za to, že jsme opět tento projekt daly dohromady. Že jsme se každá vzdaly pár hodin svého času a připravily pro vás pásmo soutěží a zajímých článků. Holky, děkuji, že jsem mohla být součástí této skvělé akce.

Říká se, že to nejlepší přichází na závěr. Tak doufám, že tomu tak bude. Dnes je 12.12. 2018 do Štedrého dne zbývá pouhých 12 dní, tak dnes otevřeme poslední okénko adventního kaledáře. Dnes to bude se mnou a s firmou Vileda.

 • O co budeme dnes soutěžit?

Výherce této soutěže získá mop Ultramat TURBO 

 • Jaká je soutěžní otázka? 

Jáká je vaše nejkrásnější vzpomínka na Vánoce v dětství?

Kompletní pravidla jsou tedy následující:

 1. Dát like tomu příspěvku 
 2. Odpovědět do dnešních 22 hodin v komentáři pod tímto příspěvkem na otázku "jaká je vaše nejkrásnější vzpomínka na Vánoce v dětství?" 
 3. Dát like dnešnímu vánočnímu článku od Zity @zebra2009 

Výherce mopu Ultramat TURBO  bude vylosován generátorem náhodných čísel a zveřejněn na mém blogu ještě dnes večer. Vím, že spousty z vás mop má, tak ho můžete darovat někomu zde na modrém koníkovi nebo někomu v rodině :slight_smile:

Doufám, že společně zavzpomínáme na naše Vánoce v dětství. Opravdu se moc těším na čtění těchto komentářů. I když jsme dospělí, tak o Vánocích je určitě v každém z nás tak trošku dětská dušička, která se těší.

Všem krásný předvánoční čas, užijte si poslední dny a hlavně pohodu a klid.

Iva s Viledou

#vileda

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
11. pro 2018 Čtené 81x

Moc vám, ženy milé, děkuji za krásné odpovědi ke včerejší vánoční soutěži. Doufám, že jste si rády zavzpomínaly :slight_smile:

Ale teď už k vyhlášení...

Výherkyní, která si svoji odpovědí vysoutěžila nosní sprej Stérimar s mědí se stává @babbota

Moc gratuluji! Brzy se ozvu do IP s dalšími pokyny :slight_smile:

Ostatním letí srdíčka :slight_smile:

A sledujte další soutěže, dny s ambasadorkami ještě nekončíííí!

Kristýna a #sterimar

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
10. pro 2018 Čtené 269x

Jídlo je pro většinu z nás nedílnou součástí vánočních svátků, mnoho z nás se drží tradičních receptů a postupů a vzpomínky na Vánoce máme tak pevně s jídlem spojené, že jen vůně některého z nich v nás vyvolá vánoční náladu. Pojďme se společně podívat na to, jak to bylo dříve a kdy a jak se dnešní tradiční vánoční menu zrodilo. 

Adventní půst

Štědrému dni předchází adventní půst. V průběhu staletí se měnil termín zahájení půstu (trval dokonce 8 týdnů, dnes „pouze“ 4 adventní týdny), ale jeho smysl i pravidla byla a jsou v zásadě stejná. Jde hlavně o zjednodušení a omezení jídelníčku, zejména o zákaz konzumace masa a alkoholu a odepření si dobrot, což byl dříve například med, zavařeniny a ořechy. Naopak postním jídlem byly a jsou ryby, které dnes vidíme hlavně na štědrovečerním stole. Střídmý jídelníček měl věřící přivést více k vnitřnímu rozjímání a myšlenkám o Bohu. Advent a tím tedy i půst končí západem slunce na Štědrý večer. Co si tedy dopřát po skončení půstu? Podívejme se na proměny vánočních jídel v Česku v průběhu času a třeba se inspirujeme :blush:

Vánoční tabule v minulosti

Venkované a prostí lidé po staletí udržovali původní tradici štědrovečerního stolování i jídelníčku, kdy se na stole mělo objevit zejména to nejlepší, co se v uplynulém roce podařilo vypěstovat, což mělo zajistit blahobyt i v dalším roce. V mnoha rodinách začínala hostina podáváním kousku chleba s medem jako symbolu eucharistie. U stolu samotného se také objevovala symbolika. V některých oblastech bylo zvykem svazovat dřevěné nohy stolu řetězem či rozkrajovat jablka na počet dílků strávníků, kteří je pak společně snědli. Oboje mělo vyjadřovat myšlenku soudržnosti stolovníků, svázanosti a přání návratu všech zúčastněných v plném počtu i příští rok. Nebylo výjimečné, že se v domácnostech zemědělců objevovalo pod stolem rozložené obilí, nebo alespoň zrna pod ubrusem, čímž chtěl hospodář zajistit úrodu v příštím roce. V průběhu 19. stol. se měnily symboly plodnosti, a proto se později na stůl pokládaly třeba i peníze. Na štědrovečerní tabuli se objevovaly všechny plodiny, které byly součástí úrody ať už v čerstvé podobě, či zpracované v nějaké pochutiny. Zpravidla nesmělo chybět červené krásně naleštěné jablko, jako symbol plodnosti, a také ořechy, které byly chápany jako plodina signalizující svým množstvím bohatství.

Po kousku chleba s medem se podávala polévka, tradiční se vařila z luštěnin - čočky a hlavně hrachu. Typy hlavních jídel měly krajové varianty. Na Valašsku se dlouho v jídelníčku držela pohanková kaše, jinde kaše jáhelná s medem. Častým hlavním jídlem byl nákyp s příměsí hub v Podkrkonoší zvaný hubník, ve středních Čechách kuba. V Polabí zůstaly na dlouhou dobu na jídelníčku tzv. peciválky -speciální pečivo polévané švestkovou omáčkou, jinde sirupem a máslem. I přes krajové odlišnosti byla všude jedna věc společná - nejedlo se maso. Tradiční podoba jídelníčku se ve vesnickém prostředí udržela obvykle až do 20.století.

Ve 20.století si měšťané při odpolední procházce před večeří dopřávali v lahůdkářstvích a restauracích šneky, kteří jsou postním jídlem a strávníci tak stále měli šanci vidět „zlaté prasátko“.

Za první republiky se také zrodila tradice kapra, kterou Češi převzali z Vídně, protože v důsledku rozvoje rybníkářství byly ryby hojné a levné. Dnes se nejčastěji připravuje smažený kapr, ale v dřívějších dobách se podával zejména kapr namodro, tedy vařený s octem či bílým vínem a kořenovou zeleninou, nebo načerno, který je vařený a podávaný s hustou sladkokyselou omáčkou ze sušených švestek, rozinek, perníku a černého piva či červeného vína. Mimochodem nejstarší dochovaný recept na kapra je z roku 1810 a trval tři dny. Kapr se pekl v omáčce z dušené cibule, kořenové zeleniny, mandlí, rozinek, povidel a sladkého piva se sušenými švestkami, ořechy a strouhaným perníkem. Podával se s vánočkou či šiškami, později s knedlíky. Tento recept však postupně kvůli své složité přípravě z jídelníčku zmizel a do české kuchyně přišel z Rakouska zmiňovaný kapr smažený. Dnes tradiční bramborový salát se v české kuchyni objevuje až někdy během 2. světové války, jeho původ tkví zřejmě v ruské kuchyni.

Významným pozůstatkem tradic z 19. století je vánočka. Z kynutého těsta pletená sladká velká houska, dříve známá i jako štědrovnice, posypaná mandlemi, plněná rozinkami, byla v minulosti považovaná nejen za velmi důležitou součást štědrovečerního jídelníčku, ale i celých Vánoc. Krajově se vytvářel také tzv. vrkoč, jehož základem byly pečené pletence z kynutého těsta, spojované hůlkami s navlečenými sladkostmi, sušeným ovocem a čerstvými jablky. Vrkoče byly různých tvarů a užívaly se k různým příležitostem od Mikuláše, přes Vánoce, Nový rok až po Masopust. O vrkoči se např. zmiňovala Božena Němcová i další klasici české literatury. Vrkoče byly někdy objektem nadílky, jako např. Mikulášský vrkoč, nebo Vrkoč pro královnu dlouhé noci.

Vánoční tabule v současnosti

Současnou tradicí je podávat jako předkrm polévku, ve třetině domácností je to polévka rybí. Kdo neholduje rybám, volí jinou polévku, nejčastěji zelňačku, houbovou anebo čočkovou polévku, která je mimo jiné i tradičním novoročním pokrmem. Za tradiční hlavní jídlo nyní považujeme smaženého kapra, a to více na Moravě, naopak v Čechách vítězí smažený řízek. K oběma variantám se však tradičně podává jako příloha bramborový salát. Rodinné recepty na salát jsou velmi rozmanité, základ tvoří brambory, petržel, celer, mrkev, hrášek, cibule a kyselé okurky, to vše spojené majonézou, avšak mohou se do něj přidávat též např. vejce, salám, šunka či sýr. Za určitý zvláštní fenomén můžeme považovat severovýchodní Čechy, kde si při sváteční večeři spousta lidí ráda pochutná na klobáse či jiné uzenině, což je velmi časté například v Německu.

Další vánoční dny, tedy první svátek vánoční a den sv. Štěpána (25. a 26. prosince), už nemají tak obřadní charakter jako Štědrý den. Skladbu a výběr jídel pro tyto dny ovlivňují zejména krajové a rodinné zvyklosti. Na den sv. Štěpána se obvykle podává pečený krocan, husa anebo kachna, případně pokrmy z jiných druhů masa.

A jak to máme s vánoční tabulí u nás doma?

S mužem spolu trávíme Štědrý den od prvního roku, kdy jsme spolu (takže letos nás čekají už 9.společné Vánoce) a štědrovečerní jídlo u nás prošlo určitým vývojem :blush: První rok trval můj muž na tom, že musíme mít kapra a salát. On je totiž na kapra od mala zvyklý a chutná mu. U mých rodičů se naopak kapr nikdy nedělal, protože můj táta nemá ryby rád a překoná se pouze výjimečně, když mu máma připraví filé (ale pozor, filé se u našich dělá na vepřovém sádle, aby to pořádně chutnalo :grinning: ). Takže já mívala od mala smažený řízek. Dokonce jsem až do dospělosti úspěšně bojkotovala bramborový salát no a když už jel friťák, tak jsem k řízku dostávala hranolky, vlastně taková skoro až fastfoodová verze večeře, no já byla jako dítě moc spokojená :blush:

Tak si asi umíte představit moje nadšení, když muž trval na kapru se salátem. No říkala jsem si, že je to tradice, že to se o Vánocích má, tak jsem se „obětovala“. A jako kapr mi fakt hrozně nechutná! Nehledě na to, že první dva roky muž koupil živého kapra, doma se ho snažil zabít, což byla scéna jako z nějaké komedie, a pak jsme ho celého vůbec nesnědli, i když se manžel fakt snažil a měl jej i ke snídani. No a mně po těch pár pokusech došlo, že si tu nejslavnostnější večeři v roce nechci odbýt z povinnosti s jídlem, které mi nechutná. A tak posledních několik let různě střídám ryby, někdy mi manžel připravil pstruha, lososa, naposledy candáta. A letos jsem si namyslela mušle sv.Jakuba (a můj muž je Jakub, takže je potěšen :blush: ). A protože i Maximek už si pochutnává na normálním jídle, tak ten asi dostane lososa. No jako sen každé hospodyňky, chystat pro tři lidi tři různé hlavní chody, že? Muž totiž tvrdošíjně zůstává u smaženého kapra :grinning: Ale aspoň ten jeho salát tedy jím, když ho každoročně připravuje asi 4 kila a hrozně se na něj už od listopadu těší a samozřejmě mu jej chválím, když jsem mu to zhatila s kaprem, tak aspoň ten salát mě naučil (jednou ročně) jíst :blush:

Ať už u vás doma držíte tradiční pokrmy nebo ne, hlavně si to společné hodování užijte, vychutnejte si nejen dobroty, ale hlavně blízkost s rodinou a čas s těmi, které máte rádi. Krásné Vánoce a spokojená bříška vám přeje Monika & Maximek s Fisher Price :two_hearts:

#vanoce_s_ambasadorkami

#dny_s_ambasadorkami

#fisherprice


Zdroje:

https://regina.rozhlas.cz/adventni-pust-7347887

https://www.lidovky.cz/relax/dobra-chut/sneci-patri-v-cesku-k-tradici-co-ji-o-vanocich-milovnici-dobreho-jidla.A101217_163013_dobra-chut_glu

https://www.svet-zdravi.cz/clanky/ceske-tradicni-vanoce-co-se-jedlo-drive-a-co-jime-dnes

https://byznys.ihned.cz/c1-39593530-tradicni-vanocni-tabule-na-morave-jeste-kapr-ale-cesi-ted-maji-radsi-rizek

Diplomová práce České a moravské vánoční tradice:

https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/120046765

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
8. pro 2018 Čtené 311x

Zítra zapálíme druhou svíčku na adventním věnci, možná už dnes necháme rozehřát troubu a upečeme pár druhů cukroví, nebo sbalíme děti, zajdeme na procházku a zahřejeme se teplým voňavým punčem.. ale také bychom si mohli víkend zpříjemnit soutěžením a zkusit vyhrát fajn cenu :slight_smile:

O co dnes soutěžíme? 

Vyhrát můžete jeden ze tří roztomilých bryndáčků s nosorožcem a k tomu dárkové předměty od Joie! 

A jak se do soutěže zapojit? 

Úplně jednoduše - pokud chcete vyhrát, musíte splnit jen 3 jednoduché podmínky:

1. Pod tento článek odpovědět na soutěžní otázku - soutěžní příspěvky můžete přidávat pouze do dnešní půlnoci.

2. Dát lajk tomuto článku

3. Dát lajk dnešnímu vánočnímu článku u Monči @monny3.

https://www.modrykonik.cz/blog/monny3/article/vanocni-pokrmy-a-stolovani-v-prubehu-cas-bbjv25/

No a pak už stačí jen mít štěstí při losování. Tři výherkyně budou vylosovány pomocí generátoru náhodných čísel a během zítřejšího dopoledne budou vyhlášeny u mě na blogu.

A jaká je tedy soutěžní otázka?

Tak zkuste štěstí, ať už pro sebe (resp. své děti), nebo jako milý dárek! :slight_smile: 

Marcela a #joie

#vanoce_s_ambasadorkami

#dny_s_ambasadorkami

#soutez

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
7. pro 2018 Čtené 190x

Děvčata, ženy, dámy, maminky... :kiss::kiss::kiss:

Předně bych vám chtěla moc poděkovat za všechny vaše komentáře, všechny jsem si je přečetla (což jsem asi neměla dělat při procházce s kočárem v areálu nemocnice, protože, nelžu vám, mi teklo při čtení i pár slz a asi jsem vypada jako pacient, který obdržel hodně špatnou zprávu, takže příště se vás budu raději ptát na oblíbené jídlo, to bude bezpečnější pro mé city :grin: ). A protože mě odpovědi opravdu zaujaly, dovolte mi je nejdříve trochu shrnout, než vyhlásím vítěze. 

Musím říct, že asi víc než 90% odpovědí se shodovalo na potřebnosti zdraví, některé dokonce s konkrétními blízkými osobami a jejich příběhy. O potřebě zdraví, ale i tom, že zdraví si za peníze nekoupíš (tedy v té základní rovině), se určitě shodneme a proto je toto přání jistě na místě :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

Potom bylo časté (mezi maminkami asi nijak překvapivé) přání alespoň jedné klidné noci bez buzení a pořádný odpočinek. Věřím, že toho spánku se všechny za několik měsíců (nebo let 🤯 ?!) dočkáme, protože si ho prostě fakt zasloužíme :sleeping::sleeping::sleeping:

Další opakující se odpovědí byly dobré vztahy v rodině, zejména tam, kde je něco špatně a opět často s konkrétními příběhy o tom, s kým se chcete udobřit nebo kdo vám schází. Ani tohle není snadné splnit a já pevně doufám, že tam, kde to jde, se vám to vyplní :four_leaf_clover::four_leaf_clover::four_leaf_clover: 

A po tomto shrnutí mi dovolte vyhlásit výherce uspávacího projektoru s motýlím kamarádem :butterfly::butterfly::butterfly: Odpovědí bylo do půlnoci celkem 175 a generátor náhodných čísel vybral číslo 96 což je odpověď uživatelky @misak48 , která si přála mimojiné přirozený nadcházející porod v lednu, tak věřím, že to vyjde a že miminku se bude hned od narození líbit usínání s projektorem :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

Velmi blahopřeji k výhře a přeji nejen klidné usínání s projektorem, ale hlavně klidné a spokojené vánoční svátky vám všem a ať se vše, co si přejete, splní :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

Monika a #fisherprice 

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
6. pro 2018 Čtené 311x

A zase po roce, máme tu Vánoce... Často si říkám, že je skvělé, že Vánoce jsou zrovna v zimě. Dávají nám příležitost si ten celkem škaredý prosinec, kdy je všude mokro, bláto a skoro pořád tma, rozradostnit a užít přípravami na Vánoce :ribbon::ribbon::ribbon:

Máme před sebou ještě tři adventní týdny, tři týdny příprav na Štědrý den. Na den, který je kouzelný zejména pro děti, pro které se snažíme udělat Vánoce dokonalé. Pro nás maminky je ale někdy těžké, vymanit se z kolotoče shánění dárků, úklidu, pečení cukroví a do toho všeho starostí o děti, které v této době permanentně soplí a kuckají. Před Vánoci, víc než kdy jindy, bychom se proto měly soustředit i samy na sebe. Nenechat se tím vánočním blazněním pohltit a dělat jen to, co nás opravdu baví. Pro někoho je to úklid, pro jiného pečení desítek druhů cukroví, vybírání dárků nebo jejich balení :snowflake::snowflake::snowflake:

Ale určitě pro všechny z nás je na adventní době krásný zejména čas strávený s rodinou. Vidět radost v dětských očích u živého Betlému na náměstí, vyhovět jejich chuti na trdelník a oprašovat jim z pusinek drobky, foukat dětem horkou čokoládu, na kterou se tak těší :coffee::lollipop::snowman2:

I my ambasadorky jsme spolu alespoň virtuálně strávily nějaký čas a připravily jsme pro vás pásmo adventních soutěží a právě dnes je řada na Fisher Price. A já se snažila přijít na to, jak v soutěži spojit radost dětskou z dárků a radost maminkovskou :balloon::tada::ribbon: 

Pro tu radost dětskou je to jasné, tou je soutěžní cena. Tentokrát je to skvělý uspávací projektor s motýlím kamarádem, který teď v zimě a ve tmě můžete využít nejen na uspávání, ale třeba i na promítání a pozorování hvězdiček na strop :star2::star2::star2: Malého plyšového motylího kamaráda si navíc váš prcek může brát všude s sebou. A aby děťátko mohlo pod stromeček usínací hračku vyhrát, musí se zapojit maminka. A protože každé z nás by udělalo radost něco jiného a já osobně věřím, že prvním krokem k čemukoliv je pozitivní myšlenka, tak bych byla ráda, kdybyste na chvíli zastavily ten tok myšlenek o úklidu a pečení a věnovaly minutku myšlence samy na sebe :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

Proto dnešní soutěžní otázka zní: "co by VÁM OSOBNĚ udělalo největší radost?". A vůbec nemířím jen na dary materiální, které se dají zabalit pod stromeček, ale spíš na zážitky a prožitky, které si přejete v životě mít a uchovat si je ve vzpomínkách stejně tak, jako tu dětskou vánoční radost :gift::gift::gift:

Kompletní pravidla jsou tedy následující:

 1. Dát like tomu příspěvku :thumbsup:
 2. Odpovědět do dnešní půlnoci v komentáři pod tímto příspěvkem na otázku "co by VÁM OSOBNĚ udělalo největší radost?" :gift:
 3. Dát like dnešnímu vánočnímu článku od Týnky @kristinandbaby :thumbsup:

Výherce uspávacího projektoru s motýlím kamarádem bude vylosován generátorem náhodných čísel a zveřejněn na mém blogu v průběhu zítřejšího dopoledne. Držím vám palce :four_leaf_clover::four_leaf_clover::four_leaf_clover:

A hlavně se moc se těším na vaše odpovědi a věřím, že všechny vaše myšlenky a odpovědi letí vesmírem k Ježíškovi či jakékoliv jeho dospělácké verzi a jsou prvním krokem k jejich splnění :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart: 

Krásný a pohodový adventní čas vám přeje Monika a #fisherprice 

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

#soutez

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
5. pro 2018 Čtené 355x

A máme tady pondělí:slight_smile: Zima, sníh...v našem případě spíš déšť a slota...na sebe nenechali dlouho čekat. Kalendář i počasí prozrazují, že pomalu ale jistě přichází na řadu chladnější roční období. 

Za normálních okolností by se člověk zavrtal do deky a třeba si krátil dlouhou chvíli
čtením u horkého čaje. Taky se vidíte? Já rozhodně. Ale o tom to dneska nebude! Blíží se nám totiž Vánoce, jedno z mnoha krásných období v roce. Pro hodně z nás (moji maličkost nevyjímaje), troufnu si říct, to nejkrásnější.

Kdo ví, čím to je. Snad tím, že si vzájemně děláme radost za svitu svíček a světýlek, v domě kromě obyčejných koláčů, které se pečou celý rok, voní taky cukroví, skořice a mandarinky. V kuchyni i domě panuje čilý ruch, děti jsou natěšené, rodiče ve víru příprav na den D. 

A my jsme se s holkama rozhodly, že vám tyto přípravy a shon obohatíme taky soutěžením a články, které vám třeba připomenou, proč jsou vlastně Vánoce tak krásné, zvláštní....a jiné, než kterékoliv jiné dny v roce. 

A dnes?! Dnes začneme soutěží se značkou Baby Dove! Abyste si ty přípravy nejen mohli užít, ale taky se po náročných dnech zrelaxovali ve vodě - jak vy maminky, tak vaši nejmenší. A nebo třeba můžete vyhrát krásný balíček, kterým uděláte radost pod stromečkem někomu dalšímu.

A jaká že je ta soutěžní otázka? Velice jednoduchá:slight_smile: Stačí dolů do komentářů napsat, co máte na Vánocích nejraději:slight_smile:

Dva krásné balíčky čekají hned na dvě z vás! A o co budete soutěžit?

Balíček 1.:

Micelární sprchový gel Dove Sensitive skin (zelený)

Micelární sprchový gel Dove Anti-Stress (červený)

Baby Dove Krémová tableta na mytí Rich Moisture 75 g

Baby Dove Vlhčené ubrousky Rich Moisture 4x50ks

Baby Dove Tělové mléko Sensitive Moisture 200 ml

Balíček 2.:

Micelární sprchový gel Dove Sensitive skin (zelený)

Micelární sprchový gel Dove Anti-Stress (červený)

Baby Dove Vlhčené ubrousky Rich Moisture 4x50ks

Baby Dove Krémová tableta na mytí Rich Moisture 75 g

Baby Dove Mycí gel na celé tělo i vlásky Rich Moisture 200 ml

Dvě z vás už zítra ráno vybere generátor náhodných čísel. Všechno, co pro to musíte udělat, je splnit pár pravidel:slight_smile:

1. Přidat soutěžní příspěvek (odpověď na otázku) pod tento článek

2. Dát tomuto článku like

3. Dát like dnešnímu Vánočnímu článku u Marci @mummy88

4. Přidat soutěžní příspěvek do dnešní půlnoci.

Toť vše! :slight_smile: Všem vám moc držím palce a přeji pevné nervy do předvánočních dní, které jsou určitě plné příprav. 

Nezapomeňte ale v tom shonu, že je toto období také obdobím lásky a radosti. Tak až vás přepadne panika, že něco nestíháte, nebo že jsou lidi v obchodech nepříjemní - nenechte si to pokazit, hoďte se do klidu a obejměte své nejmilejší:slight_smile:

Určitě hned bude líp!

Irča & Baby Dove

#babydove #soutez 

#vanoce_s_ambasadorkami #dny_s_ambasadorkami

Čti celý článek
apacheee AMBASADORKA
5. pro 2018 Čtené 378x

Zase po roce k nám dorazil advent a s ním pomalu se plížící (a blížící) vánoční svátky. Pro někoho se jedná o nejkrásnější období v roce, pro jiného je to zase doba, kterou symbolizují slova shon, práce a zoufalství. Záleží opravdu jen na nás, jak máme vnímání Vánoc a všeho kolem nich nastavené.

To že budou Vánoce povedené a "šťastné a veselé", nezávisí na tom:

 • jestli se váš byt blýská čistotou a nenajdete v něm ani smýtko prachu (a to zaručeně potvrdí i vrchní inspektorka všeho úklidu @ivakalinova)
 • že budete mít napečeno 38 druhů cukroví  (které pak stejně nikdo nebude jíst)
 • nebo že budete mít pro každého 21 dárků obrovské hodnoty.

Ne, ty pravé Vánoce dělá čas strávený s rodinou  nebo  prostě s lidmi, které máme rádi. Je to o tom zastavit se a vychutnat si chvíli rodinné pohody, dobrého jídla a udělat si radost dárky od srdce. Ideální Vánoce jsou v každém z nás - v našich hlavách a v našich srdcích. Stačí je jen probudit:slight_smile:

Zastavte se a nešilte - začněte si Vánoce vychutnávat. Důležité je být spokojený. Nestresovat se.

Vánoce s ambasadorkami

I proto jsme tedy my. Letos na Vánoce jsme se spojily a chceme vám udělat těšení se na Vánoce příjemnější. Chceme, aby na koníku zavládla pohoda plná radosti a očekávání. Chceme dělat radost a já pevně věřím, že se nám to podaří:slight_smile:

Soutěž s veletrhy For Kids, For Toys a For Babies 

Dnešní soutěž jsem si připravila já a cenu do soutěže věnovali organizátoř výše zmíněných veletrhů.

O co dnes soutěžíme?

Cena bude pouze jedna, ale zato krásná a hodnotná. Výherkyně dnešní soutěže se může těšit na 2 vstupenky do Aqua Palace Čestlice.

Jak se do soutěže zapojit?

Úplně jednoduše - pokud chcete vyhrát, musíte splnit jen 3 jednoduché podmínky:

1. Pod tento článek odpovědět na soutěžní otázku - soutěžní příspěvky můžete přidávat pouze do dnešní půlnoci.

2. Dát lajk tomuto článku:slight_smile:

3. Dát lajk dnešnímu vánočnímu článku u Peti @pipetulaa.

No a pak už stačí jen mít štěstí při losování. Výherkyně bude vylosována pomocí generátoru náhodných čísel a během zítřejšího dopoledne bude vyhlášena u mě na blogu.

A jaká je tedy soutěžní otázka?

Dodržujete doma nějaké štědrovečerní zvyky a tradice? Pokud ano, které to jsou? :slight_smile:

Nemusí to být jen tradiční zvyky, pokud máte nějaké své rodinné, zajímají mě o to více:slight_smile:

A teď už jen nezbývá nic jiného, než popřát hodně štěstí. Moc se na vaše soutěžní příspěvky těším, protože já vánoční zvyky prostě miluju.

Veru a #forkids

#vanoce_s_ambasadorkami

#dny_s_ambasadorkami

#soutez

PS: A pokud máte Prahu opravdu z ruky, můžete se přesto zapojit do soutěže a případnou výhru věnovat někomu, koho máte rádi :slight_smile:

Čti celý článek
apacheee AMBASADORKA
2. pro 2018 Čtené 106x

Nás to prostě baví. A vás podle všeho taky. Vánoce jsou navíc obdobím, kdy se mají plnit přání a sny a dělat si radost. Proto opět začínají DNY S AMBASADORKAMI.

Odfrkněte si na chvíli od vánočního shonu a odreagujte se při gruntování, zdobení, nakupování, pečení a všeho ostatního, co pro vás představuje začátek adventu. Máme pro vás znovu týden (dobře, tentokrát skoro dva) nabitý zajímavými články o Vánocích a o všem, co k nim patří, a také samozřejmě se spoustou soutěží. Protože ty ke dnům s ambasadorkami taky neodmyslitelně patří.

Vyhrát můžete všechno možné od drobností po hodnotné výhry. A i když se na vás třeba neusměje štěstí, obohatíte alespoň svého ducha.  Každý den vyhlížejte článek; jednou o vánočních pověrách, jindy třeba o tom, proč jíme zrovna to, co jíme. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek, u jiné Ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami. Nebyl čas vymýšlet nic extra nového, na tento formát už jsou všichni zvyklí.  Ale nějaká ta změna přeci jen proběhla, proto si je přečtěte pozorně.

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like vánočnímu článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla soutěž – článek bude u jiné ambasadorky)

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Pevně doufáme, že se vám i tentokrát budou dny s ambasadorkami líbit, užijete si je, dozvíte se něco nového a třeba si i odnesete jednu z výher.

Hodně štěstí! První článek se na blogu objeví už zítra!

Veru a #forkids

#dny_s_ambasadorkami

Čti celý článek
martinat87
10. zář 2018
#hipp
#dny_s_ambasadorkami
Naše výhra. :wink:
Moc děkujeme
Zobraz celou zprávu
(6 fotek)
ivakalinova AMBASADORKA
1. zář 2018 Čtené 429x

Víte, že úklid má svá pravidla a někdy se dopouštíme chyb? I když se nám zdá, že o této rutinní a neoblíbené činnosti víme vše. Zaběhnutá praxe, kterou kopírujeme od maminky, ale nemusí být efektivní.

V českých domácnostech je zažitá představa: čím větší množství čisticích přípravků, tím lépe. To je omyl! Příliš chemikálií nám škodí, navíc se může poškodit povrch materiálů.

Velkým nešvarem je použití známého přípravku Jar na vytírání podlahovin, stírání nábytku. Ten je určen pouze na mytí nádobí, dřevěné povrchy totiž odmastí, poškodí a konkrétně podlaha se nám pod nohama lepí a postupně ničí její povrch.

Špatně zacházíme i s leštěnkami: chybně je stříkáme několikrát za sebou rovnou na povrch, čímž se tvoří další a další vrstvy. Stačí jemně nanést na hadřík a pečlivě materiál ošetřit.

Pravidla správného úklidu:

 • při úklidu postupujeme systematicky. V rodinném domě je to směrem odshora dolů. V jednotlivých místnostech po směru hodinových ručiček. Začínáme vždy koupelnou a toaletou
 • máme-li v ruce během úklidu jeden hadřík, může se případná bakterie přenést po celé domácnosti. Odborníci doporučují zakoupit mikrovláknové utěrky, minimálně ve čtyřech barvách, a používat je na zvolený prostor v domácnosti (rozlišujeme čtyři barevné zóny - červená, zelená, žlutá a modrá)
 • podlahové plochy vždy čistíme naposledy a před závěrečným vytíráním je pečlivě vysajeme. Na stírání podlahovin používáme mopy s teleskopickou tyčí s návlekem z mikrovlákna. Vytíráme vhodným přípravkem rozpuštěným ve vlažné vodě

Odstraňování skvrn - tipy:

 • Vosk ze svíček: Opakovaně žehlit přes savý papír, nakonec potřít žlučovým mýdlem a na závěr vyprat.
 • Rez: Doporučuje se pokapat horkou citronovou šťávou.
 • Razítková barva: Pokapat citronovou šťávou.
 • Žvýkačka: Dejte do mrazničky nebo na ni položte kousky ledu. Když ztvrdne, tak ji opatrně odstraňte nožem.
 • Skvrny od vody na dřevěném nábytku: Jednou z účinných metod je dát několik kapek olivového oleje a trochu soli na měkkou tkaninu a skvrny od vody tím ošetřit.
 • Čáry a kresby na podlaze a zdi: Vygumovat bezbarvou nebo bílou gumou. 

Úklízečky mohou používat specializované vybavení:

 • koště
 • lopatku a smetáček
 • čisticí prostředky
 • pojízdné vozíky s košem na odpad a držáky pro umývání podlah (pro použití ve větších prostorách)
 • prachovku
 • utěrku z mikrovláken
 • mop
 • vysavač

Úklid od profíků:

Specializované úklidové firmy pravidelně školí profesionální hospodyně a mají je prověřené. Firmy jsou pojištěny proti případným škodám na majetku tzv. pojistkou odpovědnosti, nabízejí i profesionální úklidové přípravky.

Cena za běžný úklid se pohybuje od 150 Kč/hod.

Většina z nás se na úklid příliš netěší, ale pokud sáhnete po těch správných pomocnících, může být snadný a rychlý.

A nezapomeňe, že už zítra spustí jedna z ambasadorek další soutěž. Nápovědu k její otázce najdete právě tady, v tomto článku. 

#vileda

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
31. srp 2018 Čtené 404x

Další soutěž je tu a i když mám tento týden trochu "bojové" podmínky, i Joie na vás myslelo a na akci Dny s ambasadorkami nesmí chybět! :wink:

O co tedy soutěžíme?

Vylosovaná maminka vyhraje dva multifunkční šátky v designu Twister Kids Graffiti :sunglasses:

   A soutěžní otázka zní:

Kdy a kde se koná veletrh For Babies?

    Správnou odpověď najdete ve včerejším článku Tipy na výlety od @apacheee.

Pro účast v soutěži je potřeba splnit tři podmínky:

 • dát lajk soutěžnímu článku (tedy článku, který právě čtete)
 •  odpovědět zde v komentáři správně na soutěžní otázku
 • dát lajk článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete správnou odpověď (článek od Verči najdete zde: https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/article/konec-prazdnin-rozhodne-neznamena-konec-l2odz9/ ) 

Harmonogram soutěže

    Do soutěže se můžete zapojit pouze do dnešních 20ti hodin.

Výherce bude po ukončení soutěže vylosován pomocí generátoru náhodných čísel a já poté zkontroluji, zda splnil všechny podmínky. Pokud by náhodou podmínky splněny nebyly, bude vybráno další číslo. Výherce bude vyhlášen na mém blogu.

Všichni soutěžící navíc jako poděkování obdrží 10 srdíček, která rozešlu během příštího týdne, až se vrátím ke kompjůtru :wink:.

Tak tfuj tfuj a během příštího týdne se můžete těšit na soutěž o další dva šátky u mě ve skupině Joie! :wink:

Marcela

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

#joie

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
31. srp 2018 Čtené 357x

Léto je pomalu u konce a dětičky nám budou nastupovat do kolektivů.

První bacilonosičskou branou je asi školka, kde si děti budují imunitu a tak asi nikoho nepřekvapí kdejaká nudle :slight_smile:

Jako preventivní opatření je efektivní pravidelné podávání mořské vody do nosu, například Stérimar pro každodenní používání, ale také vyvážená strava plná vitaminů a zvlhčování suchého vzduchu, jakmile začne topná sezóna (teda doufám, že ještě dobu nepřijde :grinning:).

Tentokrát bych se ale chtěla spíš zaměřit na přírodní “babské“ rady, jak s takovou nudlí zatočit :slight_smile:

Máte nějaké osvědčené tipy, které rádi při rýmě praktikujete? Já jich pár „vypíchnu“.

Místo kapek cibule

Osvědčeným domácím lékem je obyčejná cibule. Talíř s čerstvě nakrájenou cibulí postavte poblíž postele. Éterické oleje pročistí nos a působí dezinfekčně na sliznici. Užívat ji můžete ale i coby šťávu: cibuli pokrájejte, promíchejte se lžící medu a nechte stát. Vylouhovanou šťávu polykejte po lžičkách, případně si ji dejte do vlažného čaje.

Solná sprcha

Tři lžíce soli zalijte zhruba 4 dcl vlažné vody, zamíchejte a nalijte do mističky. Do ní ponořte svůj nos, zacpěte si jednu nosní dírku, druhou natáhněte solný roztok. Totéž opakujte na druhou dírku. Slaná voda vám skvěle uvolní hlen nahromaděný v nosních dutinách.

Uvařte si vývar

Šálek horkého kuřecího vývaru je posilující pro vaši imunitu a stoupající pára krásně uvolní ucpaný nos. Dejte mu tedy trochu času a dopřejte si kvalitu.

Nezapomeňte ale, že rýma nemusí být legrace a ne vždy, zvláště u dětí, ji jde zvládnout bez návštěvy lékaře a bez léků. Taková zadní rýma, co se dostane do oušek i očí způsobí dětem ale i dospělým zbytečné trápení. Jak se říká, všeho s mírou a to platí i u zaručených “babských“ rad. 

Takže jakmile nepoleví zadní rýma do tří dnů, utíkejte raději k lékaři :slight_smile:

Přeji krásný zbytek léta a mimo jiné také to, ať se vás všechny bacily drží dál :slight_smile:

Kristýna

#sterimar

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

———————————————

Pravidla Dnů s ambasadorkami:


Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:


- dát like soutěžnímu článku
- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku
- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Čti celý článek
apacheee AMBASADORKA
31. srp 2018 Čtené 370x

    Dnes tu máme předposlední prázdninový den - nevím, jak u vás, ale pro mě tohle období znamená vždy trošku smutek. Miluju léto, teplo, to, že je dlouho světlo, dobu dovolených a výletů. Když to takhle prožíváme my dospělí, tak si vemte, jak moc to musí zamávat s dětmi školou či školkou povinnými. I odborníci se shodují na tom, že pro školáky není nejhorší to, že se musí vrátit do školních tříd, ale to, že končí doba dobrodružství. Ale to vlastně vůbec nemusí. Naučte své děti, že příchod školy nemusí znamenat konec srandy. Ano, času bude méně, ale o to důkladněji je potřeba naplánovat radosti a dobrodružství, na které se mohou děti těšit. A uvidíte, že se jim ten začátek školního roku nebude hned zdát tak černý.

    Během školního roku je času samozřejmě méně, ale to vlastně není důležité. Stačí jen více přemýšlet a určitě vás napadne spousta možností, kam můžete s dětmi vyrazit a udělat jim radost. Menší výlety se dají naplánovat i na všední dny, nicméně ty delší a vzdálenější místa je lepší nechat si na víkend. Možností je ... asi tak milion. Vy znáte své děti nejlépe, vy víte, čím je potěšíte a uděláte jim radost. Pokud vaše dítě bytostně nesnáší vodu, asi nemůžete očekávat, že vám za výlet do aquaparku bude líbat ruce. Především u starších dětí už máme my rodiče nápady na výlety vyčerpané, tak se pojďte  společně se mnou podívat na pár tipů, kde by se vám i vašim dětem mohlo společně líbit.

12 tipů na dobrodružství a výlety během školního roku

Hrady a zámky

    Možná si vzpomenete, že jako malé děti jste nudné prohlídky zámků a hradů nesnášely. Nebojte, toto vám doporučit nechci ( i když mě to baví:slight_smile:. V dnešní době se na děti myslí daleko více  než dříve, a proto na spoustě zámcích a hradech vznikají expozice určené přímo pro děti. Když zapátráte ve svém okolí, určitě nějaké takové baby friendly místo objevíte. My jich navštívili docela dost, ale zaručeně nejvíc u nás vede Hrad a zámk Staré Hrady, kde najdete úžasné a vtipné prohlídky s pohádkovými bytostmi. Pokud se sem vypravíte, určitě nevynechejte expozici Zámecké pohádkové sklepení.

Stezka v oblacích, Stezka korunami stromů

    V České republice můžete navštívit hned 3 místa, kde najdete "skywalking" a z vlastní zkušenosti musím říct, že je to parádní zážitek. Mám to štěstí, že už jsem navštívila všechna 3 místa a stejně musím říct, že se vždycky ráda vrátím. A Eliáška to bavilo snad ještě více než mě. Stezky najdete na Lipně, v Krkonoších a na Dolní Moravě.

Aquacentra

    Aquacentra mají velkou výhodu - jsou v téměř každém větším městě, takže jsou dostupné téměř pro všechny. Většina dětí navíc vodu a skotačení v ní miluje. Vstupy nebývají příliš drahé a  navštívit je můžete v podstatě v jakémkoliv počasí, což se přes podzim a zimu hodí obzvláště.

Muzeum Lega

    Nevím, jak ve vašem okolí, ale v tom mém milují snad všechny děti bez rozdílu věku a pohlaví Lego. Výlet do Muzea Lega by je stoprocentně potěšil. Velkou výhodou tohoto místa je to, že absolutně nevadí nepřízeň počasí a můžete zde strávit kolik chcete času. Kromě Prahy najdete pobočku tohoto muzea i na dalších místech v ČR: Kutná Hora, Špindlerův Mlýn, Liberec, Jeseník.

Muzeum filmových legend

    Pokud mají vaše děti rády filmy a filmové postavy, určitě se vydejte do Poděbrad, kde se nachází Muzeum filmových legend. Najdete zde filmové postavy v životní velikosti, např. Batmana, Kapitána Ameriku, Mr. Beana, Avatara, Želvy Ninja a mnoho dalších. A špatné počasí vás zde také rozhodně nerozhází, protože vše je samozřejmě bezpečně uložené v krytých prostorech.

Bludiště

    Bludiště a labyrinty (pozor, tato 2 slova rozhodně neznamenají to samé) baví velkou spoustu dětí. Pokud si myslíte, že bude bavit i ty vaše, vydejte se na zámek Loučeň. Zde totiž najdete hned 11 různých labyrintů a bludišť, kde se zabavíte na celý den. A pokud budete mít zájem, můžete se samozřejmě vydat i na prohlídku zámku. 

Veletrh For Babies

    Veletrh For Babies se koná v Praze ve dnech 25. - 28. října 2018. Souběžně s tímto veletrhem na tom samém místě a v rámci jedné vstupenky probíhají ještě veletrhy: For Toys, For Games, Model Hobby a Tvořivý svět. Na své si zde tak přijde úplně každý, děti i dospělí, malí i velcí. Kromě prezentace a možnosti nákupů nejrůznějších potřeb pro děti zde bude prbíhat také bohatý doprovodný program.

Příroda

    Příroda je místem, kde můžete strávit spoustu chvil a vždy budete mít co objevovat. Učte své děti, že den strávený v přírodě může být krásným zážitkem. Poznávejte společně blízká i vzdálená místa. Ohromnou výhodou je malá finanční nákladnost a dostupnost. V Čechách je neskutečné množství nádherných míst, která stojí za to navštívit a troufám si tvrdit, že nějaké takové místo má ve svém okolí snad každý z nás.

Festival Jičín město pohádky

    S tímto bodem si přihřeju trochu regionální polívčičku, protože tento tip na výlet vás zavede do nádherného města, kde jsem se narodila a také zde žiju v podstatě celý život.  Festival Jičín město pohádky má poměrně dlouhou tradici, letos se koná již 28. ročník. Celé město je během slavnostního průvodu v maskách předáno dětem a po celý týden se koná bohatý program (nejen pro děti), který je v sobotu zakončen koncertem známé skupiny a nádherným dlouhým ohňostrojem.

Kukuřičné bludiště

    Pokud jste ještě neslyšely o kukuřičných bludištích, napravte to. Je to skvělá zábava a bude to bavit nejen děti, ale i dospělé. Nás to bavilo moc. Pokud vás tahle aktivita zaujala, koukněte na článek, ve kterém jsem už dříve popisovala, jak všechno funguje. Do bludiště můžete i s kočárkem a pejskem.

Za pokladem

    Projekt Za pokladem má jako hlavní cíl zpestřit dětem pobyt v přírodě. Děti se při procházkách občas nudí a právě s tímto nešvarem se projekt snaží bojovat. S dětmi tak luštíte šifry, skládáe puzzle, procházíte bludiště, hledáte rozdíly, řešíte slovní úlohy a různé jiné typy úkolů. K tomu si poslechnete zajímavý příběh spojený s danou lokalitou. Nakonec za pomoci získaných nápověd najděte truhlu s pokladem a vaší odměnu.

Pokud vás tohle zaujalo, určitě se mrkněte na oficiální web, kde najdete seznam míst a podrobný popis, jak vše funguje.

Vlakem jen tak

    Jízdu vlakem milují snad všechny děti. V dnešní době ale vlakem necestuje tolik lidí jako dříve. Když jsem před mateřskou dovvolenou učila ve školce, skoro mě až šokovalo, jak málo dětí z mé třídy už někdy vlakem jelo. Na projížďku vlakem nemusíte mít ani žádný konkrétní cíl, pro děti je zážitkem už jízda samotná. My s Eliáškem a Tobiáškem se někdy jedeme projet jen tak - koupíme si jízdenku a jedeme namísto, kde zase jen přesedneme na zpáteční cestu a kluci to milují.

    Na některých výletních místech je to především o prázdninách skoro neúnosné s ohledem na počty návštěvníků, kteří míří na stejná místa. Během školního roku však počty lidí stále upadají a vy si tak můžete výlety do těchto míst užít daleko více a hlavně klidněji.

    Na spoustu výletů jsou potřeba nemalé finanční částky, obzvláště s větším počtem dětí, ale nezoufejte, krásný a pro děti podařený výlet můžete realizovat i jen s velmi malým finančním obnosem, či dokonce zdela bez něj. Obzláště těm menším dětem stačí k radosti to, že strávíte čas spolu jako rodina a vůbec jim nebude vadit, když se vydáte třeba jen pěšky na kopec za městem.

    Doufám, že pro vás bude článek přínosný a objevíte tak třeba i nějaký tip na výlet, který opravdu zrealizujete.

Všem dětem i rodičům přeji pohodový a úspěšný začátek školního roku.

Veru

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

#forkids

Čti celý článek
ivakalinova AMBASADORKA
30. srp 2018 Čtené 497x

Celý týden se nese v duchu soutěží s Ambasadorkami. I dnes je pro Vás připravena další soutěž a bude to soutěž se mnou a s firmou Vileda. Trhneme rekord a budeme mít nejvíc soutěžících? Pojďme se o to alespoň pokusit :slight_smile:

Dávali jste včera pozor a četli článek od úžasné Irči @vanea

Pokud ne, tak si ho určitě přečtěte, protože se v něm ukrývá odpověď na dnešní soutěžní otázku (https://www.modrykonik.cz/blog/vanea/article/hola-hola-skola-vola-cas-na-odpocine-0m29wb/)

A jaká je dnešní soutěžní otázka?

Co není cílem života?

O co budeme dnes soutěžit?

O skvělý a úžasný mop EWC Turbo od Viledy.  

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku (tedy tomuto článku se soutěžní otázkou)

- odpovědět zde v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Zapojit se můžete jen dnes do 22:00 hod. Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel. A vyhlášen bude ještě dnes. Každý navíc obdrží 10 srdíček jako poděkování. 

Vím, že spousta z Vás mop má (nebo jiný). Výhrou můžete potěšit někoho z rodiny, kamarádku nebo i někoho přímo tady z koníka. Co Vy na to? 

Těším se na soutěžní příspěvky a přeji krásný čtvrteční den!

Iva s Viledou

#vileda #soutez #dny_s_ambasadorkami #zpatky_do_skoly

Čti celý článek
apacheee AMBASADORKA
30. srp 2018
Tak jsme doma a konečně se dostávám k vyhlášení včerejší soutěže s #forkids a #dny_s_ambasadorkami. Určitě už netrpělivě očekáváte, kdo teda může balit děti, manžela a batoh a vyrazit do pražské pobočky Muzea Lega:slight_smile:

Chvilka napětí....


..... a výherkyní se stává @kija, která splnila všechny zadané podmínky.

Výherkyni moc gratuluju a ostatní nesmutněte, povedlo se mi pro vás vyjednat ceny do dalších 3 soutěží, se kterými začneme hned příští týden. Pokud ještě nejste ve skupině Mámou s přehledem, určitě se nezapomeňte přidat, protože první soutěž proběhne právě tam a prozradím, že se bude jednat o vstupenky ve vysoké hodnotě:
https://www.modrykonik.cz/group/8296/

Do komentáře přidám ještě obrázek z losování.

Všem moc děkuji za účast a přeji krásný den. Všechna srdíčka odešlu během dnešního dne, takže pokud by vám náhodou nedorazily, ozvěte se mi prosím.

#zpatky_do_skoly
Zobraz celou zprávu
apacheee AMBASADORKA
29. srp 2018 Čtené 383x

    V neděli na Modrém koníku odstartovaly další Dny s ambasadorkami a my vám všem slíbily, že se v těchto dnech bude soutěžit každý den . Dnes přišla řada na mě jakožto ambasadorku veletrhů For Kids, For Babies a For Toys a musím říct, že i já sama mám ohromnou radost z toho, jak krásnou cenu jsem pro vás do soutěže dostala:slight_smile:

O co tedy soutěžíme?

    Výherce této soutěže se bude moct těšit na parádní zážitek pro celou rodinu, protože od společnosti, která pořádá veletrhy For Kids, For Babies a For Toys získá rodinnou vstupenku do Muzea Lega v Praze. Tato vstupenka platí pro 2 dospělé, 2 děti a opravňuje vás také k focení v muzeu, které je jinak zpoplatněné. To zní skvěle, že? A teď už to nejdůležitější -  soutěžní otázka:

"Na jak dlouhou cestu autem potřebuje dítě autosedačku?"

    Správnou odpověď najdete ve včerejším článku Cestování s dětmi: zásady a tipy od Aničky @panihk.

Pro účast v soutěži je potřeba splnit tři podmínky:

 • dát lajk soutěžnímu článku (tedy článku, který právě čtete)
 •  odpovědět zde v komentáři správně na soutěžní otázku
 • dát lajk článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete správnou odpověď (článek od Aničky najdete zde

Harmonogram soutěže

    Do soutěže se můžete zapojit pouze do dnešní půlnoci. Výherce bude po ukončení soutěže vylosován pomocí generátoru náhodných čísel a já poté zkontroluji, zda splnil všechny podmínky. Pokud by náhodou podmínky splněny nebyly, bude vybráno další číslo. Losování proběhne ve čtvrtek ráno a ihned poté, co mi děti dovolí, bude výherce vyhlášen na mém blogu.

Všichni soutěžící navíc jako poděkování obdrží 10 srdíček.

A teď už víte všechno. Moc se těším na vaši účast a držím pěsti, protože cena je opravdu velice lákavá. Hodně štěstí!

Veru

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

#forkids

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
29. srp 2018 Čtené 364x

Krásné dobré ráno maminky!

Chvilku jsem přemýšlela, jak článek správně pojmout, aby donesl své "poselství" tam, kam by měl. Hodně z nás "to" totiž nezvládá. Hodně z nás neví, jak na "to". Hodně z nás si říká, že "to" je zbytečné, a že se "to" přeceňuje. A že "to" počká. A potom jednoho krásného dne spadne drobek na podlahu, což v daný moment vnímáme jako apokalypsu, vybouchneme. A vlastně naprosto zbytečně.

Jen proto, že jsme "to" odkládali až moc dlouho. A co "to" je? 

Odpočinek.

Umět si správně a hlavně včas odpočinout je základem pro to, aby mohla být maminka spokojená, aby byla na děti připravená, čilá a mohla jim předávat svoji radost a energii, aby jim mohla být parťákem a stačila jim v nekonečných hrách "kdo z koho". Aby nemuselo docházet k tomu, že ji pak vytočí kdejaká maličkost, kterou by normálně přešla mávnutím ruky. A víte co? Odchod našich malých školáků i školkáčků do onoho zařízení by mohl být ten pravý okamžik pro to, abyste si alespoň občas našly tu správnou chvilku pro sebe. 

Jasně. Většina z nás "volno", kdy větší děti odejou do školy a školky, věnuje úklidu, práci, pochůzkám po úřadech, starosti o domácnost a třeba ještě péči o miminko. 

Ale ono to neuteče. A ruku na srdce, opravdu nenajdete hodinu času? Fakt ne?;) Ten nepořádek počká, miminko taky bude někdy spát, případně někdo pomůže. A pokud si opravdu nemůžete pomoct, tak ukliďte, běžte na nákup. Ale hoďte si alespoň potom nohy nahoru a nic nedělejte. Chvilku vám bude cukat ruka a přesně 5-10 minut budete hypnotizovat hadr, a říkat si, že tu chvilku "zevlení" můžete trávit nějak smysluplněji. 

Ale pak jednou možná začnete být podrážděná a protivná. (anoo, jsou i světlé výjimky, které ne, ale moc jsem jich nepotkala) A až přijdou děti domů, pes vám pošlape naleštěnou podlahu a manžel se po příchodu z práce vrhne radši do ledničky, než do vaší nevrlé náruče, možná přehodnotíte své celodenní úsilí a řeknete si, že dneska, dneska jsem si měla radši odpočinout. 

Takže milé dámy! Vezměte si knížku, časopis, pusťte si seriál, běžte na kafe, lehněte si do trávy na zahradě, vyvalte se na balkóně a opalte si tvarohově bílé nohy, běžte si zasportovat, nebo si třeba dejte pořádně dlouhou, horkou sprchu či vanu (jen vy, vana a mýdlo, žádní malí šotci, kteří se vytrvale dobývají do koupelny) a vypněte. A mějte se rády! Není cílem života se zřídit na oknech a každý večer padnout v kómatu do postele.

Mějte se krásně, nezapomeňte číhat na další články a soutěže od holek (už dnes vás čeká dalšíí!) sledujte  #dny_s_ambasadorkami a #zpatky_do_skoly a vyhlížejte taky tu zítřejší soutěž, která bude skrývat svoji odpověď někde v tomto článku;)

Tak čau! Irča a #babydove #skutecnemamy

Čti celý článek
kristinandbaby AMBASADORKA
28. srp 2018 Čtené 465x

Je tu úterý a to znamená jediné! Máme tu další soutěž!

Jak jste si mohli všimnout, tento celý týden probíhají dny s ambasadorkami a celý týden můžete soutěžit :slight_smile: Včerejší soutěž už našla svoji šťastnou výherkyni a dnes je tady nová šance a nová výhra!

Byli jste včera pozorní a četli jste zajímavý článek o svačinkách pro děti od @pipetulaaa? Pokud ne nebo si ho chcete jen připomenout, zde máte odkaz :slight_smile:

https://www.modrykonik.cz/blog/pipetulaa/article/skolni-svacinky-blbost-nebo-nutnost-v9h9qv/

Právě v něm totiž naleznete odpověď na následující soutěžní otázku:

Co by měla obsahovat každá zdravá svačina? 

A o co že soutěžíme?

Výherce nebo výherkyně může vyhrát mořskou vodu do nosu Stérimar pro každodenní hygienu, která se bude v nastávajícím období nástupu do kolektivu a rýmiček rozhodně hodit :slight_smile:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku (tedy tomuto článku se soutěžní otázkou)

- odpovědět zde v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Zapojit se můžete jen dnes do 22:00 ! Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a doufám, že se k vyhlášení dostanu ještě dnes do půlnoci! Nejdéle ovšem zítra ráno :slight_smile:

Každý soutěžní komentář bude odměněn 10ti srdíčky.

Tak soutěžte, už se těším na výherce!

Krásné úterý,

Kristýna

#sterimar

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

Čti celý článek
panihk
28. srp 2018 Čtené 346x

Je tu nový školní rok a s ním i kroužky a věčné cestování sem a tam s dětmi. Ať už jezdíte MHD, nebo autem, někdy to může být pěkně náročné, i když jde jen o krátký přejezd. Jak dětem cestu zprájemnit? A na co nikdy, ale opravdu nikdy nezapomenout?

Pokud jedete autem, že naprosto zásadní, aby dítě mělo autosedačku. Samozřejmě je řeč o dětech, které ještě autosedačku potřebují, tedy o těch malých (do 36 kg nebo do 150 cm). Dbejte při tom, aby děti měly správnou autosedačku, tedy tu určenou pro svůj věk, váhu či výšku. 

A ne, opravdu neplatí, že "je to jenom za rohem, to tu autosedačku nepotřebuju". I na pár set metrů dlouhé cestě můžete na silnici potkat blbce, co do vás nabourá. A při cestách autem platí, že bezpečnost především, takže autosedačku používejte opravdu na jakkoliv dlouhou cestu.

Dejte taky pozor na to, abyste měli autosedačku správně nainstalovanou a dítě v ní dobře připoutené. Třeba aby nemělo na sobě bundu a pásy byly dostatečně dotažené. Nejčastější chyby při poutání dětí do autosedačky jsem shrnula už tady v dřívějším článku.

Při cestě MHD s kočárkem je asi samozřejmé, že kočárek zabrzdíme. Z vlastní zkušenosti musím říct, že i tak ho skoro pořád jednou rukou přidržuji, protože někdy je cesta divoká, zatáčky ostré a k vyklopení mimča na zem zaraceně blízko…

Bav mě, mámo!

Takže bezpečnost bychom tak nějak měli, ale jak to přežít po psychické stránce? Jak děti zabavit? Někdy si vystačíte s povídáním, případně u nás je v autě hitem CD s dětskými písničkami. Případně si zpíváme sami. A taky známe asi tak milion všemožných "ukazovacích" básniček, tedy těch, co se doprovází pohyby, a ty zrovna moje děti můžou předvádět pořád a pořád dokola, takže si dlouho vystačíme i s nimi, a to klidně i při cestě tramvají nebo autobusem.

A když je už nebaví ani to, často počítáme semafory, náklaďáky, hledáme auta různých barev, nebo klidně i jen pány v klobouku nebo paní s kočárkem, co jdou zrovna okolo. 

Kdo si hraje...

A ještě další tipy na hry, které děti budou bavit a cestu vám všem zpříjemní:

- Teď! (Zvolíte si objekt, který je již na dohled. Zavřete oči a až si budete myslet, že právě míjíte daný objekt, řekněte teď! Pokud jste hádali správně, získáváte bod.)

- Hádejte, co vidím (Jeden z hráčů si vybere věc, kterou vidí a řekne „hádejte, co vidím zeleného/červeného?“ Ostatní se rozhlížejí kolem a hádají.)

- Společný příběh (Všichni společně vymýšlení příběh, střídají se po slovech, větách, minutě...)

- Viděl jsem z okna (Jeden hráč začne popisovat, co viděl: "Z okna jsem viděl pána s pejskem." Druhý hráč zopakuje a přidá, co viděl on: " Z okna jsem viděl pána s pejskem a lavičku." Další hráč vždy zopakuje celý dosavadní seznam a přidá, co viděl.)

Co dál?

Knížky a podobné věci na kratší přejezdy nevozím. Přijde mi, že si tak vystřílím munici na delší cesty a děti už to pak tolik nezaujme a nezabaví, ale v nouzi po nich samozřejmě klidně sáhněte. Některé děti nezvládnou bez tabletu ani půl hodinovou cestu a než poslouchat celou dobu řev, to bych mu tu pohádku radši pustila…

Další tipy, jak zabavit děti na cestách, především na těch dlouhých, najdete tady.

A nezapomeňe, že už zítra spustí jedna z ambasadorek další soutěž. Nápovědu k její otázce najdete právě tady, v tomto článku. :slight_smile:

#britaxromer

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
27. srp 2018 Čtené 199x

Sláva nazdar výletu! :D 

To mi dalo...Do naší první soutěže tohoto týdne, v rámci #dny_s_ambasadorkami , se vás zapojilo neskutečné množství!!! Některé teda bohužel zapomněly splnit některou z podmínek, některé neuvedly v soutěžní odpovědi to, že je nutno si nechat slzičky na "cestu do práce", jak bylo psáno v článku:X A tak se stalo....že výherkyní se po generování stala...tramtadadáááá

...maminka s číslem 12!!! Což znamená (po splnění všech těch detailů), že vyhrála maminka @pet16 !!! Moc gratuluju a jdu psát zprávu:slight_smile: Všem ostatním ještě jednou moc děkuju za zapojení se do soutěže, těště se v dalších dnech na další a další! Ještě vás toho hodně čeká;) Sledujte naše profily i nadále!

Irča a #babydove #dove

#zpatky_do_skoly #dny_s_ambasadorkami

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
27. srp 2018 Čtené 465x

Krásné pondělí! 

Jestli jste byli pozorní, určitě jste si v předešlých dnech všimli, že se tady na koníku něco děje! A tušíte správně, probíhají dny s ambasadorkami:slight_smile:! S tím jsou samozřejmě spojené i články a taky soutěže! (....jo a taky fotky, ke kterým se v následujících letech nebudu hlásit a budu vytrvale tvrdit, že to nejsem já)

A jelikož už první článek proběhl, tak je čas na první soutěžní otázku! A jaká že je?

Odpověď najdete ve včerejším článku od @mummy88 https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/pustit-se-maminy-sukne-a-hura-do-skolky-oymnz8/ 

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku (tedy tomuto článku se soutěžní otázkou)

- odpovědět zde v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Zapojit se můžete jen dnes do 22:00 ! Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a upřímně doufám, že se k vyhlášení dostanu ještě dnes do půlnoci!

Každý soutěžní komentář bude odměněn 10ti srdíčky.

A na co že se dnes můžete těšit?! Jelikož je tento týden věnován nejen dětem, ale samozřejmě maminkám, tak si pro vás Baby Dove připravil překvapení! A sice, že se spolčil se svojí "velkou mamkou" Dove, a věnoval do soutěže rovnou dva super sprcháče, abyste si mohly milé maminky užít nějaký ten čas pro sebe a věnovaly jej třeba odpočinku ve sprše ;) 

Tak šup, stačí okomentoval, olajkovat...a můžou být vaše! ;) 

Krásné pondělí! 

Irča a #babydove

#dny_s_ambasadorkami #zpatky_do_skoly

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
26. srp 2018 Čtené 155x

Léto je pryč, škola za dveřmi. Pojďme si ty přípravy trochu zpříjemnit. Jsou tu další DNY S AMBASADORKAMI! :slight_smile:

Protože minule to byl úspěch. Protože se to líbilo nám, ale hlavně vám. Protože soutěží není nikdy dost. A protože léto bylo sice fajn, ale taky dost náročné. Děti doma, dny dlouhé, noci krátké, vedro, vedro, vedro. A tak jsme se zase spojily a vymyslely pro vás společné překvapení. Každá jsme poprosila „svou“ firmu o menší či větší dáreček, a o ně si teď zahrajeme.

Od neděle vždy jedna z nás, ambasadorek, vydá jeden článek. Proč? Abyste se taky něco dozvěděli. Čekají vás tipy na uklízení, svačinky, pro boj s rýmičkou i cestování. A na každý tenhle článek naváže soutěž. Na vás tak v podstatě jen je sledovat pečlivě naše blogy, lajkovat a komentovat.

Podrobná pravidla jsou níž v článku a budou vždycky i u každé soutěže. Možná si je pamatujete už z Velikonoc. Tehdy se osvědčily, a tak jsme po nich sáhly i nyní. A popravdě taky proto, že se nám nechtělo vymýšlet nic nového. :slight_smile:

A kromě dárečků se můžete těšit i na srdíčka, protože i ty budeme rozdávat ve velkém!

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Doufám, že se vám budou Dny s ambasadorkami i tentokrát líbit. Můžu vás ubezpečit, že my se těšíme moc! První článek vyhlížejte v neděli a první soutěž v pondělí!

S láskou,

Marcela     a #joie

#dny_s_ambasadorkami 

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
26. srp 2018 Čtené 643x

Milé maminky, 

některé z vás už to mají za sebou, pro jiné je to daleká budoucnost, ale mnoho z vás to čeká zrovna letos! Mluvím o odchodu vašich dětí z rodinného hnízda a začátku předškolní docházky. 

Sama jsem učitelkou v MŠ a mám doma ani ne dvouletého syna.. I když vím, že ve školkách pracují většinou hodné paní se srdcem na pravém místě, i tak mám slzu v oku, když si představím, že ten můj drobeček bude trávit den co den beze mě- resp. já bez něj. :slight_smile:

Dělala jsem před pár lety v rámci diplomové práce výzkum na téma adaptace dětí v mateřské škole a velkým zjištěním mi bylo to, že existuje výrazná souvislost mezi prožíváním maminek a dětí. A často je začátek předškolní docházky mnohem náročnější pro mámu, než pro dítě. :slight_smile: Některé děti adaptaci zvládají lépe, jiné hůře, dobrá zpráva ale je, že většinou se všichni brzy aklimatizují a do školky chodí rádi! :slight_smile:

Vy svým přístupem a několika činnostmi můžete dětem ale na začátku školního roku lecos usnadnit. 

Tady je pár bodů, které se mi za roky praxe zdály nejdůležitější, nebo které se osvědčily maminkám z výzkumu:

 • Co slíbíte, dodržte. Pokud řeknu, že přijdu po obědě, opravdu přijít. Děti se na to upínají, je to pro ně záchytný bod, který když není dodržet, ztrácí důvěru a zhoršuje se chuť chodit do školky.
 • Loučení zkraťte na minimum. I když se často píše, že rodiče mohou jít s dětmi do třídy a zůstat s nimi chvíli ve třídě, ze zkušenosti musím říct, že je to spíše kontraproduktivní. Akorát se tím loučení oddálí a leckdy je to pak ještě horší. Ideálně si s dětmi vypěstuje svůj rituál- např. sdělit kdy ho vyzvednete, popřát si pěkný den, pusinku, zamávat a odejít. Dítě i učitelka to společně zvládnou.  
 • Méně citových projevů je někdy více. Děti vycítí, kdy je maminka povolnější a zase zkouší. Navíc dlouhé loučení a „psí oči“ budí dojem, že školka je něco špatného. Naopak – obraťte to! Školka je přeci super! Hromada hraček, nových kamarádů, hodná paní učitelka, celé dopoledne venku, no paráda! Kdopak by si nechtěl celý den hrát a ještě k tomu mít navařeno? 
 • Důslednost. Dětem hezky a férově vysvětlete, proč chodí do školky, že vy chodíte do práce, apod. ale rozhodně je neuplácejte, neproste a nepřemlouvejte. Adaptaci tím spíš zhoršíte a VY jste přece rodič. I když se možná některé z vás nad tímto bodem pozastaví, divily byste se, co je někdy v MŠ k vidění.
 • Úsměv a komunikace při vyzvednutí. Při vyzvedávání dětí se spíše ptejte, co dělalo a jak se mělo, s čím si hrálo, kde byli na procházce, apod. Poproste jej třeba, aby vám nakreslilo příště obrázek. Vyzdvihněte to pozitivní. Nejlépe opět vynechte přehnané emocionální projevy, jak vám dítě strašně moc chybělo, apod. Bude příště chtít být raději s vámi, aby vám to nebylo líto. 
 • Uklidněte samy sebe. Ptejte se učitelky při vyzvedávání, jak dítě den zvládlo, nebo pokud ranní loučení neproběhlo, jak jste si přály, zavolejte si do školky a ujistěte se, že již dítě v klidu. V 99% případů vám slibuji, že bude. 
 • Vaše slzičky si nechte až na cestu do práce. 

V článku je ukryta odpověď na soutěží otázku, takže čtěte pozorně, brzy některá z ambasadorek soutěžní otázku položí a vaším úkolem bude najít zde správnou odpověď. :slight_smile:

Kompletní původní článek i s doplňujícími komentáři maminek z MK najdete zde.

Pravidla soutěže: 

https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/hola-hola-skola-vola-a-ambasadorky-ta-xgcdb3/

#dny_s_ambasadorkami #zpatky_do_skoly #joie

Čti celý článek
Strana
Předchozí Strana
Další