Jméno pro chlapečka? 🤷👶♂

eillie
25. kvě 2018

Ahoj holky, jdu si k Vam pro radu. Prosla jsem celý kalendář asi 3x a nedokáží vybrat jméno pro kluka. Pro holčičku jsme jich měli hned několik, ale pro kluka nám to nejde.
Zatím nás napadlo jméno Mathias nebo Tadeáš, ale těch jmen je ted hrozně moc. Chtěla bych něco ne úplně obvyklé a co se hodí k Hanc. A bez "R".
Nehodili by jste mi prosím nějaké vaše tipy, nápady?

bervidova
26. kvě 2018

@2hanah nenechte se zvyklat a kazit si radost 🙂 Našemu Maximkovi bude v červnu už sedm a jsem strašně ráda, že jsem mu to jméno dala, hodí se k němu. Pár lidí se divilo,cože jsme to vybrali, ale teď už jim to přijde normální. Tím, že ho opravdu tak i oslovujeme - Maxime,Maximku -nezkracujeme na Maxe, tak je to jméno pro velkého kluka a tím už pomalu je 🙂

krive
26. kvě 2018

@maximaty u nás doma se taky nelíbilo jméno prvorozeného - Jáchym. Všichni buď ať dáme po tatínkovi (Dominik) ale to jsme ani jeden neměli v plánu po rodičích, tak ať dáme Kristián (já jsem Kristýna) to se mi nelíbí, tak jsme prostě řekli že to bude Jáchym a čau - a jak jsou teď všichni poprděný. Pokud bude druhé kluk bude to Jonáš - takže nás čeká další kolečko vysvětlování proč a jak mu budeme říkat atp. Pokud holka tak nejspíš Julie - pokud tatínek nepřijde s jiným jménem 🙂

pampeliska1
26. kvě 2018

My máme doma půl ročního Viléma 😉 Je to super jméno, líbí se mi čím dál víc, má hodně domáckých podob, i když samozřejmě nejsou nutné, i základní podoba se dá běžně používat. K vašemu příjmení by mi taky šel 🙂

priefi
26. kvě 2018

@2hanah pokud Ti to jmeno jde ke Tvemu miminku, je to jmeno Tveho miminka 😉 At si rika kd9 chce, co chce. My mame doma Matyáše. Kdyz jsme to jmeno vybrali, neznali jsme v blizkem okoli ani jednoho, max 2 Mateje. Divali jsme se na statistiku tohoto jmena a bylo uvedeno jako mene caste. Jelikoz to bylo jedine klucici jmeno, na kterem jsme se schodli s manzelem, ze se nam obema libi, volba byla jasna.... a ejhle, 2 mesice pred porodem se vyklubali odevsat Matyášove a ruzne upravy tohoto jmena, ze se nam z toho az zatocila hlava a uvazovali jsme, ze jmeno zmenime, protoze tech Matysku byla fakt tuna, vsude jsme jen slyseli toto jmeno 😂 Ale nakonec jsme mu ho nechali a jsme za to radi. Citili jsme, ze to je jeho jmeno a ten vyznam je taky krasny a pro nas pravdivy (z hebrejskeho a znamena dar od Boha, nebo Bozi dar). Takze pokud se Ti to jmeno libi a libi se i partnerovi, tak mate vybrano. A perlicka na zaver, jedna znama mela vybrane jmeno pro sveho syna, na kterem se shodli s manzelem a jak syna porodila, to jmeno ji k nemu proste nesedelo a prejmenovala ho hned po porodu na jmeno, ktere ji napadlo, kdyz ho poprve uvidela, i kdyz nad tim jmenem pred tim vubec neuvazovala. Takze stat se muze vse 😊

marcicek84
26. kvě 2018

Mne se libi Daniel,ale i kdyby se jmenoval Lucifer (mmch to byste se urcite odlisili 😀DD) tak je to vase vec 😉

denny27
26. kvě 2018

Mathias nebo Matyáš by se k tomu příjmení hodil😉

sarkoc
26. kvě 2018

@priefi Tak to máme dost podobně - vybrali jsme Elišku, žádnou jsem neznala a vůbec by mě nenapadlo, že to je nejčastěji dávané jméno posledních let, nějak jsem to ani nesledovala, věděli jsme, že budeme mít Elišku, pokud to bude holčička, ještě dřív než jsem otěhotněla...a sice jich je hodně, ale vůbec mi to nevadí, ta naše je jen jedna...taky to má hebrejský původ a pěkný význam 🙂 Jinak já i tak nějak věřím, že dítě si jméno vybírá stejně tak jako rodiče, kterým se narodí, takže to, co se stalo známé není tak divné...ze začátku prostě necítila tolik to pravé jméno pro mimčo, ale pak jí to tak nějak přišlo a bylo jasno 🙂 Znám asi tři páry, kterým se stalo to samé...
Teď máme do druhého mimča ještě fakt dost daleko a už dost dlouho vím, že to na 99% bude Štěpánka nebo Dominik 🙂

zmrzlinka
26. kvě 2018

@sarkoc my mame doma taky Elišku. Manžel po ni vždycky toužil. Ja jsem mu ustoupila když ji tak strašně moc chtěl. Ale to jmeno je všude. U nas v práci mame tři kolegine dceru Elišku. A kdyz jsem lezela v porodnici tak tam byli taky tři 😂😂😂 Je pravda že je to moc hezké jmeno.

mynamea
26. kvě 2018

Chtěli jsme Barnabáše 😀 syn je nakonec Samuel, ve hře byl ještě Theo

ehrdlicka
26. kvě 2018

Malý měl být Štěpán, ale protože se narodil předčasně 25.12., tak je to Max František (druhé jméno má na památku na manželovo dědu, který bohužel zemřel měsíc předtím než se malý narodil, a 25.12. by měl taky narozeniny). A s příjmením Hrdlička to zní fakt dobře. 😉
K Vaší otázce..co Matyáš (Mathias) nebo Daniel?

kaneshiro
26. kvě 2018

Vincent, Jakub

normalnimatka
26. kvě 2018

ono to přijde🙂 dítě si beztak jméno vybírá samo🙂 pak tě to prostě napadne a bude to vono. možná teda až po narození dítěte, ale t přeci neva🙂

co daniel? vojta? pak mě napadaj akorát různý Rkový...:/

normalnimatka
26. kvě 2018

jinak takovej kuba, tomáš...se dává fakt hodně, ale docela pěkný jména. a teď fakt hodně frčej takový míň obvyklý jména, takže těch tomášů a jakubů nebude ve třídě třeba 5, což u těch matyjášů, tobiášů a tak, docela hrozí:D

gracinka7
26. kvě 2018

Máme Daniela. Teď vymyslíme pro druhého a jsme v háji. Přitom na holčičku bych věděla hned.

kaczorka
26. kvě 2018

My máme Stanislava,ale uvažovali jsem i o Zbyškovi a Michalovi 😉

normalnimatka
26. kvě 2018

zbyšek dobrej a zbyněk taktéž🙂

jitulien
26. kvě 2018

My budeme mít malého Michaela 🙂

ehrdlicka
27. kvě 2018

Ještě mě napadl Nathaniel...a v kombinaci jména Vašeho může to zní hezky.. Nathaniel David Hanc.

kaculka2014
27. kvě 2018

Antonín Hanc by bylo taky hezke 🙂

priefi
27. kvě 2018

@sarkoc tak to mas fajn, ze uz mate vybrana jmena, my nemame ani pro chlapecka ani pro holcicku, takze to jeste bude sranda, abychom se domluvili na jmenu, to co se libi manzelovi, se nelibi me a naopak. Kdyby Maty byl necekane holcicka, tak by byl Adelka, ale nevim, zda to bude nas vyber, pokud to bude holcicka. Nejak jsme se na holcicim jmenu nemohli domluvit a tohle byl takovy neutralni kompromis. Ono clovek pri vyberu jmen zjisti, kolik lidi vlastne nemusi 😂

kaneshiro
27. kvě 2018

Vilém.

2hanah
27. kvě 2018

@bervidova Děkuji za povzbuzení, mně se to tak právě líbí a taky mu už v bříšku říkám "Maximku" a ne Maxi.

dc2015
27. kvě 2018

My máme Vratislava a čekáme Zdeňka. Obojí po dědečcích. Obě jména málo častá. Obě pro mě mají význam. Kdybych měla jednou třetí, vím (já vím, je to k smíchu, ale vím), že to bude dcera a byla by Jaroslava po manželově babičce. Ale třetí neplánujeme a manžel ani nechce... Hodně lidí nechce dávat po rodině, mně to naopak přijde hezké... Jinak nás Vráťa už je 4. generací v rodě 🙂 A manželovi a synovi stejně většinou neříkám. Manžel je Vráťa, syn Vrátík, Vrátíček...

hrasok100
27. kvě 2018

Náš syn je Kai 🙂

jaja01k
27. kvě 2018

Mně by se líbil třeba Maxmilián, Damián, Tobias.

dk123
27. kvě 2018

V případě chlapečka budeme mít Barnabáška. Tam sice R je, ale jméno se mi hrozně líbí..

dominikarusch
27. kvě 2018

@2hanah ja mam vybráno jméno Denis a taky mi to rodina celkem kritizuje... 😏😏😏

makovaapanenka
27. kvě 2018

@eillie Hanuš, Věnceslav, Vendelín, Benedikt, Benjamín, Vavřinec, Zdislav

2hanah
27. kvě 2018

@dominikarusch Denis jsem taky měla ve výběru jako alternativy místo Maxima 😂 a to nestrávil ani partner. Mně se to jméno taky líbí, všude je dost Tomášu, Adámků, Lukášů, Tobiášů atd. a mně to prostě vadí. Líbí se mi Maxim, ten Denis (má pak i dost různých tvarů, jak mu můžete říkat) a taky se mi líbil ještě Adrian, ale jak říkám, nikdo není schopný to strávit 😩 navíc bude po tátovi Přecechtěl, takže dát mu třeba Dominik Přecechtěl (to se líbí partnerovi) je už jako úvod na slohovku 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru