Porodnice Břeclav

11 zkušeností

Porodnice Břeclav nabízí nové a moderní prostředí pro budoucí maminky. Porodní část byla vybudovaná v roce 1998. Budoucím maminkám nabízí 2 moderně vybavené standardní porodní sály a jeden nadstandardní porodní sál. Na porodním sále jsou pro rodičku1 k dispozici míče, žíněnky, žebřiny a pohodlná křesla.

Porodnice Břeclav

Porodnice Břeclav nabízí:

Co s sebou do porodnice

 • Dokumenty:
  • těhotenskou průkazku3,
  • průkazku zdravotní pojišťovny,
  • oddací list (popř. rodné listy rodičů, v případě, že je matka svobodná + dohodu o jméně dítěte),
  • občanský průkaz,
  • souhlasné prohlášení rodičů o jméně dítěte. • Pro maminku:
  • noční košile a župan,
  • kojící podprsenku,
  • vložky do podprsenky,
  • toaletní potřeby (zubní kartáček, pastu, mýdlo, popř. sprchový gel), ručník, toaletní papír, vložky, jednorázové síťované kalhotky)
 • Pro miminko:
  • jednorázové plenky do porodnice
  • na cestu domů - autosedačku, kabátek, košilku, dupačky, čepici a deku - vše dle ročního období.

Související články

Více o porodnici Břeclav na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Břeclav
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Břeclav

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Břeclav?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
ewulka88
9. únor 2015

Spokojenost

V BV jsem rodila 06/2014 a byla jsem spokojená, porodnici určitě doporučuji!
2 poděkování
renatab
3. pro 2014

Velká spokojenost

Rodila jsem v Břeclavi 2x a nadchlo mě tam vše. :-)
1 poděkování
zandanem
24. srp 2014

Maximální spokojenost

První porod císař rok 2010, sice to trvalo 48 hodin, ale vše v poho, personál super i na sálech i na šestinedělí.

Druhý porod 2013, přirozený, trval asi jen 3 hodiny, Monika Švestková a Anička Jankovičová - asistentky a Mudr. Monika Crkoňová , tak to byla naprosto luxusní sestava :-) Monika Švestková je sestra na pravém místě :-) Sestry na šestinedělí naprosto v pohodě.
2 poděkování
kveta2833
4. čer 2014

Doporučuji

Předem moc děkuji porodnici Břeclav za skvělou péči s mými syny.

Má zkušenost s porodnicí je úžasná - odrodila jsem v ní první dva syny a nemůžu si vynachválit postoj sester, porodních asistentek a v první řadě doktorů! Byla jsem s porodnicí tak spokojená, že mě pak moooc mrzelo, že v ní neporodím svého třetího synka, jelikož jsme se odstěhovali do Otrokovic, a tak jsem rodila ve Zlíně.

Zlínská porodnice sice fajn, ale v Břeclavské porodnici je přístup jak sester, tak ostatního personálu více lidský a více se o vás a dítě zajímají. A proto za mě Břeclavskou porodnici doporučuji každé mamince, která ji má nablízku! :-)

Ještě jednou děkuji Břeclavské porodnici.
1 poděkování
sisimulka
30. led 2014

Děkuji za vše!

V porodnici Břeclav pracuji na oddělení šestinedělí a loni v srpnu jsem si sama vyzkoušela, jaké to tam je z pohledu rodičky.

Porod neprobíhal zrovna tak, jak jsem si ho vysnila a přestože jsem byla pozitivně naladěná a na příchod syna jsme se velmi těšili, vyskytly se komplikace, které mi neumožnily využít všechny nefarmakologické metody tlumení bolesti. Přesto nic z toho nedávám za vinu zdejším PA a porodníkům, naopak jim velmi děkuji, že včas volili správné postupy, prakticky nepřetržitě monitorovali stav mého dítěte, plně se mi věnovali a syn nakonec přišel na svět přirozenou cestou a v pořádku!! Zejména děkuji paní doktorce Crkoňové a porodním asistentkám Monice Švestkové a Aničce Jankovičové, které celou dobu stály při mě.

Vše podle mě bylo v pořádku, co se týká jídla nemuselo by obsahovat tolik nadýmavých potravin vzhledem k tomu, že 99% maminek zde začíná kojit. Já osobně jsem však zde hlad vůbec neměla.

Budoucím maminkám jen jednu radu: někdy (většinou o víkendu a když je na oddělení plný stav) je na oddělení k dispozici méně bílých košil pro maminky, raději si proto vemte alespoň jednu či dvě s sebou a druhá rada: Na to, co vás zajímá a neřeknou vám to sestřičky automaticky SE PTEJTE! Žádná vás neodbyde a rády poradí! :-)

Můžu jen doporučit!
1 poděkování
monasek84
10. pro 2013

Doporučuji

V podstatě kromě jídla nemám co vytknout :) Super přístup jak porodních asistentek, tak doktorů i sester na šestinedělí. I obávaný dr. Bambas mi přišel v pořádku.
0 poděkování
ooolola
29. lis 2013

Doporučuji

S porodnicí jsem byla spokojená. Je to menší porodnice a klidnější.
Lékaři super - vždy mi vše vysvětlili co se bude dít - jak u porodu, tak i na šestinedělí.
Sestřičky také super - většina ochotná, když nebyl fofr na porodním. Samozřejmě některá více ochotná, některá méně. Měli jsme větší úbytek, tak nám pomáhali s kojením.

Naštěstí porod i pobyt na šestinedělí byl v pořádku a bez problémů. Domů jsem šli s malým už 4. den.
0 poděkování
wehunka
14. lis 2013

Nikdy víc :-D

Já mám s porodnicí celkem dost špatnou zkušenost. Jestli vás zajímá můj porod, přečtěte si článek u mě na profilu. Nechce se mi tu vše vypisovat, ale za mě porodnice Břeclav ne. Doktoři fajn, ale porodni asistentky děs!
1 poděkování
katkaku
14. lis 2013

Porodnice BV

Já byla spokojena.
Odrodila jsem tam dva syny a vždy bylo vše v pořádku. Sestřičky byly příjemné, na porodním se mi zdály lepší, ale záleží na každém člověku.
Kojení: U prvního to bylo lepší, ten druhý byl línější, ale oba dva jsem nakonec kojila do roku.
Jídlo bylo strašné 8-( , ale dá se to vydržet, rodina zásobovala. :-N
0 poděkování
nikmik
14. lis 2013

Porodnice BV

Byla jsem v celku spokojená. Vše nemůže být perfektní a vždy se něco najde :-)
Sestry na porodním byly takové nijaké (co bych čekala, příjem a porod v brzkých ranních hodinách :-D ), také se nám moc nevěnovaly, naštěstí to bylo rychle za námi. Sestry, co se pak vystřídaly na denní, byly úžasné.

S kojením mi také moc nepomohly, odcházeli jsem s klouboučkem a malý byl kojen a přikrmován UM, doma jsme pak jen kojili. Jinak dětské sestry i sestry na šestinedělí moc příjemné, ochotné. Paní doktorky také super, pan Bambas nepříjemný. Návštěvní hodiny se nedodržují. Jídlo mi nechutnalo.
0 poděkování
lucie255
28. říj 2013

Luciee255

S nemocnicí jsem byla spokojená, malého jsem měla od porodu u sebe celou dobu. Sestry na porodním moc hodné, vydržely to se mnou. Sice se nám moc nevěnovaly, ale nevadilo mi to. Naštěstí jsme s ničím neměli problém a kojení šlo jedna radost. Druhé mimčo budu rodit také tam :)
0 poděkování