Porodnice Frýdek-Místek 5 zkušeností

Gynekologicko - porodnické oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku p.o. (Porodnice Frýdek-Místek) disponuje 13 dvojlůžkovými pokoji s vlastním sociálním zázemím (WC a sprcha). V porodnici je běžná metoda "rooming in" - trvalý pobyt dítěte s matkou. Státním ústavem pro kontrolu léčiv bylo porodnici uděleno povolení k odběru pupečníkové krve.Porodnice ve Frýdku Místku nabízí:


 • 2 nadstandartní pokoje
 • možnost doprovodu u porodu (max.1 osoba)
 • rychlokurz předporodní přípravy zdarma
 • cvičení pro těhotné a cvičení po porodu
 • odběr pupečníkové krve

Co s sebou do porodnice


Doklady


 • těhotenská průkazka
 • občanský průkaz
 • průkaz zdravotní pojišťovny
 • vdané ženy: oddací list
 • svobodné ženy: dohoda o příjmení dítěte (v případě, že si žena přeje, aby příjmení dítěte bylo shodné s příjmením otce), v případě nepředložení dohody zůstává příjmení dítěte shodné s příjmením matky
 • rozvedené ženy: rozsudek soudu s vyznačením právní moci rozsudku (pokud se dítě narodí ve lhůtě do 300 dnů od rozvodu je potřeba i oddací list nebo zápis o určení otcovství)
 • ovdovělé ženy: úmrtní list manžela (pokud se dítě narodí ve lhůtě do 300 dnů od manželova úmrtí, je potřeba oddací list nebo zápis o určení otcovství).

Pro maminku:


 • hygienické potřeby (kartáček na zuby, zubní pasta, tělová kosmetika, pomáda na rty, ...)
 • papírové kapesníky
 • toaletní papír
 • ručníky a osušky dle potřeby
 • porodnické vložky
 • jednorázové síťované kalhotky
 • kojící podprsenka
 • vložky do podprsenky
 • noční košile a župan
 • láhev neperlivé vody
 • Yal (pokud rodička nechce klasický klystýr)
 • přezůvky
 • pomůcky ke kojení (kloboučky, odsávačka atd.)

Pro miminko:


 • jednorázové pleny - 1 balení
 • vlhčené ubrousky
 • oblečení na cestu domů (vhodné pro danou roční dobu) - nechat si přinést do porodnice až druhý nebo třetí den po porodu.


Související článkyVíce o porodnici Frýdek Místek na modrykonik.czPoužité zdroje


 1. [[http://mojeporodnice.cz/porodnice/porodnice-frydek-mistek]]
 2. Oficiální stránky porodnice ve Frýdku Místku 
Pomohl ti tento článek?
Ano
 / 
Ne

Zkušenosti s porodnicí Frýdek-Místek

Máš zkušenost s porodnicí Frýdek-Místek?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
montyna
2. kvě 2018

Vše na jedničku

Frýdeckou porodnici rozhodně doporučuji, přístup porodních asistentek, lekařů, sestřiček, i ostatního personálu naprosto perfektní. Jsem moc ráda, že jsem mohla rodit v této nemocnici:slight_smile:
0 poděkování
Poděkuj za zkušenost
osmicka88
25. lis 2016

První porod a myslím že pohodička

Rodila jsem ve FM r.2013 a od začátku bylo vše ok. V noci mi praskla voda tak jsme jeli. Už si mě tam nechal na "hekárně" a protože se pořád nic, kromě odtékající vody, nedělo, nabídli mi vyvolání nebo si počkat. Nakonec jsem se rozhodla pro vyvolání. V termínu jsem už stějně byla.

Po 2 tabletách vše začlo. Klistýr, sprcha a na epidurál už nebyl čas. A když přišlo na porod tak mě "obsluhovala" jedna mladší slečna (nevím, jak se jim říká, učí se, a předem se mě ptala, jestli mi to nebude vadit. Celé dopoledne mi nosila čaj, měřila ozvy atd.) Pak u porodu jsem měla porodní asistentku - jméno netuším, a pana doktora Pešata. Tlačila jsem snad 20 minut ( docela mě zarazilo, že mi neříkají, kdy mám tlačit, nějak jsem to čekala a kontrakce úplně přesně necítila, tak jsem tlačila jak jsem uznala za vhodné). Nakonec po nástřihu - který mi teda rozhodně nevadil, hlavně se neroztrhat, musel pan Dr. potlačit 2x na břicho a Emička byla venku. S přístupem jsem byla spokojená, nic mi nevadilo. Hlavně, že se vše povedlo! :)

Co se týče poporodního oddělení, tak taky si nemůžu na nic stěžovat. Hodně se tu i jinde řeší kojení. Já jsem typ člověka, který si vše dopředu nastuduje, at mě nic nepřekvapí a taky mají ve FM každou středu kurz, kde se mluví i o kojení a jak to tam funguje a proč. Musela jsem kojit s kloboučky - ty jsem měla vlastní, tušila jsem, že budou třeba po přečtení chytrých článků. O miminko se sestry staraly skvěle. Nakonec mi půjčily i místní erární dudlík než přivezl manžel náš.

Pokud nebudou žádné komplikace, které možná hrozí, budu ráda rodit v této porodnici zase. A kéž by to bylo jako před 3mi lety!!
0 poděkování
Poděkuj za zkušenost
nelfis
29. pro 2015

Naprostá spokojenost!!!

Dobrý den,

přístup doktorů, sester a vlastně i personálu obecně byl naprosto úžasný. Se vším mi pomáhali, komunikovali, vysvětlovali a byli celkově velmi vstřícní.

Vše jsem si dopředu prohlídla, porodnice i novorozenecké oddělení je moderně vybaveno a zařízeno přesně podle mých představ, co se týče přístupu k maminkám i miminkům.

Tímto chceme s rodinou poděkovat veškerému personálu a nemocnici všem doporučit.
0 poděkování
Poděkuj za zkušenost
nikollita
4. pro 2014

Porodní sál super, šestinedělí horor

Rozhodla jsem se rodit v této porodnici, i když mě většina odrazovala. Protože jsem přenášela 10 dní, lékaři rozhodli, že budou vyvolávat. Měla jsem obrovské otoky a vysoký tlak. Odhad váhy plodu 3900g.

Nástup do nemocnice den před vyvoláváním. Ráno jsem dostala tabletku a tělo zareagovalo téměř okamžitě - nástup kontrakcí do půl hodiny. Kontrakce velmi silné až k nevydržení a velmi krátce za sebou (1-1,5 minuty). Prodýchat se to nedalo, sprcha nepomáhala. V 10 hodin jsem dostala další tabletku a přesunula se na porodní sál. Přístup personálu perfektní, ochotný, trpělivý, komunikativní. Postupně se u mě vystřídalo asi 10 lidí a všichni (až na posledního doktora) se představili. Před každým činem vysvětlili, co budou dělat a proč. Snažili se mi nabízet různé polohy a poskytovali rady. Pomáhali s tlačením, ale porod se nepovedl a skončilo to císařem. S péčí na porodním sále jsem maximálně spokojená, i když s přirozeným porodem to nemělo absolutně nic společného a to od začátku.

Ovšem pobyt na šestinedělí byla pro mě noční můra. Kojení byla naprostá katastrofa. Já jsem nevěděla jak na to, syn nechtěl prso ani vidět, nespolupracoval, pořád řval. Vystřídalo se u mě několik laktačních poradkyň, ale žádná mi nepomohla, nakonec jsem si vyslechla, že se málo snažím. Vlastně jediný problém bylo to kojení a neochota mi pomoci. Jinak péče o miminko příkladná (kromě krmení UM přes lahev), péče o pacientku po císaři také příkladná.
0 poděkování
Poděkuj za zkušenost
andrejka_86
29. říj 2013

Spokojenost ve všech směrech

I když jsem slyšla plno názorů, i od porodních asistentek, že Frýdeckomísteckou porodnici raději nee, tak jsem se i přesto rozhodla pro ní. A ničeho nelituju. Jedním z důvodu bylo, že to za mnou a očekávaným miminkem budou mít všichni blízko a nakonec se porod hezky rychle rozjel, tak nevím, zda bychom to stihli do Ostravy nebo Třince :-N
Při příchodu se mě ujala porodní asistentka (zrovna se měnily služby), vyšetřila mě a po mém naléhání, že i když nic nevidí, že nikam nejedu, že dneska určitě rodit budu mě přišla vyšetřit i velice mlaďounká a citlivá paní doktorka, která s hospitalizací souhlasila. Do 4 hodin od "vynucené" hospitalizace jsem porodila krásného a zdravého chlapečka. Díky jeho neohleduplného vykouknutí na svět (šel ven jak Superman, rukou napřed) jsem se nevyhla nástřihu a poté dlouhému, skoro hodinovému šití, ale tohle není vina lékařů. Paní doktorka pomáhala jak mohla, byly se mnou u porodu dvě porodní asistentky (v noci jsem rodila sama), proběhl i klystýr, samovolné prasknutí plodové vody, dokonce mi i pomáhaly tlakem na bříško, ale vše bylo naprosto v pohodě a byla jsem se svým porodem ve F-M moc spokojená. Na oddělení šestinedělí byly příjemné sestřičky jak pro mě, tak také pro syna.
A musím dodat, že porod i přes bolesti probíhal s úsměvem, při přecházení na porodní sál mi praskla voda a já chtěla po sobě tu louži vytřít, tak jsem pobavila porodní asistentky. A druhý vtipný moment proběhl při mém dlouhém šití, kdy si zavolala lékařka na pomoc sloužícího lékaře, který když přišel tak hezky pozdravil a zeptal se, jestli se může podívat a já mu v té radosti, že už to mám vše za sebou řekla, že pokud není udržbář, tak klidně může.. No, smáli se všichni :-D
2 poděkování
Poděkuj za zkušenost