Porodnice Frýdek-Místek

6 zkušeností

Gynekologicko - porodnické oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku p.o. (Porodnice Frýdek-Místek) disponuje 13 dvojlůžkovými pokoji s vlastním sociálním zázemím (WC a sprcha). V porodnici je běžná metoda "rooming in" - trvalý pobyt dítěte s matkou. Státním ústavem pro kontrolu léčiv bylo porodnici uděleno povolení k odběru pupečníkové krve.

Porodnice Frýdek Místek

Porodnice ve Frýdku Místku nabízí:

 • 2 nadstandartní pokoje
 • možnost doprovodu u porodu (max.1 osoba)
 • rychlokurz předporodní přípravy zdarma
 • cvičení pro těhotné a cvičení po porodu
 • odběr pupečníkové krve

Co s sebou do porodnice

Doklady

 • těhotenská průkazka
 • občanský průkaz
 • průkaz zdravotní pojišťovny
 • vdané ženy: oddací list
 • svobodné ženy: dohoda o příjmení dítěte (v případě, že si žena přeje, aby příjmení dítěte bylo shodné s příjmením otce), v případě nepředložení dohody zůstává příjmení dítěte shodné s příjmením matky
 • rozvedené ženy: rozsudek soudu s vyznačením právní moci rozsudku (pokud se dítě narodí ve lhůtě do 300 dnů od rozvodu je potřeba i oddací list nebo zápis o určení otcovství)
 • ovdovělé ženy: úmrtní list manžela (pokud se dítě narodí ve lhůtě do 300 dnů od manželova úmrtí, je potřeba oddací list nebo zápis o určení otcovství).

Pro maminku:

 • hygienické potřeby (kartáček na zuby, zubní pasta, tělová kosmetika, pomáda na rty, ...)
 • papírové kapesníky
 • toaletní papír
 • ručníky a osušky dle potřeby
 • porodnické vložky
 • jednorázové síťované kalhotky
 • kojící podprsenka
 • vložky do podprsenky
 • noční košile a župan
 • láhev neperlivé vody
 • Yal (pokud rodička nechce klasický klystýr)
 • přezůvky
 • pomůcky ke kojení (kloboučky, odsávačka atd.)

Pro miminko:

 • jednorázové pleny - 1 balení
 • vlhčené ubrousky
 • oblečení na cestu domů (vhodné pro danou roční dobu) - nechat si přinést do porodnice až druhý nebo třetí den po porodu.

Související články

Více o porodnici Frýdek Místek na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Mojeporodnice.cz - Porodnice ve Frýdku Místku
 2. Oficiální stránky porodnice ve Frýdku Místku
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Frýdek-Místek

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Frýdek-Místek?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
uzivatelkapetra
22. zář 2018

Spokojenost

Měla jsem vyvolávaný porod ve 41+2 kvůli absolutní nepřipravenosti porodních cest. Den před indukcí byl nástup, večer na kontrole jsem se malilinko pootevřela, tak dr zkusila hamiltona, celou noc jsem měla mírné bolesti, ale do rána žádná změna, takže vyvolávací tableta, pak dlouhé trápení a o půl osmé večer konečně ten náš chlaík vykoukl na svět.

Všichni lékaři, por. asistentky, sestry, ba i uklízečky byli moc milí, říkali mi o všem. Na konci první doby porodní jsme zkoušeli různé polohy, stoličku, vše. Před finišem se vystřídaly směny a paní dr mě dala bohužel do té klasické polohy na zádech, škoda že jsem to nestihla do 6. :)

Pupečník nechali dotepat, na břicho okamžitě přiložili, malý šel s manželem na měření, když mě dr šla šít. Přes noc byl prcek u sester ať si odpočinu, od rána už byl u mě.
Na šestinedělí mi opět všichni na požádání pomohli, chodila dr., která radila ohledně cvičení pánevního dna a zavinování dělohy, několikrát denně chodily sestry se jen tak zeptat jestli nemám potíže s kojením, bolesti, jestli nepotřebuji prádlo, prostě cokoliv.

Byla jsem moc spokojená, pouze samotný závěr porodu nebyl zcela podle mých představ.
0 poděkování
montyna
2. kvě 2018

Vše na jedničku

Frýdeckou porodnici rozhodně doporučuji, přístup porodních asistentek, lekařů, sestřiček, i ostatního personálu naprosto perfektní. Jsem moc ráda, že jsem mohla rodit v této nemocnici:slight_smile:
0 poděkování
osmicka88
25. lis 2016

První porod a myslím že pohodička

Rodila jsem ve FM r.2013 a od začátku bylo vše ok. V noci mi praskla voda tak jsme jeli. Už si mě tam nechal na "hekárně" a protože se pořád nic, kromě odtékající vody, nedělo, nabídli mi vyvolání nebo si počkat. Nakonec jsem se rozhodla pro vyvolání. V termínu jsem už stějně byla.

Po 2 tabletách vše začlo. Klistýr, sprcha a na epidurál už nebyl čas. A když přišlo na porod tak mě "obsluhovala" jedna mladší slečna (nevím, jak se jim říká, učí se, a předem se mě ptala, jestli mi to nebude vadit. Celé dopoledne mi nosila čaj, měřila ozvy atd.) Pak u porodu jsem měla porodní asistentku - jméno netuším, a pana doktora Pešata. Tlačila jsem snad 20 minut ( docela mě zarazilo, že mi neříkají, kdy mám tlačit, nějak jsem to čekala a kontrakce úplně přesně necítila, tak jsem tlačila jak jsem uznala za vhodné). Nakonec po nástřihu - který mi teda rozhodně nevadil, hlavně se neroztrhat, musel pan Dr. potlačit 2x na břicho a Emička byla venku. S přístupem jsem byla spokojená, nic mi nevadilo. Hlavně, že se vše povedlo! :)

Co se týče poporodního oddělení, tak taky si nemůžu na nic stěžovat. Hodně se tu i jinde řeší kojení. Já jsem typ člověka, který si vše dopředu nastuduje, at mě nic nepřekvapí a taky mají ve FM každou středu kurz, kde se mluví i o kojení a jak to tam funguje a proč. Musela jsem kojit s kloboučky - ty jsem měla vlastní, tušila jsem, že budou třeba po přečtení chytrých článků. O miminko se sestry staraly skvěle. Nakonec mi půjčily i místní erární dudlík než přivezl manžel náš.

Pokud nebudou žádné komplikace, které možná hrozí, budu ráda rodit v této porodnici zase. A kéž by to bylo jako před 3mi lety!!
0 poděkování
nelfis
29. pro 2015

Naprostá spokojenost!!!

Dobrý den,

přístup doktorů, sester a vlastně i personálu obecně byl naprosto úžasný. Se vším mi pomáhali, komunikovali, vysvětlovali a byli celkově velmi vstřícní.

Vše jsem si dopředu prohlídla, porodnice i novorozenecké oddělení je moderně vybaveno a zařízeno přesně podle mých představ, co se týče přístupu k maminkám i miminkům.

Tímto chceme s rodinou poděkovat veškerému personálu a nemocnici všem doporučit.
0 poděkování
nikollita
4. pro 2014

Porodní sál super, šestinedělí horor

Rozhodla jsem se rodit v této porodnici, i když mě většina odrazovala. Protože jsem přenášela 10 dní, lékaři rozhodli, že budou vyvolávat. Měla jsem obrovské otoky a vysoký tlak. Odhad váhy plodu 3900g.

Nástup do nemocnice den před vyvoláváním. Ráno jsem dostala tabletku a tělo zareagovalo téměř okamžitě - nástup kontrakcí do půl hodiny. Kontrakce velmi silné až k nevydržení a velmi krátce za sebou (1-1,5 minuty). Prodýchat se to nedalo, sprcha nepomáhala. V 10 hodin jsem dostala další tabletku a přesunula se na porodní sál. Přístup personálu perfektní, ochotný, trpělivý, komunikativní. Postupně se u mě vystřídalo asi 10 lidí a všichni (až na posledního doktora) se představili. Před každým činem vysvětlili, co budou dělat a proč. Snažili se mi nabízet různé polohy a poskytovali rady. Pomáhali s tlačením, ale porod se nepovedl a skončilo to císařem. S péčí na porodním sále jsem maximálně spokojená, i když s přirozeným porodem to nemělo absolutně nic společného a to od začátku.

Ovšem pobyt na šestinedělí byla pro mě noční můra. Kojení byla naprostá katastrofa. Já jsem nevěděla jak na to, syn nechtěl prso ani vidět, nespolupracoval, pořád řval. Vystřídalo se u mě několik laktačních poradkyň, ale žádná mi nepomohla, nakonec jsem si vyslechla, že se málo snažím. Vlastně jediný problém bylo to kojení a neochota mi pomoci. Jinak péče o miminko příkladná (kromě krmení UM přes lahev), péče o pacientku po císaři také příkladná.
0 poděkování
andrejka_86
29. říj 2013

Spokojenost ve všech směrech

I když jsem slyšla plno názorů, i od porodních asistentek, že Frýdeckomísteckou porodnici raději nee, tak jsem se i přesto rozhodla pro ní. A ničeho nelituju. Jedním z důvodu bylo, že to za mnou a očekávaným miminkem budou mít všichni blízko a nakonec se porod hezky rychle rozjel, tak nevím, zda bychom to stihli do Ostravy nebo Třince :-N
Při příchodu se mě ujala porodní asistentka (zrovna se měnily služby), vyšetřila mě a po mém naléhání, že i když nic nevidí, že nikam nejedu, že dneska určitě rodit budu mě přišla vyšetřit i velice mlaďounká a citlivá paní doktorka, která s hospitalizací souhlasila. Do 4 hodin od "vynucené" hospitalizace jsem porodila krásného a zdravého chlapečka. Díky jeho neohleduplného vykouknutí na svět (šel ven jak Superman, rukou napřed) jsem se nevyhla nástřihu a poté dlouhému, skoro hodinovému šití, ale tohle není vina lékařů. Paní doktorka pomáhala jak mohla, byly se mnou u porodu dvě porodní asistentky (v noci jsem rodila sama), proběhl i klystýr, samovolné prasknutí plodové vody, dokonce mi i pomáhaly tlakem na bříško, ale vše bylo naprosto v pohodě a byla jsem se svým porodem ve F-M moc spokojená. Na oddělení šestinedělí byly příjemné sestřičky jak pro mě, tak také pro syna.
A musím dodat, že porod i přes bolesti probíhal s úsměvem, při přecházení na porodní sál mi praskla voda a já chtěla po sobě tu louži vytřít, tak jsem pobavila porodní asistentky. A druhý vtipný moment proběhl při mém dlouhém šití, kdy si zavolala lékařka na pomoc sloužícího lékaře, který když přišel tak hezky pozdravil a zeptal se, jestli se může podívat a já mu v té radosti, že už to mám vše za sebou řekla, že pokud není udržbář, tak klidně může.. No, smáli se všichni :-D
2 poděkování