Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Olomouc

Porodnice při Falkultní nemocnici v Olomouci funguje již od roku 1899. Oddělení šestinedělí prošlo rozsáhlou rekonstrukcí na úrovni sociálních zařízení. Ročně zde přijde na svět přes 2 000 dětí. Po propuštění můžete využít naši laktační poradnu po objednání na tel.č. +420 588 445 655. Po ambulantním porodu nebo předčasném propuštění nabízíme provedení všech novorozeneckých screeningů, opět po objednání na tel. č. +420 588 443 809.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice je součástí jednorázového i kompletního předporodního kurzu. V případě, že absolvujete jiný předporodní kurz, než od FN Olomouc, můžete si sjednat také individuální prohlídku na telefonním čísle +420 588 444 123 ve všední dny od 8 do 12 hodin, nebo emailem na martina.andersova@fnol.cz.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Telefonní číslo do porodnice je +420 588 444 122. Na oddělení šestinedělí se dovoláte na +420 588 444 115. Telefonní číslo na novorozenecké oddělení +420 588 444 118 a novorozeneckou JIP +420 588 444 113.

Předporodní kurzy

Jednorázový předporodní kurz s exkurzí se koná každé pondělí od 16 do 18:30 hodin. Obsahuje základní informace o porodu, péči o miminko a také prohlídku oddělení. Kurz můžete absolvovat s parnerem a je určený těhotným od 30. týdne těhotenství. Zároveň zde obdržíte veškeré formuláře a další materiály, které se vám mohou k porodu v olomoucké nemocnici hodit.

Kompletní předporodní kurz6 obsahuje celkem šest lekcí. Jsou zaměřené na přípravu na porod27, porod v porodnici v Olomouci, péči o novorozence, období šestinedělí10, domácí péčí o novorozence a kojení. Absolvovat můžete celý kurz, nebo si vybrat pouze lekce, které vás zajímají.

Objednávku předporodního kurzu uděláte na telefonním čísle +420 588 444 123 ve všední dny od 8 do 12 hodin.

Cvičení pro těhotné9 ve vodě vám umožní zdraví pohyb i v období těhotenství. Více informací na + 420 737 189 280, nebo na lucie.vrbova@fnol.cz.

Porodní sály

Celkem sedm porodních pokojů vám zajistí dostatečné soukromí po celou dobu porodu. Pokoje mají společné sociální zařízení. Všechny jsou vybaveny tak, aby vám poskytovaly co největší pohodlí. Na tlumení bolesti můžete využít aromadifuzér, gymnastické míče, žíněnky a také sprchu. Pokoje jsou vybaveny moderními přístroji.

Standardní pokoje

Na oddělení šetinedělí je celkem 21 lůžek. Všechny pokoje jsou dvoulůžkové a vždy dva sousední mají společné sociální zařízení. Pokoje jsou vybavené tak, by umožňovaly pohodlný rooming-in systém3. K dispozici máte zdarma wifi připojení a můžete využít edukační program zaměřený na cvičení v šestinedělí. Na oddělení jsou povolené návštěvy od 14 do 16:30 hodin.

Nadstandardní pokoje

Tři jednolůžkové nadstandardní pokoje vám poskytnou dostatek soukromí. Jsou vybavené vlastním sociálním zařízením, televizí, lednicí a rychlovarnou konvicí. V případě zájmu s vámi může být na pokoji také partner. Nadstandardní pokoje není možné rezervovat předem.

Doprovod k porodu

K porodu vás mohou doprovodit137 maximálně dvě osoby. Služby doprovodu k porodu je zdarma. V případě plánovaného císařského řezu81 ve spinální anestezii může být váš doprovod také s vámi.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je vám k dispozici zdarma.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je umožněn v případě, že to dovoluje zdravotní stav váš i miminka.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz,
 • průkazku zdravotní pojišťovny,
 • těhotenský průkaz,
 • oddací list,
 • svobodné maminky dohodu o příjmení dítěte,
 • rozvedené maminky rozsudek o rozvodu, pokud rozvoj proběhl v uplynulém roce,
 • kontakt na pediatra, ke kterému budete s děťátkem docházet.

Hygienické potřeby:

 • osobní toaletní potřeby (podle zvyku),
 • přípravek pro intimní hygienu,
 • porodnické vložky,
 • vložky do podprsenky,
 • ručníky,
 • žínku,
 • jednorázové kalhotky.

Oblečení:

 • mateřské podprsenky,
 • župan,
 • ponožky,
 • elastické kompresní vysoké punčochy, pokud máte křečové žíly nebo jdete na plánovaný císařský řez,
 • přezůvky vhodné do sprchy.

Může se hodit:

 • aromaterapeutické prostředky,
 • masážní potřeby,
 • homeopatika,
 • mobilní telefon, fotoaparát, nabíječka,
 • psací potřeby,
 • tekutiny, které máte ráda, něco malého k snědku (například sušenky a podobně),
 • vlastní hudba na CD nebo USB.

Pro miminko:

 • jednorázové plenky,
 • vlhčené ubrousky.

Pro miminko si také nachystejte věci na cestu domů.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek
Jednorázový předporodní kurz s exkurzí 300 Kč/lekce
Kompletní předporodní kurz 100 Kč/lekce
Cvičení pro těhotné ve vodě 100 Kč/lekce
Prohlídka porodního sálu 50 Kč/osoba
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí 1 250 Kč/den (den nástupu a den poslední jsou účtovány jako jeden)
Doprovod na nadstandardním pokoji 400 Kč/noc

Adresa porodnice

I. P. Pavlova 6,
Olomouc

Kontakty

Sekretariát: Zuzana Zachari,

Přednosta kliniky: prof. MUDr. Radovan Pilka, Ph.D.,

Zástupce primáře: MUDr. Petr Dzvinčuk, Ph.D.,

Vedoucí sestra: Mgr. Vladislava Marciánová, Ph.D.,

Novorozenecké oddělení:
Sekretariát : Karla Pejzlová
Primář: MUDr.Lumír Kantor, Ph.D.
Zástupce primáře: MUDr. Vladimír Mišuth
Vrchní sestra: Mgr. Jana Romanová

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Budova C2. patro
Ambulance Budova C1. patro
CTG vyšetření Budova C2. patro
Porodní sály Budova C2. patro
Operační sály Budova C2. patro
Oddělení šestinedělí Budova C2. patro
Primář kliniky Budova C3. patro

Použité zdroje

 1. https://porodnice.fnol.cz/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Olomouc

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Olomouc?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
janulkahazulka  20. led 2020

1* - za pár dní se ve FN Olomouc chystám rodit znovu, nejspíš plánovaný CS

Protože mě během pár dní čeká porod druhé dcerky, oprášila jsem i své HODNOCENÍ PORODNICE FN OLOMOUC, které jsem někde publikovala 19. 10. 2016. Po šestinědělí pak přidám nové - letošní . První porod byl veden plánovaným CS, druhý bude nejspíš taky.

Tady je to slíbené hodnocení:

Nemůžu jinak, než dát jedničku s hvězdičkou. Už od dětství jsem měla více zdravotních komplikací, takže bylo jasné, že až jednou budu chtít mít miminko, nebude zřejmě jiná cesta, než císařský řez. A protože pocházím z Olomouckého kraje a v případě, že by se miminku během porodu něco stalo, odváží se všechny děti do FN v Olomouci, neváhala jsem ani minutu a rozhodla se rodit tam.
Měla jsem to štěstí, že se mě ujal sympatický pan doktor MUDr. Pavel Hejtmánek a cokoli bylo potřeba, předem vysvětlil. Pak provedl samotný zákrok a ještě si našel čas mě na chvíli zkontrolovat na pokoji. Pokud by v Česku bylo víc takových lékařů, mohlo by si naše zdravotnictví gratulovat!

A jak proběhl porod? Na příjem mě měli brát den předem, bohužel však byla všechna lůžka obsazená, a tak mi dali domů roztok YAL, který jsem si večer aplikovala a pak už jsem se dostavila ráno do porodnice. Kvůli dvěma spontánním porodům mě nakonec brali o něco později, než bylo plánováno, každopádně si pamatuji jen milý úsměv anestezioložky těsně před tím, než mě uvedla do celkové narkózy.
Po probuzení mi za chvíli přivezli Adélku, aby se přisála a na pár minut za mnou na JIP, kde se po císaři leží 24 hodin, mě navštívil i manžel, který mi vyprávěl, jak mu Adélku přinesli, šel ji se sestřičkou změřit (měří se jen od oka, aby miminko zbytečně nenatahovali) a zvážit. Poradili mu, aby si udělal pár fotek (v tom šoku ho to ani nenapadlo!) a nechali ho se s ní chvíli pomazlit.
Druhý den jsem poměrně dlouho čekala na převezení na oddělení šestinedělí (prostě hodně rodiček, ony ty zářijové děti vznikají na vánočních večírcích a Silvestrovských oslavách, tak se není čemu divit), ale po obědě jsem se dočkala.

Pokoje jsou čisté, vybavené moderními pohodlnými a funkčními postelemi, leží se po dvou. Kromě postele je na pokoji ještě i noční stolek, šatní skříň, 1 přebalovací pult a 1 TV + samozřejmě pojízdná postýlka s monitorem dechu, ve které vedle vás spinká vaše miminko. Jako nevýhoda by se mohla jevit koupelna, která je průchozí a tedy společná i pro vedlejší pokoj, ale v našem případě to nikomu nevadilo. Prostě se tam zamknete, rozsvítíte světlo, které oznamuje, že je obsazeno a je to. V koupelně je sprchový kout a umyvadlo, nutné je mít vlastní toaletní papír.
V porodnici jsem strávila celkem 5 dní a musím říct, že sestřičky jsou opravdu ZLATÉ! Stačí vzít telefon, který je u postele a zodpoví Vám kdejakou blbost. Tlačítka jsou tam dvě - jedno na dotazy ohledně miminka a druhé ohledně Vás.

Ke zdravotnímu stavu - co se týče narkózy, ač jsem si původně přála částečnou, celková (musela jsem ji mít s ohledem na svůj zdravotní stav) ničemu nevadila a jizvu mi pan doktor udělal tak hezky, že mi ji chválil každý, kdo ji viděl! Bolest byla z mého hlediska téměř zanedbatelná, za celou dobu v nemocnici jsem si nenechala dát jediný lék proti bolesti a doma jizva přestala bolet (projevovalo se to jen při sedání a vstávání) cca po 3 týdnech až měsíci.

Ale zpět k sestřičkám - METÁL by zasloužily všechny, které se starají o miminka, protože Vám opravdu vysvětlí cokoli a ukážou a zodpoví třeba i 20x, jen se nebát zeptat. A já se nebála. Opravdu, když máte tu možnost, využijte toho!

Jinak s chutí jídla to už tak slavné nebylo, ale dá se to přežít. Když návštěvy sem tam donesou něco na přilepšenou. Spíš mě osobně zarazil jídelníček, který není zrovna moc přizpůsobený tomu, že kojíte. A pokud si chcete nechat udělat čaj, stačí přinést konvičku sestřičkám - a je to. Pyžamo je lepší využívat jejich, mění Vám je totiž, jak často je třeba a věřte, že za to budete jen ráda! Krev, mlíko, to vše se hodně špatně pere, tak si vlastní nechejte třeba jen pro návštěvy nebo přímo až na doma.

Osobně tedy FN Olomouc doporučuji každé mamince, bude o Vás dobře postaráno. A i když nemocnice není zrovna krásná, myslím, že nejdůležitější je, že je plná odborníků, kteří vědí, jak se o Vás postarat a jak Vám poradit! Za sebe VELKÉ DÍKY všemu personálu!

Personál:
MUDr. Pavel Hejtmánek
Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:
Hlavně být psychicky v pohodě! A jedna speciální rada - nezapomeňte se usmívat na personál - vrátí (se) vám to 100x!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:
Vše, co porodnice uvádí v seznamu na svém webu. Mně se osvědčilo hlavně: přezůvky do sprchy, jemný toaletní papír, kojící čaj, síťové kalhotky (pořídila jsem v DM), deodorant bez aroma, vložky do podprsenky. Naopak jsem neupotřebila vlastní župan, ani čtivo (ač jsem zarytý čtenář) a na radu tady z fóra jsem měla kvanta jídla a 90% jsem si vezla domů, ač jsem taky slušný jedlík.
2 poděkování
lucinkaavalinka  3. led 2019

Jedině Olomouc!

Rodila jsem tam dvakrát a neměnila bych ! 👍 Původně jsem si vybrala jinou porodnici, která byla po rekonstrukci a blíž, ze zdravotních důvodů jsem nakonec musela do Olomouce, nebyla jsem z toho zrovna dvakrát nadšená, po přečtení některých recenzí. Ano wc a sprcha jsou společné a pokoje možná nejsou tak luxusní jako v nově zrekonstruovaných porodnicích, ale tohle je snad jediné mínus. Na oba porody mám jen ty nejkrásnější vzpomínky, dva porody za sebou a tam "dole" jako bych nerodila, jako jediní z mála provádí během porodu masáž hráze, takže nastřihnutí hrozí vážně jen z nutnosti. Vážně tam byla málokterá maminka nastřihlá. U obou dětí jsem zažila totálně narvanou porodnici a vždycky o mě i o děti bylo perfektně postaráno, opravdu nemám co vytknout! Usměvavý, vstřícný personál. Po Bondingu se manžel od dětí ani nehnul, všude byl se sestřičkou (viděl, jak se jim "rozkapávají" očička, jak je utírali, prostě u všeho) a byl nadšený! Mně se vším poradili, pomohli a kdybych měla ještě jednou rodit, tak jedině tam ! 💖
2 poděkování
moniiska  27. lis 2017

Rodit znovu v Ol nebo ne?

Já jsem rodila ve FN Ol v červnu 2014. Nemůžu si teda stěžovat ani na přístup ani na profesionalitu, jen co mě zaráží je, že jako prvorodičce mi při porodu vůbec neříkali co mám dělat a jak dýchat. Možná proto jsem byla taky tak roztrhaná. :frowning2: A na odd. 6-ti nedělí mi vůbec neukázali jak malou přebalovat, jak kojit, tak nějak jsem k tomu přišla sama. :confused:

Mám rodit podruhé v březnu a stále se rozhoduji, jestli rodit znovu tam. Rodila jsem 20 hodin a také se na mě vystřídalo spoustu směn, ale co už nechci zažít, tak jednoho šedivého doktora, který měl ortézu na ruce a tu ruku do mě při kontrole narval tak, že jsem bolestí vyskočila až nahoru lůžka. :cry:
0 poděkování
lucillered  27. led 2016

První zkušenost

Rodila jsem před dvanácti dny.

Personál byl skvělý. Měla jsem těžký porod, chlapeček měl 4680 g, porodní asistentky byly velice milé. Přijaly mě ve čtyři hodiny ráno s nálezem, se kterým jsem sice ještě mohla jet domů, ale jakožto prvorodička jsem ráda zůstala. Kontrakce jsem měla zhruba po 7 minutách. Manžela jsem ještě poslala domů, ať se trošku prospí. Dle vyšetření jsem mohla klidně porodit až další den.

Jediné, čeho jsem litovala, bylo rozhodnutí nechat si píchnout epidurál. Napichovali mě třikrát a stejně to nezabralo. Docela dlouho jsem si užívala opravdu bolestivé kontrakce. Nakonec mi píchli nějakou injekcí od bolesti a pak oxytocin. Porodila jsem ještě toho dne v 17:38. Malého mi okamžitě dali na břicho. Bohužel měl trošku problém s dechem, takže ho ošetřili a odnesli do inkubátoru. Celou noc si mě nechali na porodním boxu. Při pokusu vstát jsem omdlévala. K ránu mi donesli malého na zkoušku, jestli se přisaje. Nešlo mu to, ale byla jsem moc ráda, že ho vidím.
0 poděkování
janka131313  11. led 2016

V Olomouci už bych nerodila!

Mám docela čerstvou zkušenost, rodila jsem před víc jak týdnem a neustále mi to šrotuje v hlavě. Ke konci jsem do porodnice chodila na ozvy a na kontroly - už tady mi docela vadilo, že pokaždé mě vyšetřoval jiný lékař.
0 poděkování
barushaaa  18. lis 2015

Maximální spokojenost

Olomouckou porodnici mohu jen doporučit. Porod byl veden porodní asistentkou i přihlížející studentkou velice profesionálně. Pěkně mě namotivovaly a hlavně zbytečně necpaly žádnými medikamenty.

Porodní sál byl pro mě dostatečně vybaven. Dobu do porodu jsem si krátila sledováním TV (to vyhovovalo i manželovi :-) ). Porodní asistentky chodily pravidelně a vždy se ptaly, zda je vše v pořádku a sledovaly jak porod postupuje.

Co se týče sprch a toalet, tak je pravda, že je to docela neosobní. Ale pak mi vlastně došlo, že jsme tam na tom všechny stejně a veškerý stud ze mě spadl :-D . Jak uváděla maminka přede mnou, může se vám stát, že po cestě na wc potkáte cizího tatínka nebo když jsou zrovna otevřené dveře na porodní sál a jde někdo kolem, tak vás uvidí.

Co mi vadilo bylo to, že jsem slyšela maminku vedle na porodním boxu nadávat a křičet. Ještě, že mám silnou náturu a nerozhodilo mě to. Ale někomu to může hodně vadit. Malou mi po porodu přiložiy na tělo a po základním ošetření nám ji pak nechaly na pokoji. Jelikož byla ale podchlazená, tak ji odvezly dohřát na novorozenecké.

Po 2 hodinách od porodu jsem byla převezena na oddělení šestinedělí. Sestry tam jsou moc fajn, poradí nejen s ženskými problémy, ale i co se týče miminka. Na novorozeneckém oddělení bylo taky spoustu fajn sester, ale našlo se tam i pár odměřených. Jako prvorodičce mi přišlo, že vás hodí do vody a plav (vše vám ukážou jednou a pak už dělej co umíš - přebalit, změřit teplotu v zadečku apod.). Rozkojit se byl v porodnici fakt boj. Ale nebyla to chyba laktační poradkyně, ale bylo to spíš tím, že malá neměla takovou sílu sát. Laktační poradkyně vždy poradila. Jen mi přišlo, že na tolik maminek je jedna laktační poradkyně málo a někdy bych potřebovala, aby u mě strávila víc času. Nicméně boj se podařil a plně kojím.

Návštěvy na chodbách mi nevadily. A pokud jste na pokoji sama, tak není problém si návštěvu vzít přímo na pokoj.

Co se týče doktorů pediatrů, tak jsou fakt super. Myslím si, že jsou to lidé na správném místě. Pěkně s miminky zacházejí, pěkně si s nimi povídají. Maminkám vše vysvětlí ohledně případné léčby miminka.

Někde jsem četla, že je potřeba si do porodnice vzít vlastní pyžama (na každý den čisté) - to není třeba, košilky vám poskytnou přímo tam. Jídlo nebylo nic moc, ale svůj účel splnilo. Jen bych doporučila nechat si donést čokolády, nějaké čaje na podporu kojení, fenyklový čaj na prdíky. :-)
2 poděkování
dokca  6. říj 2014

Spokojenost na 100%

Rodila jsem již podruhé v Olomouci a naposledy v září 2014 a nemohu říct ani jedno špatné slovo. Velice milé a ochotné porodní asistentky i sestry. Neustále mi byly k dispozici, o všem infromovaly :-) :-) I co do vybavení porodního sálu jsem byla mile překvapena. Po porodu jsem byla po 2h převezena na šestinedělí, kde se o mě i mého malého s ochotou starali.

Neustále byly připravené mi kdykoliv s čímkoliv pomoci, což jsem samozřejmě i několikrát využila:-). Takže dle mého jsou to profesionálové na svém místě.
0 poděkování
nedivimse  7. čer 2014

Spokojenost na 70 %

Rodila jsem v olomoucké porodnici v březnu 2014. Pobyt na porodním boxu byl v pohodě, porodní asistentky úžasné a dala jsem svolení, aby mě odrodila studentka a bylo to naprosto v pohodě. Manžel si taky velmi chválil přístup personálu, byli velmi milí, vše nám vysvětlili, chovali se velmi citlivě a ohleduplně. Jediné mínus byly pro mě společné toalety a sprchy na chodbě. Porod není úplně čistá záležitost a chodit s odhaleným zadkem či zakrvácenou košilí po chodbě, kde občas narazíte na cizího tatínka, mi nebylo příjemné. Za to dávám dolů 10%.

Oddělení šestinedělí bylo bohužel plně obsazeno, setkalo se nás dost prvorodiček, a tak sestry měly fakt co dělat, aby to zvládaly. Chovaly se k nám pěkně, slušně, jen neměly moc času, a tak jsem si někdy připadala rychle odbytá, ne každý můj problém byl zcela uspokojivě vyřešen. Musím však říct, že se sestry snažily!! Poradily, pomohly, na vyžádání uvařily čaj, odvezly mi malou, abych se mohla prospat. Klobouk dolů, já bych při 24 křičících dětech a při 24 pozornostivyžadujících matkách po hodině zešílela :-D .

Pobyt na oddělní trval jen tři dny, a tak se to dalo v pohodě zvládnout. A když tam máte kamarádku či prima spolubydlící, je to fajn. Co mi fakt nevyhovovalo, bylo sezení na chodbě. Když vám přijde návštěva, musíte z pokoje ven (pochopitelně, abyste nerušili druhou maminku). Ale nebylo mi zrovna nejlíp a strašně ráda bych u toho ležela v posteli. Takže jsem si návštěvy vůbec neužila, musela jsem se dost přemáhat a po návštěvách byla úplně grogy. Příště to bude bez návštěv, bude chodit pouze manžel. Tady dávám dolů 20%.

Shrnutí, převládá spokojenost, dobrý pocit a vděk. Příště rozhodně zase v Olomouci. Celkově 70 %.
0 poděkování
domiz  15. bře 2014

Nedoporučuji

Já teda dobrou zkušenost nemám.

Nerada na to vzpomínám. Rodila jsem tam v zaří 2010. Personál šílený, odměřený, chladný. Prostředí taky moc nepřidává, do sprchy jsem mohla jen jednou, protože nás rodilo tolik, že nevěděli, kam všechny rodičky umístit.. Jednou za čas mě někdo přišel zkontrolovat, aby mi po x hodinách řekl, že jsem otevřená na 2cm, pořád stejně po 8hodinách. Žádná změna nenastala a nebýt známé sestřičky, která mi poslala primáře, tak tam ležím snad týden. Primář mi sdělil, že neporodím normálně.. Že jsem se neotevřela ani na cm a mám zkrácené porodní cesty, takže mi lhali. Za 12hodin ani cm. Takže císař, ale až bude volno na sále..

Za hoďku a půl jsem jela na sál. Bylo mi to už jedno. Chtěla jsem spinál, ale nepodařilo se. Na sále teda byli moc příjemní, to ano :-) Na Jipce jsem byla do druhého dne. Malou mi donesli jednou a to jsem se musela ozvat!! Na oddělení to celkem šlo. Byla jsem ale štastná, že nás pouštěly s malou už 3 dny po porodu, což jsem po císaři nečekala, ale bylo narváno!!

Jinak jsem chtěla ještě říct, že už kontroly, na které jsem docházela před porodem. mě rozbrečely. Konkrétně jedna paní doktorka byla hoooodně nepříjemná a stěžovaly si na ni všechny maminky. Ale jediná tedy měla pravdu, že neporodím klasicky (kvůli výšce).

Za mě tedy ne, ale co člověk, to názor :-) Já při druhém volím Šternberk :-)
0 poděkování
lucie1985  31. led 2014

Spokojenost

Já jsem v olomoucké porodnici rodila v březnu 2013. Byla jsem tam odeslána mým gynekologem ve 36.tt pro vysoký tlak a špatné ozvy malého, tak ať mě přeměří oni.

Při příjezdu do porodnice mi udělali ozvy, měřili tlak, UTZ, vyšetření, nakonec to dopadlo tak, že jsme se domluvili na vyvolání porodu, protože se malému už u mě nelíbilo.
Porodní asistentka, kterou jsem měla, byla moc fajn, hodně mi pomohla, jsou tam i slečny učnice, ty jsou také zlaté, hodně podpoří :-). Nebojte si říct, co chcete a co se vám líbí, mají olejíčky na masáže, aromalampy.

Ale moje velké díky a obdiv zaslouží sestřičky z oddělení intermediální péče, na kterou byl malý hned po porodu přeložen, staraly se o něj jako o největší poklad na světě :-) a to tam takových dětí mají víc.

Na oddělení 6ti nedělí si také nemůžu stěžovat, sestřičky chodily a ptaly se, jestli něco nepotřebujeme atd. Za mnou teda už moc nechodily, jelikož jsme se tam se synem ubytovali až po 6ti dnech po porodu, takže už jsem péči o něj měla zmáknutou s intermedialu :-)

Příští porod určitě plánuji zase v olomoucké porodnici, nejde mi o žádný komfort (což by tedy samostatné sprchy pro každý porodní box byly :-) ), ale jde mi o zdraví dítěte a vím, že v olomoucké porodnici je jedna z nejlepších dětských JIP.
1 poděkování
miatia  29. říj 2013

Příště už bych rodila jinde.

Já rodila v Olomoucké FN v létě roku 2012 a byl to můj první porod. Jelikož už mám za sebou druhý porod někde úplně jinde mám možnost srovnání a vím, že ve FN OL je spoustu věcí, které by pro rodičku mohli udělat, ale nedělají.

Rodila jsem tam 2 dny, vystřídala několik směn, personál byl profesionální, ale odměřený, taky málokdy poradil, co mi vadilo byly sprchy, které měly společné a byly až na konci chodby. No jinak po těch 2 dnech nakonec už jsem byla tolik vysílená a malý už se v bříšku zhoršoval, tak museli použít vakuum extrakci, aby ho vůbec dostali ven.
Já ztratila velké množství krve a skončila na JIP. S maličkým jsme ztratili 3 dny, kdy jsme nemohli být spolu. Kojení se nám nepodařilo rozběhnout a já měla spoustu poporodních komplikací, které se táhly ještě několik měsíců po porodu!

Tak že mé zkušenosti s touto porodnicí mohu zařadit k těm negativním a další miminko bych zde rozhodně nerodila!
0 poděkování
hhanca  29. říj 2013

Byla jsem moc spokojená

Moje zkušenost s porodnicí v Olomouci je velmi kladná! Přijeli jsme na příjem v noci kolem 3 hodiny. Sestřičky nás přijaly hned, udělaly monitor a poté mě vyšetřila doktorka. Oznámila mi, že už si mě tam nechají, vyplnili jsme spoustu papírů a přidělili mi porodní box. Během 24 hodin než jsem porodila, se u mě vystřídalo více doktorů a porodních asistentek, všichni byli moc hodní a příjemní. Jedinou nevýhodou jsou u porodu společné sprchy a WC, ale v pohodě se to dá zvládnout :) Na novorozeneckém oddělení byl personál taky moc fajn. Sestřičky pro miminko, sestřičky pro maminku i laktační poradkyně se snažily pomáhat, na zazvonění vždy někdo přišel. Sestřičky ukazují jak přebalit miminko, jak nakojit, vykoupat atd. Za celou dobu (4 dny), co jsem v porodnici byla jsem narazila pouze na 1 ne moc ochotnou sestřičku, ale to bylo asi tím, že byla noc a křičelo jí tam moc miminek :) Je fakt, že když celou noc nespíte, protože vám pláče mimi a k ránu zaberete, chcete se aspoň trošku vyspat, a hned v 5.30 jste vzbuzena, že musíte měřit teplotu, kojit atd., tak to asi není ideální, ale je to tak všude a těch pár dnů se to dá vydržet :) Na tuto porodnici jsem četla a slyšela dost ohlasů na špatné jídlo, ale za mě si teda nemůžu stěžovat. Byla jsem ráda, že mi v tom shonu kolem miminka a při bolestech někdo uvařil a fakt mi to chutnalo. Než nás propustili domů, udělali mi ultrazvuk, jestli je všechno v pořádku a ještě jsme měli přednášku a video, jak se starat o mimi. Takže za mě ve všem velká spokojenost! Další naše miminko se narodí taky v Olomouci :)
1 poděkování