15. týden těhotenství

Navzdory tomu, že tě začínají tlačit kalhoty, cítíš se snad už o něco lépe, protože nevolnosti ustupují. V 15. týdnu těhotenství by ses také mohla dozvědět, jestli čekáš holčičku, nebo chlapečka... i když občas se miminko nechce ukázat. Mrkni se na následující řádky a zjisti, co tě ještě čeká.

15. týden těhotenství

V 15. týdnu těhotenství se miminku začínají vytvářet svaly.

Co se děje v 15. týdnu těhotenství?

 • Nelekej se, když se u tebe ještě sem tam objeví nevolnosti15 nebo náladovost. Ačkoli má v tomto týdnu většina budoucích maminek nepříjemné příznaky již za sebou, jsou samozřejmě i výjimky, které potvrzují pravidlo.
 • Během prvního trimestru tvoje děloha3 dobře zapadala do pánve. Vzhledem k tomu, že však neustále roste, začíná z pánve vyčnívat výš do břišní dutiny. To je důvod, proč se ti zvětšuje bříško. Pamatuj ale na to, že každá žena má jiné dispozice a jinak se bude projevovat i její těhotenství. Pokud čekáš první miminko, tak možná ještě nemáš těhotenské bříško tak patrné, zato jestli jsi těhotná poněkolikáté, je pravděpodobné, že už jsi pořádně kulatá.
 • Některé budoucí maminky (zejména ty, co čekají už několikáté miminko) mohou v tomto týdnu začít vnímat pohyby14. Ty zatím nepřipomínají pověstné kopání, ale spíš vyvolávají pocit, jako by břichem proplouvala malá rybka.
 • Je možné, že se u tebe objevilo krvácení z nosu, ačkoli jsi na něj dosud netrpěla. Obvykle jde o neškodný problém, který souvisí s překrvením organismu a oteklými nosními sliznicemi. Pokud se ti však zdá, že je krvácení silné, objevuje se příliš často nebo tě zkrátka obtěžuje, poraď se s lékařem.

Jak se vyvíjí miminko?

 • Pořád se v děloze hýbe. Když budeš mít štěstí, tak to uvidíš na ultrazvuku.
 • ovládá svůj obličej a také si své mimické svaly neustále zkouší, takže se často směje, mračí nebo vymýšlí jiné vtipné grimasy.
 • Ušní boltce mají svůj finální tvar a teď se budou už jen zvětšovat.
 • Oční víčka jsou stále srostlá, i přesto už ale miminko vnímá světlo a tmu.
 • Kosti jsou zatím stále chrupavčité, nicméně postupně se zpevňují.
 • Miminku se začínají tvořit svaly.
 • Ačkoli je tělo dítěte pokryto jemným ochlupením, jemuž se říká lanugo, obvykle se s ním nenarodí. Slouží totiž jako tepelná ochrana před plodovou vodou2 a většinou před porodem vymizí.
 • Na hlavičce rostou jemné vlásky, ani s nimi se však miminko nejspíš nenarodí a vypadají mu stejně jako lanugo. Některé děti se totiž rodí zcela bez vlásků, jiným první vlásky brzy po narození vypadají. Nic z toho ale nemá vliv na kštici, kterou bude tvůj potomek mít v budoucnu.

Jak velké je tvoje miminko?
Na konci patnáctého týdne těhotenství (tedy 14 tt + 6) je dlouhé asi 10 cm a vážit může okolo 70 gramů. Lékaři mu stále říkají plod a pro představu svou velikostí připomíná menší pomeranč.

15. týden těhotenství

V 15. týdnu těhotenství už některé budoucí maminky musí sáhnout po volnějším oblečení.


Těhotenská kalkulačka

Zajímavé informace o miminku i tvém těhotenství ti vypočítá naše těhotenská kalkulačka.


Na co se v 15. týdnu těhotenství soustředit?

 • Jestli se tvému lékaři dosud nepodařilo zjistit, zda čekáš holčičku, nebo chlapečka, tak v tomto týdnu už by to mohl poznat. Díky stále modernějším přístrojům v ordinacích má určování pohlaví 97% úspěšnost.
 • V případě, že zvažuješ návštěvu předporodního kurzu6, je vhodná doba si ujasnit, co od něj čekáš, a vybrat odpovídající instituci.
 • Většina budoucích maminek má s příchodem druhého trimestru zvýšenou chuť na sex58. U budoucích tatínků to tak ovšem někdy nebývá. Mnoho z nich má totiž strach, že při pohlavním styku miminku ublíží. Pokud je ale s tebou všechno v pořádku a lékař ti nestanovil žádná omezení, není důvod se čehokoli obávat. Pokus se to tedy partnerovi vysvětlit a můžete si užívat jako před otěhotněním. A pokud by měl stále pochybnosti, vezmi ho na příští kontrolu k lékaři, kde to můžete probrat.

Vyšetření v 15. týdnu těhotenství

1. Těhotenská poradna

Do 34. týdne těhotenství tě čekají návštěvy těhotenské poradny, a to cca jednou za 4 až 6 týdnů, přičemž ideální je, aby tě lékař viděl jedenkrát do měsíce.

2. Prohlídka u zubaře

Protože snad už odezněly ty největší nevolnosti, je čas na návštěvu zubaře. Kromě častějšího zvracení, které mohlo být součástí tvých předešlých týdnů, se na stavu zubů někdy podepisují i hormonální změny. Proto nepodceňuj situaci a objednej se. Mimo zkažení zubů hrozí také infekce, která by mohla mít vliv i na vývoj miminka.

3. Prvotrimestrální screening

Pravděpodobně máš prvotrimestrální screening za sebou, protože se běžně provádí mezi 10. a 14. týdnech, ale pokud jsi na něm nebyla, pak ještě není pozdě. Tento test je důležitý, protože při něm lékař dokáže odhalit až 90 % vývojových vad. Neděs se ovšem, když tě na jeho provedení pošle jinam, je možné, že nemá tak špičkové technické vybavení, jaké je k vyšetření potřeba.

Prvotrimestrální screening tvoří: odběr krve, velmi podrobný ultrazvuk a povídání si o tom, jaké nemoci máte v rodině.

4. Případná další vyšetření

Lékař ti může doporučit další vyšetření například na základě vyššího věku, nesrovnalostí při prvotrimestrálním screeningu, opakovaných potratů, výskytu dědičných poruch v rodině atd. Často se v tomto období jedná o amniocentézu17, neboli odběr plodové vody. Jde o invazivní vyšetření, takže je nutné počítat s určitými riziky, která s tebou lékař probere.

Amniocentéza

Asi každá nastávající maminka má strach, když jí lékař doporučí podstoupit amniocentézu, nebo jinak řečeno odběr plodové vody. Nejde totiž o rutinní vyšetření v těhotenství, proto si pojď přečíst, jak amniocentéza probíhá, jestli s sebou nese nějaká rizika a kdy se provádí.


Video: 14., 15., 16. a 17. týden těhotenství

Rozhovor s odborníkem: MUDr. Petr Kolek

Co ve videu zaznělo:


15. týden těhotenství v číslechLékař píše: 14 týdnů + 0 dní až 14 týdnů + 6 dní (zkráceně 14tt + 0 až 14tt + 6)


15. týden těhotenství tvoří:

 • 14tt + 0 = první den 15. týdne těhotenství
 • 14tt + 1 = 14 týdnů + jeden den (druhý den 15. týdne těhotenství)
 • 14tt + 2 = 14 týdnů + dva dny (třetí den 15. týdne těhotenství)
 • 14tt + 3 = 14 týdnů + tři dny (čtvrtý den 15. týdne těhotenství)
 • 14tt + 4 = 14 týdnů + čtyři dny (pátý den 15. týdne těhotenství)
 • 14tt + 5 = 14 týdnů + pět dní (šestý den 15. týdne těhotenství)
 • 14tt + 6 = 14 týdnů + šest dní (sedmý den 15. týdne těhotenství)
 • 15tt + 0 = první den 16. týdne těhotenství
 • 15. týden od začátku poslední menstruace
 • přibližně 25 týdnů do porodu

15. týden těhotenství po dnech

Týden těhotenstvíPočet ukončených dní těhotenstvíPočet dní do porodu
14tt+098182
14tt+199181
14tt+2100180
14tt+3101179
14tt+4102178
14tt+5103177
14tt+6104176

Tip: Očekáváte miminko? Stáhněte si ZDARMA náš ebook. Modrý koník pro vás připravil ucelený návod, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět při přípravě na krásný zážitek mateřství. Co vás čeká a nemine, se dozvíte v bezplatném ebooku Připravujeme se na miminko.


Mohlo by tě také zajímat

Měsíce těhotenství

Obzvlášť jsi-li prvorodička, nemusíš mít přesnou představu o tom, co všechno tě v těhotenství čeká. Proto se v našem článku dozvíš, jak probíhá měsíc po měsíci – jakými změnami projde tvé tělo, co se kdy bude vyvíjet miminku, kdy tě čekají důležitá vyšetření a na co bys v jednotlivých měsících neměla zapomenout.

Těhotenské bříško

Těhotenské bříško vypadá na každé těhulce jinak. Některé ženy se obávají, když je jejich bříško příliš malé, příliš velké a nebo špičaté.

Sport v těhotenství

Těhotenství jednoznačně neznamená stop pro oblíbené sportování. Sportu v těhotenství se žena nemusí vzdávat, stačí jen zvážit, který druh sportu je pro ni a její nenarozené dítě vhodné a při kterém si nemůže ublížit. Každá žena těhotenství prožívá jinak a může mít těhotenství bezproblémové nebo mít běhen něj různé problémy, které ji hladký průběh těhotenstvím znepříjemňují. Pokud si není žena s výběrem druhu sportu jistá, měla by se poradit se svým gynekologem.

Sportu by se žena neměla vzdávat úplně, pokud není na rizikovém těhotenství. Sport ji nejenže udržuje v kondici, ale také zabraňuje nadměrnému růstu kilogramů, bolesti zad nebo vzniku trombózy.


Více o 15. týdnu těhotenství na Modrém koníku

Modrý koník ti bude nápomocný během těhotenství i po porodu.

 • Napiš odborníkovi –⁠ zdarma a s možností anonymity
 • Zařaď se do tematických skupin
  • V tematických skupinách spolu komunikují uživatelky, které něco spojuje. Pište si, sdílejte, co vás těší i trápí.
  • Tematické skupiny

<< 14.týden těhotenství18 / 16.týden těhotenství >> 29


Tento text má pouze informativní charakter, není reklamou, neslouží k podpoře užívání léků ani doplňků stravy a nenahrazuje poradu s lékařem či lékárníkem. V případě jakýchkoli pochybností o svém zdravotním stavu, neváhejte kontaktovat svého ošetřujícího lékaře.


Text po odborné stránce zkontroloval:
MUDr. Petr Kolek
gynekolog a porodník FTN Praha
FTN Praha - gynekologicko-porodnické oddělení

Hodnocení a zkušenosti s 15. týdnem těhotenství

Máš zkušenost s 15. týdnem těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
marcelka63  30. črc 2019

Druhé těhotenství ❤

Těhotenství si teď začínám konečně taky užívat. Jen dopoledne nejsem schopná vařit, takže oběd max až ve 13h, dřív ne :D nevím čím to je. Smrad nebo nevolnosti mě netrápí, spíš tlak a musím hned k zemi nebo si lehnout. Počasí mi dělá teda velký problém jsem zjistila. Jak jsou vedra nemůžu snad nic, jen být doma anebo voda. :D
Screening máme za sebou a vše je v pořádku. :)
 • Velký prsa (se líbí příteli a i mě:D)
 • Bříško je vidět
 • Chuť na sex
 • Dopolední nevolnost
 • Furt bych žrala
 • Nevím co na sebe
6 lidí považuje za užitečné
chytilaho  21. srp 2018

Nemůžu si stěžovat

Pocit na zvracení je pryč. Únava už není tak hrozná, ale je fakt že do sebe cpu železo a magnesko.

Jediné co je, že vím, že jsem těhotná jsou mírné bolesti břicha a večer mám pocit, že jsem aspoň v šestém měsíci jak mám nafoukle břicho. 😀

Nemůžu si stěžovat. I genetika dopadla na jedničku.
3 lidé považují za užitečné
lachtanice86  5. čer 2018

Žádná slast

Jsem na konci 15tt. Stále mám těhotenskou hormonální rýmu, která je otravná a celé noci nespím z toho jak nemůžu dýchat. Trápí mě časté a silné bušení srdce, otékání nohou a stálé nevolnosti se zvracením. Téměř každodenní bolest hlavy. Těším se na nějaké zlepšení.
8 lidí považuje za užitečné
bondina  22. led 2018

Hrůza..

Zvracím čím dál víc snad 3x denně, dole 10 kg, ale při 172 cm a 65 kg to jde. Už mi bráška doporučil jídla lehká, prý pro sportovce jako oves.vločky a jogurt a pod, po tom mi nic není zatím, snad už bude lépe!! Ultrazvuk dobrý, ale krev špatná, tak snad 2. odběr už bude dobrý, na plodovou vodu se mi nechce. 😢
3 lidé považují za užitečné
kuhnice  27. črc 2017

Katastrofální těhotenství

Nevolnosti mě trápí od 6tt, vlastně je to celodenní nevolnost a každý den 4x-11x zvracení. Je uplně jedno, co si dám k jídlu, všechno jde hned ven. Potom si dám další 3 sousta ze stejného jídla, co jsem vyzvracela, a to už udržím.

Jinak bych své těhotenství popsala jako jeden velký migrénový záchvat. Abych nepřeháněla, tak za celou dobu jsem měla asi 5 dní, kdy jsem mohla říct, že mi bylo dobře. Bordel doma ani neřeším, kdo nezažil, nepochopí. Budu doufat, že třeba ten 16tt přinese úlevu. Ale ztrácím naději :grinning: Ale zase co by člověk pro toho prcka nevydržel... :heart:
11 lidí považuje za užitečné
katein  5. dub 2017

Už zase mi je do pláče..

Už je to 15-tý týden, co jsme zaznamenali tu dlouho očekávanou čárečku na testu. Po naší smutné události v roce 2015 nás tato radost rozplakala a začali jsme se zase těšit na mimi.

Nevolnosti, které nás provázely od 4.týdne až dosud ustoupily, tedy jen v případě, že nedostanu chuť na banán, který asi naše prcka nebude mít v oblibě (ach joo, s chutí ho s ním a s nechutí se dere ven. :-( )

Screening na vrozené vývojové vady nám vyšel úplně nádherně, což se ovšem nedá bohužel říct o krevních testech, stále máme hraničně rizikové hodnoty protilátek (vysoké riziko hemolytické nemoci novorozence :'( ) tato zpráva ve mě vyvolala hrůzu, strach a psychické problémy (již jednou mě tato nemoc v roce 2015 srazila na úplné dno).

Minulý týden nás čekala kontrola, která mě alespoň trochu uklidnila, miminko vypadá zdravě, krásně roste, srdíčko nám tluče. Zatím bez známek hydropsu. Huráá, začali jsme být zase o něco klidnější a šťastnější, ale...

3.4. v nočních hodinách odjezd směr pohotovost. Všude krev, ve vzduchu strach a v hlavě pomalu probíhající sci-fi, že miminko mi umírá. Doktor při vyšetření vyloučil, že by se jednalo o potrat, na UTZ miminko mávalo a srdíčko krásně tlouklo. Hematom nespatřen, dle dr. zřejmě prasklá cévka a vzhledem k mé situaci a přítomným protilátkám se to může stávat častěji. Tak poctivě odpočívám, užívám veškeré léky, které musím a prosím tam nahoře našeho andílka, ať je naše miminko v pořádku a hlavně zdravé.

P.S.:promiňte maminky za ta slova a ten strach o prďolku,ale před 2 lety jsme se stejně tak radovali a těšili na dceru a syn na sestřičku..Bohužel nám nebylo přáno a dcera nám po akutním CŘ v 37.tt po necelých 5 ti hodinách života umřela,právě na hemolytickou nemoc + další nemoci s touto spojenými :-( bojím se na každém kroku
19 lidí považuje za užitečné
enalga  22. bře 2017

V 15. Týdnu těhotenství přišly komplikace

Začátkem 15. týdne jsem byla nucena navštívit nemocnici s krvácením. Dr.na UTZ objevila kromě živého plodu i hematom na placentě. Doporučení: klid na lůžku, Ascorutin, voda s citronem a nic nedělat ani nezvedat. Jinak se cítím dobře, nevolnosti ustoupily, dokonce i únava během dne zmizela. Snad se hematom brzy vstřebá, abych si mohla užívat klidné dny s bříškem.
1 člověk považuje za užitečné
windish  13. kvě 2016

Příznaky obráceně

První trimestr proběhl v poklidu. Radovala jsem se, že mě nevolnosti nepotkaly.

UPřed pár dny se ale vše změnilo. Dopoledne a k večeru trpím nepříjemnými nevolnostmi, které ale zatím jakž takž ustávám. Jinak se cítím fajn. Jsem více unavená. Bříško zatím v podstatě žádné a divné je, že jsem zatím ani nic nepřibrala. Spíš naopak, jsem o půl kila lehčí, a to jím pravidelně a nezvracím. Tak snad je vše v pořádku. Moc se těšíme...
zuzkabou  30. bře 2016

Rostu

V tomto týdnu jsem měla další kontrolu u doktorky. Po NT screeningu z minulého týdne vše vypadá dobře. Manžel byl se mnou poprvé, tak si to taky mohl užít. Poprvé jsme slyšeli srdce a doktorka se nás zeptala, zda budeme chtít znát pohlaví (zatím nebo nejlíp vůbec ne!!!).

Únava začíná ustupovat. Dokonce už vydržím i do půl desáté večer a přes den mi stačí se jen natáhnout a neusínám. Musím si hlídat, abych nedělala rychlé pohyby a neodkládat chození na záchod. To mě pak zlobí děložní vazy a není to moc příjemné.

Konečně se nám taky podařilo informovat zbytek rodiny, tak se mi trochu ulevilo. A taky už to na mně začíná být vidět. Nijak zvlášť, ale moje pevné břicho už prostě není a místo toho je takové vyboulené cosi a musela jsem vyřadit pár neelastických kalhot. A asi bych si měla víc hlídat jídlo, zatím jsem nepřibrala víc jak 0,5 kila.
1 člověk považuje za užitečné
andreaandy1  9. bře 2016

15tt - už je trošku lépe

Začala jsem tento týden v poklidu. Stále přetrvává únava. Nevolnosti pomalinku ustupují, ale stále lecos nelze sníst.
Bříško se začíná ukazovat veřejnosti.
Mám velkou chuť na sladké a kyselé. Téměř od 7tt do teď jsem proležela. Začínám se tedy pohybovat, zvládnu již i nakoupit atd.

Co mě zlobí je zácpa a mám pocit, že mi trošku otékají nohy. Jinak se moc těšíme! :-)

Všem pohodové těhotenství a zdraví!
3 lidé považují za užitečné
michverunka  4. bře 2016

Je mi fajn ;)

Nevolnosti, které začly ve 12. týdnu (!) už jsou pryč, jen únava trochu přetrvává. Bříško už se ukazuje, je nejvyšší čas přiznat se všem okolo. ;) Jinak se cítím moc fajn, mám pořád dobrou náladu a usmívám se, i když o tom nevím. :-)
martanka007  15. pro 2015

Ustupující nevolnosti

V tomto týdnu již nevolnosti ustoupily, ale stále ještě není situace úplně bez problémů. Unavená jsem stále, ale již je to o něco málo lepší. Dva dny v tomto týdnu jsem si připadala naprosto normálně, jako před těhotenstvím, a to jsem pak měla energii na pořádný úklid. Utíká mi to velmi rychle.
2 lidé považují za užitečné
maru9  18. lis 2015

Nízko položená placenta, těhu cukrovka, krvácení..

Takže jak jsem byla nadšená, že mi nic není - žádné zvracení apod. (občasné špinění a jednorázové zakrvácení už bych nebrala jako problém, protože trvá od začátku a v 1. trimestru je normální), tak v 12+6 v noci silné krvácení (vyprazdňující se hematom), 2 dny nemocnice a od té doby dosud (15tt) s dvoudenní přestávkou trochu krvácím v průběhu celého dne dosud, i když už hematom nikde není vidět.

Takže mám dle Dr. nízko položenou placentu (na podrobnosti se musím poptat na kontrole za dva dny u gynekoložky), předpokládám, že proto krvácím, ale bojím se každého dne a další kontroly, jestli je mimčo v pořádku!

Do toho těhu cukrovka - odběr ze žíly před oGTT byl 5,8, takže dietka. Při 200g sacharidů/den jsem měla šílený hlad, takže jsem najela na 250g sacharidů, to už je dobrý a snažím se poctivě dodržovat. Ale třeba díky tomu nebudu po porodu za obříka (už před těhu nadváha - 76 kg - tu si stále držím, no, teď mám dokonce lehce pod).

Jinak břicho už jde docela vidět - jo, je to z větší části špek, ale už jde vidět, že je těhotenský. :-D

Jo a můžu říct, že jestli mi ještě někdo řekne "moc si to těhotenství užívej!" tak dostane asi tečku mezi oči, protože díky té hospitalizaci s velkým krvácením, těm menším krvácením a tou placentou nízko už člověk nemůže prostě zůstat klidný!

Jinak jsem zatím na neschopence (i když Dr. by mě klidně poslala do práce, je jí to jedno), pro můj klid na duši.
4 lidé považují za užitečné
aguagulka  13. říj 2015

Konečně se můžu hýbat!

Nemohla jsem se už dočkat, až začnu chodit na plavání. Byla jsem už dvakrát a je to moc příjemná záležitost. Budu chodit třikrát týdně a z toho jednou na těhotenské plavání.

Tak holky, hurá do toho!
2 lidé považují za užitečné
ajik123  21. zář 2015

Ája

Jsem ve 20 tt. Nevolnosti jsou fuč, ale zato mě začínají bolet záda a napíná se mi bříško. Takže si nevyberete. :-D
chanel1  12. zář 2015

Je to lepší

Zpočátku jsem byla hrozně unavená, nyní začíná únava ustupovat. Jen se mi nyní stalo, že jsem jeden den omdlévala. 3x během dopoledne. Byla jsem doma, takže jsem si lehla na gauč vždy, když jsem cítila, že už padnu. Četla jsem pak, že se to může stávat. Chodím každý den do práce, musím, jelikož podnikám a přestávka není dost možná, a budu to muset skloubit nějak i po porodu. Starám se o barák, zrovna dnes jsem myla okna a už opravdu v poho, ještě mám dost energie. Mám už jednu dceru. Dodělávám vysokou a připravuji se na obhajobu, takže každý večer místo tv a relaxu šprtám, ať to zvládnu.

Čekáme dvojčata. Na screening testech jsem byla a dopadly dobře, negativní. Na váze moc nepřibírám (jen nějaké to kilečko) i když jsou to dvojčata a bříško mi vidět taky zatím není. Chodím ve stejných věcech, stále velikost 34-36. Ale už cítím, že kalhoty budu muset brzy vyměnit. V prvním těhu jsem se začala kulatit možná až kolem 6.měsíce, potom však velmi rapidně, ale pouze v břiše.

Hodně jím, začala jsem trpět zácpou, prsa mě nebolí. Z vitamínů užívám Chytré miminko a musím brát železo kvůli chudokrevnosti. Měřím cca 165 cm a nyní vážím asi 49,5 kg. Miminka se mají čile k světu, což jsem na ultrazvuku viděla, jinak bych snad ani sama nevěřila, že jsem těhotná. :)) Kopala nožičkama a rostou obě stejně, míry odpovídají, mám být v klidu. Pohlaví nyní nezkoumám, zdá se mi to brzy, počkám na nějaké info kolem 20. týdne. Psychicky to taky ještě neprožívám, možná to je i tím, že mám teď jiné starosti, ale povídat si s bříškem (jak již některé maminky píšou), které ještě nemám? No, počkám si.

Držím nám všem palečky, užívejte si to, maminky.
4 lidé považují za užitečné
pladik  5. zář 2015

Už je líp :)

Už je nám konečně líp! :) Sice jsem nezvracela za celé těhu ani jedinkrát, ale teď už mě pálí žáha jen po opravdových "dobrotách". Třeba včera po trampském cigáru na hokeji. Jinak únava se pomalu plíží pryč.

Namísto bývalých neduh se začala vměstnávat zácpa a mírně oteklé nohy a ruce. Otok není viditelný, ale je cítit na prstýncích a botách. Hlavně tehdy, když dlouho sedím. Přeji všem klidné těhu. :)
korinka8  24. čer 2015

Spokojenost

Jsem v 15tt a cítím se naprosto parádně. Ale je pravda, že mé těhotenství probíhá v klidu, od začátku žádné zvracení ani nevolnost, za což jsem opravdu moc ráda. :) Tak doufám, že takovýto průběh bude pokračovat. :)
veeeraf  13. čer 2015

Snad už dobrý

Na konci 15. týdne se cítím v rámci možností dobře, žaludek je tedy pořád mírně podrážděný, ale dovolí mi fungovat a najíst se. Únava žádná, prsa bolí. Trápí mě zácpa.
betka20  3. pro 2014

Pohoda

Únava začala konečně ustupovat, hurá :) Nevolnosti také trošku - hurá :) Těšíme se, až se nám mimi ukáže a řeknou, co čekáme :)
2 lidé považují za užitečné
takarazestinusakur  13. říj 2014

15.tt relativně klidný

Udělalo se mi lépe, a tak jsem začala chodit na procházky, do té doby jsem se téměř nepohybovala (nepočítám cestu k lednici a na záchod). Na začátku 15tt jsem trošku krvácela ráno, ale než jsem dojela do nemocnice, tak bylo po krvácení, paní doktorka mě ujistila, že není třeba si dělat starosti, že nějaké to špinění se sem tam objeví a je to způsobeno tím, jak se děloha zvětšuje, takže jsem plašila zbytečně. Naštěstí...
2 lidé považují za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce