Den dětí s Viledou

První červnový den roku 1925 se poprvé začal slavit Mezinárodní den dětí. Je to den, ve kterém se připomíná, že děti znamenají budoucnost, a je tedy důležité pečovat o jejich blaho. Po celém světě se slaví 1. června, výjimkou jsou třeba Turci, kteří jej přitom začali slavit jako první. Mají ho stanovený na 23. dubna. V Československu byl Mezinárodní den dětí uznán v roce 1950.
Prvního června, v den, který patří všem dětem, se obvykle konají různé sportovní a společenské akce, které mnohdy mají i charitativní charakter. Lidé by si měli připomínat význam dětí pro budoucnost. Jedním ze smyslů Mezinárodního dne dětí je, že rodina by měla být pohromadě a věnovat se sama sobě, přece všichni známe přísloví - kdo si hraje - nezlobí.
Pojďme si také společně zahrát. Následující tři dny to bude hra formou soutěže s Viledou.
O co budeme soutěžit?
5 z vás získá hadřík Actifibre a k tomu barevné Colors mikrohadříky, které určitě udělají radost vašim dětem, jakožto velkým pomocníkům.


Jaká je soutěžní otázka?
Jakou hru/hračku jste měli v dětství nejraději? Je něco, na co vzpomínáte dodnes?
Pro účast je potřeba splnit dvě podmínky:
- Dát lajk tomuto článku
- Odpovědět na soutěžní otázku pod tento článek
Zapojit se můžete od dnešního dne do pondělí 3.6.2019 (do půlnoci). Poté Emička vylosuje 5 výherců.
Krásný víkend přeje Iva, Emička a Vileda
Doporučujeme
ja mela nejradsi lego, dodnes vzpominam, jak jsme se segrou stavely uplny aglomerace dokonce jsme si i uhackovaly elektricky vedeni 😀 ted ty hromady lega zdedili moji kluci a zpocatku tam byly jeste nerozebrany domy apod, tak jsem z toho mela radost... jim to bylo fuk, hned to přestavěli na auta, vrtulniky a ponorky 😂
Já jaždopádně panenku "mimino", měla dudlík, ale já si ji vytunila tak, že jsem ji narvala do pusinky klasický d3tský dudlík. Moje Kristýnka na panenky a kočárky vůbec nebyla, Karolínka ano, ale upředňosrňuje barbíny.🙂
Jaaa co si tak pamatuju tak plysovou zizalu Julie 😂😂
Panenku z Německa, která vypadala jako opravdové miminko.
Nejvíc jsem si vyhrála s panenkama a kočárkem 😊
lego bylo nejlepší
Nejvíce jsem si vyhrála s panenkami Barbie. Pamatuji, že jsem jim stavěla domečky z krabic od bot, bazén z nějaké polystyrenové kostky 😀
Panenku s hadrovým tělíčkem, kterou jsem pojmenovala Lucinka.
Loutkové divadlo
Mončičáka 😁
Ona to není tak úplně hračka...nejraději jsem měla dřevěný domeček který vám vyrobil tatínek. Moc ráda jsem si tam hrála a dokonce jsme tam i spali když bylo teplo.
Já si ráda hrála s Barbínama.. měla jsem barbínu s dlouhými vlasy, kterou jsem tajně na záchodě ostříhala na mikádo, pak barbínu těhotnou😁 a spoustu dalších..ale Kena, Kena jsem k nim neměla snad nikdy.. nebo možná jen jednoho🤔🤔🤔
Jedná panenka,kterou mám schovanou ve skříni😁Tak jsem ji měla ráda,že jsem ji jen sundávali a nandavala botičky,má i šířku na hlavě.Bude ji už dobrých 30 let.
Autodráha mých bratrů. 😍
🚖🚥🚘🚧🚔
Plyšovou opici, kterou jsem oblékala do miminkovských věci od bráchy 😀
je jich víc, ale nejvíce jsem si vyhrála nejdřív s mončičákem a později s barbínami 🙂
Panenku miminka, která se jmenovala Patrik. Je děsně splastová, ale do dnes ji u našich mám, jen jí mamka ušila nové kalhoty. Teď už ji tahá dcerka. 🙂
Já nemám vzpomínku na jednu konkrétní hračku, každé období to bylo něco jiného, nic mi vyloženě neutkvělo v paměti. Ať už panenky s ručně šitými hadříky (no spíš obdélníky látky, které jsem jen zavinovala a vázala provázkem 🙂) nebo Merkur, ale celý moje dětství provázely papírové vystřihovánky z Ábíčka. Není to sice klasická hračka, ale splňuje dokonale pravidlo, kdo si hraje, nezlobí 😀 vydrželo mi to fakt dlouho.
Já měla v přístřešku kuchyňku s opravdovými kamny kde tatínek vařil slepicím a prasátkům brambory a zavedl mi tam opravdové světlo. Byla jsem tam furt i v zimě.
Škoda že nemám fotku.
Měla jsem nejraději takovou pihovatou zrzavou panenku😍Bohužel jsem ji jako dospělá vyhodila...blbá jsem byla, ale to vím až dnes....
Kočárek s panenkou 🙂 Panenku mám schovanou dodnes. 😀
Domeček pro panenky, který vyráběl náš dědeček, udělal do něj i pidi nábyteček, funkční světlo, zvonek..mamka nám ušila peřinky,záclony, koberečky..
Babička mi přivezla z tehdejšího Sovětského svazu krásnou panenku v červených šatičkách a byla to zrzka. Říkala jsem ji Zuzanka a měla vzadu na zádech čudlík, díky kterému kývala hlavou na všechny strany. Tu jsem měla moc ráda. Mamka mi pak na ni šila šatičky 🙂
Panenka, která je schovaná pro mou dceru ❤ s panenkou jsem si vybrala nejvíce:D a tahala ji vsude:D nic jiného mě nezajímalo než moje panenka:D
Pamatuju si , když jsem dostala k Vánocům barbinu tu pravou od Mattela a byla to lyžařka 😁😁 tak to byla asi moje nejoblíbenější hračka z dětství 😊
měla jsem takového malého hnědého mončičáka, teprve nedávno jsem se s ním rozloučila, protože už byl v hrozném stavu ale loučila jsem se s ním těžce 🙂
já milovala Dostihy a Sázky, až v dospělosti mi došlo jak moc se rodiče obětovali, když to semnou tak často hráli 😀
Tenkrat mi deda dovezl z Nemecka Barbie ve svatebnich satech. Byla nadherna😍 nez mi ji muj mladsi bracha ostrihal a ze svatebek udelal bikiny🤦🏼♀️
Ja jsem milovala Seva stavebnici. 🙂
Milovala jsem lego a jedny Vanoce jsem dostala barbie s kuchynkou a prislusenstvim a to byla bomba! ☺
Já žádnou, ale sestra doslova do roztrhání těla plyšového lva.
Já si hrozně přála Barbie, abych mohla na ni plést a sit oblečení, každý rok jsem čekala a nic, neměli jsme peníze (otec alkoholik) takže čím jsem byla starší, tím víc jsem si uvedomovala, že nebude a jedny vánoce jsem ji našla pod stromeckem.. Sice jsem už byla velká, ale... Měla jsem ji pořád u sebe a ve velké krabici asi jako od banánové X oblečků co jsem pro ni denně vytvořila vč.nahrdelniku a jiných doplňků.. 🙂
Panenka, mela dlouhe vlasky a plastove telicko, byla docela velka a dala jsem ji jmeno Katka.
Dodnes mám svou nejoblíbenější panenku na poličce nad postelí. Jmenuje se Anička a má růžovou zimní kombinézu s čepicí a prý k ní byly i lyže a hůlky. Já si ji celý svůj život pamatuju jako Aničku bez ruky, která se mi podařila rychle ztratit, ale i přesto to byla a je má nej hračka.
Měla jsem panenku po své mamince, miminko s dudlíkem. Doma ji mám stále. Byla jsem celkově hodně dětská a manžel si ze mě utahuje, že jsem si hrála do 18 let s panenkami. Ráda na to vzpomínám, protože člověk neměl starosti a svět kolem něj tak nějak bezstarostně plynul ❤
Já jsem byla barbínová, mela jsem panenku Barbie v růžových plesových šatech, k ni Kena, ten měl na sobe oblek a pak ještě jednu panenku a ta si nevzpomínám, co měla na sobě;)
Úplně nejvíc nejraději jsem měla panenku Haničku. Byla pro mě tehdy jak opravdový mimino. Mrkala a v určité poloze i plakala, ovšem jen do doby než jsem ji vzala sebou vykoupat 😂 Měla jsem na ni i spoustu věcí po mě...a mám ji dodnes♥️
Jako dítě jsem si ráda hravala na poštu. Měla jsem ji u prarodičů,kde jsem trávila spousty času a babička s dědou přes mou "pobočku" odeslali spousty korespondenčních lístků a pohledů (prodávala jsem ty, které dostali od příbuzných a že jich bylo 🙂 ) Poštu mám nostalgicky dodnes a těším se, až kluci krapet povyrostou 😉
Já určitě kočárek pro panenky a později Barbie, měla jsem k nim i velký dům, koně a vůbec snad vše, co tenkrát šlo ... jen mě mrzí, že se neví, kde je tomu všemu konec😔
Nejraději jsem měla panenku s kočárkem a dodnes si na ni pamatuji.
Panenku mimino a kocarek. Ted si s tim hraje moje dcera u babicky 🙂
My jsme s kamaradama hráli nejraději pogy 😀
Brachovy autíčka, angličáky, měl jich spoustu a každý den jsme pořádali velké závody 🙂
Takovej hnusnej plyšovej zajíc (v té době samozřejmě nejkrásnější🙂 ), kterýmu hlava držela jen na dvou nitkách a brácha, když jsem ho naštvala ji vždycky urval a babička ji pořád přišívala. Jednoho dne jsem pak našla po pár letech už jen hlavu bez těla a bylo po zajíci :D
Na Vanoce jsem jako malá dostala krasnou panenku-chlapecka,s pindikem 😂,který po zmacknuti paže cural do nocniku. Neskutecna radost. Byl to blondacek a rikala jsem mu Pavlik 😊. To je fajn soutěž,musela jsem hodně zavzpomínat a jindy by mě to nenapadlo. Krásný den!☺😊
Mončičák,igráčci a elektronická hra"chytání vajíček"
Panenku Lucinku od dědečka, mrkala a plakala. Teď už je pošramocená, ale se stejnou láskou si sí hraje moje malá ❤.
Panenku,dostala jsem ji od babičky,byla velká cca 50 cm,dlouhé blonďaté vlasy,oblečená v kroji a chodila,byla překrásná,bohužel jsem o ni přišla,když povodeň vypláchla rodičům dům.....ale pamatuji si ji dodnes naprosto přesně,byla jedinečná
Barbinu, kterou jsem všude zajala sebou a chovala se k ní jakoby byla živá 😆
Bílý mončičák a maňásek kočičky, to jsem sebou tahala všude.
Barbiny a loutkove divadlo
Pamatuji si panenku miminko a pak barbíny.
Zadna hracka mi nejak moc neutkvela v pameti, spise aktivity. Sipky, guma, kulicky atp na to nejradeji vpominam.
Panenky a vždycky jsem jim stříhala vlasy na krátko, protože já měla vlasy na krátko pořád. Nechtěla jsem se česat 😅.
Jako malá jsem si nejvíce vyhrála s panenkou, která byla kopií mého každodenního rozespalého výrazu😅
Kočárek s miminkem😉
No nejvic me bavilo litat venku, hrat na schovku (bacha ukryt se do vzrostlych kopriv neni nic prijemneho), lezt po vyskach. . . kurna po kom to dite asi je, ze? 🤔
Moje nejoblíbenější hračka byla velká panenka chodicka. Byla veliká s blond vlásky (ty jsem jí nakonec ostříhala 😁). A jmenovala se Adélka. Tohle jmeno dostala i naše nejstarší dcera. Panenka uz je asi vyhozená, ale je nezapomenutelná 😍
Asi písek, co já se napekla dortů 😀
Barbíny, babička mi je vozila z Rakouska.
Jelikož jsem měla staršího bráchu tak lego a plastové vojáky😀
Nejraději jsem měla domeček s figurkami, který mi děda přivezl z Irska. ❤️ A Barbie 😊
Ja nemela ani tak hracku, jako polstarek, takovy strakate barevny. A ikdyz byl uz uplne potrhany nesmel z domu. To mi vlastne pripomnel po kom to ma asi Sarlotka😂 ta ma pro zmenu s mimonama🤣
Plyšáky a Barbíny jsem měla nejradši ❤️. A nejvíc vzpomínám na dovolené v Itálii s dědečkem, který už tu bohužel není 😞.
Moje první barbína a tamagoči.
Velký plyšový houpací kůň, toho jsme se ségrou milovaly..a z her, klasika šipkovaná, pikola, krvavé koleno, švihadlo... Je toho hodně, prostě od rána do večera venku😃
Panenku. Asi už tehdy byly znát moje mateřské pudy 😀
Barbie a "kuchyňka" na kterou jsem si hrála v dřevníku na zahradě 😆
Panenka s dlouhými vlasy.
Nepravou panenku Barbie.Sice neměla ohebné klouby,ale prsa a boty s podpadkem parádní 😂Psal se rok 1988 a stála 40 Kčs 😅
Já milovala plastelínu. Stavěla jsem si dokonale domečky a v nich nábytek a.rodinky a hrala si s nema v imaginárním světě 😊 mamka to nesnášela, protože ta plastelína byla všude, hlavně v koberci 😀
Nejraději Jsem měla svou panenku od babičky a vzpomínám, jak si s námi děda hrál na školu a dělal nám i notysky na známky 😍
Vzpominam na Barbie, hlavne na tu uplne prvni od Matella. Mela vonave vlasy a krasne saty 🙂 Bohuzel se mi nedochovala, mam po ni uz jen saticky :-/
nejvic jsem mela rada kocarek na panenky a nejradeji v nem vozila kotatka 🙂
Měla jsem nejradši svou první barbínu. Dodnes na to vzpomínám jak jsem si ji koupila na zájezdu v Praze s mamkou v Kotvě 🙂
Nejlepší hračkou byli vždy mí narození sourozenci🙂 Bylo jich celkem 4 a já jsem nejstarší, takové moje živé panenky😉
Na panenku Míšu, kterou mám dodnes na chalupě a začíná si s ní hrát moje dcerka 🙂
Domeček pro panenky a jednoznačně lego
Velkou brečící panenku a domeček pro panenky, kterou jsme měly v jedné skříňce. Teď si s tím hrají naše děti, když jsou u babičky...
Moje nej hracka byl jednoznacne plysovy pejsek na baterky. Tahala jsem ho vsude sebou.
která hra je pro mě ta nej, říct neumím, ale strašně ráda vzpomínám na to, když jsme se o prázdninách všichni sešli - děda, babička, tety, bratranec, sestřenice, ségra a hráli jsme cokoliv - kostky, panáka, sochy,mlsnou kozu, babu, skákání přes lano, kuličky, stolní hry a s dědou šachy..... jak mě to chybí ❤ , doufám, že Honzíka to bude bavit, alespoň z poloviny jako mě 🙂
Určitě vzpomínám na panenky Barbie a velký dřevěný dům. Pak ještě velkou chodící panenku a panenku Baby Born. To byly top hračky. 😊
Tak u mě vedla velká chodící a mluvící panenka ještě po mojí mamce. 🙂 Ráda jsem jí česala a převlékala 🙂 a taky dřevěný domek s nábytkem a panenkama🙂 pak přišel baby Born boom a tak jsem vozila v kočárku baby Born miminko🙂
Ja si nejradeji hrala s kocarkem, vozila jsem v nem stenata a kotata. A potom jeste hokej, zrovna minuly vikend jsme ho u nasich snesli z pudy, jen puky se nam ztratily 🙂
Já jsem si nejradši hrála s mončičákama a když jsem byla úplné prtě, tak jsem měla včeličku na provázku, kterou když jste tahali za sebou, tak mávala křidélky 💕
Nejraději a nejvíce jsem si vždy vyhrála s panenkou 🙂
Vyloženě hračku si nevybavuju, ale hrozně mě bavilo "vařit" z hlíny, písku, vody... Stavěli jsme bunkry, hráli "boty, boty, tkaničky", později na "sekretářky", kdy jsme vyplňovali různé paragony a papíry od tatínků. 🙂 A už odmalička miluju knížku, strávila jsem nad nimi celé hodiny. 🙂
Barbie a v té době chevu posleze lego❤
Moje nejoblíbenější hračka byla panenka s vlásky - česala jsem ji, vozila v kočárku, přes den mohla spát
Moje nej hračka byla plyšový medvídek.
Milovala jsem pokojíček pro panenky. Moc ráda vzpomínám na papírové vystřihovací panenky - mám jich plný kufřík a dnes si s nimi na chalupě hraje Adinka.
Já jsem si vydržela celé dny stavět z Lega 😍 a teď si ráda stavím i s dcerami 😎
Na autodrahu vzpomínám moc ráda, i manžel, uz se těšíme, az ji dostane i náš syn a my budeme jezdit s ním 😀
Já milovala papírovou panenku jak se na ni vystřihují oblečky,to jsem milovala ❤ Teď jsem je koupila i dcerám a hrajeme a stříháme si spolu 💃
Asi úplně nejoblíbenější hračka mého dětství byli igráčci. Strašně jsem se těšila, když jsem si mohla koupit nový model😀
Nejoblíbenější hra - skákání gumy ;)
Já jsem měla nejraději panenky 😊
Domeček pro panenky, který jsem včera vytáhla dceři, tak jsem se vrátila pár let zpět. 😊
Moje top byla panenka miminko a kočárek 😍
Ja měla z her nejradeji Člověče, nezlob se!
Dokud mě mámy přítel nezačal schválně a stále vyhazovat figurky těsně před domečkem a smát se mi. Bylo mi nejakych 8 let, kdy jsem vztekla vzala hrací desku i s figurkama, hodila ji po něm a řekla jsem mu, ze už si s nim v životě nezahraju.
Teď mi táhne na 30 a nehrála jsem s nim ani jednou.. 😀 bere to za me muj syn, kterej mu to vyhazovaní vraci, holt karma je zdarma 😂
Ale pak jsem mela nejradeji moje miminko, vypadalo jako opravdovsky. Akorat mu teda obcas vypadla hlava 😁
Jak se mi narodil syn, více přemýšlím nadtim s čím jsem si Hravala a co jsem měla doopravdy rada - a ťza ne to byly dřevěné hračky vseho druhu ❤️
Měla jsem ráda stavebnici Cheva. Lego bylo v té době ještě nedostupné ☺️
Vždycky jsem měla ráda medvídky a dva, jsem měla nejraději. Jeden bílý malý a jeden hnědý hodně velký ☺️
Panenka s dlouhymi vlasy, cesala jsem ji od rana do vecera😀
Milovala jsem Křemílka a Vochomůrku po mém taťkovi 😊
První Barbie od Mattela.. 😍
Plyšová Kačka od Skrblíka
Barbie od mattela, kterou mi moje sestra ostříhala 😀 a spousta dalších panenek a hlavně plyšáků.
Jednu dlohovlasou panenku, jmenovala se Jiřinka 🙂, ráda jsem na ni tvořila oblečky. A pak stavebnice Merkur.
Tata mi koupil Lego, to jsem měla moc ráda. Mohli jsme si postavit cokoliv, hrad, loď...
Panenku Jarouška,co mi přivezl děda z Německa👶
Moje nejoblíbenější hracka byla plyšová opička, jmenovala se Žofka a dodnes ji mám schovanou ..sedí na poličce v ložnici.. Naši mi ji koupili v obchoďáku s elektrem, když příbuzným kupovali videopřehrávač 🙂😍
Růžový mončičák. A pak taky super socialistická tříkolka. Dnes je zrenovovaná a jezdí na ní Davídek 🙂
U nás to bylo lego. Dokázali jsme u toho trávit s brachy hodiny a byla to jediná aktivita u které jsme se nehádali 🙂
Štěňátko dalmatina, které běželo ocáskem a krmilo se z lahvičky ☺️. Mám ho ještě doma 😉
Dostihy a sázky a Kloboučku hop...
Asi barbiny a mega domek pro ne 🙂
Asi nejvíce mě bavily panenky Barbie (hlavně když jsem dostala tu "pravou" od Mattella 🙂) a potom chytání rybiček 🙂
Za mě určitě Lego 🙂
Kromě Lega vedly barbinky a k nim domeček, který mi udělal taťka. Využívala jsem pro ně ale i polici v pokoji, kde ten domeček stal, takze měly patrový dům 👍. Nutné jsem toužila po těhotné s vyndavacim mimcem z břicha a Kenovi.
Nejlepsi pro me byli panenky a domecek pro panenky, doted ho mam schovany
Je tezke vybrat jen jednu vec. Milovala jsem moncicaky - cast mych a cast jsem zdedila po me mamnice, hrala jsem si s nimi na nenocnici a na skoki, dale vzpominam na prvni kufry s legem, ktere u nas temer jeste nebylo a tyhle velke sady vubec a me je privezla teta z Nemecka (mam je do ted a hraje si s nim ted Kata) a pak vzpominam na uzasnou kuchynskou linku s pidi nadobickem (byla cca 30 cm dlouha, 20 vysoka i se zdi za linkou) a do zidky se trychtyrem nalila vida, ktera se pak dala pustit z kohoutku a ve skrince pod drezem byla nadoba do ktere voda zase tekla (opet ji mame do ted u mych rodicu a Kacenka ji miluje stejne jako ja)
Mončičáky 😅
Autobus na dalkove ovladani... Vaze se k tomu takova historie,kdyz me nasi chteli dat ve 2,5 letech do skolky,musla jsem na mandle. I kdyz mi bylo takhle malo,pamatuji si to dodnes.mama tam byt nemohla,deri privazane k posteli, po zakroku jsem se vzbudila cela od krve.deti plakaly dnem a noci... Kdyz me nasi vyzvedli,jeli jsme do hrackarny.pry jsem chytla autobus - laska na prvni pohled. Mam ho dodnes😉
Já jsem měla takovou velkou panenku, Simonka se jmenovala. Pořád se mnou putuje životem, hrála si s ní i moje dcera a Simonka se mnou zase spí v posteli, protože jsme dělali nový pokojík a děti mi ji tam prostě napakovaly,aby mi nebylo smutno 😀
Hnědého mončičáka 😉
Milovala sem panenku s kocarkem.🤗
Moje první "miminko" panenku Barunku a pak barbiny 😊
Barbie s různým vybavením, domečkem🙂
Najviac som milovala moju Barbie- mala som len 1 ale o to viac som si ju vazila, dokonca som jej aj sama isla saty 😄👍😘
Ja milovala lego a az v dospělosti jsem se dozvedela, že to nebylo lego ale Cheva 🙂
Kratce po revoluci, byly mi asi 4, jsme cestovali do Rakouska a v jednom obchode jsem si moc prala plysovou Daisy (to tady nebylo 😁). Nakonec mi ji nasi koupili a dlouho to byla moje velmi oblibena hracka, tahala jssm ji vsude. 🙂
Já jsem měla v oblibě tlačítkový telefon 📱. Měly jsme se ségrou každá svůj, byl s dlouhou šňůrou, takže jsme byly každá v jiné místnosti a telefonovaly si. A protože jsme měly pokojík v patře, tak ho mamka využívala i jako budík 😀
Dovadeni s kamarady z baraku,hrani -vadi.nevadi, nebo pak Honzo vstavej,skakani gumy
Ty jo, nejvic asi barbiny 😀 a hned pak autodráha 😀
Hra smolicek a malinkatý nábytek pro panenky.
Největší poklad byla Barbie, pravá od Matela🙂. Pamatuji si tu radost, když mi ji taťka přivezl z Německa. Kamarádky jich měly spoustu, já jen tuhle (ale pravou). Později jsem k ní dostala úplně mega šaty se spoustou spodniček a taky Kena. Hrávala jsdm si s nima na svatbu a z lega jim stavěla domeček se zahrádkou😂
Velikanskou panenku miminko,jmenuje se Románek a stále ji u našich mam🙂😠
Nejradši s Barbie a pak schovka 😂, tu teď ráda hraju s dcerou 😂😂. Ale fakt. 🙂
Měla jsem velkého plastového goofyho, ktereho jsem tahala na provázku všude sebou. Byl boží! A u babičky na půdě byl houpací kůň, vždycky když jsme přijeli k babičce, tajně jsem vylezla na půdu a chodila se tam na něj houpat. Naši nechtěli abych na půdu chodila sama, ale nešlo odolat 🙂.
S autodráhou! V pěti jsem si na jedné vysoutěžila model auta a mám ho schovaný dodnes.
Jednoznacne moncicaci.Tatka nam je kdysi se segrou vystrelil na chate na pouti na strelnici😊
Asi panenku - velké miminko - říkala jsem mu Ondra
Barbie panenku a ještě do dnes ji má dodnes u našich 🙂
Pařák na knedlíky! 🙂
barbinky panenky teď mě těší opět hrajeme si s nimi už s naší malou 🙂
Jako malá plyšáky - dodnes je mám, stěhovaly se se mnou a teď si s nimi hrají mé děti. Později panenka miminko, tu mám taky dodnes. A na počátku puberty tamagoči.
Růžového medvěda kterého jsem dostala od milovaného dědy. A dnes?
Vzpomínám na moji jádrovou panenku Mařenku, která byla hrozně škaredá, potrhaná a přijatá, ale moje oblíbená. 😍 Jednoho dne zmizela a ani nechci vědět, co s ní mamka udělala. 🤔😉😀
Pískoviště
Já milovala Barbíny.
Já jsem byla barbinková. Panenek Barbie jsem měla snad 20 a poslední jsem dostala ke svým 15.narozeninám. Tedy, nepočítám - li tu, co jsem dostala tři roky zpátky i s ružovým kabrioletem 😁
Já byla venkovní dítě, takže všechny průlezky, stromy a tak. A z hraček jako takových pak nejvíc nesmrtelné lego a pak Barbíny- dokud mi je ségra neostřihala 😂😂
Nejraději jsem se sestrou vyhrabovala skrin se starym oblecenim.Navlikaly jsme se do obrovských sukni a hraly si na princezny👸.Na to vzpomínám velmi ráda.
Stará panenka ještě po mojí mamce byla moje oblíbená 🙂 a pak taky různé drevene kostky a lego, se kterým jsme si hráli společně s brachou 🙂
Dva moncicaky,se kterymi si hrsji dodnes me deti♥️
Nejradeji jsem mela panenku,dostala jsem ji k vanocum,vysoka 50cm a dlouhe huste vlasy a plastove telo a s nozickami se dalo chodit. Je porad schovana u nasich,ja mam dva kluky a nema si sni kdo hrat
Měla jsem velkou panenku Dádu, když se jí zmáčklo na bříško, zpívala písničky, třeba Chytila jsem na pasece žížalu, Strašidýlko Emílek a tak 🙂
Já měla nejraději malého růžového koníka
Já měla plysovou Lišku Elišku (pojmenovanou po dárkyni), Méďu Chudáka (pojmenované podle toho, že jsem s ním vždycky v záchvatu vzteku někde švihla a pak ho odprošovala slovy "ty můj chudáku") a Zajíce (bez dalšího jména). Dodnes mamka vzpomíná, jak je všechny tři milovala, zvlášť když balila na dovolenou a do kufrů musela zabalit i tyhle tři velké plyšáky.
Já si nejraději hrála se svojí bandou plyšáků a do třídnice, vyřazené ze školního skladu, jsem zapisovala ty, kteří zlobili 😁.
Houpací koník, jmenoval se Jurášek, furt jsem chodila okolo hračkářství a na Vánoce jsem ho opravdu dostala
Nejraději jsem měla hlavu panny, která byla malovaci a cesaci. Máma mi ji dovezla ze služební cesty v Německu. A protože tu před téměř 30 lety nic takového nebylo, chodila k nám na návštěvu ji licit a cesta téměř celá vesnice 🙂
Moncicaky...někde je jestejně mám
Nejraději jsem měla panenku - brečicí miminko a kočárek a s kamarádkou jsme si hrály na maminky...🙂
Ja si hrala na skolu. Mela jsem tabulku s kridami, zakovske knizky, tridni knihu a spoustu imaginarnich zaku v pokojiku. 😀
Určitě nezapomenu na mončičáky 🙂 Jinak jsem si ráda hrála s legem a barbínami 🙂
Růžový slunečník a teď je nejoblíbenější hračkou mojí dcery😍
Hračka, která mně při téhle otázce vytanula na mysl, je dřevěný domek - salaš, půlka střechy šla oddělat, k tomu dřevěné ovečky, ohrada, pasáček, pes, pár stromů a pytlák.
Dostala jsem krasny doktorsky kufrik a vsechny a vsechno jsem osetrovala. Chtela jsem byt zdravotni sestrickou. Mela jsem ho strasne dlouho...no a pak az jsem byla starsi tak to byla panenka Barbie...tenkrat to bylo neco ji mit. A k tomu casem pribyl Ken. Hrala jsem si s nimi az do 15ti let...ale ty hry uz pak byly uplnene jineho zanru. Spise cervena knihovna.
Plysovy pejsek, vozila jsem ho vsude a mam ho dodnes
Tatrovku 😅 najlepšia hračka pod slnkom. Jazdili sme na nej z toho najprudšieho kopca. Doteraz sa čudujem, že to vydržali tie tenké plastové kolesá 😂
Jako malá jsem měla oblíbeného plyšového medvídka, který musel všude chodit se mnou 🙂
S čím jsem si vždy nejvíc vyhrála,tak rozhodně s plyšáky. Mezi nejoblíbenější patřil Ušáček bílý králík mončičák😍 venku vedl balón jakékoliv velikosti. Třeba hopík jsem měla vždy v kapse😉
Moje nejoblibenejsi hracka z detstvi byla Kravuska (takova hezka plysova vesela kravicka), mam ji schovanou doted :D
Plyšovou berušku od babičky, musela mi na ni mamka šít i oblečení 😅
Moje nejoblíbenější hra byl Krvavý dědek a postřehovka, kterou jsem si dělala z rozsypaných korálků na kuchyňské lince, které jsem pak chytala do hrnku 😉.
Panenku Barbie! 😀
Všude jsem s sebou tahala plyšového Alfa. Byl docela velký, takže jsem mu oblékala svoje kraťasy a trička 🙂
Gumová panenka,která je velká jako opravdové miminko a nyní si s ní hraje moje dcera 🙂 a potom dřevěná kuchyňka
Já měla nejradši domeček pro barbiny, který mi mamka vyrobila z kartonu a když jsem byla větší, tak děsně letěly pogy. A ráda vzpomínám na to jak jsme s holkama venku skákaly gumu 😀
Já milovala svého Furbyho. Dodnes sedí na čestném místě v knihovně, bohužel už nefunguje. 😔
malého plyšového psa, šedý s černýma ušima.Tahala jsem ho všude sebou snad do 12 let
Já mnela nejradši panenku říkala jsem ji Eliško a rahala jsem ji do svich 13 let a teď si sní hraje moje princezna
Panenka Karinka a retro kočárek pro panenky po mamince. Ta v něm vozila morčata... Později tamagoči. 🙂
Já jsem měla nejraději panenku Zdeničku
Je toho hodně, za barakem jsme si hravali s panenkama (já měla s hardovym tělem), pak skleněné kuličky, zbožňovala jsem sevu a taky Cecka ;)
mončičáci, digitální hry, kočárky a panenky, nádobíčko... bylo toho víc 🙂
No za me byl Moncicak. A vzpominam si, ze jsem ho strasne chtela jen nasi to nejak neresili. A jen jednou v zivote jsem byla s tetou jak jsem byla mala a ona mi ho koupila a dala na zpatecni ceste vlakem. No proste bomba. Byl to ten, co si mohl cumlat👍🤣
Nejvíce jsem si vyhrála s kočárkem, ve kterém jsem vozila všechno možné od panenek, přes koťata naší kočky až po mladšího brášku 😂😂😂
Maleho hnedeho plysoveho psa se srdickem. Koupil mi ho deda na pouti. A nedavno jsem ho u nasich objevila❤
tak ja milovala barbinky,mela sem celou rodinu s maminkou ktera mela miminko v brisku .A dalsi pro me top byla guma,skakani pres ni 😍
Určitě jich bylo víc - mončičáci, barbína, panenka miminko co se počůrávala, kočárek a štěkací pejsek na vodítku 🙂
Velkou panenku,která vypadá jako miminko. Teď si s ní hraje moje dcerka.
Já jsem byla nejradši venku a hrála na schovku se zbytkem dědiny 🤣 nebo vybíjenou, hračky mě nikdy moc nebraly, ale měla jsem ráda plyšáky 😊
Od miminka jsem mela takoveho cerveneho plysoveho medveda. Dnes si s nim hraje muj syn ☺
Hra Smolíček pacholíček, Stavebice Seva
Tak u me to byly plysaci ❤️ mela sem jich hooodne.. A stavebnice Seva..
miminko s kočárkem 😉
Chodící panenka 😁
Nejradši jsem si hrála s takovym domečkem vyrobenym s krabice a papirovym nabytkem 😀 měla jsem ho u babičky
Kloboučku hop ♥️ ♥️ ♥️
hra Z pohádky do pohádky a pak auto tatra😎
Stavebnice Seva a panenky Barbie, ale hlavně jsem pořád někde lítala venku a hráli jsme schovku 🙂
Barbina Cindy 🙂 a vzdycky jsem chtela tehotnou Barbie 🙂
Oblíbených hraček a her bylo hodně... Barbíny, domeček pro ně, který vyrobil můj taťka, stavebnice Cheva, Dostihy a sázky, Ruleta... 🙂😍





Tak já nejvíce vzpomínám na mončičáky!!! Měla jsem jich opravdu hodně a hrála jsem si s nimi docela dlouho... 🙂