Porodnice Bulovka

Porodnice Bulovka je součástí jednoho z největších zdravotnických zařízeních v České republice, Nemocnice Na Bulovce. Poskytuje komplexní péči v oborech gynekologie a porodnictví. Zaměřuje se také na obor perinatologie. Porodnice svým přístupem podporuje přirozené porody, kterých se zde ročeně odehraje. K porodu v porodnici Na Bulovce je potřeba se zaregistrovat nejdříve ve 14 týdnu těhotenství.

Porodnice Bulovka

Porodnice Na Bulovce nabízí registrovaným maminkám možnost využít tzv. Centrum porodní asistence. Tato služba nabízí co nejpřirozenější, bezpečné a maximálně intimní prostředí pro váš porod. Porody probíhají v porodních apartmánech, kde je maximální simulace domácího prostředí. V rámci CPA je možné zaplatit konkrétní porodní asistentku, která bude mít na starost pouze vás.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy ANO - CPA
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta ANO - CPA

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Každý čtvrtek ve 13. hodin a je pouze pro maminky, které se již registrovaly k porodu. Asi hodinu před prohlídkou se informujte na telefonním čísle +420 266 083 281 nebo +420 266 083 283, zda nejsou porodní sály zcela obsazeny. V takovém případě není prohlídka možná. Prohlídka porodnice je také součástí předporodního kurzu.

Porodnice Na Bulovce

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Své dotazy týkající se CPA můžete konzultovat na telefonním čísle +420 266 083 283, každý všední den od 10. do 1. hodin, případně e-mailem na alena.wernerova@bulovka.cz. Telefonní číslo na porodní sál +420 266 083 281 a +420 266 083 283. Na oddělení šestinedělí se dovoláte na +420 26608 3201.

Předporodní kurzy

Předporodní kurzy6 je nutné objednat vždy předem (úterý a středa 9:00 - 12:00 hod) na telefonním čísle +420 774 976 062.

Obsah předporodního kurzu je rozdělen do šesti bloků, každý z nich pak trvá 2 hodiny (90 minut přednáška, 30 minut prostor pro otázky). Kurzy jsou otevřené pouze pro maminky, které jsou registrované k porodu Na Bulovce. Obvykle se kurzy konají každé úterý 14:00 – 16:00 hod a 18:00 – 20:00 hod a ve čtvrtek 10:30 – 12:30 hod a 13:00 – 15:00 hod.

Náplň přednášek je následující:

Porodnice pořádá také cvičení pro těhotné9. Cvičení probíhá v úterý 16:30 – 17:30 hod a ve čtvrtek 9:00 – 10:00 hod. Je nutné mít potvrzení od gynekologa, že je možné se jej zúčastnit. Doporučené je nejdříve mezi 16. a 17. týdnem těhotenství.

Kurz Životospráva v těhotenství4 se koná každé první úterý v měsíci. Je nutné se objednat na telefonním čísle +420 266 083 230 každý všední den mezi 10 a 14 hodinou. Lékař, který kurz vede, se zaměřuje zejména na potraviny a jejich složení v období těhotenství, dostanete také tipy na zdravá a lehká jídla, jak bojovat s těhotenskou únavou nebo také jak na ranní nevolnosti.

Porodní sály

Porodní sál je členěn na čtyři porodní pokoje s vlastním sociálním zařízením a veškerým vybavením potřebným pro hladký průběh porodu. Součástí porodního sálu je také operační sál, kde je možné v případě potřeby vykonat císařský řez.

Standardní pokoje

Standardní pokoje jsou umístěny ve čtyřech třílůžkových pokojích. Vždy dva pokoje mají společné sociální zařízení. Návštěvní hodiny jsou denně od 15 do 18 hodin.

Nadstandardní pokoje

Nadstandardních pokojů na oddělení šestinedělí je celkem dvanáct. Čtyři jsou jednolůžkové s vlastním sociálním zařízením, televizí a lednicí. Další čtyři jsou dvoulůžkové se sociálním zařízením pro dva pokoje. Stejně jako jednolůžkové jsou vybaveny televizí a lednicí. Nadstandardní pokoje se rezervují při příjmu k porodu a záleží na jejich volné kapacitě.

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu137 je jako psychická podpora maminky velmi vítán. Porodnice za něj neúčtuje žádný poplatek.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je v nemocnici podávána jak na přání maminky, tak na doporučení lékaře jako prostředek zmírňující bolest, který může přispět k hladšímu průběhu porodu. Je vždy zdarma. Nabízenou alternativou epidurální anestezie je Entonox3 - vdechování rajského plynu.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je v porodnici umožněn v okamžiku, kdy jsou maminka i miminko v pořádku. Tato cesta je v porodnici velmi oblíbená, podporuje přirozené pouto mezi maminkou a miminkem.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz,
 • průkaz pojištěnce,
 • těhotenskou průkazku,
 • rodné číslo otce,
 • oddací list.

Hygienické potřeby:

 • toaletní potřeby dle zvyklostí (mýdlo, zubní kartáček a pastu, pleťové a tělové mléko a podobně),
 • toaletní papír,
 • ručník,

Všechny hygienické potřeby mějte v malé příruční tašce.

Oblečení:

 • těhotenské podprsenky,
 • omyvatelné přezůvky,

Pro miminko:

 • Noční košile, župan a oblečení pro miminko jsou k dispozici v porodnici.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek (CZK)
Předporodní kurzy
Kompletní kurz 6 lekcí/2 hodiny 1 000 Kč/maminka
Kompletní kurz 6 lekcí/2 hodiny 1 500 Kč/maminka + doprovod
Jednotlivé přednášky (2 hodiny) 200 Kč/maminka
Jednotlivé přednášky (2 hodiny) 300 Kč/maminka + doprovod
Cvičení pro těhotné 100 Kč/1 hodina
Životospráva v těhotenství 240 Kč/seminář
Porod
Centrum porodní asistence 12 000 Kč/balíček
Prohlídka porodnice 200 Kč/osoba
Entonox 650 Kč/každých započatých 30 minut
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí (dvoulůžkový)450 Kč/noc
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí (jednolůžkový)1 500 Kč/noc

Adresa porodnice

Budínova 67/2
180 81 Praha 8

Kontakty

Přednosta: Prof. MUDr. Michal Zikán, Ph.D.,

Zástupce přednosty: MUDr. Peter Koliba,

Vedoucí sestra: Alena Wernerová, MBA,

Ostatní kontakty

Oficiálne stránky pôrodnice

Kde co najít v porodnici

Gynekologicko-porodnické oddělení pavilon 15.
Příjem 2. patro
Ambulance 1. patro
Porodní sály 2. patro
Operační sály2. patro
Oddělení šestinedělí 3. patro
Oddělení rizikového a patologického těhotenství 5. patro

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky Porodnice Na Bulovce
 2. https://www.novorozencibulovka.cz/

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Bulovce

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Bulovce?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
barasch  31. bře 2020

Porodnice na Bulovce - skvělá! Ale šestinedělí by mělo zapracovat...

Rodila jsem 17.1. 2020 a porodnici jsem měla vybranou z důvodu blízkosti bydliště a proto, že má dětskou JIPku.
16.1. 2020 mi praskla voda, a proto jsem poznala i lůžkovou gyndu, protože si mě tam nechali. Naštěstí se mi samovolně rozjely kontrakce a nemuseli porod vyvolávat.

Ve stručnosti to lze zhodnotit takto:
1) porady od 36. týdne těhotenství - 1 - super (při hodnocení jako ve škole bych dala 1), ale musím podotknout, že jsem chodila do CPA (centrum porodní asistence). První návštěva v klasické ambulanci byla tak za 3 – rutinní. A doktorka úplně jak kolovrátek - říkala asi stále dokola totéž a když jsem se jí na něco zeptala, bylo vidět, že je vytržená z letargie a dokonce negovala to, co mi předtím řekla.
2) lůžkové oddělení gynekologie - 2/3
3) PORODNICE - 1*
4) šestinedělí - 4
5) neonatologické oddělení - 1

A teď konkrétně k jednotlivým oddělením:
CPA - má moc milé porodní asistentky, které Vás v podstatě vyšetří úplně stejně jako doktor v běžné ambulanci s tím rozdílem, že jsou mega milé a hodně vykládají, co a jak a můžete se ptát, nač chcete. "Neumí" jen ultrazvuk, takže pokud je dítě třeba větší, pošlou Vás na UZ k doktorovi, který má službu v porodnici. Jo a velká deviza je, že se objednává na čas, a fakt v ten čas jdete na řadu. Když jsem byla poprvé v té "klasické" ambulanci, mělo to 2 hodiny skluz....

Porodnice - ambulance
Je to zase jen a jen o lidech.
Když mi praskla voda, dojela jsem kolem 15:00 (mimochodem asi po 10 hodinách) do porodnice, měla službu ta stejná doktorka, jako mě vyšetřovala v té klasické ambulanci, a to už jsem si říkala - a jéje. Byla to totiž dost divná ženská - celkem nesympatická, úsměv nikde a důležitá (přitom byla mladá, tak do 35 let)... Jméno bohužel nevím.
Samozřejmě mě zprdla, kde jsem, že od prasknutí vody se má do porodnice dojet do 2 hodin. Řekla jsem jí - Co bych tady dělala? Navíc na Vás čekám 3 hodiny, to jsem pořád mohla sedět doma (bylo kolem 18:00). Byla potichu a řekla - teď už je to jedno.
Ptali se mně, zda mám porodní plán, tak jsem jí ho dala a musím říct, že jsem byla několikrát mile překvapená, že ho mají (u porodu) nastudovaný.
Tak si mě tam nechali, ačkoli jsem měla vizi, že půjdu na revers domů, když mi natočí monitor a bude OK. Ale docela hezky mi vysvětlila riziko infekce dítěte, že mi teď budou pravidelně dávat do žíly antibiotika, a kdybych jela domů a dostala infekci, plod by byl v ohrožení života. Tak jsem zůstala, ale záhy si na stránkách WHO přečetla, že ATB se podávají kvůli matce, že plod nedostane infekci nikdy a že je to v podstatě zbytečné...

Lůžková gynda
Pokoje po 3, nerenovované, stará okna, ze kterých hrozně táhlo, wc v pokoji, ale společné i pro druhý pokoj (takže pro 6 ženských).

Na oddělení lůžkové gynekologie byla naštěstí milá starší sestra, která mi řekla, jak to tam chodí a že mám jít spát. Jenže spát nešlo - pořád chodili buď za mnou nebo za kolegyňkou vedle k lůžku, která měla ten stejný "problém". Snažili se být ohleduplní, zbytečně nesvítit a netřískat dveřmi - měla jsem v uších špunty, tak to docela šlo. Ve 2 se mi rozjely kontrakce a byla jsem šťastná! Ve 3 jsem to šla říct sestře, že jsou co 4 minuty a sestra - to si neměřte, to budete mít ještě dloooouho, já vás přijdu v 5 změřit monitorem. No ve 4 jsem to už nevydržela, kontrakce do 2 minut a šla do sprchy a ta to ještě víc rozjela, tak jsem letěla za sestrou, prosila jsem ji, jestli by mě mohla poslat už do porodnice. Ona se smála, že jsem prvorodička, ať nespěchám, ale strčila do mě prsty (což doteď nechápu - vždyť není doktorka), následně do mě strčila ruku doktorka a do porodnice mě poslaly.

Porodnice
(6 porodních boxů, 2 porodní sály a 1 na císařské řezy, opravené, renovované, každý box má své wc a sprchu, dále je v boxu postel, křeslo a gynekologické křeslo (na kterém se rodí) + balón, stoleček a lampička, takže lze svítit intimně jen lampičkou).
V porodnici se mě ujala starší, milá porodní asistentka (Jindřiška Foldynová) a dovedla mě na pokoj, kde se evidentně před nějakou krátkou dobou rodilo, neboť tam ještě nebylo uklízeno. Tak to nějak rychle uklidily a daly mi klystýr. Na wc nebyl toaleťák, ale držela jsem to, než ho donesly a udržela :-).
Sestřička mi ukázala ještě cviky, jak při kontrakci kroutit pánví, ať miminko sestoupí rychleji a pak se vystřídaly ve službě s takovou mladičkou blondýnkou, která se ani nepředstavila a několikrát řekla, že je "nová", že se musí jít zeptat, což mi zrovna důvěru k ní nepřidávalo. Ale zvládla to perfektně :-).
Nejprve jsem cvičila, jak mi řekla paní Foldynová, pak mě přišel vyšetřit doktor a řekl, ať chvíli ležím na pravém boku, že se to urychlí - jenže mě to v té poloze hrozně nutilo tlačit! Tak jsem se zeptala PA, zda můžu tlačit, řekla, že ano, ale ať si přelehnu z postele na to gynekologické křeslo.
Zeptala se mě, v jaké poloze chci rodit, tak jsem ji řekla, že na čtyřech nebo na boku. První jsem tlačila na čtyřech a ke konci na pravém boku. PA mi hezky vysvětlovala, jak mám tlačit.
Nechala mě sáhnout na hlavičku, a to bylo velice motivující, že už je skoro venku :-). Tak ještě pár kontrakcí a 8:15 byl na světě.
Těsně ke konci porodu vstoupila do sálu ještě další PA a neonatoložka, velice milá paní doktorka. PA anděl – představila se, řekla, že jsem odvedla skvělou práci a do 10 min určo porodím. Miminko bylo porodu fialové a doktorka ho odnesla odsát z dýchacích cest vodu. Volala tatínka, ať jde taky (měli jsme to v porodním plánu, takže zase za mě bezva).
Pak mi mimiko přiložila na bonding a moc hezky nám vysvětlovala, co se bude dít a pak nás nechali cca 1,5 hodiny o samotě.

Novorozenecké oddělení
Opravdu skvělý tým, vždy poradily, jak sestřičky, tak doktorky.
Jediné, co mě štvalo, bylo, že na vizity se chodilo pokaždé v jiný čas a probíhalo to tak, že sestra z šestinedělí zakřičela na chodbě, že "jde vizita" a to znamenalo vysvléct miminka do naha (váží se a prohlíží). Rovněž se mi nelíbila manipulace s miminky - chápu, že je to jejich denní chléb, a asi ví, jak děti nejpraktičtěji uchopit, ale občas se to jevilo jako manipulace s hadrem...

Oddělení šestinedělí
Jsou tam jen 2 nebo 3 soukromé pokoje pro 1 a 2-3 soukromé pokoje po 2 holkách. Chtěla jsem individuál pro 1, kde může být i otec celou dobu - nedostala jsem, byl přetlak, dokonce některé maminky ležely na té lůžkové gyndě v jiném patře a miminka měly na neonatologickém oddělení.
Jinak oddělení šestinedělí bylo nejhorší z celého procesu. Pomocný personál (co vydává oběd, uklízí, atd.) byl nejvíc bezohledný. Vůbec jim nevadí, že jsou tam miminka, dospělák to nějak přežije, ale i tak. Například převlékali postel po holce, která šla domů, a když to dělaly, tak tak bušily, třískaly a řvaly, že se samozřejmě moje miminko probudilo... Ale i sestry křičely na sebe na chodbě (třeba v 5 ráno) a smály se, třískaly dveřmi, nebo v noci nedovíraly dveře a pak šlo slyšet vše z chodby, atd....
Měly jsme s holkama na pokoji zážitek s pomocnou sestrou - přišla nám říct, že tam máme smrad a bordel. V tu chvíli jsem si připadala jak na táboře... Prý tam má moc věcí (kolegyňka u dveří měla hodně tašek, ale ne bordel) a postel jak pelech, ať si přestele... No my jsme stály s otevřenou pusou...
Opět vizita úplně debilní - vysvlečte se a sedněte si na vložku. Takže tam roztahujete v posteli nohy ve trojko... Doktor/ka to omrkne, sáhne Vám na břicho, zeptá se, zda jste měla stolici, a jde... Ale pokud je problém, docela se zajímají a vysvětlují...
Na oddělení musíte zůstat minimálně 3 noci - a to je tak akorát - pak bych asi zešílela.
Pokoje jsou po 3 a opět WC a sprcha pro dva pokoje, takže pro 6. Ale musím říct, že se mi stalo za celou dobu jen cca 3x, že jsem čekala na wc nebo sprchu.
Jídlo - totální hrůza! Kojící maminky tu dostávají čerstvé pečivo (např. na večeři 3 koblihy!!!), teplá jídla bez chuti a v designu kejdy, horší než jídelna, snídaně většinou tavený sýr..., žádné vitamíny.
 • CPA
 • super porodnice
 • šestinedělí
 • jídlo
petrajarolimova  27. srp 2019

Porodnice Bulovka - doporučuji 08/2019

Moje zkušenost s porodnicí Bulovka je naprosto skvělá. Pokud se člověk připraví a počítá s různými variantami - nevysní si, že porod bude za hoďku hotový a že se nemůže stát nic jiného, s čím nepočítá, např. co se týká personálu, bude naprosto spokojený. Moc doporučuji pro prvorodičky navštívit předporodní kurzy, kde vás na vše připraví, jak to chodí v porodnici i na šestinedělí a pokud máte jakékoliv dotazy, určitě zde naleznete odpovědi. Tak jako tak budu vyzdvihovat jméno porodní asistentky Jindřišky Foldynové. Byla naprosto úžasná a pokud někdy bude další porod, ráda bych si ji zarezervovala v rámci Centra porodní asistence, které na Bulovce nyní nově vzniklo.
Abych začala od začátku. Okolo 13 odpoledne mi praskla voda. S manželem jsme dorazili na příjem asi tak za hodinu. Na příjmu mě dali na monitor a zkontrolovali ultrazvukem. Po cca hodině jsem se dostala na hekárnu, mezitím manžel odjel domů. Kontrakce začaly večer. Mezitím se vyměnila směna a přišla porodní asistentka Jindřiška Foldynová. Měla jsem štěstí, že jsem byla na hekárně sama, tak jsem večer okolo 21:00 mohla zavolat manželovi aby přijel a mohl se mnou být na hekárně. Pokud by přišla rodit ještě jiná maminka, bylo mi nabídnuto, že bych s manželem mohla být na chodbě, což mi nevadilo a klidně bych to uvítala. Nicméně se tak nestalo. Jindřiška Foldynová mi ukázala spoustu úlevových pozic a manžel mi u toho velice pomáhal. Měli jsme možnost použít míč i sprchu. Jelikož jsem se otevírala pomalu a kontrakce prožívala bolestivě, nabídli mi analgetika, která jsem přijala. Poté jsem se správně rozdýchala a mezi kontrakcemi dokázala i usnout. V 5.30 druhý den ráno jsem už byla otevřená a mohla jít na porodní sál - zde je taky míč a sprcha. Na porodním křesle jsem vyzkoušela několik porodních pozic - díky radám Jindřišky Foldynové a nemusela rodit v jedné pozici. Jelikož jsem měla krátké kontrakce, byl mi nabídnut Oxytocin v poslední době porodní, což jsem přijala. Poté ještě proběhl nástřih hráze, protože byl malý 2x okolo tělíčka obmotaný pupeční šňůrou a nešel tak snadno ven. V 6.50 přišel na svět můj syn. I když se v 7 střídala směna, porodní asistentka s námi zůstala a ještě říkala co přijde. Samotný porod proběhl skvěle. Manžel přestřihl pupeční šňůru, malého zvážili, změřili osušili a dali manželovi. Mě mezitím zašili, což bolelo více, než porod i když jsem měla místo umrtvené :) Pak proběhl 2 hodinový bonding na mém bříšku v naprostém soukromí s manželem. Pokud přišel personál, snažil se být tichý a ohleduplný. Manžel odjel a syna převezli na novorozenecké oddělení. V tu dobu rodilo hodně rodiček, takže jsem byla cca 4 hodinky na oddělení gynekologie, ale stejně jsem byla unavená, takže jsem tuto variantu uvítala.
Poté na oddělení šestinedělí jsem ještě odpočívala a večer si vyzvedla syna z novorozeneckého oddělení. Předání proběhlo skvěle, včetně vysvětlení co a jak bude a vysvětlení správné techniky kojení a předání ostatních informací. Chtěla jsem nadstandardní pokoj, ale bylo plno a dostala na pokoj třílůžkový. Nakonec mi to vůbec nevadilo, aspoň vždy se dalo s někým promluvit.

Co je super, tak na oddělení šestinedělí dostanete čistou košilku, které perou každý den a prodyšné vložky. Na malého dostane oblečení, pleny, přebalovací podložku.
Jídlo bylo v pohodě. Něco se dalo, něco ne, ale většina byla dobrá.
Sanitářka byla rázná žena se skvělým srdcem.

Musím pochválit celý personál. Od příjmu, porodu, po gynekologické oddělení, šestinedělí a novorozenecké. Jelikož jsem prvorodička, měla jsem spoustu dotazů a vše bez váhání odpověděli a pomohli jak má vše být. Jak řekla jedna asistentka - je to o lidech.

Ještě jsem po propuštění volala zpětně i na pohotovost ve večerních hodinách a vše také proběhlo v pořádku a poradili mi, co dělat se zánětem prsu.
 • přístup
 • poradenství
 • člověk se musí ptát
1 člověk považuje za užitečné
kristyn.g  18. srp 2019

Dlouhý porod na Bulovce

Rodila jsem od 19.12. 2018 a miminko se narodilo 21.12.2018.
První den mě poslali domů. Druhý den už jsem se nenechala vyhodit a tak jsem šla na hekárnu. Byla jsem tam s ruskou, která stále telefonovala, ale v podstatě mi to nevadilo, věnovala jsem se sobě. Dostala jsem injekci na uvolnění a lépe jsem si odpočala mezi kontrakcemi. Poté mi praskla voda, byla zelená, ale nikdo nic neřešil. Sprcha tam nebyla nic moc, ale mohla jsem chodit do sprchy na přípravnu. Měla jsem tam soukromí. Paní až na jednu výjimku milé a dr. také. Večer kanila, penicilin a injekce na podpoření porodu. Konečně jsem se začala otevírat na 4 cm a před půlnocí 20.12. jsem šla na box. Stará sprcha, chyběl držák na sprchu, aby mi to teklo na záda, ale měla jsem kanilu, tak jsem tam nebyla dlouho. Manžel už tam byl se mnou. Ve 4 ráno jsem si řekla o epidurál. Asi za hodinu přišla anestezioložka a na podruhé se povedlo a dvě hodiny jsem odpočívala. Měla jsem slabší dávky oxitocinu, kontrakce se prodloužily. Stále jsem dostávala ATB a oxitocin. Dvě hodiny při epidurálu jsem se prospala a tělo se otevřelo na 8 cm samo. Všechno pak proběhlo v pořádku a porod před 9 hodinou ráno. Po porodu dítě ale mělo problémy a bylo na JIP. Na JIP hodné sestřičky, ale pořád mě strašily, jak je mé dítě ubrečené.... To mi moc nepřidaly. Je důležité koho chytíte na pokoji. Po 4 dnech přišla paní a moc klid už jsem neměla. Miminko jsem dostala a stále plakalo. Bylo mi hrozně a paní doktorka mi zařídila nadstandard, kde mohl být se mnou manžel. Sestry byly většinou hodné až na to, že na Štědrý večer jsem si vzala svoje hezké pyžamo, abychom se mohli vyfotit a dostala jsem vynadáno, že nevypadám jako pacient 🤨. Po týdnu jsme šli domů. Celkově hodnotím kladne.
 • Nadstandard, kde může být i manžel
 • Dobrá JIP
 • Jídlo se může vybrat při příjmu, měla jsem bezmasé
 • Staré vybavení
annesva  30. črc 2019

Plánovaný SC na Bulovce

Dcera se mi narodila letos 22.7. v podstatě plánovaným císařským řezem. Jelikož byla celou dobu KP, tak mě doktorka přeci jen poslala na předoperační s tím, že uvidíme, váhový odhad měla na hraně, cca 3,5-3,6kg. Nicméně v noci (4:00) před plánovanou kontrolou mi praskla voda, tak jsme s manželem vyjeli. Do porodnice jsme dojeli asi na 6:00 a začalo se řešit, jestli půjdu rodit normálně nebo tím císařem, v můj neprospěch doktorka rozhodla pro SC (strašně jsem to chtěla zkusit normálně, ale odhad 3,6kg a já prvorodička). Asi v 8:00 jsem šla na přípravnu, klystýr, zavázat nohy, napíchnutí infúze, cévka. Mezitím za mnou přišel už převlečený manžel, myslím, že nějak okolo půl 11 jsem šla s manželem na sál, došla jsem normálně pešky, manžel chvíli počkal před sálem, já se tam svlékla, položila na lehátko a anestezioložka mi napíchla svodnou (spinální anestezii - vůbec to nebolelo a začalo to působit ani ne do pěti minut), pak mě zaplentovali, aby nic nebylo vidět (manžel nesnáší krev a jehly), pak ho přivedli a začalo se. Celou dobu mě mohl držet za ruku, dceru vyndali během pěti minut, manžel s ní odešel na ošetření, pak asi po 3min přišli za mnou oba, sestra mi ji přiložila na chvíli na prso a pak si jí manžel ještě nafotil a dali jí na 2h do inkubátoru (to prý po SC dělají vždy). Mmch měla 3,51kg. Manžel pak byl se mnou, než mě cca do půl hodiny zašili a převezli mě na JIP, před výtahem se manžel rozloučil a šel na neonatologii za dcerou ještě. Pro mě nejhorší zážitek cca první 4h na jip, než mi přišly nohy k sobě, nemohla jsem tam moc usnout. Sestry se ale o nás staraly dobře, byla jsem tam od půl 12 dopo do asi 12 dopo druhého dne, pak mě převezli na šestinedělí. Dceru mi už po prvních cca 3-4h přivezli na přisátí na JIP a pak pravidelně každé tři hodiny. Na šestinedělí si první den a noc nechali dcerku ještě u sebe a pouze mi ji vozili po třech hodinách a od druhého dne jsem ji měla už po celou dobu u sebe.

Všeobecně mohu říct, že jak jsem se SC bála, tak nakonec proběhl v pořádku, doktorky i sestry byly milé, JIPka také celkem ušla, sestřičky se staraly, stejně tak sestry na oddělení šestinedělí a neonatologické sestry, dost mi pomáhaly s kojením, byly ochotné, akorát jak bylo celé oddělení přeplněné, tak je nutné si za nimi pro radu chodit. Celkově bych celý pobyt na Bulovce hodnotila kladně, přístup všech byl celkem pozitivní a snažili se, možná v jednom případě mi sestra přišla trochu nepříjemná, ale měli tam toho hodně, tak je i chápu.

Do poradny-rizikové jsem chodila k doktorce Mojhové, žádný problém jsem s ní neměla, byla vstřícná a co jsem potřebovala, mi zodpověděla, i se snažila mě podpořit v normálním porodu, který jsem preferovala.

Jediné, co mi přišlo pitomé, nicméně mě se to netýkalo, bylo, že některé další maminky musely strávit noc na gynekologii v 5.NP, protože v tuto dobu porodnice praskala ve švech, tam pak samozřejmě nemohou být se svými dětmi...
 • celkem příjemné prostředí
 • zrekonstruované pokoje (já byla na klasickém 3lůžkovém a bylo to úplně v pohodě)
 • snaží se o podporu laktace
 • nedělají zbytečné kontroly nad rámec, než je nutné
 • doktoři i sestry příjemní
 • vše pro miminko dají (mimo vlhčené ubrousky)
 • dostatek vložek pro maminky
 • pokud není místo, tak se leží na gynekologii bez možnosti mít u sebe dítě
 • krom snídaní dost děsné jídlo, bez chuti, vodové...ale na těch pár dnů se dá přežít
1 člověk považuje za užitečné
ammmi  13. lis 2017

Předčasný porod na Bulovce

V nemocnici na Bulovce jsem porodila v květnu letošního roku svého druhého syna. Zachtělo se mu ven o měsíc dříve, takže jsem se docela nepřipravená a vystrašená ocitla na příjmu, kde byla velmi milá sestřička a lékařka Mikysková, která mě nejspíš "zachránila" od císařského řezu, protože syn měl horší ozvy, takže kolem mě hned běhalo několik lidí. Po vyšetření a uklidnění, že to bude v pořádku, mě dali znovu na CTG a chodili každou chvíli kontrolovat. To už mě dostala na starost úžasná porodní asistentka Jindra Foldynová, která za mnou vždy přišla s úsměvem a povzbuzením. Muže jsem u porodu neměla, tak mě na konci držela za ruku a vždy přesně věděla, co potřebuju, aniž bych o to sama prosila. Při tlačení přišla MUDr. Pojarová, taktéž velmi milá lékařka. Každý úkon mi byl předem oznámen. Porod proběhl bez jediného poranění a na oddělení jsem zdaleka nebyla jediná, výjimkou byl spíš nástřih.

Den po porodu jsem na vlastní žádost odešla domů, pustili mě bez reverzu 24 hodin po porodu. Syn byl totiž v inkubátoru. Ale jinak maminky nevyhazují, přišlo mi, že narozdíl od ostatních pražských porodnic podporují maminky u předčasňátek. Já jsem ale měla pocit, že doma mi bude lépe.

Neonatologii (syn mi tedy ležel "jen" na fyziologických novorozencích) můžu také jedině pochválit, z 90% usměvavé sestřičky a žádná nepříjemná. Jsou to ženské s pochopením a mohla jsem jezdit i se starším synem, protože jsem pro něj neměla hlídání. Maličkého mi celou dobu krmili jen stříkačkou, mým odsátým mlékem. (Mateřské mléko podporují, co syn nevypil, dostala s mým souhlasem po našem odchodu ostatní miminka).

Jmenovitě si pamatuju skvělé a citlivé dětské lékařky Gabrielu Skálovou a Anetu Kubátovou, která nám i syna mnohem dřív, než jsme očekávali, pustila domů, protože usoudila, že mu tam bude lépe :-) a nemuseli jsme čekat na "stáří" 37+0, jak tam prý obvykle miminka nechávají. (Alespoň tak nám to řekla sestřička, když jsem poprvé došla za synem na oddělení).

A staniční sestra oddělení fyziologických novorozeneců Olga Doubková je anděl v lidském těle.

Původně jsem chtěla rodit přirozeně v Neratovicích, ale tam by nás před ukončeným 36. týdnem stejně nevzali a nakonec Bulovky rozhodně nelituju a kdybych měla rodit znovu, bez váhání bych šla opět tam.
bluejanik  12. lis 2017

Porod v nemocnici Na Bulovce

Jako prvorodička jsem se na porod těšila a současně bála. Nicméně po indikaci: "konec pánevní" mi byl naplánovaný císařský řez. Musím říct, že od přípravy, přes zákrok, následnou noc na jip, mám jen potitivní zkušenost.

Všechno mi bylo vysvětleno, odpovězeno na mé otázky. Úžasné sestričky na jip, které se snažily nás povzbuzovat a podporovat, když nás všechno bolelo. Malého mi vozily pravidelně, alespoň na pár minut. Po příchodu na oddělení šestinedělí jsem opět byla překvapena, jak milé a nápomocné jsou tu sestřičky.

Věřím, že jen díky jejich přístupu a pomoci, kojím od prvního dne.

Nemocnici na Bulovce můžu všem maminkám jen doporučit.
terezavr  31. říj 2017

Porodnice Bulovka

Nemocnici Bulovka bych vřele doporučila. Rizikové oddělení - 5. patro, úžasné sestry i lékařky.

Porodní sály - taktéž velmi milý personál.

Neonatologicke oddělení - úžasná zkušenost, sestry velmi ochotné, milé, příjemné s dobrými radami.
nov2  20. lis 2014

Potrat na Bulovce

Ve 12tt jsem musela na potrat, plod se nevyvíjel a nebyla srdeční činnost. Rozhodla jsem se pro Bulovku, rok a půl předtím jsem tam rodila a bylo to docela fajn, tak jsem neváhala. Ale na potrat jsem si měla vybrat jiné pracoviště.

Sestřičky byly úplně bez citů, daly mě na pokoj k ženě, co noc před tím porodila zdravé dítě a vůbec jim to nepřišlo nesprávné. Nikdo za mnou nepřišel před zákrokem, ani po něm, aby mi k zákroku cokoliv řekl. Tedy kromě doktorky, která na mě koukla na sále a řekla, že provede zákrok. Stačilo třeba dodat, "nebojte, vše bude fajn" nebo alespoň cokoliv ve smyslu porozumění od kohokoliv, toho jsem se ale vůbec nikde nedočkala. Po zákroku přišla sestra za dvě hodiny, otráveně čekala až si dojdu na malou, zeptala se jen "Šlo to?" a pak mi řekla, ať se obléknu a počkám si na odvoz na chodbě.

Pak mi daly podepsat zprávu a nic mi nikdo neřekl, tak se divily, že se ptám co bude dál? Prý normálně, jako šestinedělí, a to ani nevěděly, jestli jsem už nějaké prodělala. Tak jsme odjeli. Druhý den jsem vyděšená volala své doktorce, protože jsem hodně krvácela a létaly ze mě kusy sraženin.

Kdybych neměla kamarádku, která vše prožila měsíc přede mnou a říkala mi, co jí řekli u Apolináře, tak bych netušila, co se může po kyretáži stát, tedy nepočítám-li mou doktorku.

Na Bulovce by se měli zamyslet nad přístupem k takovýmto případům, kdy je psychika ženy už poničena tím, že jí zemře dítě a musí na kyretáž a ne jí tam ještě dorazit...
2 lidé považují za užitečné
kacikaci  26. lis 2013

2 porody - nebe a dudy

Porod č. 1
Poprvé jsem na Bulovce rodila v r. 2011 - žádná příjemná vzpomínka se mi bohužel na tento porod nevybavuje, vyvolávání trvalo 3 dny - ležela jsem na normálním oddělení, kde mi tři lékaři aplikovali tabletu na vyvolání, po druhé aplikaci mi začaly kontrakce a vypadalo to, že se něco bude dít, avšak je nechali pozvolna zase odejít, zapomněli mi dát další tabletu, která už by to doopravdy rozjela. A tak můj předporod trval 5 hodin kontrakcí, které pak odešly a opět začaly po dalších 12ti hodinách, kdy přišel primář a divil se, že tu jsem tak dlouho a jaktože jsem už dávno neporodila :-| Díky němu se vše rozběhlo. Co následovalo poté, na to opravdu nerada vzpomínám,. Narazila jsem tam prostě na špatné lidi, když mě s kontrakcemi poslali dolů na sál, už jsem nemohla skoro chodit, zřízenkyně mi oznámila, poté co jsem ji poprosila, aby mi pomohla s taškou, že to snad zvládnu sama - to byl první okamžik, kdy jsem si říkala, aha, tak to bude ještě sranda.

Dole na sále si mě převzala porodní asistentka - jméno už si nevybavuji - blondýna, brýle, věk kolem 50 - nikdo mě nikdy v životě takto neponížil jako ona - celou dobu, co jsem byla na hekárně, na monitoru a posléze na porodním sále, na mě křičela, shazovala mě, ponižovala mě. Co si vybavuji, nebyla jsem sama.
Měla jsem dost velké bolesti a chtělo se mi tlačit už od té doby, co jsem byla otevřená na 4 cm. Ulevovala jsem si trošku křičením, bylo to jediné, co mi pomáhalo. Ona za mnou neustále chodila s tím, ať držím pusu, že tu nejsem sama, že to nebude poslouchat celý den, že straším ostatní rodičky, apod.

Když mi na hekárnu přišla natočit srdíčko malé, měla jsem zrovna silnou kontrakci, vydýchávala ji, ona se mi postavila za záda, začala mlaskat a podupávat nohou, s tím, že nemá celý den, ať se laskavě otočím, že musí natočit srdce miminka, já na to, že se omlouvám, ale ať mi dá vteřinku, že mám kontrakci, ona na to, že jí to nezajímá. Při další kontrakci jsem se měla přesunout do vedlejší místnosti na monitor - s tím, že si mám vzít všechny věci, opět jsem řekla, že potřebuji chvilku na prodýchání kontrakce, ona na to, že to už si z ní snad dělám srandu!

Když jsem se ptala na manžela, odvětila mi, že manžel tady zatím být nemusí, že ještě nerodím (nechala ho dvě hodiny čekat venku), nakonec ho ke mě pustila asi půl hodiny poté a došla pro něj se slovy: "tak tady ji máte, tak si to s ní užijte! Já už to poslouchat nebudu".

Čas od času poté za mnou přišla, neustále na mě křičela, že bych se měla začít ovládat, že se chovám jako tříleté dítě, že to přece tak hrozné být nemůže a že není možné, aby se mi chtělo tlačit. Poté mě vždy dost bolestivě vyšetřila, zkonstatovala, že jsem si již dost ublížila, že si za to můžu sama a ať mlčím, že ještě nerodím, že ubližuju miminku, apod. V takovém duchu probíhal celý můj porod - nebýt jedné úžasné lékařky, která byla tomu přítomna, která si mě pak vzala do péče a podpořila mě, nevím, jak bych to zvládla za přítomnosti oné PA.

Porod č. 2
Nevím, jestli druhý porod byl jiný i díky tomu, že jsem měla rodit dvojčátka, což se tam asi neděje každý den.
Byla jsem hospitalizovaná den před porodem, protože mi ho měli vyvolávat, naštěstí to nakonec nebylo vůbec třeba, kluci se přes noc rozhodli sami.
Dolů na sál mi pomohla zdejší milá sestřička, sama jsem si nesla jen vodu. Dole na sále mě přijala velmi milá a mladá PA, která mi vše vysvětlila, zeptala se mě, co bych potřebovala, jestli chci stlumit světlo na hekárně, otevřít/zavřít okno, apod.

Potom mě doprovodila na sál, kde mi opět vše vysvětlila, co se bude dít apod., že si můžu zajít so sprchy kdy budu chtít a na wc ( to jsem během prvního porodu nesměla!!! ). Manžela ke mě pustili hned, jak přijel a byl se mnou po celou dobu na hekárně ve sprše a posléze na sále, při císaři čekal s prvním synem - celou dobu byl s ním.
Během samotného porodu u nás bylo asi deset lidí, přestože jsem podepsala papíry s tím, že nechci žádné stážisty, to mi nevyšli vstříc, ale v tu chvíli jsem nebyla schopna něco říct.
Dvě velice příjemné lékařky a dvě PA mě celou dobu porodu navigovaly, dávaly mi studený mokrý ručník na čelo, apod. Jedné PA jsem dokonce drtila ruku a z druhé strany manželovi :-D

První dítko šlo ven přirozeně, druhé bohužel císařem, když se vyskytly komplikace. Chvilku ještě zkoušeli vyčkávat, zda se to nezlepší, ale když už nebylo jiného zbytí, byli profíci a šlo se na sál takovou rychlostí, že druhý syn byl na světě za dalších deset minut.

Sestřičky na JIP úžasné všechny.
Sestřičky na novorozeneckém všechny, až na pár výjimek - tady pozor - chce to mít pevnou vůli a nenechat se přemluvit na přidání UM a to ještě z lahve, jsou na to vysazené - a vnucují to tam.

Přikládám seznam věcí, který jsem využila při obou porodech a myslím, že ještě dlouho bude aktuální, snad Vám pomůže pro představu:

POROD:
- doklady:
- dokumenty na podpis z porodnice
- těhu průkazka
- notářsky ověřená kopie oddacího list
- 1. 000 kč za doprovod k porodu
- občanský průkaz
- kartička pojištěnce
- sladká minerálka
- silné ponožky
- pantofle
- jelení lůj
- gumička do vlasů
- ručník
- hroznový cukr + sladká tyčinka
- foťák + baterky!!!

PRO MIMČO:
- DOMA připravit oblečení na odjezd z porodnice + plínky + peníze na nadstandart + pobyt v porodnici + autosedačky - přiveze manžel
- 2x vlhčené ubrousky
- dudlíky?

S SEBOU DO PORODNICE:
- hodně vody, mlsání :)
- hygiena:
- kartáček, pasta, ústní voda, zubní nit, krémy na obličej, krém na ruce, šampon na vlasy, sprchový gel, tělové mléko, uchošťoury + odličovací tampony + odličovací voda, řasenka, deodorant, hřeben, gel na vlasy
- jemný toaletní papír 2x
- kuchyňské ubrousky
- papírové kapesníky
- vložky na odjezd domů
- Bepanthen
- tampony do podprsenky
- gelový obklad
- žabky do sprchy!
- osuška + ručník na vlasy
- župan (použila jsem jen na běžném oddělení, na novorozeneckém je strašné vedro a v županu se člověk dost spotí)
- pyžamo - pokud chci mít vlastní (jinak jsou k dispozici erární neomezeně)
- silné ponožky
- poporodní kalhotky
- podprsenka na kojení
- odsávačka mléka
- poporodní polštářek
- knížka/čtečka, časopis, křížovky, pero
- foťák + baterky
- mobil + nabíječka
- dioptrické brýle + pouzdro

Plenky pro mimi - dávají každé ráno 6 ks.
Porodnické vložky - dávají první den dostatek - vydrželo mi to na celou dobu pobytu, takže také nejsou potřeba.
sofinulik  29. říj 2013

Moje porody na Bulovce

Na Bulovce jsem rodila svoje první dítě v r.2010, teď v září 2013 jsem tam rodila podruhé. Tenkrát jsem si Bulovku vybrala proto, že je to nejblíž od mého místa bydliště a podruhé jsem o jiné porodnici ani neuvažovala.

Obě mé těhotenství byly jako rizikové a to z důvodu těhu cukrovky s dietou a aplikací inzulínu, takže jsem navštěvovala rizikovou poradnu i diabetologii. Termíny mi jak dr z poradny tak z diabetologie dávali vždycky v jeden den, abych tam nemusela tolik běhat.

První porod ve III.době porodní skončil akutním císařem v celkové narkóze. Kdybych měla s odstupem času hodnotit první porod a pobyt v nemocnici a péči, z 90% bych ho hodnotila kladně. I když dost velký rozdíl byl, že po první sekci nás nutila sestra vstát z postele až na odd.šestinedělí a neřekla bych, že nějak extra šetrně. Bylo to dost hrozný a po druhé sekci mi poprvé vstát pomáhaly dvě sestry na JIPce a to velmi pomalu a ohleduplně, v klidu, což bylo super, protože po první zkušenosti jsem z toho měla úpřimně obavy.

Druhý porod jsem si po domluvě s dr rozhodla jako plánovanou sekci ve spinále. No ten také bohužel skončil v celkové narkóze, protože malý se v noci před plánovaným příjmem rozhodl ven :-) . Tento porod a pobyt bych hodnotila podobně jako ten první. Tak jak už to všichni víme, je to také o lidech, všude se najde míň, či víc příjemná sestra či doktor, ale tady rozhodně převažoval ochotný a milý personál, určitě ano. Prostředí také o.k., strava tam není nic extra, to ví každý. Dokonce sám personál to potvrdil, že tam vaří hrozně. No mně celkem chutnalo a skoro pokaždé jsem vše snědla. Dost mi chutnalo asi i proto, že to člověku jídlo konečně připravil někdo jiný :-D je to tak.

Rozdhodně úplně nej starostlivost a péče byla na JIPce. Sestry tam jsou milé a ochotné, skuteční andělé x-) Mrzí mě, že jsem pánu primáři při vizitě neřekla jak skvělý personál tam má (pán primář taky velmi milý a příjemný). Na personál na oddělení šestinedělí si také v podstatě nemůžu stěžovat, vše v pohodě, poradili, pomohli, nebyl žádný problém. To samé novorozenecké oddělení, velmi milé doktorky, sestry také úplně v pohodě. Mrzí mě, že i tento druhý porod byl nakonec v celkové narkóze, ale vím, že musel být, takže jsem ráda, že to vše dobře dopadlo.

Jediné ale u mně obrovské mínus je za to, že mi sestry z novorozeneckého oddělení přinesly ukázat malého na JIPku po, podle mně, neskutečně dlouhé době od porodu a to po 12h. Malý se narodil v šest ráno a viděla jsem ho až v šest večer....Na JIPce jsem se na něj ptala hned po probuzení cca v 9:00, bylo mi řečeno, že detičky nosí maminkám kolem 10:00, ale nikdo nepřišel. Ptala jsem se na to pak ještě 2x v průběhu dne, sestra z JIPky tam volala a byla i osobně a bylo ji řečeno, že prostě nestíhají, že je tam málo sester a hodně práce, ale že ho určitě přinesou.
Když mi pak kolem 17:00 manžel volal z domu, že jede za malým na novorozenecké se podívat (on mohl kdykoliv jako otec přijít) tak jsem mu řekla, ať je tam laskavě upozorní na to, že já matka jsem své dítě ještě neviděla. Zavolal mi pak z novorozeneckého odd., že mu slíbili, že mi ho do 18:00 určitě přinesou. Nakonec přišli v 18:15 a já z něj byla hotová a tešila jsem se z toho nádherného zážitku. Proto jsem to neřešila ani tam a už ani potom. No teď trochu lituji, že jsem to neřekla někomu z vedení. Podle mě to bylo nefér a velice neprofesionální. Ještě i teď se mi zvedá adrenalín, když na to pomyslím.

Za mně teda mohu Bulovku doporučit, není to tam nejhorší, myslím že má Bulovka dost špatnou pověst ještě z minulé doby. Teď už je to tam jiné, lepší. Všude je něco, podobné, ne-li horší věci slýchám i o jiných porodnicích v Praze. Mám kamarádky, které rodily různě v jiných porodnicích a taky měly výtky a nekteré teda o dost horší.

Všem maminkám, které se pro porod na Bulovce rozhodnou, přeji krásný a bezproblémový zážitek z porodu a ať jsou ony i dítka v pořádku.
1 člověk považuje za užitečné

Přihlas se do těhotenského newsletteru