Porodnice Bulovka

6 zkušeností

Porodnice Bulovka je součástí jednoho z největších zdravotnických zařízeních v České republice, Nemocnice Na Bulovce. Klinika prošla v posledních letech částečnou rekonstrukcí. Porodní sál nabízí soukromí rodičkám ve 4 oddělených porodních boxech. Na oddělení šestinedělí je k dispozici 24 lůžek, z nichž jsou 4 jednolůžkové pokoje nadstandardní.

Porodnice Na Bulovce

Co nabízí porodnice Na Bulovce

 • těhotenské kurzy
 • cvičení pro těhotné
 • doprovod k porodu
 • prohlídku porodních sálů
 • 4 jednolůžkové nadstandardní pokoje

Registrace k porodu v porodnici Na Bulovce

Z důvodu zajištění kvalitné péče o rodičku, je nutná ve 14. týdnu těhotenství24 registrace k porodu. Registrace je možná také v on-line formuláři. Pokud se rodička1 registruje on-line, je nutno k dokončení registrace porodnici Na Bulovce osobně navštívit s těhotenskoku průkazkou v úředních hodinách:

pondělí, čtvrtek13.0014.30

Co s sebou do porodnice Na Bulovce

 • těhotenskou průkazku3
 • rodné číslo otce
 • oddací list
 • občanský průkaz rodičky
 • toaletní potřeby vč. ručníku a toaletního papíru
 • kojící podprsenku a jednorázové spodní kalhotky

Související články

Více o porodnici Bulovka na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky Porodnice Na Bulovce
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Bulovce

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Bulovce?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
ammmi
13. lis 2017

Předčasný porod na Bulovce

V nemocnici na Bulovce jsem porodila v květnu letošního roku svého druhého syna. Zachtělo se mu ven o měsíc dříve, takže jsem se docela nepřipravená a vystrašená ocitla na příjmu, kde byla velmi milá sestřička a lékařka Mikysková, která mě nejspíš "zachránila" od císařského řezu, protože syn měl horší ozvy, takže kolem mě hned běhalo několik lidí. Po vyšetření a uklidnění, že to bude v pořádku, mě dali znovu na CTG a chodili každou chvíli kontrolovat. To už mě dostala na starost úžasná porodní asistentka Jindra Foldynová, která za mnou vždy přišla s úsměvem a povzbuzením. Muže jsem u porodu neměla, tak mě na konci držela za ruku a vždy přesně věděla, co potřebuju, aniž bych o to sama prosila. Při tlačení přišla MUDr. Pojarová, taktéž velmi milá lékařka. Každý úkon mi byl předem oznámen. Porod proběhl bez jediného poranění a na oddělení jsem zdaleka nebyla jediná, výjimkou byl spíš nástřih.

Den po porodu jsem na vlastní žádost odešla domů, pustili mě bez reverzu 24 hodin po porodu. Syn byl totiž v inkubátoru. Ale jinak maminky nevyhazují, přišlo mi, že narozdíl od ostatních pražských porodnic podporují maminky u předčasňátek. Já jsem ale měla pocit, že doma mi bude lépe.

Neonatologii (syn mi tedy ležel "jen" na fyziologických novorozencích) můžu také jedině pochválit, z 90% usměvavé sestřičky a žádná nepříjemná. Jsou to ženské s pochopením a mohla jsem jezdit i se starším synem, protože jsem pro něj neměla hlídání. Maličkého mi celou dobu krmili jen stříkačkou, mým odsátým mlékem. (Mateřské mléko podporují, co syn nevypil, dostala s mým souhlasem po našem odchodu ostatní miminka).

Jmenovitě si pamatuju skvělé a citlivé dětské lékařky Gabrielu Skálovou a Anetu Kubátovou, která nám i syna mnohem dřív, než jsme očekávali, pustila domů, protože usoudila, že mu tam bude lépe :-) a nemuseli jsme čekat na "stáří" 37+0, jak tam prý obvykle miminka nechávají. (Alespoň tak nám to řekla sestřička, když jsem poprvé došla za synem na oddělení).

A staniční sestra oddělení fyziologických novorozeneců Olga Doubková je anděl v lidském těle.

Původně jsem chtěla rodit přirozeně v Neratovicích, ale tam by nás před ukončeným 36. týdnem stejně nevzali a nakonec Bulovky rozhodně nelituju a kdybych měla rodit znovu, bez váhání bych šla opět tam.
0 poděkování
bluejanik
12. lis 2017

Porod v nemocnici Na Bulovce

Jako prvorodička jsem se na porod těšila a současně bála. Nicméně po indikaci: "konec pánevní" mi byl naplánovaný císařský řez. Musím říct, že od přípravy, přes zákrok, následnou noc na jip, mám jen potitivní zkušenost.

Všechno mi bylo vysvětleno, odpovězeno na mé otázky. Úžasné sestričky na jip, které se snažily nás povzbuzovat a podporovat, když nás všechno bolelo. Malého mi vozily pravidelně, alespoň na pár minut. Po příchodu na oddělení šestinedělí jsem opět byla překvapena, jak milé a nápomocné jsou tu sestřičky.

Věřím, že jen díky jejich přístupu a pomoci, kojím od prvního dne.

Nemocnici na Bulovce můžu všem maminkám jen doporučit.
0 poděkování
terezavr
31. říj 2017

Porodnice Bulovka

Nemocnici Bulovka bych vřele doporučila. Rizikové oddělení - 5. patro, úžasné sestry i lékařky.

Porodní sály - taktéž velmi milý personál.

Neonatologicke oddělení - úžasná zkušenost, sestry velmi ochotné, milé, příjemné s dobrými radami.
0 poděkování
nov2
20. lis 2014

Potrat na Bulovce

Ve 12tt jsem musela na potrat, plod se nevyvíjel a nebyla srdeční činnost. Rozhodla jsem se pro Bulovku, rok a půl předtím jsem tam rodila a bylo to docela fajn, tak jsem neváhala. Ale na potrat jsem si měla vybrat jiné pracoviště.

Sestřičky byly úplně bez citů, daly mě na pokoj k ženě, co noc před tím porodila zdravé dítě a vůbec jim to nepřišlo nesprávné. Nikdo za mnou nepřišel před zákrokem, ani po něm, aby mi k zákroku cokoliv řekl. Tedy kromě doktorky, která na mě koukla na sále a řekla, že provede zákrok. Stačilo třeba dodat, "nebojte, vše bude fajn" nebo alespoň cokoliv ve smyslu porozumění od kohokoliv, toho jsem se ale vůbec nikde nedočkala. Po zákroku přišla sestra za dvě hodiny, otráveně čekala až si dojdu na malou, zeptala se jen "Šlo to?" a pak mi řekla, ať se obléknu a počkám si na odvoz na chodbě.

Pak mi daly podepsat zprávu a nic mi nikdo neřekl, tak se divily, že se ptám co bude dál? Prý normálně, jako šestinedělí, a to ani nevěděly, jestli jsem už nějaké prodělala. Tak jsme odjeli. Druhý den jsem vyděšená volala své doktorce, protože jsem hodně krvácela a létaly ze mě kusy sraženin.

Kdybych neměla kamarádku, která vše prožila měsíc přede mnou a říkala mi, co jí řekli u Apolináře, tak bych netušila, co se může po kyretáži stát, tedy nepočítám-li mou doktorku.

Na Bulovce by se měli zamyslet nad přístupem k takovýmto případům, kdy je psychika ženy už poničena tím, že jí zemře dítě a musí na kyretáž a ne jí tam ještě dorazit...
1 poděkování
kacikaci
26. lis 2013

2 porody - nebe a dudy

Porod č. 1
Poprvé jsem na Bulovce rodila v r. 2011 - žádná příjemná vzpomínka se mi bohužel na tento porod nevybavuje, vyvolávání trvalo 3 dny - ležela jsem na normálním oddělení, kde mi tři lékaři aplikovali tabletu na vyvolání, po druhé aplikaci mi začaly kontrakce a vypadalo to, že se něco bude dít, avšak je nechali pozvolna zase odejít, zapomněli mi dát další tabletu, která už by to doopravdy rozjela. A tak můj předporod trval 5 hodin kontrakcí, které pak odešly a opět začaly po dalších 12ti hodinách, kdy přišel primář a divil se, že tu jsem tak dlouho a jaktože jsem už dávno neporodila :-| Díky němu se vše rozběhlo. Co následovalo poté, na to opravdu nerada vzpomínám,. Narazila jsem tam prostě na špatné lidi, když mě s kontrakcemi poslali dolů na sál, už jsem nemohla skoro chodit, zřízenkyně mi oznámila, poté co jsem ji poprosila, aby mi pomohla s taškou, že to snad zvládnu sama - to byl první okamžik, kdy jsem si říkala, aha, tak to bude ještě sranda.

Dole na sále si mě převzala porodní asistentka - jméno už si nevybavuji - blondýna, brýle, věk kolem 50 - nikdo mě nikdy v životě takto neponížil jako ona - celou dobu, co jsem byla na hekárně, na monitoru a posléze na porodním sále, na mě křičela, shazovala mě, ponižovala mě. Co si vybavuji, nebyla jsem sama.
Měla jsem dost velké bolesti a chtělo se mi tlačit už od té doby, co jsem byla otevřená na 4 cm. Ulevovala jsem si trošku křičením, bylo to jediné, co mi pomáhalo. Ona za mnou neustále chodila s tím, ať držím pusu, že tu nejsem sama, že to nebude poslouchat celý den, že straším ostatní rodičky, apod.

Když mi na hekárnu přišla natočit srdíčko malé, měla jsem zrovna silnou kontrakci, vydýchávala ji, ona se mi postavila za záda, začala mlaskat a podupávat nohou, s tím, že nemá celý den, ať se laskavě otočím, že musí natočit srdce miminka, já na to, že se omlouvám, ale ať mi dá vteřinku, že mám kontrakci, ona na to, že jí to nezajímá. Při další kontrakci jsem se měla přesunout do vedlejší místnosti na monitor - s tím, že si mám vzít všechny věci, opět jsem řekla, že potřebuji chvilku na prodýchání kontrakce, ona na to, že to už si z ní snad dělám srandu!

Když jsem se ptala na manžela, odvětila mi, že manžel tady zatím být nemusí, že ještě nerodím (nechala ho dvě hodiny čekat venku), nakonec ho ke mě pustila asi půl hodiny poté a došla pro něj se slovy: "tak tady ji máte, tak si to s ní užijte! Já už to poslouchat nebudu".

Čas od času poté za mnou přišla, neustále na mě křičela, že bych se měla začít ovládat, že se chovám jako tříleté dítě, že to přece tak hrozné být nemůže a že není možné, aby se mi chtělo tlačit. Poté mě vždy dost bolestivě vyšetřila, zkonstatovala, že jsem si již dost ublížila, že si za to můžu sama a ať mlčím, že ještě nerodím, že ubližuju miminku, apod. V takovém duchu probíhal celý můj porod - nebýt jedné úžasné lékařky, která byla tomu přítomna, která si mě pak vzala do péče a podpořila mě, nevím, jak bych to zvládla za přítomnosti oné PA.

Porod č. 2
Nevím, jestli druhý porod byl jiný i díky tomu, že jsem měla rodit dvojčátka, což se tam asi neděje každý den.
Byla jsem hospitalizovaná den před porodem, protože mi ho měli vyvolávat, naštěstí to nakonec nebylo vůbec třeba, kluci se přes noc rozhodli sami.
Dolů na sál mi pomohla zdejší milá sestřička, sama jsem si nesla jen vodu. Dole na sále mě přijala velmi milá a mladá PA, která mi vše vysvětlila, zeptala se mě, co bych potřebovala, jestli chci stlumit světlo na hekárně, otevřít/zavřít okno, apod.

Potom mě doprovodila na sál, kde mi opět vše vysvětlila, co se bude dít apod., že si můžu zajít so sprchy kdy budu chtít a na wc ( to jsem během prvního porodu nesměla!!! ). Manžela ke mě pustili hned, jak přijel a byl se mnou po celou dobu na hekárně ve sprše a posléze na sále, při císaři čekal s prvním synem - celou dobu byl s ním.
Během samotného porodu u nás bylo asi deset lidí, přestože jsem podepsala papíry s tím, že nechci žádné stážisty, to mi nevyšli vstříc, ale v tu chvíli jsem nebyla schopna něco říct.
Dvě velice příjemné lékařky a dvě PA mě celou dobu porodu navigovaly, dávaly mi studený mokrý ručník na čelo, apod. Jedné PA jsem dokonce drtila ruku a z druhé strany manželovi :-D

První dítko šlo ven přirozeně, druhé bohužel císařem, když se vyskytly komplikace. Chvilku ještě zkoušeli vyčkávat, zda se to nezlepší, ale když už nebylo jiného zbytí, byli profíci a šlo se na sál takovou rychlostí, že druhý syn byl na světě za dalších deset minut.

Sestřičky na JIP úžasné všechny.
Sestřičky na novorozeneckém všechny, až na pár výjimek - tady pozor - chce to mít pevnou vůli a nenechat se přemluvit na přidání UM a to ještě z lahve, jsou na to vysazené - a vnucují to tam.

Přikládám seznam věcí, který jsem využila při obou porodech a myslím, že ještě dlouho bude aktuální, snad Vám pomůže pro představu:

POROD:
- doklady:
- dokumenty na podpis z porodnice
- těhu průkazka
- notářsky ověřená kopie oddacího list
- 1. 000 kč za doprovod k porodu
- občanský průkaz
- kartička pojištěnce
- sladká minerálka
- silné ponožky
- pantofle
- jelení lůj
- gumička do vlasů
- ručník
- hroznový cukr + sladká tyčinka
- foťák + baterky!!!

PRO MIMČO:
- DOMA připravit oblečení na odjezd z porodnice + plínky + peníze na nadstandart + pobyt v porodnici + autosedačky - přiveze manžel
- 2x vlhčené ubrousky
- dudlíky?

S SEBOU DO PORODNICE:
- hodně vody, mlsání :)
- hygiena:
- kartáček, pasta, ústní voda, zubní nit, krémy na obličej, krém na ruce, šampon na vlasy, sprchový gel, tělové mléko, uchošťoury + odličovací tampony + odličovací voda, řasenka, deodorant, hřeben, gel na vlasy
- jemný toaletní papír 2x
- kuchyňské ubrousky
- papírové kapesníky
- vložky na odjezd domů
- Bepanthen
- tampony do podprsenky
- gelový obklad
- žabky do sprchy!
- osuška + ručník na vlasy
- župan (použila jsem jen na běžném oddělení, na novorozeneckém je strašné vedro a v županu se člověk dost spotí)
- pyžamo - pokud chci mít vlastní (jinak jsou k dispozici erární neomezeně)
- silné ponožky
- poporodní kalhotky
- podprsenka na kojení
- odsávačka mléka
- poporodní polštářek
- knížka/čtečka, časopis, křížovky, pero
- foťák + baterky
- mobil + nabíječka
- dioptrické brýle + pouzdro

Plenky pro mimi - dávají každé ráno 6 ks.
Porodnické vložky - dávají první den dostatek - vydrželo mi to na celou dobu pobytu, takže také nejsou potřeba.
0 poděkování
sofinulik
29. říj 2013

Moje porody na Bulovce

Na Bulovce jsem rodila svoje první dítě v r.2010, teď v září 2013 jsem tam rodila podruhé. Tenkrát jsem si Bulovku vybrala proto, že je to nejblíž od mého místa bydliště a podruhé jsem o jiné porodnici ani neuvažovala.

Obě mé těhotenství byly jako rizikové a to z důvodu těhu cukrovky s dietou a aplikací inzulínu, takže jsem navštěvovala rizikovou poradnu i diabetologii. Termíny mi jak dr z poradny tak z diabetologie dávali vždycky v jeden den, abych tam nemusela tolik běhat.

První porod ve III.době porodní skončil akutním císařem v celkové narkóze. Kdybych měla s odstupem času hodnotit první porod a pobyt v nemocnici a péči, z 90% bych ho hodnotila kladně. I když dost velký rozdíl byl, že po první sekci nás nutila sestra vstát z postele až na odd.šestinedělí a neřekla bych, že nějak extra šetrně. Bylo to dost hrozný a po druhé sekci mi poprvé vstát pomáhaly dvě sestry na JIPce a to velmi pomalu a ohleduplně, v klidu, což bylo super, protože po první zkušenosti jsem z toho měla úpřimně obavy.

Druhý porod jsem si po domluvě s dr rozhodla jako plánovanou sekci ve spinále. No ten také bohužel skončil v celkové narkóze, protože malý se v noci před plánovaným příjmem rozhodl ven :-) . Tento porod a pobyt bych hodnotila podobně jako ten první. Tak jak už to všichni víme, je to také o lidech, všude se najde míň, či víc příjemná sestra či doktor, ale tady rozhodně převažoval ochotný a milý personál, určitě ano. Prostředí také o.k., strava tam není nic extra, to ví každý. Dokonce sám personál to potvrdil, že tam vaří hrozně. No mně celkem chutnalo a skoro pokaždé jsem vše snědla. Dost mi chutnalo asi i proto, že to člověku jídlo konečně připravil někdo jiný :-D je to tak.

Rozdhodně úplně nej starostlivost a péče byla na JIPce. Sestry tam jsou milé a ochotné, skuteční andělé x-) Mrzí mě, že jsem pánu primáři při vizitě neřekla jak skvělý personál tam má (pán primář taky velmi milý a příjemný). Na personál na oddělení šestinedělí si také v podstatě nemůžu stěžovat, vše v pohodě, poradili, pomohli, nebyl žádný problém. To samé novorozenecké oddělení, velmi milé doktorky, sestry také úplně v pohodě. Mrzí mě, že i tento druhý porod byl nakonec v celkové narkóze, ale vím, že musel být, takže jsem ráda, že to vše dobře dopadlo.

Jediné ale u mně obrovské mínus je za to, že mi sestry z novorozeneckého oddělení přinesly ukázat malého na JIPku po, podle mně, neskutečně dlouhé době od porodu a to po 12h. Malý se narodil v šest ráno a viděla jsem ho až v šest večer....Na JIPce jsem se na něj ptala hned po probuzení cca v 9:00, bylo mi řečeno, že detičky nosí maminkám kolem 10:00, ale nikdo nepřišel. Ptala jsem se na to pak ještě 2x v průběhu dne, sestra z JIPky tam volala a byla i osobně a bylo ji řečeno, že prostě nestíhají, že je tam málo sester a hodně práce, ale že ho určitě přinesou.
Když mi pak kolem 17:00 manžel volal z domu, že jede za malým na novorozenecké se podívat (on mohl kdykoliv jako otec přijít) tak jsem mu řekla, ať je tam laskavě upozorní na to, že já matka jsem své dítě ještě neviděla. Zavolal mi pak z novorozeneckého odd., že mu slíbili, že mi ho do 18:00 určitě přinesou. Nakonec přišli v 18:15 a já z něj byla hotová a tešila jsem se z toho nádherného zážitku. Proto jsem to neřešila ani tam a už ani potom. No teď trochu lituji, že jsem to neřekla někomu z vedení. Podle mě to bylo nefér a velice neprofesionální. Ještě i teď se mi zvedá adrenalín, když na to pomyslím.

Za mně teda mohu Bulovku doporučit, není to tam nejhorší, myslím že má Bulovka dost špatnou pověst ještě z minulé doby. Teď už je to tam jiné, lepší. Všude je něco, podobné, ne-li horší věci slýchám i o jiných porodnicích v Praze. Mám kamarádky, které rodily různě v jiných porodnicích a taky měly výtky a nekteré teda o dost horší.

Všem maminkám, které se pro porod na Bulovce rozhodnou, přeji krásný a bezproblémový zážitek z porodu a ať jsou ony i dítka v pořádku.
1 poděkování