Velikost plodu během těhotenství

Snad každou nastávající maminku zajímá, jak její miminko v bříšku roste. Pro lékaře je jeho velikost dokonce jedním z důležitých ukazatelů, zda se správně vyvíjí a má v děloze ideální podmínky. Pojď se podívat, jaké jsou průměrné hodnoty růstu plodu a ve kterých týdnech zaznamenává ohromné ​​milníky.

Velikost plodu během těhotenství

Velikost plodu v těhotenství je důležitým ukazatelem jeho správného vývoje.

Velikost plodu v těhotenství – jak se miminko v těhotenství měří?

 • Na velikost miminka se lékař zaměřuje už při první kontrole v těhotenství, neboť první hodnoty dokáže změřit již přibližné v polovině 6. týdne těhotenství27. Údaje, které získá pomocí ultrazvuku, vždy zapíše do těhotenské průkazky.
 • V souvislosti s velikostí plodu můžeš narazit na termín CRL plodu a rovněž tě v polovině těhotenství může zaskočit skutečnost, že miminko během jednoho týdne naroste téměř o desítku centimetrů. Důvodem je, že ve 20. týdnu těhotenství21 se mění způsob měření plodu. Zatímco na začátku těhotenství se miminko měří jen po zadeček, od 20. týdne se za relevantní údaj považuje jeho délka až po nožky.

CRL plodu

 • V těhotenské průkazce najdeš zkratku CRL. Název vychází z anglického termínu crown rump length a jedná se o délku plodu od temene až po kostrč. Tímto způsobem se totiž miminko měří až do 20. týdne těhotenství.
 • Přečti si víc o CRL plodu v samostatném článku 👇

CRL plodu

Co znamená zkratka CRL v těhotenské průkazce a proč je tento údaj důležitý? Jak souvisí s velikostí a vývojem miminka a kdy tě lékař může poslat na doplňková vyšetření? Pojď s námi najít odpovědi na tyto otázky a také zjistit, jak miminko během těhotenství roste a proč je důležité to v prvních týdnech pečlivě sledovat.

Faktory, které mohou způsobovat odchylky od průměrných hodnot

 • Důležité je zmínit, že všechny údaje ohledně délky a hmotnosti plodu, které na internetu najdeš, jsou jen orientační. Jedná se totiž o průměrné hodnoty, při kterých se počítá s jistou odchylkou – udávanou v percentilech. Laicky však stačí říci, že přesněji se za běžnou odchylku vnímá rozdíl dvou týdnů. Pokud by tedy velikost miminka neodpovídala o více než dva týdny, lékaři by ti pravděpodobně doporučili podstoupit důkladnější vyšetření, případně by tě během těhotenství chtěli v poradně vídat častěji.
 • Odchylku v měření plodu může způsobit velké množství faktorů:
  • Posunutá ovulace – při výpočtu těhotenství se vychází z předpokladu, že ovulace nastává v týdnu, který se zpětně označí jako třetí týden těhotenství. Pokud jsi měla v daný měsíc ovulaci posunutou, na základě hodnoty CRL plodu ti lékař může týden těhotenství upravit.
  • Nepravidelný menstruační cyklus – nepravidelná menstruace často úzce souvisí s posunutým datem ovulace. Pokud mívá žena nepravidelný menstruační cyklus, stanovení týdne těhotenství nemusí být zcela přesné a znovu se přihlíží k aktuální velikosti plodu.
  • Nekvalitní ultrazvuk – kvalita ultrazvukového přístroje ve spojitosti s odbornými zkušenostmi lékaře často ovlivňují výsledek naměřených hodnot. Není výjimkou, když dva lékaři v rámci jednoho týdne řeknou nastávající mamince zcela odlišné hodnoty měření.
  • Poloha plodu – lehce se může stát, že se miminko před ultrazvukem2 otočí do takové polohy, v níž je komplikované ho důkladně změřit.
  • Pohyby plodu – pohyby plodu na ultrazvuku dokáží v nemalé míře ovlivnit jeho naměřenou délku.

Tabulka – velikost plodu v těhotenství týden po týdnu

 • Přestože existují průměrné hodnoty výšky či hmotnosti plodu, musíš zohledňovat fakt, že každé miminko roste svým tempem. Určitě tedy nepropadej panice, pokud jsi právě přišla z těhotenské poradny a porovnala délku svého miminka s naší tabulkou. My uvádíme údaje, které souhlasí s průměrnými hodnotami k začátku daného týdne těhotenství. Nezapomínej hlavně na to, že pokud by tvé miminko neprosperovalo tak, jak by mělo, lékař by ti své podezření na růstovou retardaci či hypertrofii oznámil.
 • Do 20. týdne těhotenství21 v tabulce najdeš údaj v milimetrech, protože v této jednotce se zapisuje CRL plodu. Po 20. týdnu již uvádíme centimetry.
Týden těhotenstvíVelikost plodu
6. tt.3 mm
7. tt.9 mm
8. tt.17 mm
9. tt.25 mm
10. tt.34 mm
11. tt.44 mm
12. tt.55 mm
13. tt.68 mm
14. tt.81 mm
15. tt.105 mm
16. tt.116 mm
17. tt.130 mm
18. tt.142 mm
19. tt.153 mm
20. tt.164 mm
21. tt.26,7 cm
22. tt.27,8 cm
23. tt.28,9 cm
24. tt.30 cm
25. tt.34,6 cm
26. tt.35,6 cm
27. tt.36,6 cm
28. tt.37,6 cm
29. tt.38,6 cm
30. tt.39,9 cm
31. tt.41,1 cm
32. tt.42,4 cm
33. tt.43,7 cm
34. tt.45 cm
35. tt.46,2 cm
36. tt.47,4 cm
37. tt.48,6 cm
38. tt.49,8 cm
39. tt.50,7 cm
40. tt.51,2 cm

Hmotnost/váha plodu po měsících

Pojď se spolu s námi podívat také na hmotnost miminka. Je fascinující sledovat, jaké pokroky dělá v jednotlivých měsících těhotenství. V tabulce najdeš jeho průměrnou hmotnost na konci daného měsíce.

Měsíc těhotenstvíVáha v gramech
První měsícméně než 1 g
Druhý měsíc1 g
Třetí měsíc23 g
Čtvrtý měsíc140 g
Pátý měsíc430 g
Šestý měsíc760 g
Sedmý měsíc1 500 g
Osmý měsíc2 400 g
Devátý měsíc3 500 g

Velikost plodů při vícečetném těhotenství

 • Pokud maminka čeká dvojčata či dokonce trojčata, lékaři pečlivě sledují prosperitu každého z plodů. Je samozřejmé, že velikost jednotlivých plodů nebude zcela identická, proto se v případě vícečetného těhotenství počítá s jistými menšími rozdíly.
 • Výrazné rozdíly mohou být signálem, že těhotenství neprosperuje tak, jak by mělo, a jeden z plodů například nedostává dostatečnou výživu. Různorodé hodnoty velikosti plodů u dvojčat či trojčat mohou být prvním znakem například těchto problémů:
  • nedostatečná funkce placenty,
  • problémy s průtokem krve v pupečníku,
  • růstová restrikce jednoho z plodů,
  • transfúzní syndrom.
 • Chceš se dozvědět víc o průběhu a možných rizicích vícečetného těhotenství? Klikni na náš článek 👇

Vícečetné těhotenství

Pokud se na ultrazvuku během kontroly v těhotenství namísto jednoho plodu objeví rovnou dva (nebo tři), je to pro nastávající rodiče nejspíš velké překvapení. Jak vlastně vznikají dvojčata či trojčata? A je víceplodové těhotenství vystaveno vyššímu riziku? V případě, že čekáš více miminek, určitě nepřehlédni tento článek, ve kterém se vícečetnému těhotenství detailně věnujeme.


Co když je miminko výrazně menší nebo větší?

 • Pokud se ukáže, že miminko v růstu zaostává, případně je naopak o pár týdnů větší, primární snahou lékařů bude zjistit příčinu. Na jejím základě se pak odvíjí další postup. Bohužel výjimkou není ani nutnost vyvolat předčasný porod – někdy je totiž jedinou možností právě ukončení těhotenství, a to zejména v případech, kdy orgány zásobující děťátko živinami přestávají naplno pracovat.

Růstová restrikce plodu

 • O růstové restrikci či nitroděložní retardaci plodu se hovoří tehdy, pokud plod zaostává v růstu minimálně 3 týdny. Příčin může být velké množství, a to jak na straně těhotné ženy, tak dítěte.
 • Nejčastější příčinou je nedostatečná funkce placenty, problémy s průtoky v pupečníku, genetické vady plodu či podvýživa matky (v některých případech je důsledkem užívání návykových látek).
 • Přečti si víc o růstové restrikci v samostatném článku 👇

Nitroděložní růstová retardace plodu

Informace, že děťátko zaostává v růstu a je o pár týdnů menší, než by mělo být, vystraší každou nastávající maminku, která si tuto informaci od lékaře vyslechne. Co to znamená, pokud děťátko trpí růstovou restrikcí či růstovou retardací, a jaké mohou být příčiny?

Hypertrofie

 • Hypertrofie plodu je opakem nitroděložní retardace. Jde o jev, kdy je miminko větší o několik týdnů v porovnání s jeho „vrstevníky“, kteří jsou právě ve stejném týdnu těhotenství.
 • Při hypertrofii vzniká vyšší riziko odumření plodu v děloze a rovněž je častou indikací k císařskému řezu. Příčinou hypertrofie plodu může být mimo jiné například cukrovka matky.
 • Přečti si víc o hypertrofii plodu v děloze v našem článku 👇

Hypertrofie plodu

V těhotenství se některé nastávající maminky setkají s pojmem hypertrofie plodu. Co to přesně znamená, je-li plod hypertrofický, jak k tomuto zjištění přistupují lékaři a může nadměrná velikost novorozence ovlivnit i porod? Na to se podíváme v našem článku.


Mohlo by tě také zajímat

Vývoj plodu po týdnech

Jak se v průběhu těhotenství vyvíjí miminko a ve kterých týdnech v jeho růstu nastávají výrazné pokroky? Jak je to s vývojem pohlaví, mozku a plic plodu? Pokud tě tohle všechno zajímá, podívej se na náš článek, v němž se věnujeme vývoji dítěte po týdnech – od početí až po okamžik, kdy je připraveno na porod.

Poloha plodu

Proč je důležité znát před porodem polohu plodu a kdy se děťátko obvykle otočí hlavičkou dolů? Pokud se právě nacházíš poblíž cílové rovinky těhotenství a obáváš se, zda uložení děťátka nezkomplikuje průběh přirozeného porodu, pak je tento článek přesně pro tebe.

První pohyby

Kdy budu cítit první pohyby miminka v bříšku? To je otázka, kterou si klade spousta nastávajících maminek. Ve skutečnosti však odpověď nelze zobecnit, protože vnímání prvních pohybů ovlivňuje poměrně velké množství faktorů. Co všechno může mít vliv na to, kdy pocítíš první pohyby a jaký je rozdíl u prvorodiček a vícerodiček? To se dozvíš v našem článku.


Více o těhotenství na Modrém koníku

 • Tematické skupiny
  • V našich tematických skupinách se spojují uživatelky, které mají něco společného – třeba podobný termín porodu. Poznáš zde tedy maminky, které právě řeší stejné záležitosti, problémy a situace jako ty.
 • Odborné poradny
  • Zeptej se na svou otázku některého z našich odborníků v Poradnách. Jsou zdarma a nabízí možnost anonymity.
 • Diskuse
  • V jednotlivých diskusích určitě najdeš něco, co tě zaujme. A pokud náhodou ne, klidně vytvoř vlastní vlákno a počkej si na reakce ostatních uživatelů naší stránky.

Hodnocení a zkušenosti s velikostí plodu během těhotenství

Máš zkušenost s velikostí plodu během těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
mirusajda  8. lis 2018

Nepřesný odhad

Jeden Dr. odhadoval váhu nad 4 kg, druhý Dr. 3,7 kg. Každý měl jiný UTZ. Nakonec se narodil 4100g a 53cm obřík.
makiszek  3. bře 2018

Překvapení

Doktorka mi nikdy odhad neřekla, takže to pro mě bylo do poslední chvíle překvapení. 3 dny před porodem mi v porodnici řekli 3,7 kg a při odtoku plodové vody 3,9 kg, což nakonec bylo naprosto přesně (40+3tt).
bonulinka  23. únor 2018

MUDr. se trefila přesně

Při příjmu k porodu mi dělali UTZ kvůli poloze plodu a odhad byl 3300 g. Syn se narodil s váhou 3280 g, takže odhad podle UTZ byl přesný.
baraskaska  20. únor 2018

Kristýnka

Tak když jsme byli v porodnici na kontrole kvůli bolesti, tak doktor tvrdil, že bude malá tak 3 kilová. Když jsem pak byla u doktorky na kontrole, tak mě skoro vysmála, že to sotva a že malá se narodí jako 3,5 kilová určitě.

Rodila jsem 41tt a malá měla 3760g, takže paní doktorka se trefila téměř dokonale, když počítám, že jsem týden přenášela. Navíc mi už od začátku říkala, že malá je lehce větší a že se rozhodně nenarodí jako drobeček. :-)
lukysa  19. únor 2018

Trefa

31+2 odhad 1920g nadprůměr, 38+2 narozen 3150g a 50cm - jsme v tabulce. 😁
gabidesign  11. únor 2018

U nás se s odhadem netrefili až u třetího dítka ..

U prvních dvou dětí se lékaři trefili téměř přesně.

Prvorozené dítko vypadalo už ve 22tt. o 14 dní větší, měl 497 g, a to mu zůstalo až do konce. Ve 37tt v porodnici na kontrole odhadovali 3700 g, ve 39tt už 4200 g. V termínu předpovídali 4500 g. Syn se narodil dva dny po termínu, tedy 40t + 2 s váhou 4490 g. Náš druhorozený byl o něco menší. Ve 20tt měl 350 g, ve 36tt už 2875 g. V termínu nám slibovali rovné 4000 g. Syn se narodil den po termínu, tedy 40+1 s váhou 4130 g.

Největším překvapením byl náš nejmladší. Stejně jako dvě starší děti byl i on od 20tt o něco větší. Ve 22tt měl 528 g, ve 25tt 800 g, ve 28tt už 1226 g, ve 34tt více jak 2600 g, ve 38tt 3654 g. V termínu to vypadalo na 4000 g. Syn se k narození dvakrát neměl, a tak jsme jeli i v mínusových číslech a pět dní po termínu to vypadalo na 4600 g. Syn se narodil o tři dny později, tedy ve 41+1 a měl rovných 5000 g. V porodnici jsme byli jako atrakce! :-)
3 lidé považují za užitečné
nikola_w  4. říj 2016

Daniel

Syn se narodil 39+0 s váhou 3760g a 49cm. Týden před porodem byl odhad 3200g. 😊
2 lidé považují za užitečné
simulinecka1  3. říj 2016

Váha dvojčátek

Ve 31. týdnu měl větší 1600 g odhad a ten menší 1300 g odhad, dcerku jsem ve 39+3 rodila a měla 3290 g a 50 cm.
2 lidé považují za užitečné
bustedka  1. srp 2016

Odhad vs realita

Nevěřte všemu. :-) Odhad v 36+2 byl 3100g, to stejné potvrzené o týden později s tím, že se ani porod nechystá. 37+6 přijata do porodnice s odtokem plodové vody, opět potvrzen váhový idhad 3100g dle UTZ a nakonec se 38+1 narodil prcek o váze 2740g. :) A já byla vystrašená, že pod 3,5 kg nebudeme.
mavega  1. únor 2016

Odhad

O měření plodu během těhotenství si myslím své. Na začátku mně říkali, že je moc velký, pak zase moc malý a nakonec se narodil tak akorát.

Na 3D ultrazvuku jsem se vynervovala, protože měl hlavu asi o 3 týdny "větší", než stehenní kost. Samozřejmě jsem hned googlila a bála se, jestli je to OK. Bylo to nakonec úplně v pohodě, narodil se 39+6 , 52 cm a 3750 g.
1 člověk považuje za užitečné
enalga  15. led 2016

Domča, Gabča, Alešek

U první dcery Dominiky se mi ve 40. týdnu Dr. ptala na to, jak je můj muž velký ( do výšky). Řekla jsem jí, že je spíše do šířky než do výšky. :-D Pak mi sdělila, že miminko na ultrazvuku je tak o 3 týdny menší, než byl můj gestační týden. Dominika se narodila ve 41. týdnu s váhou 2.860g a 48 cm.

Druhá dcera - u té mi váhu pro jistotu sdělili až po narození: 2.990 a 49 cm.

Alešek byl narozený před ukončeným osmatřicátým týdnem, přesnějj 36+0 tt s váhou 2.910 g a 48 cm.

Teď čekáme čtvrté prtě, u něhož mi ve 20. týdnu na screeningu Dr. řekl, že má odhad váhy 1.277 g, a ve 36. týdnu na kontrole jen 2.100 g. Ale já věřím, že až se narodí, bude mít kolem 2.800 g a všechno zdárně dožene. Momentálně jsem téměř ve 37. týdnu a porod se blíží kvapem. :-)
1 člověk považuje za užitečné
leniczka23  5. led 2016

MAXIM - jméno přesné..

Začnu tím, že můj bratr měl 5 kg a 56 cm, já měla 4 kg a 55 cm, a tak jsem byla hóódně poprděná z toho kolik asi tak bude mít to naše dítě.

Ve 30 tt jsem netrpělivě čekala na UTZ a čekala, co doktor řekne: 1130g. Uff, spadl mi největší kámen ze srdce, je velký tak akorát, takže odhad porodní váhy je něco kolem 3-3,5kg.

39tt a odhad v porodnici. Ahá, hmm, tady to změříme a vychází nám 4000 g! Cožéé??!! Myslela jsem, že omdlím, no snad už nebude moc přibírat.

40tt a odhad 4150 g, a to už jsem začínala mít jako prvorodička bobky a s doktorem jsme se shodli na vyvolávačce.

40+3 se narodil Maxim s váhou 4000g a 54cm a obvodem hlavy 37cm.
regresa  9. dub 2015

Velký váhový přírustek ve 32. týdnu

Andulka se narodila s 3090 g a 49 cm - maličká? :) možná. Každopádně já mám 158 cm a běžně kolem 52 kg, kamarádka, co je o deset čísel vyšší a nějaký to kilo těžší, má obě děti pod tří kila - ale dohánějí to kvapem, a už v pár měsících jsou mnohem těžší než jejich vrstevníci.

Tedik se narodil s 3840 g a 53 cm. Jako bonus měl hlavičku 38 cm.

Obě děti jsou přenošené a vyvolané. U druhého jsem si posunula datum poslední MS v domnění, že se vyvolání vyhnu, ale jak je vidět, ani týden času navíc nedotlačí moje miminko k tomu, aby se narodilo samo od sebe. Každopádně o tom týdnu jsme věděli jen my doma, malej až do 29tt odpovídal hezký tabulkám, žádný týden nikde nehaproval.

Ovšem... ve 32tt měl najednou 2200g a odpovídal týdnu 34. Bylo mi řečeno, že když poroste takhle rychle, pošlou mě do porodnice dřív, protože nemůžu mít čtyřkilové dítě. :-D Na přeměření o dva týdny později už to bylo lepší, jen hlavička byla 37tt. Posledni odhad byl v 38tt a doktorka mi řekla, že budu mít zhruba 3.5 kg mimčo. To, že měl skoro čtyři kila, bylo překvapení pro všechny. Hned po narození vypadal jak jiný broučci v šesti týdnech.
khakika  24. bře 2015

Moje děti

U dcery jsem tu váhu nějak neřešila, jen před porodem při posledním utz mi dr. říkal, že bude mít kolem tří kil, takže ukázkové miminko, při porodu 40+6 vážila 4140g.

U syna jsem počítala taky s větším miminkem, odhad taky kolem tří kil, ale už jsem tomu nevěřila a opět váha v 39+2 4020g.

Teď čekám třetí a řídit se podle utz rozhodně nebudu. ;-)
1 člověk považuje za užitečné
dexin  13. bře 2015

Velikost plodů u vícečetného těhotenství

Touto zprávou bych ráda zbourala mýtus o tom, že dvojčata musí být nutně menší, když jsou v bříšku dvě. Není to pravda. Moji kluci již od počátku těhotenství až do konce odpovídali tabulkám pro jednočetné těhotenství. Narodili se v 37.tt s váhou 3 kila.
3 lidé považují za užitečné
styna87  11. bře 2015

Někdy moc informací škodí

Celé těhotenství jsem měla bezproblémové, malá byla do půlky téhotenství spíše menší, ale nijak jsem to neřešila. Pak mě ale Dr. ve 3. trimestru začla strašit s tím, že malá roste moc. Dost mě to stresovalo, protože jednu kontrolu třeba řekla, že vše je v pořádku a malá bude menší, a pak za 2 týdny bylo vše jinak a najednou měla velkou hlavičku a bříško, a kdyby to tak pokračovalo, porodní hmotnost by prý byla 4 kg.

Vidina velkého dítěte mě děsila. Já měla 2,8 kg a manžel 4,3 kg, navíc mají v rodině velké děti napříč generacemi, což jsem se dozvěděla až zpětně :-D, ale doufala jsem v takový nějaký průměr.

V pondělí 2.2. jsem byla na KO u mé Dr., termín jsem měla 31.1. Udělala mi utz a měřila 2x, protože se jí nezdála velikost, vycházelo jí 4,1 kg. Znovu mě chtěla vidět ve středu 4.2., pokud bych neporodila. No a pak v pátek, kdy se eventuelně domluvíme, co a jak dál. V pátek jsem k ní přišla a ona se mě snažila donutit k sobotnímu vyvolání. Že jsem stále zavřená, nic se neděje a těch pár dnů už mi nepomůže a Stellinka bude ještě větší. Stála jsem si ale za svým, že v neděli se ukážu v nemocnici na ctg a pak se s nimi domluvím co a jak.

V neděli 8.2. jsme dorazili dopoledne do nemocnice, monitor byl v pořádku, kontrakce nic moc. Bohužel. A že se ještě sloužící Dr. koukne na velikost miminka přes utz. Opět malou měřila na 2x, doufala jsem, že odhad bude pro mě pozitivní, ale dokonale mě uzemnila. Pokud dobře měří, tak odhad je 5 kg... šla jsem do kolen. Přeci jen při mých 164 cm... Ze 4 kg dítěte jsem měla respekt, ale z 5 kg už strach. A oni asi taky. Měli jsme jet domů a přijít v pondělí 9.2. už i s taškou. Že se na mě koukne šéf porodnice a skvělý "ultrazvukista". Cestu domů jsem probrečela. Měla jsem strach a v hlavě se smiřovala s císařem, který visel ve vzduchu.

Doma vládla tichá atmosféra, snažila jsem se vše vstřebat. Odpoledne jsme se šli s manželem projít do lesa, ale dost mě bolelo v bedrech, tak jsme se vrátili domů. Bylo mi hodně zvláštně. Ve 21:30 mi praskla voda. Jaké překvapení. :-) Jeli jsme hned do porodnice. Stellinka se narodila v pondělí 9.2. v 07:04 ráno. A její míry? 54 cm a 4500 g. Paradoxně šéf, který měl malou v pondělí v 8 "přeměřovat", mě v tu samou dobu zašíval. Ces't la vie. :-)

Zpětně si říkám, že by má Dr. udělala líp, kdyby mi nikdy žádné míry miminka neříkala. Ono moc informací škodí. Takže holky, pokud to někdo dočetl až sem, berte vše s rezervou a hlavně se nestresujte!!!
8 lidí považuje za užitečné
claire90  11. bře 2015

Naše žížalka

Často se tu setkávám s tím, jak lékaři dokáží ke konci těhotenství vystresovat rodičky kvůli menšímu váhovému odhadu, i když veškerá vyšetření nevykazují žádný problém.

Naše prvorozená byla drobné miminko - narozena 40+2tt, váha 2,68 kg na 50 cm délky. Necelý měsíc před porodem se mému gynekologovi zdálo dle měření, že mezi kontrolami téměř nevyrostla. Prý kdyby neznal manžela, vůbec by to neřešil vzhledem k mé výšce. Pro jistotu nás poslal na kontrolní utz do porodnice, kde byly výsledky stejné - miminko menší, zdravé, vše v pořádku a byli jsme posláni domů.

Takže holky, pokud se vám stane něco podobného, zachovejte chladnou hlavu, dokud doktoři neobjeví nějaký problém! ;-) A hlavně - žádné googlování! Zbytečným stresem neprospějete ani sobě, ani svému miminku.
2 lidé považují za užitečné
leeena_4  10. bře 2015

Obříci

Váhový odhad syna před porodem byl 4000g a měl 4410g (40+6) a 38,5cm hlavičku. Syn je po IUI se stimulací Puregonem, užívala jsem vitamíny.
Váhový odhad dcery byl cca 4200g, nebrala jsem žádné vitamíny, přibrala jsem méně než u syna. Počata byla přirozeně a měla 5300g (40+3) - takže se spletli o více než kilo.

Ale dobře, že jsem to nevěděla. Obě děti jsem porodila spontánně. U syna jsem měla rozsáhlou rupturu a velkou ztrátu krve. Paradoxně u větší dcery jsem odešla z porodního sálu po svých a během 2-3 dní po porodu jsem byla úplně fit.
8 lidí považuje za užitečné
ustarana  10. bře 2015

Porodná váha detí

U mňa odhad porodnej váhy detí sedel. Syn mal mať 4100 g a po narodení vážil 4150 g. U dcéry mi hovorili okolo 4 kg a vážila 3970 g.
1 člověk považuje za užitečné
edeltraut  10. bře 2015

Ládík, Eliška a Adélka

Ládín měl být "větší" mimino, tehdy mi ještě odhady váhy nesdělili a v průkazce jsem neuměla číst. Porodní váha 4280g.
Eliška odhad asi dvě hodiny před porodem 3900g - skutečnost 4250g.
Adélka odhad v 36tt 3100g - nepřekvapilo mě to, čekala jsem zase "slůně". Odhad při příjmu cca 5h před porodem 3200g a skutečná váha 3380g :-).
mat_ova  10. bře 2015

Uklidnění před porodem :-)

V průběhu těhotenství jsem měla pár odhadů velikosti plodu, kdy mi bylo řečeno, že miminko je "starší" asi o dva týdny. Dva dny po termínu porodu mi paní doktorka v porodnici řekla, že miminko má cca 4.200 g, že pokud neporodím do neděle, půjdu v pondělí na indukci kvůli velikosti plodu.

Hned v sobotu ráno jsem dojela rodit přirozeně a pan doktor při příjmu mě "uklidnil" s tím, že miminko nemá více jak 3800 g. No jaké to bylo překvapení, když se o tři hodiny později narodilo dítko s váhou 4590 g (a 53 cm). :-)
peicul  10. bře 2015

Špatný odhad

Já jsem měla poslední odhad u své gynekoložky ve 32.tt 2600 g. Dodnes nevím, kde to číslo vzala, ale dva dny před porodem, kdy mě hospitalizovali v 39. týdnu, mi tamni gynekoložka řekla váhový odhad 2300 g, a ta se trefila skoro přesně. Malá se narodila 39+0 47 cm 2340 g.
adenka84  10. bře 2015

U obou dětí byl odhad váhy pravdivý

První dcera odhad váhy 1 den před porodem 3 700 g a skutečná váha 3600 g.

Druhá dcera odhad váhy 3 dny před porodem 3 270 g a skutečná váha 3290 g.
miru001  9. bře 2015

Odhad přes 4kg - těhot.cukrovka

Matyáš měl odhad na termín 4kg už od asi 20.tt, byl cca o 2-3 týdny větší. Pak mi zjistili těhu cukrovku. Do 34.tt pořád, že bude mít aspoň 4kg na termínu. Nakonec jsem se domluvila s primářem naší porodnice na přeměření ve 38.tt a dobrý, odhad 3600g na termín. Nakonec se narodil ve 39+3tt s váhou 3560g. :-)
kacik87  15. únor 2015

Prvátko

Myslela jsem si, že všechny první miminka jsou menší. S manželem jsme dost vysocí, tak mě podle Dr. nemá překvapit, když bude malá mít čtyři kila. A podle ulz měla vždy stehenní kost o týden dva starší, takže jsme věděli, že bude spíše vysoká než kulička. Bála jsem se porodu, ale zbytečně, příroda ví, co dělá. Dcera se narodila 4180g a 49cm, a když nosila velikost 68, tepláčky musela mít 74ky. :-)
danny38  11. led 2015

Anička

Téměř po celou dobu těhotenství mi doktor říkal, že je miminko podle měření tak týden napřed. Ke konci mi řekl, že mě tedy nechce nijak strašit, ale že si myslí, že bude vážit kolem 4 kg a víte co? Měl pravdu! :-D Anička se narodila s mírami 4070g a 52 cm, prostě takový malý obřík. :-D
3 lidé považují za užitečné
zebruska  5. led 2015

Nic nevědět mi nevadilo

Můj pan doktor to má asi nastavené jinak, než většina. Všichni v prosincovkách psali téměř po každé návštěvě, jak mají velké a těžké miminko. Mě se pořád všichni ptali, jak je malej velkej. No, věděli jsme to před velkým UTZ ve 20. týdnu a pak až při odhadu váhy v 35. týdnu. Jinak za celou dobu ne. Já to ale nepotřebovala vědět, mě stačilo, že jsem slyšela na monitoru srdíčko nebo ho na UTZ viděla.

Nakonec se nám narodilo mimčo standardních rozměrů (3630g, 51cm).
1 člověk považuje za užitečné
sariky  16. pro 2014

Odhady dvojčat

Ve 38+1tt byl odhad váhy obou dětí 2500 g. Při porodu ve 38+3tt vážilo A 2620 g, B 2260 g.
sedmiteckas  15. pro 2014

Mně odhad váhy neřekli

Mně odhad váhy neříkali vůbec. Přenášela jsem 10 dní a primář pak zdůvodnil vyvolávání tím, že se mu zdá, že bude malá větší plod. Měla 3 512 g.
audreyi  14. pro 2014

Chybný váhový odhad

Mě sledovali celé těhotenství, protože se jim pořád zdálo, že je syn moc velký, můj gynekolog mi předpovídal pětikilové miminko. Naposledy jsem byla na UTZ 37+6, to byl váhový odhad 3800 g a rodila jsem o týden později, 38+6 a syn měl 3500 g a 50 cm - tedy úplně tabulkové miminko.
2 lidé považují za užitečné
mochenkaa  2. pro 2014

Malé děti

Obě mé děti jsou menší než tabulky. Bodejď by ne, já sama měřím pouze 148cm.

Syn měl v 32tt váhový odhad 1350g, narodil se v 37+6 s 2850g. Dcera měla v 32tt váhový odhad 1100g a to už se jim zdálo hodně málo, chodila jsem od té doby každý týden na průtoky. Chtěli vědět jestli je všechno v pořádku. Podle toho vím, že dcerka přibírala cca 200g týdně, narodila se v 39+3 s váhou 2630g.
betka20  11. lis 2014

Trefa

Tak u nas se celkem trefili. Odhad váhy byl 3750 g a malý měl 3810 g. Akorát ta hlava no :-D 38 cm :-D
1 člověk považuje za užitečné
oktarina  8. lis 2014

Hodně přesné

V prvnim těhotenství jsem měla poslední váhový odhad 2 dny před samotným porodem (3.700 g) a dcera se narodila 3.882 g, odhad byl přímo v porodnici. A téměř přesný.

Druhé těhotenství, odhad ve 32 tt 3.450 g, a prý ke dni porodu "plod nepřesáhne 4 kg". Pan doktor měl pravdu. Poslední odhad byl méně než 24 h před porodem, ale jen prohmatem a pohledem pani doktorky "od stolu". Prý nebude mít 4 kg. Měla pravdu. :-) Syn se narodil s váhou 3.930 g.
dandellaii  8. lis 2014

Překvápko

Mě třeba nikdo velikost miminka v bříšku nikdy neřekl. Je pravda, že jsem se ani neptala, nečetla jsem si v knížkách, kolik momentálně mimino průměrně měří a nějak mi to stačilo. Ke konci těhotenství jsem se smířila s tím, že budeme mít větší mimčo (podle meho obr břicha), ale nakonec se narodila malá píďalka s 49 cm a 3100 g. To bylo překvápko. :-)
2 lidé považují za užitečné
kakamisek  8. lis 2014

Větší odhad než skutečná váha

Břicho jsem měla v těhotenství obrovské, a tak jsem počítala s velkým miminkem, také vzhledem k partnerově výšce. 38+0 jsem šla na pravidelnou kontrolu do porodnice, kde mě poslali na kontrolní UTZ, jelikož jsem měla těhotenskou cukrovku. Tam mi paní doktorka doslova vyrazila dech, když mi řekla, že váhový odhad miminka je už teď 4,5 kg a že mám druhý den ráno nastoupit na vyvolání porodu! Naštěstí se paní doktorka sekla o víc než půl kila, takže syn měl porodní váhu 3910 g. (38+4) :-)
hhanca  8. lis 2014

Velká hlavička

Naše miminko už bylo od začátku trošku větší, proto mi 2x posouvali termín na dříve. Odhad velikosti způsobovala hlavně velká hlavička, které jsem se fakt bála. Váhový odhad mi nikdy nedělali a byla jsem za to i docela ráda. Nechtěla jsem se stresovat, že je mimi velké/malé, stejně jsou ty odhady kolikrát +/- 500 g. Celé těhotenství jsem tak nějak tušila, že naše mimi nebude drobeček.

Váhový odhad mi udělali až v porodnici při příjmu a paní Dr. napsala do zprávy 3600-3800g. Doufala jsem, že to bude aspoň na té dolní hranici. :) Když se synek narodil a dali mi ho na břicho, tak první, co jsem řekla bylo: "Ten je tak maličký!" Sestřička si ho poté odnesla na váhu a hned přišla a hrozně se smála. Prý náš "maličký" má 3880 g! Je fakt, že hlava byla veliká a porod byl fakt dřina, bez nástřihu by to nešlo ani omylem s mojí pánví. Hlavička našeho miminka měla 36,5 cm a Dr. mi při vizitě nechtěl věřit, že jsem nerodila CS. Pak když viděl stehy, uvěřil. :)
dablikolik  8. lis 2014

Odhad byl správný

U obou dětí byl odhad správný: odhad byl 3800 g, první měla 3820 g a syn 3780 g.
zuzmenda  7. lis 2014

Strefili se!

Poslední dny těhotenství jsem chodila na kontroly a monitory do porodnice ob 2 dny kvůli vyšší váze miminka. Báli jsme se, abych zvládla porodit dceru přirozeně. 2 dny před narozením měla dcera odhad 3750 g, při narození 3770 g.
apacheee  7. lis 2014

Odhady jsou opravdu jen odhady

Velikost miminka se kvůli poloze KP na konci těhotenství měřila poměrně často. Eliášek měl být zcela normální miminko, což se potvrdilo i u porodu. Rodila jsem na začátku 39. tt a vážil 2920 gramů. Odhady byly o cca 300 gramů větší.
kacajak  7. lis 2014

Ani velký, ani malý

Od nějakého 33. týdne, kdy jsme byli na ultrazvuku hrozili, že bude malý cvalík, že bude mít asi 4,5 kg. Byla jsem z toho vyděšená, já a brácha jsme sice byli takoví větší (já 3620 a brácha 3995), ale manžel byl malé miminko (3200 oproti nám :-D), ale stále jsem tomu nějak nevěřila.

Nakonec se brouček narodil 40+5 a měřil 50 cm a vážil 3600 g :-). Takový akorát :-).
1 člověk považuje za užitečné
stares  6. lis 2014

Simonek

Ve 32+0 TT mel váhový odhad 2091g a narodil se ve 39+0tt s 4620 g a 55 cm:-)
1 člověk považuje za užitečné
aljuska  6. lis 2014

Marek a Lukáš

Váhový odhad u obou kluků jsem po celé těhotenství měla většinou tak o cca 1-2 týdny větší, tak jsem se obávala většího dítěte. Ten váhový odhad byl hodně ovlivněný tím, že moji kluci, hlavně první, mají trošku větší obvod hlavy :-D

Když jsem přišla do porodnice, měsíc před termínem, tak jsem žádala ještě o UTZ a váhový odhad, a Dr. řekl že v tomto týdnu už ty odhady nebývají dle UTZ stejně moc přesné, jak není možné miminko ideálně změřit a jen mi osahal různě břicho a řekl, ať počítám s tím, že teď už má miminko k 3,5 kg a že rodit budu skoro 4 kilové dítě. No a trefil se celkem dobře, protože syn se narodil s váhou 3 920 g :-D
rzymani  6. lis 2014

Větší děti

Celé těhotenství jsem od dr. slyšela, že děti budou normální, spíše menší, max. 3500g.

První dcera měla den před porodem odhad 3800g, porodní váha 4330g ,nar. 41+4.

Druhá dcera měla 6hodin před porodem odhad 4100g, porodní váhu měla 4090g (takže dr. byla machr :-D), nar. 39+6.
terry1512  6. lis 2014

Julinka

Na pátečním UTZ mě Dr.Nagy vystrašil, že malá má přes 4 kila. No a v úterý (40+5tt ) se narodila princezna se 3480g a 50 cm.
kajalka  5. lis 2014

Odhad

Na genetice ve 20.tt mi dr. říkal, že čekám macíka, že se narodí s váhou 4200g. Přišel na svět o pár dní dřív a vážil 4100g. Takže klobouk dolů, pokud to nebyla náhoda. :-) Jinak celé těhotenství byl dle odhadu o týden a 14 dní napřed, dr. mě poslala navíc na cukrovku (krom standartního vyšetření), příště už to odmítnu.
leenulka89  4. lis 2014

Prý velké miminko...

Celé těhotenství mě moje gynekoložka strašila, že budu rodit velké miminko, prý určitě přes 4kg.

Ve 20.tt měla malá cca 374g, v 31.tt 1880g a začátkem 39.tt mi dr. řekla, že malá váží skoro 4kg a že v termínu to určitě bude ještě o 200g víc. Naštěstí se její slova nevyplnila a nám se narodila ve 40+6tt krásná holčička s mírami 53 cm a 3710g :-)
lachipie  4. lis 2014

Každé miminko roste jinak

Náš malý měl ve 21+3 421g a 26cm. Každý nás strašil, že budeme mít velké miminko. Ve 27+3 měl 1210g, pak ve 36+1 2700g. Narodil se ve 41+4 a vážil 3430g a 49cm.

Příště už nebudu strašení ohledně velkého miminka vůbec poslouchat. Na to, že se malému nechtělo na svět a hověl si v bříšku 11 dní po termínu, byl tak akorát. Každé miminko roste jinak.
p_ch  3. lis 2014

Mackové

U nás bylo u obou kluků odhadováno že budou mít přes 4 kg- naštěstí se dr. netrefili. První měl 3100 g a druhý 3090 g. Což se mi ulevilo :D
1 člověk považuje za užitečné
brouzdalka  3. zář 2014

Odhad téměř seděl

U nás byl odhad 3100-3200 g, prcek měl nakonec 3050 g (ve 40+1 tt).
2 lidé považují za užitečné
martinakl  2. zář 2014

Kuba

Váhový odhad den před porodem 4,1kg. Porodní váha (41+0) 3,39kg :)
1 člověk považuje za užitečné
sarusinek  2. zář 2014

Nepřesný ultrazvukový odhad hned dvakrát

V těhotenství jsem přibrala jen 4 kg, měla jsem malé bříško. Ve 40+0 pan primář prohlásil, že bříško mám malé, dle UTZ odhad 3,5 kg. Syn se narodil o den později s mírami 4,1 kg a 54 cm :-D

Druhý syn se příhlásil o měsíc dříve, dle rychlého UTZ při začátku kontrakcí odhad 2,4 kg, na 36+0 prý akorát. Realita o hodinu později 2,9 kg a 48 cm :-)

Pokaždé v jiné porodnici :-)
2 lidé považují za užitečné
nikollita  1. zář 2014

Radimek

Mám 2m vysokého manžela, takže jsem nikdy neočekávala dítě 2900g :-) Navíc já sama jsem měla v době narození přes 4 kg.

Ve 20. týdnu mi lékař sdělil, ať počítám s tím, že bude větší. Samozřejmě jsem přenášela a to 10 dní, dál mi to už nedovolili. 3 dny před porodem byl odhad váhy 3850g, den před porodem 3900g a ve skutečnosti to bylo 4680g :-D
2 lidé považují za užitečné
micha.bello  19. únor 2014

Odhad váhy

U Klárky v den porodu odhad: ke 4 kilům ------> porodní váha 4.3oo g.
U Simonky: 2 týdny před porodem 3.28o g, 1 týden před porodem 3.8oo g -------> porodní váha 3.5oo g.
Nyní u malého: 32+0 odhad 21oo g, 34+4 odhad 2.9oo g -------------> porodní váhu doplním po porodu, ale asi to budou také skoro 4 kila.
1 člověk považuje za užitečné
zuzlinka92  17. únor 2014

Macíček

Miminko bylo už od začátku větší o 2 týdny.Takže jsme museli podstoupit hodně vyšetření :-) Můj odhad ve 37 týdnu byl přes 4 kg .Tak jsem musela na vyvolání ve 39. týdnu a malý, když se narodil, měl 4 471 g a 53 cm :-) A rodila jsem přirozeně a vše jsem vydržela ;-)
1 člověk považuje za užitečné
anetadr  6. pro 2013

Jak roste velké miminko

Odhady našeho Jiříka v těhotenství:
6+2tt - 0,6cm
11+1tt - 5,1cm
11+5tt - 5,8cm
21+4tt - 460g
30+1tt - 2000g
35+1tt - 3600g
38+5tt - 4500g
no a 39+2tt se nám narodil se 4700g a 53cm.
Brala jsem Femibion a to jen v prvním trimestru, protože jsem se velkého dítěte bála (já jsem měla 4320g a manžel 5050g). Takže u nás to bylo opravdu genetické.
3 lidé považují za užitečné
lextinka  28. lis 2013

Nikol

Moje gynekoložka den den před porodem říkala odhad 3100g.
V den porodu mi dr. už tvrdil, že to bude více, že ASI 3500g a bylo to přesné. Měla 50cm a 3500g.
Na to, že já mám 42kg, tak to bylo pro mě obří miminko :-)
Ale zvládli jsme to :-)
1 člověk považuje za užitečné
klouzek  28. lis 2013

Tobiasek

Tobiasek se narodil ve 39.tt a vážil 2825g a měřil 50cm.
Celé těhotenství jsem užívala vitamíny - kyselinu listovou. První tři měsíce Femibion 800 a pak až do konce těhotenství Chytré miminko.
Přes břicho jsem měla 93cm a přibrala jsem úctihodných 7kg ;-)
1 člověk považuje za užitečné
drozdicka  28. lis 2013

Anička

Anička se narodila v 40 + 6tt a vážila 3700 g a měřila 51 cm. Během těhotenství jsem užívala kyselinu listovou, vitamarin a probiosan od Energy. Přepokládaná porodní váha byla kolem 4 kg, v den porodu byl odhad 3300 g. Nakonec to měla malá tak nějak mezi :-)
1 člověk považuje za užitečné
dablik007  27. lis 2013

Nelinka

Nelinka se narodila ve 41+1 tt, vážila 3830g a měřila 51 cm :) Váhový odhad jsme měli jen ve 31.tt a to byl 1700 g.
V prvním trimestru brány vitamíny Chytré miminko + kyselina listová :)
1 člověk považuje za užitečné
cermij  27. lis 2013

GS Mamavit

Šarlotka se narodila ve 39+1tt. Vážila 2980g a měřila 47 cm. Celé těhotenství jsem baštila GS Mamavit s Prefolin. Takže si myslím, že jsem další případ, který po GS Mamavit (jak se všude říká) nemá nadměrně veliké miminko ;-)
3 lidé považují za užitečné
michala1989  26. lis 2013

Vašík

Moje paní dr. mi celé těhu tvrdila, že Vašík bude přiměřený :-) Naposledy měřila ve 32. týdnu.
Přenášela jsem a 7. den jsem šla na vyvolání. Už ráno v porodnici mi dr. oznámil, že malý bude mít větší hlavičku a bude mít ke 4 kg. Porod byl delší a náročnější ještě díky omotané pupeční šňůře kolem krku. Byl to boj, ale dala jsem to a Vašík měl krásných 4250 g a 55 cm a hlavička 38 cm :-D
Dal mi zabrat, kluk náš ušatej!
1 člověk považuje za užitečné
hrosarna  26. lis 2013

Twiggy

Celé těhotenství mi lékaři tvrdili, že náš prcek je mrňavý a hubeňoučký. Moje dr. mě prosila, ať vydržím nerodit alespoň do 38.tt.
V den termínu jsem šla do porodnice na kontrolu, kde mi lékařka oznámila odhad váhy plodu 3980g!!!
Myslím, že jsem se natolik zděsila, že jsem porodila hned ten den a nakonec měla Sofi 3600g a 49 cm.
Kde ti ostatní viděli Twiggy je mi opravdu záhadou.
1 člověk považuje za užitečné
katysekk  26. lis 2013

Matyášek

Matyho váhový odhad byl 4500g a proto byl naplánován císařský řez. Mimo plán se narodil o 2dny dřív, ale i tak šel císařsým řezem ve 40.tt (39+5).
Váha po porodu byla 4220g 53cm. Do 7. měsíce jsem brala Femibion.
1 člověk považuje za užitečné
kacikaci  26. lis 2013

Stokrát a pokaždé jinak

První dceru mi vyvolávali kvůli odhadu váhy - dle UTZ měla vážit ve 40.tt přes 4 kg - vyvolávání trvalo 3 dny, prostě nebyl její čas a nakonec měla krásných 3,5 kg! Takže to měli lékaři nechat na přírodě :-S
Podruhé u kluků měli váhový odhad správný - sekli se jen o 100 g u obou.
1 člověk považuje za užitečné
hohe  26. lis 2013

Anička

Anička se narodila 39+1,vážila 3000g a měla 48cm. :-)
1 člověk považuje za užitečné
lucinkaam  26. lis 2013

Nelinka

Nelinka se narodila 38+0 a váhový odhad 3500g a ve finále 3260g a 50cm :) Celé těhotenství - vitamíny GS Mamavit.
1 člověk považuje za užitečné
rehorka  26. lis 2013

Uvidíme na potřetí

U první holčičky jsem odhad váhy před porodem neměla - doktor neměl vlastní UTZ. Narodila se ve 38. tt s váhou 2700g a délkou 46cm. Vitamíny jsem brala téměř poctivě každý den.
U druhé holčičky byl váhový odhad 2 dny před porodem 3700g (já bláhová mu nevěřila, myslela jsem si, že bude menší) a skutečná váha při narození byla 3770g a délka 48cm, porod ve 39. tt. Vitamíny jsem brala sporadicky, jen když jsem si vzpomněla, takže tak 50 na 50.
Nyní čekám třetí děvče - v lednu, tak jsem zvědavá jak bude velká. Ale opět potajmu doufám, že bude menší :-) (druhý porod trval déle a byl těžší). Nyní beru jen kyselinu listovou a rybí olej a od října na doporučení dr. i železo.
1 člověk považuje za užitečné
mickeyd  26. lis 2013

Leontýnka

Při příjmu na porodním sále mi dr. oznámil, že bude mít 3200g, což mi nějak nesedělo, když dva dny předtím dr. naměřil 3000g. Nakonec se narodila o 23 hodin později s hvězdnými mírami 2780g a 45cm v 39+4tt.
Dle mého ošetřujícího gynekologa je malá o 14 dní menší a když bych se podívala na tabulku, tak to i tak vychází...
2 lidé považují za užitečné
sirael4  26. lis 2013

Dcera

Dcera se narodila ve 39+1 s 3350g a 50cm. Váhový odhad v den porodu byl 3500g (+/- 500g).
V prvním trimestru vitamíny Calibrum Baby plan, dále kyselina listová.
1 člověk považuje za užitečné
kacka1983  25. lis 2013

Dva porody, dva odhady a vše jinak

U prvního těhotenství jsem přenášela až do konce 42.tt. Porod musel být vyvolán, odhad 23.11.2009 byl max.3000g, porodní váha byla ve skutečnosti 3850g 50cm.
V prvním trimestru jsem užívala GS Mamavit a těhotenskou cukrovku jsem neměla. Já jsem i při vyvážené stravě a nepřejídání se přibrala 25,5kg. Můj gynekolog to přičítal vitamínům. Určitě bych při prvním těhotenství užívala krom magnézia i železo, protože po prvním porodu jsme musela 2měsíce docházet na hematologii - měla jsem kritickou hranici hemoglobinu.

Druhý syn měl odhad porodní váhy 24.10.2012 na 3500-3600g, 26.10.2012 ve 40.tt odtekla plodová voda, na příjmu odhad max.3700g a porodní váha byla 3450g 50cm, ale další den se zjistilo, že došlo ke špatnému vážení. Při propouštění měl 3750g a bylo mi řečeno, že není možné, aby tolik nabral a tato váha byla prokázána opakovaně na dvou různých váhách, takže se mi omluvili, že se sekli na porodním.

Zkušenost je taková, že odhadům nevěřím a digitálním váhám také ne.
4 lidé považují za užitečné
srneckav  25. lis 2013

:)

Nina se narodila 40+4 podle druhého termínu, váhový odhad 3kg, skutečná váha rovné 3kg a 49cm:) Téměř celé těhotenství jsem užívala těhotenské vitamíny.
2 lidé považují za užitečné
nikolletta87  25. lis 2013

Eliška

Narodila se přesně 39+0tt, 48cm a 3550g. Váhový odhad mi dělala doktorka až na příjmu už po odtoku plodové vody (prý není tak přesný) a vyšlo to 3200g a prý, že bude mít určitě méně, když se tak dívá na mé (malé) bříško. :-D
1 člověk považuje za užitečné
alunka001  25. lis 2013

Daník

Daník se narodil ve 37+4 s váhou 2720g a 47 cm.
1 člověk považuje za užitečné
ba0terka  25. lis 2013

Eriček a Michálek

Eriček se narodil ve 40+4tt s váhou 3530g a 53cm. V termínu měl odhad váhy 3100g a v den porodu 3500g.
Michálek se narodil ve 40+6tt s váhou 4060g a 50cm. Ve 35tt měl odhad váhy 3130g, v termínu 3730g a v den porodu rovné 4000g.

Prostě moji krásní kluci s krásnými míramy :-)
2 lidé považují za užitečné
medi_ivca  25. lis 2013

Ninuška

Nina se narodila ve 40.tt (39+6), vážila přesně 4000 g a měřila 51 cm.
Vitamíny jsem brala jen do doby, než mi byla zjištěna těhotenská cukrovka. Pak už ne.
Na její váhu měla velice pravděpodobně vliv právě cukrovka :-(
2 lidé považují za užitečné
modelis  25. lis 2013

Táda

Nějakou dobu před porodem mi tvrdili, že díky těh. cukrovce bude malý velký: odhad 4-5kg, takže jsem sháněla velký kočár, věcičky od vel. 62. Ještě týden před plánovaným císařem mi řekli, že to bude obřik.
V den porodu 37+4 (brali mě dřív kvůli problémům a hlavně kvůli váze malého) měl malý 3330g a 48/49cm - všude mám jinou délku, a to ještě byl zavodněný, takže dva dny po porodu měl cca 2700g.
3 lidé považují za užitečné
nikissek28  25. lis 2013

Maty a Klárka

Matýsek je narozený 41+4 a měl 3520g a 50cm. Klárka je 37+6 a měla 3240g a 47cm :-)
1 člověk považuje za užitečné
petrajavor  23. lis 2013

Tadeášek

Náš malý se narodil 40+1 ale podle MS 41+1 (což odpovídalo, v papírech má napsané, že odpovídal 42.tt) měl 51cm a 3920g :-)
A jak psala Andy, taky si nemyslím, že by vitamíny měly na malého nějaký vliv. Brala jsem listovku a pak vitamíny femibion.
2 lidé považují za užitečné
katharinka4222  22. lis 2013

Terezka

Já rodila 32+4tt, Váha 1990 g a 45 cm. Malá byla podle paní doktorky na svůj "věk" o týden až 2 napřed :-) No ještě že tak, nedovedu si představit, jak maličká by byla, kdyby byla podle tabulky ještě o 200 g menší.

Ale na druhou stranu, kdyby se narodila jak měla, měla bych doma malýho obříka :-D
1 člověk považuje za užitečné
andrejka_86  22. lis 2013

Davídek

Ve 40+1 se Davídek narodil s 3720 gramy a 50 cm. Vzhledem k tomu, že jsme během celého těhotenství užívala těhotenské vitamíny si nemyslím, že by na velikosti dítěte měly nějaký vliv.
2 lidé považují za užitečné
kaverin  22. lis 2013

Filípek

Náš syn měl ve 37+6tt 3900g a 51cm.
4 lidé považují za užitečné
konik91  16. říj 2013

Nelinka

Nelinka se narodila v 37+5tt a vážila 3340g a měřila 48cm :-)
1 člověk považuje za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce