Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

Holky,asi vás tu pár je,co máte střídavou péči 😶 Nesetkaly jste se s tim,ze vám děti nechtěli chodit tolik k otci,a chtěly být víc s vámi? 😶 V kolika letech s tim přišly,a jak jste k tomu vy i otec přistupovali?

Přišla na mě akutní kočičí potřeba, sháním třetího "bráchu" do party 😀
Doufám, že tuhle potřebu mám naposled...

avatar
apacheeeAMBASADORKA
17. říj 2021    

Už jste se zapojili do soutěže s #dm? Tentokrát soutěžíme o balíček plný produktů pro zdraví od privátní značky Mivolis 🍀 ❤

V balíčku najdete:
V balíčku najdete:
🍀 Mivolis šumivé tablety Immun Fit, 20 ks
🍀 Mivolis horký nápoj citron, 20 ks
🍀 Mivolis kapsle Omega-3 1000mg, 85,1 g
🍀 Mivolis kapsle proti kašli s jitrocelem, 30 ks
🍀 Mivolis australský olej z čajovníku, 30 ml
🍀 Mivolis roll-on ke zmírnění bolesti hlavy, 15 ml
🍀 Mivolis bonbóny rakytník a pomeranč, 50 g
🍀 Mivolis dětská náplast Aqua, 20 ks
🍀 Mivolis multivitaminoví medvídci, 60 ks

A soutěžíme tady:
https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/message/soutez-o-balicek-produktu-znacky-mivol-z7iky0/

Moc pěkné ilustrační video - jak si předáváme náladu a energii.
Proto když nám někdo řekne "starej se o sebe", tak je to ta nejlepší rada vlastně 🙂 https://www.facebook.com/serhii.satsiuk/videos/...

Borelióza u 4 letého dítěte v pozdnim stadiu

Znění článku

Náš synek má bohužel takto zničené zdraví díky zanedbání péče jeho pediatra.

Má bolesti kloubů,při každé návštěvě u lékaře mu odebírají krev. Už je poloviční,hrozně zhubl,nemůže do školky protože každou nemoc kterou na něj v těchto chladných měsících někdo prskne tak snáší  hur protože se mu stále vracejí horečky 38-39... Já nemůžu nastoupit nikam do práce a on do školky. Místo toho shanime nějaké odborníky a všechny možné alternativy jak ho z toho co nejvíce dostat.

Lékaři:Jeden to způsobil, druhý na to nasadil ATB na 3 týdny a tím to hasne,třetí odbornice se boji vstupovat do léčby druhému takže jen přitakává a já jim všem jen lezu do prdele aby se aspoň snažili k tomu dítěti trošku chovat a nějak pomohli takže kupujeme kytky a dárky ale je to úplně jedno. Asi by byli radši za flašku tvrdyho. Já se z toho snažím dostat všemi možnými ritualy a meditacemi ale asi z toho taky skončím na tvrdým..

Takže jak to začalo:
V polovině dubna chytl můj 4lety syn klíště na varlatkach,doma jsem mu ho vyndala a jela k Dr na kontrolu,s klíštětem na pohotovost na test. Dr mě pochválil a poslal domu,na pohotovosti se mi vysmáli a že to nedělají. Pak jsme se šli očkovat proti encefalitidě to má 2 opakování,mezitím se v místě přisátí udělal flek ale neměl bílej střed,to už jsem byla u dr.po třetí řekl že to borelióza není,při každé návštěvě jsem mu říkala že se bojím že ji má a jestli by mu nevzal radši odběr že malej je na to pripravenej!!!! Řekl ze to je jen kožní reakce a dal nám na to mastičku... 😣to byl květen,pak si začal malej stěžovat na to že ho bolí kolínko ale protože dřív skákal z výšek tak jsem to přisuzovala tomu a nevěnovala tomu takovou váhu.. od poloviny července 2021 začal mít všechny příznaky, aktivně,nepřetržitě samé horečky 38-39,kašel, rýma, chřipka,krk...a to koleno... Člověk nestačí koukat řešíte krk,pak rýmu,pak kašel k tomu horečky a neuvědomíte si že to může být něco vážnějšího ale když byl dobrý ani ne týden a začalo mu to znova a měl horečky skoro 3tydny tak už jsem volala dr.to byla naše 4-5navsteva od klíštěte a tady to začíná : U DR.: Předem jsem volala a vše popsala sestře. Ještě jsme byli na covid testu než jsme jeli k Dr. V ordinaci.
Z ničeho nic Dr chtěl aby otevřel pusu a malej nechtěl tak naběhla sestra a začala mu házet s hlavou a nadávat mu jak je nedisciplinovanej,nevychovanej,že neumí poslouchat,nakonec jsem se s ním domluvila já a spolupracoval... Pak mu brala krev z prstu (poprvé v životě)nic jen na něj rvala ať drží tu ruku pořádně nebo že ho píchne znova a bude ho to bolet...jsou mu 4!!! Plakal a ona i dr.nam nadávali jakej je hroznej a že chce vidět jak půjde do školky .. když jsem se zeptala jestli testují tu krev na tu boreliózu tak na mě koukali jako z jara a ptali se"on měl naký klíště"? Byla jsem tam 4x a pokaždý měla kluka připravený ho na odběr krve ale pokaždý nás dr.poslal domu s tím že to určitě není. Já že "měl", oni a "kdy "a sestra říká Dr." To tady ani nebyla ".... Řekla jsem jim že byla ale už jsem z nich byla zoufalá,slzy jsem měla na krajíčku,i tak mi dr.sdelil že to borelióza není a za týden že má jít do školky.... Celou cestu domů jsem brečela,bylo mi ho strašně líto. Věděla jsem že by se ta sestra měla chovat líp k tak malým dětem a nevěděla jsem si rady s tím co mám dělat. Naštěstí měl můj muž opravené auto pro dětského lékaře vedle ve městě a tak jsme mu to rovnou všechno řekli a on nám řekl okamžitě přijeďte ráno na odběr to budete mít pravdu to je určitě borelióza.... Od té doby,mému malému broučkovi berou pri každé návštěvě krev..po 1.priserne zkušenosti musela jsem se dát dohromady nejdřív já abych mohla dávat sílu celé rodině a abych zvládla být pozitivní což mě stálo 4500,- a stále na tom musím pracovat,očistné rituály,meditace.Syn má potvrzenou boreliózu a má ji v pozdním stádiu...

Je to nejhorší v tom,že tak malé dítě nepozná že se mu to zhoršuje a nedokáže to popsat svým blízkým. Takže si hraje a zvykne si na bolest a my to poznáme až podle horečky na kterou by nám dr.dali akorát tak ATB na chvilku... Což na chvíli pomůže ale nic neřeší a spíš do budoucna škodí.... Ta borelie se těm ATB umí schovat a přizpůsobit... Existuje na to dračí dráp neboli DMSO což ji najde a zničí je to něco co proniká až do kostí ale nevím jestli to můžu dávat tak malému dítěti.. intuice mi rádi že jo že to nebude horší než ATB. Ted hledáme nějakou kliniku kde nám poradí po všech směrech. A probiotika i homeopatika v akutních stavech jsou samozřejmostí.

Krásnou neděli,mám prosbu. Dědeček když tady ještě byl, mi dělal ořechové oplatky. Mám od babičky, cca recept, ale nestihla jsem to s ni vyzkoušet a už to bylo takové útržkové. U postupu nějak tápu, tak třeba tady je někdo, kdo zná a umí a poradí prosím 🙏
Děda byl profi cukrář, tak to je asi ve velkém množství.

70dkg cukr krystal, 70dkg másla, 70dkg mletý cukr, 2vejce, 70dkg ořechů, 3dcl mléka.
Bylo to takové “táhlé” děda to dělal na plotýnce, takže asi upálit cukr? Přidat vajíčka - tam jen žloutek..kdy a proč? Netuším ? Pak ořechy a mleko a ten poslední cukr?

Na internetu je vše se salkem, ale ráda bych to původní od dědy.
Moc děkuji za pomoc 🙈

Kočárek Thule Shine - novinka roku 2022

Milé maminky

představuji vám nový kočárek Thule Shine, který je novinkou pro rok 2022 od značky Thule.

Společnost Thule na nedávném německém veletrhu Kind+Jugend uvedla novinky ze své produktové řady a jednou z nich je nový model prémiového, kompaktního a městského kočárku Thule Shine. Rozšíří tak sestavu kočárků, které podporují aktivní životní styl rodinám s dětmi, a ke které patří například i ikonické kočárky Thule Glide 2 a Thule Urban Glide 2.

null

Foto zdroj

Ahoj už asi hodinu hledám na netu takové dětské mini knížky, byl to ten tvrdý karton a bylo jich třeba 5 ve větší krabičce. Ty jednotlivé byly malostrankove a jedna třeba jen zaměřena na tvary, další na barvy... Chtěla bych je pod stromek ale nemůžu najít a ani když se ptám po obchodech ☹️ poradí někdo prosím? 🙂

Jestli mě netrefí tento týden, tak už nikdy. Ve čtvrtek skočila neteř na JIP - zápal plic, do toho já měla utz s tím, že mimi málo přibývá na obvodu břicha, důvod zatím neznámý, kontrola za 3 týdny a pak se uvidí, v pátek mi psali ze školy, dcera má pozitivní spolužačku, takže má karanténu. Dnes mi volá teta, že má babi horečku a nemůže dýchat, nikdo jiný nebral telefon, ona nemá řidičák, takže jsem tam jela já a měla celou dobu respirátor, babička byla na tom zle, tak jsem ji zavolala sanitku, diagnóza zápal plic, tak a teď se můžu modlit, aby byl respirátor dostatečně účinný a já ho nedostala taky. 🤦‍♀️

Holky vy které jste byli na embryotransferu a vyšel vam😀 měli jste nějaké pobolivani v podbřišku?

Máte nějaké rady na co si dát pozor když chceme pronajímat byt? Co si budeme... zákony snad stojí spíš za nájemníkem a je jedno, že vám třeba neplatí. Prý je i těžké problémového nájemníka prostě vystěhovat🤷

Už ho máme doma❤️.
A Davídě je úžasný opatrovník❤️❤️.

Testování doplňku stravy v těhotenství - SUPERFOLIN 2

Ahojte ženy, jmenuji se Martina a je mi 26 let. Doma už jednoho syna mám, ten má 3,5 roku, takže už je to, samozřejmě, velký kluk. 🙂  Momentálně jsem ale ve 31. týdnu těhotenství, a proto jsem měla zájem o testování tohoto doplňku stravy pro těhotné.

Před pár lety jsem přišla o druhé miminko a už tenkrát mi můj gynekolog doporučil tyhle „vitaminy", akorát balení pro Plánování těhotenství, taktéž od značky Superfolin. Takže už nějaké zkušenosti mám. 

V prvním těhotenství jsem věděla jen o jiné, konkurenční, značce, a proto jsem měla zájem vyzkoušet tyhle. Velice mě zaujalo, že se od ty od Superfolin dají brát i po porodu, při kojení. 

Balení obsahuje 60 tablet + 60 kapslí. Doporučované denní dávkování je vždy 1 kapsle a 1 tabletka. Klasicky zapít vodou. Dobře se polykají, to beru jako velké plus. Po užití jsem nepociťovala nikdy žádné zažívací problémy, ani jakékoliv jiné. Jediné mínus pro mě bylo to, že jsem potom v ústech cítila ještě i pár hodin po spolknutí rybí chuť, to přisuzuji, samozřejmě, kapsličce s rybím olejem.

Folát přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství.
Vitamín C přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
Niacin přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
Vitamín E přispívá k ochranně buněk před oxidativním stresem.
Kyselina pantothenová přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
Vitamín B6 přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.
Vitamín B2 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
Jód přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
Biotin přispívá k normální psychické činnosti.
Vitamín D3 přispívá k udržení normálního stavu kostí.
Vitamín B12 se podílí na procesu dělení buněk.
Kyselina dokosahexaenová (DHA) přispívá k udržení normálního stavu zraku a přispívá k normální činnosti mozku. 

Děkuji za možnost vyzkoušení a teď mi zbývá už jen se nadále těšit na miminko 🙂.

Ahoj holky, prosím o radu dceři 2,5 roku se udělaly červené fleky na dlaních, které jsou horké a v noci ji hodně svědí. Nikde jinde je nemá, nevíte co by to mohlo být? Děkuji

Superfolin 2 - moře vitamínů pro těhotné i kojící

Ráda bych se s vámi podělila o svou recenzi, doufám, nejen pro mě, užitečného testování přípravku pro těhotné od druhého trimestru s přesahem do třetího trimestru těhotenství a dále i kojící, Superfolin 2 Chytré miminko. Když jsem byla vybrána, velmi mě zpráva ohledně testování potěšila. Těhotná nejsem poprvé a se suplementy před, během a po těhotenství mám nemalé zkušenosti. Právě proto, že jsem zkoušela již několik vitaminových doplňků různých značek, mohu snad poměrně s nadhledem posoudit, jak se mi zrovna se Superfolin 2 trávilo těch několik týdnů od začátku testování v aktuálním čase. 🙂 A příhodně se mnou vycestoval i za hranice.☀️🏖🕶

Znáte Superfolin 2 Chytré miminko?

Jedná se o doplněk stravy, kdy jeho složení reflektuje nejmodernější znalosti ohledně správného vývoje plodu během těhotenství a díky vysokému obsahu folátů překonává současné standardy běžné na českém trhu. Superfolin 2 získal např. Mezinárodní ocenění za inovaci, a také bych vyzdvihla, že se jedná o český výrobek. 🇨🇿😊

Obsahuje mimo jiné:

Quatrefolic® - folát 4. generace, první v Evropě s touto nejmodernější formulací, je tak Superfolin2 skvělý i pro slabé metabolizéry klasické kyseliny listové a má vysoký obsah DHA.

DHA (kyselina dokosahexaenová) - vysoký obsah pomáhá nahradit případný nedostatek mořských ryb ve stravě a odpovídá 3 rybím pokrmům týdně. Pomáhá k normálnímu vývoji mozku plodu a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Aby byl účinek příznivý, je třeba zařadit denní příjem 200mg DHA navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých (tj. 250mg DHA a EPA).

Dárek pro kamarádky.. 💪🤩
Je nás pár kamarádek, co se vždy v období🌲🎀 adventu sejdeme a dáváme si darecky. Žádné veledary.. Blbustky jen tak pro radost kolem 250-300,-.
Máte to někdo stejně? Nemáte tip na něco pěknýho? Hrníčky, trička, svíčky.. pečený čaj..to už máme za sebou . 🤷😅

avatar
mikolisek
Zpráva byla změněna    16. říj 2021    

Další kvíz je tu! 🎉
Povedlo se mi komentáře skrýt, takže to tentokrát bude lepší. 😊
Pište své tipy. 👇
Večer opět zveřejním správnou odpověď i s vysvětlením.

Pokud by se chtěl někdo další zapojit s námi a být označen, stačí napsat. 🌹

@thalia, @medvide30, @ekulka, @hygi, @rosie18, @merope, @petrasik, @medvedbrtnik, @barunka1985, @sudylichozrout, @pipi_puncocha, @zuzk_a, @anecak, @hanve, @renat115, @madbetka, @fejfarka, @domi21, @klarina_f, @malenka3, @ivybee, @plksv, @andelka, @konidana, @red.miky, @kelerub, @zdenina22, @barunka1985, @dvacka20, @j83, @janedv, @safec, @zuzkasim, @evaviki, @klokanka31, @maminakarol

avatar
mikolisek
Zpráva byla změněna    15. říj 2021    

Tak tady máte odpověď. 😊
Většina tipovala správně!

Pokračování zítra! 😍

@thalia, @medvide30, @ekulka, @hygi, @rosie18, @merope, @petrasik, @medvedbrtnik, @barunka1985, @sudylichozrout, @pipi_puncocha, @zuzk_a, @anecak, @hanve, @renat115, @madbetka, @fejfarka, @domi21, @klarina_f, @malenka3, @ivybee, @plksv, @andelka, @konidana, @red.miky, @kelerub, @zdenina22, @barunka1985, @dvacka20, @j83, @janedv, @safec, @zuzkasim

dětská kuchyňka

Dětská kuchyňka a jejich výběr. IKEA, Lidl, Kidkraft nebo Woody?

Krásný den, milé Koníkovky,
s blížícími se Vánoci každá z nás přemýšlí o tom, jaký dárek udělá našim dětem tu největší radost. Právě dětské kuchyňky mívají často pod stromečkem úspěch u malých i větších kuchařek i kuchtíků, ale jak z velké nabídky vybrat tu nejlepší a nejvhodnější pro vás? Na to se podíváme v dnešním článku.

Zdroj fotky

Co zvážit při výběru kuchyňky?

  • Materiál, tj. dřevěná kuchyňka, nebo plastová kuchyňka? Dřevěná dětská kuchyňka slibuje větší bytelnost, odolnost a popřípadě také lepší možnost opravy - což je u dětí často rozhodující hledisko.
  • Použití, tj. vnitřní, nebo venkovní? Venkovní kuchyňka pro děti může být třeba i s tekoucí vodou, oblíbená je i dětská kuchyňka vyrobená z palet, nebo třeba venkovní dětská kuchyňka Lidl EXIT... V tomto článku se ale podrobněji podíváme na kuchyňky do interiéru, které volíme pod stromeček častěji.
  • Rozměry - pokoje i dětí. Celková výška i výška pracovní desky se u jednotlivých kuchyněk velmi liší.
  • Vybavení a úložné prostory.
  • Světelné a zvukové efekty ano/ne.
  • Cenu a design.

Podle těchto kritérií jsem sestavila i mé následující tipy:

Malé kuchyňky:

1. IKEA SPISIG dětská kuchyňka

aneb můj tip na multifunkční hračku do malých prostor
Tato kuchyňka IKEA se vyjímá svou variabilitou, možností využití také jako restaurace či divadla. Přes své menší rozměry nabízí kuchyňka i dostatek úložných prostor. Měla jsem možnost se s touto kuchyňkou seznámit, příjemně mě překvapila její stabilita. Celkově je to dobře vymyšlená a multifunkčně využitelná hračka i do malého prostoru, cenově navíc vychází tato dětská kuchyňka levně.

avatar
denikzaslouzilemamy
Zpráva byla změněna    15. říj 2021    

VITAMÍNOVÝ SIRUP🥳
.
Podzimní rýma a kašel se nevyhnula ani nám a předpokládám, že pokud máte děti školkou nebo školou povinné, ani Vám.
Ve škole u holek chybí půlka tříd, takže už třetím týdnem se u nás střídáme s rýmou a kašlem🥴
A to znamená jediné. Nastal čas na náš sirup, který dávám holkám buď po lžičkách nebo z něj udělám čaj.
Pro menší děti doporučuji opatrně se zázvorem😉
🪄A JAK NA NĚJ?
Množství na 3-4 porce
🍊1/2 pomeranče a celý 🍋citron nakrájejte na co nejtenčí plátky
🌱Kousek zázvoru nastrouhejte
🐝2 lžíce medu

Všechno promíchejte a dejte do ledničky alespoň na dvě hodiny.
Do hrnku dejte lžíci směsi a zalejte horkou vodou. Nechte chvíli louhovat a po té můžete přecedit přes sítko🙂
Směs vydrží v lednici 3-4 dny.

Napište mi, jestli i vy oblíbený recept při podzimních nemocech🤍
NAJDETE MĚ I NA INSTAGRAMU:
@mama_sro

avatar
apacheeeAMBASADORKA
15. říj 2021    

Na eshopu #dm už najdete nabídku adventních kalendářů pro rok 2021 😍 Letos můžete vybírat z těchto kousků:

🎁 bio čajový adventní kalendář od dmBio
🎁 adventní kalendář dmBio
🎁 adventní kalendář Trend IT UP
🎁 adventní kalendář Magic is in the air od značky Balea
🎁 adventní kalendář Balea MEN
🎁 adventní kalendář Krásné Vánoce od alverde NATURKOSMETIK
🎁 adventní kalendář pro psy Dein Bestes
🎁 bio adventní kalendář vegan od dmBio
🎁 adventní kalendář s dražé od dmBio
🎁 adventní kalendář Paradies

A nabízí se 2 otázky😂
Jaký se vám líbí nejvíc? A chcete si o adventní kalendáře zasoutěžit? 😍

https://www.dm.cz/search?query=adventní kalendá...

Dům pro Julii spustil neformální poradnu pro rodiče a pečující o nemocné děti. Pokud víte o někom, kdo má těžce nemocné dítko nebo o dítě přišel a potřebuje si o tom s někým popovídat, odkažte jej na poradnu: https://www.dumprojulii.com/poradna

Jsou věci, které nezměníme. Jsou věci, které dokážeme zvládnout jen spolu.

Maminky prosím o radu.
Koupila jsem si velkou svíčku, ale je obalená ochranným igelitem, či co to je. No a já nevím jestli to mám oddělat, nebo je to tam proti stíkání vosku. No aby mě to třeba nechytlo, nebo nesmrdělo po igelitu.
Děkuji za radu

avatar
oliver11
Zpráva byla změněna    14. říj 2021    

Tak první zásek u rekonstrukce!🙄😠
Truhlář, který nám měl za dva týdny udělat kuchyň na míru si včera uřízl tři prsty! V Nemocnici mu navíc zjistili covid+, takže všichni jeho zaměstnanci na testy a všichni covid+…! Prosím pěkně, nevíte o šikovném truhláři co je schopný nám ji udělat do měsíce? Frýdek Místek, Ostrava a okolí. Moc děkuji ❤️

Máte 2 000 Kč a chcete fusak do kočárku? Pouvažujte nad Cottonmoose, Zopa, Pinkie anebo Petite&Mars.

Milé koníkovky,

zima se již pomalu hlásí o slovo, proto se spolu pojďme podívat na fusaky, které jsou nejen stylové a teplé, ale hlavně nestojí půlku rodičáku. 🙂

Výběr toho správného zimního fusaku není vůbec snadný, díky širokému výběru, který dnešní trh nabízí, proto jsem vybrala pár tipů, s jejichž koupí určitě nešlápnete vedle.

Foto zdroj

Moje hlavní kritéria pro výběr fusaku:

Strana