Velká jarní soutěž s VILEDOU!

Pohodlně se usaďte do velkého křesla či gauče a nalaďte se na relax. Nadechněte se a zapomeňte na svět okolo. Popadněte rozečtenou knížku, pusťte si oblíbený film a užívejte si to. Nebo si jen hrajte s dětmi, kreslete, stavte lego nebo puzzle.
Poslední dny se nám všem obrátil svět vzhůru nohama, pojďme na to chvíli nemyslet a zpříjemnit si ten "nucený" pobyt doma. Zasoutěžíme si o tři výhry od firmy Vileda.
Jaro, je tady jaro. Tráva se konečně zelená, má sytou barvu. Na louce ožívají všichni obyvatelé, menší i větší a derou se na zemský povrch, chytit první sluneční paprsky. Jezírko s rybkami už je také slyšet, ozývá se z něj veselé šplouchání. Za plotem zahrady se také všechno probouzí. Stromy se česají a krášlí, napínajíc větve, připravené s novými pupeny ukázat světu, kdo že je v lese nejhezčí. Jaro je pro všechny nová příležitost, nový začátek. Dny už nejsou tak temné a nebudíme se do tmavých spárů noci. Každý den je o něco delší a noc slábne čím dál víc. Probouzí nás světlo a teplo, svěží jarní vánek. Všichni cítí změnu, nový elán a spoustu energie.

Spousta z nás má jaro spojené s jarním úklidem, tříděním, sázením květin, úklidu zahrady..... Nesmíme ale zapomenout na jarní detox našeho organismu, protože i ten je moc důležitý.
A proto se ptám. Provádíte detoxikaci organismu? Jak ji provádíte? Mátě nějaké speciální činnosti, které provádíte na jaře, aby tělo nebylo po dlouhé zimě unavené? Působí na vás jarní únava? Dodržujete půst?

Pro účast je potřeba splnit dvě podmínky:
- dát lajk k tomuto článku
- odpovědět pod tento článek na soutěžní otázku (budu moc ráda i za recept, fotku nebo cokoliv jiného, co souvisí s vaším jarním detoxem)
Zapojit se můžete od dnešního dne do čtvrtka 26.3.2020 (do půlnoci). Poté Emička vylosuje tři výherce.
O co budeme soutěžit?
1. místo - ULTRAMAT TURBO XL
2. místo - WINDOMATIC (vysavač na okna)
3. místo - hadřík ACTIFIBRE a balení houbiček PUR ACTIVE (střední velikost)

Krásný den vám přeje Iva, Emička a #vileda
Doporučujeme
Nedelam detox , snazime se zit nejak zdrave po cely rok. Tak neni ani potreba.
Detox neprovádím, ale vařím ze sezónních surovin, které si pěstujeme na zahrádce a sbíráme v přírodě a tak se na jaře náš jídelníček přirozeně mění a odlehčuje .
Snažíme se po celý rok žít zdravě, tudíž žádný detox nepotřebujeme. Děláme si ale ten digitální a co nejvíce času trávíme v přírodě🌞
Já se snažím ted o detox ale většinou moc dlouho nevydržím,jinak se snažím zdravě stravovat,tak aspon tak.
Já detox nedělám, ale co třeba dodržují je vlažná voda s citronem ráno na lačno 😊 ale o detoxu uvažuji už dlouho,ale nějak mi to nevychází páč každý měsíc v roce máme nějakou oslavu,kde bych to asi na 100% porušila 😁😁
Detox jako takový nedělám, pusty mi nesvedci, takže se snažím jíst správně pořád ..
Po pravdě, nějaký detox bych potřebovala, ale nějak mi k tomu chybí vůle. Tak se alespoň snažím jíst víc zeleniny a ovoce a omezit sladké. V tuhle chvíli to ale moc nejde. 😣
Detox nedelame, ale co k jaru urcite patri je cerstvy medvedi cesnek a caj z kopriv a energie ze slunicka.☀️
Detox neprovádím, snažím se o sebe pečovat po celý rok. 😊 Každopádně sluneční paprsky mě vždycky moc nabíjí. 😊
Detox žádný nedodržují,jen se snažím jíst začátkem jara víc zeleného,takže saláty jedou u nás ve velkém😁
Detox ne ( letos by to ani neslo) ale dnazime se jist pestre cely rok
Žádný speciální detoxikační rituál nemám, ale na jaře využíváme maximálně jarní bylinky na čaje i vaření - kopřivy, podběl, medvědí česnek, máta, meduňka.
detox žádný nedodržuji, snažíme se jíst hodně zeleniny a piju kazdý den vlažnou vodu s citronem hned ráno.
Jarní slunce mi dodává chuť na zeleninu, kterou po celou zimu postrádám. V zimě mám raději ovoce. Takže žádný detox ale víc a ve větším množství konzumujeme zeleninu. Už se těším, až si vytáhnu vlastnoručně vypěstované salátky ze skleníku.
Detoxrm bych ti asi nenazývala, ale každý den vodu s citrónem. A hodně ovoce a zeleniny. Pár dní v měsíci mi tělo zahlásí,že třeba masa už bylo hodně,tak jedu pár dní odlehčená jídla. Jen třeba ovo-zek šťávy atd,to samé s pečivem,někdy je toho prostě až až.
Jinak co doufám,že přijde brzy, po skončení doby koronavirove,že si udělám zasloužený detox v me hlavě. Mám pocit,že budu mít brzy přetlak z těch všech špatných zpráv a z toho,že nevíme kdy tomu všemu bude konec. Tesim se,až si jako rodina vyjedeme nekam na víkend na hory do přírody. Panelák a karanténa v Praze se moc neslučuje s dobrou jarní náladou. 🍀
S příchodem jara mám mnohem větší chuť na zeleninu. A různé ovoce. Takže i když to není úplně detox. Tělu to prospívá mnohem víc. Za detox považuji spíše mnohem častější procházky, delší pobyty venku. Protože detox jako takový za mě dělají zdravé orgány ve zdravém těle. A to je pro mě nejdůležitější..
Detox,jako takovy nedelam.Ale podvedome si vzdy s prichodem jara telo zacne rikat o vetsi prisun zeleniny a ovoce.Co mi ale vzdy chutna,tak to jsou caje z jarnich bylinek.Ted aktualne zacinaji uz listecky z jahodniku a letos chci zkusit i caj z fialky-nasla jsem informaci,ze je dobra na kasel a respiracni obtize😊
Přiznám, že já na takové detoxy a podobně nejsem. Ale jarní únavu zaháním zahradničením na našem malém balkoně. Teď o víkendu mám v plánu zasadit do květináčů hrášek a doufám, že brzo budu moct zasadit i rajčata a papriky 🙂
Žádný detox nedělám,ani jsem nad tím nikdy nepremyslela (mozna to trosku omrknu,kdyz je ted tolik casu ☺😊). Jinak jarní únavou opravdu netrpim,spíš naopak ... jaro mě vždy po zimě tak nějak samo nastartuje 🌺. Za to na mě každoročně těžce dopadá podzimní únava 😂,ale o tom zase jindy ....
Detox nedělám ani nic podobného,mi prostě stačí,že začne být tepleji,svítí více sluníčko,prodlužuje se den a vše se začne zelenat a rozkvétat,to mne hodně nabíjí
Detox neprovádim.Hodně dělám vymačkané ovoce a piji zelený čaj🦋
Detox nedodržuji, ale snažím se jíst hodně zeleniny a ovoce 🙂
Ja zadny detox nedelam, pro me je jaro a nasledujici teplejsi a teple mesice utrpeni od zacatku. Bpohuzel na rozdil od vetsinove populace nesnasim slunicko, unavuje a vycerpava me. Takze jakmile zacne svitit slunicko, tak kdybych nemela Kac bylezu ven jen brzy rano a nebo pozdeji vecer, kdyz zajde... Ja miluju totiz zimni teploty, tmu a plyskanice.... Ale kvuli dceri a samozrejme za normlanich okolnosti beznemu pracovnimu zivotu fungovat musim normlane... Ale kdyz si mohu vybrat, slunecnym dnum se vyhybam a ven chodim kdyz je zatazeno nebo prsi a kdyz uz tak chodim do hustsich lesu, kam slunicko tolik nepronika
Detox neprovádíme🤗na jaře vysadíme na zahrádku co jde. Ředkvičky, kedlubny, rajčata, papriky, bylinky a spoustu dalšího za jarního sluníčka 👍to je ten první detox a druhý provádíme, když to začneme sklízet
Detox neprovádíme... Snažím se jíst já i má rodina vyváženě... Jen mám teda takový letitý zvyk... Každé ráno v piju na lačno sklenici vody s citronem...
Ani já žádný detox těla nedělám. Snažím se jíst lehce celý rok, i když se to někdy moc nedaří. Na jaře začínáme trávit vetsi část dne venku, potom když už máme plody ze zahrádky, tak se snažím vařit hodně z nich. I když není nad to brzy ráno ještě v pyzamu vyběhnout ven a hned ze záhonu jíst jahody.
Žádný detox po zimě neprovádím, snažím se celý rok jíst hodně ovoce a trávit čas na čerstvém vzduchu v přírodě 😊
Detox nedělám. Snažíme se jíst zdravě celý rok 🙂
Detox nedělám. Jarní únavu zaháníme procházkami v lese.
Jarni detox asi jedine čaj z kopriv. Jinak se snažím jist pestrou stravu a chodit na čerstvý vzduch - nejraději do lesa.
Já tedy žádný detox nedodržuji, takže recept nepřidám, ale mám moc ráda mátový čaj a piju ho celoročně. Letos jsem si od sonentor koupila jarní sypaný čajík a je moc fajn.
Každý rok se na takový jarní detox chystám, e ještě mi to ani jednou nevyšlo. Nicméně s jarním počasím začínám mít chuť dělat věci trošku svěžejší, takže i jídlo, pití,domacnost, všechno tak nějak odlehčuji ☀️🌼
Detox nedelam, pravidelne ale kazde rano piju sklenici vody s citronem 🍋 na lacno. Toto drzim vlastne v prubehu celeho roku. Clovek se nastartuje a navic do sebe dostane nejaky vitamin c 🙂
Detox nedělám. Ale jak začnou rašit kopřivy, tak si z nich dělám čaj.
Detox nedělám , a chodíme často ven sluníčko nám dá energii a tím zaháníme jarní únavu
Pro mě byl skvělý detox Ugo očista (3 dny jen na šťávách), letos se nezúčastním, protože kojím. Ale určitě doporučuju. 😊
Detox jako takový nedělám, ale vylézt na zahradu když svítí sluníčko a slyším zpívat ptáky to je pro mě takovej Detox na duši 😊
Začala jsem pít pravidelně detoxikační čaje,ale zatím žádně účinky nevidím. Jinak se snažím jíst hodně ovoce a zeleniny. Sauna je pro mě je nejlepší relax a očista.😅
Detoxikaci neprovadim, ani pust nedodrzuji. Abych nabrala silu, tak chodim co nejdriv do lesa, po loukach, polnich cestach a jen posloucham prirodu. Pridavam vic zeleniny do jidelnicku a na skodu neni ani pridat semtam nakou tu koprivu do caje nebo sekany a sedmikrasky na chleba 😉
Detox jsem nikdy nedržela. Ale od té doby, co chodím s malou na plavání, tak se těším do sauny.. i na tu studenou sprchu 😀
Popravdě detox nedělám, ale kvůli delší nemoci jsem musela dost změnit stravování, takže jsem vyřadila cukry, omezila bílou mouku a kávu. Peču chleba z žitného kvásku, dělám svoje pickles, bílé jogurty a sýr, čaje a teď mám radost z prvních bylinek na zahrádce.
Detox nedržíme, ale snažím se alespoň do všeho kam to je dávat medvědí česnek, ať trochu toho jara do sebe dostaneme 🤦
vyloženě detox jako takový doma neděláme, ale na jaře vždy vyrážíme do lesa na medvědí česnek a uděláme si zásoby do mražáku ať máme i v průběhu roku zdravý špenátek 🙂 jinak mám na jaře ráda i čaj z čerstvých kopřiv a procházky do přírody - i tam člověk načerpá hodně energie, letos jsme o to sice ochuzení, ale naštěstí máme u domu zahrádku, kde začíná všechno nakvétat a vonět 🙂
Jíme v průběhu roku hodně ovoce, zeleniny - detox pak není tolika potřeba. 🙂
Detox nedodržuji, ale snažím se jíst víc ovoce a zeleniny, i když o to se snažím celý rok
Detox jako takový asi ne ale pravidelně v předjaří zavádím pravidelné pití bylinkových čajů hlavně meduňky a heřmánku. V období nachlazení tj jaro podzim hoooodne heřmánku s medem 😂 jinak u nás se jí spousta ovozel po celý rok. A správný pohyb nesmí chybět 👍👍
Detox letos pořád odkládám a odkládám,ale už potrebuji shodit kila po porodu,které se mě drží jako klíště a detox je na to ideální. Jenže přišlo zavření doma a detox se oddaluje na neurčito....😁
Detox jsem nikdy nezkousela. Pritel momentalne zkousi drceny ostropestrec mariansky tak cekam co to s nim udela 🤣
Detox nedodržuji, snažím se stravovat zdravě po celý rok. A jarní únavu také nepociťuju, naopak slunce a zeleň, to mě nabíjí-nesnáším zimu🙂
Detox jako takový nedělám , ale je pravda , že na jaře zacinam jíst více ovoce 😊
Detox jsem nikdy nezkoušela, ale třeba se tu inspiruju a zkusím 🙂
Lehký detox si dávám, přestanu s kávou a ráno si dám mladý ječmen a k večeři jen lehké polévky
Detox obvykle dělám z kopřiv nejlépe smoothie nebo čaje. Piji také Ajurvédský detoxikační čaj. Půst někdy dodržuji bez masa od masopustu do Velkého pátku. Momentálně beru přírodní prášky na odčervení a piji kopřivy, které už rostou. Jinak žijeme zdravě v souladu s přírodou celý rok.
Detox nedodržuji. Snažíme se jíst zdrave, jak jen to je možné po celý rok. Ale zásoby zeleniny ze zahrádky docházejí, už se těšíme na novou sezónu a čerstvou zeleninu a ovoce ze zahradky... Snad se nám opět něco povede vypěstovat i na balkoně, zbytek u rodičů na zahradě...
Detox žádný nedodržuji, ráno piji vodu s citrónem a večer zelený čaj.Během dne hodně zeleniny a ovoce.
Letos snad po 15 letech. Od ledna jsem začala jíst zdravě pravidelně a piju čaj otylka. Každých 10 dní navštevuji výživovou poradkyni. Mám v plánu pokračovat a hlavně chci vydržet. ❤
detox nedělám. jarní únavu cítím. jím ovoce, víc odpočívám. pracuji ted 6 dní v týdnu.
detox nedělám,unavená jsem,jím zeleninu.
Detoxikaci neprovadim nijak. Nejak na to nemam trpelivost. Navic letos kojim, tak se snazim hodne jist a pit, abych neprisla o mliko 😉
Pro mě je důležitá postní doba - snažím se méně mlsat, víc se hýbat, číst...
Detox jako takový nedělám. Už ale minimálně rok piju ráno na lačno vlažnou vodu s citrónem. To mě zaručeně pročistí 😃
Ja se teprv na jarni detox chystam. Jako vegetarianka mam ciste streva cely rok a krev si planuji vycistit salaty a dobrotami s kopriv.
Detox nedělám, ale snažím se být co nejvíc venku. Jako celý rok, ale jaro mám nejraději.
Detox žádný nemám 😊 spíš naopak začínám narozeninovou pečící sezónu 😊 začínám v březnu a končím v prosinci 😊
O té doby, co máme dítě, nemám jarní únavu. Mám celoroční únavu😀 Ale snažíme se být venku, hodně piju (..nealko) a těším se na první poživatelné rostlinstvo na zahradě.
Detox nedělám, myslím si, že člověk by se měl stravovat vyváženě po cely rok a ne jen na jaře 🙂 čerstvý vzduch, sluníčko, procházky👍😍
Nijak jaro na svém stravování nepociťují, nic neměním. 😁
My si maximálně dáváme koprivovy čaj. 😁😁.. Většinou s příchodem jara se snažím vařit lehčí jídla, ale to je spíš každoročním shazovanim kg do plavek.. 😁😁😁
Jarní detox dodržuji již cca 15 let vždy 14 dnů, již jsme si na to nějak zvykla i se těším. Těch 14 dnů nejím maso, krom ryb a žádne sladkosti. Télo si za 14 dnů tak nějak zvykne a pak mi to ani nechybí...
Detox nedělám, nikdy jsem nedělala. Ale po přečtení všech příspěvků jsem si vzala aspoň jablko🙂
Já piji vodu s citronem a pak čaje, nebo nějakou tinkturu. Nejčastěji piji kopřivový čaj, nebo pampeliškový, jím sedmikrásky. Děláme si rýmovníkový sirup místo používání cukru a syn mi pomáhá.
Náš "jarní zvyk" je vyrazit do lesa na medvědí česnek, ten pak konzumujeme jak syrový, tak pak využíváme třeba do polévek z mrazáku až do konce zimy. A samozřejmě sebou bereme našeho "hlídače" 🙂
Detox taky neděláme, jen pokud je hezky, trávíme co nejvíce času venku a snažíme se "nachytat" první déčko ze sluníčka, teď hlavně na zahradě.
Já mám takový detox poslední dobou pořád..hodně piju, jim hodně ovoce a zeleniny a hlavně trávím hodně času venku, teď hlavně v lese.
Já na jaře piji kopřivovy čaj s čerstvých kopřiv, dělám si smoothie kde se snažím zapojit zelené potraviny a řepu a celkově se snažím stravě odlehčit. Zkoušela jsem i chlorelu 👍
Detox nedělám, ale manžel teď začal držet půst vždy při úplňku, tak se odhodlavam, ze se k němu přidám.
Detox nedělám. Užíváme si teď jarního počasí a vzduchu v lese, daleko od lidi...takový malý psychický detox.
Momentálně sama sebe nedetoxikuji, kojím a jsem toho názoru, že v tuto dobu bych s ničím blbnout neměla, abych neošidila sebe a malou 🙂 čas na detoxikaci a půst bude jindy. 🙂
Jsem hrozne neukaznena,takze ja a detox nejdou dohromady,ale obcas se snazim a vydrzim jeden den na ovocnych stavach.Vetsinou jednou za 30 dni.Nevim,jestli je to uplne k necemu,ale vzdycky mam pak pocit,ze sem takova nadlehcena🤣
Jednou jsem zkoušela jarní detox a popravdě mi to nedělalo vůbec dobře. Takže to už neprovozuji a snažím se jíst zdravě po celý rok.
Popravdě jsem detox ještě žádný nezkoušela, ale vždy mě zajímalo jestli je to účinné a k něčemu dobré 😁
Nejlepším detoxem je nepřejídat se a zařadit více zeleniny. Pak není půst ani nic jiného potřeba 🙂
kopřivový čaj, ovoce a zelenina
Za mlada jsem držela úplňkovou dietu. Není to zrovna jarní detox, ale je to detox, kdykoliv je úplněk. Znamená to celý den nejíst a pít jen vodu. Vždy jsem se po tom cítila hodně dobře. Od té doby, co mám děti, jsem to znovu nezkoušela. Už bych asi nevydržela být celý den bez jídla, když pořád něco kuchtím pro děti.
Já se snažím vynechat sladké a víc pít.
Detox neprovádím, snažím se jíst zdravě, nepřejídat se, více pohybu na čerstvém vzduchu. Hlavně pít hodně vody a jíst dostatek zeleniny a ovoce. Pokud toto dodržuji, cítím se vždy hned lépe. Důležitý je i spánek, minimálně 7 hod denně.
Detox nedělám, můj Detox je sluníčko a víc času venku
Osobně žádný detox nedělám. Snažím se žít zdravé po cely rok včetně cvičení. I když mam den volna a necvicim, tak se aspoň protahuji a snažím se relaxovat😊🌷
Mým detoxem je jarní úklid po zimě,zbavuji se všeho nepotřebného a vše vysmejčím do posledního zrnka prachu a špíny🙂,takže by se mi něco z těchto výher určitě hodilo😉
Ta jarní detox považuji úklid zimních věci a taky užívání si sluníčka a vzduchu venku. V zimě chodíme ven tak na 1-2h na jaře jsme venku i 5h denně pokud teda počasí (letos i omezení vycházení) dovolí 🙂 co se týče jídla se snažím jist pořád stejně, nějaké velké změny nebo snad půst mi nevyhovují
Ja osobně provádím takový spíše celoroční detox.. Jednou jsem si u bylinkarky koupila detoxikační čaj, který mi strašně zachutnal a začala jsem si ho kupovat pravidelně a pít 2x týdně. Bohužel a zároveň bohudík 😁 od prosince ho nemohu pít z důvodu těhotenství, alebhned jak budu moct zase se k němu s velkou chutí vrátím 🤤💋
Asi bych na všechny otázky odpověděla ne 🙂 Únavu pociťuju spíš na podzim a v jídle jsem strašný žravec, takže mě ty detoxy moc nebaví i když věřím, že by byl ku prospěchu. Nicméňe mám na jaře spíš psychický detox - miluju první jarní bylinky, takže takové procházky do přírody za svitu prvního jarního sluníčka a sbírání kytiček je můj detox 🙂
A můj recept na bylinkový čaj je: díl petrklíče, díl podbělu, díl plícníku, díl listu jahodníku, díl kopřivy. Takový první jarní čaj ideální nejen při nachlazení!
Těžko se mi přiznává. Detox nedělám, ale mám pocit, že by mi velice prospěl. Jen mi chybí vůle. Snažím se být alespoň hodně na čerstvém vzduchu a trochu zvýšit příjem tekutin, kdy mám také mezery. 😇
Každý rok jsem nějaký detox chtěla, ale nedokopala jsem se k tomu. Jen pár ovocných smoothie s kopřivou
Každé jaro si celý březen 2* týdne dělám detoxikační bylinkový nápoj z naší zahrádky. Natrhám sedmikrásky, kopřivy a potočnici. Rozmixuji s březovou vodou a popíjím celý den. Chuť je odporná, ale co by člověk pro zdraví neudělal
Ani ne.Pijeme bylinky.
mým jarním detoxem je hodně procházek, hodně být venku a tělo vytrénovat při úklidu 🙂
Pro mě je detox sluníčko. Dříve jsem se před ním schovávala, nosila všude sluneční brýle, ale nyní jsem na něj co nejvíce to jde. Jakmile děti vyzvednu na jaře ze školy a školky, nemíříme domů, ale rovnou na hřiště. Sednu si na lavičku, namířím obličej proti slunci a zavřu oči. Dětský smích, zpěv ptáků, vůně vlhké trávy, sluníčko ve tváři a ideálně ještě kafíčko v hrnečku v ruce - to je můj duševní detox! A i když si ho teď nemůžu dopřát, nevadí, zase to jednou půjde! 👍
Svůj jarní detox mám hodně spojený s možností pohybu venku - prostě se po té zimě "nadechnout" (což je teď tak trošku sen), ale až se zase maličko "oteplí", tak si tenhle detox dám při mytí oken 😀
Nejlepší detox podle me je hlavně odpocinek a pak i ten vnitrni kde si udelam k pití max tyden piju sasy vodu ( zazvor, citron, okurka a voda) vyborny, osvezujici a hlavne pomuze procistit organismus a také spalit nektere kalorie 🙂
Detox tento rok nedělám, jelikož stale kojim. Ale jinak na jaře piju čaje z kopřiv na pročištění a jinak jíme hodně ovoce a zeleniny. Také teď piju vodu se salátovou okurkou, citronem a meduňkou, je to osvěžující. A na jarní únavu mi pomáhá sluníčko, které bych teď potřebovala od rána do večera ☀️😁
Párkrát jsem zkusila 3 denní pust a ne jen na jaře. Je fajn, že se tělo pročistí, člověk se pak cítí jako vymeneny.
Jediné co děláme JEN na jaře je to, že pijeme vodu z břízy - navrtáme břízu a sbíráme mízu. Půst zkoušel manžel loni, vydržel den. Asi nám zatím chybí ta správná motivace 🤔
Detox provádím kopřivovým čajem a používám i různé přípravky ve formě vitamínů.
Detox nedělám, jíme celý rok zdravě a piji jen čistou vodu, neslazené čaje
Detox nedělám. Snažíme se jíst zdravěji a trochu pohybu k tomu. I když taky zhřeším.
Ahoj všem! Detox si dělám. Piju detoxikacni čaje a teď jsem si už několikrát objednala tři denní kúru smoothie šťáv-ovoce, zelenina. Snídaně. Svačinu. Oběd. Další svačina a večer. Celkem 5 šťáv na den a tři dny piješ toto. Za mě skvělé! Ano,můžu si to udělat doma sama, ale ráda podpořím myšlenku a koupím 💪
Detox jsem zatím nedodržovala. Ale začínám nad ním uvažovat, ale až po konci kojení.
Detox jsem zatím nikdy nedržela, ale komentáře jsou skvělou inspirací. Děkuji za super téma soutěže ♥️
Neprovadim vubec nic. Uz nekolik let v kuse jsem tehotna a kojim, tak se fyzicky detox ani nehodi. Ale az za par let (mozna) tehotna ani kojici nebudu, urcite nejaky provadet pravidelne zacnu 🙂
Detox neprovadim, pust nedodrzuju, ani ten uklid nedelam 😀 jsem ostuda. Ale na jaro se moc tesim, nebo tesila jsem se, ted je to ubijejici ☹
Jarní detox nepraktikuji, ale s jarní únavou zatočí slunečné dny, které zaručeně spraví náladu.
Jarní detox nedělám, nejvíce mi dobijí baterky jarní sluníčko a posezení na zahradě.
Detox nedělám, půst bych nevydržela 🙂 mě jaro samo o sobě nabíjí prodlužujícími se dny a sluníčkem. Jinak jsem už 9 let v kuse v režimu těhotná - kojící - těhotná- kojící - těhotná - kojící 😀 zrovna zítra to bude už 9 let co mi vyšel první pozitivní test...
Většinou se snažím pít nějaké detox čaje a upravit jídelníček(salátky atd.), ale obvykle to vydržím asi tak týden, než najedu do starých kolejí😀
Detox nedodržuji, snažíme se doma jíst celkově zdravé a kvalitní potraviny. Ale na jaro se vždy moc těším, že se začneme víc hýbat. Kolo, běhání, častější vylety 🙂
Detox nedělám kojim. Dřív jsem každé jaro jela kůru kopřivového čaje.
Nějaký extra detox, půst nedodržuji, nemám pevnou vůli, podle toho taky vypadám 😕, ale dávám si vždy na jaře kúru, že pijí zelený jíl, neni to nic moc chuťově, ale úžasné na pročištění střev.
Já detox moc neuznávam spíš se snažím jíst na jaře hodně zelených rostlin jako je špenát, hrášek, hodně děláme pažitkouve pomazánky někdy medvědí česnek .
Detox nedělám, ale třeba se tady inspuruji 😉
Pravidelny jarní detox nedělám, ale jednou jsem držela 28 dni podle Mačingove a musim říct, že je to zatím jediná dieta, která mi sedla, tak se do ní možná zase pustim, kdyz jsme doma🙂
Detox nedržím, protože kojím, avšak u staršího, který má tunu alergií, jsem držela zdravou stravu po celou dobu kojení, aby neměl ekzém, aby byl na tom lépe. Samozřejmě i teď jím zdravě, ale nemusím tak striktně dodržovat dietu s ohledem na alergeny. Nicméně jsem slyšela, že super detox je pití zeleneho ječmene, mám v plánu zkusit po ukončení kojení. Pak často lidé drží krokový detox, že vůbec nejí lepek a prý to krásné pročistí tělo. Jako kojící si detox ale dovolit nemůžu.
Jarní detox, jako takový nedržím ale když si vzpomu tak se snažím v den úplňku držet takový menší detox, vynechám kávu (asi největší oběť) piju vodu s citronem a zázvorem a jim jen zeleninu a seminka. Jednou jsem držela i 28 denní detox od Macingove ale to jsem málem omdlela, takže nikdy více i když do teď si některé její jídla z detoxu ráda vařím😊
Detox nedělám, ale jednou jsem dělala očistu krve, známá mi poradila ať si každý den naložím alespoň 20 kopřiv a denně vypiju 4 litry po dobu dvou týdnů, k tomu každý den 10 stonků pampelišek, ty jsou na očistu krve, kopřivy celkové pro organismus, nálev z kopřiv mi moc chutnal, pampelišky méně 😁😁 dělá se to na jaře a na podzim, a dodržovali to sennou babča i děda 👍
detox je blbost. Buď člověk žije přiměřeně pořád nebo ne. Pár dnů nebo týdnů v roce ho nezachrání
Nasadila jsem Spirulinu, lžičku nalačno oleje z Ostropestřce mariánského a piji kopřivový čaj. Vysadila jsem maso, snažím se jíst víc ovoce a zeleniny.
Detoxikaci organismu neprovádím. Ale možná by si to moje tělo zasloužilo 😊
Detox nedodržuji ale procházky miluji, dokáží mě pořádně nabudit po zimě 🙂
Já detox, co se očisty těla týče, nedodržuji. Myslím, že člověk by se ke svému tělu měl chovat tak, aby žádný detox nebyl potřeba.. Doplňkům stravy, které mají v názvu Detox nevěřím vůbec. Po depresivní zimě chytám novou energii z jarního sluníčka - to miluju! 🙂
My detox neprovadime, snazim se vařit zdravě 😊 hodně ovoce, zeleniny...pobyt venku..
Detox žádný nepodstupuji, nemám na to silnou vůli... Ale nepopírám, že by to moje tělo potřebovalo jako sůl. Možná vezmu tuhle soutěž jako motivaci a pokusím se najít detox, který by mi vyhovoval 😉
Detox nedělám, ale automaticky na jaře a v létě odlehcuju stravu.
Taky se řadím do skupiny bez detoxu, ale letos bych chtěla zkusit vyčíhnout jarní kopřivy.
Detox nevedeme, ale včera jsem si konečně umyla okna, vyprala peřiny a polštáře a dala sušit ven. To miluju, kdyz mi pak voní peřiny po jaru 🙂. Jinak teď baštíme hodně ovoce a zeleniny, ať jsme všichni zdraví.
Detox neprovadim. Snazime se jist po cely rok tak nejak "stridme"...
Kazdy den piju vlaznou vodu s citronem, je to takove nakopnuti na cely den💪 jiny detox nedodrzuji 😊
detox nedrzim, neverim v nej, detoxikaci provadeji jatra kazdy den 😄 Pust se drzet snazim, z náboženských duvodu. Na jare tyoicky zacinam set, upravuji zahradku a tak celkove vyhlizim prvni kytky.
Detox organizmu nedělám . Na jaře když jsou první kopřivy, tak si z nich udělám čaj s pampeliškovým sirupem. Jinak můj relax na jaře je to, že začnu zahraničit.
Detox organismu nedelame.Staci slunicko🌞,za okny pripravene vlastnorucne vypestovane sazenice rajcat a paprik do skleniku 🍅🌶a teseni se na zahradniceni,letos s nasi malou pomocnici 👨👩👧
Detox nedelam, na tohle opravdu nejsem. Proti jarni unave bojuju cajem s citronem a pohybem (letos teda vede rotoped u otevreneho okna).
Mám ráda zelený čaj, hodně zeleniny a ovoce, ale ne jako jarní detox, celoročně 🙂
Detox nedelam, ale na jare mam ritual kavy na verandě ☕ teplo, slunicko,kava... To potrebuju ☺
Detox nedělám, snažím se více chodit ven, užívat si teplých dnů a sluníčka 🌞
Patřím k těm, co detox nedělají. Možná tak detox od čokolády-mám pocit, že v zimě jí sním více, než na jaře😂 To sbírám energii z prvních paprsků slunce.
Na detox nemám pevnou vůli.😢 Jednou jedinkrát jsem zkusila držet uplnkovy pust a celý den pít jen vodu. No skončila jsem asi ve 2 odpoledne. 😀
Detox nedelam, i kdyz verim, ze je to dobra vec a obcasny pust urcite take neuskodi.. jen se k tomu dokopat je tezke😒
Nevím jestli tomu mám říkat detox, ale používám medvědí česnek, pažitku do pomazánek apod. Ale manžel si dělá elixír:
250 ml. slivovice
lžička tymiánu, šalvěje, rozmarýnu, hřebíčku, pýru a řapík lékařský. Vše uzavřít do sklenice 2x denně protřepat. Za 14 dní scedit a pouze 1 lžičku denně.
Detox nedělám.. I když, na jaře začínám dělat na zahrádce a to pro mě vlastně je, příjemný detox, ale těla 😃
Nejlepší jarní detox je vidět, když konečně cítím ve vzduchu jaro. Z plných plic se nadechnout vzduchu, který je vlahý a je příjemně cítit po vlhké čertvé hlíně. Slunce konečně hřeje, raší pupeny na stromech a vzduchem poletuje hmyz. To je tak strašně příjemné, že to ani slvy nejde popsat.🌷
Jíme hodně ovoce a zeleniny a chodíme na zahradu nabírat sílu na sluníčko a jarní únavu zaháním na záhonku🙂
Čistící čaj piju dle potřeby po celý rok. Na jaře každý rok piju měsíc čaj z čerstvých kopřiv. A 1x týdně ostropestřec.
Detox těla nedělám. Když začíná jaro, tak se snažím být více venku a čerpat energii ze sluníčka 🙂
Detox žádný nedělám... jaro je detox sám o sobě po zimě 😊
Žádný detox neprovádím, ale o nějakém půstu popřemýšlím 😆.
Neprovadim ale denne piju vodu s citronem na lacno a vecer necpu se pecivem a je mi fajn tak porad 😉
Detox nedělám, ale ráda bych něco vyzkoušela 😉tak tady mám alespoň fajn inspiraci děkuji 👍
Detox nedělám, na jarní únavu netrpím, ale na jaře jím víc zeleniny, když je čerstvá, tak je na ni i víc chuť.
Osobně detox nepraktikuji. Snažím se v rámci možností stravovat zdravě (ale zahresim si i někdy víc, že chci😁) a sportuju.
Ja zkousim kazde jaro neco noveho, letos jsem poprve ochutnala mlady jecmen, jen se smicha prasek a rostlinne mleko, no jelikoz je to s nakupy tak, jak je, davam do normalniho polotucneho kravskeho, chutna to kupodivu dobre. A jinak jelikoz nekourim, nepiju a nejim nejake velke prasarny, na nejaky velky detox to nevidim 😅
Jarní etox asi jedině čaj z kopřiv. Snažím se jíst pestrou stravu a chodit na čerstvý vzduch - nejraději do přírody.
Březen a duben, 1den v týdnu pouze ovocné a zeleninové šťávy .. čaje..vodu s citronem.. celé dva měsíce více zeleniny, ovoce a snížit energetický příjem .. jíst co nejvíc přírodě, pestré jídlo, vařím v páře bez soli jen bylinky.. klíčky, saláty s mungo..bez pečiva, atd..na nás má blahodárný efekt..bez jarni únavy, plní elánu a energie..😉👍
Detox nedělám, nevím zda bych to vydržela, snažím se přes celý rok jíst zdravě, hlavně dodávat tělu dostatek vitamínů a minerálů. Mám doma bylinkový čas určený na detox, ale zatím jsem ho nevyzkoušela. Známá říkala, at se pak neleknu až mě vylezou pupínky na obličeji při tom jak se tělo čistí 🙂
Ahoj já jsem detox dělala než jsem se stala maminkou vždy podle fáze Měsíce jenom takový lehoučký že se jí přes den jen ovoce či zelenina a pije se trvá to pouze jeden den ale myslím že Tome tělo uvítalo nyní detox nedodržuji ale na jaře přichází samozřejmě chuť jíst více čerstvého ovoce a zeleniny Každý den piju Rooibos a zelený čaj a také bylinky kopřiva kontryhel heřmánek meduňka mňam
Já detox žádný neudrzuji. Možná jen jakmile je tepleji, mam více chuť na vitamíny, juice. Některé mi přijdou dost drastické. Např pít jen nějaký nápoj tři dny. Možná proto se do toho nijak nezenu. Čau a piju bylinkové. Momentálně jsem se snažila spíše rozběhnout tělo po prvním porodu abychom mohli mít druhé miminko.
Já sama detox nedělám, i když jak se to vezme, teď se snažíme získávat co nejvíce vitamínu C a odstavnujeme nejrůznější ovoce, takže vlastně to takový detox je.
Jinak moje tchyně na jaře vždy pije čaj z mladých kopriv, což ji vždy pomuze na ekzem, na který trpí. Hrst čerstvých omytych kopriv svari ve vodě, nechá půl hodky louhovat a potom popiji.
My se vždycky v druhé půlce zimy snažíme hlavne posilovat imunitu, tělu už pomalu dochází síly a sluníčka je ještě málo. Dvojčatům dávám hodně ovoce a zeleniny a pro nás připravuji fermentovanou zeleninu. Nejraději máme korejský salát kimchi, většinou ho dělám podle receptu pana cuketky. Je to síla, ale nedám na něj dopustit 🙂
Já musím říct, že si my osvědčil 14 denní pití šťávy ze řapíkatého celeru, ráno na lačno půl hodiny před jídlem, akorát pracná příprava, pokud odšťavním nebo rozmixuji, musím přecedit, abych získala čistou šťávu a né dužinu - dřeň. Podařilo se mi zhubout a nastartovat metabolismus, akorát jsem pak následující měsíc otěhotněla. 😀
Já teda žádný takový jarní detox neprovádím, ale několikrát jsem už něco vyzkoušet chtěla, tak se tu třeba inspiruji☺️
půst rozhodně nedržím..naopak, dopávám si, abych se cítila fit a hlavně co nejvíce času věnuji procházkám s kočárkem v lese🙂 čím více jsem unavená, tím déle trávím času s dcerkou venku...nabíjíme se navzájem🙂 a nejoblíbenější recept? ten nejjednodušší..přirozenost surovin a jednoduchost přípravy🙂 očištuji se rozesmíváním své devítiměsíční dcerky🙂
Detox nedržím.Myslím že jím zdravě takže ho nepotřebuju. Vlastě pro mně je sluníčko takový detox. Půst taky nedržím protože ho nevydržím 😉
Detox žádný nedělám, ale jak vysvitne jarní sluníčko, tak se snažím být co nejvíc venku na čerstvém vzduchu. Nejlíp tam, kde zrovna posekli trávu, protože tu vůni miluju 😍 letos to s kočárkem půjde samo!
Detox jsem ještě nezkoušela ale ráda bych . Můj jarní "detox" je úklid celého baráku komplet. Vyházet zbytečné věci a být hodně v přírodě! Milujeme les,tak tam často chodíme 😊.
Detox nedržím, ale snažím se vždy na jaře zaměřit se na příjem tekutin. Dost vody a bylinkové čaje. ;)
Detox nedržíme. Na jaře jíme více bylinek, nakličujeme mungo výhonky, řeřichu apod.😉👍 Trávíme více času na čerstvém vzduchu a energii čerpáme i ze sluníčka. Imunitu podporujeme i otužováním a saunováním 😉 🙂
Detox nedělám, pro mě je detox vyrazit kamkoli, nejlépe bez dětí, nejlépe se pobavit s kamarády... Ale i dovolená s dětma je pro mě velký detox. Stravujeme se pořád stejně, hodně zeleniny, ovoce... Já se dokonce za poslední pár let naučila pít i čistou vodu... 😁.
Občas si dělám smoothie, jim více zeleniny a piju kopřivový čaj, ten je prý na detox nejlepší, říká můj děda 😄🙂
Ja zadny jarni ani jiny detox nedrzela a drzet nebudu. Nevidim v tom smysl. Navic mam bezmlecnou dietu, takze byt uz jen na ovoci a zelenine bych neprezila. 😁
Jarní detox pro mas znamená byt více venku ! Více chození přírody a přísun jarního vzduchu .. Očisty, půsty neděláme .. Ovoce, vitaminy, minerály se snažím sobě a rodině dávat celoročně 🙂 Jediný detox dostává domácnost :D A to třeba okna a ze střešní okna to je teda něco !
Dobrý den, detox na jaře nedělám,ale celý rok se snažíme jít zeleninu a ovoce. V zimě klíčíme různé rostlinky a hrajeme si s dětmi na "králíky" 🙂 Teď když je jaro, chodím na naši zahrádku a s dětmi trháme jarní kytičky do salátu. nejraději mají fialky a sedmikrásky.
Tak je toho více. Třeba držím 7 dní za sebou, abych pojedla červenou řepu. Detox čaje, loni jsem si koupila i odčervovací tabletky s probiotiky a Detox šumivé tablety na očištění těla a jater. Chtěla jsem mi hlavně před plánovaným těhotenstvím tělo co nejvíce fit nejen tedy kvůli jaru. Hodně jsem sportovala a snažila se jíst zdravě. Jsem na rizikovem těhotenství, tak jsem ráda že jsem pro sebe mohla něco udělat alespoň před těhotenstvím. Jinak stále baštíme lžičku medu denně.
Nejlepší detox je krásně uklizený být, kde je vše svěží a čisté. To se nejlépe uvolním, uklidním mysl a cítím se božsky. 🙂 a pak ticho.
Detox jako takový nedržíme, ale za detox jako takový považuji uklizený čistý a voňavý byt, který mě dokáže kolikrát uspokojit na duši víc, než cokoliv jiného. 😍
Cíleně jsem se nikdy "nedetoxikovala", ale díky letošní, pro všechny náročnému jaru, jsem šla do sebe. Koupila jsem si kvalitní zelený čaj od renomované firmy. Zelený čaj mi nikdy nechutnal, ale tento mi chutí "učaroval" a já taková kafařka (!!!) během dne ho vypiju celou konvici! Průběžně si zajóguji a ač bych tomu nikdy nevěřila, cítím se výborně a káva mi pro chuť stačí jedna denně! Takže u zeleného čaje určitě zůstanu...
Zadny detox nedorzuji, ale vzdycky na jare pridam vice zeleniny a ovoce do sveho jidelnicku. Myslim, ze nejlepsi je cely rok jist vyvazene a zdrave, hodne zeleniny, ovoce a lustenin. A telu bude dobre ☺️
detox nijak zvlášť nedodržuji, snažím se celý rok
Tento rok jsem začala pít mizu z břízy, která krásně procistuje a zacla jsem sbírat ptačinec, bourku a medvědi česnek. Pridávám je snad všude a nedokážu pochopit jak jsem bez toho mohla fungovat. Teď jsem lehčí závislák😀
Taky detox nedodržuji a asi jsem to nikdy nezkoušela. Nicméně jsem od ledna na LC a jsem až překvapená jaké pozitivní výsledky to má. Takže to beru jako detox těla :D místo příloh zelenina, žádné sladké a hodně vody. Cítím se skvěle a nejsem vůbec unavená.
Detox mě láká ale vždy výměknu🤫 Ale vždy víc najedu na zelené🐄. Snad se někdy dokopu k Detoxu🏋️
Snažím se žít i jíst zdravě, tak zatím není detox potřeba ... a snad ani nikdy nebude 🙂 Občas se tak v průběhu života jen proleji mezi pivkem také nějakým doplnkovým detoxovým nápojem...
S přibývajícím věkem se u mě jarní únava projevuje už každoročně. Projevuje se tak, že se stále cítím nevyspalá a více unavená. Proto zvyšuju v tomto období přísun vitamínů ze stravy a sáhnu i po přípravcích z lékárny. Kromě toho si při svých každodenních procházkách trhám již rostoucí mladé kopřivy a připravuju si z nich čaj
detox nedělám
Detox to asi není, ale každý den hrníček zeleného čaje, ovoce a zeleninu, plus aspoň trochu pohybu
Také detox nedělám, stačí mi jarní sluníčko a příroda
Detox ne, jen více zařadím bylinky- medvědi česnek, pažitka a jiné 🙂a také sluníčko a práce na zahradě
Detox ani půst nedodržujeme 🙂
Ja detix jako takovy nedělam, ale každy rok na jaře si z mladych kopřiv a hluchavek dělam čaj a z kopřiv špenát... Miluju praci na zahradě ikdyž ji teď mame zakazanou :(
Detox u nas taky zadny nedrzime.. Proste jen vic ovoce, zeleniny a prochazky..
Sportuji celý rok, stravu si taky hlídám, ale neomezují se, na jaře piju bylinkové čaje, miluji mladou kopřivu. A jako detox akorát ostropestřec.
Žádný detox nedělám, stačí mi, že je víc sluníčka a trávíme víc času venku, to mě po zimě hezky nastartuje. A už se hrozně těším, až se ve skleníku urodí první listy salátu a ředkvičky.
Detox zadny nedrzim. Jediny co, nasbiram na zahrade mlady koprivy a delam si caj. Spis se snazime chodit co nejvic ven a uzivat si slunicka, pokud je
Po dobu mnoha let jsem vždy na jaře popíjela různé bylinné čaje k pročištění organismu.
Za poslední roky je již nevyhledavám. Prim u mě hraje pestrá strava po celý rok. Vyhýbám se slazeným syceným nápojům a alkoholu, tudíž se necítím být "nafouklá".
detox žadny na jare nedrzim, od jara jsme porad venku a zeleninu se snazim jist po cely rok 🙂
detox nedělám, snažím se jíst zdravě celý rok a některé ovoce a zeleninu si pěstujeme vlastní na zahradě
Detox žádný nedržím.Jim vše,myslím že v přiměřeném množství je zdravé vše.
Detox nedelame. Snazime se jist co nejvice ovoce a zeleniny. Uplne nejvic se tesim na domaci zeleninu i ovoce. Jinak milujeme letni dny kdy nam staci melouny, hodne melounu 🙈 takze by se to dalo brat jako melounovy detox 🤗👍
Uplne detox nedělám, ale na jare si každé ráno davam na lačno rozmixovany řapíkatý celer, který taky čistí tělo a mám víc energie. Recept jsem okoukala od muzikálové herečky Misi Tomešove.
Mě detoxikuje jaro samotné. To probouzení přírody mě úplně nabíjí. Před pár dny jsem jen tak ráno dobu koukala z okna a poslouchala zpěv ptáků, nejlepší detox!
Detox nejak exta nedelam...pripadne uzivam chlorellu nekolik mesicu...snazime se jist zdrave a peste
Žádný detox nedělám. Snažím se o svoje tělo pečovat celoročně. Miluji jaro není zima ani teplo. Čerstvý vzduch sluníčko nic není více 🌞🌸.
Zadny detox nedelam. Snazim se jist celoročně dost ovoce a zeleniny, delam smothie. Letos bych chtela poprve zkusit koprivovou nádivku, ktera je pry strasne zdrava. Miluju jaro a ocima vzdycky taham kyticky ze zeme, jen aby se priblizily teplejsi a delsi dny. Nemam rada zimu a tak je jaro jak vypusteni na svobodu z dlouhé a temne zimy. 😍 Jarem zacina ta krasnejsi cast roku kdy vsechno kvete, puci, rodi se mladatka a probouzi se vsechno k zivotu. I leto a podzim jsou krasna obdobi. Ale jaro ma, asi kouzlo hlavne v tom, ze prichazi po te tme a zime a nedostatku slunicka a pobytu na zahradce atd.
Detox nedelam. Snazim se o sebe starat cely rok 😇🌷💐🌸
Ano, jaro miluji, jsem narozená na jaře a jarem se probouzím. Detox si dělám pouze s kopřivovým čajem. Jinak ale dělám velkou čistku v domě, vyhazují nepotřebné věci, uklízím, sázíme květiny a zase květiny. Takže doufám, že bude zase brzy teplo a karanténu strávíme na zahradě. Letos mě čeká kulaté výročí a je to pro mě výzva, začínám detox nejen těla ale i mysli...
Pročítám, jak jsou všichni uvědomělí a žijou zdravě celý rok 😀 Budiž jim to přáno. Co se jarního detoxu týče, já bych si i očistnej půst dala, ale s dvěma nenažrancema za zadkem to úplně nejde, nemám vůli cucat vodu s citrónem, když ládujou knedlovepřo 😀 Sem tam využiju Zaječickou hořkou na vyčištění trubek a toť asi vše.
PS. doufám, že nevyhraju ten bazmek na vokna, páč bych je musela mejt 😀
Detox neděláme, ale jakmile začnou růst kopřivy, tak z nich vaříme čaj.
My už začali. Každé jaro z těch úplně prvních mladých kopřiv vaříme litry čaje. 🙂 Jinak ale nic zvláštního neprovádíme. Letošní jaro bude trochu "zdravější" protože holky nebudou moct chodit na jedličku tak nebudou doma tři batohy sladkýho :D
Detox je pro me jaro samo o sobe, mam pocit, zes tim teplym sluncem ze me odchazi vse negativni. Na vetsi detox chybi vule. Ten caj z kopriv ale vyzkousim az nejake najdu. A fajn ocista je i jarni uklid, nejak mi to uklidni mozek 😁
Detox nedělám, půsty taky ne. Trpím na nízký tlak, točí se mi hlava. Jediné co, tak jim lehčí jídla, tělo si o to říká a mozek asi taky, ten už šílí z plavkové sezóny a z odložení zimního kabátu. 😂.
Detox nedržím ale od ledna jsem začala jíst více ovoce a zeleniny. Když jsem ještě chodila do práce tak jsme si na jaře vždycky 14 dní vařili čaj z kopřiv. Jediné co jsem vyzkoušela letos prvně ochutnat šťávu z břízy.
Detox nedodržuji, ale je pravda, že na jaře přidávám více zeleniny a ovoce než v zimě.
Detox si dělám tak 1-3 x ročně a to detoxikačními čaji , nápoji , jídlem a náplastmi . Týden . 🙂
Detox nedodržují žádný, snažím se vést celou rodinu k zdravému životnímu stylu, na jaře se snažíme více pohybovat venku na sluníčku.
Detox nedržím, snažím se jíst po celý rok lehce a zdravě a zařazovat sezónní potraviny. Děti ani manžel by jistě detox ani neuvítali, mají pořád hlad😃
Jarní detox obvykle spojuji s náboženským půstem (bez masa, bez alkoholu, omezit sladkosti). Ono to po těch vánočních svátcích přijde vhod. Bohužel letos (s ohledem na okolnosti nuceného pobytu doma s detmi) musim přiznat že půst vzal za své, sklence vína a kousek čokolády až děti usnou zachraňuje moje nervy...
Detox nedělám, procházky s dětmi, zdravý jídelníček 😀
Detox nepraktikuji, snažíme se žít zdravě po celý rok, i když - ruku na srdce - ne vždy se to podaří 😉 Ale na jaře vždy popíjíme kopřivový čaj a zobeme na zahrádce vykvetlé sedmikrásky. Ve skleníku už se zelená hlávkový salát a vykukuje ředkvička, na kterou se moc těšíme. A tím začíná zeleninová sezóna, vitamíny přímo ze zahrady, které nás vždycky po zimě pořádně nakopnou
Žádný detox neprovadim, jen mi přijde, že mám po zimě tendenci o sebe víc pečovat, častěji se holim😆, dělám peeling, masky na vlasy apod.
Navíc se začíná pracovat na zahradě a to je pro mě po zimě největší očista duše 🤗
Fotku nemám, detox jako takový nemám, ale na jaře piju kopřivu, odšťavňujeme celer a zobeme mladý ječmen .🙂
Nedělám a nedodržuji nic a jarní únava se mě nějak netýká 🙂
detox si dám občas,pokud se to tak dá nazvat, ideálně zahájit den smoothiem s ovocem, trochou bílého jogurtu a vločkami, k obědu rybka a zeleninka, k večeři nějaké dobré grilované maso, hodně vody a neslazeného čaje během dne...a vynechat alkohol, kávu
S přicházejícím jarem žádné speciální změny životosprávy neprovádíme. Snažíme se o zařazování zdravých potravin, vitaminů, dostatku tekutin po celý rok. Také je důležitý pohyb, nejlépe na čerstvém vzduchu. Ne vždy se ale vše daří ideálně 🙂
Většinou jsem těhotná a nebo kojim 😀 . Takže půst ani detox nijak nedodrzuju.
Spíš celkove behem celého roku se řídím dle mého těla, jeho potřeb.
Miluju sluneční paprsky, kdyz slunce začíná hřát, nabijí me to pozitivní energii a elánem, je to prostě super. 👌
detox nikdy nedržím. Tělo se samo s příchodem jara jinak nastaví a jím víc zdravě a pestřeji. Takže u nás jedou ve velkém saláty, ovoce a zelenina a celkově lehčí jídla. Trávíme taky daleko víc času venku a nasáváme energii ze sluníčka. ❤
Jakože detox bych fakt potřebovala. Ale jako jde tyto dny přežít bez čokolády/brambůrek/vína? 🤔😂😂😂
Nic přehnaného, takže na jaře jíme čerstvé ovoce a zeleninu jen tak, v salátech a smoothies, trávíme co nejvíce času venku na sluníčku 🙂
Já osobně nejradši na jaře chodím po zahradě a ujídám všechno, co je jedlé. Rodině to přišlo vtipné, tak jsem před pár lety dostala Květinovou kuchařku, kde je plno krásných receptů z kytiček a bylinek 🌷
Základní smoothie je jednoduché, stačí sklenička vody, ve které rozmixuji velikou hrst salátu nebo špenátu, případně i bylinek. Pak přidám 2-3 zralé banány nebo libovolně doplním o 1 další druh ovoce. Důkladně vše rozmixovat a ihned pít. 🍹
Na jaře nedám dopustit na medvědí česnek. Máme v lese jedno takový oblíbený místečko, kterému syn říká "česnekový pole"
Věřím, že očistný účinky má hlavně ta procházka do přírody, to je úplnej balzám na duši 🙂
Detox jsem nikdy nedělala. Tak jsem zvědavá na tipy tady 🙂
Detox jako takový neprovádím. Jako Detox na mě působí sluníčko, probouzejici se příroda, miluju kytičky. Miluju, když se zvyšuje venku teplota, můžu si sednout s kafíčkem ven. Přijde mi, že i rodina, i přátelé mají tak nějak lepší náladu, víc energie. A tohle všechno je pro mě doslova Detox. Tedy myšleno za běžných okolností. Letos to je holt trochu omezené, ale to se nedá nic dělat. Držte se všichni 🍀🍀🍀
Detox nedělám klasický, ale "technologický. Dávám si půst od mobilu, sociálních sítí, snažím se dívat se pouze na maily a důležité věci, no modrého konika se nezříkam, kvůli těhotenství a věcem kolem toho... 🐣🐥⚘🍀
Jakmile je venku více slunce, snažím se být co nejvíc venku, jím hodně zeleniny a ovoce (taky vám v zimě tolik nejede?) a miluji bylinkové čaje a smoothie, mňam! Už abychom mohli bez omezení ven. A taky nejsem tolik na mobilu, to taky pomáhá na hodně věcí 😁😅
Ja jaro miluju. Jarni unavu neprozivam, strasne me nabiji ta krasna priroda, ten vzduch. Letos mam problem. To unava mozna prijde, z okna mi to nestaci. Uvidime 😁. Ale snazim se obecne na jare vyuzit vseho, co nam priroda nabizi.
Samozřejmostí je životní styl... jídlo plné ovoce a zeleniny během celého roku.. ALE!!!!!!!!! Detoxikace nebo nazvala bych raději očištění jsme zavedli i v naší rodině. První dva roky jsem nadšencem byla jenom já, ale potom i můj manžel nadšeně chtěl také udělat něco pro své tělo. Naše očista je krátká.. protože trvá pouze 7 dnů...ale vždy cítíme, jak naše tělo ožilo.. jak je lehčí, "zdravější", je prostě jiné.. a děkuje nám! Jídelníček v tomto období je úplně jednoduchý, protože se skládá pouze z ovoce a zeleniny. Ať už si představíte jenom jablko, banán, mrkev nebo štávu, salát, polévku.. je to na Vaši fantazii.. celý týden po pravdě je hodně náročný..protože je potřeba to vymyslet.. nelze pouze hodit jablko na snídani, svačinu, oběd, večeři.. ale je potřeba tomu dát trochu nádech, jiný rozměr. Oblíbenou surovinou se stává vždy řepa.. ta je totiž zásaditá a je výbornou prevenci proti rakovině, posiluje imunitu, je zdrojem řady vitamínů. před dvěma rokama jsem se naučila dělat salát z řepy.. a musím podoknout že v jednoduchosti je krása...
Štáva: červená řepa+mrkev+jablko
Salát: 1 červená řepa, 2 mrkve, 1 černá ředkev, malá cibule, čerstvý křen (kousek), med, olivový olej, citronová šťáva, sůl, pepř, bylinky
Zeleninu nastrouháme najemno, cibuli nakrájíme nadrobno, přidáme olej, med a citronovou šťávu. Osolíme, opepříme a podle chuti doplním bylinkami. Vyzkoušejte 🙂
Detox nedodržuji. Jen se snažím vařit více ze zeleniny (letos se nám to ale moc nevede) a nevařit smažená tučná jídla, omezit příjem cukru a celkově trávit více času venku. Taky se snažím víc smát a tím vyhrávám nad jarní únavou! 🙂
Žádný speciální detox nedodržuji. Spíš začínám víc jist ovoce a zeleninu. Ale letos jedu na antibioticich, sirupech na kašel a kapkách na rýmu. Uvidím, jak budu pročištěna 😂
Toto je můj jarní detox.Jsem v 30tt a mám cukrovku a vysoký tlak,takže můj detox spočívá v počítání sacharidů,žádné sladkosti ani dobrůtky,mastné a smažené a že mam chutě jak hrom..😂Jen samá zeleninka a masíčko,k pití voda a žádná Kolča a hranolky z Mekáče😂 trošku nedobrovolné,ale co bychom pro ty naše lásky malé neudělali❤
Detox vůbec nedodržuju, stejně jako žádné půsty ani diety. To na mě není. 😁
Já jsem zatím žádný detox neabsolvovala, ale klidně se dám inspirovat. Snažím se být hodně venku na zahrádce, pokud to jde a čerpat energii ze sluníčka. Je fakt, že si moc na bylinkové čaje nepotrpím, takže mě bylinkový detox ani neláká. 😁
Žiadny detox nerobím 😬 raz som skúšala a už po pár dňoch som priveľmi schudla, tak som musela prestať. Odvtedy sa už radšej ani nesnažím 😅
Detox dodržujem 😊 snažím sa raz mesačne pít celý den len vodu/zelený caj/ vodu s citronom.. Inak detoxy ako drinky si nerobim Lebo do smootie pouzijem např viac ovocia ako by som zjedla len tak.. Tak su to pře mna navyse cukry.. Čisto zeleninové smoothie dám v 5minutovom krcy takže radsej nie 😂.. Inak u nás na SK(ked sa to dá brát ako detox) dodržujem od prvej popolcovej stredy až do velikonoc piatky bez masa.. Viem že v ČR to zvykom moc není 😊
Ahoj, no můj detox není čiste jen na jar... Dělám to pravidelne (každý měsíc). Dělám si nápoje z ovoce zeleniny... Špenát pchám už i do koláču 🙂 Jinak tchyně je bylinkarka a jej na miešané bylinky sú top... Netuším čo tam vše má na miešané...
Jinak celoročne bereme vitamíny ako je tekuté železo... I z toho je Mega energie... Recepty rada pošlu do správy ak by bol záujem... No všetko mám z internetu.
Detox přímo nedodržuji, ale jim pravidelně ovoce, zeleninu. Dělám si ovocné a zeleninové šťávy. A hlavně se snažím jist co nejvíce zdravě.
Jarní detox nedodržujeme. Tak nějak se po celý rok snažíme jako detox pít vodu s citronem a děti mají rádi ovocné smoothie. Mezi úplně nejoblíbenější patří jahody,banan a mléko. Občas přidáme ještě borůvky,meruňky...prostě co se naskytne.
No drzim popelecnu středu, velky patek pust a letos nepiju alkohol a kávu jen v nedeli. Jinak nic extra jinak není.
Nevím, jestli je to detox, ale začínám jíst víc zeleniny a omezuji maso. Taky se těším na sezónní ovoce. Ráda bych omezila kafe, ale vzhledem k tomu, ze pořád v noci co dvě hodiny kojím, neumím si bez něj ráno představit.
Detox mívám docela často. Teď třeba předevčírem, migréna jak blázen a celodenní zvracení.. Ještě dneska jsem jak v mrákotách. To je vždycky detox😅 jinak u nás ještě jaro není, foto před pár dny. A líbil by se mi ten vysavač na okna 😅 mám jich 13 a pořád to mytí odkládám..
Dřív jsem se pokoušela o detox( 21 dni prisne veganska strava, pit teplou vodu s jablecnym octem na lacno ). Teď kojim a celou dobu drzim nemlecnou dietu a vic letos zkouset nebudu. Jedine si obcas uvarim koprivovy caj s citronem, to nam doporucovala i PA.
Nějaký extrémní jarní detox nedělám,ale určitě mi jaro dodává větší chuť na zeleninu a společně s pohybem je to to nej....i když to je jen procházka do lesa s dětmi....dnes jsme tam potkali takovou krásnou žabku
Zadny detox neprovádím, i kdyz nejake eoky zpet jsem neco zkoušela. Odkyseleni atd. Pred deuhym těhotenstvím jsem dkat zhubla na jare v programu 21 dní pro zivot - premyslim nad tim i ted, asi do toho půjdu. Jinak zadny půst nedezime. Prijde mi, ze na jare jsem vice unavena, ale jak pribyva slunicka, roste i energie. Snad to bude i letos
Zdravím všechny 😀 Letos jsem se těšila, že provedeme v práci s kolegyněmi detox hromadně a nějak nám to nevyšlo... Každopádně se chystám na očistu pomocí čerstvých kopřiv. Údajně stačí zalít pár lístků horkou vodou a vypít. Také se chystám, že bych kopřivy použila jako vlasový zábal. Snad mi vlasy nezezelenají! Kdy jindy než teď lze dělat nějaké experimenty ohledně vzhledu? 😁 Také by bylo dobré vysadit na nějaký čas alkohol kvůli očistě jater - vzhledem k tomu, že mám doma školáka a školkačku, k tomu home office a do toho provizorní bydlení kvůli rekonstrukci, tento bod letos RÁDA vynechám 🤣🤣 Zdravím všechny v této nelehké době a věřím, že vše se brzy v dobré obrátí 👍 Hanča
Tak neni to detox jako takovy, ale kazde rano piju vlaznou vodu s citronem a trochou skorice+ na jare pridavam caj z cerstvych kopriv, jinak celorocne popijim zeleny caj.
Detox nedělám, snažím se celý rok žít "zdravě", kupovat kvalitní místní potraviny. Na jaře využívám zahrádku a pěstuji si vlastní potraviny, k vaření použiji bylinky které nám dává příroda- např.kopřivu, sedmikrásku, medvědí česnek, pažitkou...
Já jsem se začátkem jara dostala chuť na salát a tak jsem včera za pomoci dětí připravila tento. Stačí jen hlávka salátu, kvalitní šunka, pár vajíček natvrdo a zálivka (bílý jogurt, pár kapek citronu, olivový olej, česnek - klidně medvědí a sůl). Do večera byl spapaný 🥗
Detox nedělám, není potřeba 🙂
Detox neprovádím,manzel jednou zacas si dá Detox v podobě koprivoveho caje
Já o detoxu přemýšlím každý rok, ale vždy mi do toho něco vleze 😁 letos kojim, takze zase nic 😁po zime mi dela dobre vic slunicka, stravu tak nejak resim cely rok
Detox neprovozuju, ale ziju zdrave cely rok.
Já detox jako takový nedělám, ale snažím se jíst méně, hlavně omezit sladkosti a pár kilo vždycky na jaře zhubnout. 🙂
Já držím půst, piju bylinné čaje, postupně přidám zeleninové šťávy a polévky a pak najedu na běžnou zdravou stravu, během posledních měsíců jsem v jídle dost hřešila a chci to napravit.
Dřív jsem držívala jednodenní půst. Teď už se k tomu nějak nemůžu dokopat. Tak aspoň bojuju proti únavě procházkou v přírodě a celkově delším pobytem venku. Do jídelníčku zařazuji víc bylinek a jiné zeleně.
Jarní detox nedělám, ale snažím se průběžně poslouchat své tělo, a když je to kdykoliv během roku potřeba, tak něco změním (vyšší intenzita otužování, změna stravy, ochutnávání divokých bylinek, atp.). Akorát naposledy jsem měla v zimě potřebu semínek z ostropestřce a manžel mi ho neobjednal, takže smolík 😅 . Každopádně jarní únava se mě nijak netýká 🙂.
Žádný jarní detox nedělám. Maximálně jím více té jarní zeleniny a užívám si v jídle medvědí česnek.
Detox nedělám a letos poprvé na sobě necítím ani jarní únavu 🙂
Detox nedělám. Stačí mi spánek
Jím zdravě celý rok. Tohle trýznění vlastního těla není nic pro mne 😉
Detox nedělám, ale po celý rok se snažíme jíst hodně ovoce, zeleniny a v poslední době jsem se naučila víc spát, to mi hodně prospívá...🙂
Detox nedělám, na to mám moc slabou vůli, ale těším se na bylinky v obchodech a až úplně vyleze pažitka na zahrádce nebo natrháme do polévky kopřivy.
Jednou jsem se snažila vydržet nic nejíst 24 hodin... dopadla jsem na kapačkách v místní nemocnici, protože mám docela dost nízký tlak a tento stav mi tlak ještě snížil, takže jsem časem došla k tomu, že nejlepší detox na jaře je sníst všeho půl a víc se hýbat. 🙂
Jako lehký detox užívám koprivovy čaj a postupně i odlehčený jídelníček. Milujeme jarní zeleninu, tak to jde samo 🙂
Jednou za čas se pro Detox rozhodnu, ale vydrží mi to jen pár dní, asi nemám potřebnou disciplínu :(
Můj Detox 🙂 mám ráda bylinkové čaje, snažím se jíst zdravě celý rok ,ale hlavně mám ráda jakýkoliv pohyb na čerstvém vzduchu 🙂
Snažím se zdravě jíst a sportovat celý rok, ale je fakt, že jaro mě vždycky vyhecuje k tomu, abych se do toho zdravého způsobu života dostala ještě více. S jarem mám chuť jíst více ovoce a zeleniny a hlavně sportovat venku, takže kolo a běh. To je můj jarní detox.
Důslednou detoxikační kúru neprovádím. Ale každé ráno po celý rok piju vlažnou vodu, dávám si šťávu z limetky s olivovým olejem a teď na jaře popíjím kopřivový čaj a občas si udělám "zlaté mléko".
Na mě vždycky y jarem přijde chuť zdravě se stravovat 🙂 takže hodně ovoce, zeleniny, změnit přílohy a sladké taky ve zdravější formě..tady je recept na můj oblíbený tvarohový moučník..https://carujeme.cz/fitness-tvarohovy-zebra-dor...
Jarní DETOX jsem dostala 5.3. k narozeninám od kolegyňky v práci....bylinky 🤩 pár čajíčku jsem stihla, než jsem zjistila 21.3. že jsem těhotná, teď tento bylinkový DETOX raději vynechám, ale "detox" by potřebovaly má okna po zimě 😁🙊 a ten vysavač na okna by se mi fakt HODIL 🍀🙏😉
Tenhle rok jsem detox vyzkoušela poprvé, protože minulý rok jsem měla hodně náročný po zdravotní stránce a musela jsem užívat spoustu antibiotik. Tak jsem chtěla, aby se tělo trochu víc očistilo. Na očistu jsem si koupila detoxikační bylinné čaje, detoxikační náplasti, a omezila jsem na minimum všechny živočišné výroby..... 😉 Samozřejmě se snažím stravovat se zdravě celý rok, ale teď jsem pociťovala že by bylo potřeba něco víc ☺️
Striktní detox žádný neprovádím. Ale každý rok s přicházejícím jarem a vlastně pak až dokud rostou trháme mladé kopřivy. Z nich si pak připravuji čaj, studené nápoje a nebo přidávám do jídla. Je ale pravda, že mají svým způsobem detoxikační účinek - působí močopudně, z těla odvádějí přebytečnou vodu, čistí organismus od kyseliny močové, pomáhají při revmatismu, dně a cukrovce, povzbuzují činnost ledvin, působí protialergicky, pozitivně působí při kardiovaskulárních a respiračních chorobách. Připravuji si pak buď štávu:
- mladé vrcholky kopřiv opláchnu a rozmixuju, šťávu scedíme a ředím vodou v poměru 1 : 1.
čaj:
- Hrst celých mladých kopřiv (tedy i s kořenem) umyju, přeliji asi 400 ml vroucí vody a nechám zhruba 24 hodin vyluhovat.
Oba nápoje pak dochucuji většinou citronem a někdy i medem.
Přímo detox neprovadim, ale mám ráda bylinkové čaje a snažím se žít zdravě po celý rok.
Vždy jsem s mamkou pila na jaře tři týdny čaj z mladých kopřiv a pokračuji v tom stále 🙂 Dělám hodně ovocno - zeleninové smoothie.
Půst ani detox nedodržuji, ale piji bylinkové čaje (lípa a meduňka) a po ránu vlažnou vodu s citronem.
S manželem si každé jaro děláme tři týdenní detox v podobě čaje z mladých kopriv. Je to levné a účinné.
Neni to zadny detox ale jak zacne jaro tak mam hroznou chut na ovoce i zeleninu. Kazdy den si delam smootie 😊
Detox ani jinou očistu těla nedodržují. Co se jídla týče, tak prasím celý rok a jím a piju na co mám momentálně chuť. Někdy jsou to smoothie a saláty, někdy k obědu pizza a k večeři burger
Detox neprovádím.... ale přiznávám, že po karanténě s třema dětma, si budu muset dopřát nějakou očistnou kůru od těch litrů vína 🤣🤣🤣🤣🤣

Pro mě je jarní detox ve znamení běhu. Ten mi nejvíc doplní baterky a jarní únava u mě nemá šanci. 👍
Dodrzujem detox s Jime jinak.cz, Jarni ocista. Po Vianociach a zime je u mna vzdy co cistit 🙂
Nejlepší detox je hodně ovoce a zeleniny. Ale když se vážně cítím unavená a nebi začínám s hubnutím, tak si dávám měsíční detox od Antonie Mačingové, už po týdnu je vidět sakra rozdíl a na nastartování a pročištění organismu, právě třeba na jaře, je super!!
Přímo detox nedělám, ale jak začnou růst mladé kopřivy, tak si z nich dělám odvar a ten piju. Mám ráda i tu chuť a už se na ně letos těším 🙂 Doporučuje se pít 2-3 týdny a pak dát pauzu.
Detox delame jednoduse1, jak si telo rekne...mame vic chut na zeleninu a ovoce, zaradime zelene cerstve bylinky (koprivy, sedmikrasku) a jsme vic venku.
Čaj z kopřiv za mne nejlepší detox na čištění krve. A pobyt v přírodě, což u nás teď není možný, takže aspoň na balkoně. 🙂
Detox 🤔 hmmm, ten nedělám. Snažím se jíst relativně zdravě přes týden a o víkendu prasečím - a to jako opravdu...čokolády, smažené, prostě ňamky😝. Tímto stravováním se mi podařilo shodit skoro 30 kg.A každý den půl litru kopriviveho čaje 👍
Detoxikaci nedělám.
Detox jako takový jsem nikdy nedělala. Ovšem letos začátkem roku jsem držela 29 denní výzvu Břicháče Toma,kde je první týden brán jako detoxikační, bez masa,lepku.... ač za účelem shození pár kil, možná by se to jako takový určitý detox taky dalo brát 😉 Foto z prvního dne.
Detox nedělám. Mám pocit, že jak vysvitne sluníčko, není potřeba se ani moc snažit. Energie naroste, člověk nemá chuť na tak "těžké" jídlo jako v zimě, víc se hýbe. Jaro prostě detoxikuje samo 🙂
Jarní detox neprovádím, stačí mi jen, když se pořádně vyspím a hned jsem nabitá energií
Zkoušela jsem detox jednou a zjistila jsem, že to opravdu není nic pro mě 😁 párkrát už jsem si říkala, že bych to zkusila znovu, ale ta vzpomínka mě vždycky odradí. Takže se snažím jíst zdravě po celý rok😊
Vyloženě žádný detox nedělám. Zkoušela jsem kdysi odvar z kopřiv, ale není to nic pro mě. Radši si s dětmi dám pořádnou dávku ovoce a zeleniny 😉
Piju kopřivový čaj, z mladých kopřivek. A pak lístků si dávám i do Smoothie, které si dělám z banánů, kiwi, malin, jahůdek...mám ještě zásobu v mrazáku 🙂 a je to fakt nakopávač.
Žádný detox nedělám,jak se píše všude jinde haldy ovoce a zelči a stačí nám to 😁
Vyloženě detox neprovádím ale snažím se na jaře jíst více zekeniny a ovoce a odlehčit jídelníček. Jarní únava se mne naštěstí netýká .
Detox bych chtěla vyzkoušet, ale chce to fakt něco osvědčeného, ať to neprovádím spatně. Na pust nemám,.umřela bych😅 co se týče jarní únavy, tu teda pociťují téměř každý rok, vždy mi to pripomene začátky těhotenství 🤭
Jarni detox neprovadim zadny. Na jare zaciname chodit vic ven, do prirody, slunicko a to me dobiji baterky! Jarni unavu nemam. ☀️⚘
Mám v plánu detox s epsomskou soli, ktery pomáhá atopikum a očišťuje nejen tělo, ale i ducha
Detox nedělám, dobíjí mě sluníčko, spánek, teplo a těším se zas někdy k moři ☀️☀️🌴
Také patřím ke skupině, co žádný detox nedělá. Snažíme se jíst v rámci možností zdravě celý rok. Jarní únava v kombinaci s šestinedělím na mě letos sice působí, ale věřím, že sluníčko, které má o víkendu vykouknout, mi energii opět dodá.
Popravde, taky detox nepraktikuji. Mam strasne slabou vuli treba pul dne nejist. Ale zase s prichodem slunicka travime delsi cas venku, jezdime na kole, na bruslich. Jarni unava na me pada bohuzel pravidelne. Kor treba ted. Zacina jaro, vse zacina pucet, ale stale je strasna zima. Pristi tyden ma zase mrznout. Vzdy me to z te krasne jarni nalady hodi zpatky na zem, do zimy..
Detox vylozene ne, jen jak je zase dostupnejsi, zarazujeme do jidelnicku vice a vice zeleniny.
Taky si myslím, že ten letošní detox budeme většina z nás potřebovat spíše ten psychologický, od všech těch špatných zpráv, jichž jsou bohužel plná média.
Buďme ale silní a kdo má možnost vyběhnout alespoň někam do čisté prirody, jistě si nasbírejte mladé výhonky lístků bylinek na čaj nebo do salátu ať už jahodnik nebo podběl, sedmikráska, brzy budou mladé pampelišky atd.
A všem pevné zdraví, ať to přečkáme.
Zadny detox jsem nikdy vylozene nedelala, ale od te doby, co mi zjistili tehotenskou cukrovku, jim fakt zdrave, pravidelne, spoustu zeleniny, coz je podle me lepsi jak cely detox 🙂
Detox nedodržuji, snažím se jíst více ovoce a zeleniny a pít hodně vody 😉
Detox nemivam žádný, zatím jsem k tomu nikdy neměla důvod. Na co se ale po zimě velice těším, je probouzející příroda, začínám nakupovat květiny, sázíme do zahrádky zeleninu, užíváme si čas na čerstvém vzduchu a v přírodě, je to spíš taková očista hlavy 😉
snažím se každé jaro, jedná se jen o bylinky, je spousta návodů na internetu
Ja se snazim jist "lehci" jidla, hodne salaty, smoothie.. Take vice pit, po ranu jsem si zvykla na sklenici vody s citronem.
Spis nez detox, beru toto obdobi k posilneni organismu. takze hodne slunicka, bylinky (koprivy) do caju..hodne ovoce a zeleniny..luštěniny . A dostatek vody pres den. Celkově se vyhybat stresu.





















Já osobně detox nedodržuji, ale třeba moje mamka drží pravidelně 20 denní půst. Akorát dneska oznamovala, že začíná. Osobně si to neumím vůbec představit, ale ona si to nemůže vynachválit. Celou dobu pije pouze vodu a když se potom vrací "do normálu", tak začíná zeleninovými šťávami, následně vývar atd. (Prostě zlehka).