SOUTĚŽ UKONČENA - Adventní kalendář s firmou #vileda - okénko číslo 6
🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄
Na dnešní den jsem se moc těšila. Druhá adventní neděle a já do soutěže vybrala novinku roku 2020 1.2 Spray Max box.
Plochý mop s oboustrannou mycí hlavicí, rozprašovačem a velkou nádržkou pro rychlý a efektivní úklid vašich podlah. Stačí naplnit vodou a oblíbeným prostředkem na vytírání. Díky oboustrannému mycímu návleku dokáže umýt dvojnásobnou plochu oproti podobným mopům. Odstraní 99% bakterií jen za pomocí vody.
Prodej tohoto výrobku překvapil i samotnou Viledu. Zatím se prodalo 5x více mopů oproti očekávání 😲
🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄
Jak se do soutěže zapojit?
🎄 dát lajk této zprávě
🎄 odpověď na soutěžní otázku komentářem pod tuto zprávu - živý nebo umělý vánoční stromeček? Můžete napsat i proč.
Soutěžíme od teď do dnešní půlnoci. Pomocí generátoru náhodných čísel zítra vylosuji jednoho výherce.
Hodně štěstí 🍀🍀🍀
Miluju živý stromeček, mám jej spojený s dětstvím, že i když moc peněz nebylo, tak stromeček, kapr a cukroví muselo být vždy a tudíž stromeček jedině živý. Miluju tu vůni, miluju tu přípravu a zdobení a vždycky tomu stromečku poděkuju, že pro nás vyrostl a že jeho růst udělal radost nám všem. Je to sice neekologická tradice, ale je velice krásná, nemůžu si pomoct.
živý. ale chápu i ty co mají umělý.
Mame umely a to z duvodu, ze 25 uz odjizdime pryc, tak si ho uz moc neuzijeme a zivy by tu byl sam😂
Umělý stromeček - vždy ho zdobíme na začátek adventu a živý by nám tak dlouho nevydržel.
Živý, vypadá pěkně a voní 😃🌲
Máme umělý, ale ráda bych jednou měla živý 😊
Živý, bez něj by to snad neslo. Každý rok slibuji, že koupime menší, aby bylo dost místa v obýváku a vždy vyberu velký 😂
Umělý, ale je krásně hustý a vysoký
Rozhodně živý, který nádherné voní. Nedokážu si představit mít umělý. 🎄🎄🎄🎄
Celý život jsme měli umělý stromek a letos poprvé v novém domově koupíme živý ♥️
Živý, miluju vůni stromečku. Připomíná mi to Vánoce z dětství, kdy jsme se vzbudili ráno na Štědrý den a celý byt voněl jehličím.
Živý nemam rada umely
Mame oba, dole zivy a deti v patre maji umely
Umely. Mame ho do konce ledna a zivy nevydrzi
Umělý kvůli koberci 😉
Živý, ale jenom kvůli holkám. Já bych klidně koupila pěkný plastový. Manželovi je to šumák😁
Živý u našich 😀 doma jedine umělý, který vypadá jako živý 😍 a proč? Protože ho můžeme mít dlouho a hlavně neopadava! Takže žádný bordel 😀
Určitě živý, na tu vůni se těším celý rok. 😁
My máme živý, krásně voní 😍
Živý. Krásně voní a je to taková tradice, kterou si pamatuji z dětství
Živý, kvůli vůni 😉
Umělý, máme ho ještě dlouho po Vánocích, aby ten vánoční čas z našeho domu, tak rychle nevyprchal 🤗
Mame umelej😊
My mame zivy stromecek a nikdy tomu nebylo jinak 😊.. Pamatuju si uz od detstvi tu krasnou vuni ❤️🎄.....
Živý...miluju to napětí při vybírání, jak píchá při zdobení, jeho vůni.
Vanocni svatky jsme u babicek, tak doma mame jen maly umely.
Zivy, zivy, zivy.... Ta vune
Jednoznačně živý stromek kvůli krásné vůni lesa.
Určitě živý, už kvůli té vůni 😊
Živý
My máme umělý.
Živý, ta vůně je nádherná.
Živý
samozřejmě živý, krásná jeho vůně
Zivy, krasne voni 🙂 a hlavne vydrzi jen urcity cas. Umeleho bych se asi neumela jentak zbavit, protoze by byl porad krasny 🙂 a taky se ni libi, ze vypada kazdy rok jinak
Určitě živý ♥️
Živý
Živý,loni jsme poznali jeho kouzlo a nedá se jinak.😊
Živý, hned mají Vánoce tu správnou vůni🙂
Když byla dcera malá měli jsme živý stromeček 🎄 teď umělý ☹️
Máme umělý, ale klidně někdy zase živý by se mi libil
Jsem odmala zvyklá na umělý, takže umělý stromeček. Asi prostě ze zvyku. 😉
Živí. Miluji tu vůni. 🙂
Jednoznačně živý. Krásně voní a každý rok je jiný 😊
Rozhodně živý a proč? Cítit tu vůni lesa( svíčka nenahradí) je v době vánoční prostě to k tomu všemu patří ❤️
Živý
Celý život jedině živý a do stropu
Určitě živý stromeček, miluji ti vůni jehličí
Živý a jedličku🎄
Umělý. Vždy jsme měli, i v dětství. A i když jsem uvažovala, zda nezačít kupovat živý, zůstali jsme u umělého. Narodil od manžela Vánoce miluji. A tak jsme začali stromek zdobit už nejpozději v půlce prosince. A máme ho až do půlky ledna. To by živý nevydržel.
Umělý, máme ho dlouho a živý tak nevydrží.
Živý je to pro mě návrat do dětství
Rozhodně živý už jen pro tu vůni jehličí.
Stromek jedině živý ta vůně dělá atmosféfu ❤️
Určitě živý. Miluju tu jeho vuni.
Živý
určitě živý-dodá atmosféru,vůni,,,,,,,
Živý
Určitě zivy
Jedině živý - ta vůně jehličí patří k vánoční atmosféře
Kazdorocne ziva jedlicka kvuli vuni jehlici🙂
Umely, zdobime pred Mikulasem, tak by nam zivy nevydrzel
Živý stromeček, ta vůně jehličí k Vánocům prostě patří už od dětství.
Z dětství jsem byla zvyklá pouze na živý stromek a umělý byl pro mě nepředstavitelný. U manžela to měly právě naopak a až manžel mě přesvědčil k nákupu hezkého umělého stromku. A tak to podle nálady střídáme.
Živý, krásně voní
My máme umělý a to proto, že je mně těch živých stromečku neskutečně líto. Uřežou se jen proto, aby za měsíc byly někde vyhozené. Na provonění domů přeci stačí jen nějaké větvičky do vázy. Kdybych ale nemusela koukat na ten důvod, který jsem uvedla, tak samo že živý.
Zivy
Živý
Jedině živý
Letos slavíme poprvé v domečku a já bych chtěla poprvé v životě živý stromek. Ale zatím mě děti přehlasovaly, chtějí si ten umělý poskládat
Doma máme umělý a u babičky a dědy živý-slavíme tam Štědrý den.
V domě živý, tam.se dobře vyhazuje rovnou na terasu, v bytě jsme měli z úklidových důvodů umělý.
Umělý - ale sehnali jsme za vyšší cenu takový, aby vypadal opravdu jako živý, takže jsme spokojení 🙂
Živý ale už dávno nevoní tak jako kdysi..
Rozhodně živý, nejlépe v květináči
Živý a včera jsme si byli vybrat na plantáží a sami i uříznout 🌲👏
Jedině živý ☺️Milujeme jak provoní obyvak🙂🙂🙂
Živý, kvůli vůni 🙂
Jedině živý stromeček. Kvůli vůni, nepravidelnosti větví 🙂
Máme zatím umělý ale snad příští rok v novém domě už bude živý 🌲❤️
Živý..úžasně voní 😍 i teď při rekonstrukci bytu jsme rovnou plánovali,kam ho tam budem dávat,abychom nemuseli dávat umělý k radiátoru 😁
Živý a letos poprvé že zahrady
Doma umělý na chalupě živý
Jedině živý. ❤
Umělý. Živý krásně voní,ale ta představa,kolik jich každý rok kvůli Vánocům na světě padne...
Živý, krásne vonia 🙂,ale dlho sme mávali umelý, až so synom sme to zmenili.
Živý kvůli vůni.
@ivakalinova Od mého dětství byl doma co pamatuji umělý. My doma máme také umělý ,stařičký, ale chtěla bych živý. Jenže já miluju, když stojí ozdobený dlouho a živý by to asi nedal.Jedině ten v květináči.
Živý, protože to není zadna náhražka 🙂
Živý, nějak prostě voní Vánoci a řada ho vybírám ( na rozdíl od manžela 😅)
vetsinou umely, obcas zivy 🙂
V bytě máme bohužel umělý a malý kvůli místu. Ale miluju živý a až se přestěhujeme do baráku, bude už jedině živý.!
Každý rok jsme měli umělý ale letos uvažuje o živém ☺
Živý, patří to k našim vánočním tradicím.
Umělý 😊
Živý. Ne pro vůní, tu může vyřešit chemie, ale kvůli přirozenym chybám, kdy není dokonalý a přitom krásný. Jako my.
Živý
Živý
I když sem jediná proti, každý rok máme dva živé stromky.... Jeden téměř dvou etrovy venku po dobu celého adventu, druhý, o trošku menší pak od 23.12. doma. Jedinou útěchou mi je, že se každý rok stromky vyberou doma na zahradě Vranci ořezu stromů kvůli elektrickému vedení 😁🤭
Živý, kvůli vůni 😊
Umělý,ale příští rok je v plánu už živý
Zivy krásně voní
Živý- tu vůni nic nenahradí.
Máme umělý, kvůli děcku, ale časem bude živý🌲
Teď máme kvůli vůni aspoň větvičky ve váze🙂
Živý, ta vůně se nedá nahradit
Umělý. Živý dělá bordel, musí se každý rok kupovat nový a to jehličí v koberci nenávidím od malinka 😂
Jedině živý, v dětství jsme mívali borovičku, teď s manželem a dětmi máme jedličku. Vůně je nenahraditelná a patří k té pravé atmosféře Vánoc
Živý
Celý život živý, jinak jsem si vánoce neuměla predstavit.. Ale výjimka potvrzuje pravidlo, pritelova rodina umělý, takže když občas zvládnu i ten umělý 🙂..
umělý
Umělý protože nám vydrží celý advent a i část ledna. Většinou zdobíme a zklízíme stromeček na narozeniny synů (13.12.-26.1.) takže máme stromeček "mezi Richardem a Václavem"😉
Živý 🎄
Zivy, ta vune...🌲
Jedině živý, nádherně voní 🙂
U nás jednoznačně živý
Od té doby co jsem se svým mužem jedině živý stromeček a samozřejmě velký.
Živý. Ta jeho vůně... 😍
Živý a v květináči, po vánocích půjde na zahrádku..😊
Umělý. Protože ten pohled po Vánocích u popelnic je velmi smutný. Nechceme plýtvat.
U nás jedině živý. A to buď jedlička nebo smrcek. Miluji vůni stromečku... Umělý nevoní
Živý
umělý, šetříme přirodu a stwjne odjizdime na svatky az do noveho roku pryc a tam si stromek moc neuzijem
Jedině živý
Umělý. Protože na živý máme v obýváku málo místa.
Živý
Máme umělý. Deti stroji stromeček už první adventní neděli, živý by nám tak dlouho nevydržel ☹ Tu vůni a atmosféru si vynahrazuji větvemi ve váze 🙂
Umělý 🙂
Živý, protože tu vůni nic nenahradí 🎄
Zivy, kvuli vuni, ale jen malicky a pro deti. Nez přišly deti, meli jsme maly umely a pár vetvicek z lesa.
Živý 🎄 Krásně voní
Zatím umělý, mladší je v tomto směru strašný ničitel. Příští rok mu budou tři, tak snad už s ním bude domluva a budeme mít živý.
Živý je živý. ♥️
Máme živý stromeček, ta vůně stromečku je krásná.
Zivy, ale zacinam premyslet nad umelym.(ze se muze zdobit brzo a vydrzi dlouho) nejradeji bych v kvetinaci,ale nemame ho pak kam dat.
Živý 🎄 Nádherně voní a miluju i ten proces jít ho s dětmi vybrat, dát na balkón a chodit se na něj dívat.
Jedině živí
Máme umělý, já radši živý, manžel zase umělý, tak je to kompromis dokud jsou děti malé, až budou větší určitě budeme mít živý 😊
Celý život jsme u našich měli umělý a já obdivovala všude živý....a teď když mám svoji domácnost,jedině živý,protože se mi líbí ta atmosféra jít ho vybrat,koupit a ta vuuune🥰
Živý.
zivy 🎄
Rozhodně živý🎄. Už od mala jsme měli živý stromeček a nedovedu si to představit jinak, miluji tu jeho vůni😍
Vždy živý stromecek
Zivy, proste umely neni ono...
Živý. Jsem tak naučená z dětství.
Když jsem byla malá, mívali jsme živý. Ta vůně byla nádherná...
Teď máme umělý, ale vždy máme ve váze i pár "živých" větví, právě kvůli té vůni 😊
S umělým ještě nějakou dobu vydržíme, ale myslím, že až náš chlapeček trochu povyroste a začne Vánoce opravdu vnímat, pořídíme živý 😍
Živy
Máme krásný umělý, dlouho vydrží🙂)), nejsou jehličky v koberci ještě o Velikonocích.
Živý 💕
Živý 🌲
Zivy - krasne provoni dum 🙂
Odjakživa máme umělý, není z něj binec a vydrží krásný mnoho let 😊 avšak příští rok se budeme stěhovat do domečku tak už jsem říkala že bych chtěla udělat změnu a vyzkoušet živý.. tak uvidíme u čeho nakonec zůstaneme 🌲😊
Umělý 😊 nesnesla bych ten bordel 😆
máme 4 rokem umělý,stačí jen oprášit,nepadá z něj jehličí,nemusím přemýšlet jak a kam ho dám na likvidaci,jen vrátím do krabice
Živý
Jednoznačně živý, jinak by to pro nás nebyly ty pravé Vánoce 🙂
Určitě živý. Miluju jeho vůni. ♥️🎄
Každoročně umělý, už 7 let společného života s partnerem máme ten náš první. Nějak vnitřně bojuji s tím, mít každý pokácený (i když k tomu vypěstovaný) stromek.. přijde mi to škoda.
Máme rádi živý stromeček
Jedině živý, musí vonět 🥰
Živý stromeček, vzpomínka na dětství⭐️
Živý
Hlavní stromek v obýváku vzdy jen živý. Stromek, který si holky zdobí v pokoji jako dekoraci, je umělý.
Letos jako kazdy rok zivy🎄 miluji tu vuni uz od dětství a chci aby to mala mela stejne 😍 druhej mensi taky zivej si Eliska sama zdobi v pokojicku 😍🎄🎀
Jednoznačně živý, provoní celý dům a doladi vánoční atmosféru ❤️
Živý. Vůně a prirozenost
Vždy jsme měli živý, krásně voní 🎄☺️.
My máme umělý 😉
U nas vzdy zivy,
živý, bez vůně jehličí by to nebyly Vánoce 🙂
Oboje 🙂, ale my máme už několik let umělý.
Jé to praktičtější a živí stromek je přece jen hezčí v lese. Tam ho chodíme zdobit zase zvířátkům.
Živý. Své kouzlo má už vybírání stromku a krásně voní.
Živý, aby nám provoněl byt
Oboje, každé má něco do sebe, střídáme to.
Živý, mám rada přirozenost
Máme umělý a je krásný
Oboje. Doma se časem z živého přešli na umělý. S ex jsme měli živý. Teď máme s dcerou umělý a věřím, že na živý stromeček zase přejdeme.
Živý pro tu jeho vůni.
Živý,ta vůně je nádherná.
Živý, u nás to tak bylo vždy, krásně voní
Živý 🎄
Živý 🎄
Živý
Když jsem byla dítě mívali jsme umělý stromeček. Žila jsem s babičkou a dědou a s umělým bylo méně práce. Nyní ale máme každý rok živý a je to super. Je z toho sice trochu nepořádku, ale za tu vůni a kouzlo to stojí 🙂
Celý život umělý, minulý rok poprvé živý a jiný už nechceme 🎄
Máme živý stromeček , umělý se mi nelíbí
Živý 🌲🌲
Od doby, co máme syna, jedině živý, který krásně voní.
živý, miluji tu vůni
Živý pro jeho krásu a vůni.🤗
Živý,ta vůně a pokaždé je jinak narostlý, což se mi líbí.
Máme druhý rok umělý, zdobime stromeček brzy a živý vždy velmi rychle uvadl. I když jsme měli kavkazské jedle a stojánek na vodu. Myslím, že to bylo hlavně kvůli teplu kdy si přitápíme krbovkama v obýváku a to pro živý strom není vůbec dobré.
Živý, to vybíráni ma své kouzlo 🎄
Živý, voní mi.
živý a voňavý 😍
Nyní už mame umělý a nevadí mi to. Naopak,je krásně hustý,soumerny a není po něm nepořádek 😁 Vůní nám dotváří živé větvičky ve váze 😉.
Máme i umělý, sice není tak krásný jako živý zato vydrží. Loni dcera s tatínkem donesli živý . Letos ještě nevíme 🙂
Živý - protože voní.
Živý
Živý - krásně voní
umělý , vydrží několik let a není z nej nepořádek
Živý, protože dodá to kouzlo Vánoc a krásně voní 🤩
Živý - máme krásnu tradíciu keď ho každý rok vyberáme, vonia, je bezpečnejší pre zvieratká v domácnosti, je ekologickejší a my ho každoročne kupujeme od predajcu z ČR, ktorý časť výťažku venuje útulku, z ktorého sme adoptovali našeho Diega 😊
Živý🌲
Živý 🙂
Jediné živý 😉 umělý bych nesnesla
Máme živý - kavkazskou jedli v květináči. Hned po svátcích jde zase ven, je celoročně na terase.
Umělý. Protože mrtvých živých je mi v lednu, když je vídám u popelnic, líto.
Jedině živý, krásně provoní celý dům...
Živý, možná až budou děti větší, dovolím jim do pokojíku ještě jeden malý umělý ☺️
My máme letos ještě umělý, ale koupili jsme včera takový ten stromek v květináči, který letos nazdobíme venku a příští rok, jak trošku povyroste, bude jako hlavní stromek doma
Živý ,vrací se mi tím mé dětství 😍😍😍
Živý, každý rok
Letos budeme mít živý, ale mohl by být klidně i umělý, líbí se mi oba dva 😊
Jedině živý, vůní jehličí nic nenahradí
U nás jednoznačně živý, máme rádi jeho vůni
Živý, tu vůni nenahradí žádná aromalampa🙂
Rozhodně živý, kvůli vůni.
Za mě zivy mám to už tak od dětství kdy nám naší vždycky připravili krásné vánoce i kdyz je pak s odstrojovani více práce a všude pak same jehličí protože v lednu je to spíš už stromečku otřes se
Živý, už jen pro jeho vůni.
Živý, protože krásně voní.
Rozhodně živý, je hezčí a provoní celý dům. A super je, když je v květináči a má pak využití i třeba další rok nebo na zahrádce
Máme oba, velký umělý a co máme dceru tak i menší živý pod který nosí dárky Ježíšek.
Od malička jsme měli doma umělý. Pak se mamka s taťkou rozvedli a od tel doby máme každý rok živý. Teď už jsme se ségrou velké a máme každá svojí rodinu, bydlíme každá bez mamky, ale žívej stromeček máme furt. A mamku u sebe samozřejmě 🙂
Umělý - je praktičtější, vydrží dlouho, nikde žádné jehličí, nemusíme každý rok řešit nákup, uložení před Vánocemi a pak likvidaci.
Umělý, ale krásný a velký.
Živý je to u nás tradice a krásně voní 🙂
Většinou umělý,protože každý rok po Vánocích odjíždíme a máme rádi když se vrátíme a on na nás ,,čeká".Letos nikam nejedem tak uvažujme o živém.
Živý, protože ta vůně... Pak ho zužitkuji na zahradě
U nás jedině živý - voňavý 🎄 borovice černá, min. 2,2m vysoká - právě dnes jedeme vybírat 🤗
Stoprocentně živý, už jenom ta vůně, každý rok máme jedli
Máme živý. Mám ráda nedokonalost živých stromků. Poslední roky máme živý v květináči.
Živý 🎄👍🤩👍🎄
Jedině živý 🎄👍
Živý, nikdy jsme jiný neměli
Živý stromeček 🎄....... Krásně voní 😉
Živý...ta vůně jehličí
Umělý. Z živého je po nějaké době binec a u nás je stromeček hodně dlouho ještě po Vánocích 😁
Určitě živý,ono je to sranda,když se domů dotáhne nějaké koště a je výzvou hezky ho nazdobit
Umělý
Dlouhá léta umělý, ale pak jsme si jednou s přítelem pořídili živý a od té doby je jasno! Jednoznačně živý ☺
U nás jedině živý, milujeme tu vůni 🎄😍🍀
Živý, Vánoce s živým jsou takové kouzelnější 🙂
Živý 🎄
Živý
Živý
umělý
Živý asi pro lepší pocit, vůní nějak necítím nikdy 😀
umělý, není z něho jehličí všude
Živý,pořádně veliký🥰manžel vždy někde dostal takový hrozný košťata,máme velký prostor,tak tam je prostě velký stromek naprosto kouzelný❤️
Umělý. Málo financí, tak třeba příští rok bude živý uvidíme 🙂
Stromeček umělý. Pro vůni dávám větvičky do vázy.
Živý protoze krásně voní
Letos po hodně letech budeme mít živý stromek, prosadila jsem si ho s tím, aby syn věděl, jak voní vánoce. Dnes pro něj jdeme, těším se jak malá. 😁 A samozřejmě proto, že krásně voní.
živý, mámr v květiníči už 2.rok
Živý 👍
Živý stromeček kvůli vůni a atmosféře..
Letos umělý ,poslední roky jsme měli živý. Kvůli vůni jsme ho nemívali ,já ho nikdy necítím.
Živý, protože vůně. A všude po domě větvičky ve váze 🌲
Živý. Krásně voní a lépe vypadá.
Jen živý, umělý nevoní, nepíchá a nemůžu se u něj vztekat, že jsou jehličky všude 😀
Živý protože krásně voní
Máme umělý, ale doufam, že časem bude živý 🙂 chybí mi ta vůně, ale nechybí mi to opadané jehličí 😉
Živý stromeček protože nám to dá tu správnou vánoční atmosféru a vůni ❤️
Živý, ta vůně je nenahraditelna.
Živý 🎄 je top 🤩
Většinou máme spíš náš umělý. Živý výjimečně, já preferuji umělý a jeho dokonalý tvar 😃
Vůči vůni máme větvičky, ale stromeček umělý 🌲 kvuli kočičákům, aby je to moc nelakalo 😉
18 let umělý. A teď s dětmi živý takže si to užívám. A neměnila bych
Jednoznačně živý a ta jeho vůně
Do teď jsme měli živý, a dnešní rok začínáme s umělým 😁 mužů ho postavit mnohem dříve a neopadava 😉
Jedině živý, potřebuju tu vůni stromečku a každoroční rozčilování při zdobení proč sakra tak píchá 😃
Zivy, je kazdy rok original 😉
U nás také živý 🙂
Živý, je pro nás už tradice ho vybírát, krásně voní a každý rok je jiný 😊🌲
Živý 🙂 aby to u nás vonělo 🙂
Umělý, od malička jsme měli umělý tak jsem u toho zůstala i já i proto že nemusím každý rok kupovat nový 😁
Živý, milujeme jeho atmosféru.
Prozatím máme umělý, ale v budoucnu bych raději živý.
Umělý a za pár let živý ,ale to až dostane kočka a dítě rozum 😂
My to střídáme, 23 let máme umělou jedličku, ke které máme srdcový vztah se staršími dětmi. Pak za rok či dva pak si zas uděláme radost živým stromečkem .🎄🎈😉
Střídáme obojí 🙂 Umělý s malými dětmi, živý když jsou větší... Letos jsou nejmladší skoro 3 roky, už se na tohle téma dohadujeme 🙂
Živý, protože krásně voní.
Rozhodně živý , kvůli té vůni🎄🎄
umělý
My máme oba, na chalupě v baraku, kde slavime ssirokou rodinou, je zivy a krasne voni 😊 v byte jako vyzdobu mame umely, do panelaku je to lepsi varianta 😂
Umělý
letos živý
Jedině živý, to jsou ty pravé vánoce.
U nás umělý je to bezstarostní a neopadává. Sice nevoní tak jako živý ale přes to se u nás preferuje umělý
Doma máme umělý, u babičky živý v květináči 😊
Pro nás jedině živý. ❤️🎄
Určitě živý....miluju tu vůni jehličnanů a právě i tu jejich nedokonalost 🙂
Živý. Krásné provoni dům 🙂
Živý stromeček. Mám ráda tu vůni. A taky nedokonalost přírody - občas pořídíme a zachráníme "chudinku". 😁
Máme v bytě umělý, přesně na míru 🎄 Líbil by se mi živý, ale do bytu je pro nás lepší umělý.
Živý stromeček, protože krásně voní.
Nejlepší je živý, krásně voní a připomíná mi přírodu - les, který mám ráda 🙂
Živý, hlavně kvůli té vůni ☺️
Živý ...
Rozhodně živý,kvůli vůni.
celý život umělý 🙂
Jedině živý 😍
DYCKY živý! 🎄🎄
živý stromeček, vůně jehličí.
Živý, ten to doma pořádně provoní 🎄
Jedině živý 🎄, bez vůně jehličí by to nebyly vánoce.
Určitě živý! ❤️
Jedině živý, máme zalévací stojan tak vydrží opravdu moc hezký .. A proč? Protože každý rok je originál, protože se nám libí jít si ho vybrat - protože to děláme společně. A protože vůně .. 😍
Z praktickych duvodu mame umely. Vypada hezky, ale samozrejme zivy stromek a vuni jehlici to nenahradi.
Živý, vůně lesa doma
Živý, krásně voní. 😊
Každý rok máme živý stromeček...Miluju jak krásně provoní byt...😍
Živý
Živý, už čeká venku
Živý 🎄
Živý ...není nad to jak provoní dům 🥰
Živý... je to takový kousek přírody doma 🤗
Rozhodne zivy....kvuli vuni a celkove umele nemam rada.
Živý🎄 krásně provoní celý byt
Živý , ta vůně je nenahraditelná 🎄❤️
Živý, ale opravdu živý. V kvétináči 🙂
Zivy stromecek doma, umely u vchodu a na zahrade ozdobena borovicka 😁
Živý, protože krásně voní😅
Od detstva máme umelý. Ten čo máme je už trochu vypelichaný. Chcela by som živý. Tak možno za rok.
každý má něco o sebe. živej sice voní a je hezčí, protože je prostě pravej, ale zase píchá, není tak hustej a dělá nepořádek🙂 my ještě nevíme, co budem vlasntě mít, ale asi pořídíme spíš umělej, i kvůli pak uschlýmu stromku, který jinak končej na skádkách a tak.
Umělý stromek a ve váze živé větve kvůli vůni.
Živý, pro tu jeho vůni
Jedině živý, i kdyby měl být malinky
Kvůli krbovým kamnům jsme mívali umělý, ale od loňska, kdy topíme i elektřinou máme živý a už nikdy více jinak... 🙂
Živý
Když jsem bydlela jen s tátou, tak nám stačil umělý. Teď co bydlím s přítelem a se synkem tak rozhodně živý, ta vůně je nádherná
U nás jedině živý, vůně živého stromku je nenahraditelná
Vždy živý. Ta vůně je nenahraditelna.
Živý 🙂Když jsem byla malá, měli jsme u našich umělý. Byl velký, šel rozložit na 2 části, na konci jehličí byl "sníh" a větvičky se daly různě "nastavit", takže každý rok vypadal jinak 🙂
Živý, krásně voní!
živý, je to u nás tradice
Umely
Živý, protože krásně voní
Živý, pro tu vůni 😻
Živý 🎄
Živý 🙂 nikdy jsme umělý ani neměli. Ta vůně je nenahraditelná 🙂
Rozhodně živý stromeček už od dětství 😉 nic nenahradí tu vůni jehličí,která dodá atmosféru vánoc ❄ ☃
Živý. Ale roky (počítám dobu co jsme s manželem spolu) jsme měli umělý a nevadil mi. Živý jsme koupili poprvé minulý rok. Kvůli dětem, kvůli vůni a kvůli tomu, že na něj v baráku máme místo
Rozhodne živý 🌲 protože ta vůně.. bez té by to nebyly pro Vánoce
Někdy umělý někdy živý, tenhle tok živý.
Máme umělý kvůli našim dvěma divokým kočkám 😄
Jedine krasne vonavy zivy, i kdyby mel byt malinky 😊
Když jsem ještě bydlela u rodičů, býval umělý. Přišlo mi to, že to tenkrát bylo moderní. Od odstěhování jedině živý. Malý, velký to je jedno
Živý krásné voní a je to takové víc vánoční.
My ale máme umely6 i když moc chci zivy
Jedině živý
Rozhodně živý 😍 - vůně, tradice - dlouhé hledání toho praveho😂, manzel vždy zuří u stavění😂, společné zdobení a pak jsme všichni nadšení, jak je krásný 💖
Jedině živý.
u nás jako každý rok umělý,u živého mi vadí,jak odpadávají ty větvičky 😀
Živý, krásně voní
jednoznačně živý 🎄
Jedině živý 😊
Živý stromeček ❤️. Kvůli té vůni 🎄
Živý, na ten se těším nejvíce. Umělý jsme poslali do školy.
Živý
Živý 🎄, kvůli vůní
Umely. Kdyz jsem byla mala, hrala jsem si nim do pulky unora 🙂
Živý stromeček 🙂
Živý
Jedině živý 🙂
Živý
Celé dětství jsme měli doma umělý stromeček, co jsem s manželem tak jedině živý 😊
Jedině živý..u nás doma byl vždy živý a pokračujeme s tím i teď s dětmi..
Živý
Vzdy jsme meli umely, minuly rok jsem se hecla a dotahla si sama domu zivy. Letos uz to nebude jinak. Ma to sve kouzlo a hlavne se tesim, az ho pujdeme vybirat a ja uz na to nebudu sama. 😍
Živou jedlicku, kvůli její vůni
Vzdy zivy, krasne voni.
Živý, sám uříznuty na plantáži mým synem 🤗💞
živý, voní🙂
máme živý i umělý 🙂
U nás jedině živý, má to tu správnou atmosféru a ta vůně jehličí je nezaměnitelná 🙂
Živý, kvůli vůni jehličí 🌲
Živý - je krásný a z našeho lesa
Živý, pro tu vůni.
Živý - vůně jehličí...
Živý, takhle voní Vánoce
Umělý. Živý stromeček je škoda řezat, když ho za týden vyhodíme.
vzdycky jsme meli živý, doma, u tchyne i teď s manzelem, ale vzdycky to byly kostata z náletu v lese. Tak bych někdy mela rada pěkný velky stromeček, ale jsem proti tomu kupovat ho, takze se umelemu nebranim. Manzel o tom nechce ani slyset...
Od malička živý a držíme se toho i s manželem 🎄
Léta jsme měli umělý a vloni poprvé živý a je to neskutečný rozdíl 🎄
Vždy jsme měli živý, ale uklízet to jehličí, být umazaný od smůly apod., to je každoroční negativum. Když jsme měli první dítko, pořídili jsme umělý, velmi realistický a vkusný, ale časem se rozbil a nový jsme nepořídili. Pravý stromeček má svoje kouzlo (dokonce jsme zkoušeli i v květináči), ale umělý vydrží, neopadá a neumře kvůli němu živý. Takže já to mám 50:50...
Živý 🌲 je krásnější a voní
Umělý 🎄
rozhodně živý, ideálně v květináči 🙂
Určitě živý, ta nádherná vůně jehličí prostě k Vánocům patří 🎄🎄
Živý
Určitě živý , pro svojí vůni.
Uměli
Živý krasně voni🙂
Jedine živý 🙂
Živyyy
Živý, krásné provozní domov
Umělý stromeček, z důvodu, že je blízko topení a živý nám hned opadal
Umělý - je u topení, živý by dlouho nepřežil.
jedině živý, umělý jsme nikdy neměli a ani nebudeme mít
je to symbol, který dokreslí celé vánoce a vybírat si stromeček je hezký zážitek
Zivy z vlastni plantaze 😍
Letos poprvé živý 💕
Máme umělý, ale vypadá opravdu jako živý🙂
Živý, krásně provoní dům 🌲
Z čistě praktických důvodů umělý... Jednou za čas máme i živý...
Živý, mám ráda tu vůni
Umělý živý by nám u radiátoru dlouho nevydržel.
V dětství u nás doma byl vždycky stromeček živý, dodržuji to i teď .
Živý 🎄 , protože milujeme tu vůni.
Jedině živý 😊 máme rádi tu vůni 🥰
Umělý a do vázy živé větve
Živý 🎄 v obýváku není nad jeho vůni a několik malých umělých na stolcích
Umělý, letos poprvé. Vypadá jako živý, na vůni si dáme pár větviček do vázy a živý necháme v přírodě.
My máme každý rok umělý u topeni by nám živý dlouho nevydržel
Živý, protože hezky voní
Jedine zivy🙏❤️
Umělý - přijde mi to líto řezat strom jen kvůli pár dnům, dalším faktorem je úspora peněz a umělý stromek nedělá takový bordel. Stromeček většinou zdobíme již v polovině prosince.
Jedině živý kvůli vůni.
Rozhodně živý vánoční stromeček, dodává domovu tu pravou atmosféru svou vůní.
Živý, protože voní
Živý, voní 🙂
umělý... mě je těch živých líto
Umělý, jediné místo na něj je u krbu ve kterém topime, takže živý by asi dlouho nevydržel.
Zivy, bez te uzasne vune to neni ono.
Doma máme umělý, protože svátky slavíme u rodičů, kde mají živý.
Jedine živý, miluju tu vůni
U nás živý 🌲 Ta vuuuuune😋🙂
Živý...u umělých se mi nelíbí ta rovnoměrnost a dokonalý kuželovitý tvar
Měli jsme léta umělý stromeček, byla jsem na to zvyklá už jako malá... Ale pak jsem měla přání, že chci živý... Můj taťka mi to přání splnil a od té doby, tedy už několik let máme živý... I moje děti se těší vždycky na tu vůni a hlavně na to když jdeme vybírat ten pravý pro nás 😍
Takže rozhodně ŽIVÝ 😊
My jsme vždy měli živý stromeček,takže letos opět živý.
U nás vede živý ale nevidím na tom nic špatného když mají umělý stromeček taky když se nádobí vypadá úžasně 😍🌲
Živý...umělé se mi nelíbí, ale možná jsem jen ještě nenarazila na nějaký hezký. Živý stromeček má vůni a ta tradice, jít si ho s dětmi vybrat k Vánocům patří. Tedy alespoň u nás 🙂
Vždy živý, jak voní, o to se nemůžu ošidit 😋
Živý. Zatím každým rokem živý stromek včetně ozdob ustál kočka, psa, dceru a snad letos i 14měsíčního syna. Pořadí uvádím dle toho, jak "členové" postupně přibývali. 😉 Letošní stromeček už stojí v kyblíku s vodou v chladu a čeká na svůj správný čas.
Živý 😀
živý, voní a má v sobě energii ❤️
živý v dětství potom i umělý. A s manželem dáváme jen živý. Tentokrát ho budeme mít z vlastní zahrádky.
Živý v květináči 😁
živý, u rodičů borovice, my máme smrček
Živý 🌲miluji jeho vůni..❤️
Živý.
živý, krásně voní
Živý, nejčastěji teď borovicku. Roste nejrychleji a tak příroda nezaznamená takovou újmu 😉
Jedině živý. Ten je kouzelný, pohádkový a voní. Umění se mi nelíbí i když se za poslední roky hodně zlepšily 🙂
Rozhodně živý. Krásně voní a je pro mě dokonalým vánočním symbolem.
Určitě živý...je krásný a voňavý😊
Určitě živý, ovoni krásně celý byt a je hezčí.
Umělý 🙂
Určitě živý, krásně voní! Ale čím dál častěji si zahrávám s myšlenkou, že kvalitní umělý by byl lepší, protože déle vydrží a nemusí se pořád utrácet za nový.
živý.. ta vůně se ničím umělým napodobit nedá.
Živý, krásně voní,kupujeme v květináči a jsme spokojeni.
Živý krásně voní
žívý, milujeme jeho vůni 🙂
Živý, připomíná mi dětství a miluji tu vůni jehličí
živý, máme rádi vuni lesa
Umělý 😊
Jako malá jsme mívali umely. Ted s přítelem a nasim synem máme živý. Úplně jinak si ho člověk hledí a ma ho "radeji" než umely. Přece jen hezky voní a proste příjemnější naladeni na Vánoce 🥰
umělý, máme malý být a někdy je potřeba ho trochu posunout
Živý, nejen pro jeho vůni.
Určitě živý, krásně provoní domov
Živý
Živý, ta vůně evokuje Vánoce. Navíc umělý bysme neměli zbytek roku kde uskladnit a pořád bysme ho jen někam překládali
V dětství jsme mívali umělý, nyní máme živý. Vlastně je i jedno, jaký, hlavně, ať je zdoben s láskou a je součástí bezpečného domova ❤
Živý stromeček 🎄
živý
Živý
živý, pár let už máme v květináči ten samý
Živý
my umělý, protože se rádi stromečkem kocháme skoro až do konce ledna
živý v květináči a po svátcích zasadit do zahrady.
živý - prostě ta vůně.
Umely
Živý, miluji tu vůni 🎄
Živý...
Dokud jsme neměli děti, tak umělý a živé byly jen větvičky ve váze. Ale s příchodem dětí do naší rodiny se toto změnilo a máme posledních pár let strom živý. Živý stromeček ke kouzlu Vánoc tak nějak patří.
Živý 🙂 .. provoní dům a hned jsou ty Vánoce blíž 😊
Umělý
Jedině živý.Každým rokem máme borovičku. Vydrží dlouho
Dáváme přednost živému stromku, který byt hezky provoní
Živý,krásné nám to tu provoni 🙂
Určitě živý ❤
5let živý, pak mamka přinesla umělý ... protože prvorozená potřebovala zdobit s příchodem adventu, ale za 5-7 let máme v úmyslu se vrátit k živému
Umělý
U nás vždy živý. Pro mě to prostě k Vánocům patří ☺
Živý, je pokaždé jiný 🙂
Žijeme pod horama v Beskydech a nejde jinak než živý ❤️
Nikdy jsme neměli živý. Ani když jsem byla malá, ani teď. Umělý šetří peníze.
Máme umělý a větvičky ve vaze
Živý stromeček kupujeme domů. U prarodičů máme umělý.
Živý stromeček 🎄 miluji tu vůni 🥰
Jedině živý 🙂 krásně voní, je ta atmosféra úplně někde jinde, než umělý. Ten jsme měli jednou a už nikdy více nechci, živý, je živý 🙂
Když jsem byla mladší měli jsme umělý, pak jsme s přítelem pár let zdobila palmu a od doby co máme děti si užíváme to handrkování u živého stromki. Někdy je to adrenalin ho vybrat, dovézt, ukotvit do stojánku aby nebyl křivý, ale děláme to společně, takže doufám že u živého zůstaneme. A ta vůně 🥰
Živý, umělý jsme měli doma, když jsem byla dítě, tak zkušenost mám a nemám důvod umělý pořizovat.
U nás je to na střídačku, jako děti jsme u našich měl umělý, s manželem jsme teď pár let měli živý a letos bude umělý, kvůli synovi, který je teď v období kdy leze všude kam nemá ...😂
Miluji vůní jehličí, ale bohužel máme umělý 🤷♀️. Ale vždy si dám do vázy větvičky jedličky a ta vůně.... 👌
Doteď jsme měli každý rok umělý, ale tento rok jsme se konečně rozhodli pro živý ♥️ Provoní dům a dodá Vánocům tu správnou atmosféru 😊
Umely, ale mame pro provoneni domu vetvičky ve vaze 🙂
Jedině živý
Umělý, jsem sama žena a je to snažší, než tahat pořád nový a pak se ho zbavovat.
Mám ráda živý, ale máme teď umělý.
Živý, mám ráda jeho vůni, i když poslední roky mi přijde, že už to není, co bývalo, jak si to pamatuju z dětství.
Živý, krásně provoní dům
Živý
Zatím jsme měli vždycky živý. Kupujeme jej u nás z lesního proklestu. Krásně provoní byt.
Určitě živý, miluji tu vůni pryskyřice a jehličí
Živý
Určitě živý 🎄.
Umělý....živý stromek patří do přírody.
Rozhodně živý stromecek 🙂
Mám ráda živé stromky, ale v přírodě ;)
Díky mé alergii na pryskyřici bohužel umělý.
Živý - bez vůně smrčku by to u nás v žádném případě nešlo🙂
Živý a proč? Miluji jak celým bytem provoní ta jeho krásná vůně 🌲
Na 100% živý...necítit tu krasnou vůni to by nebylo ono 🎄
V současné době máme umělý, mladší dcerka má stále žužlací období,tak nechceme aby byla pojídačem jehličí 🙂
V budoucích letech plánujeme živý stromeček, už pro tu vůni a atmosféru. Chceme si však nechat poradit a brát buď prořezy z lesa které by se vyhodily,nebo vyřešit variantu stromečku v květináči. Uvidíme co nám přijde nejvhodnější 🙂
jedině živý 🙂
Umělý, máme tak krásný umělý, že je k nerozeznání od živého. Je to investice na x let a odpadá problém s uklízením jehličí ještě v létě 😁
na 100 % živý
My to tak střídáme...teď jak jsou dvojčata malá (18m) budem mít ještě umělý, ale příští rok,či ten další bych raději živý
Jedině živý
Umely, zdobime uz o prvni adventni nedeli, navic vypada jako zivy
Za nás určitě živý 🙂 krásně provoní místnost a u nás je to zkrátka tradice 🙂
živý
s manželem máme každý rok živý stromek
S manželem nová tradice jednoznačně živý a nejméně přes 2m
Jedině živý
Jedině živý.... Miluji tu vůní.... Patří k Vanocum❤️
Zivy
rozhodně živý kvůli vůni...
Umělý, vydrží dlouhé roky a není potřeba kvůli tomu řezat strom, na provonění stačí větvička do vázy
Vždy kupujeme živý, ty jedličky jsou skvělé, že minimálně opadávají. Až se pak škoda ne vyhodit, když to nejsou košťata 😁 Ale nemám nic ani proti umělým, dělají se čím dál hezčí.
Rlzhodne živý🙂
Živý
teď už 3 roky po sobě živý (do té doby umělý, ale i tak to byly krásné vánoce) 🙂
Jednoznačně živý
Živý 😉
Ahoj, my máme vždy živý stromeček, je to tradice a neumím si představit mít stromek z plastu. Velmi sympatické je mi mít stromek v obr květináči a využívat ho na Štědrý den každý rok. A taky živý voní, píchá a opadává, je to prostě příroda a to je na tom to kouzelné.
Máme teď umělý, ale časem chci přejít na živý. Kvůli vůni, přírodě...
Živý, že školky, nic dováženého 😉
Jedině a vždy živý, máme rádi tu vůni jehličí 😀
Živý - krása a vůně, také kvůli přírodě, navíc v našem lese vysadíme zase nový. Nikdy jsme neměli umělý a tak to u nás zůstane.
Zivy, krasne voni
Živý, je hezčí 😊
Jedině živý
Živý stromeček, miluji tu vůni jehličí, lesa 😊
za nas rozhodne zivy. Je kazdy rok jiny a ta vune cerstveho jehlici je proste nadherna.
Živý
Živý 🙂
KONEC!


V patře u dětského pokoje máme umělý stromek, který si zdobí dcera s manželem dle sveho. Většinou je cely barevný. A dole v obýváku máme živý, který je cerveno-zlaty ❤️