Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Průběh těhotenství

Během 9 měsíců, kdy budete čekat, než se váš drobeček narodí, se určitě nudit nebudete. Jednou z nejpříjemnějších kratochvílí nastávajících maminek a tatínků (maminek obzvlášť) je výběr jména47. Ať už si pohlaví necháte od lékaře prozradit, nebo budete čekat na překvapení, vždycky je dobré mít vybranou jak variantu pro holčičku, tak pro chlapečka (co kdyby se náhodou chybička vloudila). Seznam holčičích i chlapeckých jmen71 včetně bližšího popisu, co znamenají a jejich historii, najdete samozřejmě v naší wiki.

Vlivem vývoje a růstu plodu se vám začne zvětšovat vaše těhotenské bříško a budete přibírat na váze15. To, že přiberete nějaké to kilo navíc, je naprosto normální. Pamatujte si, že do té vaší váhy se počítá i váha placenty, krve, plodové vody2 a plodových obalů a samozřejmě samotného miminka a jeho váhy se porodem zbavíte.

Váš lékař bude během vašich prohlídek také často mluvit o placentě9 a bude kontrolovat, zda se správně vyvíjí, má dobrou polohu atd. Nakoukněte tedy do naší wiki na všechny tyto pojmy, ať jsou pak pro vás všechny lékařské pojmy srozumitelnější a souvislosti jasnější.

<< Zpět do kategorie Jsem těhotná17

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s průběhem těhotenství

Máš zkušenost s průběhem těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost